Vidi rezultate ankete: Da od jeseni kreće obavezno cijepljenje djevojčica protiv HPV-a u osmom razredu, a vaša kći na jesen

Glasači
127. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • 1. oduševljeno bi prihvatili uvođenje HPV cijepljenja u program obaveznih cijepljenja

    27 21.26%
  • 2. prigovarali bi, ali ipak pristali na cijepljenje - ipak je to program obaveznih cijepljenja

    21 16.54%
  • 3. aktivno bi se protivili cijepljenju. otišli bi u školu i rekli da ne smiju cijepiti kćer...... inaće cijepite dijete prema programu cijepljenja, ali ovo ne dozvoljavate

    59 46.46%
  • 4. aktivno bi se protivili cijepljenju. otišli bi u školu i rekli da ne smiju cijepiti kćer...... Ionako odbijate sva cjepiva iz programa cijepljenja

    20 15.75%
Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 378

Tema: anketa o HPV cijepljenju

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Isto 3.
    Znam što je HPV iako ga nisam imala.
    Nedovoljno israženo, nuspojave, ne štiti 100%, a i ova kampanja mi izgleda kao jedan veliki pokus. Zapravo me tim reklamiranjem više odbijaju nego što bi me zainteresirali. Znamo čemu služe reklame.
    A i znam da ima liječnika koji nisu za cijepljenje.
    Potpis. Osim što smo mi još i pod brojem 4.

  2. #52
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    Potpis. Osim što smo mi još i pod brojem 4.
    fundamentalisti....

  3. #53
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja ću samo u potpunosti potpisati Huanitin post, osim što sam ja za svoj doznala od liječnice u Klaićevoj, a bila sam 4. srednje
    Nemam kćer, priznajem da nedovoljno znam o cjepivu, i nema mog odgovora u anketi, ali odlučit ću se za 1, iako je možda oduševljenje prejaka riječ

  4. #54
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne bih uspoređivala MPO s ovim cjepivom. Nikako!

  5. #55
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Ne bih uspoređivala MPO s ovim cjepivom. Nikako!
    pa nitko ga ne uspoređuje

    samo sam rekla da to što neki liječnici ne preporučuju cjepivo i nije neki argument i u tom kontekstu povukla paralelu

  6. #56
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    :D već 61 glas.... :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Nii ja se ne bih cijepila jer imam muža, šarati ne planiram a nadam se niti on. Ali, kćer ću cijepiti. Zato što joj je dovoljan samo jedan muškarac. I to nema veze sa brisanjem krivnje ili needukacijom. Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći. Kod svakog cjepiva bitno je pročitati koje komplikacije sprečava. Možda sam otvorenija prema tome jer radim u farma industriji. Znam koliko je potrebno da lijek/cjepivo dođe do faze registracije, pogotovo originatorskih kuća. Zato im vjerujem.

  8. #58
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/
    Meni se čini da ipak više žena umire od karcinoma uzrokovanog HPV-om :/ .

    Twin, mogu te potpisati. Nažalost, znam za slučaj gotovo istovjetan onom kojeg opisuješ kao mogućeg. Srećom sve je dobro završilo, ali je konizacija bila neophodna.

  10. #60
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/
    Meni se čini da ipak više žena umire od karcinoma uzrokovanog HPV-om :/ .

    Twin, mogu te potpisati. Nažalost, znam za slučaj gotovo istovjetan onom kojeg opisuješ kao mogućeg. Srećom sve je dobro završilo, ali je konizacija bila neophodna.
    A ovdje pricamo o mogucnosti da curica koja ni nema HPV (a mozda ga nikad ni nece imati) umre zbog prevencije od istog. Da ne govorimo da se HPV moze izlijeciti, i da su bitne redovne kontrole, da je to jedino sto ce pomoci; cjepivo nece - jer nije 100% ucinkovito :/

  11. #61
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa
    . Znam koliko je potrebno da lijek/cjepivo dođe do faze registracije, pogotovo originatorskih kuća. Zato im vjerujem.
    nakon što cjepivo bude pušteno na tržište, treba proći još 2 godine, da se popišu nuspojave, prave nuspojave, ne one na kontrolnim grupama

  12. #62
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/
    Nema cjepiva nakon kojega nisu djeca i odrasli umirali.

    Nema hrane nakon koje djeca i odrasli nisu umirali. Čak tisuće i tisuće dojenčadi umiru nakon podoja. Djeca umiru i za vrijeme podoja. No to ne znači da dojenje uzrokuje smrt.
    Nema niti lijeka nakon kojega nitko nikada nije umro.
    Vjerojatni nema niti TV emisije za vrijeme koje nitko nikada nije umro.
    Isto je i sa drugom hranom i sa lijekovima i cjepivima.
    [/b]

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ...

    Mujica napisa:
    školska djeca u školskoj medicini, a odrasle žene u epidemiološkim ambulantama), obiteljski liječnici i ginekolozi su se jako ritali i tražili svoja prava da i oni cijepe žene u svojoj skrbi.......
    Sigurno zbog medicinske dušebrižnosti, a ne zbog love...

  14. #64
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Lijepo si to iskarikirao Mujice

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/
    Nema cjepiva nakon kojega nisu djeca i odrasli umirali.
    Ok, od svakog cjepiva mos umrt, al barem bolest od koje se stitis bude neka strasna, strasna...

    Sorry, al cinjenica da ne stiti 100%, cinjenica da se HPV moze izlijeciti i bez neke posebne terapije, i cinjenica da je najbitnije raditi redovne kontrole - ja svrhu ovom cjepivu i rizicima koje donosi jednostavno ne vidim.

  15. #65
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nakon nije isto što i izraz od komplikacija zbog

  16. #66
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Lijepo si to iskarikirao Mujice

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Mene iskreno iznenadjuje da ima i ovoliko pristasa obzirom da je par cura u svijetu umrlo nakon ovog cjepiva :/
    Nema cjepiva nakon kojega nisu djeca i odrasli umirali.
    Ok, od svakog cjepiva mos umrt, al barem bolest od koje se stitis bude neka strasna, strasna...

    Sorry, al cinjenica da ne stiti 100%, cinjenica da se HPV moze izlijeciti i bez neke posebne terapije, i cinjenica da je najbitnije raditi redovne kontrole - ja svrhu ovom cjepivu i rizicima koje donosi jednostavno ne vidim.
    pa HPV može imati daleko strašnije posljedice od npr. zaušnjaka ili rubeole(osim u trudnoći)...
    nije samo redovna kontrola rješenje i ne liječi se svaki HPV jednostavno i spontano, znam više žena koje su u 6mj iz čistog pape prešle u CINIII?!

  17. #67
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    , znam više žena koje su u 6mj iz čistog pape prešle u CINIII?!
    a ja ih znam koje su od CINIII dosle na nista u istom tom roku. I sta cemo sad?

    Ja kazem da je izljecenje moguce, to ovisi o volji pojedinca, ishrani, stresu, ne pusenju i x drugih stvari. Najlakse je cijepiti pa se ne mora paziti na ovo sto sam nabrojala

  18. #68
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    osim što je cjepljenje učinkovito samo 70%, pa ako spadaš u onih 3/10 ljudi opet si na istom: redovita kontrola

  19. #69
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    glasala za tri, potpisujem a zakaj

  20. #70
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja želja je da ne uđe u obavezni program cijepljenja pa neću imati o čemu razmišljati, ovako sam na broju dva, ali klimavo.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    glasala za tri, potpisujem a zakaj
    isto tako, a sve dok se ne izvrše detaljnija istraživanja tog cjepiva

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    nakon što cjepivo bude pušteno na tržište, treba proći još 2 godine, da se popišu nuspojave, prave nuspojave, ne one na kontrolnim grupama
    Nakon apsolutno svakog lijeka koji dođe na tržište (ne samo cjepiva) se sljedećih x godina vode podatci o nuspojavama. I to ne naravno profesionalno, ali se naše domaće kuće baš to ne trude prijavljivati. Bitno je da se lijekovi testiraju na što većem broju ljudi kako bi podatci bili što relevantniji. Ali, naravno studije su jedno, praksa je malo drugačija. Nuspojave se za neki lijek prate u cijelom svijetu. Tj. kada se zabilježi neka nuspojava u Americi u roku 24-48h i mi u Hrvatskoj znamo za nju.

    Ne treba komplicirati. Nitko nikog ne može prisiliti da mu cijepi dijete u 8. razredu osnovne škole. Neka svatko učini što misli da je najbolje za njegovo dijete.

    Ja samo znam da se nažalost umire od svega. Cijepljenja, lijekova pa i gripe. Koliko ljudi u svijetu umire od gripe, ništa više ne umre od cijepljenja. HPV je pritajena beštija. Tako da se bez obzira na redovite kontrole za npr. godinu dana može desiti čudo. Edukaciju neću spominjati, ali frendica mi se zarazila od prvog partnera, koji joj je postao muž. Završila na konizaciji, žali da cjepiva nije bilo prije. Cijepit će svoju curicu, naravno.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa

    I to ne naravno profesionalno, ali se naše domaće kuće baš to ne trude prijavljivati.
    Mislila sam: I to je naravmo profesionalno....

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ne znam da li je na ovom topicu ili na nekom drugom forumašica iz Kanade Nataša30 napisala da tamo cijepe djecu protiv HPV-a već s devet godina. Protekom vremena djeca sve ranije i ranije stupaju u spolne odnose, a u ekonomski razvijenijim (i od čovjeka otuđenijim) sistemima su rani spolni odnosi prihvatljiviji.
    Sa žalošću se pitam gdje je donja granica? Zar se nikome osim mene ne pale alarmi? Hoće li slijedeća generacija smatrati da je normalno da djeca predškolske dobi stupaju u odnose?

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    U tom slučaju pametnije bi joj bilo da se ona i njen muž izliječe nego da on ostane zaražen a ona da se cijepi svakih 5 godina. Ili ja nešto krivo shvaćam?

  26. #76
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pod 3.
    Što sam do sad čula o tom cjepivu mi je presumnjivo, a reklame su mi još sumnjivije.

    Mujice, koji je cilj ankete?

  27. #77
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Glasala za 4.

  28. #78
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    U tom slučaju pametnije bi joj bilo da se ona i njen muž izliječe nego da on ostane zaražen a ona da se cijepi svakih 5 godina. Ili ja nešto krivo shvaćam?
    x
    x za "normalno vrijeme"

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Glasala sam za 3 opciju.
    Ono sto mene isfurava ovdje u Canadi je to sto kad god upalim radio ili tv ma to su reklame o vakcini na sve strane. Uopce ne pokusavaju roditeljima objasniti ili ih uvjeriti nego direktno udaraju na djecu(curice).
    Idu na to da sto vise djece isprepadaju da mogu umrijeti od raka, koliko je rak opasna bolest, neizljeciva(iako hpv se moze izlijeciti).
    Bas mi idu na zivce.
    Onda se furaju na to ako curice ne prime vakcinu u 8 razredu u skoli ako se kasnije odluce onda moraju platiti $400 dolara. Mislim takvi niski udarci najmjenjeni djecci.

    Ustvari mi je hvalila opcija nisam jos sigurna.
    Jer fakat nisam.
    Annabel ima 9 godina i u Canadi cjepe od 9-26.
    Mislim 9 halooooo.
    Imam jos vremena da razmisljam o svemu tome i ucim djete o svemu.
    Ali oni se nadaju da budu djecu toliko isprepadali s tom kampanjom ako se necjepis umres da ja svaku put promjenim kanal ili stisam radio.

    A kad dodjemo do 8 razreda mene se nece nista pitati. Jedino bi valjda mogla da neodvedem djete te dane u skolu kad drze te klinike jer:



    1.Ja mogu potpisati da zelim da je cijepe a ona moze odbiti(super)
    2.Ja mogu da odbijem da potpisem a ona moze i ima pravo(bez obzira na misljenje roditelja) da odluci da primi cjepivo



    Nevjerovatno. Najlakse ih je isprepadati da ce umrjeti ako se necjepe, da ce morati platiti $400 dolara ako se necjepe u skoli taj dan i naravno jos uvijek udaraju po ljudima nizeg standarda kojima tih $400 dolara zvuci puno(zaboli me ako moram platiti) i oni su im pokusni kunici.

    Bas zalosno.

  30. #80
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ako sa 16 godina vidim da odgoj nije upalio razmislit ću ocijepivu, a za sve spolno aktivne sa 12 smatram da je bolje uložiti u školske stručne službe i socijalne timove za podršku i pomoć u odgoju, a ne cijepivo.

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    U tom slučaju pametnije bi joj bilo da se ona i njen muž izliječe nego da on ostane zaražen a ona da se cijepi svakih 5 godina. Ili ja nešto krivo shvaćam?
    a koji je lijek protiv virusa?

    i pikula, što znači odgoj, u kontekstu da je dovoljan samo jedan partner pa da se zarazi?

  32. #82
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da ne ulazi u spolne odnose uopće dok spolne ne sazrije, a ako seonda odluči s nekim u ozbiljnoj vezi ući u spolne odnose mogu oboje obaviti pregled koji ima puno manje nuspojava od cijepiva. Zašto da se ona cijepi - zbog njegove komocije.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Isto 3.
    Znam što je HPV iako ga nisam imala.
    Nedovoljno israženo, nuspojave, ne štiti 100%, a i ova kampanja mi izgleda kao jedan veliki pokus. Zapravo me tim reklamiranjem više odbijaju nego što bi me zainteresirali. Znamo čemu služe reklame.
    A i znam da ima liječnika koji nisu za cijepljenje.
    Potpis. Osim što smo mi još i pod brojem 4.
    tak je i mi

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    , znam više žena koje su u 6mj iz čistog pape prešle u CINIII?!
    a ja ih znam koje su od CINIII dosle na nista u istom tom roku. I sta cemo sad?

    Ja kazem da je izljecenje moguce, to ovisi o volji pojedinca, ishrani, stresu, ne pusenju i x drugih stvari. Najlakse je cijepiti pa se ne mora paziti na ovo sto sam nabrojala
    :D zaaaakon

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    U tom slučaju pametnije bi joj bilo da se ona i njen muž izliječe nego da on ostane zaražen a ona da se cijepi svakih 5 godina. Ili ja nešto krivo shvaćam?
    a koji je lijek protiv virusa?
    Za lijek protiv HPV-a ne znam, ali pročitaj Huanitin post. Ona kaže da je lijek dobila i izliječila se. Valjda onda specijalisti znaju... (Znam ti pouzdano da protiv viroza dišnih putova djelotvoran propolis Šala mala!)
    A sve vi koje mislite da ste sretne jer imate još vremena za odluku - pročitajte post Nataše 30. Ako mi, koje se sada trebamo odlučiti, objeručke i s oduševljenjem prihvatimo to cjepivo, za nekoliko godina bit će i kod nas situacija kao i u Kanadi. Vas nitko neće ni pitati!

  36. #86
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa
    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    U tom slučaju pametnije bi joj bilo da se ona i njen muž izliječe nego da on ostane zaražen a ona da se cijepi svakih 5 godina. Ili ja nešto krivo shvaćam?
    aha. krivo shvaćaš.
    Nema lijeka, tj. ne mogu se ona i on pouzdano i zasigurno izliječiti.
    Također, nitko ne kaže da se treba docjepljivati svakih pet godina. (Osim nekih forumaša ovdje)

  37. #87
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Da ne ulazi u spolne odnose uopće dok spolne ne sazrije, a ako seonda odluči s nekim u ozbiljnoj vezi ući u spolne odnose mogu oboje obaviti pregled koji ima puno manje nuspojava od cijepiva. Zašto da se ona cijepi - zbog njegove komocije.
    1. ne mogu se ona i on prije početka spolnih odnosa "zrelo i odgovorno" testirati. To je neprovedino. ( btw.... jesi li se ti testirala na HPV, HIV, hepatitis B sa svojim mužem prije stupanja u spolne odnose?)
    2. Ona se ne cijepi zbog svoje komocije, već radi smanjenja rizika po nju samu. Žene koje piju kontracepcijske pilule to rade zbog njegove komocije. A cijepljenje je radi nje same.

  38. #88
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    a reci nam nešto o nuspojavama?

  39. #89
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    rekoh. prvog veljače ovdje u 3:14 AM

  40. #90
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Glasala za 3.
    Ako to uđe u obvezni program, pridružit ću se VOVP-u.

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj twin prvotno napisa
    Može biti djevica do braka i zaraziti se u prvoj bračnoj noći.
    A kaj ne bi onda bilo bolje da se i cijepi prije braka, odnosno kad se planira seksati a ne s 13 godina?

  42. #92
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ahaaaaa.... ali mora se počet cijepiti sedam mjeseci prije prvog spolnog sikustva (tri doze cjepiva kroz 6 mjeseci, plus malo vremena da se u potpunosti razviju protutijela). Siguran sam da si ti sedam mjeseci prije znala točno kada ćeš to doživjeti. Pa možemo računati da će i tvoja kći. 8)

  43. #93

  44. #94

  45. #95
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Također, nitko ne kaže da se treba docjepljivati svakih pet godina. (Osim nekih forumaša ovdje)
    ... dovoljno im je da ti samo triput uzmu novce, a kasnije će nešto drugo ući u modu.

    Glasao sam iako nemam kćer, jer ima sve veći broj perverznjaka koji bi cijepili i mušku djecu, kućne ljubimce, poštare ... pa neka se glas nađe. Naravno protiv.

    Uzgred, nije umrlo nekoliko žena, nego nešto više od jedne mjesečno, a u brojevima postradalih se ne broje nerođena djeca na koju ovo "cjepivo" loše utječe. Najtužnije je da umiru vrlo mlade žene u dobi u kojoj praktično ne postoji smrt od raka grlića maternice.

  46. #96
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Sva sreća da je netko bio s tim djevojčicama pa su ih uspjeli spasiti. Takve sreće nažalost nije bila ona studentica u Austriji koju su sutradan našli mrtvu jer je živjela sama. Djevojke ili žene ako se već cjepite nemojte biti same...ili roditelji koji cjepite dobro promatrajte djecu pogotovo disanje...

  47. #97
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    :? da? ti znaš od čega su bolovale?
    Pa zato znaš da bi inaće mogle umrijeti?
    za tako nešto izjaviti morala bi barem znati zbog čega su bile primljene u bolnicu.
    pa se pitam, odakle to znaš?

    (nije li malo neobično da i u našim i svim stranim novinama piše da su hospitalizirane i bile na intenzivnoj njezi, a baš nigdje ne piše što im je bilo?)

  48. #98
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    izgleda da je to bilo dovoljno Španjolskom zdravstvu da povuče cjepivo
    ja mislim da oni tamo imaju neke stručnjake koji su odobrili/zahtjevali povlačenje cjepiva

  49. #99
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    Također, nitko ne kaže da se treba docjepljivati svakih pet godina. (Osim nekih forumaša ovdje)
    ... dovoljno im je da ti samo triput uzmu novce, a kasnije će nešto drugo ući u modu.
    Ne. Nije im to dovoljno. Tvoje ili moje 3000 kuna im ništa ne znači.
    Oni hoće da ih se uvede u kalendar obaveznih cijepljenja. Tek to su pravi novci, a ne ovo što tu i tamo netko plati cjepivo.
    Nego, nisi mi odgovorio. Ni ti, ni drugi mudraci.....
    Gdje si bio prije 10 godina kad se cijepljenje protiv spolno-prenosivog hepaittisa B uvelo u 6. razred osnovne škole.
    I gdje si bio prije 2 godine kad se cjepivo protiv spolno-prenosivog hepatitisa B uvelo u novorođenačku dob?

    licemjerni su svi koji su prije 10 godina šutjeli, a pogotovo oni koji su i prije 2 godine šutjeli, a sada tu galame o tome kako su djevojčice od 13-14 godina premlade za cijepljenje protiv HPV-a. 8)

  50. #100
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    izgleda da je to bilo dovoljno Španjolskom zdravstvu da povuče cjepivo
    ja mislim da oni tamo imaju neke stručnjake koji su odobrili/zahtjevali povlačenje cjepiva
    Jesi li sigurna da su o tome odlučili stručnjaci?
    Misliš da kod nas o tome uvijek odlučuju stručnjaci?
    Ti si neki idealist?

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •