Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 101

Tema: prijave bebe razno-razne

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Daklem: Ja živim u Rovinju i imam tamo prebivalište ali nisam vlasnik kuće u kojoj živim nego moji roditelji. Planiram zbog xy razloga doći roditi u ZAgreb.
    Koliko sam shvatila - domovnicu od djeteta i rodni list podižem u matičnom uredu u Zg-u na Trgu Franc. Republike. Onda bih sa tim dokumentima u roku od mjesec dana trebala ići u Rovinj na MUP prijaviti dijetetu prebivalište - jel trebam moliti i roditelje koji su vlasnici kuće da budu tamo ili je dosta da sam samo ja prisutna (imam prebivalište - odn. osobna mi je izdana na toj adresi na kojoj ću prijaviti dijete)?
    Kad tražim potporu od HZZO opet bih trebala ići ja, ali vjerojatno će mi firma otići u stečaj krajem godine tak da ne bih htjela prijavljivati djete na sebe, već na muža, ali on ima u Rovinju samo boravište a ne i prebivalište. Da li je to moguće? I koji je rok za prijavu za potporu? I kome se prijavljujem za potporu koju daje općina/grad?
    Isto tako za prijaviti dijete kao poreznu olakšicu na muža pretpostavljam da on mora tražiti pk karticu od firme (to valjda nije vezano uz prebivalište)..
    (Inače smo oboje rođenjem iz Zagreba, jedino sam se ja nakon udaje prijavila skroz na Rovinj na roditeljsku kuću, a on još nije - on ima samo boravište)...
    Puno pitanja znam - ali ne znam koga da to sve pitam...

  2. #52
    LedaRi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    31

    Početno

    Malo je kompliciranije pa mi treba strucna pomoc.
    Trenutno sam u 4 mj. trudnoce. Prijavljena sam na adresi u Opatiji kod roditelja. Na birou sam i imam hrvatsko zdravstveno. Otac djeteta s kojim nisam u braku je iz Crne Gore (Herceg Novi) gdje sam se i ja doselila i gdje mi privatno vode trudnocu. S obzirom da imam hrvatsko zdrastveno nisam se prijavljivala u Crnoj Gori jer nemam info. dali ako se ovdje prijavim gubim pravo na isto. Planiram porođaj obaviti u Dubrovniku. Zanima me ako rodim u Dubrovniku kako prijavljujem dijete i mogu li s djetetom preci granicu nakon poroda i prijavit ga na adresu oca. Isto tako zanima me na koji nacin mogu ostvariti pravo na jednokratnu naknadu i gubim li to pravo ako dijete prijavim u CG. Odnosno imam li ikakva prava u HR ako dijete prijavim u CG.

  3. #53
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Da li se za prijavu djeteta trebaju nositi originali vjenčanog lista ili izvatka iz matice vjenčanih, a kasnije za mup i hzzo i originali njegovog rodnog lidta i izvatka iz matice rođenih i domovnice, ili je dovoljno sve iskopirati u 100 primjeraka i nositi kopije?
    Da se znamo pripremiti

  4. #54
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Nama je bio potreban original vjenčanog lista, a za sve ostalo originale njegovih dokumenata smo nosili i samo pokazivali uz kopije koje su ostajale kod njih.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Da li prijavu u HZZO radi poslodavac roditelja preko kojega ce dijete biti osigurano ili se moze od poslodavca dobiti samo ispunjen T3 obrazac pa ostalo obavi roditelj?

  6. #56
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    ponoviti ću već postavljeno pitanje s obzirom da nisam uspjela naći odgovor a vrijeme za traženje mi se neplanski skratilo.. spletom okolnosti roditi ću u Petrovoj, a i suprug i ja smo iz Rijeke (boravište, prebivalište, vlastiti stan..nemamo nikakve veze sa Zagrebom i direktno iz rodilišta vraćamo se u Rijeku). moja su pitanja
    1. možemo li dijete prijaviti u matičnom uredu u Rijeci i ako da trebamo li tražiti od rodilišta da papire pošalje u matični ured u RI (čisto sumnjam) ili oni to mogu oni sami provjeriti iz Rijeke..i može li se nekog nazvati i to pitati(jesu li vjerodostojni odgovori teta na šalteru )
    2. ako ne, tj. ako moramo prijavu obaviti u Zg., postoji li mogućnost da to obavimo na dan povratka- s obzirom da će porod biti carskim rezom kolike su nam šanse da će rodilište u tih 7 dana već poslati papire u matični..
    3. ako ne uspijemo to obaviti isti dan postoji li mogućnost da suprug ode sam u Zg prijaviti bebu jer ja ne znam kako bismo to uspijeli oboje (ne bih baš vukla bebu u Zg) ako ja potpišem sve potrebne dokumente i po potrebi ih ovjerimo kod javnog bilježnika
    4. da li nam, s obzirom da ne živimo u mjestu rođenja djeteta, za prijavu trebaju i rodni listovi (da se znamo pripremiti još dok smo tu) ili je dosta vjenčani (treba li biti mlađi od x mjeseci ili je to svejedno)
    bila bi presretna kad bi netko na pitanje 1. odgovorio sa DA , to bi mi skratilo muke.
    hvala puno, nije mi do sad palo na pamet da se raspitujem okolo o tome a eto sad zatrebalo a vremena svega još par dana..

  7. #57
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj coolerica prvotno napisa Vidi poruku
    ponoviti ću već postavljeno pitanje s obzirom da nisam uspjela naći odgovor a vrijeme za traženje mi se neplanski skratilo.. spletom okolnosti roditi ću u Petrovoj, a i suprug i ja smo iz Rijeke (boravište, prebivalište, vlastiti stan..nemamo nikakve veze sa Zagrebom i direktno iz rodilišta vraćamo se u Rijeku). moja su pitanja
    1. možemo li dijete prijaviti u matičnom uredu u Rijeci i ako da trebamo li tražiti od rodilišta da papire pošalje u matični ured u RI (čisto sumnjam) ili oni to mogu oni sami provjeriti iz Rijeke..i može li se nekog nazvati i to pitati(jesu li vjerodostojni odgovori teta na šalteru )
    2. ako ne, tj. ako moramo prijavu obaviti u Zg., postoji li mogućnost da to obavimo na dan povratka- s obzirom da će porod biti carskim rezom kolike su nam šanse da će rodilište u tih 7 dana već poslati papire u matični..
    3. ako ne uspijemo to obaviti isti dan postoji li mogućnost da suprug ode sam u Zg prijaviti bebu jer ja ne znam kako bismo to uspijeli oboje (ne bih baš vukla bebu u Zg) ako ja potpišem sve potrebne dokumente i po potrebi ih ovjerimo kod javnog bilježnika
    4. da li nam, s obzirom da ne živimo u mjestu rođenja djeteta, za prijavu trebaju i rodni listovi (da se znamo pripremiti još dok smo tu) ili je dosta vjenčani (treba li biti mlađi od x mjeseci ili je to svejedno)
    bila bi presretna kad bi netko na pitanje 1. odgovorio sa DA , to bi mi skratilo muke.
    hvala puno, nije mi do sad palo na pamet da se raspitujem okolo o tome a eto sad zatrebalo a vremena svega još par dana..
    1. nema šanse
    2.postoji velika šansa da će papiri biti već u matičnom uredu (u Draškovićevoj ulici)
    3.postoji mogućnost da suprug sam obavi prijavu naknadno u Zg, ti moraš neku izjavu ovjeriti kod javnog bilježnika (sve ti piše na papirima u svim sobama babinjača u bolnici)
    4.treba vjenčani (bez obzira na datum) i osobna iskaznica oba roditelja

  8. #58
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    Hvala ti puno! Spasila si me! Najbitnije mi je da se ne moram vraćati u Zg.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    1

    Početno

    Molim za odgovor, ukoliko netko zna. Naime, na netu pronalazim informaciju da je za prijavu u MUP-u potreban i "rodni list" i "izvod iz knjige rođenih". Nama su u matičnom dali samo izvod. Dakle, je li to dovoljno ili moram opet u matični i po rodni list? Hvala!

  10. #60
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Znači ako sam rodila u RI dijete idem prijavit u matični ured u ZG? Ne trebam ići u RI nego oni pošalju papire?
    Posljednje uređivanje od Rivendell : 11.09.2011. at 17:52

  11. #61
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Negdje sam pročitala da vjenčani list od roditelja i domovnica nesmiju biti stariji od 6 mjeseci za prijavu djeteta?

  12. #62
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam pročitala da vjenčani list od roditelja i domovnica nesmiju biti stariji od 6 mjeseci za prijavu djeteta?
    Naši su bili stariji i nitko nam nije radio probleme. Jedino je potvrda o prebivalištu morala biti novoizvađena.
    Posljednje uređivanje od laura29 : 24.01.2012. at 17:12

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam pročitala da vjenčani list od roditelja i domovnica nesmiju biti stariji od 6 mjeseci za prijavu djeteta?
    nama su bili debelo stariji, mm se pojavio s rodnim listom iz sfrj .

  14. #64
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Negdje sam pročitala da nova domovnica ima na sebi upisan oib i da to traže novo sad prilikom prijave djeteta,i dd.Jel to točno dali netko zna tko je friško predavao papire za dječji i prijavu bebe i te stvari.

  15. #65
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Upravo sam provjerila. Da, na domovnici je upisam OIB i dobiješ ga kod prijave u matičnom uredu zajedno s rodnim listom i domovnicom.

  16. #66
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    A dali mi roditelji moramo vaditi novi ili možemo koristiti i starije bez OIB-a ako će nam trebati.

  17. #67
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    mi smo najnormalnije koristili naše stare dokumente bez oib-a.

  18. #68
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Jel zna netko od zagrepcanki koje su radjale u varazdinu kak sad to funkcionira s maticnim uredom, jel moramo ic u varazdin ili mozemo to obavit u zagrebu?

  19. #69
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam 2007 sve obavila u zagrebu. pa valjda se i sad tako može?

  20. #70
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna netko od zagrepcanki koje su radjale u varazdinu kak sad to funkcionira s maticnim uredom, jel moramo ic u varazdin ili mozemo to obavit u zagrebu?
    moje cimerice sa mora koje su rodile u Petrovoj (2010.) morale su u Zg prijaviti dijete (mama je mogla dati punomoć tati pa je tata u jednom slučaju sam došao naknadno u Zg, a u drugom su došli zajedno)...
    pretpostavljam da je tako i sa Zg-Vž

  21. #71
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    evo info za ubuduce: beba se moze prijaviti u Zagrebu tako da oba roditelja odu u maticni ured gdje se sastavlja zapisnik koji oni zajedno s formularima zahtjeva za izradu rodnog lista, izvatka i domovnice, kopijama osobnih i vjencanog lista i 60 kn biljega salju u mjesto gdje je rodiliste. Tamosnji maticni ured zatim sve trazene dokumente salje vama doma postom. Ukoliko zelite, kasnije mozete traziti prijenos upisa domovnice u svoj maticni ured prema mjestu stanovanja, sve drugo vam ionako oni mogu izdati kad god treba.

  22. #72
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, tako smo i mi

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    mene zanima (sad se nemogu sjetiti kak se to zove), što se dobiva svaki mjesec od rođenja djeteta do godinu dana nekih 1600kn, gdje se to prijavljuje i šta je potrebno za to?

  24. #74
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    misliš na rodiljnu naknadu za nezaposlene majke?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    e da to sam mislila gdje kako i kada i šta mi sve treba

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    ponavljam pitanje
    ja sam nezaposlena i znam da imam pravo na novčanu pomoć do djetetovog prvog rođendana, ali neznam šta mi sve treba i gdje se to prijavljuje?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Nedavno sam naletjela na informaciju da nije nužno da oba roditelja idu u matični ured prijaviti dijete. Majka može dati neku punomoć ovjerenu kod javnog bilježnika i onda može ići samo tata. Da li je netko od vas koristio tu mogućnost i što točno treba napraviti tj postoji li negdje obrazac za tu punomoć?

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Isto ti je ići kod bilježnika ili u matični. A zašto ne bi išla osobno prijaviti dijete? To je jedinstveni događaj i ne treba ga propustiti.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto ti je ići kod bilježnika ili u matični. A zašto ne bi išla osobno prijaviti dijete? To je jedinstveni događaj i ne treba ga propustiti.
    Ako bilježnika mogu odraditi prije poroda onda mi to puno olakšava stvari. A i bilježnik mi je puno bliže nego matični i mogu otići sama to odraditi u pola sata dok je mm s bebom. A i ne bi baš s malom bebom izlazila van i išla negdje van s autom prvih mjesec dana ako to nije baš nužno, a nemam je kome ostavi.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Ja bih trebala rodit u 7-om mjesecu. Planirani porod bi trebao biti u RI, a nase prebivaliste je u Sisackoj zupaniji. Da li neko zna koja je tu procedura? moram napomenuti da ja nisam drzavljanin RH, a moj muz jeste.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj MareM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih trebala rodit u 7-om mjesecu. Planirani porod bi trebao biti u RI, a nase prebivaliste je u Sisackoj zupaniji. Da li neko zna koja je tu procedura? moram napomenuti da ja nisam drzavljanin RH, a moj muz jeste.
    Zaboravila sam napisati koja je procedura za prijavu bebe i gdje to radimo?

  32. #82
    lukre avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Dižem temu vezanu za novčanu pomoć za novorođenče od grada Zagreba.
    Živim u Zg od rođenja, muž je iz Dalmacije i prijavljen je u Splitu. Može li samo imati prijavljeno boravište u Zg ili mora imati prijavljeno prebivalište (mijenjati osobnu). Do rođenja bebe je još dva mjeseca pa bismo to sredili prije rođenja, samo ne znamo jel može i boravište ili baš prebivalište. I na kojoj se adresi mogu raspitati za to?

  33. #83
    lukre avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj lukre prvotno napisa Vidi poruku
    Dižem temu vezanu za novčanu pomoć za novorođenče od grada Zagreba.
    Živim u Zg od rođenja, muž je iz Dalmacije i prijavljen je u Splitu. Može li samo imati prijavljeno boravište u Zg ili mora imati prijavljeno prebivalište (mijenjati osobnu). Do rođenja bebe je još dva mjeseca pa bismo to sredili prije rođenja, samo ne znamo jel može i boravište ili baš prebivalište. I na kojoj se adresi mogu raspitati za to?
    Da sama sebi odgovorim, možda će isto nekome trebati: Oba roditelja moraju imati prebivalište u Zg, tatino boravište se ne priznaje

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Samo provjera
    Idemo kroz par dana na opcinu prijaviti malu, tj. Ime
    Provjerila sam-bolnica je poslala papire ( krivo vrijeme poroda napisali, pa moram nositi i otpusno pismo da isprave)

    Zanima me da li sam dobro informirana sto mi treba:

    vjencani list
    osobne od roditelja
    60kn biljega
    i tamo kod njih platimo jos cca 14kn

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo provjera
    Idemo kroz par dana na opcinu prijaviti malu, tj. Ime
    Provjerila sam-bolnica je poslala papire ( krivo vrijeme poroda napisali, pa moram nositi i otpusno pismo da isprave)

    Zanima me da li sam dobro informirana sto mi treba:

    vjencani list
    osobne od roditelja
    60kn biljega
    i tamo kod njih platimo jos cca 14kn
    sve sam dobro informirana bila...samo nas nisu trazili vjencani list.
    ne znam zasto
    da ne treba

  36. #86
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    sve sam dobro informirana bila...samo nas nisu trazili vjencani list.
    ne znam zasto
    da ne treba
    ako imate isto prezime, onda uglavnom ne traže

  37. #87
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Aaa danas idemo prijaviti maloga, pošto nismo vjencani citam da nam treba rodni list a ja svoj ne mogu pronaci nikako sta sad

  38. #88
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Aaa danas idemo prijaviti maloga, pošto nismo vjencani citam da nam treba rodni list a ja svoj ne mogu pronaci nikako sta sad
    Nije mi trebao

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Prijava djeteta - otac strani državljanin i nije u Hrvatskoj.
    Poštovanje,
    danas sam bila u matičnom uredu raspitati se kako ide postupak prijave djeteta nakon rođenja, odnosno upisivanje oca. Moja situacija je malo specifična, nisam na forumu pronašla odgovor, no ipak se nadam da će se naći netko od pomoći. Termin poroda mi je 23. 9., otac djeteta trenutno je u Južnoafričkoj Republici, tamo smo se prvi puta i vidjeli u prosincu prošle godine (i od prve se beba začela ), nakon dvogodišnje veze preko interneta. On je inače Nigerijac, a u JAR je zbog naše ambasade, u kojoj trenutno ishodi vizu kako bi mogao doći u Hrvatsku. Htjeli smo se i vjenčati u JAR, ali nismo mogli kao stranci u stranoj državi. To ćemo napraviti u Hrvatskoj, kada on dođe. Uglavnom, on je otac djeteta i mi to znamo, ali su mi u matičnom uredu rekli da ga ne mogu navesti kao oca u djetetov rodni list, odnosno da on mora biti nazočan! Pitala sam može li on poslati svoj potpis ovjeren kod javnog bilježnika i izjavu da priznaje dijete uz, naravno, kopiju svoje putovnice kao identifikacijskog dokumenta, rekli su ne. Mi ne želimo da u rodnom listu ne piše očevo ime ili da je nepoznat! Zbog administracije i čekanja na papire u JAR dešava se da on neće stići prije rođenja djeteta i naravno da neće biti nazočan u matičnom uredu! To ne znači da nije otac! I naravno još jedna "sitnica"-što ako ne dobije vizu? Kao turist ju nije dobio, sada su nam u našoj ambasadi u Pretoriji rekli da će ju dobiti, da mora priložiti dokumente potrebne za vjenčanje uz zahtjev za vizu. I budući je dijete na putu, to bi trebala biti olakotna okolnost, a još sam mislila da bi sve bilo 100% sigurno (dobivanje vize) kada bih priložila uz svoje jamstveno pismo i djetetov rodni list s njegovim imenom kao ocem. Moje pitanje glasi, mogu li ga ikako prijaviti kao oca? Hvala unaprijed na odgovoru. Pozdrav od jedne buduće mame, kojoj nedostaje muž i budući tata.

  40. #90
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Poštovana

    savjetujem Vam da što prije odete do Matičnog ureda prema mjestu Vašeg prebivališta te da se sa matičarkom posavjetujete oko izjavljavanja imena oca djeteta.

    Naime, normalno je da roditelji moraju biti prisutni prilikom prijave djeteta, ali kad jedan roditelj nije prisuta, a majka izjavi da je otac poznat i navede mu ime, treba se sa rodnim listom otići u CZSS gdje djelatnik Centra stavi svoj potpis na rodni list umjesto oca.
    Bitno je da otac bude naveden na rodnom listu jer će Vam to dalje olakšavati proceduru.

  41. #91
    Lola13 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    198

    Početno

    Super link na kojem je sve objasnjeno,korak po korak!! Meni je super pomogao i ima sve sto vam treba!!! http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/po...odjeno-dijete/
    Na opcinu moraju ici oba roditelja,na MUP i HZZO moze ici jedan! Ja sam rekla da dojim i da je tata solo sam misekom doma tako da sam svugdje preko reda

  42. #92
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Podizem
    Konkretno me zanima prijava na poreznu karticu,tj. olaksica. Ja sam zaposlena ,trenutno na porodiljnom,muz ima opg. Prijavili bi bebu meni kao olaksicu ali sam procitala da dok sam na porodiljnom i rodiljnom(planiram koristiti i drugih 6 mj) je isplativije da olaksicu koristi drugi roditelj, a onda kad se vratim na posao da je prijavim na svoju pk. Ako se netko kuzi u to,bila bih mu zahvalna.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz!
    Biram ime za bebu, no imam dugačko prezime i željela bih znati da li se ikome dogodilo da ime i prezime ne stane na sve dokumente? Poznanica mi je imala 22 slova u imenu i prezimenu i na nekim dokumentima joj je nedostajalo ime, no to je bilo prije više godina (i bilo je riječ o staroj zdravstvenoj i nekoj neobveznoj kartici), a i nije više u Hrvatskoj.
    Je li se nešto promjenilo?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Podižem temu s dva pitanja...
    Bilo je pitanje već ranije, ali bez odgovora pa pitam ponovo. Imam veću plaću nego MM pa bih na sebe stavila dijete kao olakšicu, no zanima me ima li smisla da je olakšica na njemu dok sam ja na porodiljnom?
    I drugo pitanje: pretpostavljam da porezna olakšica ne mora biti vezana za to na kojeg roditelja je prijevljeno dijete na HZZO?
    Pa ako mi netko može odgovoriti, bila bih zahvalna

  45. #95
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj peg8020000 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu s dva pitanja...
    Bilo je pitanje već ranije, ali bez odgovora pa pitam ponovo. Imam veću plaću nego MM pa bih na sebe stavila dijete kao olakšicu, no zanima me ima li smisla da je olakšica na njemu dok sam ja na porodiljnom?
    I drugo pitanje: pretpostavljam da porezna olakšica ne mora biti vezana za to na kojeg roditelja je prijevljeno dijete na HZZO?
    Pa ako mi netko može odgovoriti, bila bih zahvalna
    1. dok si ti na rodiljnom, stavi na njega, a onda kasnije prebaciš na sebe
    2. ne mora

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    1. dok si ti na rodiljnom, stavi na njega, a onda kasnije prebaciš na sebe
    2. ne mora
    Puno hvala na odgovoru

  47. #97
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Podizem temu!

    Prijava djeteta rodjenog u inozemstvu.
    1. Moze li treca osoba (sestra MM) uz ovjerenu punomoc upisati nase dijete u maticu rodjenih, podici rodni list i domovnicu, u Mup za prebivaliste, jmbg i oib?
    2. Koji je rok za upis djeteta?
    3. Jesam nesto propustila pitati, gdje se jos treba prijaviti?
    (Imam osjecaj kao da sam prvo dijete rodila prije prije 10 godina, sve sam zaboravila)

  48. #98
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Mislim da ti je najbolje provjeriti sve na mup-ovim stranicama..
    A ovak sad što znam mislim da ne moze treca osoba prijavljivat djete vec oba roditelja. U inozemstvu trebas izvaditi za bebu putni list s kojim ces preći granicu i onda u hr sve obavite.
    Za rok ne znam da li ima neki, ali znam da je moja frendica sad pred Božić tak došla s novom bebom iz Nizoz i sad ga prijavljivala , a on ima vec 8.mj.

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Za naše rok je mjesec dana, tad sud matičar ili neki treći određuje ime djetetu, ali to za vas stranske ne znaju da ste rodili, ali opet da se čeka osam mjeseci malo je previse

  50. #100
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Malo sam se preračunala ..imao je oko 6.mj.
    I Jelena nisu čekali toliko jer im je bila fora već sto nisu mogli doci ranije.Čovjek radi vrlo odgovoran posao , a i puno vremena provodi putujući po svijetu i obučava druge. I vjerujem da su tamo obavili sve što treba i sigurna sam da nisu ovdje prekršili nikakav zakon jer je on cijeli život radio bas u mupu pa se sigurno informirao Tak da je zadnji komentar suvišan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •