Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 171

Tema: Ovulacija

  1. #101
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Optimistična, pa je li to znači da si trudna ili još nisi sigurna. Jesi li radila test?

  2. #102
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    pozdrav cure...

    ono što mene zanima je slijedeće: u plodnim danima, koje pratim praćenjem sluzi, mi se pojavljuje lagana menstrualna bol.. kratko probadanje u predjelu jajnika
    ono što mene zanima je - da li tada ovuliram, pa mi je ovulacija taj dan ili je to priprema za ovulaciju koja tek slijedi drugi dan ili..

    iskustva, mišljenja?

  3. #103
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj ljubavna1pogled prvotno napisa Vidi poruku
    ono što mene zanima je slijedeće: u plodnim danima, koje pratim praćenjem sluzi, mi se pojavljuje lagana menstrualna bol.. kratko probadanje u predjelu jajnika
    ono što mene zanima je - da li tada ovuliram, pa mi je ovulacija taj dan ili je to priprema za ovulaciju koja tek slijedi drugi dan ili..

    iskustva, mišljenja?
    To se zove ovulacijska bol, probadanje do grčenja, koja prethodi samom pucanju folikula, a uzrokuje je nagli porast LH. Moje iskustvo je da folikul pukne odmah nakon toga, što je potvrđeno UZV-om nekoliko puta. Najsigurnije je mjeriti bazalnu temperaturu, pratiti sluz i mjeriti LH.
    Posljednje uređivanje od mare41 : 28.04.2010. at 12:53

  4. #104
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    To se zove ovulacijska bol, probadanje do grčenja, koja prethodi samom pucanju folikula, a uzrokuje je nagli porast LH. Moje iskustvo je da folikul pukne odmah nakon toga, što je potvrđeno UZV-om nekoliko puta. Najsigurnije je mjeriti bazalnu temperaturu, pratiti sluz i mjeriti LH.

    mare hvala na pojašnjenju
    može još pitanja šta to onda znači, da je potrebno imate odnose prije boli ili može i taj dan?
    oću reći, jel prekasno taj ciklus onda za začeće ili..

  5. #105
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Smatra se da je jajna stanica, nakon izlaska iz folikula, spremna za oplodnju do 12 sati (znači nakon pucanja foliklua), sve preko 12 sati nakon boli je kasno. Ali, ne znam kako te boli, to može potrajati par sati, ja obično osjetim folikul od 15 mm na dalje, mene dakle bolucka i 2-3 dana, a samo pucanje je jaka bol. zato je dobro koristiti i druge parametre.

  6. #106
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    ljubavna1pogled navali na dragoga čim dođete doma!
    jajna stanica je sposobna za oplodnju 12 - 24 sati nakon O još. neki kažu i manje (6 sati). dakle, najbolje je pokrivati dane prije (barem dva dana prije) i dan same O.
    ta su ti tri dana najplodnija.
    ali kao što kaže mare41 najbolje ti je kombinirati mjerenje BT, praćenje sluzi i porast LH.
    odi si na FF (fertility friend), on ti je super za upisivanje BT i praćenje ostalih znakova, lijepo ti označi kad si ovulirala (retrogradno, ali to je OK, nakon par ciklusa skužiš kako ti tijelo funkcionira). i vidiš jel dobro tempiraš keksanje ili ne. meni je baš odličan! evo, besplatno ga reklamiram

  7. #107
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    mare, ovo smo napisale u isto vrijeme

  8. #108
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    curke hvala vam

  9. #109
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    štrumfeta
    meni je FF sjajan, iako točno osjetim O, al baš super sve pokaže (pa i ovaj moj anovulatorni ciklus, bez BT ne bi bila sigurna šta se zbiva).

  10. #110
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj CUUuu prvotno napisa Vidi poruku
    Optimistična, pa je li to znači da si trudna ili još nisi sigurna. Jesi li radila test?

    Napravila ga i pozitivan .

  11. #111
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Čestitam draga, uistinu predivno!!!
    Koliko dugo ti je trebalo?

  12. #112
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Mene zanima i tajming kada je u pitanju sluz. Koliko nakon pojave ovulatorne sluzi se smatra da je plodan period? Jel to isto kao za bol?

  13. #113
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo ovo mi je bio prvi ciklus za kojeg mi je gin dala zeleno svijetlo poslije spontanog u siječnju. Znači iz prve.
    lady.x : u mom slučaju (pravilni ciklusi 28 dana) ovulatorna sluz se poklopila sa probadanjima. Tj. dvanaesti dan ciklusa je počela sluz (akcija!), idući dan je počelo probadanje i ponovilo se i sljedeći dan (akcija,akcija!). Sluz se počela smanjivati (nije je više bilo na wc paipru) petnaesti dan. Idući dan suvo ko barut.

  14. #114
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Sad da li ću uspijeti zadržati, drugi par rukava. Već tri dana blaga,blaga, blaga kao sukvica na wc papiru. Suviše je rano za reći bilo šta.
    Tako je to. Moja borba počinje nakon što test pokaže +.

  15. #115
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Optimistična, držim fige da se sv sretno završi ~~~~~~~~~~~ i, naravno, čestitam na T.

    imam pitanje, ako koja od vas zna. pijem duphaston za regulaciju ciklusa, a gin mi je rekla da ću s njme i lakše znat kad m je O. počela sam opet mjerit i BT, da vidim pokazuje li O. ako počinjem piti duph 14. dc, a cilklus mi je izregulirao na 30 dana, na koju foru ću vidjet kad je bila O, kad je duph progesteron i on povećava BT dokle god ga uzimam?
    ne znam jel kužite kaj me zanima?
    hvala na odg.

  16. #116
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    ja kužim kaj pitaš, al nisam nikad pila duph pa ti ne znam reći niš... jel moguće da se pretpostavlja da si do već 14 dc ovulirala (pa da ti je i BT porasla već) i da ti progesteron samo pomaže u zadržavanju T (ako dođe do nje)?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    imam pitanje, ako koja od vas zna. pijem duphaston za regulaciju ciklusa, a gin mi je rekla da ću s njme i lakše znat kad m je O. počela sam opet mjerit i BT, da vidim pokazuje li O. ako počinjem piti duph 14. dc, a cilklus mi je izregulirao na 30 dana, na koju foru ću vidjet kad je bila O, kad je duph progesteron i on povećava BT dokle god ga uzimam?
    ne znam jel kužite kaj me zanima?
    hvala na odg.
    Ja bih rekla da zapravo ne mozes biti sigurna da li si imala O ili ne u ciklusima koji su ti regulirani s Duphastonom. Barem ne prema BT, jer kao sto si i sama rekla upravo Duphaston (progesteron) moze utjecati na njen porast. Prije bi ti pri detekciji ovulacije u tom slucaju mogle pomoci LH trakice i/ili recimo pracenje ovulacijske sluzi, ovulacijske boli, polozaja cerviksa...

    Inace, koliko ja to mogu shvatiti, Duphaston u svrhu regulacije ciklusa djeluje tako da na neki nacin resetira (preduge) cikluse. Svaki put kada dobijes menstruaciju postoji sansa da ce joj slijediti ovulacija. Ako do ovulacije ipak ne dodje onda se ciklus razvuce. A da se ciklus ne bi prekomjerno razvukao lijecnici propisuju npr. Duphaston. Na taj nacin se postizu normalno dugi ciklusi i ostvaruje veci broj sansi da dodje do ovulacije...

  18. #118
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    drage curke, hvala vam na odgovorima
    da, tak sam si to i ja protumačila. iako mi je danas BT pala, a već sam na progesteronu (??) .mozda sam samo bila otkrivenija pri spavanju pa je to razlog (??), pojma nemam.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam pravo! Imala sam pravo!! Uspjela sam prepoznati znakove ovulacije!!! (bol u jajniku + sluz Samo jedan pokušaj i u sridu!!!! Testić je dao cticu!!!
    Mislim da sam osjetila i kad je bila implantacija. Čudan osjećaj cijeli dan u maternici. Nešto nalik kombinaciji škakljanju koje ne možeš počešati i boli.
    A daj mi molim te reci kad si točno osjetila probadanje, na dan ovulacije, prije, poslije?
    i kakva ti je u vrijeme probadanja bila sluz?
    zanima me jer me je ovaj mjesec probadalo 10 dan, a to bi po mome ciklusu bilo prerano za O
    osim ako probadanja nisu prije O

  20. #120
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ovo i mene zanima, mene je 13dc uvece bolelo i tokom noci sam primetila rastegljivu sluz, a sutradan uvece smo imali odnos. Da li je to kasno? Tacnije da li sluz predhodi ovulaciji ili je dan ovulacije tad kad se ona pojavi?
    Posljednje uređivanje od lady.x : 06.05.2010. at 22:36

  21. #121
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    sluz prethodi ovulacij, tj. imaš fore cca 12- 48 sati od tog trenutka da uhvatiš O, ovisi od osobe do osobe i sve je individualno.
    za ovulacijsku bol ne znam točno, ali mislim da kad ju osjetiš (bol) da onda ona nastupa (ovulacija).

  22. #122
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Joj, pa mozda smo zakasnili. Od bolova i sluzi do odnosa je proslo 24h... tako da zavisi od toga gde sam ja u toj skali od 12-24h.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    sigurno već zvučim kao sluzfreak, ali imam još jedno pitanjce:
    ovaj mjesec nisam primjetila plodnu sluz ali zato one guste progesteronske
    imam kao u priči???jel moguće da je ona plodna bila toliko vodena da je nisam skužila?
    bol u jajnicima sam imala 11-12 dana C a ova gusta obilna sluz mi je 18-19.
    Pitam jer sam baš ovaj mjesec, 21. dan C htjela izvaditi progesteron jer to bi
    trebao biti dokaz da imam O, ali po sluzi mi se čini da progestrona imam, a nije bilo O.

  24. #124
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Ako ima progesterona, bila je O, to će ti najbolje potvrditi vađenje krvi. Najbolje je pratiti BT.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    25

    Početno

    Bokić

    Mene zanima dal se je ikojoj dogodilo da u vrijeme kad bilo trebala biti O ima smeđi iscjedak i sluz u nijansama od prozirno smeđe do tamnosmeđe. Sorry na opisu.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj žabica2 prvotno napisa Vidi poruku
    Bokić

    Mene zanima dal se je ikojoj dogodilo da u vrijeme kad bilo trebala biti O ima smeđi iscjedak i sluz u nijansama od prozirno smeđe do tamnosmeđe. Sorry na opisu.
    Da, meni se to u zadnje vrijeme dogadja prilicno cesto...

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    i ja prijavljujem povremeno smećkasti trag u sluzi pri O ( tako sam i otkrila O)
    aurora*

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala na odgovorima. Mislila da sam jedina. Sad mi je lakše.

  29. #129
    Lois Lane avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Primjetila sam već nekoliko ciklusa da otprilike kad bi trebala biti ovulacija (sredinom ciklusa) odnosi postanu jako bolni - maternica me boli onako... kao da sam se prehladila, a penetracija ako je imalo dublja bude jako bolna. To traje 1-2 dana i prestane.
    Je li moguće da to bude jedan od simptoma ovulacije i ima li tko od vas sličnog iskustva - dakle bolni odnosi za vrijeme ovulacije?

  30. #130
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Lois Lane prvotno napisa Vidi poruku
    Primjetila sam već nekoliko ciklusa da otprilike kad bi trebala biti ovulacija (sredinom ciklusa) odnosi postanu jako bolni - maternica me boli onako... kao da sam se prehladila, a penetracija ako je imalo dublja bude jako bolna. To traje 1-2 dana i prestane.
    Je li moguće da to bude jedan od simptoma ovulacije i ima li tko od vas sličnog iskustva - dakle bolni odnosi za vrijeme ovulacije?


    Da!!! Imaš dojam kao da se sve "iznutra" malo spusti niže. Pomisliš kako ništa u tebe neće stati.
    (ali ipak stane)

  31. #131
    Lois Lane avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Optimistična prvotno napisa Vidi poruku
    Da!!! Imaš dojam kao da se sve "iznutra" malo spusti niže. Pomisliš kako ništa u tebe neće stati.
    (ali ipak stane)
    E da, to je to! Znači nisam jedina :D
    Što misliš je li to znak da ovulacija slijedi, da se već dogodila ili da upravo traje?

  32. #132
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Taj filing sam imala jedno tri dana uzastopce. Ja sam imala pravilne cikluse pa bi u ta tri dana ovulacija bila onaj drugi dan. Tako da u akciju trebaš ne samo u dan ovulacije, koja se usput kod mene kuži i po sluzi (ne mogu se dokraja obrisat,nego stalno balavim), nego i po mogćnosti par dana prije uzastopce.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Imam još jedno pitanjce. Ako ciklus traje manje od 28 dana, dakle 25-26 dana
    kada bi bilo dobro izvaditi progesteron. Naime, dok. mi je na
    godišnjem a osim toga 21. dan mi pada u nedjelju pa se dvoumim
    dali da ga idem vadit u petak (19. dan) ili ponedjeljak (22. dan)

  34. #134
    štrumfeta avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja mislim da je potpuno svejedno, bitno je da si ovulirala već!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Izvadih progesteron 22.dc i iznosi 46.47
    To bi trebalo značiti da sam ovulirala?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Pardon, nisam napisala da je ref. vrijednost
    ž.lutealna f. 5.3-86 nmol/l
    mojih 46,47 bi trebalo biti ok. mada sam po forumu
    vidjela toliko različitih referentnih vrijednosti da neznam
    što da mislim

  37. #137
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    prijevljujem vec treci dan sluz...hrpu sluzi
    i to 20-22dc
    pokrili jesmo i sad cekamo
    drzite fige za jednu proljetnu curicu

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Kad imam ovulaciju stomak me boli da moram da popijem nešto protiv bolova. Sluz nekad imam nekad ne. Ne znam da li je to normalno. Mislim na sluz.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Kika, važno je da plodnu sluz (dakle sluz koja se rasteže, ne gusta bijela niti samo prozirna)
    primjetiš barem jedan od tih dana prije O,nemora je biti stalno kod svakog odlaska na WC,
    ali tih dana kad je bol trebala bi se osječati vlažnost dolje.
    Sluz može izostati koji mjesec, ali tada je začeće malo vjerojatno. Za sluz pomaže piti ulje noćurka.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Bog cure! Imam i ja jedno pitanjce.....evo tek smo ovaj ciklus odlucili poraditi na drugoj bebici,ovulaciju sam do sada pratila samo preko jake sluzi koja bi trajala dva dana( ko bjelanjak uzasno rastezljiva) i tako sam ovaj put pokusala pogoditi u 'sridu' Zanima me da li sluz dolazi prije pucanja folikula ili u tijeku? Ili poslije ? dali smo si truda tri dana prije i poslije toga svaki dan do prestanka te sluzi.....danas mi je 25.dan ciklusa i maloprije na wcu opet primjetim sluz( ne onu bijelu gustu) vodenastu i rastezljivu ,ali bitno manju nego na dan ovulacije...... Nisam pametna.....? inace mi je sve uvijek uredno s ciklusima....btw.jedva cekam jos 4dana da produ pa da napravim testic, naravno,ukoliko tetka M zakasni makar 1dan

  41. #141
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj patricia prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me da li sluz dolazi prije pucanja folikula ili u tijeku? Ili poslije ?
    mislim da dolazi prije jer konačno će nastupiti "dani otvorenih vrata" kada će cervix dozvoliti da sluz plivačima pomogne uploviti u sretnu luku tj. da stignu na vrijeme i s voljom na čvenk s JS koja je počela ploviti prema spermićima.
    dakle, u svakom slučaju, mislim da nešto prije same O dođe ta sluz koja pripomaže da uopće dođe do oplodnje
    držim fige i vibram ti da ste pogodili u sridu ~~~~~~~~~~~~~~~~~.
    Posljednje uređivanje od Franny : 12.11.2010. at 23:41

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Hehehe dani otvorenih vrata)) hvala Franny, ova virtualna podrska je uhhhhhh!!! Divne ste!! P.s mozda bih se za pocetak mogla prestati zamarati plodnim danima/sluzi/temperaturi .... I pustiti da priroda odradi svoje, bas kao i prvi put...ali opet , kud svi tu i mali mujo

  43. #143
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo, ko bi rekao da ću se na vrhu stranice veseliti trudnoći, a na dnu opet očekivati novu.........No to je život!!
    Evo pratim svoj "prvi" ciklus i čisto mi dođe žao što još ne smijem u pohod na trudnoću. Pila sam macapotent od encijana i sad nisam sigurna da li je on za to zaslužan, ali ciklus mi je čini mi se ko urica, a plodne sluzi ko u priči. Nikad nije bilo toliko. Ovaj put nisam primijetila probadanja kao zadnji put, ali osjetila sam da je ušće "nisko", čudan osječaj kao pred mengu. Nadam se još dva uredna ciklusa i onda ću se prijavit za odbrojavanje....
    Cure koje su u odbrojavanju..... SRETNO!!! ~~~~~~~~~~~

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Cure,pomagajte evo maloprije ja idem na wc kad ono ni manje ni vise nego - ovulacijska sluz,ona ko bjelanjak,vodenasta rastezljiva....... I ne mogu se nacuditi JER,danas mi je 26.ili 27.dan ciklusa!!!! A istu sluz sam imala i 15.dc!!! Zar se moze imati dvije ovulacije u ciklusu ili sam ja luda!? uz to,neprestano imam onaj gusti iscjedak,uvodni za ovulaciju nikad jos nisam bila suha ko barut kako se kaze,stalno nosim dnevni ulozak jer ne mogu izdrzati ni pola dana bez mijenjanja gacica...... Bila bih vam zahvalna samo ako biste iti prokomentirali ovo, a kamoli znali nekakav odgovor.... btw.menstruaciju ocekujem za 2-3 dana.. tj.NEocekujem

  45. #145
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Možeš imati više ovulacija
    Prati ovaj ciklus. Mislim da bi bez obzira na dvije ovulacije ipak trebala dobiti mjesečnicu za tih par dana. Radi se o tome da je maternica zadebljala i po tome se ljušti.... ako nemam pravo neka me neko ispravi. Nešto novo možda i naučim....

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj patricia prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,pomagajte evo maloprije ja idem na wc kad ono ni manje ni vise nego - ovulacijska sluz,ona ko bjelanjak,vodenasta rastezljiva....... I ne mogu se nacuditi JER,danas mi je 26.ili 27.dan ciklusa!!!! A istu sluz sam imala i 15.dc!!! Zar se moze imati dvije ovulacije u ciklusu ili sam ja luda!? uz to,neprestano imam onaj gusti iscjedak,uvodni za ovulaciju nikad jos nisam bila suha ko barut kako se kaze,stalno nosim dnevni ulozak jer ne mogu izdrzati ni pola dana bez mijenjanja gacica...... Bila bih vam zahvalna samo ako biste iti prokomentirali ovo, a kamoli znali nekakav odgovor.... btw.menstruaciju ocekujem za 2-3 dana.. tj.NEocekujem
    Dva ginića su mi decidirano rekla da ne mogu biti dvije O u različito vrijeme u jednom ciklusu. ako i dođe do dvije ovulacije u jednom ciklusu
    (kad mogu nastati 2jajčani blizanci) one se dogode u približno isto vrijeme (možda u razmaku od par sati ali ne više) nikako ne par dana.
    Što se tiće ponovnog pojavljivanja sluzi pred kraj ciklusa to može biti:
    A) sluz koja se kod mnogih žena pojavljuje pred M a vrlo je slična ovulacijskoj (ako si zadnjih dana imala odnos,ta sluz u komb. sa spermom jako liči na ovulacijsku)
    B) možda tek sada imaš O a 15 dana je nisi imala (to bi se moglo provjeriti ako mjeriš bazalnu temperaturu).

    Dakle, za svaki slučaj hopsajte i pokrijte i ovu mogućnost za začeće.Sretno

  47. #147
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto sad sam pametnija!!!!!!!!!!

  48. #148
    Nives avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    584

    Početno

    ja nemam u poslednje vreme tu ovulacijsku sluz (ni u tragovima ne izlazi), ali me grudi pojacano bole oko ovulacije

    da li treba da se zabrinem sto sluzi nema? znaci li to da ne ovuliram?

    koristila sam testove za ovulaciju i pokazali su pozitivno - da li je onda sigurno da ovuliram, ako nema drugih simptoma ovulacije?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    4

    Početno Ovulacija odmah nakon mentruacije??? Help zene,majke...

    Evo ovako da se prvo predstavim, nova sam ovdje zovem se Mia i imam 23 godine...
    Zamolila bih vas za pomoc... Imala sam spolne odnose s deckom (nezasticene) odmah nakon menstruacije... poslije toga sam uocila da imam ovulacijsku sluz, mislim da to nije prvi put, ciklusi mi taju oko 24 dana pa je to mozda razlog tome?? Jeli ko ostao trudan odmah poslije menstruacije ili za vrijeme? Moja mama je takoder tako ostala trudna svaki put, pa me zanimaju vasa iskustva...hvala vam unaprijed

  50. #150
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Osobno imam takvo iskustvo. Odnos smo imali dan nakon zadnjeg dana menstruacije. I uhvatilo se.
    Općenito po ovulacijskim bolovima znam da ovulaciju imam vrlo rano nakon menstruacije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •