Sa ocem djeteta bila sam jedno vrijeme u vezi, nismo sklapali brak, dijete sad ima 15 mj. I kad je otac bio sa nama (u navodnicima, jer ga skoro nikad nije bilo, eventualno po sat vremena na dan i samo došao prespavat), nije se družio sa djetetom, nije jednom dijete okupao niti s menom, doktoru sam dijete vozila sama, dakle sve sama.
Budući da nije davao ništa za dijete, predala sam tužbu radi utvrđivanja iznosa alimentacije, presuda je pravomoćna on sam je predložio "velikodušno" 1200 kn mjesečno međutim ja sam već tad znala da to ništa od toga, i ako bude nešto bude po 200 kn sad, 300 za mj. dana i nema ni glave ni repa u svemu.....u biti ništa od toga... otac radi u firmi koja je pred ovrhom, nikad nisu ni isplaćivali plaće, nema nekretnine na sebe, pokretnine, ev. kompjuter ali i za to može reći da nije njegov kolko čitam po forumima, dakle ništa ne mogu postići.

Kako me otac isprovocirao da ja ionako nemam pismeno rješenje suda da se dijete meni daje u skrb, i da živi s menom kao što je to i od rođenja, opet ja pišem zehtjev sudu da se izda takvo rješenje sa svim mogućim razlozima, i da se ujedno regulira viđanje djeteta od strane oca, što je ujedno i djetetovo pravo.
Ubrzo sazvano prvo ročište, otac nije želio podići poziv (znao je o čemu se radi jer sam ga obavijestila), plaćam sud.dostavlj. da mu osobno uruči, čak to i uspijeva (inače je otac tip da ne preuzima nikakve preporučene pošiljke jer je u dugovima kolko mi je poznato, a nitko mu ništa ne može jer mu ništa ne mogu zaplijeniti).
Na ročište poslao advokata, što me čudi jer znam da je bez kune, ali eto valjda je alimentacija za ovaj mj. otišla radije očito advokatu samo da mi napakosti iz nekog razloga. Kao odgovor na tužbu njegov advokat izjavljuje da se njegova stranka ne može prisilit da viđa dijete (ja sam to u biti u zahtjevu napisala jer sam znala da bi sud to ionako regulirao kod dodjele djeteta jednom roditelju na skrb), ali da on želi viđat dijete i to: prvih 2-3 mj svaki drugi petak u prostorijama CZSS u prisustvu soc.radnice, ne želi prisustvo majke jer se s njom u konfliktnim odnosima.
Mi smo inače imali konflikte i imali ih budemo radi drugih stvari ali pred djetetom nikad, čak imam i poruke, mms-ov ei video poruke djeteta od prije 2 tj. što je čisti dokaz da otac laže. O svemu sam ga obaviještavala što se tiče djeteta.
Isto tako kad jednom bude mogao sa djetetom biti samostalno, ne želi dolazit po dijete na adresu gdje dijete živi s menom, jer je u konfliktu sa bakom djeteta pa "ne zna što će ga dočekat iza vratiju"
Sazvano je drugo ročište da dođe i otac da se sasluša,l kao i netko iz CZSS. Ja sam izjavila sutkinji da sam imala već poziv teta iz vrtića kad je otac došao posjetit da ga se dijete bojalo, nije prepoznalo kao oca a ujedno je vidio dijete zadnji puta prije 2 mj. a i inače su ta viđanja bila svaki dr. tjedan (kako je izrazio želju),,...naravno ja sam bila ta koja mu je vodila dijete.
Bila sam kod soc.radnice koja je rekla da nema šanse da se tako malo dijete vodi uopće u prostorije centra na susrete od sat vremena, i još k tome bez majke i ostavlja sa 2 njemu nepoznate osobe.
I kako se izboriti da otac dođe na adresu si jednog dana po dijete? ne moram govorit da bi meni prvo bilo i bedasto i smiješno a za dijete kasnije i sramotno da ga vodim do dr. ulice ili autobusne stanice jer otac ne može progutat svoj ponos i pozvonit na vratima ograde da mu se dijete doveze van?
Kome god to pričam svi se zgražaju, komentari su da on ustvari i nema baš prevelike želje se družiti sa djetetom.
Napominjem da mi nije namjera zakinut dijete za viđanje, ali ne pristajem na te uvjete a mislim i da bude CZSS na mojoj strani. :/

Šta vi mislite?

P.S. Ispričavam se na duljini posta, ali važno mi je bilo opisat cijelu situaciju