Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 736

Tema: operacija krajnika

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    ..pa onda na pretrage i 28.5. u bolnicu. .
    bubi, sretno vam ~~~~~~~~~~~~~~

  2. #152
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa
    Citiraj bubimira prvotno napisa
    ..pa onda na pretrage i 28.5. u bolnicu. .
    bubi, sretno vam ~~~~~~~~~~~~~~
    Fakat! ~~~~~~~~~~~~~

  3. #153
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    [quote="bubica27"]
    Citiraj bubimira prvotno napisa
    ..pa onda na pretrage i 28.5. u bolnicu. .
    sretno !!! ~~~~~~~~~~~~~

  4. #154
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    bubica moja moram biti iskrena da me sve više i više iznenađuješ s tom svojom memorijom datuma. svaka čast!
    hvala i svima ostalima na vibrama.

    evo maloprije sam došla doma zbog malene,a mm ostao s v.
    sve je hvala Bogu dobro prošlo. moja mala curica je pravo hrabro srce. jaaaako sam ponosna na nju!

    ujutro smo došli u bolnicu, odmah su nas sve troje smjestili u sobu. i bili smo cijelo vrijeme s njom do operacije. prvo su joj dali neko sredstvo za smirenje (moram li reći da je trebalo vremena da počne djelovati na nju ) od toga je izgledala onak pijano, da ne kažem nadrogirano i imala je par bisera pa smo umirali od smijeha.
    onda smo ju otpratili skroz do ulaza u operacijsku dvoranu. operacija je traja kojih pol sata, 45 minuta neznam više, al uglavnom dovoljno da pojedem sam sav gel na noktima.

    kad su ju probudili iz narkoze nismo bili s njom al u jednom trenutku kad su ju vodili van na hodnik sam ju čula kako plače i viče: di mi je mama. joooj to mi je bilo najgori dio. neki nepoznati plač, onak užasnuto ljutiti. činilo mi se vječnost, a doveli su ju za minutu dvije van na hodnik nama. i kad smo ju uhvatili za ruku malo se smirila i stisnula uz nas. mislim da se najviše naljutila kaj su ju pokušavali držati polegnutu na trbuhu jer joj je išla krv na nos pa da se valjda ne zagrcne s tim.
    gore me u sobi dugo nije ispuštala iz zagrljaja. onda je zaspala s tatom i čim je ta narkoza popustila skroz bila je opet ona stara. tu i tamo je malo zacvilila da bi išla doma al ništa strašno.

    što se osoblja u bolnici i samog tretmana prema djeci i roditeljima imam samo riječi hvale. svi su jako ljubazni i brinu se da je sve ok. uz svu djecu su roditelji, skoro pa svima i mama i tata. i klinci su tak mirni kaj su s roditeljima. tišina na odjelu. nitko ne plače.
    vidim i po v kako se brzo smirila dok smo uz nju i koliko joj to znači da je netko s njom. inače fakat si ne mogu zamisliti kako bi to izgledalo da nas nije bilo poslije operacije. imam feeling da bi još sada urlala.
    sutra idu kući.

  5. #155
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  6. #156
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Bravo za hrabricu!

  7. #157
    Mama Dada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    :D :D :D
    Pusa oporavkuša!!

  8. #158
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Evo nas kući. bila je sinoć i danas poprilično cendrava, i sva nikakva. sve nešto bi pa nebi. mislim da joj je najgore bilo kaj jučer ništa nije smjela jesti jer je bila užasno gladna a inače je velika izjelica. baš do sobe u kojoj je bila smještena je bila čajna kuhnjica iz koje su non-stop dopirali neki miomirisi hrane. pa nas je svako malo pitala: "a što to miriši?".
    i jedva je čekala da dođem po njih. al s obzirom na iskustva cura od prije nije nas pretjerano to ponašanje iznenadilo.
    sada spava, rekla je da se ide odmorit u svoj krevet.

    iako ništa ne spominje vidim da ju boli, po načinu na koji otvara usta i po načinu na koji priča. sporo i oprezno. totalno drugačije nego inače. al na to se neću buniti s obzirom na to da ju inače ne mogu ugasiti i da ona ne govori nego viče.
    eto nadam se da smo na konju za par dana. i nadam se da je to sad riješenje svih njenih problema.

    još jednom bi htjela spomenuti i pohvaliti sve na orl odjelu bolnice sveti duh. zaista sam prepuna pozitivnih dojmova. svi su ljubazni od kuharica, sestara do dokotra da mi je žao bilo koga izdvajat poimence jer su stvarno svi zaslužili pohvale bez pretjerivanja. rekla mi je sestra da se trude da dobe i srede posebnu sobu samo za djecu tako da će valjda i to skoro doći.

  9. #159
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    bubimira, kako ide oporavak?

    MM je danas bio s Janom kod dr. Juga. Operacija zakazana za 1.10. Kaže on da sluh nije baš stradao pa da je hitno tako da može čekati jesen.

    I rekao je da pije Rinolan mjesec dana, nevezano za operaciju. MM nije pitao zašto. Ima netko ideju?

  10. #160
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jao sad ovo vidim....
    V. hrabrica mala!!! puno puno
    i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da se oporavak nastavi tim tempom!!!


    btw. nakon tocno mj. dana L. jos uvijek prica nazalno i ne mogu se naviknuti na taj glasic....

  11. #161

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    btw. nakon tocno mj. dana L. jos uvijek prica nazalno i ne mogu se naviknuti na taj glasic....
    Proći će Nama je dr na kontroli rekao da promijenjen glas može potrajati nekoliko tjedana, čak i nekoliko mjeseci, a kod nas se nakon nekog vremena vratio na staro, ne znam ni sama kad.

  12. #162
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    jelka...rinolan malo smiruje sluznicu.

    i v čudno priča. ja sam mislila da je to zato što još uvijek oprezno otvara usta i pomiće vilicu. kao da se još boji potpuno opustiti.
    inače se normalno ponaša, ne vidim da ima neku traumu od operacije ili boravka u bolnici. povrmeno samo kaže da ju boli grlo.
    zaboravila sam vam reći da im na sd daju diplome poslije operacije. na njoj su nacrtani neki psi i mačke i v je to bilo baš cool. samo se smješkala kad smo joj pročitali kaj piše na diplomi.

  13. #163
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    1.10. je sve bliži. A ja sve nervoznija i žalosnija kako Jani objasniti što ju čeka. bubimira, netko, imate li kakvih savjeta?

    I sve one pretrage koje se rade prije op., koliko su mučne za dijete? Ili možda nisu?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Od svih pretraga nama je najteže bilo podnijeti vađenje krvi. EKG uopće nije bio mučan ni strašan, dapače, imam dojam da je Andreju bilo zanimljivo. Ali vađenje krvi je bilo koma. Sva objašnjavanja pala su u vodu kad je ugledao iglu
    Što se same operacije tiče, mi smo naglašavali pozitivnu stranu priče, kako će mu poslije operacije biti lakše disati, kako više neće hrkati, itd, itd. A kako je u to vrijeme stvarno teško disao, nije ga bilo teško uvjeriti u to.
    Od svega toga mislim da je najteže bilo izdržati onu apatiju prvih 6 dana nakon operacije. Na tako nešto nisam bila pripremljena. Ali i to brzo prođe.
    Sretno

  15. #165
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    i naša curica bi trebala na vađenje treće mandule. preporučili su nam dr. Ajduka. je li netko bio kod njega?

  16. #166
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    dr. Ajduk u Vinogradskoj

  17. #167
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    evo da se i mi ovdje javimo.

    jure mora na operaciju sva 3 krajnika.
    bili smo na pregledu, nalazi timpano(nešto) i audio(nešto) su mu poprilično loši. to smo znali jer on stvarno loše čuje i pojačava tv da je to za poluditi.
    uglavnom, dr je rekla da su mu krajnici skoro spojeni i da mora vaditi sva 3, bez govora.

    sad, u utorak, idemo na pregled kod dr u bolnicu koja bi ga trebala operirati ovom novom metodom-koblacija- pa ćemo vidit što ona kaže i kad smo "na programu"

  18. #168
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    evo i nas, iako ja ovo vec odgadjam 2 godine, ali sada smo na rubu.
    naime, Z. hrce i pada u apneje tijekom noci vec 5 mjeseci (tako je bilo i prosle godine, ali onda je prestalno, pa sam se ponadala da ce tako biti i ove).

    sinoc smo bili na ORL pregledu jer sam se htjela dogovoriti sa doktorom da mu uklone trecu mandulu, ali on inzistira na uklanjanju svih. ove dvije su toliko velike da se gotovo dodiruju. :/

    obzirom da je on astmaticar htjela sam mu sacuvati te krajnike, ali ocigledno nece ici.

    ono sto me zanima je, [b]u kojoj bolnici se moze provesti noc sa djetetom?[/]
    doktor Marn nam je rekao da ce u Klaicevoj imati apartmane za neka 2 tjedna (trenutno ih rade), ali to bi znacilo operacija za neka 3-4 tjedna, a to nam je dugo cekati jer dijete stvarno nikako ne spava.

    vi koji ste bili na Salati, da li je moguce provesti noc sa djetetom?
    Bubimira, vi ste bili na SD ili Vinogradskoj (sorry, sve sam procitala ali mi se pomijesao tko je gdje bio).

  19. #169
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mi bili na SD, 1.10. MM bio s Janom, na stolcu pored njezinog krevetića. Ima velikih kreveta za klince, ali bilo dvoje većih od nje.

    Kaj te znima? Inače, min. mora proći 2 tj. prije op., da budete sigurni da je zdrav, ono tipa karantena.

    Super za Kllaićevu, mi smo inače kod dr. Tolića, ali nismo tamo radili op. baš zbog neboravka s djetetom.

  20. #170
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Jelka, hvala na odgovorima.
    Sad sam se cula i sa Bubimirom...

    Zvala sam Merkur no oni preuredjuju odjel i ne moze se ostati sa djetetom preko noci.

    Nisam znala da moraju proci 2 tjedna!? Mislila sam da se rade krvne pretrage tjedan dana prije operacije.
    Onda cu ga morati izvuci iz vrtica da budem sigurna...

    Znaci TM je mogao biti sa Janom dan i noc? Kako je bio postoperativni oporavak? Jel ju jako boljelo?

  21. #171
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    uh momze, i nas čeka isto.

    situacija je vrlo slična našoj, osim što jure ne upada (ili ih nisam skužila) u apneje.
    on spava ko top cijelu noć.

    jučer smo bili na pregledu i kod te druge doktorice. rekla je sve isto kao i prva s tim da mu je dala terapiju fluimukanom, ispiranje fiziološkom i žvakanje žvake, kažđe ona čisto zato da mu se kanali pročiste i predoperativno stanje popravi.

    uglavnom, termin još nemamo, al kako stvari stoje, na programu smo u siječnju.

  22. #172
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    wana, ako nisi skuzila, onda niti ne upada u apneje.
    jer to ne mozes a da ne skuzis - dijete ti doslovce prestane disati, prsa se nadimaju, a nema udaha i onda onaj ocajnicki, krkljajuci udah.

    nama je dr. preporucio flixonase (1 dnevno ustrcati u obje nosnice), ne vise od 6 tjedana (to je kortikosteroid).
    mozda pomogne u smanjivanju trece mandule

    veceras idemo jos u jednu privatnu polikliniku na razgovor...

  23. #173
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    momze, hdb da ne znam.

    kako je bilo na pregledu.

    mi bili na kontroli, termin još nemamo, al je taman bio bolestan i upaljenog uha.
    dala mu je atb, al izgleda da smo je riješili i bez njega.
    na čekanju smo...

  24. #174
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    evo da se javim.

    j je operiran 12.01. i koblacijom su mu odstranjene sva 3 krajnika.
    u bolnicu je došao presretan i pod dojmom, jadničak, nije znao što ga čeka.

    uglavnom, 11.1. smo ga ostavili oko 20i30. kažu sestre da se odjjel orio od njegovog pjevanja do 23 sata
    ujutro, prije operacije su ga odveli na timpanogram i operirali ga oko 12 sati.
    mi smo po njega mogli doći tek 13.1. u 8,30.

    uh, 12. mi je bio najteži dan u životu...toliko straha i nemoći i molitve da sve prođe u redu...al hdB, prošlo je

    evo, danas smo bili na kontroli. dr je zadovoljna al kažer da je dehidriran i da treba puno više piti da mu krasta slučajno ne pukne.

    inače, ni mene nitko nije pripremio na ovakav postoperativni tijek.
    jadničak, najviše se žali na uši, što jaka i neizdrživa bol u ušima, što šok jer sad čuje "i kako trava raste" pa ga sve smeta .trošimo drugu bočicu panadola baby

    jučer je prvi put pojeo nešto osim montea(koji sam mu btw prvi put kupila sada), i to manistru na pome.
    danas je za nagradu dobio i pojeo hamb i pomfrit :shock: iz McD, al se popodne probudio vrišteći od bolova u uhu (iako je 2 sata prije dobio lupocet).

    moram priznati da je i meni ovaj oporavak šokovit jer mi ga NITKO, al baš nitko niti nije dao naslutiti. ne znam bih li ili . svi su ga minorizirali i kao što netko tu pametan reče, kao da sve prestaje danom operacije što nije istina.

    uz j kući sam sama sa veoma zahtjevnom curkom od 11 mjeseci.
    mm dođe s posla oko 19 sati i to je to. tu i tamo ulete moji ili sveki, al jadničak moj, tako mi ga je žao

    jučer je rekao "da bar nisam operirao krajnike" , a danas se rasplakao "blago tebi, ti možeš jesti što god hoćeš"

    glas mu je piskutavo-kreketav-nazalan, mm kaže da je mali gayić

    eto. sad sam mu skuhala juhicu, nije oduševljen.

  25. #175
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    jutros sam mu prvi put pogledala u usta.

    pa taj treći krajnik izgleda kao da ga ni nisu odstranili :shock: :?

    možda zato što mu je natečen :?

    iako u otp pismu piše da mu je napravljena t+a u eta. pretpostavljam tonziloadenoidektomija u općoj anesteziji :?

    kako je izgledao 3. krajnik vaše djece nakon operacije

    i jadničak, te uši ga bole za poludit. budi se radi boli...i dalje smo na lupocetu

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Draga, daj djetetu hranu sobne temperature...

    Neće ti on sada puno jesti - boli ga to... Daj mu kupi guste sokove (moj L je živio 2 dana na sokovima od breskve i kruške). Lupocet - odličan način za izbjeći bol, ali trebat će ti nekoliko DANA!

    Daj djetetu jesti koliko može - nemoj ga siliti. Dobar izbor je monte, pudinzi, riža na mlijeku, dukatino, griz na mlijeku (sve jako rijetko da može gutati). Daj mu jogurte razne (tekuće, imaš Meggleove s čokoladom, moji ih i sada veliki obožavaju). Ne hranimo se time, ali u ovoj situaciji to je ok. Vjerujem da ste dobili i uputu o prehrani (na MErkuru je daju - ne sjećam se više ali bilo je unutra ideja tipa frape od banane, krem juhe i slično). Sama znaš što dijete voli. Moj je pio puno čaja s puno meda...

    Nastoj da dijete ne plače jer plač, govor i slično otežavaju situaciju.

    Otekline JESU od operacije. Sigurno su vas naručili na kontrolu za 7 dana (ili manje).

    Timpanogram kontrolni radit će vam za mjesec dana, kad sve otekline splasnu i kad se stvar smiri.

    I budi sretna, sve je dobro prošlo. Moj L je prespavao 2 noći na Merkuru nakon operacije, bez nas. Preživio je, a i mi. Bilo nam je teško, ali smo djetetu objasnili potrebu i shvatio je. Imao je tada 3 godine. Veći šok odvajanja imao mu je tada mlađi brat, kojem je to bilo prvi put da prespava doma bez brata.

    Nikad NIKAD nismo požalili odluku o operaciji, bilo je vrijedno truda (i moje dijete je imalo smetnje sluha, vrlo ozbiljne ali rješive). Nakon operacije nikad se nisu vratile upale grla, s vremenom se riješio i problem začepljenosti uha (iako smo dugo još radi ispiranja ušiju hodočastili na Merkur, zbog suženih zvukovoda).

    Prave dobrobiti operacije vidjet ćeš tek dosta kasnije, ali treba STRPLJIVO pričekati oporavak. Zabavi dijete aktivnostima koje ne uključuju potrebu da govori. Ja ne volim crtiće, ali u tom periodu bome ih se nagledao....

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    iako u otp pismu piše da mu je napravljena t+a u eta. pretpostavljam tonziloadenoidektomija u općoj anesteziji :?
    Da, tonzilektomija i adenoidektomija u endotrahealnoj anesteziji.

    kako je izgledao 3. krajnik vaše djece nakon operacije
    Ovo me malo zbunjuje, pa 3. krajnik je u nosnom ždrijelu, ne znam kako ga uopće i možeš vidjeti gledanjem djetetu u usta :?
    Ja sam Andreju uvijek mogla vidjeti samo nepčane tonzile, ali ne i adenoid (iako je bio povećan, ali na takvom mjestu da laiku nije vidljiv).
    Otekline će splasnuti, bez brige, a i glas će se vratiti u normalu (Andrej je 2 tjedna od operacije pričao kao Pajo Patak ).
    Budi se možda radi boli, a možda i od straha (A. se npr. uopće nije žalio na bol, ali je proživljavao noćne more i teške promjene raspoloženja još dosta dugo nakon bolnice).
    Izdržite još malo, taj postoperativni tijek je svima mučan, ali poslije ćete se preporoditi, vidjet ćeš

  28. #178
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    3. krajnik je u nosnom ždrijelu, ne znam kako ga uopće i možeš vidjeti gledanjem djetetu u usta :?




    onda sam ja sam totalni seljo i fali mi onaj smajlić što se lupa čekićem po glavi

    dakle, MOJA SRAMOTA je to što sam ja mislila da je 3. krajnik ona resica što visi i vidi se kad otvoriš usta 8)

    ajde, sad mi je lakše, i hvala ti tanja_b na pojašnjenju

    peterlin-jučer je bilo točno tjedan dana od op i bili smo na kontroli.. dr. je rekla da mora više piti (dehidriran) i početi po malo jesti da mu se te kraste "čiste".

    ne voli ni griz na mlijeku niti slična čudesa.
    za sad jede keksa i mlijeka, monte, juhicu i danas si ponovno želi pomfrit, jogurt, a pije razblaženi sok od jabuke i to je to.
    još ću mu kupiti sokiće koje si spomenila i ponuditi frape od banane, možda mu se svidi.
    sve jede sobne temp.

    al i jutros su ga tako bolile uši da je htio lupocet. evo sad prije popodnevnog spavanja mi je rekao da neće ljekić jer ga ne bole jako.


  29. #179

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andrej je nakon operacije "otkrio" kekse zdrobljene u kakau (i odonda ih jede svaki dan za doručak), a jeo je i juhu s onom sitnom tjesteninom i mljeveno meso (bolonjez i sl.).
    Znala sam da mora puno piti (i da je to važnije od hrane), pa sam mu stalno gurala pod nos čaj, kuhala juhe, kompot od jabuka i sl. Samoinicijativno nije htio piti, ali kad bih mu donijela šalicu za vrijeme crtića, popio bi gutljaj-dva. I tako svakih 5 minuta 8)

    A bijele naslage s jezika i nepodnošljiv zadah iz usta nestali su tek kad je počeo jesti "pravu" (tj. krutu) hranu, otprilike nakon tjedan dana.

  30. #180
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Za nas je rješenje za tekućinu bila - slamka! U sve smo je gurali, i u čaj a bogme i u juhu ... Rezultat - isti princip koristi se i dan danas kad treba juhu likvidirati brzo (ili kad mama ne gleda )...

  31. #181
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    a svugdje sam čitala ne piti na slamku ili dudu.
    poanta je da ne smije vući nego mu treba samo curiti. :/

  32. #182
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Naslage s jezika - ispirali smo kaduljom (i u prvim danima Hexoralom, ne toliko za dezinfekciju, nego zato jer to ima u sebi neko sredstvo za ublažavanje bolova).

    Drago mi je da dobro jede i to "pravu" hranu, mi smo s tim dugo imali problema, ali valjda je to tako - nekoga boli grlo, a nekome se to reflektira više na uši. Čini mi se da ide na bolje... Sretno!

  33. #183
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    hvala

    evo sad papa pomfrit, al kuka da ga bole uši i ponovno je tražio ljekić.

    inače ga hoće popiti samo kad ga baš jako, jako boli.

    u stvari, brine me da smo evo pri kraju 2. bočice panadola baby. pa on to pije već 8 dana :shock:

    jel to uopće smije :?

  34. #184
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ne znam. NIsam nikad bila u situaciji da mi treba (popio je moj sin jednu bočicu nakon operacije mandula) ali pitaj pedijatra za svaki slučaj...

  35. #185
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    wana, ja mislim da on to nikako ne bi smio piti tako dugo! Pa na samoj bočici piše, daj pogledaj, odnosno u papirima. Moja Jana je veeelika glumica s izraženom oduševljenošću sa sirupima pa smo nakon 2-3 dana skužili da ona glumata da bi dobila sirup (isto panadol baby). Svakako prekinite davati, i zovi pedijatricu.

    A što su na kontroli rekli za bolne uši?

    Mara je imala 5 mjeseci kad je Jana bila doma na oporavku. Uhhh, napor totalni.

    Inače, da vas pitam nešto. Jana i dalje govori vrlo nazalno, ništa se nakon op. nije promijenilo. Tipa mama je baba, i sl. U Jovančevićevoj knjizi piše da neka djeca trebaju ići logopedu jer nakon dugo vremena s povećanim mandulama, govor se toliko izobliči da klinci jednostavno zaborave kako je to pravilno govoriti. Ima li tko slična iskustva?

  36. #186

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    U Jovančevićevoj knjizi piše da neka djeca trebaju ići logopedu jer nakon dugo vremena s povećanim mandulama, govor se toliko izobliči da klinci jednostavno zaborave kako je to pravilno govoriti. Ima li tko slična iskustva?
    Andrej ide logopedu, ali ne zbog nazalnog govora. Ipak, mislim da su i tu povećane mandule bile krive, jer mu se zbog njih pomaknulo mjesto izgovora više glasova (k, g, r), pa sad to ispravlja.
    Što se nazalnog govora tiče, to je nakon operacije nestalo.

  37. #187
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Što misliš da li da mi odemo nekome?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Hm, to ćeš ti bolje znati od mene Možda za početak ipak najbolje pitati pedijatra ili još bolje otorinca.

  39. #189
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nama su prošle već tri godine od operacije sva tri krajnika. Kćer je imala ravno 4. Išli smo na lasersku operaciju u privatnu polikliniku( iako mislim da nema velike razlike) iz razloga što nismo smjeli biti s njom u bolnici a to ni njoj ni nama nisam htjela priuštiti. Ona je imala silnih problema s tim krajnicima. Noću je imala apneje, svaka noć bila je teška muka za nju. Osim tog trećeg, ova dva krajnika su bila skoro spojena i povraćalo joj se dok je jela, bila je mršava, bolesna konstantno. Zadnjih nekoliko mjeseci živjela je na antibioticima a dr nam je rekla da ona ima kroničnu upalu krajnika. Tako da, čim bi prestala uzimati antibiotike, temperatura bi buknila na 40 i sve ispočetka. Sve te upale se ne mogu ni nabrojati pa mi je bilo smiješno pitanje otorinaca kod kojih smo išli na preglede, koliko je apala krajnika imala. Ko to zna. Operacija je prošla OK. Mene je šokiralo buđenje iz anestezije jer nisam znala kako to izgleda. Ona je vikala, bacala se, gušila se jer je bila polubudna a imala krv u grlu..meni je to bilo pregrozno i baš stresno. Pozitivna stvar je da smo nakon sat ipo otišli kući i tamo je sve bilo super. Davala sam joj brufen (paracetamol je po mom mišljenju preslab), jela je kašastu i tekuću hranu, odmarala se i bilo nam je baš dobro. Oporavak je trajao nekoliko dana. Drugi šok koji je uslijedio je njen glas . Postao je nekako prodoran, visočiji za oktavu majke mi. I ja sam ko i vi čekala da se vrati na staro ali nije se nikad vratio. Stvar je u tome da ona s tim krajnicima nije ni mogla pričati kako treba, to je sve bilo začepljeno, blokirano..tek kad vidim snimke nje od prije operacije kužim kako joj je glas tada bio deformiran. A ovaj drugi oslobođen i normalan. Ali trebalo mi je dugo vremena da se naviknem.

    Nakon operacije ona je drugo dijete. Od one boležljive male curice, postala je snažna i vesela cura, povećao joj se apetit, nestali su podočnjaci, udebljala se, postala puna energije. I nebi vjerovali ali od tog dana do danas ona je bila bolesna mislim tri puta i to dva puta viroza(povraćanje) bez temperature i jednom viroza s temp. Nevjerojatno što ti krajnici mogu napraviti djetetu. E da, nisam rekla da je kao mala imala sklonost bronhialnim opstrukcijama, s tim smo se borili do možda treće godine i bilo me strah da se nakon operacije ne vrate stare boljke. Ali nijednom ih nije dobila. Eto, nadam se da sam vas malo utješila

  40. #190

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Wow, Trina, fakat detaljno obrazloženje .

    Evo, ja isto pratim ovaj topic.

    Jednom smo bili kod otorinca (dr. Marn), i za 2 tjedna idemo opet, na kontrolu. Na nalazu je napisao da će 'jamačno biti potrebna operacija' .

    Kod nas nije tako drastično (trenutno), tj. mislim da nakon terapije koju nam je dr. dao, da je bolje. Dijete mi povremeno hrče, tj. hrče u određenom položaju, a kad ga okrenem, ne hrče . Dr. mu je uzeo bris nosa i to je čisto (nema beštija), rekao da mu kapamo intenzivno operilom, fiziološkom i 2 tjedna uzimamo fluimukan otopinu. I čini mi se da je sad bolje (da pokucam u drvo).

    Zasad iščitavam topik, a ako budem imala konkretnih pitanja i ako dr. preporuči operaciju, još bum pitala. Hvala svima koji pišu .

  41. #191
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku

    Inače, da vas pitam nešto. Jana i dalje govori vrlo nazalno, ništa se nakon op. nije promijenilo. Tipa mama je baba, i sl. U Jovančevićevoj knjizi piše da neka djeca trebaju ići logopedu jer nakon dugo vremena s povećanim mandulama, govor se toliko izobliči da klinci jednostavno zaborave kako je to pravilno govoriti. Ima li tko slična iskustva?
    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Andrej ide logopedu, ali ne zbog nazalnog govora. Ipak, mislim da su i tu povećane mandule bile krive, jer mu se zbog njih pomaknulo mjesto izgovora više glasova (k, g, r), pa sad to ispravlja.
    Što se nazalnog govora tiče, to je nakon operacije nestalo.
    vids, vidis...ovo sam predvidjela..ja sam primjetila kako se Lei od kako je operirala mandule pokvario izgovor. savrseni telefon postao je fofafon...i sve kao cekam (i samo ja to primjecujem) oce li se popraviti a meni se cini da sve nerazovjetnije prica.

    definitivno cemo posjetiti logopeda! sad je 7mj. od kad je operirala mandule. osim laganog curkanja nosa, nije bilo cak niti zastopavanja.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Dakle podižem malo. Sve sam pročitala. Nas pedica šalje na kontrolu sluha. Preporučila nam je dr. Marna u Klaičevoj. Kod njega smo već bili na moje inzistiranje prije 2 god. Eugen jako hrče, slabo jede, kruta hrana nam je još uvijek problem, diše samo na usta, prošle godine 5 upala grla i uha makar je to sve skupa trajalo 4 mj. i bilo nekako spojeno, mršav je za poluditi. Popio tonu atb+injekcije penicilina.Imamo problema s govorom, moramo logopedu.
    Dakle prije dvije godine dr. Marn je odmah htio operirati treću mandulu. Mi smo to odgodili, zanemarili, sve do sada. Inaće ima i česte bronhitise i strah me da mu se zbog vađenja mandula sve ne pogorša.
    Dakle molila bih preporuku za otorinca koji nije, kako da se izrazim, sklon vađenju mandula, ako to stvarno nije potrebno. Još kad bi radio u bolnici u kojoj majka može biti uz dijete super. Po vašim postovima za sada vidim da je to samo SD. Eto molim malu pomoć.

    Sad kad sam pročitala sve što sam napisala, mislim da nam operacija ne gine

  43. #193
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Cure help! Mi smo naručeni 18.5. kod dr. Babić u Klaićevoj na uklanjanje sve tri mandule i ugradnju cjevčica. Sluh nam je katastrofa. Čitam da vi pišete da dijete treba biti dva tjedna doma u karanteni. Ja radim, pa nemam pojma kako to izvesti! Meni doktorica to nije spominjala!! Kako ste vi to izveli s poslom?
    Može li mi tko napisati što sve da uzmem sa sobom u bolnicu, molim vas? Ono tipa piđame, sok (jel odmah gusti ili čaj ili vodu?). On ima skoro 5 godina, još mu nisam počela pričati o bolnici, ali vidim da ću lagano morati.
    Znači, dobije se 14 dana bolovanja, ako sam dobro shvatila? Meni je doktorica rekla da može u vrtić već nakon tjedan dana!
    Da li je netko bio odjednom na ove dvije operacije? Kako tu teče oporavak?
    Hvala svima!

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Andrej nije bio doma u karanteni prije operacije, ali ako je dijete inače osjetljivije, bolje bi bilo da ne ide u vrtić da ne pobere kakvu infekciju. Za operaciju mora biti potpuno zdravo.
    Dobije se 2 tjedna bolovanja, uredno. Nakon tjedan dana je prva kontrola, nakon 2 tjedna druga, i tek nakon toga može u vrtić.

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ni moj Leon nije bio doma prije operacije, išli smo ravno iz vrtića. Uklonili su mu sve tri mandule, ali nisu mu ugrađivali cjevčice pa ne znam. Nakon operacije bio je doma tjedan dana i još 2 tjedna kod dede i bake, a nakon toga u vrtić.

    Kolegičin sin imao je cjevčice dosta dugo i jako su zadovoljni rezultatima, ali ne znam detalje. Malo ću se raspitati... Kako god bilo, VRIJEDI truda. DIjete od pet godina može već puno shvatiti. Mi pripremamo 9-godišnjaka na operaciju tri mandule tijekom ljetnih praznika, ali taj sve razumije i ne pravi drame. Sam je rekao da bi volio riješiti se promuklosti, pa da na solfeggiu može pjevati kao i ostali. Djeci treba neka motivacija i obično si je sami nađu.

  46. #196
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Hvala na odgovorima!
    Peterlin, kamo ćete vi na operaciju?
    Dajte mi samo recite da li da mu ponesem više piđama sa sobom, maramica, soka. Mi idemo u Klaićevu!

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovorima!
    Peterlin, kamo ćete vi na operaciju?
    Dajte mi samo recite da li da mu ponesem više piđama sa sobom, maramica, soka. Mi idemo u Klaićevu!
    Ako bude trebala operacija, mi ćemo na Merkur jer je tamo bio operiran i stariji sin. Idemo drugi tjedan na orl tamo, na pregled i dogovor za dalje.

    Kad dijete ide na operaciju, dobiješ upute (mi dobili pisane, to je bilo početkom 2004 pa ne znam kako je sada) i nema problema - sve ti kažu. Ako ne kažu ili ne napišu, pitaš. Ne mičeš se dok ne dobiješ sve odgovore.

    Nama je trebalo više pidžamica, sok mislim da nismo nosili (jer dijete je bilo samo 2 noći u bolnici) i dobili smo još jedne upute što i kako nakon operacije - što i kako jesti i piti, koje lijekove eventualno davati protiv bolova, kada na kontrolu i sve drugo.

  48. #198
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Hvala, već me polako hvata panika. Mi bi trebali ostati samo jednu noć, tj. ja bi bila s njim od buđenja do 18 sati, i doći po njega drugi dan oko 10 sati.

  49. #199
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    vids, vidis...ovo sam predvidjela..ja sam primjetila kako se Lei od kako je operirala mandule pokvario izgovor. savrseni telefon postao je fofafon...i sve kao cekam (i samo ja to primjecujem) oce li se popraviti a meni se cini da sve nerazovjetnije prica.

    definitivno cemo posjetiti logopeda! sad je 7mj. od kad je operirala mandule. osim laganog curkanja nosa, nije bilo cak niti zastopavanja.
    Jana je u sklopu oporavka od meningitisa radila BERU, sluh joj je savršen. Govor joj se popravio, više ne njanjka, nije nazalan, ali se i dalje dere. Dr. u Suvagu mi je rekla da ju treba ispravljati, ali da nije čudno što je to tako.

    Ići ćemo logopedu prvenstveno jer nam je dr. u zaraznoj tako rekao, kao samo zbog kontrole i praćenja, zbog ndb možebitnih posljedica meningitisa, ali svakako mislim porazgovarati oko tog deranja.

  50. #200
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamaineven prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, već me polako hvata panika. Mi bi trebali ostati samo jednu noć, tj. ja bi bila s njim od buđenja do 18 sati, i doći po njega drugi dan oko 10 sati.
    Ma veliki je on, ako je moj 3+ godišnjak to pregurao bez problema u svojoj najgoroj fazi vezanosti za nas, budete i vi to riješili. Da, veću djecu ostave u bolnici samo jednu noć, za svaki slučaj. Moj je nosio najdražu plišanu žabu i spasila ga je. Više je u šoku bio mlađi brat nego ovaj koji je ostao u bolnici. Djeca to podnose često bolje nego mi - odrasli. Sretno! Mi ćemo (ako budemo morali ići) pričekati ljetne praznike.

Stranica 4 od 15 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •