Stranica 12 od 15 PrviPrvi ... 21011121314 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 736

Tema: operacija krajnika

  1. #551

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kontrola je za sedam dana. Nije joj dao Nasonex.
    Sad mi kaže MM, jer sam ja na poslu a on je s njom doma da malo kašljuca i da je sad bilo malo krvi u slini. Doktor Marn nam je rekao da se javimo ako bi obilno krvarila a ne ako bi bilo tako malo krvi, pa me zanima jel se i drugima to pojavljivalo.
    sukrvica je normalna, L. i sad ostaju fleke po plahti, a prošlo je 6 dana
    ja bi se zabrinula ako bi bilo puno svježe čiste krvi
    i moj J. kašlje, i to dosta, od drugog dana nakon operacije, i dan danas, nije se ništa drastično dogodilo zbog toga, bojala sam se isto svježe krvi
    sutra smo na kontroli

  2. #552
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    paid, gdje ste operirali i jeste li mogli biti s njim? Koji su bili razlozi za operaciju i kakvi su rezultati?
    U Dubrovniku ,bila sam non stop s njim. Cijelu zimu je imao TG B, i jako je lose čuo. Imao jednu upalu uha i jednu grla u životu. Imao je dubok promukao glas. Krajnici su bili van rubova i sezali su do grkljana. Nakon operacije fo zime je sve bilo savršeno. SAD mu isto zna biti los TG ali dobro čuje i glas je bolji. Upala nema kao ni prije. Mi smo dizali sva tri krajnika i radili miringotomiju-zarezivanje bubnjića. Cjevčice je dr procijenio na op. Da ne trebaju iako su bile u planu. I dalje se redovito kontroliramo i radimo sve da nos držimo pod kontrolom.

  3. #553
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Samo da javim. Ona sukrvica se pretvorila u krvarenje i J. je ponovno operirana. Kaze doktor događa se u 1 posto slucajeva.
    Morala je ostati sama u bolnici jer apartman vise nije slobodan.
    Ne moram vam ni reci kako se osjecamo.

  4. #554
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    vjerujem tužno, ali nadam se da će danas ići doma!!
    nisi mogla tražiti da ostanete na odjelu s njom?

    ako može samo crtica s moje operacije

    tada se bilo u bolnici 3+ dana i veliki i mali, čula sam da je doktor jednoj starijoj cuti reko ako prokrvari da će je na živo ( lokala anestezija) zašiti, mi veliki ( ja tad malomanje od 17) smo pod lokalnoj vadili mandule, i tak ja po noći pijem sok od crnog ribizla i imam onu pliticu kaj imaju u bolnici i prolijem malo soka po tome,kaks am se ujutro usrala da ću morat na šivanje, sva sreća da nije trebalo.

  5. #555
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Namolila sam ih da ostanem dok ne zaspe ali na kraju je ona to sve podnjela iznad ocekivanja.
    Njoj su se stvorili krvni ugrusci koji nisu dozvoljavali zilicama da se zatvore. I doktor sumnja da je i neki infekt u pitanju pa prima antibiotik intravenozno.

  6. #556
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    čekaj popodne je došo Marn samo radi nje da je operira, ili je to napravio tamo neki dežurni.

    kad ideš k njoj, nadam se da će sve ipak bit ok, drži se!

  7. #557
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Marn nam je dao svoj privatni tel ako nesto bude jer Klaiceva nema dezurnog orl. Taman smo ga nazvali kad se spremao kuci i pricekao nas je. Rekao je da dobro da smo ga uhvatili jer to nebi stalo samo.
    Kaze da se vec dosta krvi nagutala pa joj je to posisao iz zeluca.

  8. #558
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Obavili smo anesteziološki pregled. Sutra smo na operaciji, međutim ona kašlje, ali vrlo su rijetka razdoblja kad ona ne kašlje, uvijek je prisutan neki kašalj. Anesteziologica je rekla da inače takva nebi mogla na operaciju, ali s obzirom da ona inače kašlje dala je zeleno svijetlo ali nas je upozorila da zbog tog kašlja postoji povećani rizik za operaciju i da može ponekad biti opasno.
    Mi smo sad naravno u totalnoj panici.
    Dali ima netko tko je operirao krajnike a da je i kašljao jer kašlje inače?
    Evo samo za info(iako vidim da vam se je poslije malo skopmliciralo-držim fige da sve prođe dobro) mi smo operirali krajnike pod kašljem u 11 mj.2013. Iz tog razloga se i išlo vaditi krajnike jer je baš pročišćavao grlo stalno i kašljucao. Operirali smo na Sv. duhu i mogu reći samo sve najljepše za njih. Oni na odjelu nisu imali puno djece-jedna dječja soba sa televizorom je sa 4 kreveta i kako je bila gužva bile smo ja i jedna mama sa 3-godišnjakom i još 2 gospođe. Iako nije bilo kreveta za nas,ja i druga mama smo stalno bile sa djecom i spavale sa njima u krevetu. Čak su nas tete kuharice i nahranile . Osoblje je bilo fantastično, sve je prošlo bez iakavih problema i on je to podnio čak i bolje nego sam ja mislila. Oko 40 minuta prije operacije su mu dali sirup koji ga je omamio i opustio tako da je u salu išao sa smješkom na licu i mahao mi , a u sali su mu naravno dali anesteziju.

    P.s. nama operacija mandula nije riješila problem sa kašljem. Nadam se da vama hoće
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 26.03.2015. at 10:40

  9. #559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ko ga je operirao?

  10. #560

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    mitovski, evo Jelka mi javila, i moj malac spada u jedan posto.
    i sad mi je muka kad se sjetim.
    i jučer kad sam čitala tvoje komentare, titralo je u meni.
    Nadam se da je ova operacija i zadnja i da neće biti novih krvarenja.
    Naša priča je nešto drugačija, ružnija, ali srećom dobrog završetka.
    Slobodno pitaj, ako te što zanima, pomoć...bilo što.

  11. #561
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Val sjetila sam se tvoje priče jučer kad je bila na operaciji. I ja se nadam da je to kraj iako nam je doktor rekao da je imao dijete koje je tri puta vraćao u salu.
    Kakva je točno bila vaša priča ako možeš detaljnije...možeš i na pp.

  12. #562
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ko ga je operirao?
    dr.Pirkl

  13. #563

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Pa, on uopće nije krvario nakon operacije (ni kap, ni sukrvica, ništa), lagano je zakurio i ostao dan duže u bolnicu.
    Kontrolni pregled nakon nekoliko dana pokazao je da je sve super, ali isti dan, doma, on odjednom dolazi da mu je mučno-ja sam odmah znala!!
    Povratio je krv-ali dosta, hitno u bolnicu, kao odljepila se ranica, ali sad sve ok, prespavali u bolnici, puste nas doma, nismo bili ni pola sata-OPET,
    pa opet bolnica, pa opet noć tamo...pa doma i OPET. Onda su nas ostavili (to je bila srijeda) kao do petka, da bi u petak krvna slika pokazala da je željezo palo na kritičnu točku (68 ako se sjećam) i pod MORAŠ ostajemo i dalje u bolnici. Pola sata nakon toga OPET krvarenje i šalju ga hitno u salu, na operaciju na kojoj su ga odmah priključili na transfuziju. Ostali smo u bolnici još tjedan dana, poslije je sve bilo ok.
    E sad, razlog...nakon pregleda sister mu je tajno dala pez bombon kojeg je on cuclao, da li se tu dogodila kakva mehanička radnja (cuclanja) koja je to potakla-ne znam (dr kaže da nije to jer je ranica odljepljena s donje strane-ne znam jel se kuži što hoću reći).
    Ali te krvi je bilo kao da je to krvaruckanje trajalo duže. Svako veće krvarenje poslije nije bilo nakon jela već iznenada i ničim izazvano. I kasnije je tako izgleda bilo pa je on gutao, a tek kod većih protoka i pljuvao tu krv, pa je zato utjecalo na željezo.
    Radili smo poslije analizu krvi na Rebru no sve je bilo ok. Dr pretpostavlja da mu je sluznica usne šupljine, kao i tati njegovom, osjetljivija i da je tu nastao problem.

  14. #564

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Dok je on ležao tamo još se jednoj djevojčici to dogodilo, ali samo jednom i iz razloga što je jako plakala.
    A on bio miran, suzu pustio nije.
    Posljednje uređivanje od Val : 26.03.2015. at 12:17

  15. #565
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    Jao Val, baš ste imali grdu strku.. Mene sad baš strah, bolje da ne čitam...

  16. #566
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne mogu vjerovati da su tako dugo čekali. Sva sreća pa je dobro završilo.
    Nas je dr. Marn jučer pregledao i pokušao to rješiti ambulantno međutim vidio je da toga ima puno i da se nešto događa i odmah u salu. Ne znam kako da se zahvalim tom doktoru koji nas je pričekao nakon završetka posla, skinuo se i otišao ponovno u salu samo po svojoj savjesti jer Klaićeva nema dežurstvo na ORL i to im nije plaćeno, znači samo njihova dobra volja i savjest.
    Njoj su Eritrociti sada 2,8, a hemoglobin 79. Za sada nije dobila željezo jer kaže dr da bi se trebalo samo popraviti i nebi je sad mučio s obzirom da se nagutala krvi koja je teška za želudac. Sve ovisi kako će se ponašati.
    Uglavnom pregledao ju je jutros, sve je u redu i puštena je na kućnu njegu uz strogo mirovanje.

  17. #567
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Sarfila prvotno napisa Vidi poruku
    Jao Val, baš ste imali grdu strku.. Mene sad baš strah, bolje da ne čitam...
    Ovako...moj savjet...ja sam pročitala njihovu priču i da nisam sigurno nebi tako hitno odreagirali i otišli odmah u bolnicu. Ne treba se bojati ali treba biti upućen i znati moguće komplikacije koje onda možeš prepoznati i reagirati.

  18. #568
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    dr.Pirkl
    joj kod njega smo prošli tjedan završili na hitnoj

  19. #569
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako...moj savjet...ja sam pročitala njihovu priču i da nisam sigurno nebi tako hitno odreagirali i otišli odmah u bolnicu. Ne treba se bojati ali treba biti upućen i znati moguće komplikacije koje onda možeš prepoznati i reagirati.
    Mi smo imali slučajeve sa Sarom, a pogotovo s Filipom, takve, da sad pušem na hladno. Rađe ići 100 puta "bez veze" nego zakasniti ne daj Bože i navući velike komplikacije. Tako da bih sigurno išla na hitnu da počne krvariti bez obzira na pročitano. Htjela sam samo reći da sam do sad bila dosta opuštena i bez nekog posebnog straha. Osim što me anestezija uvijek uznemiri. Samo da prođe više...

  20. #570

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako...moj savjet...ja sam pročitala njihovu priču i da nisam sigurno nebi tako hitno odreagirali i otišli odmah u bolnicu. Ne treba se bojati ali treba biti upućen i znati moguće komplikacije koje onda možeš prepoznati i reagirati.
    Da, i meni je zazvonilo jer mi je jedna žena ispričala svoju priču.

    A oni su čekali jer je samo prvi puta i to doma bilo puno krvi, poslije je samo pljuvao (ta tri puta).
    Ali izgleda da mu se slijevalo u želudac, a da to ni on (malac) ni dr tijekom pregleda nisu vidjeli.

  21. #571
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Da, Jani se isto slijevalo u želudac. Pljuvala je ona krv ali nije to bilo tako obilno,

  22. #572
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    joj kod njega smo prošli tjedan završili na hitnoj
    Dr. Pirkl je žensko, možda neko slično prezime...

  23. #573

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    uh, mitovski baš mi je žao što se iskompliciralo, držim fige za dalje

  24. #574
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    mitovski je sad ok?

    zo ste bili na kontroli?

  25. #575

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jelena jesmo, sve je okej

    kašalj je posljedica sluzi koja se slijeva, obilno fiziološkom i trebalo bi prestati
    još jedan tjedan mekane hrane, mirnijeg ponašanja, bez divljanja....do srijede, tada je dva tjedna od operacije
    Posljednje uređivanje od ZO : 26.03.2015. at 20:24

  26. #576
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    i jel to uspjevate mislim na bez divljanja?

  27. #577
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo kuci i za sada je sve u redu, nadam se da ce tako ostati.
    Cijelo vrijeme skrivecki ide do ogledala i gleda si u usta jel ima krvi. Super se drzi ali vidim da ju je dosta potreslo sve.

  28. #578

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kuci i za sada je sve u redu, nadam se da ce tako ostati.
    Cijelo vrijeme skrivecki ide do ogledala i gleda si u usta jel ima krvi. Super se drzi ali vidim da ju je dosta potreslo sve.
    Mom malcu je trebalo dosta da sve ostavi iza sebe. Iako i danas, ako mu krvari usna prvo vidim znak panike u očima.
    A tada, u bolnici, podnio je to tako da je smatran čudom.

    Držite se!!

  29. #579

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Obavili smo anesteziološki pregled. Sutra smo na operaciji, međutim ona kašlje, ali vrlo su rijetka razdoblja kad ona ne kašlje, uvijek je prisutan neki kašalj. Anesteziologica je rekla da inače takva nebi mogla na operaciju, ali s obzirom da ona inače kašlje dala je zeleno svijetlo ali nas je upozorila da zbog tog kašlja postoji povećani rizik za operaciju i da može ponekad biti opasno.
    Mi smo sad naravno u totalnoj panici.
    Dali ima netko tko je operirao krajnike a da je i kašljao jer kašlje inače?

    anesteziologica te je upozorila prije operacije

    bolesno dijete ne ide na elektivni zahvat

    činjenjica da je operacija trajala 1,40 h ukazuje da je odmah bilo komplikacija


    mogu dati samo savjet mama kojima su djeca stalno bolesna i ne mogu uhvatiti zdravo dijete da to odgode neposredno nakon ljeta i kupanja, u devetom mjesecu, to je idealno vrijeme za takvu djecu

    samo da znate intubacija dijeteta kod krvareće tonzile nije niti malo jednostavna

    radi se o jednoj od najzahtjevnijih anestezija kod djece

    zato rađe pričekajte, nego da forsirate operaciju

  30. #580
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Da li se krajnici (sva 3) mogu djeci vaditi po ljetu?

  31. #581

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Mogu, jedna forumašica je inzistirala na tome jer je mali astmaš i stalno od jeseni do proljeća tj. ljeta u infektu.

  32. #582
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    anesteziologica te je upozorila prije operacije

    bolesno dijete ne ide na elektivni zahvat

    činjenjica da je operacija trajala 1,40 h ukazuje da je odmah bilo komplikacija


    mogu dati samo savjet mama kojima su djeca stalno bolesna i ne mogu uhvatiti zdravo dijete da to odgode neposredno nakon ljeta i kupanja, u devetom mjesecu, to je idealno vrijeme za takvu djecu

    samo da znate intubacija dijeteta kod krvareće tonzile nije niti malo jednostavna

    radi se o jednoj od najzahtjevnijih anestezija kod djece

    zato rađe pričekajte, nego da forsirate operaciju
    Oprosti a gdje si ti pročitala da sam ja forsirala operaciju. Nikada ni u ludilu ne bih forsirala operaciju niti išla protivno preporuci liječnika. Pa

    Mi smo obavili sve nalaze krvi par dana prije operacije koji su govorili da je dijete potpuno zdravo. Anesteziologica je rekla da je njoj bitno da ona inače kašlje i da taj kašalj nije nešto novo i neuobičajeno što se razvija i što bi moglo ukazivati da se razvija neka nova bolest. Ja sam joj na pregledu tri puta ponovila da me sad strah i da ako je to tako da odgodimo operaciju, na što je ona odgovorila da je njoj dovoljno to što sam rekla da to nije neuobičajeno.
    J. je to jutro na pregledu kod anesteziologa zakašljala 3 puta i to je bilo to, niti taj dan niti tu noć pred operaciju nije više niti zakašljucnula.
    Anesteziologica je na temelju nalaza i onoga što smo mi ispričali dala zeleno svjetlo, ne ja! Pa nije ona mene pitala što ja mislim da ide na operaciju ili ne!
    Nakon pregleda smo otišli kod dr. Marna i ja sam mu to spomenula na što je on rekao anesteziolog je dao zeleno svjetlo i kad je budu uspavljivali ako bude kašljala da će ju sigurno vratiti.
    Tokom prve operacije je krvarila, zašto ne znam nitko mi to nije objasnio.
    Prilikom druge operacije srela nas je anesteziologica i rekla eto vidite ono što smo se pribojavali - anestezija je prošla sasvim u redu ali se drugo zakompliciralo.

    Nikada, nikada, ali nikada ne bih forsirala operaciju. Da je anesteziologica rekla ne može ja bih se time složila. Štoviše još smo se jednom vratili anesteziologici i pitali ju.
    Zar stvarno misliš da bih išla ugroziti život svog djeteta i pametovati liječnicima. Oni su dali zeleno svjetlo, a ja sam im kao liječnicima vjerovala!

    Ovih sam dana jako emotivna zbog svega i ovaj tvoj post me baš uzrujao jer ne znam od kuda ti da sam ja forsirala operaciju i od kuda ti da je ona bila bolesna ako su svi nalazi bili u redu.

    Koagulum koji se stvorio je kako kaže dr. jedna od mogućih postoperativnih komplikacija i događa se u 1 posto slučajeva.

  33. #583
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Što se preporučuje,koliko dugo dijete mora biti zdravo (bez kašljanja,antibiotika) prije operacije 2-3 tjedna?

  34. #584
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Princess puffy zaista ti nije trebao onaj komentar!! Potpuno neumjesno i netakticno! Mene peru drugi hormoni od mitovski, ali sam se jednako osjecala procitavsi tvoj post.

    Mitovski, potpuno suosjecam s tobom, i sve kako se brines o svom djetetu je onako kako bi svaki roditelj napravio.

  35. #585
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Što se preporučuje,koliko dugo dijete mora biti zdravo (bez kašljanja,antibiotika) prije operacije 2-3 tjedna?
    Pa u biti mislim da je tako nekako.Mi smo dva tjedna prije operacije na prijedlog doktorice malog izdvojili iz kolektiva(vrtića), tako da je bio doma. Doma je bio još i dva tjedna poslije operacije, iako je već nakon prve kontrole sve bilo ok.
    Nama je sve stvarno prošlo savršeno i on je to puno bolje nego smo očekivali, na žačost iako su to rutinske operacije zna se dogoditi nekakva komplikacija.

    @princess puffy
    neznam jesu li tvoja djeca operirala krajnike, ali (barem po mojem iskustvu) nema šanse da ti kao roditelj tu možeš nešto utjecati tipa forsiranje operacije. Dan prije same operacije dijete zaprime u bolnicu i obave pretrage i nadzor je nad djetetom baš zbog takvih stvari, jer dijete može biti u nekom početnom infektu koji roditelj možda niti nevidi. Iako islim da ti nije bila namjera, ali malo ti je bio prežestok post.

    @mitovski
    znam da si prošla noćnu moru-ne ponovilo se, svakako je dobro podjeliti svoje iskustvo čisto da i ostali roditelji znaju da se takve stvari događaju(a svi znamo da se događaju unatoč najrutinskijim operacijama) i na šta treba paziti i kako regairati u takvim situacijama.

  36. #586
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Princess puffy nije rekla ništa što nije općenito točno i slažem se s tim što je napisala, ali me pogodio taj optužujući ton i pretpostavka da se to dogodilo jer sam ja forsirala operaciju što je miljama daleko od istine.
    Uostalom zar je uopće moguće da roditelj može forsirati operaciju i da bi liječnik dao zeleno svijetlo za operaciju ako smatra da dijete nije zdravo ni spremno samo zato jer ga roditelj nagovara. Meni je to uopće nezamislivo.
    Svi smo mi ovdje roditelji, tj. većina nas i znam da me razumijete. Taj strah je neopisiv. Inače imam fobiju od anestezije i zato sam nekoliko puta pitala anesteziologicu i rekla da me strah i ako misli da je to opasno da odgodimo. Ona je dala zeleno svjetlo, a ja i MM smo rekli još da ćemo pratiti taj dan i tu noć prije operacije i ako bude jak kašalj da ćemo sami tražiti odgodu, međutim kažem cijeli taj dan i tu noć se nije nakašljala. Isto smo ju 10 dana prije izvadili iz vrtića, kapali fiziološkom, sve poduzeli da bude najzdravija što je moguće. Čak sam je odvela i na pregled pedijatrici. Dr. Marn ju je dan prije dobro pregledao i uši i grlo i nos i rekao da je s njegove strane sve mirno.
    Ne znam, što sam trebala napraviti, vjerovala sam liječnicima. Jesam li možda u tome pogriješila?

    Ako sam šta krivo rekla ne zamjerajte jer nisam svoja ovih dana. U životu sam popila možda 2 tablete za smirenje, ovih dana sam ih popila poprilično. Stalno vrtim u glavi film. Slika nje kako ju vode na drugu operaciju a njoj curi krv iz usta mi valjda nikada neće izaći iz glave. Njezini vriskovi kada su to prvo pokušali ambulantno riješiti.

  37. #587
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mitrovski, disi. Probaj se smiriti.
    Jasno ti je u glavi da se komplikacije dogadaju , statistika je takva kakva jest. Vazno je da jesad sve ok, i da nema posljedica.
    ( nama se to isto dogodilo sa E. na trecoj operaciji srca. Pocela je krvariti iz sporednih zila koje su bile sanirane na operaciji. Pa su je reoperirali na intezivnoj, nakon sto su je doveli Iz sale.Pukla sam ko kokica tada. Cak su mi zvali jednu dr. ih Hrvatske da me tjesi jer sam bila sama u bolnici. Sto me je dodatno uzrujalo jer sam mislila da je situacija gora nego sto je, a oni su mi samo htjeli olaksati .)

  38. #588
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Na žalost to je onaj mali postotak komplikacija koje se dogode kod rutinskih operacija. Ježi ga događa se, a najgore je kad se dogodi upravo tebi tj tvome djetetu . Ti neznaš i u biti nemoraš znati šta se sve može dogoditi ako dođe ko krvarenja , tebi je dovoljno da znaš da moraš doći odmah u bolnicu ako bude krvi. Meni su rekli da ako u slini primjetim sukrvicu da se nemoram brinuti ali ako baš bude krvi u slini da dođem odmah baš radi toga da krv ne curi u želudac. Kako je meni sin isto kašljao kad ej operiran, kašljucao je on malo i poslije operacije no ništa strašno i nije bilo problema, nama je krastica bila prokrvarila malo jer se zaboravio pa je vikao, ali ostalo je sve na sukrvici. Smiri se, jer sebe nemaš za šta okrivljivati-nažalost ste u onom postotku pacijenata kojima se to zakopliciralo-sve je dobro prošlo na sreću, bitno je da ste sada doma i da je sve ok.
    Što se tiče upornog kašlja, kad se oporavi svakako traži s
    pecijalista jer nije ni mene nitko poslao(pedica mi je davala sirupe za suhi kašalj na koje on nije reagirao) nego sama tražila da mi da uputnicu a vidim da ti je i suprug astmaš.. dakle predispozicije su tu. Teško je shvatiti astmu i bronhtis, jer i ja sam čitajući vidjela samo opstrukcije i napade gušenja što moj sin nikad nije imao-dr. i sama kaže da je granični slučaj.. dakle nema on neke ogromne probleme al stalno kašljuca i svaka viroza se naljepi na njega. Imala sam ja svoje dileme oko svega toga na drugoj temi.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 27.03.2015. at 11:19

  39. #589

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    mitovski, ne bediraj se...evo Sven je išao najzdraviji na op., pa je drugo jutro zakurio da su ga ostavili još 24 sata u bolnici.
    dogodi se i u najboljim uvjetima.

  40. #590
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma nemam ja grižnju savjesti jer znam da smo kao roditelji napravili sve u najboljem interesu našeg djeteta i u dogovoru s liječnicima. Kažem, ona je na pregledu tri puta zakašljala, poslije toga cijeli dan ništa ni cijelu noć. Nakon operacije taj dan isto nije kašljala. Drugi dan kad smo došli kući je kašljucala ali ne kao pravi kašalj nego kao kad vam nešto smeta, a onda smo skužili zašto radi to khm, khm, jer joj smeta krv koja se slijeva niz grlo. Evo ni danas ni jučer nije kašljala niti kašlje.
    Moram vjerovati da moje dijete nije bilo spremno ni zdravo za operaciju da ju liječnici nebi pustili, jer ako nije tako onda onda ću potpuno izgubiti povjerenje.
    Rekao je dr. Marn: Znate tih 1 posto to vam uopće nije malo i kad pogledaš matematiku i nije, na 100 operacija 1 je takva komplikacija, nije to baš tako rijetko.

  41. #591

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    nije rijetko. prije S. operacije žena mi je pričala da su ju 3x operirali.
    za vrijeme njegovog boravka tamo, već sam pisala, i jedna malena je bila-ali nije trebala ponovo na operaciju, smirilo se.

  42. #592

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i jel to uspjevate mislim na bez divljanja?
    ah, kao uspijevamo

    mitovski, znaš da si sve napravila kako treba i to je najvažnije, neke stvari se, nažalost, ne mogu spriječiti, bitno je da je dijete sada dobro

  43. #593

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    drage majke,

    svatko čuje ono što želi čuti

    napisala sam općenito, ne upućujući nikom, ne forsirati operaciju,

    što mi svakako moje dugogodišnje iskustvo na baš tim operacijama dozvoljava

    anesteziologu je najvažniji anamnestički podatak o svom djetetu koji daje roditelj, jer on najbolje zna da li mu dijete može biti u boljoj fazi

    a da roditelji forsiraju operaciju, živa je istina

    neki i skrivaju da je dijete to jutro jelo i pilo

    no, pisanje na ovom forumu što se medicine tiče,

    nekako uvijek vodi na margaritas ante porcos,

    jer je najvažnije u cijeloj priči sablažnjavati se tko je s kakvim namjerama i tonom nešto napisao

    a sve ste vrlo olako i ofrlje prešle preko činjenice da vam djecu operirajui /ili anesteziraju doktori opće medicine

  44. #594
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja ( osobno) nisam presla ( a posebno ne vrlo lako ) preko cinjenice koju navodis.
    I jos mnogih drugih koje se ticu anestezije . Ali isto tako znam da se roditeljima puno toga presucuje, da ih se ne pita, da se bjezi od potrebne anestezije ( ili sedacije) onda kada bi ona bila korisana ili cak nuzna.
    Nazalost, ponekad u sustavu ne mozes birati.
    Srecom , u operaciji tonzila mozes i trebas. Pa onda preporucam sva da pitaju i traze odgovore, i da se ne ustrucavaju uzeti dijete za ruku i odvesti gau drugu bolnicu , ako odgovori u prvoj nisu zadovoljavajuci.

  45. #595
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I moram reci da me malo rastuzuje tvoj ton.
    u nasem sustavu zdravstva gdje je dr. bog i batina, i gdje je narod navikao da mu se nista ne govori , a jos manje da se svasta pita, govoris malo previse ( blago receno ) osto prozivajuci roditelje zasto nisu ovo ili ono.
    Ne znam, u mom idealnom svemiru sindikat lijecnika bi zastitio lijecnike , a onda i postedno pacijente od neadekvatnih uvjeta ili neadekvatnih zahtjeva koji se postavljaju pred neadekvatno educirane ljude .
    Sigurno lijecnici i njihov sindikat bolje zna sto se dogada u sali, od roditelja koje jedva da na odjel puste vidjeti dijete nakon zahvata . U nekim bolnicama cak niti to... , za pocetak. Svasta bih jos mogla reci o naopakom sustavu, jer znam kao izgleda sustav koji nije naopak.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Drago mi je da nisi i predlažem da se vi kao udruga aktivno uključite u rješavanje tog velikog probleme kojeg je ministar zdravlja izignorirao, a neki, što je još strašnije i potvrdili pravdajući se da se specijalizanti samo tako mogu naučiti poslu.

    Naime ako ste natjerali ginekologe da provjeravaju kakvi su uvjeti u rađaonici (iako mogu reći da se nekad više ja veselim rođenju djeteta nego njihove majke), ovo će vam biti mačji kašalj.

  47. #597
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da nisi i predlažem da se vi kao udruga aktivno uključite u rješavanje tog velikog probleme kojeg je ministar zdravlja izignorirao, a neki, što je još strašnije i potvrdili pravdajući se da se specijalizanti samo tako mogu naučiti poslu.

    Naime ako ste natjerali ginekologe da provjeravaju kakvi su uvjeti u rađaonici (iako mogu reći da se nekad više ja veselim rođenju djeteta nego njihove majke), ovo će vam biti mačji kašalj.
    Aha , sad cemo mi to za cas.
    Na radaonama radimo vec 10+ godina i tek se vide pomaci , tako da ako sad krenemo sa operacijama i anestezijama mozda a 10 godina bude i rezultata.
    salu na stranu, sto lijecnicki sindikat radi po tom pitanju?
    Nije li to prvo njihov posao. ( iako iz mog osobnog iskustva ako ne dode do novina problem kao da ne postoji)

  48. #598
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    drage majke,

    svatko čuje ono što želi čuti

    napisala sam općenito, ne upućujući nikom, ne forsirati operaciju,
    Princess puffy, napisala jesi možda općenito, ali ne ne upućujući nikome, citirala si moj post i napisala: Anesteziologica te lijepo upozorila.
    Nemoj mi molim te vrijeđati inteligenciju govoreći da nisi mislila na mene. Ozbiljna je stvar nekome tko je upravo prošao ovakav pakao napisati da je možda sam kriv za to jer je forsirao operaciju, a pogotovo kad to nije točno.
    Moje dijete je sigurno bilo u najboljoj fazi i što se toga tiče ja mirno spavam.
    Ovo da roditelji skrivaju da je dijete jelo ili pilo, vjerujem da može biti točno, ali je meni nevjerojatno, nisam toliko neuka da bih takve stvari skrivala. Svjesna sam bila svih rizika koje nosi operacija, ali sam vjerovala liječnicima da imaju znanje i iskustvo i da su sigurni kad kažu da ona može na operaciju.
    Evo, sad ja pitam tebe. Ništa nismo skrivali na pregledu, anesteziologica je dobila podatke do u najsitnijih detalja, imala je sve prijašnje nalaze i nalaz pregleda pedijatra dan prije. Misliš li ti onda da je anesteziologica isforsirala operaciju?
    I još jednom ću ponoviti, moje dijete nije kašljalo, to jutro je zakašljala 3 puta i to je bilo sve od njenog kašlja. Čak smo riješili i stalno cureći nos, ni toga nije bilo. Evo i sad nakon druge operacije je rađena krvna slika koja ne pokazuje da je dijete u infektu ili bolesno.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 28.03.2015. at 09:47

  49. #599
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    mitovski jelsad bolje,jel boli?

  50. #600
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski jelsad bolje,jel boli?
    Dobro je, iznad očekivanja, zna se par puta u danu požaliti na uho, ali inače je jako dobro. Jedino što mi neće ništa jesti. Otišla je na operaciju sa 17,8kg, sad ima 16,8kg. I malo me brine ta krvna slika, eritrociti su 2,89, a hemoglobin 79, jer je puno krvarila, a s obzirom da mi ništa ne jede, ne znam kako će se to samo od sebe tako lako popraviti.
    Jučer sam se čula s pedijatricom koja je poludila kad je čula vrijednosti i rekla da su joj svakako trebali transfuziju dati, a u bolnici je konzilij zaključio ako je ona dobro da ne treba i da bi se to samo trebalo popraviti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •