Vidi rezultate ankete: Kad mi se ne ide na posao...

Glasači
1200. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • ostanem doma, smislit ću već neku ispriku

    0 0%
  • idem liječniku , dobit ću valjda doznake za bolovanje

    0 0%
  • idem na posao, nije fer ostati doma

    0 0%
  • 1,200 100.00%
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Posao , i naš odnos prema istom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno Posao , i naš odnos prema istom

    Potaknuta onim dječjim topicom o školi , i izostancima, otvaram ovaj.
    Zanima me kakv je vaš odnos prema poslu ?
    Ostajete li doma kad vam se ne radi , izmišljate bolesti ili idete svejedno na posao ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    grrr, trebalo je još pisati pod
    3 idem svejedno , nije fer ostati bez razloga doma...

    molim nek moderatori ubace još ovu opciju

  3. #3
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    fali ti opcija idem na posao
    jedino sam izostala kad sam stvarno bila bolesna -39-40 tmp

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno


    Kaj se to moze (smije) i pomisliti?

    Idem i bolesna, a kamoli ne zdrava.

  5. #5
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nema opcije za koju bih se ja opredijelila a to je
    3. svejedno idem na posao

  6. #6
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Gunđam, , otuširam se , spremim, popijem duplu kavu i odem na posao.
    U međuvremenu se po mogućnosti nešto počačkam sa MM-om.

  7. #7
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    dalmatinka, ne zoveš mamu da ti opravda?

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Idem na posao, islo mi se, ili ne. Iz dana u dan. (Napominjem - ne volim svoj trenutni posao iz bezbroj razloga.)

    Ipak, priznajem, jednom do dva put godisnje izmislim nesto i uzmem koji dan odmora, kad jednostavno vise ne mogu. Rijec je o 2-3 dana. Ako ne i samo jednom. U uredu (a da ne pricam o cijeloj tvrtki) toliko ljudi iskoristava ovakvu mogucnost i po pola godine, ako ne i nekoliko godina u komadu. Svejedno, ne opravdavam niti mislim da radim ispravno kad 'nestanem'. Niti jedan prijasnji posao mi to nije dozvoljavao, najvjerojatnije nece niti jedan u buducnosti.

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Gle, pojavila se treća opcija u međuvremenu!

    Nota bene, dalmatinka se nije uopće izjasnila, samo je postavila anketu...

  10. #10
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ma ja se malo šalim...
    idem, idem i idem, skupljam slobbodne dane pa se počastim s vremena na vrijeme

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    dalmatinka, ne zoveš mamu da ti opravda?

    neee , ja zovem mamu da me zamijeni

  12. #12
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno


  13. #13
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    čim si otvorila temu počela sam se smijati...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Gle, pojavila se treća opcija u međuvremenu!

    Nota bene, dalmatinka se nije uopće izjasnila, samo je postavila anketu...
    radim uvijek , bez iznimke
    ali ja sam u specifičnoj situaciji
    dućan je moj i zna se dogoditi da moram raditi i po cijeli dan
    kad je moja kolegica bolesna
    mene nema tko mijenjati

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    ja jednostavno obozavam svoj posao i volim ici na posao. ali... mi ne radimo svaki dan istim intezitetom, pa ima dana kad bas uzivamo u poslu, a drugi dan uzivamo u zezanciji

  16. #16
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nisam odgovorila ni na jedno, jer za mene nema odgovora. Jako volim svoj posao, nikad mi nije teško raditi ga. Uvijek radim mnogo više nego što mi spada u opis radnog mjesta, jer mene zanima sam posao. Mene bi prije trebalo tjerati ne raditi nego raditi. Radno vrijeme nemam, a obaveze i rokove poštujem.

  17. #17
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    U kakvom god stanju da sam, dok sam na nogama, radim

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja ne mogu reći da obožavam svoj posao, ali on hrani mene i moju djecu i plaća mi krov nad glavom i nikada mi nije palo na pamet da ne odem na posao jer mi se eto ne ide.
    A trenutno si niti ne mogu priuštiti bolovanje pa sva sreća da sam zdrava i sposobna za raditi...
    Odem na bolovanje samo ako su mi djeca bolesna.
    A zbog sebe nisam bila na bolovanju ne pamtim...
    U ovih skoro 11 godina staža ako sam bila sveukupno 2 tjedna na bolovanju zbog gripe. To ono kad stvarno nisam mogla raditi s temp. 40.
    Inače ako kašljem, zaštopan nos i slično idem na posao.

  19. #19
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Trenutno sam na bolovanju. Nije da mi je tako krivo.
    Radim posao u kom nisam stekla dojam da se iskorištavaju moji potencijali. Sam posao je poprilično nezanimljiv i naporan, ali nikad mi nije bilo problem raditi. Daleko veći problem mi je bila nezdrava radna okolina. Do te mjere nezdrava da sam gubila živce, ponekad sam znala plačući doma doći, a razlozi zašto nisam promijenila posao ili pokušala razriješiti nesuglasice su prekomplicirani za objasniti (i preosobni).

    Kad sam saznala da sam trudna odmah sam pomislila na bolovanje, pa sam se onda preispitivala, pa konačno odlučila da je bolje da ne idem na komplikacije (barem zbog novaca). Međutim sav taj akomulirani stres je uzeo danak i T se zakomplicirala tako da nisam imala izbora nego na bolovanje. Sad mi je drago da sam doma, jer kad čujem što se sve tamo događa i što neki ljudi o meni misle, ne znam kako bih to podnijela.
    Uglavnom pred istek porodiljnog ću potražiti drugi posao.

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Idem na posao jer moram.
    Jer ako ne odem, opet ću sve morati odraditi. Na kraju školske godine brojka mora biti dostignuta.
    Idem i kad sam bolesna. Na bolovanju sam bila jedino kad sam završila u bolnici.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno

    Idem, osim kad sam jako bolesna. Ako mogu raditi idem. Ne mislim jel fer ili ne ostati doma ako ti se ne ide, jednostavno se nikad nisam sjetila da bih ostala doma jer mi se ne da raditi. Odem i ne mislim. Osim u trudnoći, tad mi je bolovanje potpuno opravdano.

  22. #22
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Wow :shock: , ja glasala 28.po redu i do sada 100 %idemo na posel!! Ma nema zime za ovu zemlju, bolji smo od Skandinavaca!!

    Ne, fakat,nikada mi nije palo na pamet je mi se "ne da" ne ići na posao..tako bih svaki tjedan barem dva puta morala smišlajti isprike..

  23. #23
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    pardon, "smišljati" isprike..(ne znam to ni napisati, a kamoli kaj drugo.. )

  24. #24
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja idem, ali ne kad sam bolesna. a pod bolesti mislim ono, ako imam temperaturu ili sl. ako sam prehlađena, isto idem. i ako su mi djeca bolesna isto ne idem. ali, mogu tako. pa onda eventualno nadoknadim doma.
    a imam i dosta godišnjeg. tako da kad mi treba odmora, uzmem godišnji.

  25. #25
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    majko moja posta
    inače nisam baš tako nepismena

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je ovo zezancija na post o djeci koja ne idu u školu.

    No, ja, naravno, nikad ne izostajem sa posla kad mi se ne radi, ali ne oklijevam ostati kod kuće kad sam zaista bolesna, ne radim kad imam temperaturu. To je srećom vrlo rijetko, obično sam samo jako 'prehlađena' a bez temperature. Isto tako ne oklijevam ostati kod kuće kad je Lea bolesna. No i kad sam na bolovanju vrlo sam fleksibilna i spremna odraditi od kuće što treba, znala sam ići u ured kad MM dođe doma odraditi ako nešto treba na licu mjesta itd. Kad bi poslodavci prema meni bili tako fleksibilni, mislim da bi nam svima bilo bolje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Bolovanje uzimam samo zbog djeteta, zbog sebe nisam nikad. Srećom, nisam nešto boležljiva, temperaturu obično rješavam u jedno popodne i ne ostajem zbog toga kod kuće.

    Ali ja sam i u srednju školu znala ići pod temperaturom, i još sam skrivala Andole u ladici da mama ne skuži da sam bolesna, tako da sam ja malo teži slučaj

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Iako nisam nikad ni mislila da je vecina ljudi s kojima radim (u uredu, a i sire) identicna uzorku s ovog foruma, barem po vecini vidljivih karakteristika, opet se malo cudim da svi idu na posao bez pogovora. Samo zbog velicine uzorka iz moje radne okoline gdje od, recimo 30 ljudi, jedno 20 ne radi i ne radi doslovno po vlastitom nahodjenju.

    Sto se ankete tice, iako priznajem da ponekad izostanem (objasnjeno u prvom postu), odabrala sam trecu opciju jer, zapravo, niti jedna od tri ne odgovara mom izboru, a odabrana je bila najbliza.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Mislim da je ovo zezancija na post o djeci koja ne idu u školu.
    Nije zezancija , bar mi nije bila namjera.
    Potaknuta tim topicom jednostavno mi palo na pamet pitati jer iz osobnog iskustva bi mogla napisati knjigu o neopravdanim nedolascima na posao
    ( ne mojim ).
    Drago mi je da je forumska statistika gotovo 100 %.

  30. #30
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    odgovorila pod c)

    na bolovanju sam jedino ako je Roko bolestan
    a za sebe bih trebala fakat imat pravu gripu da ne idem na posao
    temperature rješavam paracetamolom, migrene čepićima, drgih tegoba nemam

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    posao ne doživljavam na način dal mi se ne ide ili ide, ostajem doma samo kad sam bolesna, prošle godine sam imala gripu i to mi je bilo valjda prvo bolovanje na sebe u zadnjih 10 godina

  32. #32
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj bejb prvotno napisa
    ja jednostavno obozavam svoj posao i volim ici na posao. ali... mi ne radimo svaki dan istim intezitetom, pa ima dana kad bas uzivamo u poslu, a drugi dan uzivamo u zezanciji
    Ovako i kod mene...
    Na bolovanju za sebe u ovih 5 godina (osim na porodiljnom, koji i nije bolovanje, nego DOPUST) bila sam samo kad sam prošli mjesec bila u bolnici, pa onda još 2 tjedna kod kuće.
    Kad je I bolestan, a dosad (kuc kuc) nije nikad bio teže bolestan, organiziram baku/nonu ili MM-a, ja radije ne izostajem ako ne moram (ponavljam, nikad nije bio teže bolestan, tj. nikad mu nije bilo narušeno dobro opće stanje)

  33. #33
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Spadam u one koji pjevajući idu na posao. Evo, djeca su nešto bolesna, MM je (doduše prvi put) na bolovanju 8) .

  34. #34
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    ja idem, ali ne kad sam bolesna. a pod bolesti mislim ono, ako imam temperaturu ili sl. ako sam prehlađena, isto idem. i ako su mi djeca bolesna isto ne idem. ali, mogu tako. pa onda eventualno nadoknadim doma.
    a imam i dosta godišnjeg. tako da kad mi treba odmora, uzmem godišnji.
    x, zajedno sa svim nepravilnostima u pisanju

    kad ne bih išla jer mi se, eto, ne da, često me ne bi vidjeli na poslu..

  35. #35
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nema opcije - prvoj i drugoj grupi dajem otkaz

    a treća ni ne razmišlja o tome :grin:

  36. #36
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    c ipak...rad spašava...ha,ha,ha... :D

  37. #37
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Volim svoj posao i za sebe se ne sjećam kada sam bila na bolovanju....

  38. #38
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    idem radit uvijek osim kad sam za to stvarno nesposobna.
    ako sam baš premorena, imam godišnjeg skoro 30 radnih dana :/

  39. #39
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Dalmatinka, iznimnosti potvrđuju pravilo, si čula za to?

    Nego, da me prije 6 godina nije pokupio šleper sa labudicom na cesti, a ja završila natučena u totalno slupanom autu koji se zaustavio u ogradi pored ceste, u 11 godina staža ne bih znala što znači biti na bolovanju.

    Nikada, nikada nisam poželjela ne otići na posao jer sam preodgovorna za eskivacije takvoga tipa. Muž mi je isti, čak bih rekla i gori od mene po tom pitanju.
    Priznajem da u jutro ponekad imam problema sa ustajanjem, ali to nema veze sa mojim poslom. Kada mi je jutro teško za ustajanje, tada sam na poslu na vrijeme, a ne pola sata ranije, kao obično.
    Jednako tako, iako mi je radno vrijeme do 15i30 uredno ostajem (neplaćena ) pozavršavati sve obaveze i zaostatke tekućeg dana jer nemam živaca otići kući i zaboraviti da me nešto čeka.

    Upravo svojim primjerom učim i svoje starije dijete (klinka je još mala) koje za sada, hvala Bogu ima jedan zdrav odnos prema svojim obavezama.

    Vjerujem da si samo mene čekala da se javim na ovaj topic, ali razočarat ću te: mi smo jedna vrlo odgovorna obitelj na svim područjima, posebno roditeljstva i posla koji nas hrani.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Meni nije jasno kako se pravda to "ne da mi se danas ići"??

    Mislim, ili moram uzeti godišnji ili ići doktoru, koji mi ne može otvoriti bolovanje (odnosno, pokriti taj dan/dane) ako nisam bolesna :?

  41. #41
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo mene

    ja sam a) samo s razlikom sto ne trebam izmisljati

    na poslu volim davati sebe puno, ali isto tako volim imati slobodu da zbog toga ponekad mogu/smijem dati manje

    kuzim za profesorice, za poslove koji moraju imati ucinak mjerljiv na svakodnevnoj bazi, ili zbog kojih ce taj dan netko ostati bez usluge, ali ako moj posao nije takav, zasto da se mjeri stopericom niti mi je u redu da se evaluira na takvoj svakodnevnoj bazi. mozda poslodavci ne znaju drukcije?

    nekad sam nefokusirana, ili ne mogu vidjeti ni cuti nikog, smeta mi sve, tada cu radije ostati doma i raditi oddoma nego poci na posao i nista ne proizvesti.
    ionako posao kojeg imam necu i ne mogu nikom uvaliti, ja ga trebam odraditi, pa nije rijec o izbjegavanju, nego samo prilagodjavanju, a sa svrhom i veceg ucinka i veceg zadovoljstva (zato jos uvijek obozavam svoj posao, sto ne tvrdim da je nemoguce s vasim poslodavcima ili vasim i njihovim nacinom, nego mislim da ja ne bi mogla tako)

    trudim se u svom malom uredu postivati sve nase ritmove. svaka od nas hendla svoje odgovornosti, i dok je to tako, ako ce u medjuvremenu nekad kasniti ili otvoriti neki nepocudan sadrzaj na ekranu, to nije ono sto zamjeram.
    moja prijasnja kolegica, kad je dosla u ured prije dvije godine, tresla se ko prut jer je kasnila 5 minuta. jedva sam to uspjela istjerati iz nje.

    i ona je mene uspjela preodgojiti pa ne idem vise bolesna na posao. ne iz odgovornosti prema sebi, nego prema okolini. tresla se ko prut zbog kasnjenja, ali nikad se nije ustrucavala reci mi: radije bi da nisi dosla, ne zelim tvoju virozu.
    otrijeznila sam se onog trenutka kad su tri trudnice prolazile nocne more jer sam ja radila i isla po svijetu u tada neprepoznatoj virozi, a inace opasnoj za trudnice.
    onda kad je jedna od njih cekala rezultate testa na virus u jedva docekanoj trudnoci mislila sam se. jel to toga vrijedno? jel profit toga vrijedan? jel to rezultat, jel to hrabrost, jel to pozrtvovnost i sto ja to glumatam.
    naravno, poci cu i sada bolesna na posao onda kad je rijec o nekom roku i razlogu koji je toga vrijedan. ali ne moze to biti svaki put kad sam u virozi, nisam ja ipak toliko vazna. samo sam mislila da jesam.

    nismo vazni koliko mislimo da jesmo.
    samo nam je drago tako misliti.

  42. #42
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Naravno da idem na posao.
    Temperatura ili neka druga teška boleština je jedini izgovor.
    Dajem primjer djetetu

    Moja frima je mala, privatni biznis, nitko nije boležljiv niti "boležljiv".

  43. #43
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Glasala ovo treće, uvijek idem, pa i bolesna. Mora baš biti neka strašna temperatura preko 38 da ostanem doma. U ovih 8 godina to se je dogodilo jednom.

    Jednostavno ne razmišljam o ne odlasku kao opciji. To "ne da mi se" lječim malo dužom prvom kavom u kancelariji. Gnjavim partnericu telefonski pa je natežem da pričamo o glupostima. I onda oko 8 krenem raditi.
    Znam da nije pohvalno, ali ionako sam doma u 12.30 pa to nekako i preživim.
    Pitam se kad mi L. navrši 1 god. i završi mi ova pošteda od posla pa moram počet prašit do nekih 18.00 kako ću onda. Nosit ću si posao doma valjda.

    Joj sad mi se ne radi kad o tome pišem.

  44. #44
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nismo vazni koliko mislimo da jesmo.
    samo nam je drago tako misliti.
    Ima tu istine.

    Ja imam veliku sreću što se skoro ne sjećam kada sam bila bolesna, imam strašan imunitet ipak sam dojena 2,5 god

    Ne odlazim na posao virozna, ali ima tome dosta dugo da sam u svojoj firmi, na potezu od kanc. do WC-a nepromišljeno požurila, (telefon zvonio) okliznula se, pala na desno koljeno, poderala na koljenu nove, lijepe hlače i napukla mi patela. Ni dan danas ne mogu kleknuti na to koljeno, sagnuti se nad kadom da operem kosu, ali sam uredno šepuskala na posao dok mi nije pukla longeta i dok me direktor nije potjerao.
    Uzela sam taj tjedan GO i već idući normalno išla na posao.

    I nisam tražila firmu da mi isplati štetu zbog pada na mokrom podu (sa posljedicama) iako firma s tim nema ništa, već osiguranje.
    Ali zato sam jako ljuta gdje god je pod mokar.

  45. #45
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nismo vazni koliko mislimo da jesmo.
    samo nam je drago tako misliti.
    Ima tu istine.

    Ja imam veliku sreću što se skoro ne sjećam kada sam bila bolesna, imam strašan imunitet ipak sam dojena 2,5 god

    Ne odlazim na posao virozna, ali ima tome dosta dugo da sam u svojoj firmi, na potezu od kanc. do WC-a nepromišljeno požurila, (telefon zvonio) okliznula se, pala na desno koljeno, poderala na koljenu nove, lijepe hlače i napukla mi patela. Ni dan danas ne mogu kleknuti na to koljeno, sagnuti se nad kadom da operem kosu, ali sam uredno šepuskala na posao dok mi nije pukla longeta i dok me direktor nije potjerao.
    Uzela sam taj tjedan GO i već idući normalno išla na posao.

    I nisam tražila firmu da mi isplati štetu zbog pada na mokrom podu (sa posljedicama) iako firma s tim nema ništa, već osiguranje.
    Ali zato sam jako ljuta gdje god je pod mokar.
    Ovo boldano znamo

    Tako sam i ja tjedan dana po hodnicima na poslu šepesala u maniri Herr Flicka i špricala list Deep Freezeom, misleći da je riječ o nekom trajnom grču ( glupača, ali inače sam sklona grčevima, a ta je bol bila upravo takva), da bi se na kraju ispostavilo da je bila tromboza :shock:
    Eto, kad sama svoje savjete ne primijenjujem, i glumim si doktora, i neću ići "bez veze", da ne ispadnem hipohondar ili paničar

  46. #46
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Otkad sam rodila L, promjenila sam jako puno svoje prioritete u zivotu. Prije sam odlazila na posao svakakva...i bolesna, umorna, neispavana, pod stresom...
    Danas kad osjetim da bi bilo bolje ostati doma jer mi je dijete virozno ili imam temperaturu od koje glava puca, nema te sile koja bi me mogla natjerati na posao. I dalje sam odgovorna, ali mi se dogodio onaj "klik" u glavi da se nista poslu nece dogoditi ako mene nema par dana na njemu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    južna
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam u specifičnoj situaiciji jer od naših korisnika očekujemo da ostanu kod kuće u slučaju bolesti, a mi same djelatnice dolazimo dok god se možemo vući. Na bolovanje se odlučujem samo ako su djeca bolesna (a kalendar radova u vinogradu ne dopušta tatin ostanak kod kuće) (zajednička gripa svh članova 2x i jedna hospitalizacija djeteta)
    Kada sam poslje porodiljnog dopusta vratila se na posao i dijete nakon tjedan dana se razbolilo na radnom mjestu sam dobila komentar "...zbog moje jedne pati 23 tuđih.."
    Volim svoj posao i svakog dana osjećam izazov odlazeći tamo, al isto smatram da je ona "koga nema bez njega se može" ispravna i da ukoliko mi stvarno zatreba bolovanje da ću otići na isto nadajući se da me naća prati grižnja savjesti jer kolega se rasteže uzduž i poprijeko.

  48. #48
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Heh, ja glasala za 1. opciju, ali kod mene je specifična situacija koja nažalost neće trajati zauvijek.
    Recimo da radim ali se još uvijek školujem, a studenti markiraju zar ne?

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nitko vise ne pise,
    mozda vas poslodavci citaju pa razumijem da netko nece rec, ali zanima me mislite li i vi da bi bilo ok da se, dok smo mlade/mladi, radni tjedan skrati

    i ako mislite, kako to postici ako svaka od nas sve vise i sve vise radi (topik nedjelja, ovaj topik)

    meni treba dokolicarenja
    da imam vise vremena za nista, bila bi bolja u svemu

    ne znam jel se vama dogada, ali meni da, da cijeli dan smisljam neke ideje i rjesenja i da mi padnu na pamet onog trenutka kad izadjem s posla.

    samo ... paf

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nitko vise ne pise,
    mozda vas poslodavci citaju pa razumijem da netko nece rec, ali zanima me mislite li i vi da bi bilo ok da se, dok smo mlade/mladi, radni tjedan skrati

    i ako mislite, kako to postici ako svaka od nas sve vise i sve vise radi (topik nedjelja, ovaj topik)

    meni treba dokolicarenja
    da imam vise vremena za nista, bila bi bolja u svemu
    Meni bi pasalo 10-satno radno vrijeme, 4 dana u tjednu. Vidim da dosta vremena ode da skupim radni elan i koncentraciju ujutro i kad me krene tad stvarno odradim dobro. Pred kraj radnog vremena već mi koncentracija popušta, ali vidim da je to čisto psihološke prirode jer znam da se bliži odlazak kući. Na poslovnom putu potpuno drugačije funkcioniram i mogu raditi 14 sati bez prekida. Isto tako i kad znam da će mi dan duže trajati. Zato mislim da bi (meni) takvo radno vrijeme pasalo, a 3 dana vikenda bi mi bilo idealno: jedan dan za spremanje i 2 za užitak, više vremena za dijete, za izleta, punjenje baterija...

    A ideje mi sinu ničim izazvane, u glupo doba dana. I navikla sam stavljati ih na papir-bar one vezane za posao. Ostalih je previše pa se ne isplati ispisivati toliko papira .

    Osnovni problem mi je što me puno toga zanima pa vrijeme za dokolicu i energiju raspršim na više polja što često ne donese dobrobit koju očekujem. Nemre s vrtlariti, svirati, pisati, planinariti i kuhati u isto vrijeme .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •