Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 266 od 266

Tema: Grcevi!?

  1. #251
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Giussepe, razumin te 100%... bila sam u istim problemima prije 2-3mjeseca...na kraju nisam pila, niti mu davala nikakve cajeve nego samo biogaia kapi...nakon par dana su mu grcevi prestali..ali je taman u to vrime poceo imati i neredovito stolicu, nisam sigurna jel to bilo zbog biogaie..brzo je i to doslo na svoje...e sad, neki kazu da im biogaia uopce nije pomogla, meni eto je..pa ako zelis probaj..a sto se setnja tice, meni je to bio problem sve do prije nekih 20 dana..polako se naviknuo, dotad svaka setnja nam je svima skupa bila traumaticna, vristanje i samo vristanje kao da sam ga na igle stavila...samo izlazi, setaj, naviknuti ce se...meni je bilo lakse utoliko sto je tek odnedavno lipo vrime ko stvoreno za setnje, kad sam rodila bila je zima pa nismo ni mogli van toliko, a sad ovo vrime tocno vuce vani, i tesko je starije dijete zadrzati u kuci, pa i nas same..ja vidim po sebi da sam se preporodila odkad redovno mogu vani na zrak...proci ce, neznam sto ti drugo reci, dotad malo vozi, malo nosaj i tako...i ne brini neces prosvikati, koliko god ti se u nekim trenucima cini obrnuto..drzi se...

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

  2. #252
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Kao sto sam prije napisala grcevi nam se javljaju i nocu. Malac tada jako stenje i napinje se. To traje po pola sata, i to je uglavnom kroz san, ali,cesto se i probudi...nocu ga uglavnom uspijem umiriti cicom.
    To naprezanje cesto zavrsava vjetrovima...
    Umirindr, al onda nakon cca pola sata ili sat opet ispocetka..
    Jel se to jos nekome dogadjalo? Skoro svaku noc pred jutro krene, nekad prije nekad kasnije...
    Pretpostavljam.da su i to grcevi? Kad to prestane?
    Negdje sam svojedobno procitala da probavni sustav najvise sazrijeva tako pred jutro oko 4,5?

  3. #253
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj je isto tako poceo prduckati i stenjati oko 3 ujutro pa do kad se ne bi probudio. Nekad u 4, nekad u 7.
    Pomagalo bi mu da mu stisnem noge na trbuh da se lakse isprdi, ali on bi i kakao, pa smo zavrsili na presvlacenju, budjenju i ponovnom uspavljivanju...

    Prestalo je s 5 mjeseci.

  4. #254
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moj je jedno vrime oko ponoći, poslije oko 5 ujutro..nama bi trajalo 2-3 sata..isto tako napinjanje, stenjanje..ako bi se uspija pokakati super..Prestane uglavnom sa 3-4 mjeseca. Nama je prestalo nešto prije drugog mjeseca.

  5. #255
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    S pet mjeseci???
    OMG
    pa kako cu ja to zdurati??

    Da to je to onda, ovaj moj se pokaka oko sest ujutro, ali nastavi se stenjanje i nakon toga...

    Isto tako mu stiscem nogice da se isprdi, malo se umiri, ali onda opet...pa cica pa ga dignem pa dolje...pa tako u krug.

    Dobro bar znam da su i drugi imali tih problema.. evo od sedam spava na meni u marami i stisce nogice svako malo

  6. #256
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja budem budna citavo to vrijeme jer ne mogu zaspati dok god ga cujem da nije miran...

  7. #257
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    5 mjeseci? jesi se ovo nadovezala na neki drugi post?
    Moj se uglavnom nacicavao za to vrijeme, onda bi se prejeo pa još gore. A najmirniji bi bio kod tate u to vrijeme, on bi ga stavio sebi na prsa, tamo mu valjda nije mirisila cika, i tata je bio mirniji u tim trenucima, pa valjda zbog toga.

  8. #258
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ah 5 mjeseci bellin post, nisam vidjela..Bome svaka vam čast, nama je kratko trajalo, a bila sam na rubu snage, moj još nema 5 mjeseci, dosad sam i zaboravila skoro, a da nam još traje..uff..eto imali smo sreće, od troje djece, jedno je imalo grčeve i to kratko...

  9. #259
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Bella77 iznad pise da joj prestalo s pet mj
    Moj tatu nece primirisat, kad ga ulove grcevi jedino je kod mene miran.

  10. #260
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pa ja zivim u nadi da nece tako dugo trajati.

  11. #261
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni je s prvim bilo jos gore, tako da mi je ovo bilo tesko, ali podnosljivo jer sam znala da moze i gore.

    S prvim sam imala toliko problema s grcevima da smo prva tri mjeseca proveli nosajuci na rukama. I dan i noc.
    Ovaj drugi se je patio ali je sve bilo uglavnom u snu, nisam nosala, nego lezala. Velika razlika.
    Sretno!

  12. #262
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pa evo mi se nosamo doslovno cijeli dan. Spava iskljucivo u marami ili ergu na meni preko dana..nocu bude ok do tih cca dva, tri kako koju noc...

  13. #263
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Nadam se da ce brzo proci. Sve ti se cini da neces izdrzati, ali kad prodje, zaboravi se brzo. A proci ce.

  14. #264

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    14

  15. #265

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, moja beba ima grčeve nekad intenzivnije a nekad ne. Većinom stenje i crveni se u licu.
    Zanima me, s obzirom da uzimamo probiotik Wayu i kapi za grčeve prvo one Kids Colic, a sad Espumisam, niti jedne se nisu pokazale učinkovito, mogu li se navedene kapi za grčeve mijenjati ili ne?
    Patronažna sestra nam je rekla da mogu ali pojedine mame su rekle da ne.
    Da li ima neko iskustva kao i mi.

  16. #266
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Dojite bebu? Koliko je stara? Ja ne bih toliko mijenjala, morate se savjetovati s pedijatrom.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •