Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Web škole

  1. #1
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno Web škole

    Poštovani roditelji...

    u školi u kojoj radim sam (prof matematike) sam od danas imenovan (kako ovo zvuci važno, ali takav je bio formular ) za administratora resursa, a samim time zaduzen i za web stranicu skole u carnetovom CMS sustavu...

    zanima me koje bi informacije vama, kao roditeljima, bile zanimljive da se nadju na webu skole?

    hvala unaprijed na odgovorima!

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    jelovnik
    raspored sati
    raspored informacija po razredima
    informacije o rasplozivim slobodnim i izvanskolskim aktivnostima te vremenu njihovog odrzavanja te voditeljima istih
    ostale servisne informacije tipa tko je taj tjedan ili dan dezurni nastavnik
    kad su sjednice
    kad su roditeljski sastanci
    mail adresa predsjednika skolskog vijeca roditelja i predstavnika roditelja u onom drugom vijecu (nemrem se sad sjetit kak se zove)
    prociscene zapisnike sa tih sjednica (znam da nemre bas sve u javnost, ali ono kaj moze)

    kontakt i radno vrijeme osoblja skole (ravnatelj, pedagog, psiholog, logoped...) te njihove biografije i slike

    bilo bi super procitat par crtica iz biografije svakog nastavnika i profesora, kolko dugo radi, kolko od toga u toj skoli, koje su mu vrijednosti, sto ocekuje od ucenika, sto ocekuje od roditelja (plus slikica)
    pa onda sto skola ocekuje od roditelja
    pa onda malo o udzbenicima (zasto se skola ili pojedini nastavnik odlucio bas za taj...)
    pa malo i nastavnim pomagalima kojima skola raspolaze
    statistike opravdanih, neopravdanih i ukupnog uspjeha
    cime je sve skola opremljena (dvorane, kabineti i slicno)
    sto joj nedostaje
    kutak za prijedloge roditelja za poboljsanje rada
    kutak za primjedbe roditelja
    kutak za djake i njihova razmisljanja o skoli i o tome kako bi oni poboljsali ono sto im se ne svidja
    školski kucni red
    povijest skole
    fotke interijera i eksterijera
    popis istaknutih gradjana koji su je pohadjali
    popis postignuca ucenika na natjecanjima

    ima toga....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    jelovnik
    raspored sati
    raspored informacija po razredima
    informacije o rasplozivim slobodnim i izvanskolskim aktivnostima te vremenu njihovog odrzavanja te voditeljima istih
    ostale servisne informacije tipa tko je taj tjedan ili dan dezurni nastavnik
    kad su sjednice
    kad su roditeljski sastanci
    mail adresa predsjednika skolskog vijeca roditelja i predstavnika roditelja u onom drugom vijecu (nemrem se sad sjetit kak se zove)
    prociscene zapisnike sa tih sjednica (znam da nemre bas sve u javnost, ali ono kaj moze)

    kontakt i radno vrijeme osoblja skole (ravnatelj, pedagog, psiholog, logoped...) te njihove biografije i slike

    bilo bi super procitat par crtica iz biografije svakog nastavnika i profesora, kolko dugo radi, kolko od toga u toj skoli, koje su mu vrijednosti, sto ocekuje od ucenika, sto ocekuje od roditelja (plus slikica)
    pa onda sto skola ocekuje od roditelja
    pa onda malo o udzbenicima (zasto se skola ili pojedini nastavnik odlucio bas za taj...)
    pa malo i nastavnim pomagalima kojima skola raspolaze
    statistike opravdanih, neopravdanih i ukupnog uspjeha
    cime je sve skola opremljena (dvorane, kabineti i slicno)
    sto joj nedostaje
    kutak za prijedloge roditelja za poboljsanje rada
    kutak za primjedbe roditelja
    kutak za djake i njihova razmisljanja o skoli i o tome kako bi oni poboljsali ono sto im se ne svidja
    školski kucni red
    povijest skole
    fotke interijera i eksterijera
    popis istaknutih gradjana koji su je pohadjali
    popis postignuca ucenika na natjecanjima

    ima toga....
    potpis

    Plus-raspored školskih i ostalih natjecanja-u školi i izvan škole, popis raznih događanja koja bi učenici mogli posjetiti nevezano za školu, crtice s izleta+initerar, dostignuća učenika na natjecanjima te onima koja nemaju veze sa školom, popis dodatne literature koju pojedini profesor preporučuje, linkovi na korisne stranice...ima toga .

    I, btw, čestitam na funkciji. Mislim da je u pravim rukama.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Pa što si skrivio
    Ne sumnjam da ćeš se nositi sa postavljanjem i održavanjem stranice ali ažuriranje :/
    Teško... ako i ostali (ili barem dio) kolega ne budu sudjelovali.

  5. #5
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Teško... ako i ostali (ili barem dio) kolega ne budu sudjelovali.
    ZNAM da nece pristati. ALI - zato sam napravio nesto drugo. uposlio sam klince. njima je to jako zanimljivo, a meni ce puno pomoci. to cemo im racunati kao informatiku. :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Super :D
    ... ali nisam mislila toliko na posao oko toga svega nego na informacije.
    Ono.... čuješ na sjednici da je bilo Školsko natjecanje iz nekog predmeta i da naš učenik ide na Županijsko. Mislim... meni je to vijest ako se stavi u roku od 24h a ne za tjedan dana.
    Ako je mala škola još nekako.... :/

  7. #7
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    u svakoj zbornici postoji ploca namjenjena iskljucivo za natjecanja. i to je u svim skolama vijest koja odmah ide na plocu/web. meni je veci problem kako naviknuti kolege da jave da imaju roditeljski sastanak, posjet muzeju i slicno. zato sam dosao na ideju da zaduzim jedno ili dvoje djece iz svakog razrednog odjeljenja da stave informaciju na web ili jave odmah meni da je stavim na web.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma natjecanje je samo primjer....
    Super ti je ova ideja sa djecom - tako si djelomično riješio problem. Kod mene to ne bi funkcioniralo :/

  9. #9
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    zato sam dosao na ideju da zaduzim jedno ili dvoje djece iz svakog razrednog odjeljenja da stave informaciju na web ili jave odmah meni da je stavim na web.
    mislim da je ovo boldano bolja ideja nego da sami stavljaju 8) (meni već padaju napamet gluposti koje bi se mogle izvoditi kad bi učenici mogli sami objavljivati vijesti)


    ja sam uređivala web svog odjela za fakultetu. studenti su mi uvijek javljali o svojim aktivnostima u roku od valjda sat vremena, ali sam vječno muku mučila s profesorima (za neke stvari doslovno moraš biti vidovit), a pogotovo starijim profesorima koji imaju stav da je dovoljno da su neke činjenice poznate unutar zbornice i pojedinog razreda, i da ih ne mora znati cijeli svijet (neki profesori nisu htjeli da na web stavljam raspored konzultacija, nego neka se studenti došetaju do faksa i saznaju, a ostale nema šta zanimat )


    malo sam se izjadala


    inače, YosephK, svaka čast što si pitao i nas za mišljenje

  10. #10
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj YosephK prvotno napisa
    zato sam dosao na ideju da zaduzim jedno ili dvoje djece iz svakog razrednog odjeljenja da stave informaciju na web ili jave odmah meni da je stavim na web.
    mislim da je ovo boldano bolja ideja nego da sami stavljaju 8) (meni već padaju napamet gluposti koje bi se mogle izvoditi kad bi učenici mogli sami objavljivati vijesti)
    tome sam doskocio. nemaju bas TOLIKE dozvole na webu. imaju dozvolu za PRIJEDLOG vijesti/teme, ali ja sam taj koji je u konacnici odobri. konkretno - web je podesen da oni napisu temu i kliknu "Postavi". meni automatski dodje poruka da je vijet/tema predlozena za objavljivanje, ja je pregledam i onda kliknem "dozvoli objavu" ako je primjerena.


    inače, YosephK, svaka čast što si pitao i nas za mišljenje
    pa meni je normalno da pitam roditelje za misljenje. pogotovo one koji su aktivni. na zalost, roditelji mojih ucenika su poprilicno pasivni u izrazavanju misljenja, ali sam siguran da ce i oni posjecivati web.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    YosephK, imas manu! Ne radis u nasoj skoli!

    (Mislim da cu prepisati dio tvoje domace zadace i pokusati predloziti neke elemente iz nje i kod nas! Hvala na idejama i tebi, a i Mukici koja si je dala truda lijepo rasclaniti sadrzaj potencijalne web stranice.)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Peterlin a da zatražiš dozvolu da sama uređuješ pojedine rubrike?
    Prednost stranica u CMSu i jeste da na jednostavan način više ljudi uređuje stranice.

  13. #13
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    hm, na zalost, ne ide to bas tako lako. kao roditelj ne moze zatraziti account u HUSO sustavu. to moze dijete. pa onda to isto dijete treba traziti od administratora imenika ili resursa da ga se postavi za pomocnog administratora resursa da moze imati dozvole za uredjivanje stranica. a administratori resursa obicno ne zele da im se itko petlja u to... sto iz neznanja kako se zastititi da se ne napravi neka glupost na stranici, sto iz "ja sam i sam dovoljan/sposoban" razloga. na zalost...

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Peterlin a da zatražiš dozvolu da sama uređuješ pojedine rubrike?
    Prednost stranica u CMSu i jeste da na jednostavan način više ljudi uređuje stranice.
    Pitala sam vec - Yoseph je u pravu (ponudila pomoc oko kutka za roditelje - rekli su mi da će razmisliti o ponudi pa cemo vidjeti), ali problem je isti kao kod njega - nije problem fizicki urediti stranicu, problem je prikupiti azurne podatke. No, ide na bolje! (Lako je drugima soliti pamet, ovo je zaista najbolji način - podmetnuti ledja, barem koliko se moze.)

    No, ako ne prije, kad moj stariji sin doraste do informatike (sad je 2. razred) uvalit ce se u to. Vec sada ga to zanima. Ni mladji nije los, on je bolji za sadrzaje, a stariji za tehniku/logistiku. Gdje je volje, naci ce se i nacina!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Sorry... ne znam zašto sam bila uvjerena da si i to prosvjetarka

    Prije cca godinu dana sam postavila upit oko HUSO accounta za roditelje i rekli su mi da ne može.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Sorry... ne znam zašto sam bila uvjerena da si i to prosvjetarka
    Ajmeeeee.... ovo mi je kompliment! (Da me netko pametno savjetovao kad sam birala zanimanje, mozda bih bila....)

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Prije cca godinu dana sam postavila upit oko HUSO accounta za roditelje i rekli su mi da ne može.
    Rijesit cemo i mi to.... nisam jako gnjavila, samo sam diskretno pitala (bacila bubu u uho). Do cilja - malim koracima!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Bit će da ili ne čitam sa razumijevanjem ili sam slabo na forumu ili imam dobar nos za odabir zanimanja

  18. #18
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Prije cca godinu dana sam postavila upit oko HUSO accounta za roditelje i rekli su mi da ne može.
    Rijesit cemo i mi to.... nisam jako gnjavila, samo sam diskretno pitala (bacila bubu u uho). Do cilja - malim koracima!
    znas kako se eventualno to moze rijesiti? odi do AI svoje skole (AI = administrator imenika) i nek TVOM djetetu otvori HUSO account (pazi - za to ti je potreban JMBG). zatim odi do AR skole (AR = administrator resursa) i nek tvom djetetu odobri prava nad nekim djelovima weba. a onda se ti ulogiraj pod usernameom svog djeteta i pomazi koliko mozes.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Sorry... ne znam zašto sam bila uvjerena da si i to prosvjetarka
    I ja!!! :shock:

  20. #20
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    ja sam odavno skuzio da nije prosvjetarka, ali je zbog svog nacina razmisljanja veci pedagog i psiholog nego vecina onih koji to stvarno jesu.

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj YosephK prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Prije cca godinu dana sam postavila upit oko HUSO accounta za roditelje i rekli su mi da ne može.
    Rijesit cemo i mi to.... nisam jako gnjavila, samo sam diskretno pitala (bacila bubu u uho). Do cilja - malim koracima!
    znas kako se eventualno to moze rijesiti? odi do AI svoje skole (AI = administrator imenika) i nek TVOM djetetu otvori HUSO account (pazi - za to ti je potreban JMBG). zatim odi do AR skole (AR = administrator resursa) i nek tvom djetetu odobri prava nad nekim djelovima weba. a onda se ti ulogiraj pod usernameom svog djeteta i pomazi koliko mozes.
    Hvala, ali to mora malo pricekati - stariji mi je tek u drugom razredu! Ne bi bilo odgovorno od skole da tako malom djetetu otvori account. Samo kad se docepa informatike (za 2 godine, kako stvari stoje, u cetvrtom) bit ce lakse ponovno to pokrenuti.

    No, mozda se vjetar okrene i prije ako skola zaposli jos kojeg nastavnika, po mogucnosti mladjeg.... a ima i drugih roditelja koji imaju stariju djecu. U samo 2 godine vidjela sam da su se neke stvari popravile, a gulit cemo s djecom skolske klupe jos najmanje 7 godina! Ponekad je ljudima koji rade u toj skoli dovoljno da ih se pohvali, umjesto da ih se furt proziva za ovo i ono...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Hvala, ali to mora malo pricekati - stariji mi je tek u drugom razredu! Ne bi bilo odgovorno od skole da tako malom djetetu otvori account.
    Svaki učenik mora imati svoj elektronički identitet. Pomoću njega ne samo da ima pristup školskoj stranici nego i brojnim drugim sadržajima kao što je to npr. učilica.
    Druga stvar je ako si mislila da je premali da bi dobio neke ovlasti s kojima bi mogao uređivati/objavljivati/predlagati sadržaje za web stranicu.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Hvala, ali to mora malo pricekati - stariji mi je tek u drugom razredu! Ne bi bilo odgovorno od skole da tako malom djetetu otvori account.
    Svaki učenik mora imati svoj elektronički identitet. Pomoću njega ne samo da ima pristup školskoj stranici nego i brojnim drugim sadržajima kao što je to npr. učilica.
    Druga stvar je ako si mislila da je premali da bi dobio neke ovlasti s kojima bi mogao uređivati/objavljivati/predlagati sadržaje za web stranicu.
    Da... mali je još moj sin za tu vrstu odgovornosti.

    Srećom, nisam ja jedini nadobudni roditelj, ima i drugih - smislit ćemo nešto.

  24. #24
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    medju dodatnim sadrzajima kojima ucenici imaju pristup je prekrasna baza podataka DODATNIH SADRZAJA na netu za ucenje... npr. ONLINE TECAJEVI, koji su izvrsni dodatak redovnoj nastavi. https://lms.carnet.hr/logonscreen.asp medjutim, za pristup se mora imati HUSO account.

  25. #25
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    upravo se vracam iz skole cijeli tuzan. rekao sam ravnatelju da odustajem od skolskog weba (premda je veliki dio napravljen). razlog su moje kolege. stavio sam prije par dana u zbornicu obavijest da ce ih u iducih par dana obici dvije ucenice sa kratkim upitnikom (koliko dugo rade u skoli? zasto rade taj posao? kada imaju informacije? kojim razredima predaju? kakve izvannastave aktivnosti provode, u kojim razredima i u kojem terminu?). danas sam cuo da se nekolicina kolega pobunila zbog toga jer to smatraju zadiranjem u neciju privatnost. navodno su isli toliko daleko da su otisli kod skolske tajnice i rekli joj (citiram): "da mu nisi dala nijedan podatak!".

    da sam trazio broj mobitela, koji grudnjak nosi, kad je rodila prvo dijete - e, to bi bilo zadiranje u privatnost! ali dati na web informaciju koje izvannastavne aktivnosti koji nastavnik provodi........e suludo je smatrati da je to zadiranje u neciju privatnost!

    kada sam to poceo raditi su mi svi dosli i rekli "bilo je i vrijeme", a kada treba nesto napraviti - e, rogovi! napomenut cu samo da sam ja taj web radio posve volonterski, nisam imao to kao zaduzenje u satnici (iako na to imam pravo!). osjecam se (oprostite na izrazu) posrano i ne zelim vise ni trenutak svog slobodnog vremena utrositi na to.

    jedna od tih "kolegica" je danas prije nastave sjedila sa menom u zbornici i nije mi to nijednom rjecju spomenula! al bitno da pljuje po meni u zbornici, kod tajnice..... prestrasno! ravnatelj me pokusao smiriti....kao "trebao si vec do sada shvatiti da iz tih-i-tih progovara samo zloba", ali.....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ne odustaj zbog zlobe pojedinaca!
    Dobro ti kaže ravnatelj!
    To je samo zavist.

    Zbog takvih kao što si ti naše školstvo još ima nade. :D

    Ukoliko one ne žele, pronađi nekoga tko hoće.
    Učenike to veseli, radi s njima. Puni internet njima zanimljivim sadržajem.
    Ove zlobnice/zlobnici će polako s vremenom popustiti...

    A možeš i lijepo jedan članak u Školske novine (je l to još postoji), Večernji i sl. tipa komentar kako ubiti volju i želju za radom u mladom profesoru. 8)

  27. #27
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Ne odustaj zbog zlobe pojedinaca!
    Dobro ti kaže ravnatelj!
    To je samo zavist.
    Osim zavisti tu je sigurno i želja da ih se ne uspoređuje - kad se takva evidencija napravi vidi se tko ima izvannastavne aktivnosti, tko nema itd.
    Ne bih odustala od svojih zamisli zato što se neki s njima ne slažu.

    Također, možda nije s tvoje strane bio najbolji način da šalješ kolegicama učenice nego si se mogao dogovoriti s njima na školskom vijeću, pa poslati neki jednoobrazni upitnik.

  28. #28
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    eh, meni je zapravo dosta nastavnika preporucilo bas da posaljem 2 ucenice jer inace te podatke nikad necu dobiti. najbolji je primjer tajnica koja ih jos uvijek (a skoro je kraj godine!!!) natjerava da vrate potpisana rjesenja o zaduzenjima. napravio sam obrazac i te ucenice ih pitaju tocno po tom obrascu... ma velim, bas su mi svi rekli ako im ostavim te obrasce u skolske sanducice i dam neki rok od tjedan dana da cu ih nazad dobiti tek za 2 mjeseca. :/

    i da, bas je jedna nastavnica to danas komentirala - da je valjda neke strah kad se otkrije da mozda uopce ne drze ono za sto su zaduzeni.....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ne daj se!
    Skuliraj se dan-dva pa dalje nastavi.

    Nije mi to palo napamet, ali to što Zdenka kaže bi mogao i biti razlog.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Toga sam se bojala :/

    Iako.... što se tiče zaduženja, termina informacija razrednika, izvannastavnih aktivnosti, dopunske i dodatne nastave - to bi trebao dobiti od pedagoga ili ravnatelja. Ako oni to nemaju onda imate veliki raspašoj u školi.

  31. #31
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    ima sve to u godisnjem planu i programu koji je kod mene doma trenutno (posudila mi pedagogica). ali u njemu ne pisu termin. PiP se slaze prije pocetka skolske godine....... + uvijek ima nekih izmjena.....

    al svejedno....ne ide mi uglavu otkad je zadiranje u privatnost!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ma kakva privatnost

    Naravno da nema termina u godišnjem planu i programu kada se on piše prije izrade rasporeda sati. Ali to ne znači da svaki nastavnik ne mora te termine objaviti i dati na znanje ravnatelju i učenicima.

  33. #33
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja bih na tvom mjestu objavila podatke za one prof. za koje sam dobila. za ostale bih napisala da su podaci nedostupni...


    tako sam ja svojedobno napravila (na faxu, prof. nisu htjeli da na webu bude vidljivo kad su im konzultacije, npr. ili koliko radova jesu/nisu napisali )

    nakon nekog vremena su i oni počeli davati podatke o sebi jer im je valjda bilo neugodno ili možda zato što su ispadali glavni neradnici i vrlo neodgovorni (e da, i zato što su se studenti žalili dekanu koji je rekao da je omogućiti pristup podacima to OBVEZA a ne dobra volja pojedinaca). ok, u školi i na faxu nije isto, ali možeš probati...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Uopće ne mislim da nastavnik ima pravo ne objaviti termine dodatne/dopunske nastave ili informacije o terminu primanja.

  35. #35
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Uopće ne mislim da nastavnik ima pravo ne objaviti termine dodatne/dopunske nastave ili informacije o terminu primanja.
    naravno da nema. ali može odlučiti da ih ne želi objaviti na webu. jer, barem koliko ja znam, u pravilnicima nigdje nije navedeno da svi podaci moraju biti dostupni na webu.

    kod nas na faxu postoji pravilnik da na webu moraju biti svi podaci o nastavnicima, konzultacijama, predavanjima, znanstvenom radu, brojevi telefona (ne kućni), e-mail adrese. isto tako postoji pravilo da e-mail ima jednaku težinu ko pisani dopis pa su svi primorani čitati e-mailove.


    bojim se da u školama nije tako (barem ne u onima u kojima znam poneke profesore).


    i to je jadno

    ko da smo u prošlom stoljeću

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Uopće ne mislim da nastavnik ima pravo ne objaviti termine dodatne/dopunske nastave ili informacije o terminu primanja.
    Kod nas su termini svih informacija izvješeni na oglasnoj ploči i svaki roditelj u njih ima uvid. Zadiranje u privatnost...

    YosephK, ne daj se!!
    ja bih na tvom mjestu objavila podatke za one prof. za koje sam dobila. za ostale bih napisala da su podaci nedostupni...
    Potpis. I ja bih ovako. Zbog malobrojnih koji ne žele surađivati šteta je da ostali nemaju web na koji bi bili ponosni. Naročito djeca.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Uopće ne mislim da nastavnik ima pravo ne objaviti termine dodatne/dopunske nastave ili informacije o terminu primanja.
    naravno da nema. ali može odlučiti da ih ne želi objaviti na webu. jer, barem koliko ja znam, u pravilnicima nigdje nije navedeno da svi podaci moraju biti dostupni na webu.
    Ja baš mislim suprotno... doduše ne kao obaveza ali kao preporuka. Svaka škola ima osiguran prostor i osobu koja je zadužena za održavanje web stranice. Ta osoba nije zadužena za postavljanje sadržaja nego bi to svaki djelatnik trebao za svoje područje. U tijelu je proces informatičke edukacije nastavnika i profesora pa očekujem da će se dio njih ipak prihvatiti ovog posla.

    Nastavnik ne bi trebao imati pravo odlučiti da li staviti podatke ili ne ako su oni od vitalnog značenja za školu. A termini primanja roditelja to npr. jesu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Skrivanje termina informacija ili dodatne nastave mi je kao da ne znate kada radi službenik na izdavanju osobnih iskaznica

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Uopće ne mislim da nastavnik ima pravo ne objaviti termine dodatne/dopunske nastave ili informacije o terminu primanja.
    naravno da nema. ali može odlučiti da ih ne želi objaviti na webu. jer, barem koliko ja znam, u pravilnicima nigdje nije navedeno da svi podaci moraju biti dostupni na webu.
    Ja baš mislim suprotno... doduše ne kao obaveza ali kao preporuka. Svaka škola ima osiguran prostor i osobu koja je zadužena za održavanje web stranice. Ta osoba nije zadužena za postavljanje sadržaja nego bi to svaki djelatnik trebao za svoje područje. U tijelu je proces informatičke edukacije nastavnika i profesora pa očekujem da će se dio njih ipak prihvatiti ovog posla.

    Nastavnik ne bi trebao imati pravo odlučiti da li staviti podatke ili ne ako su oni od vitalnog značenja za školu. A termini primanja roditelja to npr. jesu.
    ja se u potpunosti slažem s tobom

    ono što sam htjela reći je da ne postoji zakonska obveza, a nekima je jedino to mjerodavno, NAŽALOST.

    ravnatelj bi, doduše, mogao narediti da svi sudjeluju...

    a o informatizaciji škole nemam baš neko mišljenje. mm radi u školi. nema e-mail adresu, škola nema web (tj. svaka škola ga ima ali njihova ga ne koristi), imaju 1 komp za sve profesore (koji je više pokvaren nego cijeli)...
    Puno ovisi o ravnatelju. a trebalo bi ovisiti o ministru, tj. on bi trebao narediti da se na web MORA staviti sve ono što se stavlja na oglasnu ploču (tako je nama dekan na faxu naredio, i kontrolirao i prozivao na odgovrnost ako sve nije bilo onako kako je zamislio)

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    YosephK, ja bih na tvom mjestu tražila konkretniju pomoć od ravnatelja. Tj traži da još neki kolege sudjeluju u izradi stranice. Konkretno - netko iz stručne službe ili ravnatelj glavom i bradom neka odlučuju o sadržaju web stranice, likovnjak o izgledu, a na tebi je onda izvedba svega toga.

    Mislim da nije fer od tvog ravnatelja što je tebi "uvalio" sve od sadržaja pa do tehničke izvedbe.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    mm radi u školi. nema e-mail adresu, škola nema web (tj. svaka škola ga ima ali njihova ga ne koristi),
    Ima e-mail adresu. Ako ju nije dobio neka zatraži podatke od administratora podataka u svojoj školi. Ne da mu je elektronički identitet bitan samo za email nego i za niz drugih usluga kao što su Carnetovi tečajevi, povoljnije korištenje Internet usluga......

  42. #42
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    mm radi u školi. nema e-mail adresu, škola nema web (tj. svaka škola ga ima ali njihova ga ne koristi),
    Ima e-mail adresu. Ako ju nije dobio neka zatraži podatke od administratora podataka u svojoj školi. Ne da mu je elektronički identitet bitan samo za email nego i za niz drugih usluga kao što su Carnetovi tečajevi, povoljnije korištenje Internet usluga......
    u pravu si, vjerojatno ima, ali je nije dobio.




    a za ostalo koristimo moju

  43. #43

  44. #44
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne znam zadire li moje pitanje previše u privatnost, ali me načelno zanima zna li netko da li osoba koja je zadužena za administriranje Web stranice škole, koja je i istovremeno nastavnik/ptofesor na toj istoj školi dobiva nekakvu naknadu za taj dodatni posao ili sve ide "iz plaće"?

    Nadalje, dobiva li škola kao takva od Ministarstva neki određeni iznos namijenjen upravo za održavanje web stranice? Ili to pak ovisi o dobroj volji škole, odnosno ravnatelja?

    Naime, nikako ne mogu skužiti u čemu je problem s uspostavljanjem web stranice naše škole, pa razmišljam da je vjerojatno, kao što to najčešće biva, stvar u novcima...

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Naime, nikako ne mogu skužiti u čemu je problem s uspostavljanjem web stranice naše škole, pa razmišljam da je vjerojatno, kao što to najčešće biva, stvar u novcima...
    Ja bih prije rekla da je to zato što to ne može biti odgovornost samo jedne osobe. Mora se uključiti cijeli kolektiv.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Ne znam zadire li moje pitanje previše u privatnost, ali me načelno zanima zna li netko da li osoba koja je zadužena za administriranje Web stranice škole, koja je i istovremeno nastavnik/ptofesor na toj istoj školi dobiva nekakvu naknadu za taj dodatni posao ili sve ide "iz plaće"?
    učitelj/nastavnik koji obavlja taj posao može imati u svom tjednom zaduženju određenu satnicu za administriranje web stranice. sve ovisi o kadrovskim mogućnostima škole i procjeni ravnatelja
    Citiraj Forka prvotno napisa
    Nadalje, dobiva li škola kao takva od Ministarstva neki određeni iznos namijenjen upravo za održavanje web stranice? Ili to pak ovisi o dobroj volji škole, odnosno ravnatelja?
    škole ne dobivaju posebna sredstva za održavanje web stranica

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    učitelj/nastavnik koji obavlja taj posao može imati u svom tjednom zaduženju određenu satnicu za administriranje web stranice.
    To ima administrator resursa koji je zadužen za funkcioniranje web stranice ali ne i za postavljanje aktualnih sadržaja.

    Moram napomenuti da administrator resursa može svakom nastavniku/učeniku dati ovlasti za dodavanje vijesti i uređivanje sadržaja. Kada bi se svatko primio svog područja onda bi web stranice funkcionirale onako kako bi trebale: biti ažurne i informativne.

  49. #49
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Janoccka, No@, hvala vam na odgovorima...

  50. #50
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    da se razumijemo, u to nisam krenuo iz novaca. nisam niti trazio da mi se to uracuna u satnicu na sto bi imao puno pravo. ali kada sam vidio reakciju svojih kolega koja se naglo promjenila iz "super, bilo je i vrijeme" do "ja necu dati podatke za web" odlucio sam sa svime prestati. to je jedan ogroman posao. a ja ne zelim biti mali majmun koji ce skakati dok drugi pljucaju po njemu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •