Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 98 od 98

Tema: Po čemu ste jedinstveni?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    ma nemam pojma, kao i većina ljudi ovdje, mislila sam u pubertetu i ranoj adolescenciji da sam nešto ekstra.

    Sad, kad su se kod mene na poslu dogodile neke stvari ; stečaj, sveopći očaj ljudi koji ne znaju ništa u životu raditi nego biti pomoćnici u drvnoj industriji, i ovo nisam napisala da bih te ljude podcijenila, to su moje radne kolege, i među njima ima više "pravih" ljudi nego kod nekih visokoobrazovanih koji su doslovce pokrali te ljude,....... da skratim, smatram se jedinstvenom jer sam jedina među 700 ljudi ustala i citirala neke članke zakona o našim pravima

    Nadam se da nikad nećete doživjeti i proći kroz stečaj. Neću uopće sad to opisivati nego, onog trena, kad je to objavljeno, mislili smo da će nas šutnuti na cestu, samo smo željeli raditi, a nitko nije niti znao da imamo pravo na naše neisplaćene plaće (zbog ogromnog više milijunskog duga firme) i čak i na neke otpremnine.

    Kad sam to rekla, nakon što sam prosurfala i našla Zakon o pravima radnika u slučaju stečaja poslodavca, da moramo podnijeti Zahtjev i krenuti sa tužbom ako treba, jer ćemo kad-tad taj novac dobiti, jedan mi je primitivni magarac rekao da se samo pravim fina i pametna, i da ću jedino dobiti q......

    Onda sam ja popizdila, isprintala taj zakon, jedan inžinjer ga je iskopirao, i tajno smo ga kao kakvi ilegalci podijelili u roku pola sata po cijeloj firmi. Nitko nije smio znati da to nas dvoje radimo, jer su neki željeli da otkačimo sindikat, a u tom slučaju, bez bilo kakve pravne zaštite, bili bi kao ovce i nitko nam to ne bi izganjao. Jako komplicirano za objasniti

    Kad je bio zbor radnika, jedina sam ustala, točno citirala pred svima stavke zakona, kad sam rekla na koliki iznos imamo pravo po godini zbog kolektivnog ugovora, .... svi su u mene gledali kao u sedmo svjetsko čudo. Kad sam upitala pravnika iz Osijeka da li je to točno, on je rekao "Sve je to točno gospođo". Mogli ste jednostavno vidjeti kako se lica tih jadnih ljudi mijenjaju, kako se pogledavaju, onaj njihov sjaj u očima, neka nada da dobiju bar nešto ako završe na cesti. Nešto što je njihovo, zarađeno i na što imaju pravo. Što nisu znali, i što pojedini nisu željeli da oni to znaju.

    Kod nas u firmi, nekada kad nas je bilo skoro 700, postojali su "prvi" majstori. Od svake struke najbolji. Kad je sve to završilo, moglo se vidjeti mene kako stojim sa prvim majstorima, gdje me ljudi koji imaju djecu stariju od mene, sa poštovanjem ispituju o pojedinim pitanjima ....

    Neki su govorili da sam ja među prvima za odstrijel kad krenu otkazi. Zbog dugog jezika. Još nisam otišla, još radim. Možda letim idući mjesec, vidjet ćemo

    Ogromna većina ljudi me je htjela za svog zastupnika, da sam htjela, mogla sam se ugurati i odlaziti u Vladu na pregovore. Mene to jednostavno nije zanimalo. Htjela sam samo da ljudi znaju o svojim pravima.

    Pitali su me da stanem pred kamere HTV-a, odbila sam. Htjeli su me citirati za Večernjak i druge novine, nisam htjela.

    Prvi novci su sjeli oko Božića. Ljudi su zbilja dobili svoje zaostale plaće i otpremnine. Ja nisam među njima. Ja sam u jednom drugom postupku (tužba) i kad god došlo - dobro došlo.

    Ponekad me je znala uhvatiti fjaka zbog same te činjenice da sam najobičniji "fizičar" dok moje školske rade u uredima i sl.

    Onda si nekad kažem da je postojao razlog što sam završila baš ovdje i baš sad. Mislim da sam tim ljudima jako pomogla i to na konkretan način, a ne vikanjem i prostačenjem prema bivšoj upravi kad je sve bilo gotovo. Da li bi sve išlo drukčije i da li bi ti ljudi bili oštećeni da mene nije bilo ? Mislim da bi. Znaju mi doći pitati me za neki konkretan problem, odgovorim. Za neke svoje privatne pravne zavrzlame, još kad vidim da bi nešto "izmuljali", tu ih diplomatski otkačim. Imaju odvjetnike, a meni ne pada na pamet da si navučem optužbu za nadripisarstvo.

    Koliko ćemo dugo još raditi, da li će se sve to jednom zatvoriti, nemam pojma. Ako dobijem otkaz, lijepo je znati da postoji 12 tisuća odnosno 17 tisuća koje će sjesti temeljem pravomoćne presude

    U vezi posla sam ista kao i svi tamo. Jedna sam od njih, govorim na način kojim i oni govore, ne pravim se "fina" što god to značilo. Ali svi znaju, kao što znam i sama da sam u tom krugu ljudi unikat. Eh, da, ja sam lav u horoskopu

    tatek je to lijepo opisao na početku, na što točno misli. Ja sam navela primjer.

    U vezi ostalog, "normalna" sam. bar mislim

  2. #52
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne da mi se citat po cemu ste svi vi jedinstveni, al ja se nemrem sjetit bas nicega po cemu sam ja jedinstvena
    Ne poznajem baš rad udruge iznutra, ali mi se čini iz čitanja forumskih postova da si ti nekovrsni "dobri duh" udruge i nekih njenih aktivnosti?

    Siguran sam da svatko od nas može pronaći neku svoju jedinstvenu osobinu u sebi, samo se treba malko zapitati ... ili možda pitati bliske ljude oko sebe?

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Po britkom jeziku (neki to cijene a neki bas i ne ), prodornoscu, dosljednoscu velikom osmjehu, po brizi za drugim ljudima i nekonvencionalnom nacinu razmisljanja.

    Svi mi imamo nesto posebno ili te 'das gewisse Etwas', mislim da je spoznaja tih osebujnosti (da li ta rijec postoji ) usko povezana uz samopouzdanje i nacin na koji se covjek osjeca u vlastitoj kozi?!

  4. #54
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne da mi se citat po cemu ste svi vi jedinstveni, al ja se nemrem sjetit bas nicega po cemu sam ja jedinstvena
    Ne poznajem baš rad udruge iznutra, ali mi se čini iz čitanja forumskih postova da si ti nekovrsni "dobri duh" udruge i nekih njenih aktivnosti?

    Siguran sam da svatko od nas može pronaći neku svoju jedinstvenu osobinu u sebi, samo se treba malko zapitati ... ili možda pitati bliske ljude oko sebe?
    ne poznas mukicu, ne žica ona nista

  5. #55
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne da mi se citat po cemu ste svi vi jedinstveni, al ja se nemrem sjetit bas nicega po cemu sam ja jedinstvena
    Ne poznajem baš rad udruge iznutra, ali mi se čini iz čitanja forumskih postova da si ti nekovrsni "dobri duh" udruge i nekih njenih aktivnosti?

    Siguran sam da svatko od nas može pronaći neku svoju jedinstvenu osobinu u sebi, samo se treba malko zapitati ... ili možda pitati bliske ljude oko sebe?
    ne poznas mukicu, ne žica ona nista
    Žicanje? :?
    ja sam mislio na nešto tipa pokretačka energija, entuzijazam, dobra volja itd.

  6. #56
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Citiraj Dada prvotno napisa
    ..........

    Onda si nekad kažem da je postojao razlog što sam završila baš ovdje i baš sad. Mislim da sam tim ljudima jako pomogla i to na konkretan način, a ne vikanjem i prostačenjem prema bivšoj upravi kad je sve bilo gotovo. Da li bi sve išlo drukčije i da li bi ti ljudi bili oštećeni da mene nije bilo ? Mislim da bi.
    ....
    U vezi posla sam ista kao i svi tamo. Jedna sam od njih, govorim na način kojim i oni govore, ne pravim se "fina" što god to značilo. Ali svi znaju, kao što znam i sama da sam u tom krugu ljudi unikat.


    tebi i Nanuški, evo, ovakve hrabrosti me oduševljavaju! Svaka čast, cure!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    215

    Početno

    Citiraj Dada prvotno napisa
    . Eh, da, ja sam lav u horoskopu


    U vezi ostalog, "normalna" sam. bar mislim
    E, da ja sam škorpion s podznakom lav

  8. #58
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Dada, zaista svaka čast na reakciji i hrabrosti!

    Mislim da to sa slabim/jakim stranama i "jedinstvenosti" može dobro doći u poslu ako je prepoznato i od strane same osobe i od strane šefova.
    Moji su mene skužili (u stvari, i ja sam im to tokom vremena govorio, no još u doba kad nisam bio toliko svjestan svojih sklonosti) pa mi je onda već dugo vremena jedan od zadataka odgovaranje na upite s raznih strana svijeta vezano uz neke od proizvoda koje radi moja firma. Isto tako, povremeno radim kao mentor mlađim kolegama koji se uvode u posao.
    A posljednja novost je ta da smo kolegica i ja skužili da nam rješavanje problema ide bolje kad ona pripremi sve informacije (temeljita je i to radi na odličan način), zatim zajedno razgovaramo o problemu (ja imam više iskustva tako da je to više moj zadatak) i onda ja skiciram tekst odgovora korisniku (jer mi ide bolje pismeno izražavanje) koji ona razradi u detalje.
    I tako smo efikasniji nego da svaki za sebe rješava svoje probleme.

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Mislim da niej loša osobina poznavati svoje dobre strane ... i priznati ih sami sebi ako to već nismo
    Ja zbilja nemam pojma u čemu sam jedinstvena. Znam da mi neke stvari dobro idu ( ali ne mogu reći da sam zbog toga jedinstvena), a neke i ne baš. Mislim, koristilo bi mi to prepoznavanje posebnosti prvenstveno zbog posla.
    Isto tako, nije li tanka linija između duboke svijesti o vlastitoj posebnosti i egotripa? Hm... valjda nošenje s tom spoznajom ovisi o samoj osobi.

    Ipak, čini mi se da su najkvalitetnije i najposebnije osobe koje poznajem totalno nesvjesne tog svog dara koji je time još i veći.

  10. #60
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    ne da mi se citat po cemu ste svi vi jedinstveni, al ja se nemrem sjetit bas nicega po cemu sam ja jedinstvena


    odvalila sam... ali nazalost ovako i ja, mada sam ja procitala po cemu ste vi jedinsteni, svaka cas svima, ja neman pojma. ja sam obicna.

  11. #61
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Isto tako, nije li tanka linija između duboke svijesti o vlastitoj posebnosti i egotripa? Hm... valjda nošenje s tom spoznajom ovisi o samoj osobi.
    Po meni je "ego-manijak" čovjek koji smatra da je jedinstven na način da je bolji od drugih, dok se uravnotežen čovjek ne smatra boljim već drugačijim, odnosno smatra druge ljude jedinstvenima na neki drugi način, sa drugim jakim i slabim stranama nego što su njegove.

    Razmišljao sam još malo o ovoj temi i sjetio se situacija kad nas neka osoba snažno privuče odnosno mi privučemo neku drugu osobu - bilo izgledom, načinom komunikacije, aktivnostima, odnosom prema poslu, smijehom ... Probajte se prisjetiti da li ste kad nekoga privukli na taj način, to mi se čini isto kao nekakav znak "jedinstvene" osobine!

  12. #62
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno


    Inspirirana Dadinom pričom (svaka čast!), sjetila sam se kako sam i ja na nešto utjecala, ne doduše tako bitno i veliko, ali nek se zna!
    Dok sam na faksu učila za Pravo društava, proučavala sam ZTD do u detalje, pa sam uočila nelogičnost u jednom članku. Spomenula sam to profesoru na konzultacijama, on se složio sa mnom, pa je u sljedećim izmjenama i dopunama taj članak izmijenjen!
    Nije bio nešto prevažan, ali ipak, bila sam jako ponosna!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Evo malo i od mene....
    1. udala sam se za 23 godine starijeg tipa
    2. iz centra Zgb preselila u Međimurje na selo zbog dotičnog (uživam, iako
    je prilagodba bila krvava )
    3. imam malo puknute ideje što se tiče uređenja okućnice pa mi tako
    na lipi pred kućom visi jedno 100 vilica i žlica...bljeskaju se i zveckaju na vjetru.... susjedi (suseljani su :shock: )
    4.kad sam imala 15 godina imala sam kosu do ispod ramena.....otišla jedan dan frizeru i obrijala se na nulericu tek tak da vidim kak je to

    tak....imam uvijek nekih 'svijetlih' trenutaka u tom stilu.........
    bitno da nije dosadno

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Baš je lijepo čitati ova postignuća i različitosti .

  15. #65
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja čitam i još razmišljam :/
    Nekako sam najbliže da potpišem Mukicu

    Ustvari, nekako što sam "starija", manje sam si jedinstvena kako sam prije bila.
    Npr. u 7 razredu sam zaista bila jedinstvena 8)
    Jedina sam ja imala cice

  16. #66
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Npr. u 7 razredu sam zaista bila jedinstvena 8)
    Jedina sam ja imala cice

  17. #67
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    kahna, urlik!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    A vidite, ja sa godinama sve više nalazim tu jedinstvenost u sebi. Mislim, nije to nešto, bog zna šta, niti mislim da sam bolja od drugih, samo drugačija od većine mog okruženja. Znam da bi se sada ovde moglo naći bar još dvoje koji su mi slični, ali u mom krugu ljudi ovo je ono što me izdvaja: Jako puno, a sa godinama sve više se okrećem sebi, prirodi, svojim instinktima, onome što progovara iz mene. U tom smislu sam pristupila i roditeljstvu što me opet odvaja od većine ljudi oko mene. Isto tako se puno preispitujem i ne uzimam baš sve zdravo za gotovo.
    I vidim ta moja "jedinstvenost" utiče na moje prijatelje u smislu da i oni iz mojih razmišljanja i postupaka uzimaju nešto za sebe, menjaju se. Isto kao što i oni nekim svojim "jedinstvenostima" utiču na mene.

    A ono zbog čega sam se uvek osećala drugačijom je moja bujna, prebujna mašta i senzualnost. Ja toliko burno i dugotrajno preživljavam stvari koje mi se dešavaju da..... nekad mi trebaju godine da mi nešto u glavi "sedne".

    Mihovil kad god vidim lice tvog dečaka u avataru, podseti me na mene kad sam bila mala. Ne izgledom, nego onim nečim u očima, uopšte ne umem da opišem. Pa sam malo gledala tvoje postove i baš mi se nekako čini da je posebno osećajan. Nekako mi je na prvi pogled baš prirastao za srce

  19. #69
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Kužim ja vissnja na što ti misliš.
    Malo sam se našalila, jer ustvari moram dobro debelo razmisliti i pronaći to u sebi.
    Kao i tatek, imam nekih naznaka, ali nisam još ziher :/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    a ja sam još u 5. razredu imala mengu - beat that

  21. #71
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    a ja sam još u 5. razredu imala mengu - beat that
    Ma bila sam ja i u 5. jedina sa sisama, al bi rekli da pretjerujem
    I nije mi to, onda, uopće bilo smješno

  22. #72
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Savitri prvotno napisa
    kad sam imala 15 godina imala sam kosu do ispod ramena.....otišla jedan dan frizeru i obrijala se na nulericu tek tak da vidim kak je to
    ja isto
    i sjetila sam se nečega, nakon 2 dana kontempliranja

    Mene svi uvijek zapamte. Valjda sam upečatljivog izgleda ali znam da ljudi koje ne poznajem bi mi prilazili i govorili da me poznaju s tog i tog predavanja, koncerta, susjeda sam njihovom prijatelju...nikad me ne zaborave ...i kad iz mase biraju nekoga, uvijek biraju mene, a mene uvijek sram i uvijek se crvenim (osim kad se sama javim).
    Možda se sjetim još nečega...

  23. #73
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Citiraj vissnja prvotno napisa
    a ja sam još u 5. razredu imala mengu - beat that
    Ma bila sam ja i u 5. jedina sa sisama, al bi rekli da pretjerujem
    I nije mi to, onda, uopće bilo smješno
    ovo isto sve potpisujem, nažalost

  24. #74
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Ako sam po nečemu jedinstvena, to nije ova ili ona osobina. Uvijek postoji netko s kim je dijelim. Mislim da ono što svakoga čini jedinstvenim nije nekakav dio, nego cjelina naših osobina, doživljaja, postignuća: neponovljiva formula koja ih drži na okupu. Osobnost je slična kaleidoskopu: dijelovi se ponavljaju, ali slike se razlikuju.
    Ne mogu imenovati ono po čemu sam ja ja, no to ipak ne znači da o tome ništa ne znam. Kao što sasvim jasno razlikujem žutu od plave ili jednu nijansu plave od druge, a ipak mi niti jedna riječ posebno niti sve riječi zajedno nisu dovoljne da to opišem.
    Ako sam po čemu jedinstvena, možda o tome neću moći ništa konkretno reći, ali će se - htjela, ne htjela - to već samo probiti između redova.

    Između znanja o vlastitoj jedinstvenosti i egotripa vidim bitnu razliku. Osoba na egotripu misli da je iznad drugih, a tako mogu razmišljati jedino oni koji ne znaju ništa o svojim kvalitetama. Potreba da se bude nadmoćan nije ništa drugo nego kompenzacija osjećaja nemoći. Oni koji znaju tko su, nemaju je. Egotripu ništa nije dalje od zdravog poznavanja sebe, namjerno ne kažem samosvijesti, jer kao što se vidi iz napisanog, ne mislim da je svako znanje svjesno, dostupno racionalizaciji i verbalizaciji, no to je već druga tema…

  25. #75
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Pratim temu od nastanka i razmišljam. vissnja me pretekla, i ja smatram da sam jedinstvenija kako vrijeme prolazi.
    Nikad nisam bila "nevidljiva", neko koga niko ne primjeti, neko ko se utopi u masi. Koliko god se trudila da to postanem, nikad mi nije uspjelo. Često sam bila ismijavana zbog ove ili one moje karakteristike (pri tome ne mislim samo na naočari, kilograme, centimetre visine, odjeću i slično što me proganjalo u školskim danima). Dugo sam mozgala zašto je to tako, i na kraju, odustala.
    Sve dok me moja "jedinstvenost" nije iščupala iz velikog ponora. Sad znam

    Znam da je osmijeh jedina kriva linija koja ispravlja mnoge stvari...
    Znam da je u redu i jedino moguće za mene da budem baš to što jesam, jer se jedino tako osjećam dobro, osjećam se kao ja.

    I zato, ja takva kakva sam, praktična, emotivna, razuzdane mašte, širokog osmijeha i grlenog smijeha, pomalo šašava i iščašenog pogleda na svijet, koračam svijetom u društvu svih onih koji se žele pridružiti šetnji

  26. #76
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Baš ni po čemu. Sve je već viđeno i već urađeno, ostaje samo da se kopira.

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Sve je već viđeno i već urađeno, ostaje samo da se kopira. Grin
    Dijana, znam da se šališ. Ali istina je da se ovo posljednje danas jako često uočava (pa i ovdje, na forumu). I ubija tako privlacnu posebnost, razlicitost, jedinstvenost.
    Ne mislim da se ona sastoji u skupu naših dobrih, društveno prihvatljivih sposobnosti nego, kako Pandora Aura M. kaze "cjelina naših osobina, doživljaja, postignuća: neponovljiva formula koja ih drži na okupu."

    Svi smo mi neponovljivi, razliciti i posebni, tako je zapisano u nasem DNA, ali danas, uz agresivni marketing koji nam uporno namece obrasce ponasanja, uz neprekidno guranje modela savrsenosti, malobrojni odolijevaju tj. ostaju svoje savrseno nesavrsene jedinke. A upravo takvi su - jedinstveni.

  28. #78
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Fritulica, lijepo zboriš ...

    Ja isto mislim da je dio te jednoobraznosti (u stvari "jednoobraznosti") naučen: društvene norme su jake i neuklapanje u njih nije jednostavno i onda sve te male "jedinstvene" osobine (želje, sposobnosti, mogućnosti ...) ostanu vrlo često sakrivene, ponekad čak tako dobro da ih sam vlasnik niti ne prepoznaje.
    (pokušajte se prisjetiti što vam je bilo jako fora u mladosti, a sad , zato jer ste odrasli, smatrate da ste "prestari" za to)

    A to su obično baš one stvari koje bi radili iz "gušta" i pričinjavale bi nam zadovoljstvo i davale dodatnu volju za život.

    Druga stvar vezana uz ovo - kad se čovjek osjeća kao "samo još jedna cigla u zidu" vjerojatno baš i nema neko osobito samopouzdanje ... recimo, kod natječaja za posao: ako vjerujemo da nismo ama baš po ničemu bolji od drugih, baš ni na koji način posebni, nije teško samoga sebe uvjeriti da nemamo baš puno šansi da nas prime ...zar ne?

    A kad ste svjesni da imate nešto u čemu ste posebni, tad imate više nade da ćete dobiti taj posao ... "možda baš i ne znam tako dobro raditi sa računalom, ali sam u engleskom super", "znam da su mi ljudski kontakti jača strana pa mi valjda nedostatak iskustva neće biti problem" ... ili makar "znam da nitko ne kuha bolju kavu od mene"

    (s ovime ne omalovažavam vas koji ste rekli da se ni u čemu ne ističete, već samo vjerujem da u ovom trenutku niste svjesni vaših kvaliteta po kojima sasvim sigurno niste isti kao svi oko vas )

  29. #79

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Mihovil kad god vidim lice tvog dečaka u avataru, podseti me na mene kad sam bila mala. Ne izgledom, nego onim nečim u očima, uopšte ne umem da opišem. Pa sam malo gledala tvoje postove i baš mi se nekako čini da je posebno osećajan. Nekako mi je na prvi pogled baš prirastao za srce
    vissnja, tek sada sam pročitala ovo i stvarno si u pravu. Veliki je emotivac, a kada mu pogledam u njegove plave oči vidim veliku dubinu i stvarno je poseban. Hvala ti

  30. #80
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Išla sam potražiti knjigu o kojoj pričaš na njemačkom internetu i skužila da je Rachel napisala još jednu knjigu u kojoj se ona sijeća svoga djeda...

    ....i to me navede na razmišljanje kako se jedinstvenost u starosti sve jače naglašava. Mene su strašno počeli zanimati stariji, njihova životna iskustva, njihove mudrosti...nekako mi stariji kako ja starim dobivaju neku dublju dimenziju i veseli me razgovarati s njima. Oni tada neopterećeno pričaju o tome što je bilo...o svojim životnim potezima dobrim i lošim...o njihovim životnim inspiracijama, o međusobnim inspiracijama među različitim ljudima...na prvi pogled ne bitnim momentima koji ti promjene životne puteve...stariji ljudi rade svoju životnu bilancu pred mojim očima pričajući skroz neoptrećeno što im se dogodilo i što im je bilo ključno...pričaju o međusobnim prožimanjima među ljudima i o svojem doprinosu i bilanca im pokaže koliko su njihova djela bila značajna u slijedećih trodeset godina....

    Čini mi se da ona mladelačka jedinstvenost koja je zabljeskala u momentu pa je nestala, vrača svoj sjaj u starosti, otežala od svih tih ljudskih susreta, a opet smirena u svojoj staračkoj svakodnevnici i skromnosti.

  31. #81
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Išla sam potražiti knjigu o kojoj pričaš na njemačkom internetu i skužila da je Rachel napisala još jednu knjigu u kojoj se ona sijeća svoga djeda...

    ....i to me navede na razmišljanje kako se jedinstvenost u starosti sve jače naglašava. Mene su strašno počeli zanimati stariji, njihova životna iskustva, njihove mudrosti...nekako mi stariji kako ja starim dobivaju neku dublju dimenziju i veseli me razgovarati s njima. Oni tada neopterećeno pričaju o tome što je bilo...o svojim životnim potezima dobrim i lošim...o njihovim životnim inspiracijama, o međusobnim inspiracijama među različitim ljudima...na prvi pogled ne bitnim momentima koji ti promjene životne puteve...stariji ljudi rade svoju životnu bilancu pred mojim očima pričajući skroz neoptrećeno što im se dogodilo i što im je bilo ključno...pričaju o međusobnim prožimanjima među ljudima i o svojem doprinosu i bilanca im pokaže koliko su njihova djela bila značajna u slijedećih trodeset godina....

    Čini mi se da ona mladelačka jedinstvenost koja je zabljeskala u momentu pa je nestala, vrača svoj sjaj u starosti, otežala od svih tih ljudskih susreta, a opet smirena u svojoj staračkoj svakodnevnici i skromnosti.
    Stariji ljudi su iskusniji ljudi.
    I ako njihova narav omogućuje iskreni uvid u to njihovo iskustvo i prenošenje tog uvida drugim ljudima, tad je to odlično. Rachel je jedan od takvih osoba i volio bih kad bi poznavao nju ili ljude slične njoj.

    Na žalost, uglavnom sam poznavao mnogo starih ljudi kojima je starost donijela samo okoštavanje njihovih prijašnjih uskih razmišljanja i sve dublju zatvorenost u svome duhu ... od njih se ne može, na žalost, dobiti ništa više od uvijek jedne te iste vječne priče, najčešće o životnoj nepravdi i nezadovoljstvu.

    na žalost, takav je bio moj otac, a i dosta drugih starijih osoba u mojoj obitelji

  32. #82
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja već par dana razmišljam i isto je kao i kod Mukice. kod mene, mislim.

    ni po čemu se ne osjećam jedinstveno, mislim da je uvijek netko drugi bolji, viši, ljepši, mršaviji, s boljom frizurom, pametnijij, uspješniji od mene u nečemu (to je ta jedinstvenost, jel?). tako da ne znam jesmo li svi jedinstveni :/

  33. #83
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja već par dana razmišljam i isto je kao i kod Mukice. kod mene, mislim.

    ni po čemu se ne osjećam jedinstveno, mislim da je uvijek netko drugi bolji, viši, ljepši, mršaviji, s boljom frizurom, pametnijij, uspješniji od mene u nečemu (to je ta jedinstvenost, jel?). tako da ne znam jesmo li svi jedinstveni :/
    ne, nisam mislio na tu jedinstvenost ... jasno, ona može biti i takva, u NAJ smislu ... ali sam više mislio na različitost.
    Recimo, frizure - teško je reći da netko ima bolju frizuru od nekog drugog - može imati različitu, kraću, dužu, raskuštraniju, ofarbanu, lakiranu ... može imati i prikladniju ili neprikladniju licu, masnije kose ili nama neukusno začešljana ... ali mislim da je to sve opet više-manje subjektivno mišljenje.

    Ako to pomaže, ajmo onda zamisliti da je "jedinstvenost" u stvari "različitost".

  34. #84
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nažalost, niti ja se ne mogu ufurati u taj film o jedinstvenosti (osim ako se ne vratim koje desetljeće unazad, kako maja veli ).

    jedino što mi se u mom životu čini jedinstveno su - moja djeca

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Zar nismo svi jedinstveni? Ona posebna kombinacija stvari koje volimo i ne volimo, s čime dobro izlazimo na kraj, što nas potrese, zbog čeg nam se obrate za pomoć ili mi tražimo pomoć... Odnos prema prijateljima, mjesta koja nam se sviđaju, stvari koje su izašle iz našeg života i baš dobro ili koje bismo željeli vratiti...
    Ja sam se oduvijek osjećala jedinstvenom, ali kao mlađa smatrala sam da to moram nekako dokazati, zaslužiti, izboriti se za neki naj. S vremenom sam shvatila da naj nije potreban za jedinstvenost.

  36. #86
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    joj ja sam se uvijek osjećala "posebno" i to mi je najveća trauma iz djetinjstva . Neizgovorljivo albansko prezime, reakcija "kako molim? imaš slastičarnu?", klasična osnovna - reakcija "zašto? ko priča latinski?", darkerska mladost "Isuse Bože kako to izgledaš? kad češ se ubiti? " kazališna režija "što ti zapravo radiš?" da ne nabrajam dalje. Ali vjerujem da drugačijost ima i dobrih strana, teoretski

  37. #87
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    "drugačijost" je definitivno termin koji se traži 8)
    svaka čast!

  38. #88
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    joj ja sam se uvijek osjećala "posebno" i to mi je najveća trauma iz djetinjstva . Neizgovorljivo albansko prezime, reakcija "kako molim? imaš slastičarnu?", klasična osnovna - reakcija "zašto? ko priča latinski?", darkerska mladost "Isuse Bože kako to izgledaš? kad češ se ubiti? " kazališna režija "što ti zapravo radiš?" da ne nabrajam dalje. Ali vjerujem da drugačijost ima i dobrih strana, teoretski
    To je to, pikulice, o čemu ja pričam ... odnosno, to je ona vanjska manifestacija različitosti (koju možda nemaju oni koji se zovu Ivan Horvat ili Ana Ivić, ali ima mnogo drugih ... ili pak oni koji se bave uobičajenim zanimanjima i hobijima) koju također ima dosta ljudi ... a onda uz to dolazi i ona unutarnja "drugačijost" koju naravno mogu imati svi ... i vjerujem da je i imaju.

  39. #89
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja imam jednu pregenijalnu suknju iz barcelone koju svi zamijete i kažu mi da mi je super

  40. #90
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Op, evo nam banaliziranja tateka, cvijeto cvijeto

  41. #91
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja imam jednu pregenijalnu suknju iz barcelone koju svi zamijete i kažu mi da mi je super
    Pa baš dobro!
    Pa nije to nikakvo banaliziranje - treba imati m*da pa obući nešto što svi primjete, ne mogu to svi.
    Ne zezam se, smatram da je to isto kvaliteta ...
    Tko može obući takvu suknju sigurno može i preuzeti stvar u svoje ruke kad zatreba. (malo sad karikiram, ali mislim da me kužite )

  42. #92
    Siena avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    82

    Početno

    Meni smeta taj pojam "jedinstvenost"..možda je više stvar semantike, ali nikada, čak ni u najboljim trenutcima svog života, nisam osjetila stanje "jedinstvenosti". Ne mogu biti jedinstvena kada osjetim samo svoju bol, tugu, radost, tjeskobu, oduševljenje itd. Jedinstvena u usporedbi s kim? Mogu reći za nekog drugog da je jedistven, jer među svima koje sam vidjela, on ili ona su samo jedni takvi...
    Nekad zavibriram s nekim, valjda u tom trenutku sam sve samo ne jedinstvena, jer se kužmo, ergo nismo jedinstveni i baš dobro da je tako
    Meni više odgovara pojam blaženstva...takvih trenutaka sam imala. Al to je intimna stvar i možda za neku drugu temu
    U svakom slučaju, mislim da zadovoljstvo sobom nema veze s osjećanjem vlastite posebnosti. Ima samo sa upoznavanjem i pobjeđivanjem sebe samog. Od tuda mi dolazi najveće samopouzdanje

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    hm, pa zar nismo svi jednistveni???
    spoj razlicitih spojeva, kombinacija i sl

    ja sam se isto kao Pikula vazda osjecala "drugcijom", ili jedinstvenom. i nisam imala problema sa tim i dan danas se osjecam jedinstvenom, iako sam svjesna svojih mana, nedostataka i zivotnih fula

  44. #94
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno Re: Po čemu ste jedinstevni?

    Citiraj anima prvotno napisa
    ne mislim da sam jedinstvena ako sam dobar prijatelj ili nekome rame za plakanje, ima nas koliko hoćeš, jedinstven za mene znači zaista jedinstven, u punom smislu te riječi, a takva ipak na žalost nisam, u svemiru sam jednaka kao i svi, osim što ja mislim da zaslužujem samo najbolje, ono što je za mene najbolje, i uglavnom to i dobivam, ali opet, nisam zato jedinstvena
    od riječi do riječi
    imam te neke univerzalne osobine (nije da se hvalim, jel) i one, u kontekstu mog života, koji jest jedinstven, dobijaju svoju svrhu

    po čemu sam ja jedinstvena?
    po svojim odlukama koji čine moj život

  45. #95
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    hm, pa zar nismo svi jednistveni???
    spoj razlicitih spojeva, kombinacija i sl

    ja sam se isto kao Pikula vazda osjecala "drugcijom", ili jedinstvenom. i nisam imala problema sa tim i dan danas se osjecam jedinstvenom, iako sam svjesna svojih mana, nedostataka i zivotnih fula
    Pa dobro kao baš moram specificirati nisam ja imala problem s tim, nego recimo to ovako - drugi su imali problem s prihvaćanjem te moje drugačijosti i nisu mi to baš lijepe uspomene. No to je druga tema i više nije moderna
    Ja najlakše vidim našu jedinstvenost u svojim klincima, tako slični, tako posebni, u gotovo istim uvjetima. To mi je neprestano fascinantno.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Citiraj snorki prvotno napisa
    hm, pa zar nismo svi jednistveni???
    spoj razlicitih spojeva, kombinacija i sl

    ja sam se isto kao Pikula vazda osjecala "drugcijom", ili jedinstvenom. i nisam imala problema sa tim i dan danas se osjecam jedinstvenom, iako sam svjesna svojih mana, nedostataka i zivotnih fula
    Pa dobro kao baš moram specificirati nisam ja imala problem s tim, nego recimo to ovako - drugi su imali problem s prihvaćanjem te moje drugačijosti i nisu mi to baš lijepe uspomene. No to je druga tema i više nije moderna
    Ja najlakše vidim našu jedinstvenost u svojim klincima, tako slični, tako posebni, u gotovo istim uvjetima. To mi je neprestano fascinantno.
    ma i kod mene je bona isto u pubertetu mi je smetalo, ali poslije jok

  47. #97
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno


  48. #98
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •