Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 160

Tema: Kako doma dočekujete maškare?

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mm je jedan od tih koji ne vole maskaranje, a ja mogu genijalne maske napraviti.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno? U Slavoniji i Zagrebu je uvijek bio obicaj ici po kucama .
    Dalmatinska zagora: to je bio obicaj selske djece, u gradu ne

  3. #103
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije samo par. To je postalo prilicno uobicajeno. Vecina ne otvara maskarama na pokladni utorak.
    da ne kvotam svoj stari post

    maskare u mom selu su tradicija koja pocinje prvu subotu nakon befane i traje do pepelnice. svaki vikend su maskarani tanci, a vrhunac je maskarana povorka na korzu i poslije paljenje pusta.
    nikad u mom selu nisu djeca isla od vrata do vrata i to ne volim. neka misle stagod zele o meni, ne otvaram. i ne mislim da je to lose niti se to ustrucavam reci.
    ne znam kakva to tradicija propada i kakvo to drustvo postajemo jer ne otvaram maskarama
    Posljednje uređivanje od magriz : 04.02.2020. at 22:12

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne brini, nisu nama otvarali ni prije 35 godina.

  5. #105
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama su uvijek svi otvarali u nasoj velikoj zgradi. Ok, osim par stanova. To su bile "one komunjare", rekla bi moja pokojna prabaka.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 05.02.2020. at 07:20

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ah ti naši stari. Možda nisu uvijek bili mudri, ali su znali dobro etiketirati.

  7. #107
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    O da, moj caca je imao cijelu paletu uvredljivih naziva za sve redom....

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ah ti naši stari. Možda nisu uvijek bili mudri, ali su znali dobro etiketirati.
    I lijepo ih prenijeti na buduće naraštaje

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Dalmatinska zagora: to je bio obicaj selske djece, u gradu ne
    ja sam u Vrgorcu išla

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mm je jedan od tih koji ne vole maskaranje, a ja mogu genijalne maske napraviti.
    Hehehe, zvuči poznato... Samo smo jednom otišli zajedno na maskenbal, obučeni u odjeću divljeg zapada i bilo nam je baš dobro. Ja sam se kasnije iživljavala na djeci (s njima radila maske) ali sad više ne žele ni oni...

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    mi smo ko par osvojili dost nagrada jedne godine je on bio body bilder, obuko roze najlonke, napuho mišiće od balona isto u nekoj takvoj boji,nemam pojma od kud mi, ali bilo je ok, ja sam tad bila vojnik.


    kad je veliki bio bebač smaskirala sam ga i odpeljala kod prabake i naravno ona se prestrašila, okrenuli se i došli doma,
    godinam prije toga sam nećake maskirala u pelene, i dindrlice i tak vodila po njihovom kvartu, posle i svoje svukuda
    a to da netko ne otvara vrata je isto ok,
    mi pretežnoprvo podijelim utrošak koji smo dobili od maškara, a ovisi kakve su maškare i kaj rade dobe i lovu,ali bar nešto moraju izvesti ili pjevati. eto kod Lili nam nikad nisu otvorili.
    prvi dan je moj klinac prošle godine htionašu zgradu, pa smo tako napravili skupa, on neki lik, ja vještica -baba koja samo nadzire klinca, u našoj zgradi samo su moji ispod 12 godina, ostatak ima pse, pa i to treba paziti.

  12. #112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena a ti budeš vidjela kad tvoj krene s ekipicom u maškare pa kad bude tužan jer je vidio svjetlo kod susjeda a nije mu otvorio vrata.

    Mijenjat će se i tvoja perspektiva
    Živi bili pa vidjeli. Iako je malo vjerojatno. Jedva sam ga nagovorila da se obuče lani za vrtić, a i ove godine njurga, ja ga ispitujem u što želi da ga maskiram za vrtić. Da otvorim vrata maškarama, mislim da bi umro od straha. Nisu mu ni lutkarske predstave drage.
    Ni moja ni muževa primarna obitelj ne voli taj običaj. U tom okruženju, teško da će se navući. A i najbolji prijatelj mu nije simpatizer maškara, ni njegovi roditelji. Javit ću se, ako se nešto jako promijeni

    Plus što nas narodni običaju ni najmanje ne oduševljavaju. Tek pokoja iznimka.

    (Sad si pjevušim - Stavi pravu stvar na pravo mjesto, ono s tradicijom )
    Posljednje uređivanje od Jelena : 05.02.2020. at 17:20

  13. #113
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ah ti naši stari. Možda nisu uvijek bili mudri, ali su znali dobro etiketirati.

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajd baš javi Jelena.
    Inače u njegovoj dobi dosta djece i zazire od maskiranja i lutkar.predstava, to je čak uobičajeno ali se mijenja s odrastanjem. No moguće naravno da tako i ostane.

    Jelena.O misliš netko vam nije otvorio vrata od naše zgrade? Da ne ispadne da ja nisam otvarala kod nas je malo nezgodno i što postoje zaključani haustori na svakom parnom katu pa se ni ne može ući bez ključa.

    Moji klinci idu s ekipom samo po našoj zgradi i po zgradi djece s kojom djiraju a koja tamo žive. Ne hodaju okolo po drugim zgradama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2020. at 20:22

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eh da i ja ne povezujem maškare nužno s narod.običajima nego volim se otkačit, glupirat, prerušavat, bit u koži djeteta

    Imam frendicu koja svake godine slavi rodjendan al s obveznim dress codeom , prošle godine smo bili u aerobic 80ima, ove smo bili obučeni ko Gruntovčani nas 60, ma ludnicaaaa predobra zabava

    Bila sam Regica
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2020. at 20:26

  16. #116
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Lili, to uvjeravanje da je to zabavno i da cu promijenit odbojnost prema maskarama je kao da ja tebe uvjeravam da ces sigurno uvidjeti da je jedino ispravno odreci se vlastite komocije, imati kriticki stav i pozitivno djelovati za opcu korist drustva.
    Je l mi vjerujes da je to jedino ispravno

  17. #117
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A sad zbilja - gdje je dobar izbor odjece za djecu za maskare?
    Ono sto vidim ovako online su mi bas glupi kostimi nekih likova koji nama nista ne znace, tipa batman, superman, neki likovi koje ja ne prepoznajem. Trebam za vrtic.

    Sad sto ima, ima, nema novog iz Kine tako lako.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.02.2020. at 16:35

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    moji su bili kreativci, napose veliki onje stalno htio biti nešto posebno, a pošto smo živjeli blizu Kulturne dvorane, onda je većinu i sam izradio

    jedne godine je odnio glavnu nagradu, bio je Džafar, jedne godine Petar Pan, indijanac, Paja patak, bio i aLPINISTA, PALNINAR,BOLESNIK......

    cura je isto bila svašat, večinu stvari smo ili izradili ili samo skombinirali, ove godine je vrtlrica

    , mali isto svake godine nešto drugo, skombinira kaj hoće

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A sad zbilja - gdje je dobar izbor odjece za djecu za maskare?
    Ono sto vidim ovako online su mi bas glupi kostimi nekih likova koji nama nista ne znace, tipa batman, superman, neki likovi koje ja ne prepoznajem. Trebam za vrtic.

    Sad sto ima, ima, nema novog iz Kine tako lako.
    Pogledam ti imam nešto manje kaj sam uzela ko rezervu za koji dan ti se javim samo da nađem, bila je bundeva i još nekaj

  20. #120
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena, pa ja uopće ne uvjeravam nikoga da je to zabavno. Nemam potrebu ikoga u išta uvjeravat, niti volim da mene uvjeravaju .
    Ja pišem kako je MENI to fora i zabavno.

    Imaš dobrih kostima u Muelleru, al koštaju,a zna bit fora kostima i u H&M-u. Ja nisam neka kreativka, pa ne radim sama kostime. A zna ti biti i tu na forumskoj burzi da ne trošiš previše ako je jednokratno.

  21. #121
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    E pa napisala si da ce mi se mijenjat perspektiva. Malo vjerojatno.

    Pronasla sam nesto. jelena.O, bas ti hvala. Nece moj biti štogod. Ima on ideju. Bas sam iznenadjena koliko ima tih nekih strašnih maski za djecu.

  22. #122
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A sad zbilja - gdje je dobar izbor odjece za djecu za maskare?
    Ono sto vidim ovako online su mi bas glupi kostimi nekih likova koji nama nista ne znace, tipa batman, superman, neki likovi koje ja ne prepoznajem. Trebam za vrtic.

    Sad sto ima, ima, nema novog iz Kine tako lako.
    Od danas u Lidlu. Ima po 70 i 80 kuna.

  23. #123
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    I da, Jelena možda vama ti likovi ne znače, ali drugoj djeci da, pa da možda bude nešto prepoznatljivo.
    I to bi trebala danas otići jer se brzo rasprodaju.

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jelena da, al ne tvoja perspektiva vis-a-vis maškara (kao takvih) nego vis-a-vis tvog djeteta i susjeda koji mu ne žele otvorit, njemu i kompićima maškarama. Valjda se sad razumijemo
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.02.2020. at 18:52

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I da, Jelena možda vama ti likovi ne znače, ali drugoj djeci da, pa da možda bude nešto prepoznatljivo.
    I to bi trebala danas otići jer se brzo rasprodaju.
    Ne moj brigsti o drugima brini kaj se tebi sviđa, Jelena

  26. #126
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moj brigsti o drugima brini kaj se tebi sviđa, Jelena
    O yes! Tj. ne bas meni, nego njemu. Meni je samo bitno da mu ne bude glupo u vrticu da samo on nema.

    A, ok Lili, onda mogu sa 100% vjerojatnoscu reci da nema sanse da ide na vrata nekome kome se ne najavimo unaprijed. Ikad. A cak i taj netko dakako moze imati i proljev u tom trenutku i ne otvorit vrata. Meni se moje dijete cini jako razumnim i cool po takvim pitanjima, vec sada.

    Drugo je maskaranje u skoli i vrticu, karnevali i sl.

  27. #127
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I bas to sto Cathy pise, mog malog trenutno ni najmanje ne brine hoce li se svidjet nekom. Tako da nas sve skupa boli briga koji su ti likovi. Nasi junaci su jako s nogama na zemlji, njegovi vrsnjaci ih ne bi prepoznali. Uopce nisu iz crtića.

    Prvo sto je zelio biti me ubilo u pojam jer sam rekla - pa kak da te obucemu njih, u traperice i majicu. A on je sretno rekao - Da!

  28. #128
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mi smo se kao djeca naveliko maškaravali, to su mi divne uspomene. One neke ladice stare mamine robe, marama, suknji, nekih turbana koji su se nosili u šesdesetima...Pa društvo i ja prekapamo po tome i nabacujemo na sebe. U Splitu se išlo po kućama, bilo bi tu i tamo mrzovoljnih, ali uglavnom je maškaravanje i zvonjenje bilo općeprihvaćeno i veselo. Dobili bismo koji dinar ili štogod slatkoga.
    Moja djeca su išla, ali u puno manjoj mjeri, i s puno manje dobrodošlice. Pogotovo sad mala, koja je 10 godina mlađa od najstarijeg...u tih deset godina još su se više ljudi zatvorili, čini mi se. Njoj to baš teško pada, velika joj je želja to maškaravanje i zvonjenje...a ono što je smiješno je da joj to nije toliko napeto jer su joj roditelji prenijeli priče, nego zbog Halloweena iz filmova i serija

  29. #129
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Raspnite me sad, ali Halloween je bolje zamišljen od naših maškara jer se radi o jednom danu kad svi rade skraćeno i oni ga opisuju kao festival susjedstva, prilika da se bolje upoznaju ljudi iz kvarta kad se, zbog užurbanog života, jedva vide.
    Zašto je bolje? Zato što je jedan dan i zato što se osim obilazaka organiziraju i zabave tako da nisu djeca sama na ulici.
    Ovo što neki pišu da se ide u maškare samo na pokladni utorak mi je odlično, ali kod nas, dok je toga bilo, trajalo je tjednima i znalo je biti i neugodno (prekasno zvonjenje i slično).

    Ja inače kupim dosta slatkiša i stavim u kanticu pa, kad pozvone, spremna sam. Neugodno mi je ne otvoriti, a neugodno mi je i vaditi novčanik pred njima.

  30. #130
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kod nas 99% dolazaka je na pokladni utorak. i ja se spremim iskljucivo za taj dan.

  31. #131
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u Vrgorcu išla
    I mi u moje vrijeme u Kaštelima.
    I u sadašnje vrijeme dolaze nam djeca iz susjedstva.
    Moji bi silno željeli ići pa ću ih ove godine pustiti malo dalje nego prije.
    Najviše nam maškarica dođe na pokladni utorak.
    Pripemim im slatkiše i nešto sitno novaca.
    Posljednje uređivanje od zhabica : 07.02.2020. at 11:35

  32. #132
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Evo još jedne koja ne voli taj običaj nikako em nisam voljela kao dijete maskirati se i hodati uokolo, em ne volim otvarati maškarama. Ako dobro pamtim jednom samo su me uspjeli nagovoriti da idem s frendovima u maškare još u osnovnoj, jednom i više nikad. Odrasla u Dalmaciji. Ni moja djeca otkad su prerasli vrtić uopće ne šljive maskiranje, najmlađa je jedina par puta iskazala želju da ide s ekipom iz razreda u maškare pa su išli čoporativno.
    Kako je osnovna u koju ide specifična u smislu da nije baš kvartovska, u nju idu djeca s raznih brda oko Črnomerca, tako su oni u maškare išli po tim brdima u susjedstva raznih klinaca iz razreda. Imali su bome svakakvih anegdota, od golih ljudi, čudnih ljudi, ljutih ljudi do dragih i darežljivih. Ja sam je pustila jer ih je išlo desetak zajedno, ali drago mi je da je i sama shvatila da iako su se zabavili i nije neka luda fora zvoniti na vrata nepoznatim ljudima.

  33. #133
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam jako uživala u maškarama u srednjoj i na faxu, baš u gradu, maskirali bi se svi u društvu i uvijek se super zabavili
    tako je neka opuštena atmosfera da je potpuno normalno krenut u zezanciju sa potpuno nepoznatim ljudima u gradu
    jedne sam godine bila Dana Scully, a po gradu je bilo puno vanzemaljaca pa sam ih lovila sutradan dođem u jedan fast food, a čovjek koji tamo radi me pozdravi sa "o, agentice Scully!"

    kad su mi počeli dolazit klinci na vrata, u početku me isto malo nerviralo, ali onda sam u jednom trenu skužila da me dosta te djece zna, i nekako sam pomislila kako ne želim da me pamte kao neku namćorastu susjedu kad su se oni htjeli samo zabaviti. Pa smo u Lidlu kupili slatkiše da smo spremni (ne volim kopat po novcima, iako znam da to djeca najviše vole), i uvijek stanem s njima, komentiram im malo maske..
    al slažem se da bi bilo super da svi poštuju to da se to radi samo taj jedan dan i to je to

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Rijeci je sutra dječji karneval!
    Prekrasno bude.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I bas to sto Cathy pise, mog malog trenutno ni najmanje ne brine hoce li se svidjet nekom. Tako da nas sve skupa boli briga koji su ti likovi. Nasi junaci su jako s nogama na zemlji, njegovi vrsnjaci ih ne bi prepoznali. Uopce nisu iz crtića.

    Prvo sto je zelio biti me ubilo u pojam jer sam rekla - pa kak da te obucemu njih, u traperice i majicu. A on je sretno rekao - Da!
    stavi mu neku maramu i začas bu gusar, provalnik, kauboj, napose ak ondah obučeš i planinarsku košulju, odmah je nekaj drugo

    tete znaju ih šminkati u vrtiću, ja moje nikad nisam dala da im nekaj stavl na facu
    i da 80% klinčevog razreda su bili kupovni supermeni, princeza i slično svi isti iz iste kolekcije moj je bio drugačiji,a opet maskiran

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I bas to sto Cathy pise, mog malog trenutno ni najmanje ne brine hoce li se svidjet nekom. Tako da nas sve skupa boli briga koji su ti likovi. Nasi junaci su jako s nogama na zemlji, njegovi vrsnjaci ih ne bi prepoznali. Uopce nisu iz crtića.

    Prvo sto je zelio biti me ubilo u pojam jer sam rekla - pa kak da te obucemu njih, u traperice i majicu. A on je sretno rekao - Da!
    Ovakav je bio moj stariji... Što manje maškaranja, to bolje. Kaubojski šešir i kraj priče, ostalo traperice i majica. Aliii je zato mlađi bio štošta - Yoda, pas s klempavim ušima, zidni sat, robot... Najisplativiji mi se pokazao crni plašt. S tim je bio mađioničar, Zorro, Darth Vader, Batman... ne znam ni ja više...

  37. #137
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al slažem se da bi bilo super da svi poštuju to da se to radi samo taj jedan dan i to je to
    ali maskare nisu samo jedan dan. to je preko nekoliko tjedana, ove godine 6 ako sam dobro zbrojila.
    ali opet, od kraja do kraja, u mom selu se islo na tance i na povorke i maskarane utrke. kakvo zvonjenje po vratima

  38. #138
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, maškare su period, nisu jedan dan. Ali mislim da je struja kojoj se ne sviđa zvonjava pobjednička, nekako ne vjerujem da će to još dugo opstati.

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakav je bio moj stariji... Što manje maškaranja, to bolje. Kaubojski šešir i kraj priče, ostalo traperice i majica. Aliii je zato mlađi bio štošta - Yoda, pas s klempavim ušima, zidni sat, robot... Najisplativiji mi se pokazao crni plašt. S tim je bio mađioničar, Zorro, Darth Vader, Batman... ne znam ni ja više...
    je crni plašt je zakon, imamo ga već istog 16 godina samo produžimo skaratimo s koncem ovisno o veličine deteta, curka si je napravila i crvveni kad je bila Crvenkapica

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Offt. Meni je sad žao što je vrijeme prošlo tako brzo... Baš smo se krasno zabavljali dok su djeca bila mala i dok su se htjeli maskirati. Sad - nula bodova... Bit će da moram čekati unuke, hehehe... ali nikad se ne zna, možda im još koji put padne na pamet, jer mi smo se baš u studentskim danima dobro zabavljali, maskirajući se u klasiku. Evo da se podsjetim grupnih maski:
    - gusari i mornari (sa obveznom zastavom gaće na štapu)
    - kauboji i indijanci
    - policajci i lopovi
    - bolesnici (svatko ima pidžamu doma) i medicinske sestre (cure se obično bolje snađu nego dečki, hehehe)
    - šljakeri (kutu i monduru za tinejdžere mnogi će naći doma)...

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ma i dečkisu dobri, moj je jend godine se zamotal u zelenu najlon vreću umišljeni bolesnik, pa ima uvijek dekorative iz bolnice i msake, jedne godine starček posudio štap i nabio šešir na glavu

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ma i dečkisu dobri, moj je jedne godine se zamotal u zelenu najlon vreću umišljeni bolesnik, pa ima uvijek dekorative iz bolnice i msake, jedne godine starček posudio štap i nabio šešir na glavu<br><br>moje trudničke hlače kad sam bila trudna s velikim, je sad glavni dio maske klinaca, veliki je bio vodoinstalater, ma svašta, curka bude vrtlar, zeme špagu i zahakla neko sitno oruđe i zeme košaru, baroga ima doma uvijek
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.02.2020. at 16:02

  43. #143
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja čekam šta će djeca smislit ove godine, naši i u školu idu maskirani na taj utorak. Moja nije htjela u školu takva prošle godine kao pa di će takva, a bome ove godine već priča da će bit nešto

  44. #144
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Da, maškare su period, nisu jedan dan. Ali mislim da je struja kojoj se ne sviđa zvonjava pobjednička, nekako ne vjerujem da će to još dugo opstati.
    Joj, sad se tek osjećam grozno, stvarno mi dođe žao što mi to ide na živce kad tvoj post pročitam

    Mi smo kompletirali masku, isprobali smo, dijete je bilo presretno što to sve sad ima što mu je oduvijek trebalo i za cca 2 min i 24 sekunde je rekao - skinite mi sad to!

  45. #145
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Nama su neki dan pozvonile maškare, očekivali smo nekoga tako da je suprug otvorio.
    Dijete od tri godine se prestrašilo i pobjeglo.
    Nisu ništa dobile + ne znam kako su ušle u zgradu jer treba šifra za ulazak.
    I da, kaže suprug da su bile nacionalna manjina. Znači, ne djeca iz kvarta nego očigledno način zarade u ovo vrijeme.
    A sada, slobodno me popljujte zbog mišljena.

  46. #146
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    lol cathy, pa prelako je

  47. #147
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, sad se tek osjećam grozno, stvarno mi dođe žao što mi to ide na živce kad tvoj post pročitam
    Ma šta ti je, nemoj se osjećat grozno

  48. #148
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kod mene je jučer počelo sa zvonjavom.
    Nisam otvorila, a pas je poludio i sigurno još sat vremena poslije režao i lajao kao kad gruvaju petarde.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #149
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Evo ja danas otvorila maškarama koje su zvonile na portafonu.
    Ali samo zato jer sam prepoznala djecu iz našeg razreda. I dobili bonbone.
    I mala se nije prepala ovaj put.

  50. #150
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nama nitko nije dosao.
    Sve smo pripremili.
    Curka je isla sa 3 frendice po kvartu i zaradile su 400 kn, hrpu skatkisa i krafni.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.02.2020. at 20:34

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •