Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Nus pojave nekadašnjeg bezpelenaša

  1. #1
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno Nus pojave nekadašnjeg bezpelenaša

    Još uvijek prijavljuje kad ide piškiti ili kakati i to glasno..
    ...i kad je kod kuće ... ne sjećam se da je to radila moja kčerka...

    Mislim i ona kaže nekada kad mora, ali to uvijek ima neki razlog...recimo da slučajno ne ugasim televiziju ili kompjuter, ali on prijavljuje gotovo uvijek u svim mogućim i nemogućim situacijama kao da se to "očekuje" od njega. Meni je to tak normalno da to ne bi ni primjetila nego primjećuje MM.

    Sad me zanima kod ovih bivših bezpelenaša, a i kod bivših pelenaša jel i oni prijavljuju sa 6 godina kad idu na wc piškiti ili odu sami i obave bez javljanja?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja je bivši pelenaš i obavezno prijavljuje kad ide na wc, a ako ne obratimo pažnju na prijavu ponavlja ju više puta
    ima 6,5 godina 8)

  3. #3
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    mi smo pelenaši, 6 godina, uredno prijavljivanje.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da - prijavljivanje?!
    i traženje društva, da ne bude dosadno

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno


    MC, gdje si?

  6. #6
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Dobro onda je to kak ti skroz Ok...

    .....a kak stojite sa samostalnim brisanjem guze?
    Sam se interesiram, a ne mislim da je nus pojava...

    ...ovaj moj se sav razmaže ili je lijen pa neće ni probati. Anna je sve radila sama, a on mi opće nije jasan. Možda zato što mu ja uvijek operem guzu, bar sam je do sada prala...Vježba on svaki dan od kada ja štrajkam sa pranjem, samo ta kompletna akcija je koma...sav se razmaže ako mu je kakica mljecavija...

  7. #7
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    U 90% slučajeva prijavljuje. A to je kod njega svakih 20-ak minuta

  8. #8
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Brisanje - još uvijek mi iako se zadnjih dana vraća iz vrtića i hvali kako se sam obrisao a teta samo prekontrolirala i pohvalila.
    Znam da bi trebao i doma početi ali nemam baš želudac za ispravljanjem razmackane guzice pa stalno odgađam, tj. pustim ga samo ako je tvrđa stolica pa nema praktički šta zeznuti.

  9. #9
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mi treniramo od početka školske godine...ako je umoran ili bolestan onda ja to radim. Inače samo kontroliram...ili popravljam...

  10. #10
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Kad je moja sestra svoju klinkicu ucila brisati guzu joj je dala vlazne maramice (one koje se smiju bacati u wc).
    Ne znam koliko je godina imala kad ju je pocela uciti samo znam da je prije skole bilo dobro uvjezbano.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Naš veliki sin ima 7 godina i tek je nedavno prestao prijavljivati odlazak i ono što treba obaviti. :D
    Doduše već je par godina insistirao da mu niko ne smeta dok je u toaletu, nije bio bezpelenaš.
    Mali, 2,5 godina ode sve obavi sam, prospe iz tute i povuče vodu, ponekad taži pomoć, npr da upalimo svetlo ili slično :shock:

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sama se briše :hvalatibože:

  13. #13
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moja se briše sama s 1,5 god 8)
    svaki put nakon piškenja u wc-u (ne kad obavi na tuti u nekoj drugoj prostoriji) ponavlja: goto(v)o! pišila! b(r)iši! guzu! papi(r)! i tako sve dok ne dobije komadić wc papira s kojim onda mrlja i baci ga u školjku. Ali guzu još ne briše, samo sprijeda.

  14. #14
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    od mojih cetvero, troje je skinulo pelenu s 21 mjesec.

    od njih troje, dvoje je pocelo/naucilo bristat guzicu s pet godina.


    od tih dvoje, noa ponekad najavljuje, al ne cesto, ida je to radila jos i rjedje.


    leo, koji jos ne brise sam, cesto najavljuje, pogotovo ako smo blizu ili prolazi pored nas na putu za wc...


    ami, koja je jos u peleni, ponekad kaze da je napravila ka-ka, kaze "bleee" i mahne rukom pred nosom jer - smrdi

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    D ne najavljuje i sve obavi sama negdje od 6,5 godina. Živjele vlažne maramice :D !
    H isto ne najavljuje odlazak na WC, ako treba brisat guzu onda slijedi "Mamaaaaaaa!" i obrišem joj guzu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    124 mjeseca - još uvijek prijavljuje (posebno je zabavno koristiti polu-proste izraze); povremeno pita bi li mu netko bio voljan obrisati.

    ima netko da se još uvijek brine oko svog djeteta ili će se ova tema ugasiti?

  17. #17
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ovi mlađi uvijek prijavljuju.

    Što se tiče brisanja cura 4,5 godien sve radi sama, a dečku od 6,5 se gadi i koristi svaku moguću priliku da to ne radi sam, a ako radi sam onda moraju biti vlažne maramice.

  18. #18
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Aha ...vlažne maramice..., to ovaj moj još nikada nije koristio, to ću odmah nabaviti...skroz sam na to zaboravila...jel su to po uzorku vas koje ste se javile, dečki nešto ljeniji ili se ja to varam?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •