Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: povraćanje-koji je razlog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno povraćanje-koji je razlog

    curica mi ima 6 mjeseci i sedam dana. danas je dva puta povratila-danas kad sam joj polušala dati keksolino pola sata nakon čaja,
    te večeras kad je pojela bananu-inače je niti jedna od tih stvari nije do sada mučila.
    nema temperaturu, niti proljev-samo malo kašljuca ali hvala Bogu pluća su čista.
    ustvari, na jednom sam topicu čitala da je povraćanje kada beba izbaci iz sebe sadržaj stomačića dalje od 10 cm od sebe i u luku, a sve ostalo je bljucanje!
    međutim, ona jest izbacila pod mlazom ali nije izbacila u luku, već je samo izlazilo iz usta i slijevalo se na majicu u dva navrata.
    sad me interesuje zašto povraća:
    -mama mi kaže da je to od zubića jer ovo nije normalno koliko jako sve grize, brada joj se izasula, curi joj iz usta i sl.
    -meni opet to nešto naginje na ferumlek koji pije i koji je strašno muči.
    imam li razloga za paniku? prošle sedmice smo bile kod doktora i nalazi su bili ok osim te anemije.

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mislim da ako joj je samo curilo niz bradu, ja to ne bih nazvala povraćanjem. Kad L. povraća, onda se baš vidi da joj je zlo, da joj se diže želudac, kao kad i odrasla osoba povraća. I jako plače, izvija se. A i izgleda ko fontana sa dometom od 20-30 cm. Kad ovako samo izbaci, to mi je nekako drugačije, bez napora i ne plače. To mi je onda bljuckanje.

    I probaj joj umjesto Ferumleka dat Aktiferrin kapi. To su nama preporučili na Rebru (neonatologiji). Navodno to djeca lakše podnose. Ima za kupit u onoj ljekarni na Dolcu. 30ml 15 kn

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    ma pitala sam doktoricu-ona kaže samo ferumlek.
    znam za to pšovraćanje-kao fontana-povraćala je tako kad je imala urinarnu infekciju.
    sada je količinski isto toliko povratila-samo nije izbacila tako pod pritiskom-
    sad sam čitala po webu i pročitala da češkanje uha je također jeedan od znakova zubića.
    međutim, nigdje nije pisalo za povraćanje

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    196

    Početno

    moj sada trenutno povraca kad se jako zakaslje i vidim kad povrati da mu bude puno lakse valjda tako izbaci slajm

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ima sest mjeseci i sedam dana?

    i velis, i keksolino i bananu je dosad jela bez problema?

    sto je jos jela dosad? kad je pocela dobivati nesto osim mlijeka?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •