Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 294 od 294

Tema: vlažne maramice

  1. #251
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    molimo vas da ne navodite proizvođače

  2. #252
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa
    ja bih samo preskočila savjet o kupanju bebe sapunom i trljačicom :/

    preagresivno
    veliki X

    voda je zakon.
    ja bih rekla da sa to spominje kao izuzetak, jer ostatak teksta stalno govori o nepotrebnosti bilo čega
    ja se slažem s apricot. a i pohvalno je što piše sapun a ne kupka/gel za tuširanje itd. jer je to najblaže (nakon vode) što se može koristiti.

    hvala na tekstu

  3. #253

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Većina baby sapuna su u stvari, po hemijskoj strukturi, sapuni.
    Da li onda birati one koji imaju označeno pH 5.5 ili je dovoljno da piše baby soap?

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Prerano mi je otišao post...
    Htela sam da pitam Punticu zašto misli da je sapun blaži od kupke/gela?

  5. #255
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ma tamo su ceste čiste. Tamo niko ne pljuje po trotoaru Zato i prolazi pranje samo vodom
    draga moja, kad vidis kakve su ceste ovdje.. s nasih mozes lizati sladoled :/

  6. #256
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Prerano mi je otišao post...
    Htela sam da pitam Punticu zašto misli da je sapun blaži od kupke/gela?
    Ja bi rekla da se običan tvrdi vugaris sapun bolje ispire od gela ili kupke pa je vjerojatno u tome štos.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Prerano mi je otišao post...
    Htela sam da pitam Punticu zašto misli da je sapun blaži od kupke/gela?
    Ja bi rekla da se običan tvrdi vugaris sapun bolje ispire od gela ili kupke pa je vjerojatno u tome štos.
    Može biti, može biti...
    Ja kad se perem sa gelom uvek imam osećaj da se nisam dobro sprala. Uvek mi ostane onako nekako sklisko
    Ali zato je stari dobri sapun zakon

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    pročitala sam sve strane ovog zamornog topica i zanima me sljedeće

    što kad vam dijete s godinu dana krene u jaslice?

    koliko ja znam u jaslicama je neizostavna praksa čišćenje guza vlažnim maramicama

    šta poduzimate u tom slučaju? :?

  9. #259
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa mozes koliko mozes...

    Ako dijete krece u jaslice i tete tamo koriste maramice (jer im je prekomplicirano ista drugo), sta je tu je... Jos uvijek je to neusporedivo s cinjenicom da dijete cijelu prvu godinu nije koristilo vlazne maramice i da ih ne koristi kad je izvan jaslica

  10. #260

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    dobro s tim se slažem..čisto sumnjam da bi se tete dalo nagovoriti da koriste vatu i vodu :/

  11. #261
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    A čuj i u bolnici su mi isto stalno govorili "Donesite vlažne maramice." i to je kao najjednostavnije i njihova praksa pa sam ja samo nakon nekoliko puta jednostavno prestala donositi vlažne maramice i donosila vatice. I svaki puta bi se napravila glupa, kao uh, zaboravila sam kupit (samo je jedna sestra inzistirala na tome). Sad su se već navikle da mi koristimo vatu i vodu. I ne spominju vlažne maramice.
    I šta je tu toliko jednostavnije, jednostavno ne kužim. Namočiš vatu i obrišeš. A za namočit vatu ti ne treba 7 sati nego 7 sekundi. A da ne kažem da nam je jedan paket vlažnih od 80 komada trajao valjda 3 dana, a vatice trajuuuuu. Ne znam u čemu je štos, ali jednostavno ih sestre koriste manje nego vlažne maramice.

  12. #262

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    ma slažem se ja s tobom,ja koristim one vate iz dm-a,no sumnjam da bi to9 prošlo kod teta u vrtiću,al stvarno

  13. #263
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Pa kažem ti, nisam ni ja bila sigurna da će proći u bolnici pa sam im jednostavno to nametnula. Ali to je možda drugačije. Ne znam.

  14. #264
    Juls avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    286

    Početno

    Mene samo zanima kako su tete u vrtiću prije brisale male pokakane guze (mislim, prije vlažnih maramica). Evo kod nas u rodilištu ne koriste vlažne maramice već s bebom drito pod pipu.

  15. #265

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    far away
    Postovi
    115

    Početno

    ha čuj mijenjale su one pelene i prije pampersica al to ne znači da bi se vratile na staro

  16. #266
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Možda bi se moglo napraviti u kućnoj radinosti vlažen maramice s običnom vodom, znam da to neke cure rade.

    Imaju kupiti "suhe" maramice istog materijala kao i vlažne (ili oprati u mašini vlažne) i onda ih poslagati u kutiju i pošpricati vodom.

    Me te maramice koristimo za platnen i ako su samo popišane, peremo ih, isto i za brisanje, mada je sad toplo i bebica ide ravno pod špinu.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Evo kod nas u rodilištu ne koriste vlažne maramice već s bebom drito pod pipu.
    Ovako i kod nas. Ali to ne rade baš često pa je moja beba imala gadan osip po guzu. Tačnije - kraste

  18. #268
    Spider Pig avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    evo ja koristim vlazne maramice - za brisanje sebe kad me bebac pokaka a nije da mi se to dogodilo samo jedanput a dobro mi dodju i za brisanje plocica u kupaoni - jer je i njih jednom pokako urnebes

    salu na stranu, vlazne koristimo samo za putovanja i kad smo daleko od izvora vode (jer nekad i njih znam isprat vodom, pa pobrisat bebaca). inace, pamuk i voda su zakon!! :D :D u ruksaku isto uvijek imamo blazinice koje malo namocim vodom za brisanje lica i rucica (ne volim mu brisat lice i ruke vlaznim maramicama.. ne znam koje su sve kemije u njima :/ , a osim toga sve bude nekako ljepljivo od njih)

  19. #269
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Spider Pig, potpisujem, tako i mi. Ja uvijek u torbi imam mali paketic DM-ovih Babylove (te mi nekako najprirodnije djeluju, ali mozda sam i u krivu), ali onih plavih koje su kao "od glave do pete" pa si mislim da mozda ipak imaju malo manje kemije ako nisu samo za guzu . Ali tek smo naceli 2. paketic, a mali ima vec 9 mj.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Malinska
    Postovi
    11

    Početno

    w latka vidim da si u manjini pa moram i ja nešto napisati. Mi koristimo vlažne maramice već 3 mjeseca i guza je SUUUUPER. Ja ih koristim kad idem u WC i zamislite-još sam živa!!! Ako brišemo sebe ili djecu sa vlažnim maramicama ne znači da smo lošije mame od vas koje to radite s vodom!!!!

  21. #271
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj Juls prvotno napisa
    Mene samo zanima kako su tete u vrtiću prije brisale male pokakane guze (mislim, prije vlažnih maramica). Evo kod nas u rodilištu ne koriste vlažne maramice već s bebom drito pod pipu.
    Kod nas u jaslicama se guze najnormalnije peru trljačicama (po potrebi i tušom ).

    Mi doma se peremo pod špinom, vani vlažnim maramicama(iz Mullera,jer su mi najmanje sapunaste na dodir)

  22. #272
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Andrea i Mia prvotno napisa
    w latka vidim da si u manjini pa moram i ja nešto napisati. Mi koristimo vlažne maramice već 3 mjeseca i guza je SUUUUPER. Ja ih koristim kad idem u WC i zamislite-još sam živa!!! Ako brišemo sebe ili djecu sa vlažnim maramicama ne znači da smo lošije mame od vas koje to radite s vodom!!!!
    nitko nije to rekao

    mislim da samo neke mame koje imaju loših iskustva s vlažnim maramicama, ili su upoznate s njihovim štetnim sastavom žele upozoriti druge mame da to nije tako bezazleno kako se prikazuje. i da se može i bez toga.

    ali, naravno, svatko zna što je za njega i njegovo dijete najbolje

  23. #273

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Malinska
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala,puntica! Ja sam samo htjela reči da nisu ni sve guze iste i da korištenje vlažnih maramica nije takav grijeh kakvim ga neki tu prikazuju. Naravno,svatko za sebe zna najbolje!!

  24. #274
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ali, naravno, svatko zna što je za njega i njegovo dijete najbolje
    Ili bar misli da zna.

  25. #275
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Andrea i Mia prvotno napisa
    Hvala,puntica! Ja sam samo htjela reči da nisu ni sve guze iste i da korištenje vlažnih maramica nije takav grijeh kakvim ga neki tu prikazuju. Naravno,svatko za sebe zna najbolje!!
    zapravo, maramice su iste, samo neke guze reagiraju jace a neke slabije na taj sadrzaj.
    cinjenica da neke uopce i reagiraju, meni je dovoljan razlog da se zapitam sta to u njima ima i da li mi je to zaista potrebno.

  26. #276
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Andrea i Mia prvotno napisa
    korištenje vlažnih maramica nije takav grijeh kakvim ga neki tu prikazuju.
    Ali, između ostalog, rade tone nepotrebnog smeća I to sve radi nečije komocije i nečije zarade. I nisam baš sigurna da li je najbolje za moju bebu da joj zbog toga ostavim Zemlju punu smeća.

  27. #277
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Emi se guza jako zacrveni od maramica. Bilo kojih. Doduše, ima jako osjetljivu kožu.Sad isto muku mučimo s nekim crvenilom.
    w latka ako tvojoj bebi ne smetaju, a ti smatraš da su dobre i korisne koristi ih. Imaš sreću što tvoja beba očito nema osjetljivu kožu. Ipak, mislim da je bolje guzu oprati vodom,pogotovo nakon kakanja. I mi odrasli tako radimo, zar ne? Ajde, sretno!

  28. #278
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj mrč prvotno napisa
    dobro s tim se slažem..čisto sumnjam da bi se tete dalo nagovoriti da koriste vatu i vodu :/


    kako gdje. ja radim evo već šestu godinu i uredno djecu peremo i nikad, baš nikad ne koristimo vlažne maramice. niti ih nemamo

  29. #279
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa
    Citiraj Andrea i Mia prvotno napisa
    korištenje vlažnih maramica nije takav grijeh kakvim ga neki tu prikazuju.
    Ali, između ostalog, rade tone nepotrebnog smeća I to sve radi nečije komocije i nečije zarade. I nisam baš sigurna da li je najbolje za moju bebu da joj zbog toga ostavim Zemlju punu smeća.
    Upravo to je i moj najveći argument.
    Pogotovo kad čujem kako se netko "hvali": toliko se usr`o, potrošila sam 20 vlažnih maramica.
    A sve to je malo vode moglo oprati.

    Kad sam došla u Zagreb, prije 35 godine, Jakuševac je bio - ledina.
    Sada se na njemu može lijepo skijati

  30. #280
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam u susjedstvu te ledine odrasla i moram priznati da sam ko zadnja tuka prije koju godinu pitala za brdo "a sta je to?"
    strasno!

    mi na zalost nosimo u vrtic jednom mjesecno paket vlaznih maramica, no uzimam iskljucivo biorazgradive. malo su skuplje ali to nije nista nasprem onog sto od njih "dobivamo".

  31. #281
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mi na zalost nosimo u vrtic jednom mjesecno paket vlaznih maramica, no uzimam iskljucivo biorazgradive. malo su skuplje ali to nije nista nasprem onog sto od njih "dobivamo".
    bojim se da ne dobivamo ništa jer mislim da naša smetlišta nemaju uvjete za razgrađivanje.
    znači, svejedno je koje kupuješ

  32. #282
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj Enea prvotno napisa
    mislim da ste malo pretjerale s neplodnoscu i pelenama,po tome bi vecina decka bila neplodna,halo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jednokratne pelene su na trzistu da bi olaksale mamama,a i mislim da su bebe bolje suhe nego u platnenim,jedino ako mjenjate pelene poslije svakog pisanja,ali ih onda trebas 50kom min,a to si bas nemogu svi priustiti posto znamo kolko dodu
    I jednokratne moraš često mijenjati. Inače se dobije osip. Osim toga i ispuštaju nekakve mrvice (to su poznate pelene, a ne neke ž) i jako se namoče tako da ih moraš presvuć. To je moje iskustvo. Prije sam kombinirala jednokratne i platnene, sad smo isključivo u platnenim.

  33. #283
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Ovo je totalno off topic,ali primjetila sam da članovi ovog pdf-a koji se spradju s platnenim pelenama i blazinicama i vodom moraju pod hitno pročitati novosti da se korijenski pravopis ne koristi barem 100 godina , konzulitrati tu i tamo Finku-Babić.Moguš i pokušati izbjeći prestrašne pravopisne greške i obavezno ponoviti gradivo iz osnovne škole o glasovnim promjenama. Morala sam, bode me to u oči, a dotični jako samouvjereni i drski.

  34. #284
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mi na zalost nosimo u vrtic jednom mjesecno paket vlaznih maramica, no uzimam iskljucivo biorazgradive. malo su skuplje ali to nije nista nasprem onog sto od njih "dobivamo".
    bojim se da ne dobivamo ništa jer mislim da naša smetlišta nemaju uvjete za razgrađivanje.
    znači, svejedno je koje kupuješ

    osim ak ne zavrse u wc-u (ove mogu u wc)

  35. #285
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Andrea i Mia prvotno napisa
    Ja ih koristim kad idem u WC i zamislite-još sam živa!!!
    Ovo mi nije nikakav argument jer isto tako j MM puši i zamisli - još je živ i zdrav :/ Pa mora da je ono o štetnosti pušenja ipak mit

  36. #286
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Ništa nije dobro ili loše samo po sebi. Maramice su kao pomoć u situacijama kad nismo u prilici doći do vode jako dobra stvar. Npr. na putu. Međutim, kod kuće mi nije jasna njihova upotreba. Nije neka ušteda vremena, a niti peru bolje od vode. Uvijek mi je bilo logično doma prati guzu vodom. Ni sama ne koristim vlažne maramice doma, nije mi nikad palo napamet prati bebu s tim. Nije da štede vrijeme, kad si doma stvarno je 5 minunta +/- svejedno. Naravno, proizvođač je tu da ponudi, a mi smo da proizvod koristimo pametno i svrhovito.

  37. #287
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Vlazne maramice sam kupila, za 'zlu ne trebalo', ali nijednu na curici nisam iskoristila. Jos u trudnoci sam kupila metar- dva flanelske plahte, 'rastrgala' je na komade, porubila i imam svoje maramice. Doma ih smocim vodom i brisem, na putu imam spricaljku u kojoj je voda, smocim i brisem. Kad se moje malo ukaki, pokupim papirnatim rucnicima ili toaletnim papirom i onda brisem svojim vlaznim maramicama.

    Ima na internetu i receptica za 'smjese' koje ukljucuju etericna ulja pa se tim smoci maramica, a ima i drugih nacina da nije samo voda, ako netko misli da je 'preslaba'... Maramice perem skupa s pelenama i sve 5!

  38. #288

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Baš dobro da sam išla čitati - sad sve one pakete maramica koje smo dobili mogu iskoristiti za čišćenje stana
    Neki dan smo bili u posjetu. Kad sam prematala Luciju, šokirala sam ljude upotrebom blazinica i vode, a ne vl.m. jer "pobogu, pa nismo u srednjem vijeku!"
    Kumu sam uzalud pokušala ukazati na nedostatke vl.m. - njegova je teorija da one bolje operu guzu od vode, a i tako fino mirišu (to mi je najdraži argument, samo smo na korak od stavljanja dezića djeci jer će onda "ljepše mirisati").
    I za kraj: zadnji put sam u jaslicama radila prije 6 godina. Za čišćenje guze smo imali trljačice i vodu. Izgleda da su se u međuvremenu maramice popularizirale pa se sad nažalost koriste one. No, eto, tek da se zna, voda nije tako davno bila u upotrebi pa pretpostavljam da tete ne bi trebale raditi probleme ako ih zamolite da ne koriste maramice.

  39. #289
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Spomenuto je da neke sastojke u vlažne nisu zdrave... jeli itko ima neki tekst na tome?

    Ja sam našla ovo vezano za sastojke u vlažne i sve mi se čini OK..

    Cleansing ingredients

    Water is the main ingredient and serves as a carrier and diluent for the other ingredients. Baby wipes also contain mild detergents mixed with moisturizing agents, fragrance, and preservatives. The detergents most commonly used are known as amphoteric surfactants, similar to those found in baby shampoos. Sodium diamphoacetate and coco phosphatidyl PG-dimonium chloride are primary surfactants used in wipes. These chemicals don't strip the skin of natural oils and also decrease skin irritation potential. Mildness is a prime consideration given that the wipe solution may be in contact with delicate skin around the anus and genitals.

    Humectants such as propylene glycol and glycerine are added to prevent premature drying of the solution and contribute to skin moisturization. In addition, some formulas incorporate oils such as mineral oil, lanolin, or silicones that help to soften skin. Thickeners, such as cellulose derivatives like hydroxymethyl cellulose, control the viscosity of the finished product and keep it the right consistency.

    Other ingredients include preservatives, such as methyl and propyl paraben, to ensure the solution does not support microbial growth. Fragrance is usually added to increase consumer appeal and to help over-come body odors, but fragrance-free products are also offered. Featured ingredients may also be added to increase consumer appeal. These include natural ingredients that are known to be kind to the skin such as aloe vera or oatmeal extract.


    http://www.answers.com/topic/baby-wipes

  40. #290
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kakve vi to trljačice u jaslicama spominjete?
    one frotirske?
    jel svaka beba onda ima svoju ili?

  41. #291
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Otkad se L rodila NIKAD je nisam obrisala sa vlažnim maramicama.
    Uvijek ih imam u torbi, ali za svoje potrebe, jer ja ne mogu uvijek i na svakom mjestu oprati ruke, a kad sam vani i "svašta" diram uvijek obrišem ruke prije nego diram L.

    Meni je voda svetinja i nema te vlažne maramice koja može oprati bebicu kao mlaz vode.

    Sada kad je toplo mi guštamo, zajedno se kupamo i uživamo u kadi pod mlazom vode iz tuša, L to obožava i svako kupanje joj započima i završava smijehom.


  42. #292

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    kakve vi to trljačice u jaslicama spominjete?
    one frotirske?
    jel svaka beba onda ima svoju ili?
    Svaka guza za svako motanje ima novu trljačicu. Zato postoji vešeraj gdje se to pere.
    Da, radi se o frotirastim trljačicama.

  43. #293
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nisu meni jedina briga trljačice u jaslicama.
    Kad dođe to vrijeme bit će puno važnijih stvari od toga :/

  44. #294

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Mi koristimo gaze s običnom vodom. Gaze sam kupila na metraži i mama mi ih je porubila. Imamo ih 25 i to nam je dosta, budući da ih perem i s bijelim rubljem i s pelenama. Jednostavno sam se navikla i stvarno mi nije problem.

    Što se tiče jednokratnih pelena, curica moje kume je sa 7 mjeseci dobila upalu mokraćnih kanala. Mala je često na podu, a nije baš bilo toplo. To je bilo prije 2 mjeseca, a oni ne griju baš....Ja kad kod njih sjedim, noge mi ozebu. A koliko često mijenja pelene, hmmm.... Mislim da se dijete mora presvući kad god je upišano ili pokakano. I nije baš da potrošimo brdo pelena i da je to taaako skupo, zapravo je jeftinije. Mi imamo platnene i ja ga presvučem 8-10 puta na dan, a prva 2 mjeseca i do 12 puta. Tako da ako koristite jednokratne isto morate presvući dijete, a ne da zbog jednokratnih ostavite dijete u peleni, jer mokraća je oblila guzu prije nego što ju upije pelena.
    Eto to je samo moj savjet...

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •