Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: mutne čaše kad se izvade iz perilice

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno mutne čaše kad se izvade iz perilice

    Pomagajte...
    Imamo whirlpool-ovu perilicu za posuđe koja je u pogonu oko godinu dana i prala je i radila kao urica. Prije cca dva mjeseca sam ju "očistila" onim Calgonitom za čišćenje perilice. Nakon toga pere i dalje normalno.
    No, ja sam zaglavila u bolnici mjesec dana i mm se koristio njome. Kad sam došla doma skužila sam da gori lampica od senzora za sol i mm ju je nadopunio. Od tada su čaše bijele i mutne. :? Je li moguće da je u perilici previše soli?? Ili imate neku ideju... Filteri su čisti, sve naoko izgleda ok :?

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    je li sipao dobru sol??
    Da nije ona za vešmašine ili neka....?
    Pitam samo......
    Jer s ovim muškima nikada na znaš..... sol je za njih sol....može i kuhinjska.....

  3. #3
    r_i_t_a avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    303

    Početno

    meni se to dogodi kada nedostaje tekučine za sjaj.probaj,možda pomogne.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    dodaj sjajilo, može biti da je u tome problem

    ili nema soli, ili je sol neodgovarajuća.

  5. #5
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    probaj okrenut na prazno, a kad vidiš da počinje prati prekini i usipaj 3 deci alkoholnog octa, pa nastavi prati. ja imam staru mašinu i na taj način čistim je od kamenca.
    tako mi je rekao serviser, nisam sama izmislila.
    kad imam jako zmazano suđe koje mi se prethodno ne da ispirati isto prekinem usred pranja i ulijem ocat. suđe blista!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    A sto ako na tamnom posudju (tanjuri) ostaju bijele trake?

  7. #7
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    bijele trake/fleke su najčešće od kamenca, barem kod mene

    znači, sol.

    a i mašinu treba redovito čistiti od kamenca

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    to sam si i ja odmah pomislila da je neodgovarajuća sol. Prvo je usuo 1/2 kutije Denk mit DM-ove soli, senzor se nije ugasio pa je stavui još i kutiju Calgonit soli. Jel može bit da je previše soli.
    Mislim da nije do sjajila jer ga nisam koristila ni do sada već isključivo calgonit 5u1 tablete

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nakon sto mi je jedna tura casa korodirala, vise se uopce ne usudim lijepe nove sjajne case staviti u perilicu

  10. #10
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mislim da bi možda mogl biti previše soli. nama se jednom dogodila slična situacija, s tim da je soli bilo po cijeloj perilici jer mm nije baš dobro naciljao 8)
    morala sam oprati 3 ili 4 ture suđa da se sve vrati u normalu. probaj zavrtit 1-2 put u prazno, možda pomogne :?

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    meni je to bilo od previše soli.
    nikad nisam dobro pogodila. prešla sam na tablete i problem se nije nikad ponovio.

  12. #12
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    meni je to bilo od previše soli.
    nikad nisam dobro pogodila. prešla sam na tablete i problem se nije nikad ponovio.
    i ja bih to! gdje ima za kupit sol u tabletama? please

  13. #13
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    Meni se to par puta desilo kad smo dodavali sol pa nismo dobro našarafili poklopac natrag. Probaj da nije to.

    Što se tableta tiče, mislim da tweety ne misli na sol u tabletama nego na one tablete što kao sadrže sve skupa pa onda ne moraš posebno stavljat sol i sjajilo. Ispravite me ako griješim, ja mislim da sol u tabletama ne postoji.

  14. #14
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    probaj okrenut na prazno, a kad vidiš da počinje prati prekini i usipaj 3 deci alkoholnog octa, pa nastavi prati. ja imam staru mašinu i na taj način čistim je od kamenca.
    tako mi je rekao serviser, nisam sama izmislila.
    kad imam jako zmazano suđe koje mi se prethodno ne da ispirati isto prekinem usred pranja i ulijem ocat. suđe blista!
    Kako otvaraš perilicu usred pranja, što nema unutra vode?! Mislim, ne znam koliko stvarno vode unutra ima, ja se bojim da bi mi se izlila po cijeloj kuhinji.

    Meni su se čaše dosad u pranju dobro ponašale a ne dodajem sjajilo i koristim prašak i sol, ali primijećujem da mi je na emajliranom posuđu emajl onako kao nagrižen, nema više sjaja i pod prstima je hrapavo. Sad se to suđe bojim koristiti, a bojim se kupiti opet emajlirano jer će završiti isto .

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    osim povremenog čišćenja alkoholnim octom, meni je serviser rekao sljedeće: ako koristite tablete koje sadrže sjajilo (3u1, 5u1, 100u1...), nemojte još i dodavati sjajilo jer se sve skupa neće dobro isprati.

    sad sam na kombinaciji tablete vulgaris, sol i sjajilo.

  16. #16
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    hajvi, zašto toliko toga?

    ja samo tabletu 5u1 i to je to.

    znači ne sol u tableti, već tableta 5u1 je sve što je potrebno za jedno pranje.

  17. #17
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajvice, kako cistis sa octom?

    mi koristimo carl 5 u 1 i jako smo zadovoljni.

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa, zato što moram potrošiti sol i sjajilo koje imam doma.

    i zato što nisam baš sigurna da je sol iz tabelete dovoljna. :/ je li?

    a octom čistim tako da namjestim programator malo nakon početka pranja (da ocat ne ode s vodom) na nekom duljem programu, ulijem pola litre octa (može i litra) i pustim prati. prije sam koristila limunsku, pa naučila da je ocat bolji. povremeno treba oprati i onom tekućinom za pranje, reče serviser.

  19. #19
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Audrey, ne boj se, ne bu se niš izlilo van, barem meni nikad nije

  20. #20
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja sam si bila ufurala u glavu da je zapravo riječ o nekvalitetnim čašama... Pa mi je bilo lakše... Ali, odonda čaše do kojih mi je stalo perem ručicom svojom!

  21. #21
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    meni je serviser rekao sljedeće: ako koristite tablete koje sadrže sjajilo (3u1, 5u1, 100u1...), nemojte još i dodavati sjajilo jer se sve skupa neće dobro isprati.
    A sad ko će ga znat ???
    Meni je majstor nedavno, kad ju je popravljao, rekao da je sol sol. Svaka je ista, svaka je NaCl samo što to neki lijepo upakiraju pa prodaju dva-tri puta skuplje. Također kaže da su te tablete marketing 2u1, 3u1, 7u1, all in one,... sto vrsta, a u biti kad mašina primi toplu vodu od nekih 60 stupnjeva sve se otopi i prašak i sjajilo i sol i sve ode zajedno s prvom toplom vodom zato je važno da u mašini ima i soli i sjajila bez obzira koristite li prašak ili tablete. Kad nekih je mašina dno napravljeno od materijala kojeg sol može izgristi zato je potrebno ako ispadne soli van posude odmah isprati.

  22. #22
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    bit će da je bilo zbog previše soli... nakon par pranja čaše su puno manje mutne...

    a što se tiče 3u1, 4u1 i 5u1 tableta to je i meni bilo čudno kako perilica može biti tak "pametna" da prepozna koja je tableta u njoj, no u ovoj perilici se baš može isprogramirati koja je tableta unutra

  23. #23
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    tableta i gotovo.
    glup ili pametan moj stoj bio, meni je jedna tableta dovoljna da bi sve izašlo blistavo i čisto iz prepune mašine. radi se o onoj užoj perilici, da imam onu normalnu/veliku, stavljala bih dvije tablete na prepunu mašinu.

  24. #24
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    tableta i gotovo.
    glup ili pametan moj stoj bio, meni je jedna tableta dovoljna da bi sve izašlo blistavo i čisto iz prepune mašine. radi se o onoj užoj perilici, da imam onu normalnu/veliku, stavljala bih dvije tablete na prepunu mašinu.
    Pola tablete na standardnu veličinu mašine. Ukinula sam sol otkad se spremište za sol pokvarilo, potom i sjajilo i za divno čudo više nema ni bijelih čaša ni bijelih točkica.

  25. #25
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa
    probaj okrenut na prazno, a kad vidiš da počinje prati prekini i usipaj 3 deci alkoholnog octa, pa nastavi prati. ja imam staru mašinu i na taj način čistim je od kamenca.
    tako mi je rekao serviser, nisam sama izmislila.
    kad imam jako zmazano suđe koje mi se prethodno ne da ispirati isto prekinem usred pranja i ulijem ocat. suđe blista!
    A gdje sipaš ocat?

    I ne kužim kad usred pranja?
    Pa kaj o0na ne pere odmah kad se uključi.
    Ili si mislila kad izbaci tabletu van...?

  26. #26
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ja sam koristila te tablete "sve u jedan", dakle bez soli i sjajila i neko vrijeme je bilo dobro a onda je mašina postala sva bijela iznutra kao i čaše, pune kamenca. Zatim sam počela stavljati i sol i sjajilo i problem se više ne ponavlja, a tablete su opet 3, 4 ili 5 u 1. Pa ti budi pametan

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    176

    Početno

    Dok sam imala vulgaris gorenjku, old edišen, koja je vukla puno vode, ak sam i zaboravila prašak, suđe se blistalo.
    I onda sam kupila šparnu.I .
    Moram paziti da je sol krupna, inače je sve mutno.I nakon svakog pranja očistiti filter(prva je prala 3 mjeseca do prvog čišćenja).
    Nisam sklona 3u1, 4u1,5u1, općenito tabletama jer proizvođači prešaju previše deterđenta, koji onda zna zaštopati stroj.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    121

    Početno

    Bog svima ja imam candy perilicu zadovoljna sam sa sjajem koristim od sad calgonit prašak jer mi se tab 5u1 ponekad nebi otopila a i suđe mi nekad nebi bilo dobro oprano, zna mi se to desiti i sa praškom ili kad je dobro napunim suđem što mislite zašto mi se to dogodi.
    Čega stavim puno :praška ,sjaja, soli. POMOZITE ! svima.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    meni je serviser rekao sljedeće: ako koristite tablete koje sadrže sjajilo (3u1, 5u1, 100u1...), nemojte još i dodavati sjajilo jer se sve skupa neće dobro isprati.
    A sad ko će ga znat ???
    Meni je majstor nedavno, kad ju je popravljao, rekao da je sol sol. Svaka je ista, svaka je NaCl samo što to neki lijepo upakiraju pa prodaju dva-tri puta skuplje. Također kaže da su te tablete marketing 2u1, 3u1, 7u1, all in one,... sto vrsta, a u biti kad mašina primi toplu vodu od nekih 60 stupnjeva sve se otopi i prašak i sjajilo i sol i sve ode zajedno s prvom toplom vodom zato je važno da u mašini ima i soli i sjajila bez obzira koristite li prašak ili tablete. Kad nekih je mašina dno napravljeno od materijala kojeg sol može izgristi zato je potrebno ako ispadne soli van posude odmah isprati.
    potpisujem dakle treba sve odvojeno stavljati a ja koristim najobicnije tablete i sjajilo i sol posebno i case uvik super kao i ostatak

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a meni se to zna dogoditi na casam iz kojih je neko od ukucana pio mlijeko :/ . MM ih samo stavi u perilicu. a ako ih isperem sve je OK i blistavo. koristim prasak, sol i sjajlilo odvojeno.
    Livija2 ako ti se prasak ne otopi i ostane u onom spremistu mozda u trenutku stavljanja praska snije bilo potpuno suho. meni se i to zna dogoditi, pa pazim i na to.

  31. #31
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja koristim i sol (Mueller) i sjajilo i 5u1 DM-ove tablete zajedno. Moram reći da do sad nisam imala problema s ničim. Il sam imala sreće :?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    meni je serviser rekao sljedeće: ako koristite tablete koje sadrže sjajilo (3u1, 5u1, 100u1...), nemojte još i dodavati sjajilo jer se sve skupa neće dobro isprati.
    A sad ko će ga znat ???
    Meni je majstor nedavno, kad ju je popravljao, rekao da je sol sol. Svaka je ista, svaka je NaCl samo što to neki lijepo upakiraju pa prodaju dva-tri puta skuplje. Također kaže da su te tablete marketing 2u1, 3u1, 7u1, all in one,... sto vrsta, a u biti kad mašina primi toplu vodu od nekih 60 stupnjeva sve se otopi i prašak i sjajilo i sol i sve ode zajedno s prvom toplom vodom zato je važno da u mašini ima i soli i sjajila bez obzira koristite li prašak ili tablete. Kad nekih je mašina dno napravljeno od materijala kojeg sol može izgristi zato je potrebno ako ispadne soli van posude odmah isprati.

    Ajme...pozdravi tog majstora i pošalji ga na dodatnu edukaciju..
    20 godina perem u stroju suđe i od prvog dana koristim kombinirane tablete, čim su se pojavile...
    Ne pada mi na pamet gurati još i sjajilo i sol ektra niti za to ima potrebe..

  33. #33
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mislim da to jako ovisi o vodi i da u ZG treba dodatna sol. Sol i tablete, sjajilo dodatno ne koristim.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Živim u ST ali imam gomilu rodbine i priahtelja u ZG..svima je voda nikakva ali nitko ne dodaje ni sol ni slajilo dodatno uz kombinirane tablete a da tako nešto čujem od meštra poslala bih ga kvragu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Pardon, krivo sam se izrazila..da od meštra čujem objašnjenje o istovremenom otapanju i odlaženju s vodom, kao što je ovdje rečeno..svih komponenti kombinirane tablete...
    Dakle, o tome pričam.

  36. #36
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam skužila da mi dvije vrste čaša budu grozno bijele nakon pranja tako da ih moram oprati na ruke poslije jer se iz njih ne može piti. Ostale čaše i stakleno suđe je besprijekorno čisto. Najinteresantnije je što sam te iste čaše i prije prala u perilici i izlazile bi čiste, najednom su počele bijeliti :?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Neke čaše prije budu spremne za kantu ako se peru u perilici...staklo je loše..
    A obzirom da danas 3 čaše koštaju koliko i čokolada od 10 dkg nije šteta frknut pa kupit nove..
    Barem sam ja nailazila na takvo staklo..
    A ni perilica mi niej od onih koje bez greške peru kristal...ali zato pere sve drugo bez greške.
    S vremena na vrijeme očistim naslage koje se sakupe unutar crijeva od odvoda, kod mene je konkretni spojeno na sifon od sudopera..pa očistim onaj spoj..jer se zna desiti da voda lošije otiče, dio vode ostane kad uzima slijedeću i nikako da opere do kraja kako treba..

  38. #38
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Primijetila sam da mi čaše ponekad znaju imati neki miris nakon vadjenja iz mašine... od čega bi to moglo biti?! :?

  39. #39
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    a ja bi sam pitala kam stavljate onaj ocat za ciscenje, dal sam ulijevate na dno perilice, ili..? :?

  40. #40
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    tablete vulgaris, sol bilo koja i sjajilo...pere bolje nego sve one tablete.
    Kada potrošim zalihu probat ću prašak.
    Da ocat u zdjelici stavim u praznu mašinu i uključim na neki kraći program, ja zadovoljna opranim.

  41. #41
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    to za ocat piše mojoj šogorici u uputstvima, nisam sigurna koju perilicu ona ima.

  42. #42
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    whirpool. prvih dva mjeseca sve savršeno. soli je bilo, sjajila isto - finish (nekad calgonit) a prašak iz dm-a u rasutom stanju.
    uglanom sve gore i gore. sad mi je suđe bijelo, da li je to od naslaga soli, detarđenta ili kamenca - ne znam.
    skužila sam da su mi neke cijevi odvojene, pa sam to namjestila. sad ću vidjeti da li se što popravilo.

    ima li tko taj problem da mu je sve odjednom otišlo kvragu. nisam mijenjala ništa u načinu pranja. počela sam čak ispirati i više paziti kako stavljam suđe - a ono sve gore.
    probala sam i tablete iz dm-a obične i opet isto. dakle samo ta dva detarđenta imam iz dm-a praškasti i obične tablete.

  43. #43
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Baš se nedavno pisalo o tome na drugoj temi....
    To ti je od soli...
    Možda se rasula kad si punila spremnik ili poklopac soli nije dobro zatvoren..

    Ugl octem je potrebno prati perilicu, istp tako i suđe koje je prljavo...
    Nakon toga trebalo bi biti ok...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam skužila da mi dvije vrste čaša budu grozno bijele nakon pranja tako da ih moram oprati na ruke poslije jer se iz njih ne može piti. Ostale čaše i stakleno suđe je besprijekorno čisto. Najinteresantnije je što sam te iste čaše i prije prala u perilici i izlazile bi čiste, najednom su počele bijeliti :?
    Ovo je korozija stakla koja se događa nakon pranja u perilici. Kvalitetnije čaše izdrže više pranja, dok se kod nekvalitetnijeg stakla to dogodi puno brže. Mislim da na omotima skupljih čaša čak i piše koliko pranja u perilici mogu izdržati.

  45. #45
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Neke čaše, osobito pivske s aplikacijama, imaju metalizaciju i ona strada na jako ružan bijeli način. Nije problem ni u kamencu ni u koroziji, stradala je metalizacija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •