Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 736

Tema: operacija krajnika

  1. #251
    sonči avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    406

    Početno

    I da ....čudno je pričala oko mjesec dana onako kao tiše i polagano !

  2. #252

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Nisam primjetila taj problem petog ili šestog dana. Moja je bila šutljivija samo prva dva.
    A onda kad je krenula, više ne staje. Totalno se promijenila-živahnija, brbljavija. Nevjerojatna promjena!

  3. #253
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame, moja curica od 4 god je upravo operirala sve 4 mandule.. Operacija je prošla dobro, oporavam teče također dobro, pije i jede lagano, poslušna
    je pa nemamo problema ... Međutim 6 dan od operacije ona jako teško govori, u principu ni ne priča a kad priča ja je ništa ne razumijem... Da li to prođe brzo ili
    trebam spomenuti doktoru?
    Odi k doktoru, što je sigurno je sigurno

  4. #254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj sonči prvotno napisa Vidi poruku
    Taj peti ili šesti dan su najgori i traje samo jedan dan. Tako je i kod nas bilo i si su mi govorili za daj peti odnosno šesti dan da je najgori i traje samo jedan dan . Zašto neznam zaboravila sam . S tim da je moja mala oko 2 tjedna bila na sirupu i onda nakon toga kao da nije ni bila na operaciji. Brz oporavak Vam želim!
    X

    Da, u to vrijeme na ranama se naprave naslage (mislim da se to zove fibrin, ne da mi se provjeravati) dok rane zacjeljuju. To ode samo nakon par dana... ne treba nikakva posebna intervencija.

    Inače, česta je pojava tih govor zbog otekline glasnica. Terapija = biti tiho! Moj brbljavi E. se nešto nagledao televizije u vrijeme nakon operacije (inače nam to nije običaj, da nam tv čuva djecu, ali tada je smio buljiti bez ograničenja).

    Davali smo djeci sirup protiv bolova (Lupocet ili slično, što pedijatar preporuči ili što dijete inače uzima) i to je to. ž

    Sretno!

  5. #255
    thegirl25 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    604

    Početno

    Hvala Vam cure, ma u nedelju joj je kontrola, jede i pije malena ali eto glas joj je baš užasan, priča kao da se boji govorit, šuška fuflja nemam pojma kako bi to nazvala..
    Osim toga uzasno mi je to plakanje kad zaspe, probudi se sa vriskom, ja joj na špricu davam vodu i kad se napije opet zaspe... očito joj se sasuši rana (moja pretpostavka)...
    Doktor mi je naglasio da je bila jedna teska operacija, da su krajnici bili preogromni da se dijete moglo ugušiti... tako da vjerujem da je i rana preogromna...
    I mi gledamo Tv non stop, ja je nalijevam vodom cijelo vrijeme, davam joj sladoled iako mi je u bolnici rečeno ne sladoled... ali joj pomalo dam da je obradujem...

  6. #256
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Mi sutra imamo zakazan termin za operaciju treće mandule na Sv. Duhu. Jel mi može netko reći kaj dijete smije jesti nakon zahvata?

  7. #257
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj thegirl25 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Vam cure, ma u nedelju joj je kontrola, jede i pije malena ali eto glas joj je baš užasan, priča kao da se boji govorit, šuška fuflja nemam pojma kako bi to nazvala..
    Osim toga uzasno mi je to plakanje kad zaspe, probudi se sa vriskom, ja joj na špricu davam vodu i kad se napije opet zaspe... očito joj se sasuši rana (moja pretpostavka)...
    Doktor mi je naglasio da je bila jedna teska operacija, da su krajnici bili preogromni da se dijete moglo ugušiti... tako da vjerujem da je i rana preogromna...
    I mi gledamo Tv non stop, ja je nalijevam vodom cijelo vrijeme, davam joj sladoled iako mi je u bolnici rečeno ne sladoled... ali joj pomalo dam da je obradujem...
    Ako dijete ima bolove, pitaj pedijatra ili u ljekarni da li na ranu smije koristiti TANTUM VERDE SPREJ (postoji za djecu) koji u sebi ima sredstvo protiv bolova, to daje trenutno olakšanje.

    Ovo ti je taj sprej: http://www.csc-pharma.hr/index.php?id=229

  8. #258
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    prije sedam dana operirana, danas bili na kontroli, doktor je super zadovoljan....u ponedjeljak može u vrtić

  9. #259
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Dajte molim vas iskustva operacije sva tri krajnika kod manje djece.Moj N. je tek napunio tri godine i ima samo 15 kg.U užasnoj smo panici i da se ne radi o sluhu,,nikada se ne bi na ovo odlučila. Njemu su krajnici zatvorili E.tubu i kažu da moramo što hitnije operirati. Možda će i cjevčice dobiti. s tim da idemo prvo kod kardiologa jer ima i šum na srcu...doktorima je to sve nešto rutinski a ja ne znam kako ću ovo preživjeti. za mjesec dana nam je termin operacije. Nalazi pretpostavljam trebaju biti što friškiji. Treba li vaditi dijete iz jaslica prije(to ne znam kako ćemo izvesti)i treba li starijega bracu također izvaditi iz vrtića?.Moj N. nije boležljiv, nije imao nikada upalu grla... Biti ću s njim za vrijeme cijelog boravka u bolnici.

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte molim vas iskustva operacije sva tri krajnika kod manje djece.Moj N. je tek napunio tri godine i ima samo 15 kg.

    U užasnoj smo panici i da se ne radi o sluhu,,nikada se ne bi na ovo odlučila. Njemu su krajnici zatvorili E.tubu i kažu da moramo što hitnije operirati. Možda će i cjevčice dobiti. s tim da idemo prvo kod kardiologa jer ima i šum na srcu...doktorima je to sve nešto rutinski a ja ne znam kako ću ovo preživjeti. za mjesec dana nam je termin operacije. Nalazi pretpostavljam trebaju biti što friškiji.

    Treba li vaditi dijete iz jaslica prije(to ne znam kako ćemo izvesti)i treba li starijega bracu također izvaditi iz vrtića?.Moj N. nije boležljiv, nije imao nikada upalu grla...

    Biti ću s njim za vrijeme cijelog boravka u bolnici.
    Ne brini... sve će biti u redu. Ne bih se ponovno javljala na ovu temu jer sam već prije pisala, ali mislim da ti ovo moram reći: DJETETU TREBAŠ PRISEBNA I NASMIJEŠENA, inače ćeš ga zastrašiti. A to je zaista rutinska stvar. Dobro je da nema upalu, to znači da će se prije oporaviti.

    Ovako - kardiolog je redovan dio te priče, SVAKO dijete ide na ekg prije operacije (zbog totalne anestezije, ne zbog šuma na srcu) i to je bezbolno i brzo gotovo. Kardiolog očita, dođeš mu sa starim nalazima ili ideš tamo gdje je već dijete ranije bilo. Moj L. je bio kod kardiologa na Rebru (imao je nepune 3 godine), E. isto, ali on je bio stariji kad je bio na operaciji tri mandule - već je išao u školu.

    Iz vrtića dijete izvadiš samo toliko koliko ti treba da obaviš pretrage i koliko tebi treba za logistiku (treba obaviti i laboratorij - sve će ti reći), jer za ekg se moraš naručiti, ali ide to brzo... Ja ne bih narušavala obiteljsku rutinu NI MRVICU više nego je nužno. Nek braco ide u vrtić, čemu da još i o njemu brineš ako može biti tamo? Tome treba pristupiti kao nečemu što se mora obaviti radi zdravlja.

    Vidjet ćeš, kamen će ti pasti sa srca kad sve bude gotovo, a bit će to brzo.

    I nadam se da će se javiti Mia and me sa svojim friškim iskustvom da te još malo primiri i utješi. Sretno!

  11. #261
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    prije sedam dana operirana, danas bili na kontroli, doktor je super zadovoljan....u ponedjeljak može u vrtić
    kod koga ste vadili i jel si spavala u bolnici?

  12. #262
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    naša mala je vadila samo treću a razlog su bile stalne upale uha
    bili na Sv. Duhu kod dr. Juga, on ima ambulantu petkom i toplo ga preporučam.
    Kod treće mandule ak je sve OK ide se isti dan doma, a bila sam s njom cijelo vrijeme prije i poslije operacije.
    Super je kaj s djetetom ideš skroz do pred operacijsku dvoranu i tamo dočekuješ dijete koje se budi iz anestezije.
    Dečko koji je bio s nama o sobi vadio je sva tri krajnika i znam da je ostao preko noći al ne znam jel mama mogla ostat s njim al pretpostavljam da da.

  13. #263
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ok hvala mi smo se prebacili kod Paradajzera

  14. #264
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    paid ne brini, bit ce sve ok
    i nas djecak ima sum na srcu, sve je proslo ok kod operacije i anastezije (osobno se vise
    bojim toga). skinuli su sva tri, ostali smo s njime preko noci.

  15. #265
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Hvala vam drage moje,,,super mi je čuti svako iskustvo, a pogotovo ova pozitivna.

  16. #266
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Samo da vam prijavim da smo se operirali...sve je. proslo dobro ,pisati cu detalje kad mognem',nego me zanima jeste li I vi davali samo paracetamol za bolove...nama u bolnici rekli da ibuprofen izaziva krvarenje... Dana's nam je Dan d. Bas ga jako boli,kao da ne pijemo analgetik a dajem mu velike doze...Dana's mi je najmanje popio I pojeo... Borba teska. U utorak smo operirani...PS:mozete li prebaciti ovu temu na zdravlje djece....

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da vam prijavim da smo se operirali...sve je. proslo dobro ,pisati cu detalje kad mognem',nego me zanima jeste li I vi davali samo paracetamol za bolove...nama u bolnici rekli da ibuprofen izaziva krvarenje... Dana's nam je Dan d. Bas ga jako boli,kao da ne pijemo analgetik a dajem mu velike doze...Dana's mi je najmanje popio I pojeo... Borba teska. U utorak smo operirani...PS:mozete li prebaciti ovu temu na zdravlje djece....
    Da, za bolove samo paracetamol. I inače izbjegavam ibuprofen (jer je mom mlađem jednom bilo zlo od toga, pa sam oprezna).

    Ne brini, sutra će već biti bolje. Nek gleda crtiće i daj mu bilo što da mu odvučeš pažnju, da ne misli na bol. Moji su guštali na računalu, naročito mlađi, jer stariji je operiran prije treće godine. Njega sam ljuljala u krilu.

  18. #268
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Još jedna napomena - daj djetetu da pije na slamku, moji obično tvrde da im je tako lakše kad ih boli grlo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.05.2014. at 20:38

  19. #269
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    paid nama su u bolnici rekli da mu dajemo dalsy da su mu oni to davali. vidim da je to isto ibuprofen :/
    kod moga paracetamol ionako ne djeluje pa ga izbjegavamo

  20. #270
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Paid, nama je dr.odmah rekao da je 4.dan najgori, da najjace boli, tad se, ako se dobro sjecam, rana pocinje stezati pa puca i zato boli jace. Jos mozda dan-dva i bol ce biti kao rukom odnesena, vidjet cete. Ja sam davala lupocet cepice jer je sirup tesko gutao.

  21. #271
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Hvala vam ,svako iskustvo je super,on je inace sve podnio iznad svih ocekivanja,prvi Dan se vec smjeskao, a drugi Dan jeo kao da mu nine nista, Sato me danas sve iznenadilo, a vidila Sam da neki pedijatri daju Dalsy ...necu se igrati s Tim ibuprofenom...izdrzati cemo valjda....

  22. #272
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam cak doktora drugi dan pitala kako to da ga nista ne boli, pricao je, jeo, sve najnormalnije i tad mi je rekao to za 4.dan i tako je i bilo.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ja sam svojoj nakon operacije davala pola Voltaren čepića (6 g. i 20 kg) jer su joj to dali i u bolnici protiv bolova, a ona ne podnosi sirupe protiv temperature jer ih sve ispovraća (jer joj ih organizam više nije mogao podnijeti kolko je bila bolesna) , pa i inače koristimo kod visoke temperature Voltaren čepić po preporuci njene pedijatrice. Pitala sam u bolnici dal joj mogu to dat oni su rekli da mogu i davala sam joj jednom dnevno pola čepića.

  24. #274
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedna napomena - daj djetetu da pije na slamku, moji obično tvrde da im je tako lakše kad ih boli grlo.
    U ovom priručniku izričito stoji ne iz bočice i ne slamkom:
    http://www.salveopharma.hr/downloads...o_krajnici.pdf

    nama je to dr nakon operacije isto rekao... kao stvara se neki podtlak zbog kojeg je još veći pritisak na tonzile, odnosno rane...

    inače, ako kome treba svježe iskustvo iz Klaićeve, neka se javi... prošli tjedan smo operirali sva tri krajnika, smještaj u apartmanu

  25. #275
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Imam taj prirucnik 'a i bili smo kod te doktorice... Tu isto pise da moze ibuprofen...ali ipak slusam savjet is bolnice....

  26. #276
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    treba mi hitno informacija sa ne tako davnim iskustvom...
    da li roditelj može ostat s djetetom preko noći nakon operacije sva tri krajnika u bolnici Sv. Duh???

  27. #277
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mia and me prvotno napisa Vidi poruku
    treba mi hitno informacija sa ne tako davnim iskustvom...
    da li roditelj može ostat s djetetom preko noći nakon operacije sva tri krajnika u bolnici Sv. Duh???
    Nisi li ti nedavno bila?
    najbolje da njih nazoves i pitas kakvi su uvjeti.

  28. #278
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    sirius moje su vadile samo treću, a mali od frenda ide drugi tjedan vadit sve tri...

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Prije, skoro 4 godine, moglo se prespavat s djetetom.

    Mislim da je i sada tako jer to nije dječji odjel pa im odgovara da je netko uz dijete.

  30. #280
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Prije, skoro 4 godine, moglo se prespavat s djetetom.

    Mislim da je i sada tako jer to nije dječji odjel pa im odgovara da je netko uz dijete.
    hvala za info

  31. #281

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Moj sin ima 2,3 godine i zbog nerazvijenog govora krenuli smo s njime prije par mjeseci na Suvag u obradu. U veljači mu je rađena timpanometrija bila je uredna no tada je bio 5.dan na antibiotiku. inače jako često ima upale uha. Neki dan smo opet radili timapnometriju koja je bila obostrano C i bera test koji je pokazao oštećenje sluha lijevo, krajnici su mu kronološki promjenjeni, uha puna nečega,. neka membrana ispred lijevog bubnjića, poslali su nas na ORL u bolnicu sa eventualnim pitanjem tonziloadeinoktomije. dakle operacija krajnika ili samo trećeg.

    Nekako smo se odlučili za Sv Duh, ima li netko friška iskustva , kakvi su doktori, sestre, mogu li ostati s malenim preko noći? sve me zanima....

    i zanima me da li je netko imao sličan problem i da li se sa odstranjivanjem mandula/ugradnjom cjevčica riješio problem sluha....

  32. #282
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Evo friška iskustva sa Sv. Duha.

    Prvo, pohvale doktorima i sestrama, naša iskustva su redom pozitivna.

    Uz dijete se može biti cijelo vrijeme, do ulaska u operacijski trakt i nakon što dijete izvezu iz njega. Sestre dopuštaju neprekidni boravak jednom roditelju, iako se i drugi može pridružiti na koju minutu. Soba je doista premala za neprekidni boravak više od jednog roditelja uz svaki krevet.
    Ukoliko nakon operacije zatrebate izaći na zrak, sestra će sjediti uz dijete umjesto vas ili ga barem često obilaziti.
    Spavati možete na stolcu uz krevet, ili na bolničkom krevetu sa svojim djetetom. Ne znam koliko inače bude djece u sobi, kad smo mi bili bila su u sobi dva kinderbeta prazna a na tri bolnička ležaja su noćila djeca koja su operirala sva tri krajnika. Pacijenti koji operiraju samo treći krajnik u pravilu idu istoga dana doma.
    Ne morate nositi sokove, eventualno uzmite vodu ako želite kupovnu, jer će sestre redovno donositi bokale sa svježim čajem za djecu (piti ne smiju prva dva sata nakon zahvata).
    U sobi je TV, tri ili četiri DVD-a s dugometražnim crtićima, ako želite možete uzeti od doma koji, iako vam vjerojatno neće trebati.
    U bolnicu vas formalno primaju dan prije operacije. Toga dana ne morate doći u bolnicu sa stvarima, pa čak niti s djetetom.
    Dijete od 22 sata te večeri ne smije jesti niti piti. Primitak je na dan operacije između 7 i 7,30 sati.
    Pola sata prije operacije dijete dobije sirup koji ga "omami" (povedite ga piškiti brzo nakon što popije sirup jer bi moglo imati problema s održavanjem ravnoteže nakon nekog vremena).

    Dobit ćete interne uputnice za kontrole, prva je tjedan, a druga dva tjedna nakon operacije.

    Ne pada mi više ništa ovog trena na pamet, ako mogu još kako pomoći, pitajte. Uglavnom, svi na odjelu su izuzetno ljubazi i bilo je to relativno "ugodno" iskustvo, što se tiče toga koliko oni djeci i roditeljima mogu izaći u susret s obzirom na operaciju i bolničke uvjete.
    Posljednje uređivanje od Shanti : 25.07.2014. at 23:50

  33. #283
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ajd bas super! I onda bi covjek lupao glavom o zid kad shvati da je sve samo stvar dobre volje zdravstvenih radnika (prvenstveno mislim na sestre). Potegla bih onu kravu iz Vinogradske sve do SD da vidi kako se humano moze s djecom, i roditeljima. Prosli obje bolnice i tocno znam kako je gdje. grrrrr

  34. #284
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ko ju je operiral jug ili parazajder?

  35. #285
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd bas super! I onda bi covjek lupao glavom o zid kad shvati da je sve samo stvar dobre volje zdravstvenih radnika (prvenstveno mislim na sestre). Potegla bih onu kravu iz Vinogradske sve do SD da vidi kako se humano moze s djecom, i roditeljima. Prosli obje bolnice i tocno znam kako je gdje. grrrrr
    Ne znam kako bi bilo u Vinogradskoj jer je jedino iskustvo koje sam čula iz prve ruke od prijateljice, koja je s kćerkom imala apartman. Uvjeti na Svetom Duhu nisu idealni, što se tiče veličine sobe u koju su ugurana čak tri kreveta i dva kinderbeta, iskorišten je svaki slobodan metar, ali ako je to cijena relativno kratkog čekanja (3-4 mjeseca) na zahvat, u odnosu na ostale bolnice, za taj jedan dan i jednu noć doista nije bilo bitno. A mogućnost da legneš uz dijete pa čak i malo odspavaš noću je komfor kakav nam nije bio omogućen npr. u Zaraznoj i u Klaićevoj, iako, sretna sam što smo i tamo mogli biti uz dijete bez prekida, na stolcu uz krevet. Najbitniji je baš taj ljudski faktor, u okviru mogućnosti rekla bih da daju maksimum. Sestre su sve redom bile profesionalne, ljubazne i pažljive prema djeci. Ne sjećam se da je ijedan od roditelja imao ikakvih primjedbi.
    Kakva su tvoja iskustva sa Sv. Duhom i Vinogradskom?

  36. #286
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ko ju je operiral jug ili parazajder?
    Nijedan od njih. U stvari, od nas petero roditelja čija su djeca toga dana išla na operaciju, za četvero s kojima sam razgovarala znam da nijedno nije bilo njihov pacijent. Štoviše, svako dijete je bilo kod drugog doktora.
    Kad je vaš termin?

  37. #287
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mi smo samo na promatranju videćemo najesen kaj će biti

  38. #288

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    da li biste dozvolili da vam specijalizanti operiraju djecu?

  39. #289
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Malo zeznuto pitanje jel je to operacija od par minuta

  40. #290
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    da li biste dozvolili da vam specijalizanti operiraju djecu?
    Mislis da netko bira tko ce mu operirati dijete u rutinskoj operaciji?
    mislis da ti u bolnici kazu tko ce tocno raditi zahvat?
    odgovorno i ispravno bi bilo da specijalizanta nadgleda nadsluzba na zahvatu.
    Meni je dijete bilo na tri operacije u inozemstvu, svaki put sam razgovarala sa nadsluzbom prije zahvata. Iskusni kirurg je bio na operaciji , ali nije nuzno drzao instrumente u rukama ( osim na prvoj operaciji koja je bila izuzetno slozena, a na druge dvije operirali su ju dva djecja kardiokirurga na dodatnoj edukaciji uz nadzor ).
    tako da bi tvoje pitanje trebalo glasiti : da li su vam rekli tko ce biti na operaciji , tko ce izvrsiti operaciju i sve detalje o zahvatu?

  41. #291
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je u svakom slučaju treba neka nadslužba ali ista ne vidi ko i operator

  42. #292
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moramo vaditi sva tri krajnika? Dali u Klaicevoj roditelj moze ostati uz dijete pa makar na stolcu pored kreveta?

  43. #293

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislis da netko bira tko ce mu operirati dijete u rutinskoj operaciji?
    mislis da ti u bolnici kazu tko ce tocno raditi zahvat?
    odgovorno i ispravno bi bilo da specijalizanta nadgleda nadsluzba na zahvatu.
    Meni je dijete bilo na tri operacije u inozemstvu, svaki put sam razgovarala sa nadsluzbom prije zahvata. Iskusni kirurg je bio na operaciji , ali nije nuzno drzao instrumente u rukama ( osim na prvoj operaciji koja je bila izuzetno slozena, a na druge dvije operirali su ju dva djecja kardiokirurga na dodatnoj edukaciji uz nadzor ).
    tako da bi tvoje pitanje trebalo glasiti : da li su vam rekli tko ce biti na operaciji , tko ce izvrsiti operaciju i sve detalje o zahvatu?
    naravno da nisu rekli tko će biti na operaciji, tko će operirati..

    protuzakonit je rad specijalizanta bez nadzora specijaliste

    ali mene zanima zašto roditelji ne postavljaju to pitanje?

  44. #294

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moramo vaditi sva tri krajnika? Dali u Klaicevoj roditelj moze ostati uz dijete pa makar na stolcu pored kreveta?

    nažalost ne. može se dogovoriti apartman...zato sam ja odustala od Klaićeve. imam dijete sa blažim poteškoćama u razvoju (kašnjenje u govoru) i ne pada mi na pamet da sekunde bude u bolnici bez mene i tako smo se odlučili za sv duh jer tamo mogu biti i dan i noć kraj njega. ako idete kod dr Marna, kod njegove sestre u ordinaciji se možete raspitati za apartman tako je bar nama rekao ali smo odustali od klaićeve.

  45. #295

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    kada nakon operacije sve tri mandule na sv duhu dobe hranu prvi put klinci? kada smiju imati dudu? ne znam kak ćemo bez dude :/ a navodno ne smiju dudat 24h od operacije

  46. #296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mislim da tek pododne dobe nekaj kašasto, ali u srijedu idem gore pa ti pitam

  47. #297

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da tek pododne dobe nekaj kašasto, ali u srijedu idem gore pa ti pitam
    ideš kod parazajdera? ajde pitaj ako se sjetiš... kako ste vi.. idete na operaciju ?

  48. #298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je idem kod njega, videću kaj presudi, sad idemo na kontrolu

  49. #299
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Evo kaj veli
    Pred večer dobe nekaj za jest, ali možda ak ogladne i ranije
    Dude bi ae trebalo riješit, jer arvara negativni tlak

  50. #300

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Hvala. Tek sad viidm odgovor... Bili smo na zaraznoj na infuziji ima adenovirozu i skoro mi se ugusio od natecenih mandula moram se hitno javiti parazajderu znas li da li radi normalno ili ide na godisnji sada ? Ako nazovem sutra ujutro hoce nas sestra narucit na kontolu il moram bas srijedom zvati .. .?

Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •