Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Sto napraviti, kako reagirati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno Sto napraviti, kako reagirati?

    Nekako mi se cini da ovoj temi nije mjesto ovdje ali ne znam gdje da je smjestim.
    Imamo problem.
    Ne radi se o mojoj vezi nego o vezi nasih bliskih prijatelja.
    Zajedno su dugi niz godina, planiraju selidbu u novu kucu.
    Zajendo s jos nekoliko parova intenzivno se druzimo, skoro svaki vikend smo zajedno...
    Uglavnom da ne duljim, uhvatili smo nasu prijateljicu u preljubu.
    I to gotovo u nasoj ulici (ona s deckom - nasim prijateljem, zivi samo malo dalje). Sokirali smo se. Prva reakcija MM-a je bila da to mora reci njenom decku, nasem prijatelju i to jos vise prijatelju MM-a, (rade u istoj firmi). Nakon toga smo ipak odlucili nista ne reci ali popricati s njom. Plakala je uz tekst da im veza ne stima, da su u krizi, da je iz ocaja napravila glupost, da ju pokusamo razumjeti, da zeli spasiti svoju vezu itd... (najagore je sto svi poznajemo tipa s kojim se ljubakala, a dobro ga poznaje i njen decko... (auh koja Santa Barbara...))
    Uglavnom, zakljucili smo da necemo nista reci nasem prijatelju uz nadu da se doista radilo o trenutku ludila i da se nece ponoviti.
    Medutim, ponavlja se. Ona se i dalje vida s njim, a danas se njen decko pozalio MM-u na poslu da ima los osjecaj i da misli da ga cura vara s njim (taj idiot bez pardona dolazi na sva mjesta na koja ona izlazi, ona ga je proglasila super frendom, a svog decka ljubomorkom, mislim... :? )
    Kaze MM da je gutao knedle danas na poslu dok mu je ovaj to pricao i da se osjecao grozno i da mu se cini da ce mu morat reci...
    Brzo pisem, ne znam jesam li suvisla, grozna mi je ova situacija, ponavljam super smo s njima, imamo zajednicke aktivnosti, cesto se druzimo...

    Uglavnom, sto napraviti, kako reagirati?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam svojim frendicama u pravilu javljala

    sa dijelom njih dan danas ne razgovaram

    a rekla sam im zbog spolno prenosivih bolesti i zbog toga sto im ne bih mogla pogledati u oci da im iza ledja podrzavam prevaranta

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Sto napraviti, kako reagirati?

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Nekako mi se cini da ovoj temi nije mjesto ovdje ali ne znam gdje da je smjestim.
    Imamo problem.
    Ne radi se o mojoj vezi nego o vezi nasih bliskih prijatelja.
    Zajedno su dugi niz godina, planiraju selidbu u novu kucu.
    Zajendo s jos nekoliko parova intenzivno se druzimo, skoro svaki vikend smo zajedno...
    Uglavnom da ne duljim, uhvatili smo nasu prijateljicu u preljubu.
    I to gotovo u nasoj ulici (ona s deckom - nasim prijateljem, zivi samo malo dalje). Sokirali smo se. Prva reakcija MM-a je bila da to mora reci njenom decku, nasem prijatelju i to jos vise prijatelju MM-a, (rade u istoj firmi). Nakon toga smo ipak odlucili nista ne reci ali popricati s njom. Plakala je uz tekst da im veza ne stima, da su u krizi, da je iz ocaja napravila glupost, da ju pokusamo razumjeti, da zeli spasiti svoju vezu itd... (najagore je sto svi poznajemo tipa s kojim se ljubakala, a dobro ga poznaje i njen decko... (auh koja Santa Barbara...))
    Uglavnom, zakljucili smo da necemo nista reci nasem prijatelju uz nadu da se doista radilo o trenutku ludila i da se nece ponoviti.
    Medutim, ponavlja se. Ona se i dalje vida s njim, a danas se njen decko pozalio MM-u na poslu da ima los osjecaj i da misli da ga cura vara s njim (taj idiot bez pardona dolazi na sva mjesta na koja ona izlazi, ona ga je proglasila super frendom, a svog decka ljubomorkom, mislim... :? )
    Kaze MM da je gutao knedle danas na poslu dok mu je ovaj to pricao i da se osjecao grozno i da mu se cini da ce mu morat reci...
    Brzo pisem, ne znam jesam li suvisla, grozna mi je ova situacija, ponavljam super smo s njima, imamo zajednicke aktivnosti, cesto se druzimo...

    Uglavnom, sto napraviti, kako reagirati?
    ta veza nema budućnost
    ja bih njemu rekla, nije situacija u kojoj se ona tebi povjerila , nego ste je uhvatili
    to je debela razlika
    osobno znam 3 veze sa varanjem, niti jedna nije potrajala

  4. #4
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja se u to ne bih mijesala :/

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    a po kojem kriteriju je ovo na jednoroditeljskim? imaju dijete?

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    a po kojem kriteriju je ovo na jednoroditeljskim? imaju dijete?
    Sorc

  7. #7
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Zavisno od toga koliko dobrim smatram tog prijatelja. Ako mi je jako dobar, rekla bih.
    ... i da od mene moja prijateljica skriva, a zna, ne bih joj baš zahvalila na tome... ali to sam ja....većinom ljudi ne vole da im se petlja u njihovo.

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja se u to ne bih mijesala :/
    8)

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj stray cat prvotno napisa
    sa dijelom njih dan danas ne razgovaram
    Ja se ovoga bojim. Ne zelim ih izgubiti, posebno ne njega. A i cijelo drustvo je tu. Osjetit ce se praznina jer njih dvoje su pokretaci, dusa svih akcija.

    Citiraj iridana666 prvotno napisa
    Ja se u to ne bih mijesala Undecided
    Ma izgleda da smo se mi umijesali onog trenutka kad smo ih vidjeli. Od tada imamo knedlu u grlu. Cinjenica da ga ona vara i da mi to znamo automatski nas stavlja u grozan polozaj, tesko je glumiti neznanje ispred njega u ovoj situaciji.

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ta veza nema budućnost
    Znam, ali grozno je biti u poziciji da na neki nacin moras biti dio tog kraja...

    Nekako mi se cini da sto god mi napravili u ovoj situaciji - pogresno je.

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    a po kojem kriteriju je ovo na jednoroditeljskim? imaju dijete?
    Nemaju dijete. A ako ostanu zajedno mozda ce ga imati. Ako se rastanu, vjerovatno nece. Sala.

    Ma, odmah sam u prvoj recenici napisala da ne znam gdje smjestiti ovu temu. Mozda uopce ne pripada ovom forumu, ali ovo je jedini na kojem pisem. I sad mi trebaju savjeti, postavila sam temu ovdje jer je dio zena s ovog PDF-a vjerovatno bio u slicnim situacijama, mislim nerijetko se jednoroditelj postaje upravo zbog preljuba...

  10. #10
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    jednom prijavila frendici nakon dugog promišljanja, ostali su skupa zbog djeteta, nelagodno se osjećam u njegovom društvu, čini mi se da više ne bi prijavila

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jer je dio zena s ovog PDF-a vjerovatno bio u slicnim situacijama, mislim nerijetko se jednoroditelj postaje upravo zbog preljuba...
    ja uvijek reagiram kad netko "po inerciji" stavlja topik o prijevari na jednoroditeljske obitelji. meni bi ovo prije išlo na filozofski kutak (životne dileme), a nikako ovamo.

    iako nisam bila u toj koži, kao jednoroditelj sam doživljavala (i doživljavam) svašta, a onda mi ovakvi tekstovi ispadnu kao neki žig... jer to je nekako "najlogičnije"... ma nije... :/

    ako te zanima moje mišljenje na temu - ja sam svojoj prijateljici rekla. jer sam ju smatrala prijateljicom. to je ostala i nakon što sam joj rekla. a rekla sam joj - jer sam vidjela.

    smatrala sam to najpoštenijim prema sebi (jer očekujem da se drugi prema meni tako ponašaju), i prema njoj (jer zaslužuje iskrene ljude kao prijatelje).

  12. #12
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno Re: Sto napraviti, kako reagirati?

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Uglavnom, sto napraviti, kako reagirati?
    Stavi se u njegov polozaj,i razmisli kako bi reagirala da jednog dana doznas da te TM vara,vec odavno i da su prijatelji za koje bi ruku u vatru stavila,sve vrijeme znali i sutili?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja uvijek reagiram kad netko "po inerciji" stavlja topik o prijevari na jednoroditeljske obitelji. meni bi ovo prije išlo na filozofski kutak (životne dileme), a nikako ovamo.

    iako nisam bila u toj koži, kao jednoroditelj sam doživljavala (i doživljavam) svašta, a onda mi ovakvi tekstovi ispadnu kao neki žig... jer to je nekako "najlogičnije"... ma nije... Undecided
    Da, i sama sam dvojila, Kutak ili Jednoroditelji ali sam zbog zivotne skole nekih forumasica koje postaju ovdje izabrala upravo ovaj PDF.
    Ispricavam se ako sam ovom temom nekoga povrijedila, zbilja mi nije bila namjera.
    Volim ovaj PDF i sve hrabre zene koje ovdje pisu.

    Mozda je nekome ova tema zazvucala trivijalno, mozda ona to stvarno i jest ali MM i ja smo vec danima uznemireni zbog cijele te situacije i zapravo smo vec x puta donijeli odluku i predomislili se...grozna situacija u kojoj sam se nasla 1. put.

    Uglavnom, hvala vam svima na odgovorima, puno mi znace.

  14. #14
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Pošaljite mu anonimno pismo...

    Meni se jednom dogodilo nešto ipak banalnije, dogovarala sam se sa prijateljicama da ćemo se naći na jednoj zabavi, ali jedna nije došla, vidjele smo samo njenog dečka sa prijateljima.
    Sutradan smo se čule, ona je bila strašno razočarana što nije mogla doći, rekla je da ju je dečko rano odveo kući jer ga je jako bolila glava.
    Ja sam joj naravno rekla da mi je to čudno jer je on bio na toj zabavi, čak me pristojno i pozdravio, a ona je rekla da je to nemoguće i završila razgovor na brzinu.
    Nazvala me nakon pet minuta ponovo da bi mi rekla da je ona ipak bila u pravu, jer joj je "on rekao da sam se ja sigurno zabunila"...

    Nakon toga su me izbjegavali oboje.

    On je nju ubrzo ostavio, ali ja sam lekciju naučila...

  15. #15
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj stray cat prvotno napisa
    sa dijelom njih dan danas ne razgovaram
    Ja se ovoga bojim. Ne zelim ih izgubiti, posebno ne njega. A i cijelo drustvo je tu. Osjetit ce se praznina jer njih dvoje su pokretaci, dusa svih akcija.
    Ali bojim se da ćete njega sigurno izgubiti ako sazna sam, i sazna da ste vi znali a krili ste :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj M&A prvotno napisa
    Stavi se u njegov polozaj,i razmisli kako bi reagirala da jednog dana doznas da te TM vara,vec odavno i da su prijatelji za koje bi ruku u vatru stavila,sve vrijeme znali i sutili?
    Joj znam, grozno.

    Uglavnom MM ce mu reci sutra vjerovatno. Bit ce s njim poslije da ovaj ne bi pop.. i krenuo traziti nju i njega...

    Uglavnom, nisam ni malo mirna. :/

  17. #17
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    slazem se sa sorci o pdf-u za ovu temu

    inace, ono sto bi ja napravila je slijedece: rekla bi njoj da, ako mu ona ne kaze, da cu mu ja reci jer ne mogu to gledati/slusati (posto su vam i ona i on prijatelji). i tako bi napravila. pa ako se napi*de.. so be it.

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Nakon toga su me izbjegavali oboje.
    pa napravili su ti uslugu.

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    i da, mislim da ideja da mu TM kaze sve nije dobra. radije prisilite nju da kaze, to je njihova stvar.

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    i da, mislim da ideja da mu TM kaze sve nije dobra. radije prisilite nju da kaze, to je njihova stvar.
    u tom scenariju će biti samo:
    ne daj da nas rastave ovi ljudi zli, jer u srcu mome živiš samo ti...

    da je htjela - to bi već i napravila.

  21. #21
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja bih voljela da mi se kaže

    selo priča, postoji mogućnost da neki drugi ljudi znaju za to
    i šta onda kad vaš frend sazna od 'sela' da ga mala vara, pa još gore kad sazna da ste znali ali ste mu prešutili
    gubite ga


    neće mu ona reći, ima prilike svaki dan
    od njega uzima sigurnu budućnost, a do ovog drugog uzima strast
    ne brini za nju, ona misli samo na sebe, izjava da prevarom pokušava spasiti vezu mi je nešto ..... licjemerno
    još ka tome i glumi žrtvu
    ne volim takve osobe niti blizu, ne više
    da njezin šuo postane moj teret
    take osobe su sposobne u sekundi se okrenuti protiv tebe, bez obzira na sve dobro što si napraila, u njihovom svemiru postoje samo oni

    ne mora mu reći, može mu samo baciti bubu u uho:kako se ona malo previše druži sa tim tipom, kako su dosta bliski ,da bi TM poludio da si ti tako bliska sa nekim tipom, jedino da je gay ....

    buba čini čuda, a nisi direkt izda, niti si frenda ostavio na cjedilu

  22. #22
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja bi mu rekla

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    inace, ono sto bi ja napravila je slijedece: rekla bi njoj da, ako mu ona ne kaze, da cu mu ja reci jer ne mogu to gledati/slusati (posto su vam i ona i on prijatelji). i tako bi napravila. pa ako se napi*de.. so be it.
    Da, ovo je bila jedna od prvih solucija, imas pravo, bolje nego da mu MM sve kaze. Sad cu pricat po n-ti put s MM. Uffffff.

    PS. Slobodno nek se tema premjesti gdje joj je bolje mjesto, tj. znat ce vec moderatorice sto ce i gdje ce s njom.

  24. #24
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    da je htjela - to bi već i napravila.
    potpis!
    vec je upozorena,zna da se zna,samo on ne zna i vrijeme je da prijatelji dokazu prijateljstvo.
    uostalom doticni vec sumnja da ga se vara i prica o tom frendovima kojima vjeruje,pokusavajuci od njih izvuci neke informacije.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ja bih voljela da mi se kaže

    selo priča, postoji mogućnost da neki drugi ljudi znaju za to
    i šta onda kad vaš frend sazna od 'sela' da ga mala vara, pa još gore kad sazna da ste znali ali ste mu prešutili
    gubite ga
    Znam, ovo smo pretresli milijun puta.

    Cekam da se MM vrati s treninga pa cu mu podastrijet sve vase odgovore. Zajedno smo pametniji.

  26. #26
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno Re: Sto napraviti, kako reagirati?

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    danas se njen decko pozalio MM-u na poslu da ima los osjecaj i da misli da ga cura vara s njim
    i sta je TM rekao na to?
    je li ga upitao onako u sali,bi li mu vjerovao kad bi mu potvrdio sumnje?
    ili bi se naljutio na frenda i ne bi mu vjerovao?
    jer prijateljski bi bilo reci mu istinu,a sad opet ako je on slijepo zaljubljen u nju nece vjerovati ni da je vlastitim ocima vidi s drugim :/

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    posto su svi frendovi, reci njemu mimo da se njoj kaze da ce reci mi se cini un-friendly prema njoj. ja i dalje smatram da je najpostenije reci njoj, da vi ne mozete vise zivjeti s tim bremenom i ako mu ona ne kaze, vi cete.

    ovo da mu je mogla reci da je htjela i stoji i ne stoji, istovremeno. naravno da mu nece reci ako se premislja bi li ostala u toj vezi ili hoce u novu. s druge strane, kad vidi da nema izbora, onda ce morati nesto poduzeti, sto je dosad izbjegavala. a opet vi necete ispasti drukeri, rasturaci postojanih veza i ljubomorni na one kojma je bolje, da iskarikiram postojece nezahvalne pridjeve koji bi vas mogli stici.

  28. #28
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja mislim da se ona možda (makar podsvjesno) nada da će netko reći.

    mislim, šetati po kvartu s drugim tipom?! :shock:
    da stvarno želi da sve to ostane tajno, sigurno se ne bi šetala po kvartu :/

    možda samo čeka da netko nešto kaže da konačno može izaći iz te veze koja očito nema budućnosti

  29. #29
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    posto su svi frendovi, reci njemu mimo da se njoj kaze da ce reci mi se cini un-friendly prema njoj. ja i dalje smatram da je najpostenije reci njoj, da vi ne mozete vise zivjeti s tim bremenom i ako mu ona ne kaze, vi cete.

    ovo da mu je mogla reci da je htjela i stoji i ne stoji, istovremeno. naravno da mu nece reci ako se premislja bi li ostala u toj vezi ili hoce u novu. s druge strane, kad vidi da nema izbora, onda ce morati nesto poduzeti, sto je dosad izbjegavala. a opet vi necete ispasti drukeri, rasturaci postojanih veza i ljubomorni na one kojma je bolje, da iskarikiram postojece nezahvalne pridjeve koji bi vas mogli stici.
    a ne
    onda upadaš u mli: molim-te-nemoj-mu-reči .. ovo je samo flert, bla, bla,
    ženska ga ne poštuje i točka
    ako ne želite reči njoj iza leđa, onda neka im kažu kad su skupa, onako u 4-ero
    bok, kak si, e pa ti si sad sa onim tipom?- mislim, oni dan ste bili skupa?, ili ste samo frendovi? jer nama niste izgledali tako..

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ja mislim da se ona možda (makar podsvjesno) nada da će netko reći.

    mislim, šetati po kvartu s drugim tipom?! :shock:
    da stvarno želi da sve to ostane tajno, sigurno se ne bi šetala po kvartu :/

    možda samo čeka da netko nešto kaže da konačno može izaći iz te veze koja očito nema budućnosti
    a kad netko drugi kaže, onda može nastaviti izigravati žrtvu

    bljak

    osim toga, ucjena nije prijateljski čin

  31. #31
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Fritulice, zatvaram ovu temu, jer joj ovdje zbilja nije mjesto. Ne znam niti gdje bih ju stavila, pa zato ti odluči gdje ćeš otvoriti istu takvu (ako je još želiš produbljivati).
    Jednoroditeljci "briju" i po drugim pdf-ovima, pa će se sigurna sam uključiti u diskusiju, ako to budu htjeli, ma gdje ju smjestila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •