Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 160

Tema: Kako doma dočekujete maškare?

  1. #51
    ninatomato avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    142

    Početno

    nama su jucer dosle maskare u 10 navecer :shock:

    ja uspavljujem curu, a ono neko kuca na vratima (ne radi nam zvono na svu srecu). kaze muz da su bila 3 klinca mladja od 10 godina. malo mi je to bilo cudno. da su uopce vani i jos da zvone ljudima na vrata u to doba.

  2. #52
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Kod nas maškare počnu sigurno nekih mjesec dana prije pokladnog utorka i stvarno dosade, svako veče zvone, kad im otvoriš vani ekipa i samo kažu: "maškare, maškare" i onda ja kažem "e i što, a di je pjesmica", oni samo šute i stoje .Ma damo im koji sitniš ali zbilja ne svako veče.
    Kad gledam one američke filmove, kod njih je to samo za Halloween čini mi se i daje im se slatkiš. Eh nije tako kod nas, zaboravih reći, jedno večer su mi tražili samo PAPIRNATE kune 8)

  3. #53
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa
    Kad gledam one američke filmove, kod njih je to samo za Halloween čini mi se i daje im se slatkiš. Eh nije tako kod nas, zaboravih reći, jedno večer su mi tražili samo PAPIRNATE kune 8)
    Da tak je i kod nas, dobro da ne kažu da ispod 50 kn ne primaju.
    I to obično budu starija djeca takva.
    A njima ja ne otvaram - na samo zato što doslovce prosjače za cugu nego i iz prevetnivnih razloga - kad vidim da zvoni neka ekipa a svi visoki i maškirani---- nije mi svejedno. A kikićima otvaram - damo slatkiša i sitniša. U principu svi koji su iznad cca 167 cm (toliko imam) ne otvaram im, a nižima otvaram. Jel bezobrazno il nije - briga me.

  4. #54
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Moj šogor jučer prošetao našu trojku po susjedstvu. Nakupili bombona, smokića i nešto siće.
    Poslije su mi ponosno odpjevali:
    -"Danas je jajanik, vešeji je dan.
    Dajte nam nesto i tejajte naš jan."

    Nikad nije bilo maškara ko ove godine. Ja bankrotirala i potrošila svu zalihu slatkiša.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ja sam jučer vodila Sonju i njenu prijateljicu po susjedstvu ali samo poznatim ljudima...Napunile košaricu slatkišima, bilo i nešto sitno kuna i na kraju dođemo doma i počnu pjevati danas su maškare i tutnu košaru tati pod nos...morao je napunit i on

  6. #56
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Uglavnom imam sitnih slatkiša, a otkako imamo Lidl, to me spašava.
    Kupim one čokoladice u obliku eura ili onaj parti mix gumenih bombona, u jednom velikom pakiranju je 10ak manjih vrećica.

    Nije nešto, ali djecu veseli.

    S tim da u zadnje 2-3 godine uopće ne idu naša djeca (mislim iz ulice) nego neki romi kojih inače nema nigdje blizu moje kuće (živim u centru)

  7. #57
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Bilo je dosta maškara - djeca iz OŠ. Svima smo otvorili i dali novac. Moja djeca su se jako veselila maškarama i maskirali su se, ali se nisu usudili ići po kućama.

  8. #58
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Nama sinoć nisu došle niti jedne maškare iako smo mi bili spremni za doček. Zapravo sam i mislila da neće dolaziti jer ih je lani zvonilo svega tri grupice pa nisam I. ništa ni govorila.

  9. #59
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    K nama su dosli prije nego je poceo fasnik! :shock: Znaci prije 2 tjedna! I to neke cure, ne bas male, obucene cudno, dolje hlace, na njih crne suknje, i cijela glava omotala veom, ko muslimanke, samo su im se oci vidjele. Nisam im otvorila, malo me bilo strah.
    Jucer je dosla samo jedna grupa, ali ja nisam cula zvono a sveki im nije htjela otvorit, ona je protivnik toga, njena djeca nikad nisu isla u maskare.
    Znam da su mene ko klinku strasno ljutili ljudi koji ne zele otvorit i eto, sad zivim s takvima

  10. #60
    sandraL avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Nama su došli i to dječica iz zgrade

    Pripremila sam šaku sitniša i Lucija je svakom davala po nešto.
    Baš su bili slatki, svi su nešto otpjevali, imali male košarice za poklone.

    Cure sam jedva natjerala u kadu debelo poslije 20 h jer su se zabrinule da će maškare pozvoniti a da one neće čuti .

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pripremila sam krafne i slatkise.....i onda nam dosle samo dvije djevojcice
    bas sam se pitala sta se to dogadja...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    A kada ih docekujete, i kada vasa djeca idu u maskare?
    Nama su vec danas pozvonili!
    Inace uvijek otvaramo i dajemo po par kuna, ali ovima koji krecu tjednima unaprijed ne otvaram.

  13. #63
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    A kada ih docekujete, i kada vasa djeca idu u maskare?
    Nama su vec danas pozvonili!
    Inace uvijek otvaramo i dajemo po par kuna, ali ovima koji krecu tjednima unaprijed ne otvaram.
    Ne idemo i ne otvaramo.
    Ima u vrtiću tjedan dana kostimiranja i to joj je taman.

  14. #64
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nama su u subotu bili. Taman kad je mali zaspao su pozvonili. Ja sam i dalje mrgud na maškare.
    Iako ćemo ga maskirati za vrtić.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mjesec dana prije?
    Moji znaju vikend prije krenuti

  16. #66
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja sam mrgud na maškare, drago mi je da nisam jedina.

    Ali ne smara me to baš jer sam mrgud i na neočekivano zvono, pa niti gledam tko je niti otvaram, boli me briga.

  17. #67
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Uzela sam bojice za lice i radila bih maske s njima od brašna i papira, ali ne idu nikud osim s tatom do bake.

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja nisam mrgud. Otvaram i djelim lovu i slatkise. Ali samo i iskljucnivo na pokladni utorak. Nama djeca dolaze samo tada.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ne dočekujem. Ne otvaram nikom, k meni možeš tek ako pošalješ viberom ili WA fotku da si to ti kraj vrata, i onda dobiješ šifru za zvonjenje. I naravno niti tada ne otvaram vrata bez lanca. Jbg. Prije 30 tak godina sam otvarala svima .

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Prije 30 tak godina ja sam bila ta koja je okolo hodala i zvonila po vratima.

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam mrgud. Otvaram i djelim lovu i slatkise. Ali samo i iskljucnivo na pokladni utorak. Nama djeca dolaze samo tada.
    Ovako je i kod nas. Dolaze klinci iz susjedstva. Isto tako su moji dečki prije par godina hodočastili po susjedstvu, pa sad mi malim susjedima otvorimo, ponudimo fritule i lovu i gotovo...

  22. #72
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam mrgud. Otvaram i djelim lovu i slatkise. Ali samo i iskljucnivo na pokladni utorak. Nama djeca dolaze samo tada.
    Ovako i ja.
    Ali prije toga zahtijevam pjesmicu

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako i ja.
    Ali prije toga zahtijevam pjesmicu
    Naravno, pjesmica obavezno.

  24. #74
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mrgud na maškare, drago mi je da nisam jedina.

    Ali ne smara me to baš jer sam mrgud i na neočekivano zvono, pa niti gledam tko je niti otvaram, boli me briga.
    Budeš vidjela kad mali zaspe, a ekipa zazvoni taman tako da se nije naspavao, a ne može opet zaspati, pa onda imaš grintavo dijete ostatak dana.
    I meni je prije bilo svejedno

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Budeš vidjela kad mali zaspe, a ekipa zazvoni taman tako da se nije naspavao, a ne može opet zaspati, pa onda imaš grintavo dijete ostatak dana.
    I meni je prije bilo svejedno
    Ja sam stavljala na zvonce poruku da dijete spava, a na kvaku sam ubjesila kosaru sa slatkisima uz poruku da se posluze.

  26. #76
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    To nije loša ideja za fašnik baš, ali ako krenu mjesec dana ranije, onda je teže. Ja se ovaj vikend nisam ni sjetila da bi mogli. Plus što već dva vikenda netko od susjeda, oba dana vikenda, baš u vrijeme spavanja, oko 13h, krenu s bušenjem. Samo kratko, 10tak minuta pa prekinu, pa za 20 minuta opet, samo nešto malo buše. Srećom, ovaj vikend se mali nije probudio, ali prošli jest.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, to su blagodati življenja u zgradi. Ima samo jedno rješenje - odseliti se u kuću, ali to ima brojne druge nedostatke.

    Još o maškarama - ne bojte se toga, danas su i roditelji i malo veći klinci u strahu i baš ne zvone nepoznatim osobama, a poznatima možete reći "dođite tad i tad".

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ja također otvaram i dajem slatkiše, voće, koju kunu...

  29. #79
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod mene jednom odbili slatkise, trazili pare.
    Ne otvaram, ne volim maskaranje i sva ta ludiranja. Nije mi ni mi malcu napeto.

    Ali i da otvaram,to bih samo na pokladni utorak. Kakve maskare 2-3tj prije, svasta

  30. #80
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Budeš vidjela kad mali zaspe, a ekipa zazvoni taman tako da se nije naspavao, a ne može opet zaspati, pa onda imaš grintavo dijete ostatak dana.
    I meni je prije bilo svejedno
    Htjela sam reći da mi je svejedno jesu li maškare pred vratima ili netko drugi kome ne želim otvoriti, jer me neočekivano zvono svakako nervira a vjerujem da će uskoro još i više.

  31. #81
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Summers prvotno napisa Vidi poruku
    A kada ih docekujete, i kada vasa djeca idu u maskare?
    Nama su vec danas pozvonili!
    Inace uvijek otvaramo i dajemo po par kuna, ali ovima koji krecu tjednima unaprijed ne otvaram.
    Kod nas je to normalno, 5 godisnje doba. Djeca dolaze svake subote, i moji idu s ekipom i bome dobro su vec zaradili. I u slatkisima i u novcima.
    Ja nisam fan maskaranja i ne maskaram se ali ovo mi je bas slatko, kad idu djeca okolo po kucama, i mi smo isli i nekako mi je krivo sto ce se to skroz izgubiti.

  32. #82
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Apropro zvona i beba - kaze mi mali, znas mama, neki imaju na zvonu napisano NE ZVONI, BEBA SPAVA i onda tamo ne zvonimo . Ima se rjesenje za sve.
    Posljednje uređivanje od In love : 04.02.2020. at 08:42

  33. #83
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Prijatelji moga sina su se naučili prije 5 godina, dok je B. bila mala, da ne zvone nego kucaju, i evo dan danas uvijek kucaju, iako ona odavno ne spava po danu

  34. #84
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Čitam naslov ovog topica Kako doma dočekujete muškarce
    Posljednje uređivanje od Barbi : 04.02.2020. at 13:33

  35. #85
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A ja svaki put zamislim mogući odgovor tipa: u kombineu i štiklama

  36. #86
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I ja, i ja!

  37. #87
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Budeš vidjela kad mali zaspe, a ekipa zazvoni taman tako da se nije naspavao, a ne može opet zaspati, pa onda imaš grintavo dijete ostatak dana.
    I meni je prije bilo svejedno
    Jelena a ti budeš vidjela kad tvoj krene s ekipicom u maškare pa kad bude tužan jer je vidio svjetlo kod susjeda a nije mu otvorio vrata.

    Mijenjat će se i tvoja perspektiva

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena a ti budeš vidjela kad tvoj krene s ekipicom u maškare pa kad bude tužan jer je vidio svjetlo kod susjeda a nije mu otvorio vrata.

    Mijenjat će se i tvoja perspektiva
    Meni je to tuga ogromna. Do kud smo dosli da ni djeci za maskare ne otvaramo. Meni je zao sto nam bas ne dolaze.
    Moj mali je isao napokon s frendom prosle godine. Po kucama. Uzivali su

  39. #89
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Mi svake god. kupimo brdo slatkiša jer kad krenu, mogu slobodno u red stati, zvono ne staje po 3-4 h. Živimo u mladom naselju punom djece. Otvaramo i dijelimo svima. Moji klinci obožavaju maškare i idu po našem naselju. Uživaju ko ja nekad.

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to tuga ogromna. Do kud smo dosli da ni djeci za maskare ne otvaramo. Meni je zao sto nam bas ne dolaze.
    Moj mali je isao napokon s frendom prosle godine. Po kucama. Uzivali su
    Pa da, bas tuzno da se gube narodni obicaji.

  41. #91
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Da i meni je žalosno u kakvo se društvo pretvaramo

  42. #92
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ma ja sam sigurna da nam neće društvo propasti zbog nas par ovdje koje ne volimo maškare.

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja sam sigurna da nam neće društvo propasti zbog nas par ovdje koje ne volimo maškare.
    Nije samo par. To je postalo prilicno uobicajeno. Vecina ne otvara maskarama na pokladni utorak.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dok smo bili u stanu, nisam otvarala. Sad sam u kuci u predgradju, tu su samo lokalna djeca, pa pretrpim taj pokladni utorak. Svojoj djeci ne bih dozvolila da idu tako po kucama (niti smo mi isli kad smo bili mali, u mom rodnom mjestu to nije obicaj).

    Ne volim maskare i jedva cekam da prodju. Maskenbal, ples pod maskama, to mi je ok. Ali ne volim da mi zvone na vrata.

  45. #95
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sjecam se sto sam kao dijete mislila o onima koji ne otvaraju, a doma su i ne zelim ta ikoje dijete tako o meni misli [emoji51]

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Dok smo bili u stanu, nisam otvarala. Sad sam u kuci u predgradju, tu su samo lokalna djeca, pa pretrpim taj pokladni utorak. Svojoj djeci ne bih dozvolila da idu tako po kucama (niti smo mi isli kad smo bili mali, u mom rodnom mjestu to nije obicaj).

    Ne volim maskare i jedva cekam da prodju. Maskenbal, ples pod maskama, to mi je ok. Ali ne volim da mi zvone na vrata.
    Stvarno? U Slavoniji i Zagrebu je uvijek bio obicaj ici po kucama .

  47. #97
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Cubana e upravo tako

    Ni u mom kraju se nije išlo na maškare (BiH), al ja svoju djecu puštam da idu i volim maškare.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.02.2020. at 19:35

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja sam sigurna da nam neće društvo propasti zbog nas par ovdje koje ne volimo maškare.
    I ja mislim
    Maškare nikad nisam voljela, ni maskiranje, ni pokladne običaje, sve mi je to potpuno strano i jedva sam dočekala da prerastem taj uzrast pa da ne moram više u tome sudjelovati. I još sam kao bonus dobila dijete kojem je to isto odbojno koje je, štoviše, u dobi od 2-3 godine imalo panične napadaje od maskiranih likova (Djeda Mrazova, Lede Mede, Nesquik zečeva i ostalih likova koji su se muvali po dječjim kazalištima i ulicama).
    Kasnije je taj strah, naravno, prerastao, ali nikad mu maškare nisu bile interesantne.
    U našoj zgradi vrlo rijetko uopće i dolaze djeca u maškare, a ako i dođu, uglavnom trče po stubištu i kikoću se, nisam nikad čula da netko pjeva ili da pozdravljaju susjede. Tako da me ne grize savjest da sam zla teta koja ne otvara djeci.

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mene bome roditelji nisu puštali u maškare kad sam bila dijete, a niti moje prijateljice. Mi bi se našle u kvartu, i onda se išle 'pokazati' od kuče do kuće, roditeljima i eventualno kojoj teti, ali smo imale zabranu zvonjenja nepoznatima. Meni je iskreno čudno da u današnje vrijeme roditelji puste djecu da zvone od stana do stana nepoznatim ljudima.
    Što se mene tiče, otvorila bih da imam što dati maškarama, ali se uvijek zaboravim pripremiti.

  50. #100
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa ne znam što bi ta djeca mogla pomisliti o meni osim da nisam kod kuće. Kao što sam rekla, ja ni ne gledam tko je ako nikoga ne očekujem. U zgradu nam se ulazi na karticu ili šifru. Ili ako te netko pusti, naravno. Nije to tako kako sad ispada, da hrpa slatke maskirane dječice dolje pjeva, a ja provirim na balkon i kažem: 'E kad su djeca, sad im baš neću otvoriti!' Uopće ne.

    Ali šta da radim, ne volim maškare. Fora mi je jedino ovo što Martina spominje maskenbal i ples pod maskama. Kad sam bila dijete, nisam išla jer me roditelji nisu puštali, maskirala sam se samo kad je bilo organizirano u školi.

    Kod nas stalno netko pokušava ući u zgradu da se penju na krov i slikaju, jer je pogled lijep. I ide mi to na živce. Prvo, jer ne želim da netko padne od gore, a drugo, jer je to stambena zgrada, a ne vidikovac. Mi i naši susjedi tu živimo i ne želimo da nas ometa vikanje, vrištanje, trčanje i slično. Tako da ja nemam pojma kad netko zvoni jesu dolje maškare, slikači ili netko drugi, a oni isto nemaju pojma jesam ja kući ili nisam ili samo ne želim otvoriti. Niti je to njihova briga.

    Kad vidim VANI maškare (iako ih stvarno jako rijetko vidim, moguće da običaj izumire), onda im dam novaca. Kao što dam i prosjacima i sviračima itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •