Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ortodontski aparatic , ortopan snimak, aparatić za širen ...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    34

    Početno Ortodontski aparatic , ortopan snimak, aparatić za širen ...

    Evo sam narucila svoju kćer ( 9,5 god ) kod ortodonta na pregled. Zvali su me da prije napravim orotopan snimak da bi se već sad prije nego što izrastu svi zubi mogao staviti nekakav apartić za širenje čeljusti.
    Muž se protivi slikavanju, da se ne zrači dijete bezveze ako ne treba, pa ne znam sto uciniti.
    Imate li iskustva s tim , trebao bi mi savjet.
    Za pocetak je mislim odvesti u dva ortodonta tako da imam i drugo stručno mišljenje.
    Kao i svaka majka želim učiniti što je najbolje za moju princezu.

  2. #2
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ako ce nositi aparatic sigurno mora napraviti snimak cijele celjusti - da s vidi koji zubi rastu, koji im je polozaj, kad ce izrasti i slicno.

  3. #3
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    moja nosi aparatić, a njegovoj izradi je prethodio ortopan snimak.
    anchi ti je napisala i zašto.

    ako ćeš tražiti dva mišljenja zadrži snimak da kod drugog ortodonta ne moraš ponavljati postupak i dijete 2x izlagati zračenju.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Evo bile smo kod ortodonta. Nisam napravila ortopan snimak ispostavilo se da to nije ni trebalo za ovaj pregled.
    Rekla je da ne treba širenje čeljusti, vjerojatno aparatić ali tek kad svi zubići izrastu. Naručila nas je na kontrolu za pola godine.
    Dobro da je nisam slikala
    Odvest ću je kod još jednog ortodonta da imam i drugo mišljenje pa ćemo vidjeti.
    Navodno su to jako male doze zračenja , ali ako nije nužno zašto bi svoje djete izlagala nepotrebnom zračenju. Kad bude stavljala aparitć i kad se baš mora onda ćemo uraditi ortopan.
    Pozdrav curke, hvala na savjetima.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ortopan snimak ti vrijedi godinama jer mu je funkcija vidjeti da li u čeljusti postoje svi trajni zubi.Bez toga nema poštenog ortodontskog tretmana...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    I nas je ortodont poslao na panoramsku snimku koju moramo donjeti na sljedeci pregled za 6 mjeseci. Rekao je da idem na najnoviji aparat i najmanje zracenje (ako koga zanima moze na PP ali je u RI)

    Znaci preporuka: potraziti najnoviji aparat s najmanjim zracenjem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •