Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: šta nam se dogodilo?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno šta nam se dogodilo?

    bebač slij. tjedan puni 5 mj. u petak niknuo zub. on od tad više nije isto dijete. nervozan cijeli dan, plačljiv ( što NIKAD nije bio), slabije jede i spava ( ali po noći ok), ugl. to nije ona bebe koju mi poznamo. ja to sve pripisujem zubićima, ali me sad već malo brine da bi se baš tako sav promjenio. po danu neće nigdje biti miran ni 5 min, stalno ga nosim što mi je već prilično iscrpljujuće, em ima skoro 8 kg, em mi je starije dijete trenutno u gripi, a sama, muž stalno na putu...blabla. klasika.pedijatar veli da napravimo urinokulturu da nam nebi nešto promaklo.šta vi mislite? ja sm već na rubu snage i živaca

  2. #2
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nemaš što izgubiti, pogotovo ako ti je starije dijete bolesno. Prikupi urin, možda da u labosu izvade krv iz prstića pa ćeš barem nešto riješiti.

    Držim fige da je do zuba, ali bojim se da se to nije slučajno potrefilo.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ako nije urin tj. ako je dijete zdravo onda je mozda faza, moj je od 3. do 6. mj. bio obicni mali cendravac. Stvarno! Stalno je cendrao. A nosili smo ga jako puno, mazili, pazili, zabavljali. I onda je odjednom prestao. Tocno se sjecam dana kad sam se igrala s njim cijelih sat vremena na podu a da on nijednom nije zacendrao. I od toga dana se promjenio. Sasvim drugo djete.
    I nakon toga je cesto imao promjene, svakih 2-3 mjeseca karakter bi mu bio potpuno drukciji. I jos uvijek je tako...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Moj je cendrav od zubića... Jedv čekam da izbiju sad ovi, pa da se vratimo u normalu :/

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Postoje homeopatske kuglice protiv tegoba kod izbijanja zubića. razmisli o tome - ima ih u većini ljekarni.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ili ogrlica od jantara....

    (Stvarno su mi djeca već velika, zaboravih kako je to kad im izbijaju zubići...)

    Sretno!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  7. #7
    di_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    370

    Početno

    ja glasam za homeopatiju, ako je nervoza od zubića sigurno će vam pomoći. Kupi si chamomille, to ti košta u apoteci nekih 60ak kuna ali stvarno je super. U apoteci samo kažeš da ti je to za dijete, oni već znaju. I što je najvažnije nemože škoditi ako slućajno tegobe nisu od zubića....

    ja bi isto svakako napravila urin i KKS, naročito ako si možda primjetila da urin možda ima drugačiji/čudan/jači miris nego inaće

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    hvala cure, imam chamomillu i jantarnu ogrlicu i ne vidim neke učinke.danas nosim urin pa ćemo vidjeti.ja isto mislim da je kombinacija zubića i neke faze u razvoju, jer su bebe očito u ovoj dobi i malo frustrirane jer bi puno toga htjele a nemogu........a proći će i to.....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Lulu je sa 4 mjeseca poceo da se ponasa kao da ima kolike. Kad se samo sjetim tih napada placa, nervoze, nespavanja...Upravo kako kazes - postao je drugo dijete...I onda je dobio zub. Taj prvi je bio najtezi, poslije je islo lakse, ili sam ja znala sta je, pa vec navikla. Viktoru nisam ni znala da mu rastu zubi dok mu ga ne ugledam u ustima...

  10. #10
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    S 5 mjeseci se puno djece promijeni. Oni koji su spavali cijelu noć, prestanu. Neki postanu cendravi. Djeca koja nisu nikad plakala, počnu plakati za svaku sitnicu...
    Ne znam zašto je to tako, moji su oboje imali nekakvu prekretnicu s 5 mjeseci :?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Honey, jesu se onda vratili na staro?i ako jesu, nakon koliko?

  12. #12
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    I mojoj Tonki se to dogodilo,doduše sa 6 mjeseci, (za Grgu se ne sjećam) a onda su došli zubići i bila je bolesna,pa joj se pobrkalo spavanje,i po danu i po noći,pa nosanje,cendranje.
    Eto,da nas ne ureknem,sad je 8 mjeseci i skroz mi je "dobra" zadnjih dana
    Ima nade.Ako nije kakva bolest onda je neka faza u razvoju,i proći će.A onda će doći neka druga faza...

  13. #13
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    joj, i ja nešto vrtim film... bebe sad ima 6,5 mjeseci i već je nekih mjesec dana ili tako uglavnom neraspoložen, samo ga nosamo, neće da se zaigra... evo jučer i danas je kao nešto bolje, a dva zubića su izbila prilično lako (ima ogrlicu). uglavnom kad je stalno cendrav kao da je nezadovoljan, kao da mu je dosadno, ja se totalno isfrustriram da sam mu loša mama, da ne znam s njim, da nemam ideja kako se igrati i tako budem sva jadna, jer svako njegovo nezadovoljstvo svodim na samokritiku... :/ ne znam je li opravdano...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    moj se malo smirio. ja sam isto bila skroz isfrustrirana zbog tog njegovog cendranja. ubija me pomisao da neznam šta mu je i šta se tolko promjenilo. ali to su sve ipak samo njihove faze....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    7

    Početno

    ja sam se sva isprepadala da sa mojom Leom nije nešto uredu. I ja prepisujem to zubićima prije dva dana napunila 6 mj. slini od 3 mj. ..
    Al molim iskusne da mi potvrde...
    plače u snu U NOĆI , nekad do te mjere da ostaje bez zraka i sva se otima i dere se ko luda.. (DAM SISU I TAKO SE SMIRI...) PO danu je rjetko kad mirna cendrava je, slini, nervozna do bola, kad krene plakat nemogu je smirit jedva nekako sa sisom...
    po n oći se budisvakih sat vremena... po danu jedva odspava 20 min...
    Izmučena sam,neispavana, jadna....

    A sve to krenulo prije par dana...

  16. #16
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj alanat prvotno napisa
    Honey, jesu se onda vratili na staro?i ako jesu, nakon koliko?
    Ma jesu, ali to je samo jedna od mnogih faza... Malo malo, pa opet druga faza. Viroza, skok u razvoju, zubić, svašta nešto.

  17. #17
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    nisam o tome razmišljala ali da.. sa 5 mjeseci je i moj imao prekretnicu- presto je spavati cijelu noć u komadu i od tad se budi jednom- dva puta za sisanje. do tad je htio popiti moje izdojeno mlijeko na bočicu kad bih ga nekome ostavila- od tad ni da čuje. ostat će malo dulje bez jela, popiti vode, otkad jede dohranu pojesti nešto alida bi mlijeko iz bočice- nema šanse...

    zanima me baš što će iduća prekretnica donijeti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •