Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 266

Tema: Grcevi!?

  1. #51
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    anchie, a ovo kaj ja radim (lagano raširim čmarčić rukama i usput stišćem koljena na tibicu)? Jel to isto ne smijem?

  2. #52
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A to zaista neznam. Zasigurno je manje je invanzivno od toplomjera.

  3. #53
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    moja M voli kad joj sa gazicom i toplom vodom idem po guzi tako da se uvijek pokaki kad se presvlacimo,
    nemam pojma probaj sa toplom vodom i gazom,njoj izgleda pase

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb/Ozalj
    Postovi
    21

    Početno

    Jelka,
    mi smo tipični primjer da grčevi prestaju s trećim mjesecem.
    Sve je počelo dva tjedna nakon poroda.Grčevi su trajali po cijele dane i noći.Iz prehrane sam izbacila sve što sam mogla izbaciti (mlijeko, sirovo voće i povrće, kuhano voće koje napuhuje npr. šljive, sve sa zaprškom, slatko, sve začine, mahunrke...) ali ništa nije pomagalo. I onda, s dva mjeseca, pedijatar prepiše Sab simplex kapi. Od tog trenutka sve je krenulo nabolje i to brzinom svjetlosti.Grčevi su se stabilizirali i javljali samo ujutro (jer po noći poslije cicanja nije podrigivala) da bi nakon dva tri tjedna potpuno nestali. Sve što sam radila je "tjerala" Lenu da podrigne što češće, svakih 5 minuta sam je skidala s cice da podrigne i tako neprestalno...Dok se nije naučila podrigivati i to radila neprestalno, i dok sam ju nosila i dok je ležala i igrala se, stalno, stalno... Pedijatar mi je rekao da je nakon svakog podoja stavim na trbušćić i lagano lupkam po peleni da bi još dodatno izbacila zrak van. I kad se navikneš na neprestalni plač, masiranja trbušćića, nošenje, jedno jutro kao da ih je netko rukom odnio. A ja, svejedno, i dalje ne jedem ništa od gore navedenog osim što sam uvela mlijeko, ali samo u kavi i to u maloj količini.

  5. #55
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ivy, hvala ti!

    Ja sam odustala od prekidanja podoja jer se Jana užasno buni, pa se onda ja sva unervozim, a to ne može biti produktivno. Ali obavezno nakon podoja (danju i noću) držim ju 10 min. i hodam, i onda još sjedim s njom potrbuške na prsima i lagano ju tapkam po leđima.

    I da, SS kapi su razbile onaj zrak u crijevima, pa ne kaka pjenasto, ali svejedno teško kaka pa se muči.

  6. #56
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    patrik uopće ne kaka i muči se s tim grčićima tijekom dana i noći. zadnji puta nije kakio 9 dana, a ovo mu je 3. dan da ne kaka. možda da i ja probam s tim kapima da se bar lakše isprdi. probat ću izbaciti mlijeko.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Meni je preporučila doc za grčeve taj Sab-simplex. Na uputstvu piše da se dojenčadi daje prije svakog podoja 15kapi. A iza toga piše da se maloj djeci daje svakih 4-6h 15 kapi. E sad po tome se čini da bebama treba više nego maloj djeci ili?Nekako mi to nelogično... Kako ste uzimale te kapi?

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    a ovo kaj ja radim (lagano raširim čmarčić rukama i usput stišćem koljena na tibicu)? Jel to isto ne smijem?
    to i ja radim i mislim da to nije neki bed, samo nježno i malo i izađe brdo pjenice. To su kolike zbog zraka, mi ih isto imamo unatoč urednom podrigivanju i konstantnom prdenju Jako hlapljivo jede a ja imam jaki let down mlijeka (štrca iz obje cice na sve strane ) pa ako ja to malo ne pustim u maramicu onda ona od silne žurbe da proguta sve, proguta i puuuuno zraka. I onda kaka pjenicu. Kakav je tebi let down Jelka?

  9. #59
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    ...svega 2 ili 3 puta sam zgriješila kolačima s orasima)...
    Zar se orasi ne smiju jesti?? Ili to spominješ zato što u kolačima ima šećera?

    Meni se čini da hrana koju jedem nema puno utjecaja. Probala sam cijeli dan biti na palenti pa je opet isto.

    Nama pomaže ovakva masaža: http://www.lalecheleague.org/NB/NBJanFeb98p13.html
    (možda to ima na portalu pa otkrivam toplu vodu, ali na ovo sam prvo naletjela)

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    Meni je preporučila doc za grčeve taj Sab-simplex. Na uputstvu piše da se dojenčadi daje prije svakog podoja 15kapi. A iza toga piše da se maloj djeci daje svakih 4-6h 15 kapi. E sad po tome se čini da bebama treba više nego maloj djeci ili?Nekako mi to nelogično... Kako ste uzimale te kapi?
    Mi smo uzimali Sab-simplex po potrebi tj. kad bi skužili da su grčevi (javljali su se u isto vrijeme svaki dan neposredno nakon podoja), onda bi uzeli kapi razrjeđene u mom mlijeku, počeli s 8 kapi, kada bi grčevi bili jači onda bi dala 10 kapi. To nam je jedino ublažavalo grčeve na način da bi netom nakon njih nekoliko puta podrignuo i bilo bi mu lakše.

  11. #61
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj bubi prvotno napisa
    Kakav je tebi let down Jelka?
    Nikakav, jad i bijeda. Ali ni to ju nije sprečavalo da proguta zraka dok cica.

    Sada ima 6 mjeseci, i hvala Bogu već 2 mjeseca ima kako su grčevi prestali. Valjda joj je probavni sustav konačno ojačao pa uspije hendlati nagutan zrak, a i puno je više preko dana na trbuhu pa se u tom položaju lijepo isprdi. A i urednije jede.

  12. #62
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    Meni je preporučila doc za grčeve taj Sab-simplex. Na uputstvu piše da se dojenčadi daje prije svakog podoja 15kapi. A iza toga piše da se maloj djeci daje svakih 4-6h 15 kapi. E sad po tome se čini da bebama treba više nego maloj djeci ili?Nekako mi to nelogično... Kako ste uzimale te kapi?
    Prije svakog podaja 15 kapi. Znam da se čini puno, ali te se kapi ne apsorbiraju u crijevima. Kasnije sam smanjila broj davanja kapi, a postepeno i broj kapljica. Negdje kad je T. imao 3 mjeseca.

    Citiraj Klara prvotno napisa
    Zar se orasi ne smiju jesti?? Ili to spominješ zato što u kolačima ima šećera?
    Orasi su na listi namirnica koje mogu smetati bebinoj probavi. Ne znam da li negdje postoji baš kompletna lista, ali ako pokušavaš utvrditi koja hrana smeta tvojoj bebi, evo nekih od njih: salate začinjene octom, orašasti plodovi, čokolada, mliječni prozvodi, mahunarke, povrće koje nadima - npr. karfiol, brokula, kelj, tikvice, jela rađena na dinstanom luku,ako se još nečega sjetim napisat ću. Napominjem da nisu sve bebe osjetljive na ono što mama pojede.

  13. #63
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    ... Ne znam da li negdje postoji baš kompletna lista, ali ako pokušavaš utvrditi koja hrana smeta tvojoj bebi, evo nekih od njih: salate začinjene octom, orašasti plodovi, čokolada, mliječni prozvodi, mahunarke, povrće koje nadima - npr. karfiol, brokula, kelj, tikvice, jela rađena na dinstanom luku,ako se još nečega sjetim napisat ću. Napominjem da nisu sve bebe osjetljive na ono što mama pojede.
    Hvala!
    A mene baš peče savijest što ne jedem orašaste plodove umjesto kruha s margarinom, jer su puno zdraviji... Inače čini mi se da hrana nema puno veze, što god izbjegavam ili jedem isto je. Ali ipak ću pokušavati izbjegavati orahe.

    Nego da vas pitam: što mislite o grčevima i dudama varalicama?
    Naime dobila sam već nekoliko puta savijet da Sunčici dam dudu varalicu jer će je smiriti pa će lakše podnjeti grčiće. Meni se to ne čini previše logično - kad je boli odbija i ciku i bočicu. Ali ima li netko iskustva?

  14. #64
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Nemoj joj nuditi dudu, to joj stvarno nije potrebno. Najbolja utjeha joj je sigurno cika i puno, puno maženja.

  15. #65
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa

    Nego da vas pitam: što mislite o grčevima i dudama varalicama?
    Naime dobila sam već nekoliko puta savijet da Sunčici dam dudu varalicu jer će je smiriti pa će lakše podnjeti grčiće. Meni se to ne čini previše logično - kad je boli odbija i ciku i bočicu. Ali ima li netko iskustva?
    Pa evo iz prve ruke, mi koristimo dudu od samog pocetka. Svaki put kad je imao grceve nije nista htio primiti osim dude. Jednostavno bi ju jako dudao i tako se smirivao, a ne daj Boze da mu ispadne, plac bi bio jos jaci.
    Znam da nema neke logike, ali eto nama je pomogla. Sumnjam da mu je bol bila manja , ali barem ne bi zacenio od placa.

  16. #66
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj Irchi prvotno napisa
    Pa evo iz prve ruke, mi koristimo dudu od samog pocetka. Svaki put kad je imao grceve nije nista htio primiti osim dude. Jednostavno bi ju jako dudao i tako se smirivao, a ne daj Boze da mu ispadne, plac bi bio jos jaci.
    Potpisujem sve od riječi do riječi. Znam mu gurati cicu u usta, a on plače (posebno kad krene LD, tada vrišti), a kad mu dam dudu smiri se i to ne samo kad ima grčeve, već i kad je pospan ili nervozan (a sit je). Ja stvarno mrzim tu dudu ali to je jedini način da se umiri. Ipak, ne dozvoljavam da mu bude stalno u ustima, čim se smiri ja ju lagano izvučem (a najčešće je sam izbaci).

  17. #67
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    joj, citat je od Mum2Be, sorry Irchy skoro sam ti prišila skroz drugi stav!

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Mum2Be prvotno napisa

    Pa evo iz prve ruke, mi koristimo dudu od samog pocetka. Svaki put kad je imao grceve nije nista htio primiti osim dude. Jednostavno bi ju jako dudao i tako se smirivao, a ne daj Boze da mu ispadne, plac bi bio jos jaci.
    Znam da nema neke logike, ali eto nama je pomogla. Sumnjam da mu je bol bila manja , ali barem ne bi zacenio od placa.
    Potpisujem navedno, iako sam bila protiv dude prije grčeva, kada su počeli, cicati nije mogao od boli, ali duda ga je umirivala. Kada vidiš da se muči dala bi mu sve, tada pravila ne postoje!!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa
    nocas je spavala dobro, ali je vec jutros pocela plakat i to tijekom dojenja...znam da je gladna..i sise par puta, proguta i onda pocne histericno plakati...onda trazi dalje ciku..sise, pa opet vristi...i tako cijelo vrijeme...Stvarno samo pocela misliti da je stvar u mom mlijeku...Pazit cu sta jedem, nadam se da to barem malo pomogne, jer ne mogu ju gledati da se tako muci hvala na savjetima, sad mi je lakse kad znam da sve bebice kroz to prolaze, i da ce doci kraj tome...danas joj je mjesec dana!
    Moja tako plače kad je pospana. Mislila sam da su to grčevi, ali sam se prevarila.

  20. #70
    Ana22

    Početno mamina prehrana i grčevi

    Valentin ima lagane grčeve već od 2. dana. Sada mu je 2 tjedna, a grčevi posljednih dana sve jači. Ne spava po 4-5 sati osim kada se na nama umiri. Pa zaspi na 15 min kad ga premjestimo u krevetić itd. San mu malo dulje traje (cca 4 sata) kada se valjda potpuno iscrpi od plača i grčenja. Stalno nam je na rukama. Izbacila sam iz prehrane sve što nadimlje, sada sam pročitala vaše postove pa ću pokušati izbaciti i mliječno.
    Imate li kakve prijedloge za prehranu onda jer beba mora dobiti i neke vitamine, a ako se sve svede samo na blitvu i špinat i kuhano meso ne znam da li dobije ono bitno. Pročitali smo u knjizi o vitaminima da je dojiljama potrebno npr. cca 1200 mg kalcija da bi bebe dobile potrebnu količinu što znači ako ne uzimam ništa drugo što ga sadrži kroz dan osim npr. špinata da bih ga morala pojesti skoro 2 kg dnevno. Da li se nastaviti hraniti bez obzira na vitamine ili uzimati neki vitaminski dodatak? Ne znam da li bi bebi to moglo smetati?

  21. #71
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ana, ja sam upravo na ovoj temi procitala da smetaju mlijecni proizvodi (i kasnije u onoj knjizi Godine prve zasto su vazne) i izbacila ih. uzasno mi je tesko zivjeti bez njih, kalcij pijem u sumecim tabletama i sojinom mlijeku koje mi je odvratnog okusa al od njega radim zgance da ga sto manje osjetim. i vec mjesec dana zivim od juhe, kuhanog mesa, krumpira, zganaca, cikle i kruha. to je uglavnom to. i pijem prenatal, mozda nesto pomogne.
    uglavnom, cini mi se da mi beba ima puno manje grceva nego na pocetku kad sam po povratku iz bolnice pocela tamaniti sve po redu ravnajuci se po onome sto sam u rodinoj skoli dojenja cula: sve se moze jesti. ja ocito ne mogu.

  22. #72
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Grčevi

    Eto i nas nisu ovaj put zaobišli pa molim bilo kakav svjet uputstvo lijek.

    Nemam vremena tražiti po pretražniku pa molim da me ispričate ako ponavljam po stoti put temu.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Evo mi smo isto imali problema s tim. Ako ne želiš odmah s lijekovima pokušat pomoć bebi, probaj stavljati topli termofor na trbušćić bebe, možeš lagano i masirati,puno je nosi i mazi. Kod hranjenja neka bude u što višljem položaju ako jede na bočicu, i ako je moguće neka podrigne jer tako će se osloboditi viška zraka. Ako ne dojiš, kupi bočice od dr. Browna, tako se zovu, nama su pomogle jer vraćaju sav zrak u bočicu. Nama grijanje nije pomoglo, pa smo koristili sab simplex kapi koje usitnjavaju mjehuriće zraka i one su mu dosta olakšale. Uz naravno puno nošenja i maženja, i danju i noću...

  24. #74
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Možda griješim, ali ja nisam pobornik teorije grčeva kao fizičkog problema.
    Smirena mama i maksimalno udovoljavanje bebi, to je po meni jedini recept. "Grčevi" prolaze kako bebi sazrijeva živčani sustav.
    Eventualno Sab simplex za probavne smetnje, potpuno neškodljivo, a može pomoći.

  25. #75
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Arijana ne bi se baš složila sa ovim.

    Naš dečko ima grčeve, ne stalno ali mu bude najgore negdje prikvečer, pomogne kad ga položimo na trbuh iako ne previše. U tih nekih sat-dva njega uhvate prduckanja i podrigivanja i valjda treba malo da se isprazni, i onda je OK nakon sat-dva kenkanja i stenjanja, ponekad i vriske, koliko ga to zna mučiti.
    Navodno kapi Bio Gaia pomažu, uzeli smo ih jučer, moram priznat da nisam baš primjetila da je išta drugačije, al ajde valjda treba malo da djeluju.
    Inače moj je užasno halapljiv, a iz mojih cica šiklja kao iz boce. Svako 2 minute se toliko zagrcne da ga moram dizat sa sise, i čekat da se nakašlje i podrigne i onda nastaviti. Mislim da je prije to uzrok grčeva nego emotivno nezadovoljstvo

  26. #76
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Slažem se s tim, ako su u pitanju gljivice ili ako je majka jela npr. grah i kupus.
    Ali, da se baš djetetu dođe prdit svaki dan u 5 ili 7 popodne??? Ustvari, večina ih i ne prdi, nego samo plaču i grče se, pa roditelji to zovu grčevima, kao jeli, probavnim.

    Zaboravila sam još napomenuti da je zanimljivo kako se grčevi večinom javljaju kod prve djece.
    Posljednje uređivanje od Arijana : 25.03.2010. at 16:24

  27. #77
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bacite oko i na prvu stranu ove teme

  28. #78
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajme vidi stvarno , ne znam kako mi se ovo dogodilo, obično čitam od početka, ako su u pitanju 3-4 stranice.

  29. #79
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Meni sve to izgleda kao klasičan primjer novorođenačkih grčeva. Nikakvo emotivno nezadovoljstvo.

    Mogu ja jest sami kruh s maslom, ako moj mali jede halapljivo i proguta dosta zraka, a ja imam jak let down, grčevi mi i nisu nešto što nije za očekivat. Slažem se da nije poželjno da je mama nervozna i da atmosfera mora biti smirena, al da grčevi dolaze od emotivnog nezadovoljstva ne vjerujem. Što to znači, da je moje dijete extra nezadovoljno od 5-7 svaki dan?

  30. #80
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sve to izgleda kao klasičan primjer novorođenačkih grčeva. Nikakvo emotivno nezadovoljstvo.
    Roza, ne znači da je tvoje dijete emotivno nezadovoljno, nego da mu nešto smeta, a božemoj, ne zna se izrazit, odnosno ni samo nezna što mu smeta.
    Nekad bebe iritiraju podražaji, tipa "zabavljanja" bebe na njen prvi plač, pa onda plače još gore, pa mama još malo "umiruje".. i sve tako u krug... i onda mama zaključi da su to grčevi.
    Nekad se beba probudi pa plače u sav glas jer bi htjela spavati još, a ne zna se sama umiriti, dok mami to ne pada na pamet jer računa kao naspavala se, i evo opet onih "grčeva", pa je nosa, pa je zabavlja, pa je hrani....
    Nekad se bebi skupi previše podražaja u toku dana, a za njen ne zreli nervni sustav to bude previše, pa vrišti...

    Moje prvo dijete je imalo "klasične grčeve", sve sam isprobala, diži nožice, stavljaj na trbuh, Sab simplex, komorač.... ništa nije pomoglo dok nisam promjenila SVOJ stav prema, nazovi grčevima i shvatila što dijete u kom trenutku treba - grčevi su prestali momentalno i nisu se ponavljali. Osim ako ćemo nazvat grčevima i dijete u dobi 1g. koje iz plače, histerizira... jer nije u stanju verbalizirati svoje želje, a mi ga ne kontamo.
    Od tad sam pobornik te teorije o grčevima.
    Moje drugo dijete nije imalo grčeve nikako, dvije lošije neprospavane noći, jedan neutješan plač kad su došli gosti, a ja ga odnjela pokazati umjesto da sam ga uspavala i to je mislim, to - a on je puuuno osjetljiviji od moje starije kćeri, samo što sam ja tad bila spremnija i iskusnija.

  31. #81
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    A iskreno malo ču pročitat o tome, jer ako je tako onda bi htjela vidjet što uzrokuje te probleme. Ja brijem da su grčevi jer dosta prdi, nateže se do ljubičastosti, i na kraju se svjetski pokaka. Odmah iza toga se sve smiri...al baš imam feeling da mu se nakupi zraka od cijelog dana cicanja, jer cica ko manijak cijeli dan, i kad se oslobodi plinova sve bude dobro.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    apsolutno sam sigurna da je moje dete imalo jake grceve i da sigurno nije bilo emotivno nezadovoljno u prva 3 meseca zivota. na kraju krajeva, kako je odjednom postao emotivno zadovoljniji i prestao da prdi i da ima stolica koliko i prdeza dnevno.
    tacno je posle 3 meseca poceo da jede normalnije, da podriguje i da ne prdi i place od bola pri tome.

    jedino sto znam je da njegovi grcevi nisu bili vezani za vreme tj. doba dana.

  33. #83
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    mozda i ima veze s emotivnim nezadovoljstvom ili jednostavno sa slabijom prilagodbom na vanjski svijet, ali bome ima veze i s probavnim sustavom. moja place kod svakog prdeca, trza nogicama nakon jela sve dok se ne pokaka, i pritom place ko da je neko kolje, a izmedu ostalog se sve to javlja jer uzasno hlapljivo jede. posisa me u 5 minuta. naravno da kad je mama pri tome u panici da se situacija moze pogorsati jer onda i dijete dodatno ude u nervozu. sigurno da pomaze ako se ostane smiren, ma koliko plac bio jak i dugotrajan.
    i nazalost tome nema pomoci. treba sto mirnije docekati taj famozni treci mjesec, a u meduvremnu se puno nosati, smajhlati, ljuljati...nas spasava pilates lopta, i naravno spavanje na nama....cak nam je i pedijatrica rekla da nema drugog lijeka.

  34. #84
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moja cura skoro nikad nije podrignula iza obroka, zaspala bi na ciki, a moj moto je bio "ne diraj lava dok spava". Uvijek kad bi vrištala od plača, često bi se isprdila. Naravno da sam prvo pomislila na prave bolne grčeve....,
    Ali, jesti li ikad pomislile da možda i prde zbog svog tog silnog plača i napinjanja... meni je baš to palo na pamet, pa sam joj prestala masirat trbuščić, jer sam imala dojam da je to više nervira, nego što je boli trbuh, pa sam prestala sa svim aktivnostima vezanim uz probavu i bavila se drugom problematikom i gle čuda, grčevi nestali.
    Ma, ne kažem ja da neke bebe stvarno ne boli, pogotovo ako imaju gljivice, refluks..., pa i meni se zna tako napuhat stomak da doslovno vrištim od bolova gore od ijedne bebe, ali mi se čini da nije dobro svaki plač i nervozu bebe, a priori proglasit grčevima, već je bolje uzet u obzir i neke druge čimbenike.

  35. #85
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Špiro ima nekoliko vrsta plača, i točno znam koji se vezuje uz grčeve, a veoma često on uopče niti ne plače dok se grči več samo ima onaj zvuk natezanja, zacrveni se, i prdi li ga prdi.

  36. #86
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    , ali mi se čini da nije dobro svaki plač i nervozu bebe, a priori proglasit grčevima, već je bolje uzet u obzir i neke druge čimbenike.
    meni se cini da ne mozes profulati razliku izmedu grceva i obicnog cendranja ili nezadovoljstva. okej mozda kad ti beba tek dode doma pa jos ucis citati njen plac i ostalo, ali sve se to svlada kroz koji tjedan.

  37. #87
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Nisam ni mislila na cendranje, ni nezadovoljstvo (zato ne volim izraz emocionalno nezadovoljstvo, koji koristite, jer ispada kao da je beba nesretna općenito), mislim na pravu ljutnju i plač. Temperamentnije bebe će i za najmanju glupost (nešto je malo žulja, svrbi, hladno joj, vruće....) vrištati iz petnih žila, kao što će vrištati i ako su napuhnute, zato kažem da ne treba uvijek misliti da se radi isključivo o probavi.
    Nezreo je probavni sustav bebe, ali isto tako i živčani sustav.

  38. #88
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    RozaGroza, mislim da ti dijete nije spalilo na živce nego da jednostavno ima gljivice. Ako je guza crvena, stolice su smrdljive i čudne boje i dijete jako prdi - gledaj poraditi na podrigivanju. Zrak pogoduje gljivicama.

    I pojačaj jogurt u tvojoj prehrani

  39. #89
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    RozaGroza, mislim da ti dijete nije spalilo na živce nego da jednostavno ima gljivice. Ako je guza crvena, stolice su smrdljive i čudne boje i dijete jako prdi - gledaj poraditi na podrigivanju. Zrak pogoduje gljivicama.

    I pojačaj jogurt u tvojoj prehrani
    Davore, šta podrazumevaš pod stolicama čudne boje?
    Ovaj moj malac već par dana vrišti iz petinih žila po nekoliko puta na dan, prducka, stenje i uvija se, a stolica mu je zelenkasta. Ne bih rekla da je gladan - dobro spava i raste ko iz vode (9cm i 1 kg za mesec dana), ali ovo ga baš muči. Ne podrigne uvek posle obroka, a vidim da je prepun vazduha, kao luftbalon. I, da, povrh svega, meni se upalila neka dlaka na preponi i i imam čir koji curi, tako da pijem antibiotik. Pitam se da nije možda od toga? Da pojačam acidofile u ishrani?

  40. #90
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    Mojoj malenoj koja sad ima nepunih 5 mjeseci je jako pogorsavala grceve cokolada ( kakao) , grceve smo rjesavali nosanjem u ritmu muzike za ples , a kad je bila umorna onda smo je zamotali u dekicu i umirivali ventilatorom i pustanjem vode. znalo je trajati satima,cim bi se mi poveselili da spava i krenuli u sobu, opet je pocela plakati.
    da nismo tako radili plakala bi valjda bez prestanka...brojali smo dane kad ce navrsiti 3 mjeseca i zaista su u tom razdoblju grcevi sve manje bili intezivni.

  41. #91
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    aha da, i nikako ne smijem zaboraviti nesto sto je na ovom forumu tabu tema ali da toga nije bilo ona bi u vecernjim satima plakala i od gladi.

  42. #92
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Demi prvotno napisa Vidi poruku
    brojali smo dane kad ce navrsiti 3 mjeseca i zaista su u tom razdoblju grcevi sve manje bili intezivni.
    oh, kako poznato. mi brojimo jos 11 dana

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    pozdrav svima!!

    moja bebica danas punih mjesec dana. muku mučimo s grčevima od prvog dana. traju cijeli dan, al zato noću spavamo, srećom. sve sam probala. nalijevam se kamilicom i rooibos čajem. izbacila sam mlijeko. masiram, nosam, stavljam u polusjedeći položaj kad vidim da se muči kakit.... ali ništa. nedavno sam čula za biogaia probiotičke kapi pa me zanima ima li tko s tim iskustva?

  44. #94
    sensei avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj ka prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima!!

    moja bebica danas punih mjesec dana. muku mučimo s grčevima od prvog dana. traju cijeli dan, al zato noću spavamo, srećom. sve sam probala. nalijevam se kamilicom i rooibos čajem. izbacila sam mlijeko. masiram, nosam, stavljam u polusjedeći položaj kad vidim da se muči kakit.... ali ništa. nedavno sam čula za biogaia probiotičke kapi pa me zanima ima li tko s tim iskustva?
    Evo mi već mjesec dana koristimo Bio Gaia kapi tj. drugu bočicu, moj mali nema klasične grčeve nego ga frče po cijele dane i prducka i pomažu nam.

  45. #95
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    evo, vraćam s na temu da kažem naša iskustva...
    onaj antibiotik je mom maleckom zaista smetao. doklegod sam ga pila, a i par dana nakon toga, stolice su mu bile zelene i penušave, a on plačljiv i nervozan. normalna boja stolice vratila se nakon 5-6 dana, ali je grčenje i plakanje nastavljeno. kupili smo espumisan, koji takođe razbija mehuriće vazduha u crevima i stvarno mu je pomogao. takođe, otkrila sam da mu jako smeta kad jedem krastavce, luk i zelenu salatu, pa sam to izbacila iz ishrane.
    u toku trećeg meseca stvari su lagano išle na bolje, a sa puna dva i po grčevi su sasvim prestali.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    mi smo imali grčeve i puno puno sam čitala o njima, na žalost ne mogu citirati jer se ne sjećam gdje sam koju pamet pokupila ali ovako je bilo
    naravno, odmah se ograđujem - ovo nisu nikakvi savjeti, ja nisam liječnik - ovo su samo moja iskustva i nauka pokupljena usput! (za rizike i nuspojave pročitajte upute ...... )

    prva tri mjeseca novorođenčeta se još nazivaju i četvrto tromjesečje trudnoće - bebina crijeva još nisu razvijena i ona se tih tri mjeseca navikavaju na život i prehranu bez majčinog pupka!
    zato grčevi! kad se crijeva savim razviju , grčevi prestaju
    mamina prehrana - uglavnom nije uzrok grčeva , jer kada bi mama izbacivala iz prehrane sve što misli da bebi škodi, sve što su joj prijateljice i susjede rekle da bebi škodi na kraju bi jela samo kuhanu rižu
    mama treba jesti sve ali umjereno. ne treba nam beba imati grčeve da bi znali da grah napuhava?!?! pa i mi prducimo od graha! kaj ne?

    nekim bebama pomažu topli oblozi na tibici (a i nekim mamama to pomaže kod menstrualnih bolova)
    nekima pomažu 'bijeli šumovi' (fen, usisavač, napa) koji podsjećaju na zvukove iz maternice kada je sve bilo ugodno i lijepo
    neke bebe treba nosati i pjevati a neki pak gucnu par kapi čudesnih sirupa i sve prolazi
    ima puno kombinacija a najvažnije je ne uspaničariti jer beba osjeti kad je mama loše volje i onda se desi da oboje plaču

    nama je puuuuunno pomogao dvd - happiest baby on the block' i zamotavanje bebe u 'štrucu'! nije bilo kemije - samo kombinacija par jednostavnih pokreta, zvukova i uspavljivanje!
    a neki ne bi zamotali bebu ni za živu glavu!

    uglavnom nema jednostavnog riješenja - osim čekati da ta tri mjeseca prođu a do tada probajte sve što vam se čini da radi - samo da olakšate svojim bebicama!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    i još sam se nešto sjetila - negdje sam pročitala da bebina kakica može primiti boju mamine hrane što mi je bilo jako neobično
    ali ako mama jede crvenu ciklu, beba pije bijelo mlijeko a ono kaka crvenkastu kakicu?!?!!? ne mora biti crvena ali može povući malo na ciklu - pa eto da se ne prestrašite!

  48. #98
    ineska111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    30

    Početno

    Moja bebica ima vec preko 4 i pol mjeseca i jos ima grceve. Iskljucivo je na prsima. Kod nas su ti grcevi malo specificni, javljaju se svaki put kada beba zaspe. Ponekad samo stenje, izvija se i prducka, pa je ok, ne razbudi se. Ali ponekad (cesce) su toliko jaki da vristi u snu i probude ga. Kada je budan nikada ga ne boli, smije se, super je raspolozen. Kada zaspe, bilo po danu ili po noci, opet pocinju. Pedica je napravila sve moguce pretrage, sve je ok.

    Molim vas, pomozite. Ima li tko slicna iskustva, grceve koji tako dugo traju i koji se pojave samo kada beba zaspe...

  49. #99
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Samo da na brzinu napišem, mala mi se probudila - probaj piti roiboos čaj, ali onaj pravi, ne iz filter vrećica!

  50. #100
    ineska111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    30

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da na brzinu napišem, mala mi se probudila - probaj piti roiboos čaj, ali onaj pravi, ne iz filter vrećica!
    Hvala, mamica.
    Probala sam roiboos (pravi) i komorac (pravi).
    ... i masaze (nemamo problema sa kakicom), nekoliko lijekova prema kojima sam bila skepticna ali kada sam vidjela da ne prolaze i to sam probala, spavanje u svim mogucim polozajima, nosenje, kravlje mlijeko i mlijecne proizvode ne jedem (kao i masu hrane za koju posumnjam da mu je od nje gore)... nista nije pomoglo.
    A prosli smo davno ta famozna 3 mjeseca kada uglavnom sve prodje.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •