Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Alternativno hranjenje: Kako prijeći na šalicu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno Alternativno hranjenje: Kako prijeći na šalicu?

    Moja beba uz dojenje pije i iz bočice (npr. izdojeno mlijeko).
    Pitanje je: koji je najbolji put od bočice prema šalici? Probali smo direktno, ali ju nervira i isprolijeva pola (moram napomenuti da je prilično živahna i jaka).
    Također smo probali preko šalice s tvrdim kljunom - opet isto.
    Sad imamo šalicu sa silikonskim kljunom; može li on biti alternativa bočici ili je to ipak slično (što se tiče samog sisanja)?

    Ako već postoji ovakvo pitanje, pliz, usmjerite me, pretražnik mi ne radi.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa koliko je stara beba? zbog cega je neophodno prebaciti je na salicu?

    moj je na zalost u pocetku dobijao i formulu a poslje kad se uspostavila laktacija dobijao je na bocicu izdojeno mlijeko jer sam se ja sa 3 i pol mj vratila na posao (nizozemska ima porodiljni 16 tjedana, u to je ukljuceno vrijeme prije i poslje poroda)

    poslje je samo poceo piti iz salice

  3. #3
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Pokušaj sa manjom čašicom (tipa onih za aperitiv) samo neka bude sa debljom stijenkom. I samo joj prisloni uz donju usnu pa će polako uzimati jezikom. S vremenom će tražiti da jače nagneš i polako početi piti.
    Druga opcija koja funkcionira nama je bočica sa sportskim čepom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Mačko-lutalice , mala ima skoro 4 i po mjeseca.
    Želim isklučiti bočicu kao razlogu za štrajk koji smo imali prije nekoliko dana. I inače ju je teško privoliti na cicu, a treba mi pomoći da pojačamo laktaciju, jer još uvijek dobija više adaptiranog.

    Grome, pokušali smo s čašicom od 2 cl, ali se ljuti i trga pa sve isprolijevamo (na net-u su te bebe jako male i mirne). A čašu s kljunom privuče k sebi kao da je sudnji dan ,
    samo se bojim da je to slično bočici. Žličicu hoće fino primiti, ali samo kad nije jako gladna, jer takvo hranjenje traje cijelu vječnost.
    Sad još razmišljam kupiti negdje onu tanku silikonsku cjevčicu pa da popije cijelu bočicu na cici.

  5. #5
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Pokušaj sa onom malom janom sa sportskim čepom. Nije niti slično bočici i ne prolijeva se (osim na početku ), a ide brže nego žličicom.
    Moja zna piti tako, ali pojma nema kaj bi s dudom ili s kljunićem. Bačeni novci.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    uzmi salicu koja ti je ugodna za drzanje u ruci

    ako je od stakla samo je malo ugrij (uljevanjem tople vode) jer staklo brzo ohladi mlijeko

    ja sam dobijala savijete da bude sa debelim rubom

    sa 4 i pol mjeseca beba vec moze rukom ili nogom vrlo uspjesno i vrlo brzo mlatnuti po casi pa se nemoj uzbudjivati ako proljevas dok se ne uhodate

    meni je kod relaktacije pomoglo mahnito izdajanje i koristila sam 8 tjedana motilium

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    meni je kod relaktacije pomoglo mahnito izdajanje i koristila sam 8 tjedana motilium
    Nemam pojma što je to i gdje se može nabaviti. Ali nadam se da mi neće trebati; malo se popravlja situacija izdajanjem. Samo da još uspijem malu 'nagovoriti' da cicka.
    Jer, opet je počela štrajk - čim skuži cicu, plače . A dva dana je išlo super, ne znam koji se vrag uvukao među nas...
    ---
    Danas smo trenirali sisanje na prst i špricu. Morat ću izbaciti sve bočice i kljunove, a ponestaje mi ideja...

    I još jedno (možda glupo?) pitanje - kako to da bebe nastave sisati, jednom kad skuže da na čašu ide puno brže (npr. kad počne dohrana i sokići)?

  8. #8
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj aro32 prvotno napisa
    Sad još razmišljam kupiti negdje onu tanku silikonsku cjevčicu pa da popije cijelu bočicu na cici.
    Tek sad vidim. Pa mi smo to radili! Kupi u apoteci gastronazalnu sondu (najtanju): jedan kraj stavi u čašu, šalicu ili natakni na špricu a drugi metni s bradavicom bebi u usta.
    Naša na početku uopće nije znala povući a onda je jedan dan u dva, tri gutljaja ispraznila čašicu pa smo poslije koristili špricu (morala je vući i klip pa je išlo sporije). Nakon 2 tjedna sisala je sama.
    Ako ne nabaviš, javi mi se na pp pa ću ti poslati. Ostalo mi je

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •