Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Samoposluga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno Samoposluga

    Sekica ima 5 mj. i isključivo je dojena. Prvih 2-3 tjedna sam imala gadne ragade, par zastoja i sl., ali ne mogu reći da smo imali neke velike poteškoće oko dojenja.

    Do prije tjedan-dva je spavala po noći, ali sad ju muče zubi i budi se x puta. Ja sam premorena pa ju nakon nekoliko podoja, jednostavno prikačim u ležećem položaju i nastavim spavati. Bradavica (ležeći dojim samo na jednu cicu jer se bojim da ako ju stavim na drugu stranu ne padne s kreveta.... ovako je između mene i mm-a) mi je opet u groznom stanju pa sam se sinoć potrudila ostati budna da vidim šta to ona radi.

    I to izgleda ovako: malo cica pa pusti, pa glođe prstiće pa primi bradavicu na način da se okrene prema cici i uvlači zrak u usta pokušavajući napraviti vakuum dok ne pogodi vrh bradavice pa uvuče bradavicu i nastavi pravilno sisati pa onda izvodi svašta i to sve užas jedan boli. Uopće mi nije jasno kako sam to mogla prespavati.

    Moje pitanje je da li će mi se bradavica sama prilagoditi i još više otvrdnuti ili da li da zatvorim samoposlugu i dam joj da doji samo da utaži žeđ i glad, a da za utjehu nosam jer se bojim da mi ovako ne napravi gadne rane. Ima jedan zub i dok se igra s bradavicom, jako ga osjetim.

    Ili da kupim onu zaštitnu ogradicu za krevet pa da teret podijelim na obadvije bradavice? Hoće li to biti lakše?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Mi smo prigurali krevetić do našeg...

    A za ragade ti je odličan čisti lanolin. Mene je spasio. Bradavica mi je bila pukla na "spoju" s dojkom, mislila sam da ću si odgrist prst od boli dok je dojila na toj, onda mi je patronažna to preporučila i prošlo za dana... sretno!

  3. #3
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj ima 6 zubi i 10 niktića koji mi uništavaju bradavice. Do kreveta navećer doguram kinderbet. Pa to izgleda ovako: sisa jednu, pa sisa drugu, pa neće nastaviti spavati na tom boku, pa ga okrenem na drugi. I tako nekoliko puta tijekom noći. Obavezno čeka da ga prebacim u sredinu ili na kraj kreveta, zavisi gdje je bio. Spava cijelu noć.
    Samoposlugu mu još nisam otvorila jer bi me grickao stalno. Dojim ga na zahtjev, ponekad 3 puta po noći, a ponekad 7puta. Obavezno spavam u debljoj piđami, a ljetos me sam uhvatio za bradavicu kroz tanku majicu.
    Ako bi se slučajno razbudio tijekom noći(svega par puta nam se desilo), nema nosanja, mm ga primi sebi i ušuška i tako zaspu. Nikada mu nisam dala do znanja da sam i ja budna, pa tako sad spava od 20-7ujutro.

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    I to izgleda ovako: malo cica pa pusti, pa glođe prstiće pa primi bradavicu na način da se okrene prema cici i uvlači zrak u usta pokušavajući napraviti vakuum dok ne pogodi vrh bradavice pa uvuče bradavicu i nastavi pravilno sisati pa onda izvodi svašta i to sve užas jedan boli. Uopće mi nije jasno kako sam to mogla prespavati.
    ovo sigurno nece pomoci da se grozno stanje bradavice popravi
    ne moras zatvoriti samoposlugu, ali obavezno ispravljaj hvat bradavice, odn. ne daj joj da radi ovo sto si gore opisala. ostani budna toliko da joj pomognes da nadje bradavicu i pravilno ju uhvati

    ako se mozes tako organizirati, podijeli "teret" i sa drugom bradavicom, to ce sigurno olaksati (nece cijelu noc sisati jednu, vec samo pola noci)
    ali isto tako pazi na polozaj

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno Re: Samoposluga

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Ili da kupim onu zaštitnu ogradicu za krevet pa da teret podijelim na obadvije bradavice? Hoće li to biti lakše?
    ma nije potrebno... ja sam to riješila tako da sam se okrenula naglavačke, glavu tamo di su mi noge bile, tako da sam isto okrenuta prema MM, i onda je na drugoj bradavici!

    ne daj da glođe bradavicu, kad vidiš da je sita, daj joj neku igračku koju inače žvače pa nek se s njom igra u polusnu ona ne bu ni skužila razliku, kad već glođe iz potrebe za glodanjem a ne iz gladi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Hvala na savjetima. Vidjet ću noćas kako će biti.
    Malo mi štrajka po danu pa valjda nadoknađuje po noći. Dugo je spavala cijelu noć bez sisanja (ne koristimo ni varalicu - samo sika).

  7. #7
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    ...
    Malo mi štrajka po danu pa valjda nadoknađuje po noći.
    I kod nas je slična situacija zadnje vrijeme, s tim što smo mi imali jedno do dva max 20 minutna dojenja noću.
    Kod nas nema samoposluge jer i dalje dojim sjedeći iako nam se situacija sa refluksom znatno popravila.

    Ja sam mislila da je možda skok u razvoju, nisam sumnjala na zubiće!
    Još nam ni jedan nije izbio ali i to može biti...

    Možda je to kod vas neka kombinacija skoka i zubića, šta misliš, može li biti?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    ...
    Malo mi štrajka po danu pa valjda nadoknađuje po noći.
    I kod nas je slična situacija zadnje vrijeme, s tim što smo mi imali jedno do dva max 20 minutna dojenja noću.
    Kod nas nema samoposluge jer i dalje dojim sjedeći iako nam se situacija sa refluksom znatno popravila.

    Ja sam mislila da je možda skok u razvoju, nisam sumnjala na zubiće!
    Još nam ni jedan nije izbio ali i to može biti...

    Možda je to kod vas neka kombinacija skoka i zubića, šta misliš, može li biti?
    Nadam se :/ I jako se nadam da ćemo se vratiti na staro jer sam totalno bez energije, a braconja je s nama doma (ne ide u jaslice) i on traži svoje.
    Evo se još nije probudila za prvi podoj

  9. #9
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Pravo da ti kažem, ja uopšte ne znam kako smo regulisali noćno dojenje...

    Jedina je razlika u tome što je mrak, tišina, on doji, čim završi ja ga vraćam u krevetac. S tim što mi je krevetac na manje od korak daleko, tek toliko da imam kud s koljenima dok sjedim i dojim, hoću reći - nema puno pokretanja/nosanja isl, samo se uspravim i spustim ga.

    Desi se nekad da čim ga spustim on odmah zakmeči. Ja ga isti čas podižem nazad na siku ali ga isto tako spuštam čim se smiri. Ili brojim do 60

    I ima još jedan fol, to mi je prijateljica pokazala - tetra pelenu presaviješ dvaput i staviš pod glavu bebe i tako bebu podižeš da je pelena ispod glavice.
    To znanto olakšava spuštanje bebe u krevetac jer nema puno pomicanja glave kad izvlačiš ruku, a nema ni kontakta koža na kožu + bar nešto 'poznato' u okruženju kod 'kontrolnih' buđenja bebe.

    Jesam previše zakomplikovala?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno Re: Samoposluga

    Citiraj PericaY2K prvotno napisa
    Citiraj Mirtica prvotno napisa
    Ili da kupim onu zaštitnu ogradicu za krevet pa da teret podijelim na obadvije bradavice? Hoće li to biti lakše?
    ma nije potrebno... ja sam to riješila tako da sam se okrenula naglavačke, glavu tamo di su mi noge bile, tako da sam isto okrenuta prema MM, i onda je na drugoj bradavici!
    I ja sam ovo jednom radila, ali onda me MM bubnuo nogom u glavu. Srećom da je dete promašio jer se ona spustila niže od mene.

    A za to noćno natezanje.... ne znam. Nama nikad nije upalilo ništa osim dojenja kad bi se probudila (do jedno 2 godine). Znači bila gladna ili ne morala je da sisa da bi ponovo zaspala. Srećom, nikad mi nije napravila ragade, ali jeste podlive kad bi uhvatila sisu negde sa strane (a ne bradavicu). To se dešavalo naravno kad sam bila preumorna, i ni meni nije jasno kako me takav bol nije probudio :?

  11. #11
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    i mi cijelu noc imamo samoposlugu (s kratkim prekidima kad odem pisati), ali to traje svega par noci (max.10), kad joj zubi rastu ili kad ja trebam dobiti. mijenjam cice tijekom noci, jer spavamo samo nas 2 u bracnom krevetu (MM je sa sinom), stavim je na sredinu i onda se ja samo saltam.
    ponekad, kad i sin spava s nas 2, stavim sfrkani poplun iz kinderbeta na rub kreveta, tak da ne padne kad je na toj strani.
    ima puno prirucnih rjesenja umjesto ogradice (koja ipak kosta). a definitivno bi trebala podijeliti teret na obje, cak i da pravilno drzi cijelu noc (sto se meni par puta desilo), bradavica je ujutro toliko osjetljiva i razmocena, da sam cijeli drugi dan morala hodati polugola jer me sve na njoj smetalo.

  12. #12
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ovo ne bi savjetovala mama novorođenčadi ali s malo većom bebicom probaj dojiti tako da prvi put daš normalno recimo desnu cicu, a onda idući put kad je ta praznija, nagni se polupotrbuške (znači na praznu cicu-ne bi trebalo boliti) i daj onu "odozgo", samo pazi da ne zaspeš. tako sam ja dojila mog filipa mjesecima, a sad tako dojim elu od kad mi grudi više nisu prepunjene pa mogu leći na "donju" dojku da me ne boli i da mi mlijeko ne curi. imam grudi srednje veličine, moja prijateljica koja ima male grudi tvrdi da je ta tehnika njoj neizvediva.

  13. #13
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mi nismo kupili ogradu, nego sam komad neke police iz ormara stavila između kreveta i jogija i tako smo spavali par mjeseci dok nisam s te strane približila krevetić.

  14. #14
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja sam kad bi bilo vrijeme za drugu cicu, nakrenula se kao da ću leći na tbuh i dala mu drugu...nije bilo potrebe za premještanjem..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ovo ne bi savjetovala mama novorođenčadi ali s malo većom bebicom probaj dojiti tako da prvi put daš normalno recimo desnu cicu, a onda idući put kad je ta praznija, nagni se polupotrbuške (znači na praznu cicu-ne bi trebalo boliti) i daj onu "odozgo", samo pazi da ne zaspeš. tako sam ja dojila mog filipa mjesecima, a sad tako dojim elu od kad mi grudi više nisu prepunjene pa mogu leći na "donju" dojku da me ne boli i da mi mlijeko ne curi. imam grudi srednje veličine, moja prijateljica koja ima male grudi tvrdi da je ta tehnika njoj neizvediva.
    Probala i uspjelo
    Sad ne sisa cijelu noć, već je nemirna pred jutro pa ju prikačim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •