Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Parafinsko ulje - kancerogeno???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    72

    Početno Parafinsko ulje - kancerogeno???

    Luda sam.
    MM je pročitao da je parafinsko ulje kancerogeno.
    A mi mazali bebaču glavicu zbog tjemenice s tim uljem.
    Đizus!!!!

    Je li tko posjeduje relevantne infomacije o tome?
    Help

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    nisam čula da je neko stvarno dobio rak zbog parafinskog ulja.mislim da je to sve pretjerivanje.isto su rekli da su i deodoransi kancerogeni...rak sedobije iz puno kompleksnijig i ozbiljniji stvari a ne upotrebom nekog proizvoda.ja se na vašem mjestu nebi brinula i nebi čitala te gluposti šta se pišu po netu ili bapskim novinama.kemija mi je struka i znam šta govorim.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    24

    Početno

    parafinsko ulje je u svoj dječijoj kozmetici :S

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja po preporuci patronažne koristim od kozmetike samo medicnisko maslinovo ulje i dječji sapun.
    U dječjoj kozmetici ima još puno drugih stvari koje nisu u najmanju ruku provjerene.
    Sad neće ti dijete odmah oboljeti, ali je bolje što više izbjegavati, jer sve kancerogene tvari se nakupljaju u organizmu s vremenom. Bit će toga još puno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nije tocna informacija da se parafinsko ulje nalazi u svoj djecjoj kozmetici. Babylove kozmetika ga ne sadrzi, a sasvim sam sigurna da sam i na nekim ambalazama ostalih marki vidjala istaknut natpis da ne sadrzi to ulje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    djeca neće dobit rak od kozmetike ili ulja!

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi smo koristili bademovo ulje. Bočica od 1 dl košta 10 kn. Koristim ga i danas (stavljam par kapi djeci u vodu za kupanje, iako odavno više nisu bebe).

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zaboravih najbitnije - parafinsko ulje je naftni derivat. Vjerojatno zato se smatra da može imati kancerogeno djelovanje. To je mineralno ulje.

    I ja bih rado doznala više detalja.

  9. #9
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    dječji sapun.
    Moje dijete se od bilo kojeg dječjeg sapuna istog trena ogrize, tako da tko zna šta je i u tome :/

    Ja sam prvih par mj. kupala bebu u čistoj vodi sa par kapi par. ulja. I ništa joj nije, niti će joj išta biti.

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Imaš recimo i ftalate koji se koriste u dječjoj i ostaloj kozmetici, dok su zabranjeni u proizvodnji plastike. :/
    Prvi put sam za to čula također od nekog kome je kemija struka.

    evo par linkova:
    http://www.glasistre.hr/?769e89b03a2...6,22316,212067,,
    http://dnevnik.hr/vijesti/zdravlje/s...a-za-bebe.html
    http://www.mama-mami.com/archive/zdr...-bebama-3.html
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/682/

    i ima toga još koliko hoćete...

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    dječji sapun.
    Moje dijete se od bilo kojeg dječjeg sapuna istog trena ogrize, tako da tko zna šta je i u tome :/

    Ja sam prvih par mj. kupala bebu u čistoj vodi sa par kapi par. ulja. I ništa joj nije, niti će joj išta biti.
    da, čak ni sapun nije nešto nužno, pogotovo dok dijete još ne puže. Eventualno za pregibe. Ali čak ni to.

  12. #12
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    to sam davno čula i od tada pokušavam izbjegavati. nije mi baš neka fora koristiti ulje koje nastaje od nafte da bih se mazala ili ne daj bože mazala dijete. teško je izbjeći, nalazi se u dosta proizvoda (npr. melem).



    ne, vjerojatno neće uzrokovati rak kod djece (bar se nadam) ali... Sve kemikalije se u našim tijelima talože, ne mogu se sve izbaciti redovitim putem. i to gomilanje s vremenom postaje vrlo opasno. čitala sam nekoliko članaka o omekšivaču, i količinama istog koji se nalaze u našem tijelu, a tamo im definitivno nije mjesto. dal će to uzrokovat rak, ne znam, ali neki poremećaj će sigurno uzrokovati.


    kruti sapun je uvijek bolji izbor od tekućeg, zato što ne sadrži iste sastojke, tj. ima ih manje. mi sada koristimo sapun samo za ruke, a za ostalo, VODU. (a sad, dal u njoj ima mineralnih ulja, ne znam, nadam se da nema jer nisam na vrbanima 3 )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    ja uopče ne vjerjem u to da ta kozmetika uzrokuje rak.danas skoro više ništa nije prirodno,nažalost....ali da če uzrokovat rak ili poremećaje,,,neznam baš.

  14. #14
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Nije tocna informacija da se parafinsko ulje nalazi u svoj djecjoj kozmetici. Babylove kozmetika ga ne sadrzi, a sasvim sam sigurna da sam i na nekim ambalazama ostalih marki vidjala istaknut natpis da ne sadrzi to ulje.
    nema ga ni weleda, niti druga kozmetika koja se prodaje po bio ducanima.
    mislim da ga nema ni u avene liniji za djecu iz apoteke. (nisam sasvim sigurna, treba provjeriti.

    dapace i na mnogim produktima za odrasle tokode izricito pise da ne sadrze parafinsko ulje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    135

    Početno

    danas je sva tehnologija napredovala i sumljam da su svi proizvodi nafutrani sa opasnim tvarima.čak i ako ima tog parafinskog ulja to je u količini koja nije opasna za zdravlje!tako da se netreba brinuti oko toga.a ako baš želite biti sto posto sigurni onda nemojte koristiti nikakve kreme,ulja i sl proizvode.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kako si negdje rekla, danas je sve profit, tako da ja sumnjam da se loše tvari ne stavljaju gdje god je to moguće, ako će netko od toga dobro živjeti.

    neće dijete dobiti rak od parafinskog ulja, ali da bih ga, nakon saznanja o tome da je kancerogeno, ikada koristila - ne bih.

    prolaznice, ne beri brigu, nisi dijete kupala u njemu niti mu dala da pije.
    samo, nemoj više i gotovo.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, da...

    tjemenicu ti je najbolje odstranjivati (ljuštiti) noktima. puno učinkovitije odstranjivanje je ono mehaničko, prema kemijskom.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    72

    Početno

    Naravno da više neću koristiti parafinsko ulje.
    Ono što sam saznala dodatno iz literature je da samo onečišćenja u uljima dokazano uzrokuju rak. Ali isto tako da se (kao što je to neko prije naveo) sve te tvari gomilaju u nama tijekom vremena, a stvarno JAKO puno proizvoda sadrži parafinsko ulje.

    Nama je inače pedijatar savjetovao parafinsko ulje i stvarno je djelovalo OK jer je jako jako otapalo. Od sada koristimo bademovo ulje iz apoteke.

    A sad, kaj je bilo, bilo je, ne smijem više o tome misliti!

  19. #19
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    [quote="apricot"]
    prolaznice, ne beri brigu, nisi dijete kupala u njemu [quote]
    Ovo mene ide?

    Mada, ne vidim razliku između kupanja djeteta u tome i mazanja po glavi :/

    Ja se samo ne bih preopterećavala sa svim tim informacijama koje izađu iz razno raznih istraživanja! Da ih sve slušam, onda ne bih baš ništa na ovome svijetu ni koristila...jer za skoro sve živo ima bar neka dokazana štetnost. Pogotovo kada su kozmetika, deterdžent i sl. stvari u pitanju.

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma na kupanje sam mislila da baš umočiš dijete u ulje, a ne u vodu s par kapi ulja.

    iako, nikada mi neće biti jasno zašto se išta dodaje vodi za kupanje djece.
    ako je nježna koža suha, treba je pustiti da sama luči ono što će je zamastiti, a ne zavaravati organizam vanjskim supstancama.

  21. #21
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    e, da...

    tjemenicu ti je najbolje odstranjivati (ljuštiti) noktima. puno učinkovitije odstranjivanje je ono mehaničko, prema kemijskom.
    ja sam je odstranjivala pomoću maslinovog ulja, a nakon toga mehanički, češkanjem i češljem.

  22. #22
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj w latka prvotno napisa
    nisam čula da je neko stvarno dobio rak zbog parafinskog ulja.mislim da je to sve pretjerivanje.isto su rekli da su i deodoransi kancerogeni...rak sedobije iz puno kompleksnijig i ozbiljniji stvari a ne upotrebom nekog proizvoda.ja se na vašem mjestu nebi brinula i nebi čitala te gluposti šta se pišu po netu ili bapskim novinama.kemija mi je struka i znam šta govorim.

    Naravno da nečija beba neće dobiti rak jer su joj par puta namazali glavu parafinskim uljem, i za parafinsko ulje ne znam, ali w latka dezodoransi perspiranti ( to su ti skoro svi današnji dezići), dokazano pospješuju rak limfnih žljezda i dojki. Samo ukucaj u google i dobit ćeš puno inf. A io mama mi je zdravstveni radnik pred penziju pa svakodnevno donosi doma časopise "zdravlje" i nekakvu medicinsku literaturu. Većina današnje kozmetike je jako štetna ne provjerena i nedovoljno testirana. A posljedice korištenja takvih preparata ćemo osjetiti za neko vrujeme da se malo nakupi veći uzorak ljudi.

    I zato ne treba pretjerivati sa kozmetikom. Trend zloporabe (pretjerivanj) kozmetike se je povećao za više od 10 puta u zadnjih 15 god. tako da je i to pre kratak rok za neke stručne rezultate i zaključke istraživanja, iako već prvi podaci govore da su određeni karcinomi u porastu, a uzrok im je korištenje nekih novih preparata u pretjeranim količinama.

  23. #23
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    iako, nikada mi neće biti jasno zašto se išta dodaje vodi za kupanje djece.ako je nježna koža suha, treba je pustiti da sama luči ono što će je zamastiti, a ne zavaravati organizam vanjskim supstancama.
    ko da sam ja pisala


    vrlo lako dokazivo na vlastitoj koži. ako se svaki dan nakon tuširanja mažete losionom, pa se par dana ne namažete koža će vam biti koma, suha itd. Kad počnete s redovitim korištenjem losiona morate ga uvijek koristiti, to je i cilj onih koji ga proizvode (di bi došli da se losion nanosi jednom u par mjeseci, recimo?! :? )

    ako se nikad ne mažete, koža će vam se sama pobrinuti da bude dovoljno vlažna.


    kod korištenja kozmetike imajte na umu da je koža organ, i da joj je potrebno vode i kisika (između ostalog) da bi mogla funkcionirati. sve kreme kremice i losioni su nepotrebni i uzrokuju ovisnost (to se odnosi prvenstveno na one koji se agresivno reklamiraju).

    ako koristite 'namaze', bolje izaberite prirodnu kozmetiku (manje novca potroše na reklamu a više novca na poboljšanje proizvoda. a za reklamu se potrube zadovoljni korisnici).

    kraj eseja

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni se cini da je upravo to i glavni problem koristenja parafinskog ulja, ulazis u zacarani krug jer se koza navikne i kad ga se izbaci iz upotrebe imas problem s kozom.

  25. #25
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ma na kupanje sam mislila da baš umočiš dijete u ulje, a ne u vodu s par kapi ulja.

    iako, nikada mi neće biti jasno zašto se išta dodaje vodi za kupanje djece.
    ako je nježna koža suha, treba je pustiti da sama luči ono što će je zamastiti, a ne zavaravati organizam vanjskim supstancama.
    Ma znam da si mislila na to...samo se zezam

    A ne znam...ja sam isto kupala dijete u čistoj vodi dok mi patronažna nije preporučila par kapi parafinskog ulja. Kad mi je rekla da se parafinsko ulje čak pije kada dijete ima problema sa stolicom, pomislila sam da neće biti neke štete od par kapljica u vodi. :/ Hvala Bogu pa to nisam dugo prakticirala. Jednostavno sam izbacila jer me je živcirala masna kadica nakon tih par kapi

  26. #26
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Grrrrr žudim za edit opcijom!

    Sorry, cure, ali samo da dodam- dijete mi nije uopće imalo suhu kožu, ali je patronažna svejedno preporučila parafinsko ulje

  27. #27
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nisam pristalica krema i kremica, također ih nikada ne koristim, niti budem što god mi netko rekao o tome.
    Nego, ako je točno to da što više mažeš više ti treba (zvuči mi ok) zašto je meni koža uvijek suha?
    Bilo ruke, noge, lice :/
    A nisam se nikad mazala. (samo lice)

    Na temu (0-1)
    Luku nisam mazala s ničim do nedavno, zbog AD, al niti to mi se ne sviđa, stalno mazuckanje i zatvaranje pora kože :/
    Nekak imam osjećaj da mu samo maltretiram kožu.

  28. #28
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    nanijeto na kožu neće djelovati štetno. uzeto oralno - može biti kancerogeno, što je naravno ispitivano na štakorima, a epidemiološke studije su uzete na reprezentativnom uzorku od 100 pacijenata

    sve ostalo su trlababalan-blablablatruč priče


    Citiraj apricot prvotno napisa
    iako, nikada mi neće biti jasno zašto se išta dodaje vodi za kupanje djece.
    ako je nježna koža suha, treba je pustiti da sama luči ono što će je zamastiti, a ne zavaravati organizam vanjskim supstancama.
    mališu sam prvih nekoliko mjeseci kupala u samoj vodi, svakim kupanjem je koža bila suhlja. onda sam počela dodavati masl. ulje i koža se oporavila.
    toliko o začaranom krugu. nekom djetetu paše sama voda, nekom ne.

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Kad mi je rekla da se parafinsko ulje čak pije kada dijete ima problema sa stolicom, pomislila sam da neće biti neke štete od par kapljica u vodi
    ovo je biser nad biserima trebalo bi joj dati da malo popije

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja pamtim susjedu (primalja) koja je rekla da dijete nije novogodišnji pajcek da ga treba jako mastiti , nego samo par kapi ulja u kadicu...

  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa
    mališu sam prvih nekoliko mjeseci kupala u samoj vodi, svakim kupanjem je koža bila suhlja. onda sam počela dodavati masl. ulje i koža se oporavila.
    toliko o začaranom krugu. nekom djetetu paše sama voda, nekom ne.
    Isto ovako.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa i ja sam Jeleni morala povremeno stavljati koju kap masl. ulja u vodu za kupanje. Ni njoj nije pomoglo cekanje da se koza sama zamasti. (perutanje, svrab, crvenilo i reakcije na sve i svasta) Nas su tako savjetovali, na parafinsko ulje se kao koza "navuce", na ova druga biljna ulja ne. Moze biti da informacija nije tocna, medjutim, odabrali smo traziti proizvode koji ga ne sadrze.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •