Vidi rezultate ankete: Hoćete li se čega odreći za korizmu?

Glasači
84. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    19 22.62%
  • Ne

    65 77.38%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: Korizma i sve što ona donosi i odnosi

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ma daj i gazirano i alkohol?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ću i ja tvojim stopama .
    Držim fige

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daj i gazirano i alkohol?
    Toga ću se najlakše odreći, kao i fejsa i cigareta, jer ni inače to ne trebam, hehehe

    Mogla bih se odreći nezadovoljstva na poslu, jer objektivno mi je dobro, ali pamtim i bolje, pa me to vrit pika. Došla sam uoravo do zaključka da neću gunđati nego dati sve od sebe da se neke stvari promijene na bolje.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni slatko nije nepotrebno. Meni je neophodno potrebno da bih bila sretna i da mi se ne vrti.
    Nepotrebni su mi salame, grickalice, keksi, alkohol, gazirano i još puno toga, ali bez čokolade ili kolača život je puno teži.
    Ako se vodimo onom da je zdravlje najbitnije, secer je koma za imunitet i za organizam opcenito.
    S vremena na vrijeme pojest slatko je ok, al kad dan ne moze proci bez slatkoga tada to nije dobro.

    Ok moze se reci jednom se zivi, pa tako kazu i ovisnici o nekim drugim stvarima opasnijim i manje opasnima

    Ja volim ispitivat svoje granice i povremeno se odreci necega sto smatram stetnim ili beskorisnim u svom zivotu, volim osjecaj samokontrole ono kad bas bi nesto, al racio pobijedi

    Malo sam frikuša, znam
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2021. at 18:26

  5. #55
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili po meni je to ok.
    Da čovjek testira volju
    Slatko sigurno nije nešto bez čega ja ne mogu i tako mi to nije neki uspjeh onda kad se relativno lako odviknem
    Ali se slažem da je loše ako smo neslobodni od bilo čega jer to znači da nas nešto kontrolira
    Osobno ne mislim da je kocka čokse zlo ili čaša vina
    Ili ovo ili ono, ali samo ako možemo ali i ne moramo konzumirati
    Ako MORAMO nešto konzumirati da bi bili svoji, po meni to jest problem
    I u korizmi za vjernike ipak cijela peiča treba imati dublji smisao, vjerski
    Ovo slatko, vino, cigarete, net - ne uklapa mi se u tu priču
    taština, sebičnost, ogovaranje, ljutnja, egoizam, to se može itekako povezati s nastojanjam da budeš bolji čovjek.
    Ja se odričem nečega ali to je preintimno oa neću dijeliti s forumom

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Slazem se Flopice.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.02.2021. at 21:52

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, dajte, molim vas!
    Svega se odričemo već godinu dana. Svega!!!

    Mazite se i radite sve što vas usrećuje, a ne šteti drugima.
    Potpis na Beti3. Odnosno, koga veseli odreći se nečega i imati neki rezultat, to mi je OK. Al to onda ne upada u patnju, nego u veselje i postavljanje ciljeva za bolju kvalitetu života.
    Kao ateist i bivši katolik iz središnje Hrvatske, ne bih trebala ni pisati, jer korizmu vežem za Hercegovinu i Dalmaciju, toga nije bilo kod nas ni dok sam bila svaku nedjelju na misi.

    Ali odrekla sam se izlazaka u kafiće, rekreacije u dvorani, posjeta široj obitelji i prijateljima, putovanja, na radnom mjestu mi je dar mar zbog korone, ograničeno se družim općenito s prijateljima, hodam po doktorima, imam sat dva u danu vremena s dovoljnom količinom energije za slobodan izbor aktivnosti bilo kojeg tipa, što uključuje i slobodnu odluku hoću li oprati kadu ili prozor. Nemam se što odricati, nego dati sve od sebe da koliko toliko sačuvam psihičko zdravlje, svoje i svoje i obitelji. Najbolje da se sad još maltretiram s odricanjem od kave.

  8. #58
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ja sam se odrekla odlazaka u kafiće, restorane, kazališta, koncerte, putovanja i odrekla sam se druženja s prijateljima

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •