Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: koliko često beba treba jesti?

  1. #51
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    kad se javi prije cca 2,5-3 h od zadnjeg hranjenja, pokušam ga "zavarati"/"zabaviti" do vremena kad mislim da bi trebao jesti
    normalno
    Sto ti daje garanciju da ti zaista ZNAS kad bi dijete trebalo biti gladno a kada ne? :/ Mislim da je ono kompetentnije od nas po tom pitanju.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    kad se javi prije cca 2,5-3 h od zadnjeg hranjenja, pokušam ga "zavarati"/"zabaviti" do vremena kad mislim da bi trebao jesti
    normalno
    Sto ti daje garanciju da ti zaista ZNAS kad bi dijete trebalo biti gladno a kada ne? :/ Mislim da je ono kompetentnije od nas po tom pitanju.
    Ni meni cica nije prvo rješenje za plač, prvo probamo pomaziti i "popričati" a ako ju to ne tješi, znači da je vrijeme za klopu. S tim da kad se oglasi kao vatrogasna sirena, odmah idemo na pojilo bez obzira koliko je prošlo, to je njen plač za jelom i tu nema zezancije i odugovlačenja.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    kad se javi prije cca 2,5-3 h od zadnjeg hranjenja, pokušam ga "zavarati"/"zabaviti" do vremena kad mislim da bi trebao jesti
    normalno
    Sto ti daje garanciju da ti zaista ZNAS kad bi dijete trebalo biti gladno a kada ne? :/ Mislim da je ono kompetentnije od nas po tom pitanju.
    zato što otprilike znam njegov ritam i koliko je prethhodno pojeo...
    i naučila sam razlikovati plač gladi od ostalih
    i, na kraju krajeva, ponudim, a odbije (to je najbolji dokaz )

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ja ne čekam da beba zaplače. Dovoljno jasan znak da želi sisu je to što otvori usta i vrti glavicom, a onda počne svoju rukicu da trpa u usta i da siše sve što joj se nađe u blizini usta, bilo da je to prst, peškirić, štagod.
    I tako joj ja odmah dam. Ni ne čekam da zaplače.
    Ali sam stalno u dilemi da li je to ok, jer se ona fino napapa i to tako da dosta toga i bljucne van. I onda opet nakon 15 min traži da sisa da bi se uspavala, a želudac joj je već prepun.
    Šta da radim?
    Čak sam probala i dudu da joj dam i tako mi je bilo žao kad sam joj time zapušila usta, ali srećom, ona još ne zna da je sisa. Vidi i ona da to nije to, pa smo je odmah i bacili.
    Ali me i dalje muči isto pitanje.

  5. #55
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    samo ti davaj. tako je i k. trazila stalno, a vidi ju sad mislim da se ne moze bas prejesti od mm toliko da joj nesto bude . a ako trazi, brate mili, a sta ces nego dati joj, zna ona sta hoce, sefica

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Često bi mi žene znale postaviti pitanje:''Kako ti mali jede?'' a ja bih uvijek ostala zbunjena jer nisam znala odgovor niti sam ikad to nešto posebno pratila. Ovo mi je drugo dijete i za koji dan će imati 4 mjeseca. Isključivo doji i ja se ravnam isključivo po njemu-ništa sat,ništa koliko bljucne,kad traži-dam mu,kad neće-nema šanse da ga ubijedim...i to je to. On raste,napreduje,guče,smije se,elem ,zdrava beba. Treba biti i teoretski donekle ''potkovan'',ali glavno u cijeloj priči o dojenju mislim da je majčin instikt i osluškivanje djeteta. Nikakva filozofija.
    Moj mali u zadnje vrijeme , iz nekih samo njemu znanih razloga, nekad ne sisa i po 4 sata ( a ne prespava cijelo to vrijeme ), nekad ogladni za dva sata, po noći me nekad iznenadi kad zaspe u 9 ,a probudi se tek u 3 poslije ponoći...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    :D i ja hranim bebu kad traži sada ima 7mj. pa pokušavam ipak napraviti neki red i uglavnom nam je 3-4 sata razmaka iako češće 3 između hranjenja.
    :shock: mene uglavnom muči što ne bi htjela da mi djete ima problema sa debljinom jer se ja cjeli život mučim s raznim djetama a mislim da debela djeca uglavnom budu i debeli odrasli :/

  8. #58
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    :D i ja hranim bebu kad traži sada ima 7mj. pa pokušavam ipak napraviti neki red i uglavnom nam je 3-4 sata razmaka iako češće 3 između hranjenja.
    :shock: mene uglavnom muči što ne bi htjela da mi djete ima problema sa debljinom jer se ja cjeli život mučim s raznim djetama a mislim da debela djeca uglavnom budu i debeli odrasli :/
    joj, nemoj se brinuti da će ti beba imati problema sa debljinom. Nemožeš biti debeo ako jedeš prirodnu hranu. Ljudi su danas debeli zbog bijelog brašna i šećera koji konzumiraju na tone. Ako se i udebljaš od zdrave hrane (integralnog brašna, fruktoze...) vrlo lako skineš pogotovo ako si se tako hranio od malena jer onda postoji mogućnost da će ti tijelo sačuvati smeđe masne stanice koje su puno zdravije i puno brže sagorijevaju kalorije.

    Nije bitno koliko jedeš već što jedeš.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Dojena djeca ne mogu biti debela.

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Dojena djeca ne mogu biti debela.
    tako je
    još bih dodala: ISKLJUČIVO dojena djeca ne mogu biti debela

  11. #61
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Dojena djeca ne mogu biti debela.
    tako je
    još bih dodala: ISKLJUČIVO dojena djeca ne mogu biti debela
    Mislite kasnije u životu ili dok doje?

  12. #62
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Dojena djeca ne mogu biti debela.
    tako je
    još bih dodala: ISKLJUČIVO dojena djeca ne mogu biti debela
    Eh, pa sad to malo ovisi o tome što smatramo debelim! Moja isljučivo dojena beba ima 5,5mj i preko 10kg u 65cm i baš je fino prepunjena. Zašto ne mogu biti debeli od mm? Trebam li se ja zabrinuti :?

  13. #63
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Dojena djeca ne mogu biti debela.
    tako je
    još bih dodala: ISKLJUČIVO dojena djeca ne mogu biti debela
    Ovo sam uvijek htjela pitati, zašto?
    U čemu je stvar?

  14. #64
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da bi preciznija recenica glasila da iskljucivo dojena djeca ne mogu biti PREdebela. ne znam znanstveno objasnjenje ali znam da sav "visak" koji se skupi kod dojenog djeteta dok se jos ne krece naglo nestane kad beba postane aktivna. mislim da je dojenje i povoljno za odrzavanje stabilnije tezine u odrasloj dobi, ali to vjerojatno ima veze i sa hranom koju roditelji daju.

    npr. mene mama dojila 3 mjeseca, a nakon toga me hranila sa zdrobljenim keksima pomijesanim sa bananom i mlijekom (i mozda jos koja zlicica secera). trebam li naglasiti da imam problema sa ovisnoscu o slatkom i 20 kila viska?

  15. #65
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj trudnjača prvotno napisa
    Dojena djeca ne mogu biti debela.
    tako je
    još bih dodala: ISKLJUČIVO dojena djeca ne mogu biti debela
    Eh, pa sad to malo ovisi o tome što smatramo debelim! Moja isljučivo dojena beba ima 5,5mj i preko 10kg u 65cm i baš je fino prepunjena. Zašto ne mogu biti debeli od mm? Trebam li se ja zabrinuti :?
    ma mogu djeca biti debela, ali to nije debljina koja ostaje.
    ne treba, dakle, reducirati.
    kako je majčino mlijeko sastavom optimalno prilagođeno svakome djetetu, tako će se taj "višak" potrošiti još tijekom dječje dobi.
    isključivo dojena djeca koja imaju masu veću od prosječne, neće automatski postati i pretili odrasli.

    Inda, ima isključivo dojene djece koja dobivaju po 2 kg mjesečno i stvarno su kao mali sumo-borci.
    Ali, sve će to "otići".
    Zato kažemo "ne mogu biti debela".

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    moja je pravi primjer ovoga o cemu apricot prica. sa 6 mj je imala 10,5kg. nismo je zvali sumo borac. zvali smo je bobetko. neki su nas prijekorno gledali "jer joj dajemo previse da jede". bila je toliko debela i nabijena da se pocela okretati sa 7mj. 8mj je iskljucivo dojila. na zahtjev. i to ne toliko cesto (po danu , po noci je stalno bila pristekana).
    prohodala je prosloga ljeta. sad kad gledamo slike s pocetka i kraja ljeta netko tko je ne poznaje ne bi rekao da je to na slikama isto dijete. da ne pricam o soku koji bi dozivjeli ljudi koji je nisu vidjeli preko ljeta i prijekornim pogledima "jer joj mi sigurno ne damo da jede"
    uglavnom, ona je jos debeljuca, ali nije ni sjena onome sta je bila.

    ja se ne brinem jer moj brat (iskljucivo dojen 6mj) je bio jos deblji a sad na svojih 190cm ima 75kg. dakle, daleko od debele osobe. vecinu je izgubio kad je prohodao, a mrsavko je postao nakon 3. godine.

  17. #67
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    apricot, hvala!
    Malo me smeta što svugdje eksplicitno piše da ne mogu biti debeli a ne ovako kako ti kažeš. Stvarno sam u jednom trenutku pomislila da je malecka možda bolesna kad se svugdje tvrdi da ne može biti debela

  18. #68
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    inda_os, draga Od prijateljice klinac je dobivao oko 2kg i već s 3mjeseca nosio robu za bebice od godinu dana.Isto tako je bilo i s prvićem, a sad je pravi mali elegnatni dječak.

    I moja curka je s 6 mjeseci i 8,5kg "debeljuškasta", ko šar pej ima kolutiće po bedrima i vratu.

    Doji na zahtjev, tj.uvijek joj ponudim po princupu ako hoćeš hoćeš, ako nećeš nema problema jer doista mislim da joj mehanizam hranjenja radi izvrsno i kako treba. Tata mi je jednom rekao da je previše hranim

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    121

    Početno

    mene je isto to mučilo,kad bebi dati da jede,ali su mi i u bolnici i patronažna rekle da mu dam kad god traži i ja to tako i radim i vidim da je tako najbolje jer ona najbolje zna kad je gladna.

    Moja bebica ima 10 dana,i jučer je od 14h-20 jela 6 puta.Prvo sam mislila da nešto nije u redu kad stalno plače,ali nakon svakog plača se odma umiri kad mu dam da jede.
    Malo ima problem sa bljuckanjem kao da se muči dok bljucne,ali ga podignem na rame i bude sve ok.
    Spava ne više od 3 sata.

  20. #70
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Molim vas za pomoć...
    beba ima 13 dana, isključivo je dojena i stalno bi jela. Problem je u tome što je onda muči stomak. Mislim da nema grčeve, već je muči natezanje kad kaki ili prducka, gotovo nikad neće da podrigne pa ne znam ostane li zrak u njoj. Dnevno kaki 3-4 puta. Jede i po sat vremena, zaspe 20-ak minuta, a zatim ponovno traži ili je počne mučiti stomčić, nateže se pa kaki ili prducka, a zatim ponovno trpa ruke u usta, plače i traži papati. Uglavnom na sisi bi bila cijeli dan. Je li moguće da se prejede? Čak mi pada na pamet i preosjetljivost na proteine iz kravljeg mlijeka?
    Imate li kakav pametan prijedlog?

  21. #71
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    Brundo isto nije htio/znao podrignuti dosta dugo, pa sam ga znala ostaviti na trbuhu da lezi i onda bi se dobro isprduckao i podrignuo, probaj tako.

  22. #72
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    moja mala isto ima problema s zelucicem, kaka jednom dnevno (ponekad jednom u dva dana), ali dosta bljucka. u pocetku sam joj davala jesti na svaki plac, ali sam onda skuzila da je bolje da pricekam da prodje bar sat vremena od prethodnog hranjenja, jer se jadna samo treba podrignuti ili pobljuckati ili pokakati. tako da, kad mi se pocne plakati nakon hranjenja, podignem je i nosim i smirujem. cak i onda zna vrisnuti, kad je bas jako zaboli valjda, ali nedugo zatim se podrigne ili bljucne ili pokaka i onda bude sve ok.

  23. #73
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    A kako znati jel dijete gladno ili samo traži pažnju? Ja ne bi htjela da mu za svaki kme uvalim sisu. Čitala sam da se tako dijete previše veže uz majku, a ja se jako brzo moram vratiti na posao i neću moći biti 24/7 mu na raspolaganju.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    75

    Početno

    A.će u subotu napuniti 3 mjeseca,isključivo dojimo i tek posljednja 2-3 tjedna imam osjećaj da ne traži stalno ciku. Sada može proći i do 2 sata između podoja. Podoji traju sve kraće, prosjek je 15 minuta,a ona ciku jako brzo prazni.U početku je podoj trajao i više od 45 minuta tj. stalno je htjela jesti.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •