Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Bolnička iskustva prije i poslije poroda

  1. #1
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno Bolnička iskustva prije i poslije poroda

    Ukratko, presla sam 37.tj. i narucena sam u bolnicu (vinogradska) u petak (u nedj. ce biti 38 tj.). Zanima me kak ste vi prosle taj dio netom prije poroda i poslije njega.


    Htjeli su me jucer ostaviti u bolnici, ali nisam htjela, a i guzva im je ogromna, a moja 2 mala gospodina ne pokazuju da bi van iz trbuha. I sad, rekli su mi da ce se nakon uzv-a pri prijemu i prema njihovoj tezini tocno odrediti kaj ce sa mnom. Ugl.za sad sam kandidat za vaginalni porod i to mi je ok.


    Bed mi je jer su me upozorili da ak budu tezine manje od 2500 g (a vjerojatno budu jer su prije 2 tj.bili 2050 i 2100 g) idu u centar za nedonoscad. A to znaci da ih mogu vidjeti 2 puta dnevno, da nam se produzava boravak u bolnici, a i otezava pocetak dojenja. Jeste li imale takva iskustva, jel praksa drukcija od rijeci???

  2. #2
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Lijepo si dogurala do 38 tj, bravo!
    Mene su na "čekanje" poroda hospitalizirali s 36 tj, 36+4 sam rodila na carski u spinalnoj jer je drugi blizanac bio u poprečnom stavu. Bili su obojica teški 2710 g, peti dan smo išli kući.
    Koliko znam, najvažnije je koliko je beba zrela a ne da li ima 100 g manje ili više. S obzirom da si tako lijepo iznijela do sada, nadam se da će biti sve u redu i da ćete brzo kući.

  3. #3
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    ja sam rodila 34+5 vaginalno na Sv. Duhu
    02.07. su me zaprimili u bolnicu da me imaju na oku;Jan je bio okrenut s glavom u zdjelicu,a Katja mu je sjedila na glavi
    rekli su da će to biti carski kad za to dođe vrijeme
    07.07. sam rodila vaginalno
    bilo je raznih peripetija,došli doma 27.07. , ja se nisam dala iz bolnice bez ptičica
    malo sam dojila,malo se izdajala,ovisi kako su malci bili
    oni su ih naravno nadohranjivali
    kad smo došli doma nastavili smo u kombinaciji dojenje+AD
    uspjeli smo do 9 mj. dojiti,nažalost ne isključivo dojiti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Evo i mene da se javim nakon 100 godina.
    Ja sam u bolnicu išla ležati u 36. tjednu da me imaju na oku. Prva curica je bila zatkom okrenuta pa sam znala da idem na carski rez. Rodila sam carskim rezom 38. tjedan i to veliku djecu curicu 3 500 a dečko 2 850. Izašla sam za 7 dana kući i nastavila djecu isključivo dojiti do 6. mjeseca života. Još uvik ih dojim. Na porod sam išla u 38. tjednu jer me dva dana počelo lagano boliti (nepravilno) pa je dr. zaključio da ne bi ništa riskirao, nisu mi prije određivali moguću težinu djece i to određivanje po UZ nije sto posto točno.
    Meni je to bio treći porod, prva dva su bila vaginalna i mogu ti reći da je carski, bar meni, puno teži nego vaginalni. Sam fizički oporavak nije toliko težak (nije ni lagan) koliko psiha. Iščekivanje je teško još posebno kod blizanačkih trudnoća. Ja sam se u ovoj trudnoći informirala i bila sam psihički spremna na sve solucije. Jako je bitno ostati hladne glave u slučaju kada bebe nisu s tobom jer nerviranjem štetiš i sebi idjeci. Znam do je to jako teško ali moraš biti maksimalno moguće informirana o svim mogućim scenarijima i spremna na sve.
    Prvo djete koje sam rodila ostalo je na neonatologiji 45 dana i počela sam je dojiti 20 dan njenog života i dojila do 9. mj. Ako ti djeca i ostanu na odjelu (nadamo se da ipak neće) moraš se samo redovito izdajati (ja sam svaka 3 sata). Izdajalica mi je glumila djete. I u tom slučaju moraš maksimalno iskoristiti vrijeme da sebe njeguješ i zalječiš jer kad dođu djeca kući kreće uživancija.
    Ništa se ne sekiraj, uživaj još malo (ukoliko nisi u međuvremenu rodila) i informiraj se...
    Puno sreće

    PS. Ako te može smiriti ja sam tri puta rodila, imam četvero djece, prošla svašta i opet bih.

  5. #5
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno

    Tjesi me to jer mi rekose da ce se ici u vag.porod(vodeci sinek je glavom skroz dole, a drugi je na zadak), curku sam rodila vaginalno , a prosla sam i operaciju i znam da je oporavak laksi kad je rijec o prirod. porodu (ma kako god sam nek bude sve u redu).


    To sa odvajanjem bebaca od mene mi je bed, zasto mama smije tak malo vidjeti svoje dijete (2 puta dnevno), o izdajanju izdajalicom nemam pojma (dojila sam mariju na zahtjev nesto vise od godinu i pol,a sve sto sam izdojila bilo je rucno da smanjim pritisak u cicama), kolko puta dnevno i koju kolicinu, jel se izdajam pa skupljam u jednu flasicu i nosim sestrama...???Hoce li mi sestre na odjelu ista objasniti?


    Mozda malo i kompliciram oko svega toga, ali situacija mi je nova, a ja sva prestrasena kak cu to?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    34

    Početno

    Odvajanje od djece i je najteže. Ja ne znam kako je u Zagrebu ali u Splitu ne možeš do djeteta ni dva puta dnevno, nego samo kroz staklo. Mislim da je osnovni problem šta im uvjeti na takvim odjelima nisu onakvi kakvi trebali biti. Sve male bebe su na okupu i ne može se riskirati dobivanje bilo kakvih infekcija (koje svaka bolnica ima). Da bi sve bilo idealno ti bi trebala doći tamo otuširati se, obući njihov mantil, papuče na noge, kapu na glavu, masku na lice, rukavice na ruke i tek onda kod djeteta a za to nema uvjeta. Strašno je teško odvajanje od djeteta ali treba to sebi objasniti na način da tako mora biti.
    Ja sam koristila (kršitelj koda)ovu izdajalicu i izdajala sam se svaka tri sata, ne do zadnje kapi jer potrošnja potiče proizvodnju... Nisam nikome nosila moje mlijeko jer je u Splitu to nemoguće.
    Mislim da u takvim situacijama nema kompliciranja, što budeš pripremljenija lakše će ti biti. Ipak moraš se opustiti, ne smiš si dozvoliti da te obuzmu baš najgori scenariji...
    Sretno!!!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Prestrašno mi je pročitati da netko može samo 2 puta dnevno do djece. Ja sam rodila u Rijeci u 32 tjednu i išla sam kod njih kad god sam htjela, bila koliko god sam htjela i držala ih kad sam poželila. U Riječkom rodilištu nema ograničenja!

  8. #8
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj maksi prvotno napisa
    Prestrašno mi je pročitati da netko može samo 2 puta dnevno do djece. Ja sam rodila u Rijeci u 32 tjednu i išla sam kod njih kad god sam htjela, bila koliko god sam htjela i držala ih kad sam poželila. U Riječkom rodilištu nema ograničenja!
    rodila sam 34+5 na merkuru-carski jer je s 33+1 pukla ploddna voda, a dan prije poroda su mi gurnule mjehur preko pupka tako da sam morala na hitni carski....i moje obije curke su završile u vinogradskoj na odjelu za neonatologiju i ugroženu novorođenčad. s obzirom da su rođene s 2200 i s 1800 čekali smo da dođu do 2500 i 2300 te smo ih dobili kući.
    izdajla sam se još bolnici i tata im je 2 puta dnevno donosio moje mlijeko, nakom otpusta s merkura, dolazila sam na neonatologiju i (uz pomoć sestre) učila ih dojiti....kod N. mi je to uspjelo nakon 2 mjeseca, a G je brzo procicala.

    vezano na gornji citat, s obzirom da na neonatologiji leže i bebe kojima je ugrožen život, ograničenja postoje i ja ih potpuno razumijem.
    neka te to ne obeshrabri, sigurna sam da ćeš ih moći dojiti i družiti se s njima....

    sretno

  9. #9
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno

    Evo da se javim...rodila sam 31.1. u vinogradskoj, narucili me u petak, u subotu planirali porod. Bila sam dan do 38 tj. I sve je super proslo. U radjaonu sam dosla 4 cm otvorena, a dalje su mi prikljucili drip i dodali spasmex i dolantin poslije(ah, ak se mora mora se), trudovi poceli i nakon 6,5 sati rodila sam vaginalno 2 mala pisulinca od 2890 i 2620 g i 48 cm. Drugi se rodio na zadak i tu su doktori i babica bili ful pazljivi i mogu samo reci sve rijeci pohvale, prisutna bila i pedijatrica, sve super izvedeno. A roditi drugog bebaca nakon prvog je macji kasaljRazlika je 7 min.

    Pusteni smo doma 4. dan od poroda, dojenje uspostavili, maleni zivahni, zuti jedino kaj sad moramo na kontr. uzv mozga (to je, kazu mi, rutinski kod bliz.) i sa starijim sinekom na uzv srca (ima mali sum na srcu, a i to nije zabrinjavajuca stvar).

    Eto, moje brige da ce nas razdvojiti su bile bezrazlozne, u ovih 5 dana dobili su svaki po 220 g na tezini, nemaju nikakav ujednacen ritam, i naspram curke doma lagani su mi ko perce.

  10. #10
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    paljetak, čestitam ti od srca!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    U Rijeci su obično bebe kojima je život ugrožen ili slično izolirane od drugih bebica. Tako da ih ne uznemiruju posjeti drugih mama. Takvo je barem moje iskustvo u Ri. Moji su bili 28 dana u rodilištu dok nisu postigli kilažu. I onda smo svi sretni išli kući.

  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    bravoooo!!!!

    sretno dalje!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Čestitam na uspješnom porodu i sretnom brzom povratku doma.
    Najbitnije je da porod prođe u redu i da su djeca zdrava,tada iskustva nisu previše bitna, ona su individualna ovisno o težini trudnoće i poroda.
    Glavno da ste vi već doma i otkrivate neki novi svijet, sretnooo!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    nadalina 3x nalazim se u sličnoj situaciji...
    2 klinke već doma i dva klinca koji stizu na ljeto....
    nadam se da cemo izdrzati dovoljno dugo da budemo jaki i spremni za dojenje! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •