Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: koliko često beba treba jesti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno koliko često beba treba jesti?

    moja beba od 4mj. još uvijek jede svaka 2 sata pedijatar mi kaže da je to prečesto a ne znam kako da ju naviknem na dulje razmake između hranjenja.

    inače beba normalno napreduje i zadovoljna je ovakvim ritnom pa sam u dilemi što da radim :?

  2. #2
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Mislim i ti pedijatri su strašni. Njima je svako dijete knjiga "jer u knjizi piše..."
    Imaš oči i sama vidiš da li dijete sasvim dobro napreduje i izgleda. Dojiš? Ako da samo ti lijepo vadi ciku kad pita, ako ne dojiš drži se normativa i ako je djete gladno daj mu jesti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Kutina
    Postovi
    58

    Početno

    samo dojim :D

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pedijatar je u krivu 8) vodi se ratzmacima hranjenja beba na adaptiranom

  5. #5
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    samo dojim :D
    Hvala Bogu. Samo ti guraj cicu. Neka djete jede. Šta ti radiš kad si gladna. Jedeš, a pogotovo beba. Ako je zdrav i ništa u vezi sa zdravljem nije u pitanju samo ti hrani koliko bebić pita.

    Da sam ja barem mogla dojiti.

  6. #6
    KATALENIĆ avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Gornja Rijeka
    Postovi
    309

    Početno

    [quote="nenaa"]
    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    samo dojim :D
    Hvala Bogu. Samo ti guraj cicu. Neka djete jede. Šta ti radiš kad si gladna. Jedeš, a pogotovo beba. Ako je zdrav i ništa u vezi sa zdravljem nije u pitanju samo ti hrani koliko bebić pita.


    Tako sam ja radila. Prva 3 mjeseca S je dojio svakih pola sata, sat. Poslije svakih dva, do tri sata. To je normalno. Samo daj bebici ciku kad god hoće. :D

  7. #7
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    ma prvih 6 mjeseci je (barem za mene )briga o bebi pjesma. kada god zaplače daš siku i rješavaš sve probleme-glad,žeđ, nemir, razdražljivost, strah,zubiće...

    meni je sada puno teže-oćemo li mlijekeco ili kašicu ili vodicu.što kuhati.loviti ga po kući i tako.

    zato samo daj siku i uživaj

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    s ponistre se vidi Šolta...
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    ma prvih 6 mjeseci je (barem za mene )briga o bebi pjesma. kada god zaplače daš siku i rješavaš sve probleme-glad,žeđ, nemir, razdražljivost, strah,zubiće...

    meni je sada puno teže-oćemo li mlijekeco ili kašicu ili vodicu.što kuhati.loviti ga po kući i tako.

    zato samo daj siku i uživaj
    Slažem se u potpunosti, sika je zakon ! Samo ja još ne lovim po kući

  9. #9
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno Re: koliko često beba treba jesti?

    Citiraj kaillasa prvotno napisa
    inače beba normalno napreduje i zadovoljna je ovakvim ritnom pa sam u dilemi što da radim :?
    Eto, tu je odgovor, a ne dilema.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Glupo je ograničavati hranjenje na neke razmake od sat ili dva između podoja...Kad smo gladni,jedemo,a ne gledamo na sat koliko je prošlo od zadnjeg obroka, tako i bebe...Moj maleni od 16 dana jede,čini mi se non-stop :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Meni uopce nije logicno na svaki bebin plac nuditi ciku kao rjesenje svih problema... mislim da beba ne moze biti gladna vec pola sata nakon dojenja.. tako cesto hranjenje dovodi do ucestalog dobivanja onog prvog vodenastijeg mlijeka, a ne onog masnijeg potrebnog za namicanje kalorija i dobivanja na tezini... tako bebe u principu u vecini slucajeva slabije dobivaju na tezini i imaju zelucane probleme iako se mame pitaju sto rade krivo, a non-stop doje... mozda nekada nije lose bebu malo maziti, nositi, pokusati otkiriti zasto place i sto joj smeta, a ne na svaki plac odmah gurati ciku... neznam, to je samo moje razmisljanje...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Meni uopce nije logicno na svaki bebin plac nuditi ciku kao rjesenje svih problema... mislim da beba ne moze biti gladna vec pola sata nakon dojenja.. tako cesto hranjenje dovodi do ucestalog dobivanja onog prvog vodenastijeg mlijeka, a ne onog masnijeg potrebnog za namicanje kalorija i dobivanja na tezini... tako bebe u principu u vecini slucajeva slabije dobivaju na tezini i imaju zelucane probleme iako se mame pitaju sto rade krivo, a non-stop doje... mozda nekada nije lose bebu malo maziti, nositi, pokusati otkiriti zasto place i sto joj smeta, a ne na svaki plac odmah gurati ciku... neznam, to je samo moje razmisljanje...

  13. #13
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ne traži beba samo siku da bi jela, ponekad se ona želi maziti sa svojom mamom i to mi je

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Moji dečki su oboje dojili svakih sat i pol do dva.
    Nikada nismo uspjeli navući duži razmak, ali se nisam previše zabrinjavala jer su lijepo napredovali.

  15. #15
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Moja ne jede svaki dan isto.

  16. #16
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    Meni uopce nije logicno na svaki bebin plac nuditi ciku kao rjesenje svih problema... mislim da beba ne moze biti gladna vec pola sata nakon dojenja.. tako cesto hranjenje dovodi do ucestalog dobivanja onog prvog vodenastijeg mlijeka, a ne onog masnijeg potrebnog za namicanje kalorija i dobivanja na tezini....
    Ali ne nudiš joj svakih pola sata drugu ciku, već onu koju je već dojila, da dodje do masnijeg mlijeka, da sve posiše.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Ali ne nudiš joj svakih pola sata drugu ciku, već onu koju je već dojila, da dodje do masnijeg mlijeka, da sve posiše.
    Naravno ne, ali beba sigurno efikasnije posise ukoliko nije papala 3 sata nego ako papa svakih pola sata, jer tada ne papa zbog gladi nego sto je mi silom nutkamo i ne razumijemo uvijek zbog cega place pa sve epizode placa rjesavamo cikom... I nakon pola sata opet najprije krene vodenastije mlijeko, koje je bebi dovoljno jer ni ne osjeca glad... Uvijek zacarani krug...

  18. #18
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Imaš na portalu lijepih članaka o dojenju i dojenju na zahtjev, gdje je objašnjena razlika u probavljivosti majčinog mlijeka i formule i nelogičnosti hranjenja na sat.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Neznam zasto me odmah upucujes na citanje clanaka na portalu... nigdje nisam govorila o dojenju na sat niti spominjala adaptirano...samo sam rekla da me nitko ne moze uvjeriti da se majcino mlijeko moze probaviti za pola sata, na nacin da beba nemazelucanih problema.. a dojenje na zahtjev ne znaci da svaki bebin kme znaci i da je obavezno gladna i da pod mus mora dobiti ciku... moze se beba s nama maziti i ako je drzimo u zagrljaju, a ne samo dojenjem, ili..? nemojte me opet upucivati na clanke na portalu jer znam poprilicno o dojenju...prvo sam dijete dojila 2.5 god., a ovo drugo iskljucivo dojim evo vec vise od 5 mj. iskljucivo, znaci, bez vode i caja, papa svakih3-4 sata i s 5 mj. ima 8.5 kg.

  20. #20
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Ja sam Laru dojila isključivo na zahtjev i isto sam imala svakakve dileme kada dojiti pa smo ja i MM stalno visili na forumu i na kraju od početka pisali o toj temi na ovom linku pa čitaj :
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=63906
    Lara je sa 2 mjeseca imala 6,5 kila i to najviše zbog toga što je kad je do 3 mjeseca imala grčiće tražila stalno ciku pa ja nisam više ni znala kad je a kad nije gladna ili žedna mog mlijeka, pa sam joj stalno nudila ciku i nisam pogriješila jer je cikila kad i koliko je sama htjela. Sa 6 mjeseci imala je 9850 kila, sad ima oko 11 kila i normalno se razvija i jednostavno je postala velika beba. Sretno!

  21. #21
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam k. mogla smiriti jedino sisom--nije da nisam probala nesto drugo, trece, pa i deseto.. ma kakvi. cica, i gotovo. super je ako mozes smiriti bebu na drugi nacin, ali ako neide-neide, pa uvalis cicu i gotovo

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja uvijek prvo probam cicu Meni tako laše, ja dojim na svaki kme iz sebičnih razloga. Da, ponekad trpam, a on neće

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    Neznam zasto me odmah upucujes na citanje clanaka na portalu...
    radi ovog
    ..samo sam rekla da me nitko ne moze uvjeriti da se majcino mlijeko moze probaviti za pola sata
    i ovog
    I nakon pola sata opet najprije krene vodenastije mlijeko, koje je bebi dovoljno jer ni ne osjeca glad... Uvijek zacarani krug...
    Naravno da ne moraš čitati.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    U literaturi lijepo stoji da je vrijeme potrebno za probavljanje majcinog mlijeka 60-90 min, a nikako ne 30 min. kao sto se mene pokusava silom uvjeriti... iz tog razloga mislim da nije dobro opterecivati djecji zeludac stalno novim mlijekom, kad ni ono iz proslog obroka nije probavljeno...

  25. #25
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Lillo ipak govorimo o maloj djeci

    Kažeš "U literaturi stoji da je vrijeme potrebno za probavljanje majčinog mlijeka 60-90 min". A što ako je moja cura sikila malo, tek tako da podoji??? To pitam jer moja to stalno radi pa jede po tri do četiri puta u sat vremena, a ja ne mogu vidjeti koliko ona podoji.
    Neke bebe uvijek jedu hlapljivo i uvijek traže još i još i od tog prejedanja znaju povratiti. Moja prijateljica ima takvo dijete i ona nikad ne može znati koliko je pojeo i je li gladan, jer uvijek jede jako hlapljivo.

    I ja sam od onih koja na svako kme uvali sisu. Nek je moje dijete sito, a za ostalo ćemo onda lako.

    Evo dok pišem ona spava, spava već 10 sati bez da je dojila, a tek joj je dva mjeseca i naravno kad se probudi kao luda je, nadoknađuje to sve što nije jela preko noći. Super napreduje pa je pedijatar rekao da pustim.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    i moja beba je jela hlapljivo i sisala je svako sat ipo nekad dva prvih 6 mjeseci, rijetko je bljucala a kada i bi to bi bilo možda ni jedna mala žlica, super je napredovala (1,5 kg prva dva mjeseca a kasnije 900 g) pa tako da se nisan zamarala pedijatricon koja je isto govorila da joj radin razmak od 3 sata. kad smo krenili s dohranon sve je prihvatila bez problema i još super jede, još dojimo na zahtjev al samo noću, preko dana joj je valjda zanimljivija druga hrana.

    i ona se rijetko mazila na sisi, možda malo kad su joj zubi izlazili ( prva dva je dobila sa 3. i 5. mj) i na samom početku prvih 15- 20 dana.

    moje mišljenje je da san poslušala pedijatricu i uvela razmak od tri sata da bi bila gladna.

  27. #27
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj zure prvotno napisa
    moje mišljenje je da san poslušala pedijatricu i uvela razmak od tri sata da bi bila gladna.
    shebala bi ti se proizvodnja mlijeka, što bi dovelo do toga što si rekla, da.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Ja bi radije bebu od 2 mjeseca dojila bar dva puta tijekom noci nego je pustala da spava u komadu 12 sati bez dojenja... to ce prije zeznuti produkciju mlijeka, a ne dojenje na razmak od 3-4 sata...

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    lilo, cestitam na uspjesnom dojenju, ali ne mora biti da svaka uspjesna dojilica zna sve o dojenju, pa eto uzmi u obzir i to...



    majcino mlijeko jest lako probavljivo, ono ne opterecuje u tom smislu djecji zeludcic, a koliko se probavlja m.mlijeko ovisi i o kolicini popijenog mlijeka, a u slucaju kad bebu dojis, na dojkama nisu ucrtani mililitri pa ne znas koliko je pojela tj posisala i ne znas kad bi treba biti sljedeci obrok i kad je beba ogladnila i ispraznila zeludcic...
    a osim toga, plac je zadnji znak gladi i nije bas najbolje ostavljati bebu da se dere iz petnih zila da bi bili sigurni da je sad ogladnila i dati joj sisati....

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Naravno da ne mozemo znati koliko je beba pojela, ali svaka zdrava beba, zdravog apetita, pretpostavljamo isprazni dojku kad je gladna, a ako to pretpostavimo, onda ni ne moze ogladniti za pol sata...niti itko od nas valjda ostavlja bebu da se dere iz petnih zila..bar se nadam...

    Moja poanta je bila da se napredovanjem bebe, njenim rastom i dobivanjem na tezini, lako moze utvrditi da li mama radi dobro i je li dojenje uspjesno...oprostite meni neznalici sto sam se usudila iznijeti svoje misljenje, ali ima ovdje primjera mama sveznalica o dojenju, cije su bebe mjesecno dobijale jedva 300-400 gr. a stalno bile dojene...za mene tu nesto onda nikako ne stima sa dojenjem...

  31. #31
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lillo prvotno napisa
    ...ali ima ovdje primjera mama sveznalica o dojenju, cije su bebe mjesecno dobijale jedva 300-400 gr. a stalno bile dojene...za mene tu nesto onda nikako ne stima sa dojenjem...
    I moje je dijete bilo takvo, a nije bolje ni sad sa 2,5 godina kad jede sve i jede puno.
    Dozvoli da su i djeca različita, da su majke različite i da to što tebi uspjeva dojiti dijete svaka 3 sata i uspješno održati i mlijeko i težinu ne znači da je to recept za sve bebe i majke.

  32. #32
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Baš sam i ja htjela reći isto, bebe su itekako različitih potreba.
    Moje prvo dijete je dojilo stalno, nekad svakih pola sata, pa sat i pol, pa dva i pol sata, takav nam je bio ritam i super je napredovala. I nije bilo niti govora za stanku od tri sata.
    Dok drugo dijete od samog početka više spava, ima veće razmake u podojima, noću manje cica i nema šanse da cica toliko često kao i prvo, danas sa pet mjeseci cica svaka tri, četiri sata, s time da opet ipak ima svoj specifičan ritam.
    Postoji vrijeme kad ne pocica baš puno, ali više ne želi jer se mora podrignuti pa ga moram dići i sljedećih pola sata ne želi, ali kad se ubrzo zatim opet primi cicanja pocica sve do zadnje kapi... uglavnom, da mu ne ponudim ovaj drugi puta moje dijete bi bilo gladno jer sam čekala da prođu tri sata?
    E zato se kaže dojenje na zahtjev, jer ne prekidaju bebe podoj samo dok su gotova i sita, već zato jer se mora podrignuti, jer ima jetrove ili stolicu, jer ti dođe starije dijete pa izgubi interes i prekida podoj...
    Ja ne nudim na svaki kme, ali mu ponudim dok mi se čini da hoće i nema šanse da uzme ako on to baš neće, dok je prva htjela stalno.
    Nije mi niti na kraj pameti bilo da su tolike razlike moguće.
    Uh meni bi jako pasalo da češće doji jer mi manje dobiva na težini, ali još uvjek dovoljno, ali evo ne mogu si pomoći, dajem mu najviše koliko mi dopušta.

  33. #33
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    I da, još nešto, moja prva beba dobivala je mjesečno duugo nikad manje od jedne kile, a druga prvi mjesec 1100, drugi, 600, 400, znači puno manje, ali niti mojom krivnjom niti svojom, već zato jer je beba za sebe i ne smijem ju uspoređivati sa prvom ili drugim bebama.
    I stvaarno ne mislim da mi sa dojenjem nešto ne štima.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Evo , neznam baš da li sam pogodila mjesto ali tema je koliko često beba treba jesti a mene zanima koliko podoja bi beba trebala imati sa 7 mj .
    Znam da je individualno ali ipak koliko ? Obzirom da smo mi nakon 6 mj počeli dohranu a ja joj davala ciku prije i nakon dohrane a sada sam primjetila da mi nešto i neće odnosno jako slabo ciku prije dohrane .Hoće poslije dohrane (a prije spavanja ). Inače imamo doručak i ručak što se dohrane tiče .

    Koliko onda otprilike ?
    Hvala.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    baš mi je drago da sam nabasala na ovu temu jer sam se već zabrinula. moja lucija (6 tjedana) traži jesti u pravilu svakih 2 sata ali ima perioda tijekom dana i kad smo na svakih sat vremena. Već sam dobila par dobronamjernih savjeta da probam to malo "srediti" i da "nije normalno" da jede tako često, "trebala bi" biti na svaka tri sata.

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ha ha ha. super su mi ti savjeti. bebe inace gledaju na sat pa znaju kad bi "trebale" jesti

    meni je k. visila na cici do kad nije pocela jesti dohranu, znaci s oko 8 mjeseci. nekad je znala traziti svakih 15 minuta. cak i cesce! pa i kad nije glad u pitanju, k. se recimo nekad ne moze smiriti nikako osim sisanjem. onda si tak malo potegne, tocno vidis da nije zbog gladi nego za utjehu. nije da nisam probala druge metode smirivanja, ali na kraju uvijek zahvaljujem bogu na cicama

    majka svih savjeta za dojenje je da slusas bebu. kada trazi-daj joj, bez obzira koliko je vremena proslo od proslog podoja.

    Dumbo, ista stvar. nema nekog broja podoja koji bi beba trebala imati. neke bebe imaju 2-3 podoja dnevno, pa sisaju po noci vise. neke obratno. nema pravila, pa nema ni nekog konkretnog odgovora

  37. #37
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Zašto uopće ograničavati djecu??? Neka cike kad požele!!! Bez obzira da li cike za utjehu ili jer su gladna. Ja nikad nisam ograničavala svoje dijete i kad ona želi cikiti sve ostalo prestaje!!!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno

    Hvala mikka !
    Ma nije da ju ja želim ograničavati , jede mi kada hoće ali je pravi mali buco pa me zanimalo da joj možda ne pretjerujem s hranom jer joj dam kada traži i onda sat nakon dohranu pa još cicu pa mi se ta tri obroka malo čine preblizu , a i onda naravno da mi manje pojede kada su obroci blizu . Ne bi htjela da mi prerano odustane od cike i da joj previše nudim dohrane ili preblizu da je jedan obrok drugome. Ali sada se neću zabrinjavati , koliko mi pojede pojede . Jednom više, jednom manje .

  39. #39
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Jednom više, jednom manje .
    jednom pije, jednom jede


  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    79

    Početno




  41. #41
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Jednom više, jednom manje .
    jednom pije, jednom jede


  42. #42
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Jednom više, jednom manje .
    jednom pije, jednom jede

    Pa se tješi, pa se uspavljuje, pa iz dosade, pa zato jer je mama blizu pa cika miriši...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo da podignem malo. Mi smo ovde nove
    Moja L ima 5 dana i do sada sam joj uvek davala cicu na svako kme.
    Međutim, ona skoro svaki put bljucka i ne znam da li ima smisla da toliko puta sisa ako posle toga izbaci napolje očigledni višak.
    Definitivno joj se ne probavi prethodni "obrok", a ona vrlo često "zeva" i gura ručicu u usta i okreće glavicu tako da mi daje jasne znake da želi da sisa, iako je od prethodnog podoja prošlo 15 min.

    Pročitala sam dosta toga sa portala, pročitala nekoliko tema, vaša iskustva, ali niko do sada, čini mi se, nije spominjao to bljuckanje.
    Savet?

    I još nešto što je OT. Koliko tako male bebe dugo spavaju?
    Čini mi se da ona samo jede i spava i da ima jaaako malo budnih perioda.
    A spava samo meni na rukama i prsima. Neće nikako na ravno. Osim kad sam ja jaaako blizu nje u krevetu.

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pročitala sam dosta toga sa portala, pročitala nekoliko tema, vaša iskustva, ali niko do sada, čini mi se, nije spominjao to bljuckanje.
    Savet?
    Neke bebe bljuckaju vise neke manje. Sve je to normalno. Ako toliko cesto sisa, gledaj samo da par podoja bude na jednoj dojci da uspije doci do masnog mlijeka.

    Kako stoji s pelenama?

    I još nešto što je OT. Koliko tako male bebe dugo spavaju?
    Čini mi se da ona samo jede i spava i da ima jaaako malo budnih perioda.
    A spava samo meni na rukama i prsima. Neće nikako na ravno. Osim kad sam ja jaaako blizu nje u krevetu.
    Mislim da neki periodi budnosti krecu tamo s 2-3 tjedna. Do tada zaista dosta spavaju.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Od jutros je imala 3 pokakane, biće i četvrta sigurno, a za popiškane ne znam jer smo još uvek u jednokratnim dok ne otpadne pupak.
    Kakica ima vrlo malo sluzi i lepe je zlatno senf boje

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    čitam sve ovo i ok, razumijem da neko doro funkcionira "u kaosu"/"bez reda, rutine" i sl., ali opet mi se čini da je dobro i za mamu i za bebu da ima neki veći razmak između hranjenja... zanima me od cura koje doje na zahtjev (jedna sam od njih, ali težim napraviti neki "razmak"),kada beba makne glavu od sise, da li joj nude ponovno... jer, čini mi se, ako ju se maaalo ne forsira, ostaje napola sita i tražit će za pola sata, sat... šta nije bolje nahraniti ju malo "jače" (naravno, ako želi i ako može, kad je već veća...) pa napraviti razmak od 3-4-5 h? (tako ja pokušavam; nemojte sada po meni drvljem i kamenjem )

  47. #47
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja ga ne mogu "forsirati", kad neće, onda neće

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da, to je problem... moj u zadnje vrijeme isto tako... prije sam ga uspjela smantati da uzme još, sada je počeo pljuckati van... ali bo'me, kad se javi prije cca 2,5-3 h od zadnjeg hranjenja, pokušam ga "zavarati"/"zabaviti" do vremena kad mislim da bi trebao jesti
    normalno, ne ako neutješno plače, ali ako mu je samo dosadno, onda mislim da treba ga i na drugi način (osim cike) animirati

  49. #49
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    eeee, vanesax, dobrodosla

    moja k. i fidjin ian su jako bljucali. tj. k. je bljucala normalno, a ian je bljucao bas puno, znam da je fidji otvorila topik oko toga.

    pa dobro vama ide, a? bas mi je drago.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    ali opet mi se čini da je dobro i za mamu i za bebu da ima neki veći razmak između hranjenja...
    Ah, iz tvojih usta u Božje uši...

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    zanima me od cura koje doje na zahtjev (jedna sam od njih, ali težim napraviti neki "razmak"),kada beba makne glavu od sise, da li joj nude ponovno... jer, čini mi se, ako ju se maaalo ne forsira, ostaje napola sita i tražit će za pola sata, sat... šta nije bolje nahraniti ju malo "jače" (naravno, ako želi i ako može, kad je već veća...) pa napraviti razmak od 3-4-5 h?
    Ja pokušam ali kad ona odluči da joj je dosta, to je to. Uglavnom traži svaka 2 sata što god ja pokušavala. Osim naravno kad se vozimo negdje ali tu je rješenje jedino da se preselimo u kamp kućicu

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •