Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Bivacin sprej - zašto ga nema, što umjesto njega?

  1. #1
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno Bivacin sprej - zašto ga nema, što umjesto njega?

    Prijateljica koja treba roditi ove dane bezuspješno po Zagrebu traži Bivacin sprej, te su joj svuda rekli da ga je u RH zabranjeno proizvoditi te prodavati, no zanimljivo u Sloveniji se kao može slobodno kupiti????

    Zna li netko nešto više?

    Također je pitala ima imaju li išta drugo kao zamjenu za Bivacin, odgovor je bio - NE!

    Što da kupi?
    Ovo joj je drugo dijete i kaže da joj je kod prvog poroda sprej jako pomogao, tako da pomagajte!!!

  2. #2
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ivacin&start=0

    znam da je bilo još tih tema, i ja sam nešto o tome postala (ništa prepametno ), možeš još malo pretražiti...

  3. #3
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    garamicin sprej, nek to pokuša naći ili bilo koji antibiotski.

    bivacin ja još imam...niti se ne sjećam da sam ga koristila...možda jednom...ako baš ništa ne nađe kao zamjenu (što mi je full čudno), evo proslijedim joj ja ovaj svoj (ako ga nađem)

    btw, bivacin mi je bio jedna od mnogih stvari koje sam nabavljala prije poroda po uzoru na članak s rodinih stranica, no evo, moram priznati da mi mnoge te stvari nisu trebale i da je, u našem slučaju, spisak bitnih stvari bio znatno drugačiji.... :/

  4. #4
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja sam za ponte koristila bivacin mast, puno mi je bila bolja od spreja. To može kupiti u svakoj apoteci.

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja nisam koristila ništa osim čiste vode. Čemu antibiotik?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ja nisam koristila ništa osim čiste vode. Čemu antibiotik?
    Joj meni je upravo trebao antibiotik. Upalili su mi se šavovi. Bivacina nema, zamjene nema- jedino oktenisept hmmmmm koji nije adekvatna zamjena. MM je prošao sve gradske apoteke dok se nije dokopao bivacin masti. Napokon sam se spasila sa njom. Ajme šta sve ženski stvor mora pretrpit, ludilo


    Dobro je imati bivacin, zlu ne trebalo.

  7. #7
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ja nisam koristila ništa osim čiste vode. Čemu antibiotik?
    Joj meni je upravo trebao antibiotik. Upalili su mi se šavovi.
    To mi je jasno. Nije mi jasno čemu ako nema upale? Dovoljna je dobra higijena rane.

  8. #8
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Meni je npr. pukao cijeli šav (šivali su me u tri sloja, u svakom po 4 šava... puknuko je sve!!!), nisam dobila temperaturu, pa me nisu htjeli vratiti u bolnicu, nego su mi rekli čuvajte se, perite, ništa gore ne stavljajte, pa kak da ne stavljam!!! - a ja ŠOKUUUUU!!!
    Mislila sam da ću završiti na operaciji, ili biti u katastrofa stanju cijeli život.. na moju sreću našla sam preko preporuke fenomenalnu patronažnu jer se "naša" taman razbolila, pa sam ju upitala za savjet.
    Preporučila mi je nešto što se zove peruanski balzam i bila ga je teško naći kao suho zlato u ZG (prije 4.i pol.g.) sada ne znam, no taj "katran" tj. meni je izgledalo kao katran iliti smola su mene spasili - to je nekakva biljna esencija koju oni u ljekanama i tvornicama stavljaju u sve kreme da bi bile bolje, te se od pamtivjeka koristi za zarastanje rana i ožiljaka. Ja sam svaki dan po tri puta - 4.tj. ranu ispirala peroksidom 3% te na sterilnu kompresu stavljala malo tog balzama i na ranu.
    Nije se upalilo, pomoglo je da prirodno zaraste i skoro se ne vidi.

    A sada dobre vijesti, prijateljica koja je tražila Bivacin je jutros rodila, bez rezanja :D :D :D , mrvicu prerano ali sve ok, pa puse i čestitke mami i lijepoj curici !

  9. #9
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    A sada dobre vijesti, prijateljica koja je tražila Bivacin je jutros rodila, bez rezanja :D :D :D , mrvicu prerano ali sve ok, pa puse i čestitke mami i lijepoj curici !
    Da se ona ne zove Ksenija?
    Kako god, cestitke od srca

  10. #10
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Nije draga, nego Jelena :D !

  11. #11
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

  12. #12
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ako se dobro sjećam, a imala sam dugotrajne probleme s pontima nakon poroda, ginekolog mi je preporučio Octenisept i Garamicyn mast. Uopće se ne sjećam je li mi pomoglo, ali sam ih počela koristiti tek 4 tjedna nakon poroda i u to sam vrijeme izlazila s djetetom van pa valjda jest. Prije toga su mi još u rodilištu dali Rivanol, ali mi nije baš pomagao.

  13. #13
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    meni je octenisept fantastičan!
    uvijek ga imamo doma u kućnoj ljekarni.

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Evo ja imam 2 šava, malo sam pukla, i ne stavljam apsolutno ništa.

  15. #15
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj curly mama prvotno napisa
    X
    ja ga koristila nakon drugog poroda (iako nisam bila rezana, ali je palo par šavova) i preporodila sam se
    najbolje je to što je antibakterijski, dezinficira, pa štiti od bolničkih bakterija (zlunetrebalo), a nije nepotreban antibiotik

    zapravo, najvažnije je svaku ranu održavati čistom i suhom

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    118

    Početno

    Ja sam rodila prije 2 mjeseca, ništa nisam koristila, samo redovita higijena - nakon svake nužde,male i velike.

  17. #17
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa

    bivacin ja još imam...
    da i sebe jednom quotam....nemam više taj sprej...žao mi je što sam dala lažnu nadu...
    nadam se da je romina frendica našla dobru zamjenu....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Niti ja nisam koristila Bivacin premda sam ga imala sa sobom. Samo čista voda i osušiti ranu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Niti ja nisam koristila Bivacin premda sam ga imala sa sobom. Samo čista voda i osušiti ranu.

  20. #20
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mislim da je octenisept puno bolja varijanta od antibiotika bez potrebe...
    on također djeluje na sve bakteruše, gljivice, klamidije, čak se koristi u lječenju HPV-a..mi ga također imamo uvijek u kućnoj ljekarni..osim toga odličan je i za njegu pupčića.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj DaDo prvotno napisa
    mislim da je octenisept puno bolja varijanta od antibiotika bez potrebe...
    on također djeluje na sve bakteruše, gljivice, klamidije, čak se koristi u lječenju HPV-a..mi ga također imamo uvijek u kućnoj ljekarni..osim toga odličan je i za njegu pupčića.
    slažem se!

  22. #22
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Da, u bolnicama sada propagiraju octenisept, jer dezinficira pupak. Bivacin prašak je bio super, jer se pupak lakše sušio, ali ga očito više ne proizvode. Nama je pupak bio malo crven izvana (još uvijek nije otpao batrljak) i nakon samo 1 dan špricanja octeniseptom crvenilo se povuklo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Kod nas ( BiH) sam bez problema našla bivacin sprej. trebao nam je prašak za pupak,a u ljekarnoj su nam rekli da imaju samo u spreju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Poslala sam muža u Sloveniju da pročačka ljekarne u potrazi za Bivacin sprejem i dobio je odgovor u jedno 10 tak ljekarni od granice pa do Celja da se bivacin više ne proizvodi i da ga zato nema pa tako da znate- niti Slovenija nije meka za Bivacin!

    imaju navodno samo Bivcin mast, ali mu ju nisu htjeli prodati bez recepta

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    uspjela sam naći dostojnu zamjenu za bivacyn :D
    nadam se da ću nekome pomoći.....

    frendici sam rekla da potraži po Hercegovini nešto slično ako ima...i naša je sprej od Galenike iz Beograda, zove se ENBECIN
    sastava isti kao i bivacyn (neomicin i bacitracin)

    samo kad dođe do mene vidjet ću kak to izgleda kad se pošprica....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    11

    Početno

    Dermatol, a sad ima u ljekarnama novi prasak nisam sigurna tocan naziv nesto, pocinje sa T, dobili su ga nedavno i jako je blizak po sastavu Bivacinu. Ja sam trazila isto zbog pupka jer koristenjem Octanisepta pupak se drzao jako dugo, nikako da otpadne, onda sam uzela Dermatol i pupak otpao za 2 dana, alu uglavnom sada postoji ta nova zamjena za Bivacin

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    A kaj se sad kosristi za pupak ak nema bivacina u prahu?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Oprostite, koristi?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ja sam koristila bivacin mast i odlicna je,rana mi je odmah pocela brze zarastat...Ima je u svakoj apoteci!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Ja sam koristila bivacin mast i odlicna je,rana mi je odmah pocela brze zarastat...Ima je u svakoj apoteci!
    super da ti je pomoglo, ali mislim da mast nije baš preporučljiva je rana ne može "disati"

    postoji u hercegovini Beocin prašak-ista stvar kao bivacyn, kombinacija neomicin/bacitracin

    u Hr nema ništa što je identična zamjena za Bivacyn

    ima Dermatol

    i noviji Tyrosur- tirotricin, nemam pojma kakva su iskustva s ovim

  31. #31
    laura_001 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    232

    Početno

    ja sam koristila octenisept i maloj mi je pupak stajao čak 20 dana, e onda sam uzela taj prašak, mislim da se zove dermatol i otpao je sutradan

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj laura_001 prvotno napisa
    ja sam koristila octenisept i maloj mi je pupak stajao čak 20 dana, e onda sam uzela taj prašak, mislim da se zove dermatol i otpao je sutradan
    po meni octenisept jako vlaži...teško da će se posušiti i otpasti...moje mišljenje bez iskustva

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Mislila sam da pricamo o epi a ne o pupku.Koliko ja znam za pupak se koristi ona tekucina sto dobijes u bocici kao za kapi.Kapnes 2-3 kapi i ona se zapjeni.Zaboravila sam kako se tocno zove...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Mislila sam da pricamo o epi a ne o pupku.Koliko ja znam za pupak se koristi ona tekucina sto dobijes u bocici kao za kapi.Kapnes 2-3 kapi i ona se zapjeni.Zaboravila sam kako se tocno zove...
    pomiješalo se ...priča se i o jednom i o drugom....

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    ma tak svejedno. Pričamo o bivacinu

    Kaj se stavlja bebi na pupak da opadne sad?

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ništa
    preporuke su "tzv" suha njega
    držiš pupak suhim i to je to

    kćer sam "bivacinirala", "octeniseptizirala" i "hidrogenizirala", sina nisam ničim tretirala
    njoj je pupak "otpadao" tri tjedna, završili na lapizaciji
    njemu sve ko rukom odnešeno u roku od tjedan dana.
    nikako ne želim reći da su uzrok njezinim problemima prašenja i špricanja, nego želim naglasiti kako doista nema potrebe ni za čime.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Mislila sam da pricamo o epi a ne o pupku.Koliko ja znam za pupak se koristi ona tekucina sto dobijes u bocici kao za kapi.Kapnes 2-3 kapi i ona se zapjeni.Zaboravila sam kako se tocno zove...
    hidrogen
    3 postotni

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Joj da HIDROGEN.Cak sam jutros pretrazila malom ladice ne bi li nasla tu bocicu da procitam....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    kad su mi se šavovi upalili, našpricala sam se sa octeniseptom,

    ali je meni najbolje pomagalo luftanje:
    skinuti gaćice, ispod guze ručnik i ulošci, noge savinute u koljenu i tako provesti bar 15 min par puta dnevno ili navečer prije spavanja.
    bol se odmah smanjila

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Citiraj ponosna mama prvotno napisa
    kad su mi se šavovi upalili, našpricala sam se sa octeniseptom,

    ali je meni najbolje pomagalo luftanje:
    skinuti gaćice, ispod guze ručnik i ulošci, noge savinute u koljenu i tako provesti bar 15 min par puta dnevno ili navečer prije spavanja.
    bol se odmah smanjila
    To je dobro, ak nema nikog doma...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2

    Početno

    nama je za pupak patronažna preporučila tyrosur. ista fora kao i bivacin, evo pupak nam izgleda savršeno, još je samo točkica mala ostala. jučer smo napunili 3 tjedna.

  42. #42
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Preporučujem Octenisept. Koristila ga već u bolnici nakon epiziotomije. To mi je preporučila i primalja i patronažna.

  43. #43
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    I mi preporučamo tyrosur prašak, morali smo ga koristit jer se pupak inficirao. Za jedan dan je riješen problem, samo ga je jako teško nabaviti. Gela navodno ima uvijek, ali je prašak bolji.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    ja na epi nista osim vode nistam stavljala, znaci redovna neka cistom vodom.
    pupak samo jodom, jednom dnevno, bez ponovnog previjanja, samo na postojecu gazu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •