Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
ima piramil, ramed, ampril 1.25
možeš kombinirati letrox 100 i 1/2 letroxa 150
može se iskombinirati da se izbjegne doplata
Hvala na info za ramipril
Nije mi dr nikad ponudila generičku zamjenu za Tritace, nemam pojma zašto. Ne smeta mi ova sitna doplata, samo sam željela naglasiti da dopunsko HZZO-a ne pokriva doplate za lijekove s B liste, iako ljudi često misle da ako imaju dopunsko, da se ne može desiti da išta moraju platiti. Fakat nisam od onih pacijenata koji ne pristaju na generike

Kod ovog inzulina ne postoji generik (točnije, bio bi to biosimilar kad bi postojao ali još je pod patentom), ali o tome sam informirana bolje od liječnika i to svjesno biram. Sreća je što je u Hr stavljen na listu, makar i B, jer su u nekim zemljama odustali zbog previsoke cijene pa pacijenti stvarno nemaju izbora, taj analog uopće nije prisutan na tržištu. Onda pređu na pumpu (radi se o bazalnom inz, degludek), što je još skuplje

Ako se dobro sjećam, tablete Letroxa još su sitnije od Euthyroxa, pa je to lomljenje ne baš sretno rješenje. Ne meni, nego i inače. Doktori obično daju Eu ili L u ovisnosti na sposobnost podnošenja laktoze iako su to tako male koncentracije da me čudi da to itko osjeti. Inače, oni su jedan drugome generik ali očito je L jeftiniji za HZZO kad je Eu na B listi (pretpostavljam, nisam provjeravala).

Uglavnom, ne žalim se na to što plaćam doplatu za neke od svojih lijekova i ne tražim alternative, samo sam željela naglasiti da dopunsko od HZZO-a ne pokriva baš sve lijekove i može se desiti da se mora doplatiti. Ako i postoji generik, liječnici u primarnoj zaštiti ih ne predlože uvijek, ne znam zašto.