Vidi rezultate ankete: Hoćete li se čega odreći za korizmu?

Glasači
84. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Da

    19 22.62%
  • Ne

    65 77.38%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: Korizma i sve što ona donosi i odnosi

  1. #1
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno Korizma i sve što ona donosi i odnosi

    Dakle, koliko vas ima koji ovo nadolazeće korizmeno vrijeme iskorištavate kako bi pomogli sebi ( na naki način )?

    Znači počinje 25.02.2009.
    Tko će se čega odreći i zašto?

    Možda spas od viška kilograma, čišćenje organizma, čišćenje tena odricanjem od slatkog...( značajne tri točkice )


    Mislim nemojte me krivo shvatiti, da ne idem previše u to značenje korizme po crkvi, ali dosta je postalo popularno se u korizmi odreći pušenja ( tko puši, ja ne ), kave, slatkog, psovki, svađanja i sl. Ne izostavimo to da možda bude i poticaj za trajno odricanje od nekih "loših" stvari.

    Nama malim slabim ljudima treba neki poticaj, pa ako je to to neka je, možda završim sa par kila manje i sretnijim ukućanima, meni dobro 8)

    Ja se nekako pripremam odreći jela iza 18-19h i piti zeleni čaj.

    Kako vi ostali stojite sa svojim korizmenim odlukama?

  2. #2
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno Re: Korizma i sve što ona donosi i odnosi

    Citiraj Kavin prvotno napisa
    Mislim nemojte me krivo shvatiti, da ne idem previše u to značenje korizme po crkvi, ali dosta je postalo popularno se u korizmi odreći pušenja ( tko puši, ja ne ), kave, slatkog, psovki, svađanja i sl. Ne izostavimo to da možda bude i poticaj za trajno odricanje od nekih "loših" stvari.
    Neću glasati, jer se ne pridržavam korizme, čak nisam ni katolkinja

    Ali ono što sam vidjela u svojoj okolini mi se ne čini baš neko "trajno" rješenje za kile, pušenje, slatko ili bilo šta... samo privremeno, tj. dok ne prestane korizma i onda udri...
    A ono što stvarno mislim iako si naglasila to "po crkvi" iako to baš i ne znam, nekako korizmu vidim da bi se ipak u to "mršanje, prestanak pušenja ili..." ubaciti možda - a sa ostatkom novca ću napraviti nešto... poželjno je za druge neke, ali eto... s obzirom da smo svi u banani valjda prihvaćam da se napravi nešto i za sebe...

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne...

    cijele godine se nečeg odričem, tak da mi simbolika ne može puno pomoći

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Niti ja se ne odričem ničega.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    95

    Početno

    Ja se već godinama odričem kave i slatkog tako ću i ove godine .Da mi se malo pročisti organizam i ten

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne, ne odričem se ničega. u korizmi postim dva puta tjedno.
    uopće ne kužim taj korizma-boom koji se dogodio zadnjih nekoliko godina, meni je korizma isto što je bila i prije 15, 20 ili 25 godina.

    znam da nisi tražila objašnjenje s vjerske strane, ali ja ću ipak napisati.
    bit odricanja u korizmi je da bi to trebala biti žrtva u korist drugoga, a ne u svoju korist.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Glasala sam NE jer pod korizmenim odricanjem nekako po inerciji podrazumijevam uglavnom hranu.

    Silom prilika moramo se odreći nekih stvari koje volimo papati (za mene to su mesni proizvodi, ne pridržavam se toga striktno ali trudim se i bolje mi je). Za djecu slatkiši (i inače doma nastojimo paziti na to, ali eto, na vidiku su neki rođendani, pa se teško toga striktno držati u svakom trenutku).

    Ono što sam razmišljala da bi bilo dobro učiniti (zapravo, BEZ obzira na korizmu, ali to bi možda bio dobar način da djeci objasnimo odluku) je pretjerani shopping (odrasli) ili kupovina igračaka (djeca)... Moram razmisliti kako bi se to provodilo. U osnovi, nije loša ideja!

  8. #8
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    znam da nisi tražila objašnjenje s vjerske strane, ali ja ću ipak napisati.
    bit odricanja u korizmi je da bi to trebala biti žrtva u korist drugoga, a ne u svoju korist.
    Ma sve to stoji, zato sam gore i napisala da bi bilo dobro da sve to odricanje i završi sa sretnijim ukućanima

    Napisala sam da ću se odreći večere, ali nisam do sada dodala da se borim kao mama vikalica sa svojim slabostima u toj domeni i da bi poželjela tako pridonijeti kvaliteti života u svojoj obitelji i ne dopustiti si povremene trzavice i odstupanja ( tipa kad dođe pms i sva se obrušim na muža i malo manje na G jer sam se načitala svega na dr topiku o navedenim mamama od kojih se ne izuzimam i tako doživjela prosvjetljenje i snagu da krenem drugim ( možda za neke logičnim, ali za mene težim ) putem.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    potpisujem Peterlin što se tiče šopinga, ali u tom smjeru bi trebalo raditi uvijek, a ne samo za vrijeme korizme; što se tiče ostalog i u mojoj okolini vlada "trend" korizme ("sad smo svi nekako dobri i požrtvovni"), u kojem ne vidim pravog krščanskog smisla, s druge strane možda je bolje početi i s tim, nego ni sa čim; odricanje od hrane mi nema baš puno smisla (čini mi se da je to prije neka povijesna uloga, jer jedino čega su se mogli odreći je bila hrana ) ne znam ni sama što bih napravila, a da bude dobar primjer djeci i da stvori tradiciju; još ne znam hoću li se odreći neke hrane (trudna sam pa bi mogla biti kava u igri ili slatkiši ); jedni moji susjedi (pravi vjernici, koji svakodnevno idu na misu i drže se svega redom) se odriču seksa u korizmi (doduše imaju 60 godina ), tko voli nek izvoli

  10. #10
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    jedni moji susjedi (pravi vjernici, koji svakodnevno idu na misu i drže se svega redom) se odriču seksa u korizmi (doduše imaju 60 godina ), tko voli nek izvoli


    Zbog ovog ću se fakat zabrinuti, meni je korizma ( 40 dana ) nekad i u godini više puta ( no tu temu bolje ne započimati ) 8)

  11. #11
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    U citatu je trebalo biti boldano i ovo " odriču se sexa". Shvatili ste me, nadam se.


    A toga se odričem kroz godinu dosta od kad sam rodila ( a bilo je to... )

  12. #12
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jednom davno sam se odrekla pušenja i to je tako dobro upalila da sam sad hard core antipušač, tolo sam ekstremna da i sama sebe nerviram

    inače, dok sam još išla u crkvu svećenik nam je objasnio svrhu tog odricanja
    ne odričeš se mesa (ili čega već) da bi ga ostavio za neki drugi dan i opet sam pojeo nego da to čega se odričeš daš nekom kome je ptrebnije

    a i nije neki point odreći se nečega bez čega ionako možeš nego nečega čega ti se teško odreći

    uglavnom, ne odričem se ničega

  13. #13
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    jednom davno sam se odrekla pušenja i to je tako dobro upalila da sam sad hard core antipušač ostavio za neki drugi dan i opet sam pojeo nego da to čega se odričeš da, tolo sam ekstremna da i sama sebe nerviram
    Bravo, svaka čast!!


    Ja sam tip osobe koja treba tu i tamo neki poticaj da bi se malo pokrenula ( barem oko određenih stvari koje su mi slabosti ) pa ovo nadolazeće vrijeme smatram kao neki poticaj i mislim da to nije ništa loše.
    Ne vidim razliku da neko pročita neku knjigu i u tome nađe poticaj da nešto promjeni ili napravi nešto za nekoga, pa tako i ovo...meni je dobrodošlo svakako.
    Evo,odlučila sam se odreći i nekih svojih i muževih krpica, spakirala ih u kutije i planiram ih odnesti u centar za autizam ili sl. Ako atignem odneati ću to i prije, ali ako ne obavezan rok je u korizmi.

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    korizma nije djaba u doba proljeća, vjerski običaji nisu nastali djaba baš tada i baš tako, razlog i jeste vjerojatno što je proljeće super vrijeme za očistit tijelo (a uz to i duh) od zimskih "naslaga"
    trudna sam, ne odričem se ničeg...inače mi super dodje za skinit se s kave i slatkiša i lakše dočekat vrućine

  15. #15
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Pošto dojim neću se odreći hrane, zato ne mogu glasati, kao ni Tv-a, itd.
    Kažu da korizma nije vrijeme odricanja, nego novga proljeća...tj. čovjek bi trebao više duhovno raditi na sebi, npr. više moliti, pomagati drugima, manje griješiti itd. uglavnom dati si više stvari u zadatak a ne "ne raditi ništa, ne jesti, ne piti" itd.

    prije trudnoće ja sam se isto znala odreći određene hrane, (što mi i nije bio neki problem) pa sam odlučila umjesto toga ne izlaziti van tih 40 dana, ići svaki dan na misu, manje gledati Tv a više se posvetiti svojoj nutrini i drugima, pomagati mami u kućanskim poslovima, češće se ispovjedati, čitati knjige koje me duhovno obogaćuju a ne uznemiruju, manje svađati, a najteže mi je bilo više šutiti tj. slušati druge a manje pričati

    kako sada imam bebu sve mi je poremećeno i mislim da si ne mogu uzeti u zadatak više nego što radim u 24h ili odreći se nečeg, jer sam se u zadnje 2g totalno odrekla sebe( možda bi se trebala više posvetiti sebi), možda sam ohola, nezahvalna i ponosna što tako mislim pa bi možda morala na tome poraditi, ne naravno radi drugih nego sebe!
    U svakom slučaju što god da radili ili ne radili za korizmu ( moja se frendica jednom odrekla sexa) to jačavaš karakter, bolje upoznajete sebe, tj. svoje fizičke i duhovne granice-pa sretno!!!!!!

  16. #16
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    da me netko ne bi krivo shvatio, ono što sam napisala da nisam izlazila van 40 dana odnosilo se na izlaske s društvom subotama, disko, tulume itd!!!!!

  17. #17
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ne odričem se ničeg
    svoje granice znam, na njima radim 365 dana u godini, pa nema neke razlike ovih 40 dana u odnosu na ostale

  18. #18
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ja se svake godine odričem. Iako baš i nisam neki vjernik ideja korizme mi se jako sviđa.
    Inače uvijek izbacim hranu ili nekakve poroke, a ove godine sam probala s lošim karakternim osobinama.
    Odrekla sam se nervoze i vikanja.
    I mogu reći da mi neočekivano dobro ide, sva sam nekako

  19. #19
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Do sada san uvik izbacivala kavu ili pojedinu hranu ali ove godine ću kao i arilu nastojat bit šta smirenija i izbjegavat ću bilo kakvo povisivanje tona.

  20. #20
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    meni je korizma odlican koncept i dobro je zamisljena, bas kao i ramazan i svi ostali ovakvi ili onakvi postovi

    nadam se da cu jednom i ja doc na tu duhovnu (ili neku drugu) razinu pa cu se moci odreci neceg za svoje i opce dobro

  21. #21
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Ja se svake godine odričem. Iako baš i nisam neki vjernik ideja korizme mi se jako sviđa.
    Inače uvijek izbacim hranu ili nekakve poroke, a ove godine sam probala s lošim karakternim osobinama.
    Odrekla sam se nervoze i vikanja.
    I mogu reći da mi neočekivano dobro ide, sva sam nekako

    i babel isto!

    To su i moji problemi i rješavam ih već duže vremena, ali ovo mi je poticaj više ( osuđujte ko hoće, i moje dijete mi je poticaj, a ovo je slično, a i ljudi smo zar ne, sa svim svojim vrlinama i manama )

    Odrekla sam se sebe u prošle dvije i pol godine isto kao i većina roditelja, pogotovo oni sa djecom koji su kako se ono kaže " teže" odgojiva, jel :/ ?

    Natukla sam kila nakon što sam prestala dojiti, ne prežderavanjem, nego totalnim kaosom u prehrani, a najviše jedenjem navečer ( u miru Božjem ), ali to me onda ubija u pojam na drugim područjima, pa si mislim nema ništa loše odreći se večere, a ova korizma mi je došla kao šlag na tortu za motiv ...aaa... kako sam slab karakter, i bacila sam se u koštac da paralelno rješavam ( svjesno ) mnogo dublje probleme - nervoza, vikanje i sretna sam, puno mi je lakše tako
    I puno sam bolja prema svom mužu-ne želim biti samo svađalica
    Ovo ne smatram samo za 40 dana nego kao izvrstan početak za ponovno pronalaženje one zadovoljne sebe!!

    A sexa se ne odričem , jer mi je ovako i onako po tom pitanju "korizma" možda i nekoliko puta godišnje od kad je G došao 8)

  22. #22
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne odričem se ničega jer sam već godinama umjerena u svemu.

  23. #23
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Korizma je vrijeme pokore i duhovne obnove u pripremi za Uskrs. To odricanje je u službi vjere i osobnog rasta, uspostavljanja kontrole nad sobom zato da bismo se očistili od grijeha i postali bolji. To nije dijeta za mršavljenje ni proljetno čišćenje i badava je odricanje od mesa, cigareta, seksa ili slatkiša bez vjerske dimenzije. Odnosno, dobro je i to, ali to nije Korizma.

  24. #24
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Ja se svake godine odričem. Iako baš i nisam neki vjernik ideja korizme mi se jako sviđa.
    Inače uvijek izbacim hranu ili nekakve poroke, a ove godine sam probala s lošim karakternim osobinama.
    Odrekla sam se nervoze i vikanja.
    I mogu reći da mi neočekivano dobro ide, sva sam nekako
    Odogovrila sam ne. Ali mogla bih sa zakašnjenjem početi sa izbacivanjem vikanja! Nije loša ideja.

  25. #25
    babel avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    jug
    Postovi
    163

    Početno

    Potpisujem Zdenku 2

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-Ravnice
    Postovi
    7

    Početno

    Odricanje samo po sebi u Korizmi nema smisla ako tim činom ne postajete bolji čovjek na bilo koji način.
    To pitanje se posebno forsira u medijima jer nemaju pojma, pa ne znaju o čemu bi pričali, onda im je jako inventivno postaviti pitanje: " ...a čega ćete se odreći u Korizmi?"
    Probajmo Korizmu gledati tako da se pitamo što kod sebe generalno možemo popraviti, a ne se kao nečega odreći, pa to onda ispadne jako velika žrtva.

  27. #27
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    odričem se naravno - zlih komentara, naime u zadnje vrijeme ne mogu pa ne mogu a da ne ispuštam zle komentare na stanje u državi, na stanje u firmi------ i toliko mi je to ružno da evo više neću, okrenula sam sve na dobro, gledam pozitivno, oni koji rade loše- ne osuđujem nego ih pokušavam shvatiti a ako ne mogu shvatiti kažem si - ima neko ko to vidi, vratit će im se, kako posiju tako i požanju.
    to je to čega se odričem, zapravo to odbacujem, no drugih stvari se baš i ne mogu odreći a ne vidim ni svrhu, meni je to bezveze, osim ako se radi o čišćenju tijela od otrova koji se unose hranom....
    kako god........
    i ne pušim nit ne pijem alkohol. nikada.

  28. #28
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nisam se odrekla ničeg, osim sebe prije sedam i pol godina. i sad je napokon došlo vrijeme da napravim nešto po tom pitnju.
    da se razumijemo, to da sam se odrekla sebe mislim da sam prestala voditi brigu o fizičkom (malo sam se ubucala, jelte).
    i trudim se još više iskontrolirat i ne urlat na prvu. ni na desetu.

    jer poanta je da budeš bolji prema drugima.

  29. #29
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ne...

    cijele godine se nečeg odričem, tak da mi simbolika ne može puno pomoći
    X

    a i već smo se odrekli mnogo toga, ne znam što da još pridružimo tom popisu....

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    odričem se naravno - zlih komentara,
    ovo je genijalno
    odricajne neke hrane mi je ? jer ionako se preusmjeravam na zdravu pprehranu

    odreći se negativnih i destruktivnih komentara je posao i po
    više od samog odricajna, to je i usavršavanje sebe , podizanje na viši nivo
    a kad promjenimo sebe učimo i druge oko sebe i svoju djecu kako postati boljim čovjekom

  31. #31
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Zdenka2 je napisala:
    Korizma je vrijeme pokore i duhovne obnove u pripremi za Uskrs. To odricanje je u službi vjere i osobnog rasta, uspostavljanja kontrole nad sobom zato da bismo se očistili od grijeha i postali bolji. To nije dijeta za mršavljenje ni proljetno čišćenje i badava je odricanje od mesa, cigareta, seksa ili slatkiša bez vjerske dimenzije. Odnosno, dobro je i to, ali to nije Korizma.
    Potpisujem 100 x. Korizma je točno to što Zdenka2 piše i zato me svake godine ta "medijska eksponiranost" Korizme jako živcira, jer to nije to. Korizma je strogo vezana za vjeru i točka.
    Podržavam ja i ova ostala odricanja, sve što koristi, ali to nema veze s Korizmom, nju gledam isključivo kroz oči Vjere.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Svi pricaju da se necega odricu, pa krenula i ja smisljat

    Uglavnom, odlucila sam se odreci jedne svoje stetne navike koja mi ne koristi.

    Odricem se fejsa, s tim da mogu nakratko u nedjelju (max.1h). Bit ce to vrlo tesko i zahtjevno za mene, al rekoh idem probat.

    Vec sam ga izbrisala s moba

    Jel bi mozda bilo jos dobrovoljaca za maknut se s fejsa?

    Vi koji se planirate necega odreci, sto ce to biti?

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja bih se trebala odreći Rodinog foruma

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma, dajte, molim vas!
    Svega se odričemo već godinu dana. Svega!!!

    Mazite se i radite sve što vas usrećuje, a ne šteti drugima.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne slažem se Beti. Nismo se odrekli takvih stvari.
    Dapače još više surfamo i visimo na forumu, fejsu, portalima, pišem općenito a ako ćemo mak na konac to nam zapravo više šteti nego koristi.

    Čisti gubitak vremena je meni biti na fejsu, pa da je i pola sata na dan. i baš hoću to probat onako iskorijeniti.

  36. #36
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Coklade Fejs nemam jos od 2010

  37. #37
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Al surfanje na mobitelu svako tolilo izbacim na mjesec, dva. I to mi stvarno bude super, skroz drugaciji i opusteniji dan. No, kad mi se zareda niz stresnih situacija, ponovo se vratim surfanju - onda me to relaksira, pa mi je tad ok.

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jadro ja tezim tom tvom modelu
    Zapravo jedino sto citam su Roda 80% vremena i fejs 20%, na portale i vijesti skoro ni ne idem.
    Nesto malo s posla al s kompa jer moram pratit zbog posla neka podrucja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2021. at 21:18

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja bih se rado odrekla telebankinga kad bi netko drugi poplaćao moje račune, hehehe...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Peterlin .

    Lili75, nemoj se Rode odreći .

    Fejs nemam, pa ga se ne mogu odreći.

    Ali uspješno izbjegavam slatko već neka 3 tjedna. Nadam se da ću se skroz maknuti s te ovisnosti...

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    lola_34 sretno dalje!!! Sve te ovisnosti su loše navike i bilo bi super da ih se čovjek riješi.

    I neću se odreć Rode, bar ne zasad, forum mi je štivo za relax

  42. #42
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, ako je relax i pozitivno, onda je dobro Problem je ono sta stvara neko opterecenje. Meni su po tom pitanju najgoti poslovni mailovi. Al ajde, otkako ja vise ne odgovaram na mailove van radnog vremena, primijetila sam i da mi ih je vecina ljudi prestala slati u to vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 18.02.2021. at 11:41

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Možda su ipak ti samo osvjestili da neće dobiti odgovor isti čas

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku

    Ali uspješno izbjegavam slatko već neka 3 tjedna. Nadam se da ću se skroz maknuti s te ovisnosti...
    ja sam se prije 2 godine za korizmu odrekla čokolade (totalni ovisnik, nije prošao dan bez 1-2 reda velike) i ostalog slanog junka (čips, smoki....). Nakon kaj je korizma prošla, skužila sam da tijelo više nema potrebu za tim i od tada čokoladu i ostalo pojedem možda svakih 10-15 dana i to u vrlo malim količinama.
    Za to vrijeme sam izgubila i nešto sitno kila.
    Na to se nadovezala i činjenica da sam u 10-om mjesecu te godine i ostala bez parkinga u uredu, pa sam svaki dan prije i poslije posla pješačila 20- 25 minuta od/do auta.
    Sve to je rezultiralo manjkom od cca 8-10 kila koje nisam do danas vratila.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    odličnooo umiljata

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se prije 2 godine za korizmu odrekla čokolade (totalni ovisnik, nije prošao dan bez 1-2 reda velike) i ostalog slanog junka (čips, smoki....). Nakon kaj je korizma prošla, skužila sam da tijelo više nema potrebu za tim i od tada čokoladu i ostalo pojedem možda svakih 10-15 dana i to u vrlo malim količinama.
    Za to vrijeme sam izgubila i nešto sitno kila.
    Na to se nadovezala i činjenica da sam u 10-om mjesecu te godine i ostala bez parkinga u uredu, pa sam svaki dan prije i poslije posla pješačila 20- 25 minuta od/do auta.
    Sve to je rezultiralo manjkom od cca 8-10 kila koje nisam do danas vratila.
    Odlično. Svako zlo za neko dobro .

    Mene povišene masnoće u krvi natjerale na odvikavanje...

    Nadam se će tako trajno i ostati.

    Voljela bih se dovesti do faze da mogu kontrolirati želju za slatkim, što mi je dosad bilo jaaaaako teško...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 18.02.2021. at 13:31

  47. #47
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možda su ipak ti samo osvjestili da neće dobiti odgovor isti čas

    Lako moguće.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih se dovesti do faze da mogu kontrolirati želju za slatkim, što mi je dosad bilo jaaaaako teško...
    da, to je i meni bilo najteže. svako malo bi krenula s tim i pokleknula za nekoliko dana.
    Ali evo, za korizmu sam si dala zadatak. I manje je to bilo uvjetovano vjerski, nego sam si baš rekla, pa kvragu, valjda mogu izdržati bez nečega 40 dana, pa valjda toliko samokontrole mogu imati u tako kratkom vremenu. I uspjela sam!
    A onda je i ta potreba za slatkim skoro pa iščeznula i di ćeš bolje

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    da, to je i meni bilo najteže. svako malo bi krenula s tim i pokleknula za nekoliko dana.
    Ali evo, za korizmu sam si dala zadatak. I manje je to bilo uvjetovano vjerski, nego sam si baš rekla, pa kvragu, valjda mogu izdržati bez nečega 40 dana, pa valjda toliko samokontrole mogu imati u tako kratkom vremenu. I uspjela sam!
    A onda je i ta potreba za slatkim skoro pa iščeznula i di ćeš bolje
    Nadam se da ću i ja tvojim stopama .

    Totalno je nepotrebno to slatko, svjesna sam ja toga, al' je fiiinooo...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 18.02.2021. at 16:18

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni slatko nije nepotrebno. Meni je neophodno potrebno da bih bila sretna i da mi se ne vrti.
    Nepotrebni su mi salame, grickalice, keksi, alkohol, gazirano i još puno toga, ali bez čokolade ili kolača život je puno teži.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •