Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Gripa

  1. #1

    Početno Gripa

    Stavljam ovo tu iako se tiče zdravlja općenito...

    Ne znam da li ste čuli da u zadnje vrijeme kruži nekakav gadni virus, ne zna ni sama točno o čemu se radi, pretpostavljam da je poput gripe, ali sam upravo čula na vijestim da su doktori skužili odakle je potekao...Iz CJEPIVA PROTIV GRIPE koja su se koristila pred par mjeseci... Ne mogu vjerovat, mislio bi čovjek da upravo to treba bit sigurno...

    Ne bi vas htjela uznemirit ali ako ste se cijepili protiv gripe možda bi bilo pametno otić na pregled i dodatno se pazit ovih dana da se ne zarazite...

    A ja idem nazvat sveki i tražit da mi se pokloni jer sam ja to cijepljenje kategorički odbila iako su mi svi osim MMa rekli da nisam normalna i da ćemo se i ja i Karlo razbolit...

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Anči, ako si mislila na ovu vijest (s VIP-a, ali se može pročitati i na Indexu):

    "Prema podacima koje je dosad prikupio Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ), od gripe je, uglavnom u sjevernoj Hrvatskoj, dosad oboljelo oko 1.000 osoba. Ove podatke objavila je voditeljica danas Odjela za epidemiologiju zaraznih bolesti HZJZ-a Ira Gjenero Margan, a epidemiolozi su utvrdili da je riječ o virusu A podtipu H3N2, koji na našim prostorima cirkulira već dugo vremena i koji se nalazio u cjepivu protiv gripe. U Hrvatskoj je prije sezone gripe cijepljeno više od 500.000 osoba, a HZJZ očekuje da će ovogodišnja epidemija zahvatiti nešto više ljudi nego lani kada je od gripe oboljelo oko 80.000 osoba. "

    ... pretpostavljam da su htjeli reći da je ovogodišnje cjepivo sadržavalo taj virus, što znači da oni koju se cijepili neće oboljeti ili će imati blaži oblik bolesti. ne misli se reći da je virus "pobjegao" iz cjepiva.

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a meni je "pobjeglo" par znakova...
    što znači da oni koju se cijepili neće oboljeti ili će imati blaži oblik bolesti.
    "oni koji su se cijepili", naravno...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    upravo tako ms.ivy. U cjepivu protiv gripe nalazi se koktel nekoliko podtipova virsa gripe i onda nakon cijepljena covjek stvara vlastita protutijela protiv bas tih podtipova gripe i ako dode s njima u kontakt onda ne oboli ili oboli u mnogo blazem obliku. Moze se dogoditi i da virus mutira dok stigne do nas pa razvijena protutijela ne djeluju i tada mogu oboliti i cijepljene osobe. Ja se nisam cijepila jer sam isla na inseminacije i sad mi je krivo jer mi tek sada gripa nebi trebala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •