Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 171

Tema: Ovulacija

  1. #51
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    ispravak...desni jajnik je u pitanju danas a bio je i na 14dc ...bas me bocka s desne strane svako malo...uf...

  2. #52
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    željana, mare koliko ja znam to je sasvim moguće, ali nije često! u uputama ovog moga glupoga i beskorisnog maby baby mikroskopa piše kako detektira
    bez greške i drugu ovulaciju ako je prisutna. što bi značilo da je to kakti sasvim normalno, jel tako?
    hm.. zamislite da imamo dvije ovulacije svaki mjesec, di bi nam bio kraj!? sve bi duplo proživljavali! MM bi se bacio kroz prozor od muke da mora sve te dane pokrivati.
    ostala bi udovica. bez djeteta

  3. #53
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    MM bi se bacio kroz prozor od muke da mora sve te dane pokrivati.
    ostala bi udovica. bez djeteta[/QUOTE]

    oooo znam kako ti je...


    sto se tice druge O cula sam i ja to sinoc da je moguce,ali rijetki su slucajevi...e sad sam se sjetila jednog primjera iz Engleske kada je zena ostala T i nakon dva tjedna opet je zacela...dva ploda u razmaku od 2 tjedna...stvarno svega ima u Bozjoj basti...

  4. #54
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    zeljana, tek sad sam pročitala da ti je razmak između tih bolova 6 dana, moooožda moguće da je implantacijska bol...ništa ne tvrdim, al mogućnost postoji

  5. #55
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    zeljana, tek sad sam pročitala da ti je razmak između tih bolova 6 dana, moooožda moguće da je implantacijska bol...ništa ne tvrdim, al mogućnost postoji

    tesko...jedino ako je MM carobnjak...ovo mi je prva M od 11 mj buduci sam bila T tako da se vjerojatno ovaj ciklus polako sve vraca u normalu...mislim da bi mi to bio veliki sok...trebam dobti taman na Uskrs ...to mi je najdrazi blagdan, pa se toplo nadam da ce barem zakasniti 1dan ako vec mora doci...

  6. #56
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    sorry drga, ja sam u filmu Potpomognute, a uvijek između postupaka radi kućna radinost, pusa.

  7. #57
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    željana, ja upisujem temperature na FF-u, i, uglavnom, uvijek gledam trudničke grafove (pokušavam naći sličnosti sa svojim ,
    u biti smiruje me kad vidim koliko mjeseci žene pokušavaju pa uspiju...)
    i na užasno puno tih trudničkih grafova piše "first cycle after miscarriage". daklem... možda bi ti bio šok, ali navikla bi se brzo!!!!!!
    ali, nećemo sad tu nešto izmišljati ako kažeš da nije vjerojatno. bitno je da ti se ciklus unormali. i onda ćeš ubrzo uspjeti biti T.
    vidjet ćeš!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    3

    Početno

    bok! imala bi jedno pitanje? dali je moguće da ako sam imala kasniju ovulaciju da mi i M kasni? inače su mi svaki mjesec ciklusi jednaki.

  9. #59
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tamtam prvotno napisa Vidi poruku
    bok! imala bi jedno pitanje? dali je moguće da ako sam imala kasniju ovulaciju da mi i M kasni? inače su mi svaki mjesec ciklusi jednaki.
    Ovo i mene jako zanima. Baš ne kužim.
    Naime svi kažu da ovulacija varira, ali kako je to moguće ukoliko su ciklusi točni (čak u jedan dan)

  10. #60
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    željana, ja upisujem temperature na FF-u, i, uglavnom, uvijek gledam trudničke grafove (pokušavam naći sličnosti sa svojim ,
    u biti smiruje me kad vidim koliko mjeseci žene pokušavaju pa uspiju...)
    i na užasno puno tih trudničkih grafova piše "first cycle after miscarriage". daklem... možda bi ti bio šok, ali navikla bi se brzo!!!!!!
    ali, nećemo sad tu nešto izmišljati ako kažeš da nije vjerojatno. bitno je da ti se ciklus unormali. i onda ćeš ubrzo uspjeti biti T.
    vidjet ćeš!

    ovo sam sad tek procitala, a kao sve redovito pratim...bockanje je trajalo 3 dana i sve se smirilo...hvala draga na ohrabrujucim rijecima...budemo vidjeli vec sutra jer mi inace 2 dana prije M pocne spoting i M redovito dolazi 28 dc...uff...vidjet cemo sta ce nam zeko donijeti, poklon ili ce se pok...

  11. #61
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj tamtam prvotno napisa Vidi poruku
    bok! imala bi jedno pitanje? dali je moguće da ako sam imala kasniju ovulaciju da mi i M kasni? inače su mi svaki mjesec ciklusi jednaki.
    tesko...

  12. #62
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Da jer menstruacija bi trebala doći 14 dana iza ovulacije....

  13. #63
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Sve je moguče kad je u pitanju menga i ovulacija. Pa čak da budu i u isto vrijeme.

  14. #64
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj tini prvotno napisa Vidi poruku
    Da jer menstruacija bi trebala doći 14 dana iza ovulacije....
    zapravo ne bi
    meni je O znala biti i 18 dc, a menstruacija došla na 27 -28 dc isto ko' i kad mi je O recima na 14 dc
    sve je moguce
    druga faza ciklisa bi trebala trajati najmanje 9 dana

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj tamtam prvotno napisa Vidi poruku
    bok! imala bi jedno pitanje? dali je moguće da ako sam imala kasniju ovulaciju da mi i M kasni? inače su mi svaki mjesec ciklusi jednaki.
    Citiraj prva prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo i mene jako zanima. Baš ne kužim.
    Naime svi kažu da ovulacija varira, ali kako je to moguće ukoliko su ciklusi točni (čak u jedan dan)
    Sasvim je normalno, ako se desi da ovulacija bude ranije ili kasnije ili cak i da sasvim izostane i unatoc inace redovnim ciklusima.

    Prema tome ukoliko su ciklusi i u dan tocni uvijek se moze desiti iznimka pa da ovulacija porani, zakasni ili izostane.

    Medjutim, ako znamo kada nam je bila ovulacija s dosta velikom preciznoscu mozemo znati i kada mozemo ocekivati menstruaciju. Jer menstruacija u pravilu nastupa 14 dana nakon ovulacije. Taj period od ovulacije do menstruacije se naziva lutealna faza i za nju je karakteristicno da ona ne varira. Kod pojedinih zena lutealna faza moze normalno trajati recimo 12 ili 15 dana, ali onda je to kod njih tako svaki ciklus, jer za razliku od ovulacije, nije normalno da lutealna faza varira.

  16. #66
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Medjutim, ako znamo kada nam je bila ovulacija s dosta velikom preciznoscu mozemo znati i kada mozemo ocekivati menstruaciju. Jer menstruacija u pravilu nastupa 14 dana nakon ovulacije. Taj period od ovulacije do menstruacije se naziva lutealna faza i za nju je karakteristicno da ona ne varira. Kod pojedinih zena lutealna faza moze normalno trajati recimo 12 ili 15 dana, ali onda je to kod njih tako svaki ciklus, jer za razliku od ovulacije, nije normalno da lutealna faza varira.
    ...i dalje ne kužim. Po tome ako lutealna faza traje uvijek isto (kod mene valjda 12 dana), a ako je m uvijek točna, onda je i o uvijek na isti dan ciklusa.
    Kako onda varira O u pravilnim ciklusima?
    Nije mi to ništa bitno, samo ne razumijem.

  17. #67
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    lutelna faza nije uvijek ista
    trebala bi trajati minimalno 9 dana

  18. #68
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    napisala sam ti gore da ja imam cikluse cca 27 -28 dana
    O mi je ponekad 13, a nekad 18 dc (znam po trakicama i UZV)
    M mi uvijek stigne do 28. dc bez obzira na to kad je bila O

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj prva prvotno napisa Vidi poruku
    ...i dalje ne kužim. Po tome ako lutealna faza traje uvijek isto (kod mene valjda 12 dana), a ako je m uvijek točna, onda je i o uvijek na isti dan ciklusa.
    Kako onda varira O u pravilnim ciklusima?
    Nije mi to ništa bitno, samo ne razumijem.
    U slucaju kojeg navodis trebalo bi stvarno znaciti da ti je ovulacija uvijek isti dan ciklusa. Ali, posto si zbunjena, pretpostavljam da si ti na neki nacin (s LH trakicama, BT, UZ...) dosla do zakljucka da to nije tocno, odnosno da ti O moze biti koji dan prije ili kasnije, a da i unatoc tome M dobijes uvijek na isti dan ciklusa. To bi onda znacilo da ti lutealna faza nije stabilna, sto se u pravilu ne bi smjelo desavati. Jer to onda ukazuje na neki problem. A ako imas problema s ostvarivanjem trudnoce, onda je to nesto o cemu bi se trebalo povesti racuna...

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    lutelna faza nije uvijek ista
    trebala bi trajati minimalno 9 dana
    Lutealna faza moze biti razlicita od zene do zene. Idealno je ako traje 14 dana. Ali, ako ona varira iz ciklusa u ciklus kod jedne osobe za vise od dan, dva onda to ukazuje na neki problem.

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    napisala sam ti gore da ja imam cikluse cca 27 -28 dana
    O mi je ponekad 13, a nekad 18 dc (znam po trakicama i UZV)
    M mi uvijek stigne do 28. dc bez obzira na to kad je bila O
    Pitanje je koliko cesto ti se to desava i ne radi li se mozda samo o iznimci. Jer, ako ti se to desava cesto, onda to nije onako kako bi u pravilu trebalo biti. Vidim ti iz potpisa da si uprkos tome ostvarila trudnocu, pa onda to nije toliko bitno. Drugacije bi bilo da pokusavas ostati trudna, a ne mozes, jer bi to onda bilo nesto od cega bi valjalo krenuti pri trazenju uzroka neplodnosti...

  20. #70
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    I meni lutealna faza šeta....imala sam par mjeseci O 21dc (znam jer su me jajnici rasturali i iscjedak je bio ko bjelanjak), a u mjesecu kad sam ostala trudna O je bila 9dc (također po iscjetku, ali i po LH trakicama jer sam od 10dc koristila trakice do 21dc i nijedna mi nije pokazala O)....

  21. #71
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje je koliko cesto ti se to desava i ne radi li se mozda samo o iznimci. Jer, ako ti se to desava cesto, onda to nije onako kako bi u pravilu trebalo biti. Vidim ti iz potpisa da si uprkos tome ostvarila trudnocu, pa onda to nije toliko bitno. Drugacije bi bilo da pokusavas ostati trudna, a ne mozes, jer bi to onda bilo nesto od cega bi valjalo krenuti pri trazenju uzroka neplodnosti...
    prva trudnoca nam je uspjela od prve, a sad ova nakon 3. ciklusa

    pratim O vec duze vrijeme i druga faza ciklusa mi je oko 10-11 dana
    pitala sam i gin. sto misli o tome
    odgovor je bio sve iznad 9 dana je ok
    možda nije bila zabrinuta jer nisam imala problema za zacecem

  22. #72
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citam, ali ne mogu da nadjem razjasnjeno... da li ovulacija nastupa nakon sto se pojavi rastezljiva sluz (ko bjelanjak) ili je tada vec nastupila, pa je plodno razdoblje recimo nekih 12-24 sata od tada?

  23. #73
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja sam pre oko 6 meseci prvi put imala bolnu ovulaciju. Probadanje u desnom jajniku me probudilo u noc i bilo je bas jako, ma nisam se mogla pomeriti. Uplasena odem kod lekara, sve zivo uradim i nije mi nista, pa tako zakljucismo da bi jedini razlog mogao biti ovulacija. Sad ono sto me brine je sto mi se od tada javi probadanje u jajniku uvek sredinom ciklusa i to uvek u desnom. Kako nisu nasli da imam neki zdravstveni problem, zanima me da li to znaci da mi samo desni jajnik ovulira? Da li se vama probadanje uvek javi cesce u jednom jajniku?

  24. #74
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    lady, trebala bi raditi oba jajnika, ne nužno naizmjence, al po tome zvuči da ti radi samo desni, ja sad puno češće osjetim lijevi od desnog, al to je primjereno mojoj dobi, inače sam osjećala ovulaciju i na lijevom i na desnom, tako bude kod onih koje ovulaciju osjećaju kao bol.

  25. #75
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    hvala! Uh, bas mi je frka. Ranije cak nisam ni osecala ovulaciju tako, ili mozda od tog meseca kad me je jako zabolelo tome pridajem veci znacaj, ali definitivno u poslednjih 6 meseci samo desni osecam...

  26. #76
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    I mene zanima ovo šta pita alef par postova gore. Meni je tako sada. 12 dc mi je. I mislim da ovulacija tek slijedi. Pred par sati me počelo stezati s desne strane. Inače ciklusi su mi 28-29-30 dana.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Citam, ali ne mogu da nadjem razjasnjeno... da li ovulacija nastupa nakon sto se pojavi rastezljiva sluz (ko bjelanjak) ili je tada vec nastupila, pa je plodno razdoblje recimo nekih 12-24 sata od tada?
    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima ovo šta pita alef par postova gore. Meni je tako sada. 12 dc mi je. I mislim da ovulacija tek slijedi. Pred par sati me počelo stezati s desne strane. Inače ciklusi su mi 28-29-30 dana.
    Rastezljiva, plodna sluz prethodi ovulacji, a ujedno oznacava i plodno razdoblje. To znaci, kada se pojavi plodna sluz onda je pravo vrijeme za akciju. Od plodne sluzi do ovulacije moze proci 12-48 sati, ali se ona moze pojavljivati i vise dana zaredom ili cak i na preskokce pa je zapravo tesko samo na temelju toga reci kada je bila ovulacija. Za odredjivanje dana ovulacije mislim da je ipak potrebno pracenje barem dva pokazatelja, na primjer uz pracenje plodne sluzi i mjerenje bazalne temperature.

  28. #78
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Meni O dolazi 12-13 dana nakon pojave bjelanjkaste sluzi... Ma glavno je da se ne zakasni, a ako ona znaci da je potencijalno plodno ili plodno dolazi, dodje na isto - treba djelovat odmah

  29. #79
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Hvala Aurora. Napokon mi je bistrije.
    U biti kod mene je ovulacija po trakocama 11 dc, temperature baš nisam uspjevala pratiti (ali i one su neki skok pokazale 11dc), i doktor mi je potvrdio da je 11 dc.
    Dakle kroz nekoliko mjeseci uvijek isto, pa sam prestala pratiti. Mislim da ću ovaj ciklus još jednom provjeriti trakicama, jer je već prošlo dosta vremena od kada sam prestala pratiti.
    Mene zapravo muči to što ako znam kad je ovulacija i imam tada odnose, kako to da se ne desi T?
    Glupo je pitanje. Priznajem. Jer 30% su šanse za začećem...sve sam to već čula. Ali ja sam konkretan tip. Uvijek sve planiram i organiziram.
    Nikako se ne mogu pomiriti s činjenicom da nekom u životu treba sreća za uspjeh. Ja sam uvijek na strani znoja i rada.

  30. #80
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Joj ja tek sad vidim kako moj post nelogicno zvuci... Lose sasvim sam ga srocila... Dakle, sluz imam 12-13 dan (ovaj ciklus 11 i 12)... A M dolazi otprilike 13-14 dana nakon toga... Dakle, O dolazi u vrijeme sluzi ili naon nje... E to me zanimalo: da li sluz oznacava da je O vec nastupila...

  31. #81
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    prva, niko ne zna odgovor na tvoje pitanje, daj Bože da ga uskoro prestaneš postavljati...ja se ispričavam što upadam kao padobranac i ne znam koliko se ko trudi i što ste sve obavili, al u svakom slučaju: BT+ LH + sluz, kako je Aurora* već pisala...a ta jako rastezljiva sluz označava da je ovulacija u tijek, dok je LH pozitivan 24-36 sati prije O, al smatra se da treba početi biti vrijedan i kad je već pozitivna. Ne bi trebalo čekati preko godine dana truda nego krenuti u početnu obradu pa dalje po potrebi.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 08.04.2010. at 09:26

  32. #82
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Cure,imam pitanjce..
    Čitam o vašem probadanju jajnika i vašim odgovrima da se navjerojatnije ovulacija desila na tom jajniku-ako sam dobro shvatila..
    No,ja nikada do sada nisam osjećala ama baš nikakvo probadanje-ni na kojoj strani..Do nedavno,u 2mj.,prije nego sam krenula u klomifensku stimulaciju,probadao me desni jajnik-totalno se uplašila,al mislim si ok..
    Onda sam sljed. ciklus pila klomifene i kad sam ih počela piti osjećala sam samo desni jajnik.Međutim na njemu nisam uopće imala folikul-samo na lijevom..
    Nakon toga sam bila na menopurima i na početku sam opet osjećala samo desni jajnik-no na punkciji sam imala i na njemu folikul,ali puno,puno manji nego na lijevom..
    I sad,nakon punkcije-nisam imala transfer,čekam M, i opet osjećam desni jajnik..
    Jel on malo šteka??Mislim očito šteka ,ali kako to da njega osjetim,a ne onaj lijevi na kojem se izgleda odvija,kakva-takva akcija?

  33. #83
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ma ja tom probadanju ne vjerujem nista. Mene probada i strana na kojoj nemam ni jajnik ni jajovod
    Nego, jos jedno pitanje... Oko previdjene ovulacije bude iscjedak... i Onda suho do dan pred M. Ovaj ciklus tako neku vlagu osjecam evo vec oko 19-20 dana. Ima neko ideju sta bi mogao biti uzrok?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Imam jedno pitanje za cure koje se razumiju u plodnu sluz. Naime, prije nego smo se "latili posla" oko bebača
    vrlo sam jasno mogla raspoznati kad mi je ovulacija prema vrsti sluzi a i poklapalo mi se sa osječajem pritiska
    u trbuhu i sl. Od kad aktivno radimo na bebaču, odnosno od kada se sluz miješa sa spermom više mi ništa nije
    jasno?!?više nema prozirne vodenjaste sluzi, pa onda guste već je cijelo vrijeme nekakva između. Jeli to zbog
    miješanja sa spermom ili baš slučajno ovih 3 mjeseca od kad smo bez zaštite nemam ovulaciju?

  35. #85
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Jedno su dugogodišnje ovulacijske boli, a drugo povremena probadanja, preporuka je pratiti ovulaciju LH trakama, i mjeriti BT, ne samo sa sluzi jer je nepouzdano, i sluz zaista bude drugačija zbog (svakodnevnog) miješanja sa spermom, al ipak ona prava ovulacijska-jako rastezljiva se ipak prepozna.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    105

    Početno

    ponovit cu tu pitanje...dakle kada su plodni dani....tri dana prije ovulacije ili cijeli tjedan oko ovulacije?

    FF kaže jedno, a pliva zdravlje drugo!

  37. #87
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    alef , ja bih se takodje kladiti mogla da mi je ovog meseca O bila oko 20. dana, ako je po sluzi. Mene upravo isto to zanima jer do 20-og dana nista i sluz mi se pojavila tek tada. E, sad ja znam da ovulacija moze biti pre sredine ciklusa ali me zanima bas moze li biti posle? Inace mi ciklus traje 27-28 dana.
    Posljednje uređivanje od lady.x : 14.04.2010. at 18:10

  38. #88
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    i mene to muči...ali zato više ne buljim non stop u tu sluz.
    LH trakice su ipak najpouzdanije.

  39. #89
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Moj je slučaj baš čudan. Ako nemamo odnose - MD je često na putu pa se dogodi da nakon M nemamo odnose i onda mi uredno lh trakice prikažu 14 dan debelu crtu - ovulacija, a ako imamo odnose nakon M kao npr. ovaj mjesec kad je kod kuće, evo već 17 dc i ni znaka ovulaciji na lh trakicama - ima li netko slično iskustvo - je li moguće da sperma utječe na to da lh trakice ne prepoznaju prisutnost lh u urinu.

  40. #90
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    meni je danas 12 dc i do danas nisam imala nikakve simptome O sto je jako cudno jer vec 8-9 dc pocinje (barem je tako bilo)...no, danas sam primjetila puno sluzi prosarane roza nijansama, pa me zanima jel to znaci da je pukla cista?...ili je prsnuo folikul?..ili sta?...sva sam napuhnuta, ali me nista ne boli...

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    mene zanima da li neka curka zna ili je već negdje napisano
    koliko često žene s kojima je sve ok u prosjeku imaju ovulaciju, mislim znam da je to individualno
    ali kad čitaš o ovulaciji čini se kao da je ful normalno da se dešava svaki mjesec.
    sad kad čitam već mi zvuči glupo što pitam,ali po tim raznovrsnim bolovima,
    kvalitetama sluzi i sl. vidim da mi se ne događaju iste stvari u organizmu svaki mjesec,
    a imam vrlo konkretnih dokaza da ovuliram (barem nekad)
    ima li koja curka koja je onako prilično sigurna da ovulira svaki mjesec

  42. #92
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    je li moguće da sperma utječe na to da lh trakice ne prepoznaju prisutnost lh u urinu.
    ja mislim da ne može sperma niš utjecati, pa to je urin, šta ne?
    meni isto pokažu 13 ili 14 dc, ali dva ciklusa (od mislim 7 koliko koristim trakice), mi je nešto bilo čudno i nisu pokazale niš. al mjerim BT, pa skužim po skoku temperature da je ipak bila O.
    e sad, tko zna, možda smo u krivo vrijeme piškile trakicu. nekad sat-dva napravi razliku, pa promakne lh pik. il ti još nije bila O.
    il je anovulatoran ciklus.
    koliko sam shvatila-ovo je i krojachica pitala, za očekivati je 1-2 anovulatorna ciklusa godišnje kod zdravih žena do 35 godine. nakon 35 i više (čak do 50 %)
    al to je valjda individualno.

  43. #93
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Ja svoje ovulacije teško prepoznajem po probadanjima u jajniku, eventualno po pojačanoj sluzi.
    Cure, gdje kupujete te trakice za ovulaciju? U apoteci ili...?

  44. #94
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    ja mislim da sam si preko ovih naručila.
    http://www.testsforless.com/Default.aspx

    puno je jeftinije nego u našim apotekama.
    kod nas dobiš 5 kom za 100 kn (tak nešto) - a to će ti biti za jedan ciklus ako (prvi, dok ne skužiš kak funkcionira - tko zna koliko ćeš ih potrošiti).
    prek neta ti 30 komada valjda košta 100 kn.

  45. #95
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Hvala, baš ću probati, možda upali

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Tnx. Štrumfeta. Da moje konfuzno pitanje je bilo koliko
    zdrava žena u prosjeku ima anovulatornih ciklusa godišnje

  47. #97
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    meni inace O pocne relativno rano vec 8-9dc, ali ovaj mjesec nista...ja cekala O a stigla teta Candida......uzas...taman kada sam usla u plodno razdoblje bestija se pojavila, plodnu sluz nisam ni vidjela osim ono 1 kada je bila malo prosarana s krvi...tko zna sta se sve izdesavalo ovaj ciklus...uf...morala sam odgodit i papu...jooojjjooojjj..kad te krene onda stvarno...

  48. #98
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    probaj s antikandida dijetom, ja mislim da to fakat pali.
    kad dođem doma bum ti prepisala na brzinu što smiješ jesti što ne, imam jednu super knjigu o kombiniranju hrane. sigurna sam da ne smiješ šećer i mlijeko.
    par tjedana no, ne cijeli život

  49. #99
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj štrumfeta prvotno napisa Vidi poruku
    probaj s antikandida dijetom, ja mislim da to fakat pali.
    kad dođem doma bum ti prepisala na brzinu što smiješ jesti što ne, imam jednu super knjigu o kombiniranju hrane. sigurna sam da ne smiješ šećer i mlijeko.
    par tjedana no, ne cijeli život

    ma ja to rijesim vaginaletama, imala sam doma sva sreca...posalji mi dijetu, ali buduci sam u fazi debljanja i prejedanja ne znam kako cu to uspjeti ...od folne mi se apetit otvori uzas...

  50. #100
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Imala sam pravo! Imala sam pravo!! Uspjela sam prepoznati znakove ovulacije!!! (bol u jajniku + sluz Samo jedan pokušaj i u sridu!!!! Testić je dao cticu!!!
    Mislim da sam osjetila i kad je bila implantacija. Čudan osjećaj cijeli dan u maternici. Nešto nalik kombinaciji škakljanju koje ne možeš počešati i boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •