Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Kako je prošlo prvo šišanje ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno Kako je prošlo prvo šišanje ?

    Naime, čula sam puno priča sa ovakvim ili onakvim ishodom pa me zanima vaše iskustvo.
    Nama su još pripreme u tijeku

  2. #2
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    mi smo bili u salonu koji ima guralicu na kojoj djete sjedi tokom šišanja.

    on se zabavljao,frizerka napravila svoj posao i sve 5 :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Hm, il niko nije šišao djecu ili sam ja nešto krivo napisala.... :?
    A mislila, sad će: joj, moje dijete je ovo, joj a moje ono...
    Hallooo!

  4. #4
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    pa kako nitko??

  5. #5
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Slatkica nije stigla ni pol salona pregledati, a teta je već obavila svoj posao

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    pa kako nitko??
    Oprosti molim te. Nisam htjela previdjeti te, htjela sam samo onak generalno reči " nitko ", ako me razumiješ.
    Ja i moj sretni izbor riječi.
    Opraštaš?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    nas je šišala baka, al je sve jedno bio totalno nezainteresiran za to šta mu radimo...sve je bilo gotovo za 5 minuta

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    naše je prvo šišanje bilo kad je imao 7 mj. sjeli ga na stolac, uzeli mašinicu i bzzzzzzzzzzzzzzzz na 3 mm! sve super! od tada svaka 2-3 tjedna je šišanje. tata šiša, a mama zabavlja

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo Janka prvi put šišali tek prije koji mjesec i prvo šišanje je prošlo super, a drugo...valjda nije bio raspoložen, pa je prošlo prilično kaotično...
    Na trećem još nismo bili, sada malo puštamo kosicu da naraste pa da napravimo neku frajersku zurku

  10. #10
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    Mi smo se već 4 puta šišali i sve je bolje i bolje.... Prvi put je valjda skužila da mi svi nešto previše crkućemo oko nje pa je čist reda radi zaplakala... sad zadnji put je sama već sjedila na stolici i pred kraj je pustia suzu, ali samo jer se nije mogla ustati kad je ona namislila....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    pa kako nitko??
    Daj napiši opraštaš ili ne, jer sad si bum cijelo vrijeme predbacivala kak je ispalo da tebe nisam brojala ko odgovor.Pliiizzzz!

  12. #12
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    prvo šišanje sa 8 mjeseci.bio je krajnji čas za to i odveli smo ga u dječji frizerski sa onim autićima stolcima, igračkama i crtićima na telki.
    plakao je kao ljuta godina.

    drugo šišanje 2 mjeseca kasnije. opet isto.
    treće šišanje još 2 mjeseca kasnije...tresao se od plača,gubio zrak..prestrašno...frizerka se skoro na kraju rasplakala s njim...odustali na pola šišanja, ostatak jedva sama obavila doma i opet uz puno suza, vriske i straha...

    to nam je bilo zadnje. mm je rekao da ga ne šišamo bar dok ne krene u školu

  13. #13
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj happyness prvotno napisa
    Citiraj Rayna prvotno napisa
    pa kako nitko??
    Daj napiši opraštaš ili ne, jer sad si bum cijelo vrijeme predbacivala kak je ispalo da tebe nisam brojala ko odgovor.Pliiizzzz!
    ma naravno da da

  14. #14
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mi smo se prvi put šišali kad je imao nekih 9 mjeseci, u kadici, tata ga je zabavljao, a ja rezuckala škarama malo tu, malo tamo, zato je i izgledao kao da je šišan u kadici, malo tu, malo tamo

    Kad je imao 11 mjeseci ošišali smo ga za ozbiljno, s mašinicom, on je cicao dok je tata šišao i to je bilo malo urednije, ali ne puno.

    Nismo nikad probali ići kod frizerke, ne mogu zamisliti da bi sjedio mirno tamo, možda griješim.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Rayna prvotno napisa
    Citiraj happyness prvotno napisa
    Citiraj Rayna prvotno napisa
    pa kako nitko??
    Daj napiši opraštaš ili ne, jer sad si bum cijelo vrijeme predbacivala kak je ispalo da tebe nisam brojala ko odgovor.Pliiizzzz!
    ma naravno da da
    Joj, super! :D (stvarno sam ponekad nespretna... )

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Hm, ja neznam zakaj sam zabrijala da se djeca boje mašinica.... :?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Kod frizerke, prvo tata, pa onda on tati u krilu, brzo bilo gotovo, ok prošlo...

  18. #18
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj happyness prvotno napisa
    Hm, ja neznam zakaj sam zabrijala da se djeca boje mašinica.... :?
    Tin se bojao, ali ga je cica ohrabrila.

  19. #19
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Nama je bila katastrofa. Opcenito ne podnosi da mu se nesto stavlja na glavu a jos manje da mu netko dira kosu, i cim je frizerka uhvatila prvu vlas, poceo je kenjkati, i nakon sto je jedna strana bila gotovo osisana, plakao je sve u sesnaest. Zena je morala preci na drugu stranu jer je vidjela da je vrag odnio salu pa da je barem kako-tako zavrsi, pa je sebi napravila rez na ruci od gotovo centimetar jer on se, jelte, bacakao, pa da ga ne zareze stalno je odmicala skare prema sebi.
    I na kraju, postalo je toliko nepodnosljivo da me zamolila da mu sama osisam dio oko usiju ili da joj se vratim sutra, a da mi ona nece naplatiti nista. Bilo mi je bas zao sto se toliko znojila i jos posjekla, pa sam rekla da cu ostatak osisati sama i naravno, platila joj. Osisan je bozetesacuvaj kusasto i bez mog umjetnickog doprinosa. A masinica nije bila ni izvadjena, sta bi bilo da je...

    Ne znam iskreno kad cu se odvaziti opet ga voditi na sisanje... :/

  20. #20
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    karla je prvi put šišala susjeda firzerka sa škarama, sjedio je meni u krilu i bio miran ko bubica.
    drugi put smi bili u salonu, sjedio je u stolici i tete ga za 2min ošišala mašinicom, isto je bio miran, odnosno bio je sav u čudu što mu teta radi

  21. #21
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    nasa curica je bila grozna prvih par puta tek zadnji put je bila nesto mirnija ali ne puno, ne voli mirno sjedit pa je to katastrofa
    i cijelo je vrijeme ponavljala da je ne osisa puno i zapitkivala oce joj jos biti duga kosa

  22. #22
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Prvo šišanje smo obavili poslije prvog rođendana. Prvo je bio nervozan jer smo puno čekali a kad mu je stavila onaj ogrtač umirio se i kako bi ona odrezala koju vlas tako bi se on okrenuo u tom pravcu da vidi što to radi. Kad bi postao razdražljiv upalila bi mašinicu i pokazala mu kako radi pa mu pričala šta će mu raditi i on bi se umirio kao da je sve razumio što mu je rekla. Malo šišanja, malo priče. Svako sljedeće šišanje isključivo mašinicom jer nam je ono prvo trajalo nešto manje od sat vremena.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    sarajevo- zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    a gdje su ti saloni sa guralicama i igrackama sto spominju rayna i petarpan, koji dio grada, koja ulica,
    i mi se lagano pripremamo

  24. #24
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Mislim da se ovdje spominje Frizer za djecu

  25. #25
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj Jaca2006 prvotno napisa
    a gdje su ti saloni sa guralicama i igrackama sto spominju rayna i petarpan, koji dio grada, koja ulica,
    i mi se lagano pripremamo
    imaš onog tončeka i točkicu or something like that na trešnjevci, a mi idemo u siget u petito
    www.petito.hr

  26. #26
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Mi smo od početka kućna radinost s tatinom mašinicom. Prvo šišanje s 3 mj. i kusur, jer je mm rekao da A ima friz ko Arsen Dedić , a sad ga šišamo kad i tatu, svako par tjedana. Nikad nije bilo problema. U početku smo ga šišali u potrbušnom položaju na prematalici, a sad sjedeći gdje stignemo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Kućna radinost, šišali je do sada jedanput i to šiške, ostale su joj najduže nakon poroda, i to je bilo katastrofa jer je cijelo vrijeme dizala glavicu gore i gledala šta ja to njoj radim sa škaricama 8) - uskoro počinjemo sa palmicama i sl, jer je šišanje kod nas mission impossible

  28. #28
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Mi se šišnuli neki dan. Šišala nas moja prijateljica koja ima smisla za te stvari, u dvorištu, sa škaricama za nokte s tupim vrhom. Svi su se čudili jer ona je još premala za šišanje. Sad je još slađa i više joj ne smeta kosica oko ušiju i vrata. Super je to podnjela, nije ni skužila šta ju je snašlo

  29. #29
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Mi se tek spremamo, javimo kako je prošlo...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb, trešnjevka
    Postovi
    103

    Početno

    evo neki dan obavili i to. sve je prošlo začuđujuće dobro.

  31. #31
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Stariji sin od prvog puta odlično


    maleni prva dva puta ošišan do pola onda sam ga ja malo štrickala

    a zadnji put tj.treći je već izdržao do kraja jer je bilo šišanje na mašinu pa nije dugo trajalo

  32. #32
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Eto, danas je palo prvo šišanje :D Sreća naša pa nam je baka frizerka a salon u kući, tako da je sve prošlo i više nego dobro!! Jedino se sad ne mogu priviknut da nema duže kosice..

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Kod nas je običaj da se šiša za prvi rođendam pa makar i samo mrvica kose.
    Ja sam ga šišala (i frizer po struci ) i nije plakao jer smo izvršili pripreme (čitaj češljnja, diranje kosice itd) 10 dana zaredom prije šišanja.

  34. #34
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Mi smo probali u petak - nikako! Možda se uplašio curice koja je bila prije njega i koja je vrištala iz sveg glasa pola sata i otišla ošišana na pola...

    Zato stariji brat - bez problema - i tako od prvog puta. Baš su djeca različita. Pokušat ćemo ponovno uskoro, ali već mu kosica ide u oči.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •