Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Upis u prvi razred

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno Upis u prvi razred

    Kćer mi je rođena 5. mj 2002. godine...ove godine sljedi upis u prvi razred pa me zanima kad su upisi ( u kojem mjesecu) i dal bum dobila kakav poziv za lječnički predškolski pregled ili kak to već ide ili moram sama otiči s malom kod doktora na pregled bez čekanja poziva?

  2. #2
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Dobit ćeš poziv i za liječnički pregled i za upis u školu prema mjestu stanovanja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    oke..znači samo čekam poziv..ja osobno netrebam nikaj poduzimat?!

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nisam sigurna da svugdje dobijes poziv

    ne ide u malu skolu ili u vrtic?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    nejde..a da idem pitat u školu dal oni šalju poziv ili moram osobno upisat
    i za taj predškolski pregled?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    dal možda znate dal su knjige besplatne za prvi razred?

  7. #7
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Mi nismo dobili nikakav poziv za upis djeteta u školu.
    Procedura je sljedeća:
    negdje u ožujku otišli smo školskom dispanzeru prema mjestu stanovanja i tamo smo dobili termin za liječnički pregled i termin za školski intervju(ili kako se to već zove).
    Do termina kod školskog liječnika morali smo podići karton kod pedijatra, otići kod stomatologa po potvrdu i izvaditi krvnu sliku i urin ako dijete nije u posljednjih 6 mj. radilo takve nalaze.
    Kod školskog dispanzera obavili smo zajednički razgovor, pa onda dijete ostaje samo i na kraju svega se cijepi ukoliko je potpuno zdravo.
    To sve traje cca 2 sata.
    Zatim smo išli u školu gdje sam ja ispunjavala anketu o osobnim podatcima te o stranom jeziku, vjeronauku i potrebi produženog boravka.
    Za to vrijeme dijete ponovno prolazi određena testiranja.
    Na kraju priče dolazi se početkom lipnja s rodnim listom djeteta i upisuje ga se u prvi razred.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ja sam se baš nedavno raspitala. Obavijesti o početku upisa odnosno liječničkih pregleda pred upise pojavit će se uskoro na vratima škola, vrtića i domova zdravlja. Tamo će biti navedeno kojem liječniku spadaju djeca s kojeg područja odnosno za koju školu. Period pregleda počinje u travnju.
    Nakon obavljenih pregleda škole šalju na kućnu adresu poziv da se dođe na upis u neko određeno vrijeme, u lipnju, čini mi se. Škole šalju pozive prema popisu koje dobiju iz ako sam shvatila ureda državne uprave, a oni dobivaju prema matici rođenih, što znači da popisi nisu potpuni - ako je bilo selidbe, promjene prezimena i slično vjerojatno niste na popisu, pa bi bilo dobro negdje u to vrijeme provjeriti u školi.

  9. #9
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Zar nije obvezno ić u predškolsku ?

  10. #10
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Zar nije obvezno ić u predškolsku ?
    Dijete mora provesti neko vrijeme (biti upisano) u nekom od oblika predškolskog obrazovanja (vrtić ili "mala škola"), ali nije obavezno da to bude u godini prije škole (može i ranije).

  11. #11
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ne, dijete ne mora biti upisano u vrtic ili neki oblik predskole, predskolsko obrazovanje nije obavezno, a samim time niti mala skola.
    u pgz upisi u skole su sljedeci tjedan, ne dobivaju se nikakve obavjesti vec rod. moraju sami izvrsiti preduppis u skolu prema mjestu stanovanja. vrlo je nezahvalno davati info. prvenstveno zato sto svaka zupanija njeguje svoja pravila predupisa i upisa - najbolje nazvati skolu u koju se mislite upisti i pitati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •