Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: VUKOVAR-SAMOHRANA MAJKA IDE U ZATVOR,DIJETE U DOM!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    26

    Početno VUKOVAR-SAMOHRANA MAJKA IDE U ZATVOR,DIJETE U DOM!!!

    Jeste li vidjeli pricu samohrane majke Sonje iz Vukovara koja ide u zatvor jer nije placala alimentaciju nekoliko god. jer je pobjegla od muza-zlostavljaca i kad je se snasla vratila se po djecu(cerka vec par god.zivi sa njom,sin je kod oca)A tih nekoliko god.je bila NEZAPOSLENA!!! Pa koji to sud moze osudit!Jel muz osudjen sto kasni alimentaciju za 17 godišnju cerku koja je odlucila da ce radije u dom nego kod oca!Strasno!!! :?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nismo vidjeli pricu
    molim te stavi link

  3. #3

  4. #4
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    sva sam se naježila, pa ovo nije normalno :shock:
    koliki očevi ne plaćaju alimentaciju, nisam čula da je itko išao u zatvor..
    di je pravobraniteljicaaaaa

  5. #5
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    meni u toj priči mnoge stvari nisu jasne, ali to ne umanjuje suludost ideje da se (u trenutku dok zatvori pucaju po šavovima) netko tko nije plaćao alimentaciju šalje u zatvor.

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja znam tipa sto je zbog neplacanja alimentacije bio u zatvoru
    ali ovo mi je koma, ako je ona sve podmirila, to fakat nije u redu

    ja sam imala posla s zlostavljacem i na svoje se oci, usi i dusu uvjerila da se sudsko osoblje prema NJEMU ponasalo finije nego prema meni, prebijenoj i pretucenoj
    a ono sto me najvise povrijedilo bilo je sto je osoba koja mu je sudila i tretirala ga ko kralja, a mene ko smece, bila zena

    Sonju smo zatekli u podstanarskom stanu kako pakira stvari. Sonja ne ide na odmor, već u zatvor. Država nema milosti za ženu koja je dva mjeseca nakon sudskog roka platila dug za alimentaciju. 'Nikad nisam rekla da ne želim ili da ja svojoj djeci ne dam nešto. Samo nisam bila u mogućnosti da to ispunim. Čim sam bilo koju mogućnost stekla ja sam to ispoštovala i isplatila', priča kroz plač Sonja Vidaković, osuđena majka.

    Nakon brakorazvodne parnice Sonja je ostala bez imovine. U isto vrijeme ostala je i bez posla. Prvi stalni posao dobila je tek u svibnju prošle godine. '1. srpnja isplatila sam svih 35 tisuća kuna. Novac sam skupljala svakako. Otišla sam u dozvoljeni minus. Poslodavac mi je veću sumu novca posudio. Od susjeda s kojim sam dobra sam posuđivala', kaže dalje Sonja.

    Iako je platila dug, Sonja će u zatvor. Da apsurd bude veći, njezin bivši suprug ne plaća alimentaciju za kćerku koja već tri godine živi s majkom. Sonji su pune oči suza jer svojoj odlikašici neće doći na maturu. Zbog zatvora prijeti joj i otkaz.

    'Sve propada. Ja ostajem socijalni slučaj. Ni država ne dobija ništa s tim. Moje dijete gubi možda najviše'. Jednim potezom pera država ne samo da Sonju šalje u zatvor, već i njezinu kćerku u dom za nezbrinutu djecu. 17-godišnja djevojka ne želi živjeti s ocem.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    muskarci redovito dolaze u zatvor zbogneplacanja alimentacije. naravno, ne svi koji bi trebali i pitanje je ima li zatvorska kazna uopce smisla u ovakvim situacijama.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Meni je ovo prestrasno!Neznam dal bi se ta zena mogla obratit nekoj udruzi žena BABE isl.Gdje su sad mediji kad je pomoc potrebna(svaka cast novoj tv)A ostali ocito poslikavaju kad je Simonica zadnji put kakila!
    A Mesić obavlja pomilovanja ubojicama!
    Uh sto sam ljuta,e ljepa moja Hrvatska svaka ti cast!

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam gledala ovaj prilog na tv-u (mislim Nova). I bila sam šokirana.

    Smatram da neplatiše alimentacije moraju biti kažnjene, definitivno.

    No, žena je ostala nakon rastave bez kompletne imovine i bez posla. Kad se je zaposlila, zadužila se i platila kompletan dug. I onda nakon toga dolazi sudska presuda da mora 9 mjeseci u zatvor zbog toga što je kasnila sa alimentacijom. Suludo. (pa plaćaš zateznu kamatu, zar ne?)

    No, ono što je još luđe u ovoj priči to je da otac njene 17 godišnje cure, koja zadnje 3 godine živi s njom, NE plaća alimentaciju i ne ide u zatvor. Cura ne želi živjeti sa tatom dok je mama u zatvoru, pa sad odlazi u dom za nezbrinutu djecu. A mama vjerovatno ostaje bez posla. I pitam se tko je u ovoj cijeloj priči zadovoljan sa pravdom?
    Dijete sigurno nije. A radi se upravo o djetetu.

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ako sam dobro pohvatala u nekim novinama, postoji i sin u cijeloj priči koji živi s tatom. Ako svatko ima jedno dijete, pretpostavljam da on nije dužan plaćeti alimentaciju.

    P.S. Nadam se da će ostati na ovome da ona ne mora u zatvor (tako su prenijeli danas na Novoj)

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Re: VUKOVAR-SAMOHRANA MAJKA IDE U ZATVOR,DIJETE U DOM!!!

    Citiraj MARSIA prvotno napisa
    Jeste li vidjeli pricu samohrane majke Sonje iz Vukovara koja ide u zatvor jer nije placala alimentaciju nekoliko god. jer je pobjegla od muza-zlostavljaca i kad je se snasla vratila se po djecu(cerka vec par god.zivi sa njom,sin je kod oca)A tih nekoliko god.je bila NEZAPOSLENA!!! Pa koji to sud moze osudit!Jel muz osudjen sto kasni alimentaciju za 17 godišnju cerku koja je odlucila da ce radije u dom nego kod oca!Strasno!!! :?
    ja sam ovdje ostavila link...

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=68407


    tweety, maknula link s onog topica, jer je u međuvremenu nastao ovaj, a tamo je ionako bio off topic

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ako sam dobro pohvatala u nekim novinama, postoji i sin u cijeloj priči koji živi s tatom. Ako svatko ima jedno dijete, pretpostavljam da on nije dužan plaćeti alimentaciju.

    P.S. Nadam se da će ostati na ovome da ona ne mora u zatvor (tako su prenijeli danas na Novoj)
    sin je punoljetan. a očito se ne školuje dalje, jer bi sigurno bilo i o tome...

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    Ako sam dobro pohvatala u nekim novinama, postoji i sin u cijeloj priči koji živi s tatom. Ako svatko ima jedno dijete, pretpostavljam da on nije dužan plaćeti alimentaciju.

    P.S. Nadam se da će ostati na ovome da ona ne mora u zatvor (tako su prenijeli danas na Novoj)
    sin je punoljetan. a očito se ne školuje dalje, jer bi sigurno bilo i o tome...
    A, ok! Nisam uhvatila da je punoljetan i da se ne školuje, mislila sam da su novinari površni.

  14. #14
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    cure, nemojte se ljutiti na mene kaj ovo velim, ali ja se nikako ne mogu oteti dojmu da je na mjestu ove žene bio muškarac da bi postovi izgledali ovako: Možda griješim.

  15. #15
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    cure, nemojte se ljutiti na mene kaj ovo velim, ali ja se nikako ne mogu oteti dojmu da je na mjestu ove žene bio muškarac da bi postovi izgledali ovako: Možda griješim.
    Ne bi, ako je platio čovjek alimentaciju kao što je ona.
    Iako, odlazak u zatvor i na taj način odrađivati dug djetetu mi je :shock: ... nekako bi mi bilo bolje da mu nađu posao, pa makar čistača ili bilo čega i skidati s plaće za alimentaciju. Ako neće raditi onda u zatvor...

  16. #16
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Iako, odlazak u zatvor i na taj način odrađivati dug djetetu mi je :shock: ... nekako bi mi bilo bolje da mu nađu posao, pa makar čistača ili bilo čega i skidati s plaće za alimentaciju. Ako neće raditi onda u zatvor...
    je i ja se tu slažem s tobom, ali brijem da je zamišljeno kao kazna za one "dobre" roditelje koji rade namjerno na "crno" kako bi izbjegli plaćanje alimentacije.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Kolko sam skuzila ona i da nije platila 35 000kn isla bi 10 mj.u zatvor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!E pravna moja drzavo!!!!!!!!!!Posto sam iz Vukovara samo da napomenem da ovdje vecina zena radi za 2000kn!Samo tko radi u bolnici,sudu,isl.drzavnim ustanovama ima vecu placu tak da mi je 1000kn za 1 dijete malo puno alimentacije zar ne!!!???

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    cure, nemojte se ljutiti na mene kaj ovo velim, ali ja se nikako ne mogu oteti dojmu da je na mjestu ove žene bio muškarac da bi postovi izgledali ovako: Možda griješim.
    ja se nikako ne ljutim. i kad muškarci idu u zatvor žao mi je, jer to neće prehraniti dijete, niti ga opskrbiti osnovnim životnim potrepštinama.
    ljuti me da država ne može naći način da se te alimentacije naplate.

  19. #19
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    ljuti me da država ne može naći način da se te alimentacije naplate.
    država, općenito, ne može naći način da zakone koje je donijela i koji su stupili na snagu građani poštuju, ali to je druga tema i drugi pdf. Kako si ti sa naplatom alimentacije? Na vi ili se nekaj pozitivno događa?

  20. #20
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja sam odlično s tim. ovrhom su mu sjeli na plaću i njegova mi firma uredno prvog uplaćuje.
    ono zbog čega sam manje odlično je to što se radi o ovrsi a ne o njegovom osjećaju za vlastito dijete no i to je neka druga tema

  21. #21
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    ja sam odlično s tim. ovrhom su mu sjeli na plaću i njegova mi firma uredno prvog uplaćuje.
    ono zbog čega sam manje odlično je to što se radi o ovrsi a ne o njegovom osjećaju za vlastito dijete no i to je neka druga tema
    :D :D :D bravo. Da, druga tema i to bolna pa nećemo. Malo ćemo se veseliti ovrsi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •