Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: balansirana translokacija - mozaicizam

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Nadam se iskreno da ćeš doći do nekih odgovora a i da osobno moram u Belgiju nisam sigurna baš da bi..mislim lako meni reći sada kada imam dijete ali realno ostalo mi je toliko upitnika nad tom Belgijom da nisam ni sama sigurna što mislim o njima

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Ostavljam pisani trag za one koji će u budućnosti tragati za odgovorima.

    Trenutno 20+5, biopsijom korionskih resica potvrđena cura s istom pericentričnom inverzijom kao ja i prva kćer (p24.1q31.2). Trudnoća se zalomila spremajući se na FET u Petrovoj.
    Nadam se da će svi s translokacijama i inverzijama doživjeti sličan scenarij.

    Iza mene su 3 spontana, kćer iz 4te trudnoće, nakon 6 godina i sada neplanirana trudnoća.

    Sretno svima, javljajte kako vam ide

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Kad sam doznala svoju dijagnozu koja je glasila balansirana translokacija kromosoma ovaj mi je forum bio jedina utjeha jer se cijeli moj svijet srušio. Nakon gubitka djeteta, doznala sam surovu dijagnozu. I osjećam dužnost da svoju priču podijelim s vama…
    Prva moja trudnoća bila je uredna do 16. tjedna, tada je uočen manjak plodne vode. Doktori su čekali 20. tjedan u nadi da će se to popuniti. U međuvremenu odlazim na privatni pregled i savjetuju mi prekid trudnoće jer s plodom nije sve uredu. Na prekid trudnoće, induciranim pobačajem, ne pristajem. Jednostavno nisam imala snage to napraviti. Odlučujem zadržati svoje dijete do kraja…iako znam da trudnoća neće dobro završiti i da dijete ima malformacije nespojive sa životom. Trudnoća se vodi kao visokorizična, pod dijagnozom oligohidramnija. Moja djevojčica preživjela je u mojoj utrobi sve do termina, iako je očekivano da će umrijeti prije termina. Rodila sam carskim rezom jer zbog manjka plodne vode, drukčije nisam ni mogla, iako sam bila na umjetnim trudovima. Moja je, anđelica u raju, živjela oko dan ipo. Dala sam joj ime i krstili su je. Nikad se nisam pokajala zbog odluke da trudnoću iznesem do kraja, mada sam prošla svašta, Bog mi je dao svu snagu i utjehu svijeta, to mi je bilo najveće čudo, nije mi trebala psihološka pomoć.
    Po porodu su joj izvadili krv i poslali na kariotipizaciju da se otkrije koji je sindrom imala. Utvrđena joj je nebalasirana translokacija kromosoma. Potom ja i muž odlazimo na kariotipizaciju i otkrivamo da je problem u meni.
    Nakon godinu ipo od prvog poroda, pokušavam dobiti drugo dijete, i imam spontani pobačaj u osmom tjednu trudnoće.
    Nakon 9 mjeseci od spontanog pobačaja ostajem trudna po treći put. I ovaj put je uspješan. Idem na biopsiju korionskih resica, u strahu čekam rezultate nalaza, i doznajem da opet nosim djevojčicu, ali ovaj put zdravu, s naslijeđenom balansiranom translokacijom kromosoma od majke. Trudnoća i porod prošli su uredno.
    Drage žene, može se i s ovom dijagnozom dobiti zdravo dijete, eto meni je uspjelo iz trećeg puta i to prirodnim putem, zbilja se nisam nadala tome i zahvaljujem Bogu…

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Čestitke
    Svako dobro dalje u zivotu vama i djevojcici .
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.03.2021. at 20:29

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Da napišem i svoje iskustvo... U drugoj trudnoći saznala sam da sam nositelj balansirane translokacije. Prije toga jedan spontani u 6 tj, nakon toga uredna trudnoća i zdravo dijete. Sada sam trudna 21 tj, dijete ima istu balansiranu translokaciju kao i ja. Dali ju je naslijedio i prvo dijete, ne znamo, napravit ćemo kariogram kada odraste i kada će mu to biti bitno za stvaranje obitelji. Mene osobno zanima, pa će kariograme napraviti i moji roditelji. Majka je isto imala jedna spontani, 3 uredne trudnoće. Čini se da je ponekad i sa translokacijom moguće imati veći postotak urednih trudnoća. Da zbog godina nisam radila amniocintezu nebi nikad saznala da sam nositelj balansirane translokacije.
    S

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Evo da napišem svoj razvoj situacije, iako ovo toliko dugo traje da smo već počeli skupljati papire za posvajanje. Na kraju smo slali krv na analizu u Ameriku na nekakav panel vezan uz holoprozencefaliju jer su to našli na plodu. Tako da i zadnja beba i ja smo nosioci istog gena i sada Belgija moze i njega uključiti u PGT. Balans.translok.oni mogu sa sigurnošću isključiti dok kod ovoga i nakon PGT-a potrebno je detaljno praćenje trudnoće putem UZV. Takav imam peh da imam dvije stvari koje mogu prenijeti na dijete. Samo se nadam da je ovo zadnje i da će sljedeća trudnoća biti uspješna..

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,vidim da se ovdje bas ne pise..
    Ovako je nasa situacija
    Ja imam 24 godine,moj zarucnik 23
    Imala sam dva spontana i saznali smo da moj zarucnik ima inv(5) (q13 q15)
    Tek smo nedavno to saznali geneticarka nam je rekla da ta navedena inverzija nebi smijela utjecati lose na plod da nisu sigurni ako je to uzrok spontanih,ima ko vise iskustva?hvala

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •