Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 246

Tema: Koliko trošite na režije?

  1. #101
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Citiraj di_zg prvotno napisa
    plin 1400 kn
    :shock: je li to greška ili je to otplata uvođenja plina?
    nije greška a nije ni otplata uvođenja plina

  2. #102
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    štedne žarulje imaju "bolju" temperaturu( čitaj:boju) ako su malo skuplje...ali s njima ima jedna kvaka. ŽIVINE su.Ako se raspuknu, eto žive po stanu....po dječjoj sobi, npr. Postoji samo nekoliko tipova u kojima je živa "zatvorena"-zaštićena.

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I naša kuća 2 stana ukupno cca 120 kvadrata - plin za siječanj 1400 kn (po novoj cijeni od 2,43 kn/m3)
    To je onda 700kn po stanu, što i nije tako strašno. Inače, dok nismo imali dobru izolaciju i fasadu, nama su računi za grijanje bili skoro 30% viši.

    Meni je recimo za siječanj potrošnja bila 570kn, stan od cca. 70m2, grijemo po danu na 21-22C, a po noći je termostat na 20C i ne pali se često.

  4. #104
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Deaedi, mi grijemo jednako štedljivo kao i vi, po danu 21-22, po noći 19. Siječanjska rata je isto oko 500 kuna, 75 m2. Jedino što imamo staru fasadu, nije baš neka izolacija, ali jednu sobu uopće ne grijemo.

  5. #105
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    I naša kuća 2 stana ukupno cca 120 kvadrata - plin za siječanj 1400 kn (po novoj cijeni od 2,43 kn/m3)
    To je onda 700kn po stanu, što i nije tako strašno. Inače, dok nismo imali dobru izolaciju i fasadu, nama su računi za grijanje bili skoro 30% viši.

    Meni je recimo za siječanj potrošnja bila 570kn, stan od cca. 70m2, grijemo po danu na 21-22C, a po noći je termostat na 20C i ne pali se često.
    Dosta je to... Naša je kuća 150 m2 i za 12. mjesec je račun bio 660 kn. Za siječanj još nismo dobili. Ovih me dana razveselio i obračun struje sa manjom ratom i pozamašnom preplatom. Zamiijenila sam žarulje u prizemlju (13 komada) sa štednim i kupila novi zamrzivač.

  6. #106
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Meni se čini da nije tako puno, siječanj je bio puno hladniji nego prosinac. A i ti vjerojatno ne griješ jednako sve prostorije. Barem je kod nas tako, spavaća soba se grije samo prije spavanja.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    4

    Početno

    mi trošimo oko 2500 kn, ima tu svega ali to su režije...kad zbrojim vrtiće i ostale troškove..nikad kraja, u biti radim samo za troškove života
    djetetu srećom još mogu svega priuštiti ali kakva nam vremena dolaze sve me strah..

  8. #108
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mi smo u ovom jako hladnom siječnju na plin ( i to po novoj cijeni)potrošili samo 200kn :shock: . Nevjerojatno, ali temperatura u stanu nam praktički ne pada niže od 21.5 C, bojler se pali 3-4 puta dnevno na par minuta. Evo, po ovom sunčanom danu (dnevni boravak, orijentacija JI) termostat je pokazivao 23.5 (!) bez grijanja sve dok je bilo sunca.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    :shock: :shock: ma da pa kako .. mi 370. Termostat nam je na 21.5.
    Kaj vi radite po noći, gasite ?

  10. #110
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne, ostavimo na 21.5 ili 22, ne upali se bojler niti jednom. MM ujutro pojača na 23 (zimogrozan je ujutro), a kad sunce izađe, ja opet smanjim na 22 ili 22.5.

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi sve isto tako samo što nikad ne dižemo iznad 22 :/

  12. #112
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Doduše, termostat pokazuje temp. u dnevnoj sobi, u spavaćim je za 1-1.5 stupanj hladnije.

  13. #113
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Meni se čini da nije tako puno, siječanj je bio puno hladniji nego prosinac. A i ti vjerojatno ne griješ jednako sve prostorije. Barem je kod nas tako, spavaća soba se grije samo prije spavanja.
    Evo račun za siječanj po novoj cijeni je 830 kn. Istina da ne grijem spavaću i jednu dječju cijeli dan, ali ostatak kuće se grije jer je baka sa malom doma. I dolje gotovo nemam vrata, kuhinja, dnevna, hodnik, stubište, sve je otvoreno. Ovi iznosi u stanovima su mi sf, ali samostojeće kuće su druga priča.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Samo režije kuće - plin, struja, voda, one gradske čvrčkarije, smeće, telefon i Internet (mobitel ne)... Užas!
    Cifra koju si navela za režije nam je ista...Čestitam nam !

  15. #115
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    ja sam u Gorici, nemojte me niti pitati kolike su mi rezije. Katastrofa. Računam da bi mi rezije bile manje u zg za pol, pa si razmisljam o kreditu za kupnju recimo veceg stana u zg :?

  16. #116
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno re

    ja sam u Gorici, nemojte me niti pitati kolike su mi rezije. Katastrofa. Računam da bi mi rezije bile manje u zg za pol, pa si razmisljam o kreditu za kupnju recimo veceg stana u zg :?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Evo, Polančec najavio dvostruko poskupljenje grijanja....pa gdje ćeš više?! :shock: .
    Eskimska kultura će mi biti sve bliža.....

  18. #118
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Ajde da se javi netko ko se grije na lož ulje, koliko trošite zimi-godišnje?

    Baš nam nestalo ulja i sva sam jer me pojedu ti troškovi preko zime pogotovo što moraš keširati odjednom ili na neke tri rate od po 1000kn i prije nego sam otplatila već je iscurilo i sad opet naručuj...kad će to proljeće!?

  19. #119
    †marival avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    685

    Početno Re: re

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa
    ja sam u Gorici, nemojte me niti pitati kolike su mi rezije. Katastrofa. Računam da bi mi rezije bile manje u zg za pol, pa si razmisljam o kreditu za kupnju recimo veceg stana u zg :?
    sanja ja ti odmah nudim svoj stan u središću - uz bundek 100 kvadata i režije 3000 kn ?!

    mi radi režija razmišljamo o novogradnji - jer tamo barem imam za sve svoje mjerače ... ovako u zgradi plačam i tuđe režije - vodu i grijanje npr

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    I prije su me nervirale Konzumove reklame ali ovo sa 400kn i pola režija :shock:
    Idem čitati da vidim kolike su vam režije i jesmo li samo mi tako rastrošni :/

  21. #121
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    I prije su me nervirale Konzumove reklame ali ovo sa 400kn i pola režija :shock:
    Idem čitati da vidim kolike su vam režije i jesmo li samo mi tako rastrošni :/
    Kaj neko još "puši" Konzum, meni su oni među skupljima.

  22. #122
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    plin zimi 1300 ,struja 370,voda 150,smeće 60 kn , istina je da je naša kuća samostojeća i velika

  23. #123
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam se pred neki dan umalo onesvijestila kada mi je za stan od 38 m2 došla mesečna rata struje od 850 kn :shock: :? . Grijemo se na klimu, imamo malu grijalicu u kupaoni i jedan konvektor u spavaćoj koji se možda uključio 3 puta po par sati. U stanu smo samo moja kći i ja, grijanje radi samo od 6/7 do kojih 10-11 navečer (pričam o klimi), kuhalo je na struju, ali kuham svaka 3 dana i to po mx na 2 ploče koojih cca sat vremena. Mašina za sudje/robu radi cca 2-3 x tj i to poslije 10 navečer i još je tu frižider. Kamo se gubi ta struja??

  24. #124
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Iridana - pitanje: da li si ti upisala stanje brojila i opet nakon mjesec dana i odnijela na obračun?
    Ako nisi, a kako si pretpostavljam sada u podstanarstvu, onda je vrlo lako moguće da je to rata koja je formirana na osnovu prijašnje potrošnje.
    I još nešto, ako si sada novi podstanar u stanu savjetujem ti da upišeš stanje brojila - vode, struje, plina, svih mogućih brojila kojih imaš i sa gazdom rješiš da svede na nulu dugovanje moguće, tj. jer možda je prijašnji stanar za struju plaćao 850kn, ali je trošio po 1000kn mjesečno, pa će ti na kraju godine doći razlika.
    Kada živiš u svom onda se ne gleda puno na ovo, ali sam bila podstanar i može biti zeznuto.

    Ako to ništa od navedenog nije tvoj slučaj - možda nekom pomogne na šta treba da obrati pažnju.
    I komunalnog i pričuve i svih mogućih računa tražite potvrdu ili na računu obratite pažnju na dugovanje da ne bi ste imali problema poslije, tj. na kraju godine.

  25. #125
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Krediti: cca 7000,00 kn
    Plin: oko 100,00 kn
    Voda : oko 200,00 kn
    Čistoća: oko 70,00 kn
    Hep: zimi oko 500,00 kn sada oko 300,00 kn (imamo grijanje preko njih)
    Mobiteli: MM oko 850,00 kn JA oko 300,00
    B net: 218,00 kn ( to je Tv i Internet)
    Vrtić: 500,00 kn
    Pričuva: oko 300,00 kn
    Stubišne režije: oko 70,00 kn

    djizssss
    :/

  26. #126
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    I prije su me nervirale Konzumove reklame ali ovo sa 400kn i pola režija :shock:
    Idem čitati da vidim kolike su vam režije i jesmo li samo mi tako rastrošni :/
    Konzumu ne vjerujem ni dobar dan dok ne pogledam kroz prozor...

  27. #127
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    mene ti troškovi dotuku!
    taman mislim da sam negdje uštedjela pa onda uslijedi :shock:
    jučer mi je došao račun za vodu - 530 kn (28 kubika)!!!
    cijev negdje pušta pa sad valja i majstore platiti...

    nevr ending stori

  28. #128
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    I prije su me nervirale Konzumove reklame ali ovo sa 400kn i pola režija :shock:
    Idem čitati da vidim kolike su vam režije i jesmo li samo mi tako rastrošni :/
    i meni je ovo isto palo na pamet kad sam išla otvarati ovaj topic!
    Naime, nama je to račun samo za vodu! A 'di još sve ostalo!?

    Živio Konzum!

  29. #129
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    A koja je to reklama? Šta kažu?

  30. #130
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    kažu da mjesečno uštede i do 400 kuna što je polovica režijskih troškova

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Ahaa,ali u crtanim filmovima pola režija...
    Kod nas ovako (otprilike ću KM preračunati u Kn)
    Struja ( u zimskim mjesecima jer se i grijemo na struju)-1200 Kn najviše,kad ne radi grijanje onda je to puno manje - oko 400 Kn maksimalno
    Komunalije(voda i smeće-plaćamo svaka tri mjeseca ) - 200 Kn
    Internet- 120 Kn
    Fiksni telefon- oko 200 Kn
    Moj mob (muž ima službeni)- oko 200 Kn
    Rata za kredit ( još ''samo'' 6 narednih godina ) - 2000 Kn
    Vrtić - 600 Kn

    Pa kad se sve to lijepo zbroji...

  32. #132
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ah te reklame...

    naši su troškovi, bez kredita, oko 1600 - 1800kn sad preko zime
    plin - oko 600-800kn
    struja - 190kn
    internet - 80kn
    tel - 200kn
    održavanje zgrade - 132kn
    komunalne usluge i naknada - oko 200kn zajedno
    dopunsko za mene i MM - 160,00 kn
    mobiteli su nam službeni
    tu su naravno još krediti, kartice... i troškovima nikad kraja

  33. #133
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    400 Kn polovica režijskih troškova?! Je, ako ste samac u jednosobnoj novogradnji s plinskim centralnim grijanjem, i radite po cijele dane pa ionako slabo plin i struju trošite.

    Ja samo plina potrošim za cca 600 Kn mjesečno u sezoni grijanja, a ni ne grijem od pol 8 do 17 kad nas nema doma.
    Ali čak veći trošak od režija su mi davanja za klince: 400 Kn vrtić, 400 Kn engleski program vrtića, 180 Kn sport u vrtiću, 250 Kn školska prehrana, 160 Kn ritmika, 150 Kn tae-kwon-do, 70 Kn francuski... laganih 1630 Kn svaki mjesec! A izlet sim, kazalište tam, kostim za nastup iz ritmike... Sad, moglo bi se to svesti strogo na 400 Kn vrtić i 250 Kn prehrana, ali zadnje ću na djeci štedjeti.
    I, kad tome dodam ratu kredita u visini polovice naših primanja...

  34. #134
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj fegusti prvotno napisa
    kažu da mjesečno uštede i do 400 kuna što je polovica režijskih troškova
    pa moj brat ima mjesečno oko 800kn režija (70m2, starija zgrada) - naravno ne računam rentanje. Ja im plaćam režije preko Neta pa znam iz prve ruke (njemu se ne da u banku pa radije da lovu sestri).

    130kn struja
    100kn čistoća + ostalo..
    100kn voda
    170kn pričuva
    150-350kn plin (ovisno o sezoni)
    50kn čistaćica

    Telefon nemaju, mobitele i Internet plaća firma.

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam neki dan djeci tumačila da tata (ili mama) radi samo za režije, tj. na njih ode skoro cijela jedna plaća...

    Eh, sad, u te režije mi ubrajamo sve i svašta (nije to samo struja, plin, pričuva i telefon nego kabelska, zajednički trošak stubišta, dječji boravak u školi, dječji sport, moja rekreacija... gskg, dopunsko zdravstveno, životno osiguranje, stambena štednja... ne znam napamet). Nabere se... pogotovo ako dodamo troškove garaže i vikendice, ima toga.

  36. #136
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nama je plin za ova tri zimska mjeseca - 12, 01 i 02 - iznosio oko 300 kn mjesečno. Stan ima 70 kvadrata.
    Za struju je rata oko 150 kn, ali smo preplatili pa iduća dva mjeseca trebamo samo 30ak kn platiti
    Voda ne znam koliko je
    Internet (falt rate), telefon i kablovska - B net - oko 200 kn mjesečno
    moj mob - 100 kn/mj
    mužev - poslovni, do 300 kn mu se plaća, rijetko kad pređe taj limit
    Pričuva je oko 170 kn

    zadovoljni smo

    Zimi noću ne grijemo, ponekad i preko dana čak jer nam je stan na južnoj strani pa čim malo sunce probije zagrije stan

  37. #137
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja kad s prijateljicama razgovaram ne mogu vjerovat kolike razlike budu u režijama :? I na koliko se različite stvari novac potroši... (recimo kad je hrana u pitanju)

    Stan 90 kvadrata, ukućana 6 komada

    otprilike preračunato u kune:

    održavanje 100
    grijanje 400
    odvoz smeća 30
    voda 200
    struja 400
    telefon 100
    kablovska 40
    šest mobitela 300
    internet 90

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Backa Palanka
    Postovi
    131

    Početno

    Evo malo da vas utesim u 2. mesecu smo ovde dobili za grejanje oko 350 evra za gas za kucu od 100 kvadrata to je moja plata sa VSS.
    Telefon oko 10 evra.

  39. #139
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Da podignem temu.
    Kolike su vam režije nakon svih poskupljenja? Nama su sad u kući od 65 kvadrata 500-700 kn plin, 250 struja, oko 300 voda- smeće. Telefon nemamo.

    Planiramo se uskoro preseliti u stan od 70-ak kvadrata u dobro izoliranoj zgradi pa se nadam da će bar potrošnja plina biti manja.

  40. #140
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Mi smo u prizemlju kuće i evo za prošli mjesec su nam režije bile cca 700 kn. voda, struja, plin i smeće 90 kn. plina jako malo jer ne grijemo još, trošimo samo za kuhanje..

    Ne znam kao će biti zimi, prošle zime smo imali sve skupa po nekih 1200 kn. nadam se da nećemo još morat počet grijat..

  41. #141
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    podižem temu

  42. #142
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    podižem temu
    To da nam uljepšaš dan.

  43. #143
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Struja 430, voda oko 100, tel+net oko 200, lož ulje (dijelimo na tri) sad kad je pojeftinilo oko 1000 kn jedna tura a traje više od mj dana, kredit 850 i vrtić 300, ne znam jel to ubrajate. Z ači sve skupa 2 900 kn. :shock: :shock: :shock: bolje mi je bilo dok nisam računala, nisam ni znala koja je to lova
    Sad čitam ovo od prije 6 godina i bacam se s balkona. Danas je struja 500-600 kn, voda cca 200, tel+net+maxtv cca 400, kredit 850 kn, školska prehrana 120, pokaz 85 kn, kćerin ples 120, gorivo pojma nemam. sad sam nabrojala skoro 2500 kn mjesečnih izdataka. Grijemo se na drva, na to smo dali 2500 kn. I čitam vaše mjesečne račune struje i nije mi jasno..masa vas se grije na struju, kuha na struju i nikome nisu ovako veliki računi (osim neke kojima sam pročitala da su oko 1000 kn). Mi se niti grijemo na struju, niti kuhamo, imamo sve štedne žarulje...a struja divlja. Imamo tri stana, tri obitelji (ljeti doduše pet a četiri se iznajmljuju ali opet se nitko ne grije niti kuha na struju) i računi se dijele na tri. Ovaj tjedan stavljamo sekundarne satove pa ćemo napokon plaćati po potrošnji, živo me zanima koliko trošimo.

  44. #144
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ajd nemoj, evo mojoj je tancanje 200 kn. vidis kako stedis

    Evo pogledala sam iznose u godini dana. variraju nam od 2007.10 do 3862,62 kn. ovo su nam najnize i najvise u protekloj godini. u rezije ulaze sve djecije aktivnosti, ali ne i kredit. onaj najveci iznos se poklopio sa zimom, nekim izletima, te razlikom ili struje ili plina. morala bih provjeriti. ovaj najnizi je iznos ljetos, u kojem nije bilo aktivnosti djecijih, skole a ni grijanja.
    nas 4. kuca.

    ja u excel upisjujem ukupni iznos. ne pojedinacne stavke. to mi se neda. okvirno znam koliko je sto.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.10.2015. at 17:13

  45. #145
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    uh . kod nas pod rezije isto ide svasta.

    stan ( propuh vila) 70 m2

    struja:350, plin: 150 ljeti, 900 zimi, komuanlije, smece i pricuva : 450, voda: 250-400, tel: 300, trosak vikendice na god. bazi: 1000 kn.

    nezelim zbrojiti.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kad si već spomenula vikendicu, nas su ovaj mjesec satrla izvanredna davanja: legalizaciju smo platili ali sad je došla nekakva jednokratna komunalna naknada tj. doprinos u visini 4.500 kn (nakon legalizacije), pa god. porez... Sva sreća da nije u istom mjesecu kad i registracija auta, ufff...

    Sve ostalo nam je slično - voda, struja, plin... da ne nabrajam.

  47. #147
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Stan: 72 m2
    voda 170 KN, plin 300 KN (godišnji prosjek), struja 250 KN, holding 150, pričuva 180, TV + int + tel 300 + HRT 80
    - ako u režije računam i dvije pretplate za mob, dječje aktivnosti, troškove školske prehrane i boravka pa se to popne na više no duplo veći iznos . Gorivo neću ni spominjati ...

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    stan u zgradi, 92 kvadrata, grijanje na toplanu
    ukupne režije (bez dječjih aktivnosti, goriva i sl.), dakle kućne režije u užem smislu - cca 2000 kn (ovisno o godišnjem razdoblju, naravno)

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Peterlin, ako je od pomoći, komunalni doprinos može i na rate. Pogledajte ovdje:
    http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=13673

    Mi smo smanjili ratu struje za 100,00 kn. Promijenili smo samo tri stvari- namjestili smo da se kompjuter, nakon što se neko vrijeme ne koristi ugasi sam, izbacili smo sobnu lampu koja je non stop bila upaljena i mikrovalnu uključujem u struju samo kada je koristim. Kada je ne koristim, nije uključena u struju.

    Inače, kuća 100 m2, režije su nam između 1.000,00 kn ljeti, pa do 1.500,00 zimi.

  50. #150
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    trebam pomoc. podstanari kukaju da su im prevelike rezije, i da nikad nisu culi da neko ima tako velike rezije.

    znaci, molim primjere slicne kvadrature i uvjeta.

    stan 65 m2
    zgrada, Zagreb
    etazno plinsko (kuhanje, grijanje, topla voda)
    3 clana kucanstva prijavljena

    meni bude fiksno:
    holding cca 500 kn
    internet 150

    struju i plin obracunavam svaki mjesec po potrosnji.
    plin je ovaj mjesec bio 300. grijalo se slabo (stalno na 18 stupnjeva stoji termostat jer uopce nije hladno u stanu), inace je i do 800 kn ako je neko smrzljiv unutra.
    struja oko 200. sad sam malo vise izracunala, oko 300.

    perilica za ves jednom dnevno, perilicu za sude ne koriste, jedno desktop racunalo (to sam negdje cula da puno trosi), tv, pecnica cesto, kosa se pere svaki dan barem jednom, peglanje nula bodova, usisavac svaki drugi dan.

    cure su mlade i ne kuze se u rezije, pa je to otegotna okolnost. ja ne znam kak da im objasnim da to toliko kosta, i da za plin i struju nemam racune, nego svaki mjesec ocitam i izracunam preko interneta. zato trebam slicne primjere, jer 'one ne znaju nikog ko toliko placa rezije, i u vecim stanovima'

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •