Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 251

Tema: JUTARNJI LIST 28.05.2009- novi prijedlog Zakona o MPO

  1. #101
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Gabi prvotno napisa
    Citiraj Pinky prvotno napisa
    zasto bi meni zivot krojila katolicka crkva? ko im daje pravo na to?
    bjesna sam ko nikad u zivotu, fakat imam osjecaj da cu explodirati
    Pinky draga, u potpunosti se slažem s tobom. MM mi nije dao da to napišem jer pretpostavlja da ima puno vjernika na ovom forumu , ali baš me briga. I ja imam pravo na svoje mišljenje.

    ja se isto smatram vjernikom, ali mi nije jasno zasto se crkva mijesa u zakone. cak ja mogu nekom glupom logikom rec da je meni ok da mi katolicka crkva odredjuje jer ja sam katolik (nije mi u redu da se razumimo), ali kao sto sam naglasila, ima ovdje svakakvih religija i ljudi i fakat ne vidim mjestu mijesanju crkve u svjetovne zakone. oni mogu dati svoje misljenje, cak i preporuku vjernicima, ali se ne smiju mijesati direktno u zakon kao sto je sada slucaj

  2. #102
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    neću čitat cijeli topic, prejadna sam i prebijesna za to, odmah ću istresti svoje misli jer me samo vi tu možete razumjeti.
    nakon 7 dana raja na godišnjem, Milinović me jučer toliko raspizdio da sam se rasplakala ko malo dijete. mrzim ga doslovno! i njega i stranku mu! i crkvu i Crkvu! i ovu državu!
    očajna sam i bespomoćna. ljuta prije svega. nikad im neću dat glas ni na jednim izborima!!!!!! NIKAD

  3. #103
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    lorien puno ti hvala na postu

  4. #104
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Na ovakav način donacija neće biti, a neće biti ni zamrzavanja, ni parova koji nisu u braku... dakle opet idemo natrag...to je način kako predstaviti javnosti da sam ti puno dao, a zapravo sam te pokrao...

    Samo za danas znam četiri cure osim mene koje iz zadnjeg postupka na vv nemaju ni jednog smrzliča! Slučajnost ili je naputak već stigao!?

    Kada sam već na izlasku pitala dr. što je s ostalim js ko iz topa je odgovorio da ništa nije smrznuto .... nije nigdje ni pogledao, ni provjerio...kao da je za sve već odgovor pripremljen i isti...nadam se da moje sumnje nisu istinite jer vam ne mogu opisati kako bi me to povrijedilo i razočaralo...

    Sve ostalo ste već napisale, a nema tih riječi kojima bi opisala svoj bijes

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Pinky, nadam se da sam bar malo pomogla, ako na nesto jos naidjem, odmah javim!
    Pozdrav!

  6. #106
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Joj cure moje...ja kipim od bijesa od jučer...

    Baš me zanima da bilo tko od njih ima takav problem dal bi isto pričali i iste zakone donosili. I onda non stop čujemo kak nam je natalitet mali...mamicu im njihovu, dođe mi da se odselim iz ovakve jadne države...

    I slažem se definitivno s tobom Lorien( kao i sa svim curama do sada) da bi trebalo reagirati prije donošenja zakona jer će to poslije biti puno, puno teže...

    Joj, koma...sutra idem kod dr. A i baš ću ga pitat kaj on misli o svemu ovome...makar znam šta će mi reć, pa normalan je čovjek.
    svima...

  7. #107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Hvala, lorien!

  8. #108
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja se sijećam da je početkom godine dr Radaković iz Petrove (inače zaslužan za našu mrvicu) u Dobro jutro HR lijepo demonstrirao činjenice s grafikonima....očito nikog nije briga za znanstvene i stvarne činjenice i podatke, već kako se dodvoriti crkvi...a vjera i crkva su za mene dvije jako različite stvari...crkva je institucija ljudi koja je kroz povijest svašta radila, a živi na grbači naroda umjesto da im pomaže.....i nikog nije briga što neplodnost je sve veća i što će nas biti sve manje

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    samo sam jos zaboravila napomenuti da ustavni sud nije toliko brz pri odlucivanju o ustavnosti zakona pa mogu proci i 2-3 godine dok to ne uzmu u razmatranje sto je predugo vrijeme za sve nas. a sve dok je zakon na snazi mora se i postivati. sve u svemu, jedna malo zesca medijska kampanja protiv ovakvog zakona bi jedino mogla imati ucinka. to je barem moje misljenje.

  10. #110
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    ja se samo bojim da i ovaj zakon ne prođe u tajnosti kao i velik broj nebuloznih zakona u zadnjih par godina, nažalost takav je način na koji funkcionira vladajuća stranka.
    Nadam se da ćemo sve moći ovu ljutnju i bijes koji osjećamo pretvoriti u energiju za borbu, slažem se Lorien da bi to moralo biti prije donošenja ovog zakona

  11. #111
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sve u svemu, potrebna je hitra akcija, po mom misljenju i udruge beta i udruge roda jer obje imaju kredibilitet u ovoj drzavi. bar se nadam.

    a ako treba, mozemo sve i pisati pisma saboru, zatrpati ih postom.... ili neki drugi vid akcije, nesto, bilo sto....

  12. #112
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    slažem se s Lorien, medijska kampanja je pravo rješenje. za to nam treba brza reakcija i nažalost dosta para. jel znamo nekoga (Soroša ) tko bi nam to financirao? da pitamo nekog iz Ženskih studija?

    ja cijeli dan razmišljam da napravim dokumentarac o nama, želim snimiti jedan cijeli život, ovo je prilika... ali to traje... ajde neki brainstorming...

  13. #113
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    soros vise ne financira....

  14. #114
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    E cure moje... Postoje dva topica vezano uz akciju, malo procackajte po history, i onda su svi bili bijesni ali nikome nista.

    Mene je neaktivnost nasih cura puno vise razocarala.

  15. #115
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    slažem se s Lorien, medijska kampanja je pravo rješenje. za to nam treba brza reakcija i nažalost dosta para. jel znamo nekoga (Soroša ) tko bi nam to financirao? da pitamo nekog iz Ženskih studija?

    ja cijeli dan razmišljam da napravim dokumentarac o nama, želim snimiti jedan cijeli život, ovo je prilika... ali to traje... ajde neki brainstorming...
    Ksena sto je sa onim pp-ima koje si mi slala? (znas o cemu pricam )

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Kakve gluposti može izreči jedan ministar

    http://www.glasistre.hr/?587586deae1...30751,288152,,

    Potpomognuta oplodnja samo za bračne parove


    ZAGREB - Vlada bi za desetak dana trebala početi raspravu o zakonu o medicinski potpomognutoj oplodnji kojim se predlaže da na taj način djecu mogu dobiti samo građani koji su u braku te da ta djeca nakon punoljetnosti imaju pravo znati tko su njihovi biološki roditelji. Tako će djeca začeta medicinski potpomognutom oplodnjom nakon 18. godine imati pravo znati identitet osobe koja je donirala spermu ili jajnu stanicu za njihovo začeće.
    Ministar Darko Milinović smatra da to neće uzrokovati pad zainteresiranosti donatora, a pri izradi takve odredbe u ministarstvu su se vodili time da i posvojeno dijete nakon navršene 18. godine života ima pravo znati tko su mu biološki roditelji.
    Odredbu po kojoj pravo na medicinski potpomognutu oplodnju imaju samo osobe u braku Milinović ne smatra diskriminirajućom te dodaje da Hrvatska 290 godina nema zakon koji regulira to područje pa je bolji bilo kakav nego nikakav zakon. Ministar tvrdi da se pri izradi zakonskog prijedloga ministarstvo konzultiralo i s Katoličkom crkvom.
    - Konzultacije oko ovog zakona praktički traju već 20-ak godina, dakle konzultirana je i Crkva i široka društvena zajednica te mislim da smo izradili zakonski prijedlog koji je prihvatljiv i onom konzervativnom dijelu društva, kojemu pripada najveći dio građana Hrvatske, ali i onim liberalnijima. Naime, jedan od uvjeta za umjetnu oplodnju je brak, a liberalni je dio dopuštanje donacije i jajnih stanica i sperme, dok primjerice neke zemlje EU-a imaju mogućnost doniranja samo jednog, kazao je ministar.
    Objasnio je i da se sadašnji prijedlog razlikuje od SDP-ovog po tome što ne dopušta zamrzavanje zametka, a motiv za takvu zabranu, istaknuo je Milinović, je i u tome što za njegovu stranku (HDZ) život počinje danom začetka pa je tako zametak živo biće.
    - Na taj način štitimo se i od mogućnosti zloporabe, a da bi se uveli određeni kriteriji znat će se koje se zdravstvene ustanove mogu baviti umjetnom oplodnjom, a uvodi se i registar donora, zaključio je ministar.

    A on je kao neki ginekolog ?
    Da zapravo on govori šta mu naredi Sanader a Sanader govori šta mu naredi crkva itd..

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Ono što mene muči..?

    Da li možete za vrijeme korizme ili pokore uči u mesarnu i kupiti meso--možete,da li možete raditi u nedelju-možete.....Pa sada nek mi netko objasni zašto ne možeš iči na IVF-ET sa smrzličima.

    Pa imaaju li ti ljudi šta soli u glavi,pa koji k.... su studirali a mi im plačali studije ?

    I sada tj sutra prekosutra kada se zaključi kako če papa i ostala klapa moja mala Vani če biti žigoisana cijeli život i biti dijete izvan zakona.
    Pa sada ako to nije diskriminacija dijeteta šta je ?

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Mozemo li i sto uciniti dok nam svima ne bude prekasno?

  19. #119
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    mislim da je sad važnije fokusirati se na 2 problema:
    1. OGRANIČAVANJE BROJA OPLOĐENIH ZAMETAKA NA 3
    2. NEANONIMNOST DONATORA
    3. ZABRANA KRIOPREZERVACIJE i sve što ovakav prijedlog zakona može donijeti sa sobom


    pustite molim vas vjeru i crkvu i povlačenje paralela u ovom trenutku, editirat ćemo postove jer ništa konstruktivno neće izaći ako se krene svađati oko crkve i vjere-već nam to poznato iz prakse.

  20. #120
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    marci postoji li sansa da se link na peticiju stavi i na neki drugi pdf ovog foruma. osobno ne citam druge pdf-ove, tako da vjerojatno ima dosta zena koje ne citaju ovaj a koje bi mozda i potpisale peticiju

  21. #121
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    peticija će biti na portalu kao i ona stara, ne na forumu.

    postavit ću vam link ako neće moći naći! čim se postavi peticija, javim!

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    peticija će biti na portalu kao i ona stara, ne na forumu.

    postavit ću vam link ako neće moći naći! čim se postavi peticija, javim!
    Odlicno!

  23. #123

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    mislim da je sad važnije fokusirati se na 2 problema:
    1. OGRANIČAVANJE BROJA OPLOĐENIH ZAMETAKA NA 3
    2. NEANONIMNOST DONATORA i sve što ovakav prijedlog zakona može donijeti sa sobom


    pustite molim vas vjeru i crkvu i povlačenje paralela u ovom trenutku, editirat ćemo postove jer ništa konstruktivno neće izaći ako se krene svađati oko crkve i vjere-već nam to poznato iz prakse.
    Potpis!

  24. #124
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Mislim da bi Udruge trebale sustavno istupati u medijima, doslovce bombardirati sve medije informacijama o MPO. Moja vlastita mama ne zna što to točno znači i kroz što se sve mora proći, a recimo da je preko mene u doticaju s tim. Kako očekivati od običnog građanina (kad kažem obični mislim na ljude nemedicinske struke i one koje se nisu susreli s MPO) da zna nešto o tome. Svakodnevno u novinama čitamo o razno raznim dijetama, tretmanima ljepote pa zašto ne bi čitali i o MPO. Ali doslovce o cijelom postupku. Koji su lijekovi, koliko ih se uzima, kako se prate jajne stanice, o samoj punkciji. Da ima žena koje imaju 10 i više stanica, a oplodi se jedna, možda dvije. Da ljudi shvate kakva je to muka. Da shvate zašto je odluka o oplodnji samo 3 jajne stanice katastrofalna i zašto je nužna mogućnost zamrzavanja. I kome je manipulacija embrijima uopće na pameti? Nijednom normalnom čovjeku, a kriminalaca će uvijek biti, a za njih postoje posebni zakoni i institucije.

  25. #125
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Mislim da bi Udruge trebale sustavno istupati u medijima, doslovce bombardirati sve medije informacijama o MPO. Moja vlastita mama ne zna što to točno znači i kroz što se sve mora proći, a recimo da je preko mene u doticaju s tim. Kako očekivati od običnog građanina (kad kažem obični mislim na ljude nemedicinske struke i one koje se nisu susreli s MPO) da zna nešto o tome. Svakodnevno u novinama čitamo o razno raznim dijetama, tretmanima ljepote pa zašto ne bi čitali i o MPO. Ali doslovce o cijelom postupku. Koji su lijekovi, koliko ih se uzima, kako se prate jajne stanice, o samoj punkciji. Da ima žena koje imaju 10 i više stanica, a oplodi se jedna, možda dvije. Da ljudi shvate kakva je to muka. Da shvate zašto je odluka o oplodnji samo 3 jajne stanice katastrofalna i zašto je nužna mogućnost zamrzavanja. I kome je manipulacija embrijima uopće na pameti? Nijednom normalnom čovjeku, a kriminalaca će uvijek biti, a za njih postoje posebni zakoni i institucije.

    X
    potpisujem sve od riječi do riječi

  26. #126
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Znam da se pola vas neće složiti sa mnom ali ja sam sretna kad nemam smrzliće.Sretna sam i kad nemam previše oplođenih.Koliko sam ja shvatila dr.Š.-bitno je ne stimulirati previše lijekovima te dobiti manje jajnih stanica a kvalitetnijih.Nemojte zaboraviti da pola što se odmrzne ne preživi odmrzavanje i gubi na kvaliteti.Evo-što se tiče smrzlića-ja ni nisam za njih pa makar morala 100 puta ponovno na ivf.

  27. #127
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Uopče nije stvar u jačini stimulacije, nego jednostavno o reakciji pojedinaca na tu stimulaciju. Ja sam recimo primila 25 gonala i imala brdo folikula(27) od kojih punktirano pola jer bi mislim umrla od bolova na punkciji, a cura koju znam je primila 60 gonala i imala je 5 folikula.
    Svi mi znamo da neki embriji kod odmrzavanja propadaju ali opet su i dosta velike šanse. Ima puno cura koje su pomoću FET-a ostale trudne

  28. #128
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    pečlice time što ti nisi za FET ne može se ne dati pravo drugima na isto.
    nemoj zaboraviti da ovaj forum čitaju mame koje su djecu dobile upravo FET-om, dakle argument uopće ne stoji, te osobe koje loše reagiraju na stimulacije ili nisu finacijski dovoljno snažne za nove postupke, stoga im je FET i te kako velika šansa ako ne i JEDINA za ostvarenje roditeljstva!

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    pcelice2009 to je tvoj stav imas pravo na njega, ja osobno i ne mogu proizvesti puno js ali me jako smeta ovaj novi zakon zbog zena koje mogu.Zasto ih izlagati visestrukim stimulacijama ako moze u jednom postupku dobiti dovoljno js za 3 ET?A to sto neki embriji ne prezive odmrzavanje je zato sto obicno uz 1 ili 2 dobra stave nekoliko vec u startu losih da bi ispunilli kvotu za zamrzavanje.Razumijem i odobravam to da se vraca maximalno 3 embrija ali to da se oplode samo 3 jajne stanice :shock: pitam se tko se toga uopce sjetio i kako mu je to palo na pamet.Nisam jos nigdje uspjela procitati pa me zanima ako vi znate pominje li se negdje zamrzavanje jajnih stanica ako vec brane zamrzavanje embrija?

  30. #130
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    da li netko zna što će biti sa embrijima koji su zamrznuti prije nego taj
    mogući "zakon" stupi na snagu. ja osobno imam 9 smrzlića na VV.

  31. #131
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    taj zakon ne smije biti u ovom izdanju izglasan.

  32. #132
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    taj zakon ne smije biti u ovom izdanju izglasan.
    Slažem se pogotovo zbog onog crveno naglašenog, zabrane zamrzavanja i ograničavanje na max 3 js za oplodnju

  33. #133
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Ako ovaj zakon zaživi to će značiti da u RH postoje dvije kategorije građana (zanemarimo sad onu neprimjetnu rečenicu iz Ustava koja kaže da su svi pred zakonom jednaki).
    Jednoj je kategoriji dopušteno stvaranje viška embrija te ih slobodno mogu pobaciti ako žele i to u fazi kad im već kuca srce i formirana je većina organa, počinje funkcionirati živčani sustav, pokreću ruke i noge...
    Drugoj se kategoriji ograničavanjem broja embrija i zabranom zamrzavanja onemogućuju optimalni uvjeti za postizanje trudnoće.
    Razlika između prvih i drugih je samo u tome što prvima za začeće ne treba medicinsk pomoć. Ne znam kako vama, ali meni ovo izgleda jako diskriminirajuće. Nadalje, ako izvanbračno začeće inače nije protuzakonito, kako je moguće da će za jednu kategoriju ljudi ipak biti? Jesmo li zaista svi jednaki pred zakonom? Ne bih rekla.

    nikka, to i mene zanima, ali nitko ništa ne govori. Zakoni se ne bi smjeli primjenjivati retroaktivno, iako je kod nas svašta moguće. Idem u utorak na VV pa ću pitati.

  34. #134
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    potpisujete li na VV kakav dokument o broju smrznutih zametaka? ima li u njemu kakva rečenica kojom bez vašeg znanja ili suglasnosti ne smiju rukovati vašim zamecma ili slično?

  35. #135
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Da, potpisujemo, ali to ostaje kod njih. Ja sam dobila samo povijest bolesti s brojem vraćenih i brojem zamrznutih embrija, ne sjećam se više što je još točno pisalo, ako je uopće išta pisalo o rukovanju embrijima. :/

  36. #136
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    www.roda.hr

    reakcija RODA

  37. #137
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    Ako ovaj zakon zaživi to će značiti da u RH postoje dvije kategorije građana (zanemarimo sad onu neprimjetnu rečenicu iz Ustava koja kaže da su svi pred zakonom jednaki).
    Jednoj je kategoriji dopušteno stvaranje viška embrija te ih slobodno mogu pobaciti ako žele i to u fazi kad im već kuca srce i formirana je većina organa, počinje funkcionirati živčani sustav, pokreću ruke i noge...
    Drugoj se kategoriji ograničavanjem broja embrija i zabranom zamrzavanja onemogućuju optimalni uvjeti za postizanje trudnoće.
    Razlika između prvih i drugih je samo u tome što prvima za začeće ne treba medicinsk pomoć.
    po meni, ovo bi trebala biti poanta naše borbe! PAM svaka čast!

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Mislim da bi Udruge trebale sustavno istupati u medijima, doslovce bombardirati sve medije informacijama o MPO. Moja vlastita mama ne zna što to točno znači i kroz što se sve mora proći, a recimo da je preko mene u doticaju s tim. Kako očekivati od običnog građanina (kad kažem obični mislim na ljude nemedicinske struke i one koje se nisu susreli s MPO) da zna nešto o tome. Svakodnevno u novinama čitamo o razno raznim dijetama, tretmanima ljepote pa zašto ne bi čitali i o MPO. Ali doslovce o cijelom postupku. Koji su lijekovi, koliko ih se uzima, kako se prate jajne stanice, o samoj punkciji. Da ima žena koje imaju 10 i više stanica, a oplodi se jedna, možda dvije. Da ljudi shvate kakva je to muka. Da shvate zašto je odluka o oplodnji samo 3 jajne stanice katastrofalna i zašto je nužna mogućnost zamrzavanja. I kome je manipulacija embrijima uopće na pameti? Nijednom normalnom čovjeku, a kriminalaca će uvijek biti, a za njih postoje posebni zakoni i institucije.
    U cijelosti se slazem. Veliki problem oko MPO je sto vecina ljudi uopce ne zna o cemu se tu radi. Ni ja dok mi nije trebalo nisam imala pojma kroz sto sve moras proci da bi uopce krenuo u postupak, a kamoli da dodjes do cilja!

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa
    Ako ovaj zakon zaživi to će značiti da u RH postoje dvije kategorije građana (zanemarimo sad onu neprimjetnu rečenicu iz Ustava koja kaže da su svi pred zakonom jednaki).
    Jednoj je kategoriji dopušteno stvaranje viška embrija te ih slobodno mogu pobaciti ako žele i to u fazi kad im već kuca srce i formirana je većina organa, počinje funkcionirati živčani sustav, pokreću ruke i noge...
    Drugoj se kategoriji ograničavanjem broja embrija i zabranom zamrzavanja onemogućuju optimalni uvjeti za postizanje trudnoće.
    Razlika između prvih i drugih je samo u tome što prvima za začeće ne treba medicinsk pomoć.
    po meni, ovo bi trebala biti poanta naše borbe! PAM svaka čast!
    Samo da ne bi kaznili ove druge zbog nas. To im je sigurno sljedeći korak!

  40. #140
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    www.roda.hr

    reakcija RODA
    Svaka čast na tekstu.
    To je službeno priopćenje poslano u Ministarstvo?

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    odlican tekst! nadam se da nece ostati samo na netu

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Mislim da svatko od nas koji smo u IVF treba reći svom Dr da li želi ili ne želi smrzavati eventualne embrije i tako bi trebao i zakon ostavljati mogućnost izbora,a što se tiće donora-ice mislim da li su amreikanci ludi što su tajni podaci pa valjda bi trebali ućiti od iskusnih,i onda neka me netko pita zašto idem u Mb pa iz očitih razloda jer se tamo sve lijepo zna i ništa nije obavijeno velom sramote a tako je u nas nažalost!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    moram još dodati da je ovo najgori ministar zdravstva u povijesti države!!!(brišite me ali morala sam reći)

  44. #144
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    www.roda.hr

    reakcija RODA
    Sve je rečeno kako treba.

  45. #145
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj marči prvotno napisa
    taj zakon ne smije biti u ovom izdanju izglasan.
    ja se duboko nadam da taj zakon neće biti izglasan, ja sam definitivno protiv, ali što ako bude...moji smrzlići i smrzlići ostalih bračnih ili vanbračnih parova se bacaju u smeće ili??? :?
    marči ja se nadam da sam si tvoju rečenicu dobro protumačila :?

    ici nisi jedina tog mišljenja

  46. #146
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    koju moju rečenicu? o zakonu-to se ja nadam? ali, iskreno?
    to sad ovisi o svima nama, tu mislim i na sve vas forumašice
    odnosno, koliko je intresna skupina voljna i spremna nešto poduzeti i skrenuti pažnju javnosti na ovako opasan prijedlog zakona.

  47. #147
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mislim da smo svi svjesni da se nešto mora poduzeti, ali što??? to je ključno pitanje! mirno okupljanje, peticija, prosvjed... ja nisam pametna. mmpak predlaže palež, razbijanje izloga u centru grada, molotovljeve koktele i sl. tako bi nas i međunarodna javnost čula

  48. #148
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Pčelica2009, sa ili bez smrzlića ideš na IVF, ali ovako je bila dana mogučnost da žena primi manje hormona, a to je po mom mišljenju odlično. Ima tu forumašica koje su zbog hormona i problema kojih su isti izazvali morale potpono odustati od daljnjih postupaka.

  49. #149
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    RužicaSB, ja koliko sam slušala jućer, biti će omogućeno zamrzavanje jajnih stanica ali neoplođenih (što nije loše), ali za to trenutno u RH nepostoje uvjeti grrr :/ . Uvijek u nekakvom čekanju uvjeta...

  50. #150
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    RužicaSB, ja koliko sam slušala jućer, biti će omogućeno zamrzavanje jajnih stanica ali neoplođenih (što nije loše), ali za to trenutno u RH nepostoje uvjeti grrr :/ . Uvijek u nekakvom čekanju uvjeta...

    što nas opet tjera van granica naše drage nam države gdje je sve to moguće

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •