Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Deksamethasone ili Medrol

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno Deksamethasone ili Medrol

    Da li je neka od Vas s ovog potforuma upoznata sa korištenjem ili je koristila u procesu IVF-a oralno neki od ovih lijekova. Naime upoznata sam s time da neke klinike to koriste kao normalan dio protokola. Negdje sam davno pročitala da je neka od Vas koristila , čini mi se Medrol, ali ne mogu pronaći, vjerojatno je već izbrisano. Ispričavam se na otvaranju nove teme ukolika slična već postoji, ali kolegica s posla pokušava nešto uzimati na svoju ruku, a neznam baš koliko je to uputno. Naime, vrijednosti tih imuno-pretraga joj ne pokazuju ništa ekstremno, a nakon već podosta stumulacija i transfera ništa od trudnoće. Pa ako je ipak neka uspjela uz takav protokol i ako ne može naškoditi, molim iskustva..

  2. #2
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    sarica - ja sam trošila dexamethasone od 50 mg - 1x1. e sad, da li je to pomoglo nisam sigurna :/ .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    koliko prije stimulacije i do kada. tnx

  4. #4
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    u zadnjem postupku koji je bio dobitan krenula sam s prvim danom stimulacije, a prekinula treći ili četvrti dan nakon transfera. to je sve bilo po preporuci i pod kontrolom mog mpo liječnika.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Sarice, koristrile su žene i medrol i dexhametason u malim količinama, kako je korištenje toga kontroverzno, neke su se savjetovale s jednim doktorima, a koristile ga u postupku kod drugih, a baš na svoju ruku, bez da je bila kod ijednog dr-a, to je teško "amenovat", ali, koliko sam shvatila i koliko dosta dr-ova govori, to je u tim malim količinama prije placebo, po jednima, a po drugima drži vodu vezano za neke imunoteorije. Ja sam ga isto pila u tim nekim svojim dvojbama, uz konzultacije s dr-om, ali za moj slučaj je dan u stilu ne može štetiti, a možda nešto pomogne. Ne kužim je li ti to u ime kolegice, ili sama otvaraš je li ti to čudno. Evo cijelog topica o dexu, o medrolu ima manje jer se prije koristilo, koriste ga i neki vani, tu možeš iščitati genezu svih tih dilema da li ili ne, ne znam na koji način će vam/ti to pomoći, evo ga, možda vas prosvijetli u nekom smjeru, u svakom slučaju oko toga liječnici nisu jedinstveni, u Evropi ga manje koriste, u Americi ima klinika di ga sve koriste, bez obzira na dokazane ili nedokazane imunoprobleme:

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...asc&highlight=

    Ovaj topic gore se zove Dexhametason, javile su se žene koje su koristile, one koje ne bi, javio se i jedan hrvatski MPO-ovac, iščitajte i to. Odgovora jednoznačnog, koji bi svi volili najviše - u stilu da ili ne, što da radim sada - nema. Neka joj je sa srećom !

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj sarica2 prvotno napisa
    koliko prije stimulacije i do kada. tnx
    I to ti ovisi. Neki počinju odmah, neki od nekog dana ciklusa, neki od transfera, ja sam za sebe zaboravila točno kad sam počela, pila sam ga to kad sam ostala trudna, možda nakon transfera, zaboravila sam jesam li pila 0,5 mg ili 1 mg, ali se sjećam da je bilo do nekog otprilike 12. tjedna trudnoće, s tim se prestaje lagano, kao i s utrogestanima - tipa jedan tjedan pola tablete, drugi četvrt - tj. "izlazi" se kroz tjedan ili kroz dva, ne nikako naglo presjeć' (u slučaju trudnoće, ako trudnoće nema, onda se može naglo). Jesam li zbog njega ostala trudna ili se poklopilo, pojma nemam, čak sam sklonija mislit da se poklopilo, a bili ga pila ili ne bi drugi put, iskreno, ne znam. Ja sam taj put pokušavala u transferu smrznutog embrija, kad se ionako ne piju nikakvi lijekovi u MB-u i kad nemam viška kila (u stimulaciji dobijem i do 5, a u cijeloj trudnoći sam dobila 8), pa sam odlučila tad probat uvest dex, i nisam primijetila nikakve nuspojave, ali ih žene u većim dozama imaju kao i sa svim kortikosteriodima - takozvani "moonface" - natekne lice, porast kilaže, kod dugotrajnog korištenja može doći do osteoporoze. Eto vidiš, moj razlog uvođenja je bio možda čak i više atavistički motiviran, koliko god je to čudno napisat, ali sam se rukovodila onom da ako je placebo, onda ne može bit užasno opasan u tim dozama, ali razumiješ da dr-ovi iz takvih placebo razloga ne mogu prepisivat lijek (ovi koji u njega na vjeruju - to je većina MPO-ovaca zasad u Hrv. i Evropi).

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ovaj sa svikama je trebao bit broj osam. Neke od žena koje su dulje u postupcima (tzv. maratonke) sklone su većim rizicima, ali je bitno poznavat i nuspojave lijeka i dogovorit se s (nekim) doktorom kojemu je to područje oko toga.

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    I da, evo ti jedan od tipsova i tricksova za pretraživanje po Rodi - nemoj koristit Rodin pretražnik jer je tako teže i ne nađe se, nego odi na Google, ukucaj npr. "dexhametason Roda " pa ćeš tako možda prije do rezultata.

  9. #9
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    I ja sam koristila dex,naravno uz liječnićki nadzor ali na žalost kod mene nije bilo uspjeha.Nadam se da ćeš ti biti bolje sreće.

  10. #10
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    vidi se da sam smotana od trudnoće . trošila sam dexu od 0,5 mg. svakako bi savjetovala tvojoj prijateljici da se savjetuje s nekim od liječnika u vezi toga.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    Hvala svima na odgovorima. Nadam se da će se registrirati pa onda može dalje sama čavrljati s vama po tom pitanju. Na njoj je odluka iako je i moje mišljenje da nipošto ne smije uzimati bilo kakve lijekove na svoju ruku. Ok neki andol 100 , ali baš kortikosteroid i ne. Nekakvo najkraće vrijeme uzimanja bi dakle bilo od početka stimulacije pa do par dana iza et-a što baš i nije kratak period za uzimanje nečega na svoju ruku. Pretpostavljam da pokušava prikupiti što više informacija o bilo čemu što bi joj na bilo koji način moglo pomoći da napokon ostvari pozitivan ishod. i nadam se da će u tome i uspjeti na ovaj ili onaj način.
    Hvala još jednom.

  12. #12
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ni andol 100 bez liječnikovog znanja.

    ništa bez konzultacije liječnika osim možda nekih dodataka prehrani.

  13. #13
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    ne stignem sve procitati, iz internet kafea sam... ali stvarno mislima da nije bas pametno nista uzimati bez ljecnickog nadzora.
    Samo da podijelim iskustvo s Medrolom, koji sam uzimala zbog neke druge bolesti uzas!!! udebljala se, a da sam manje jela, nakupilo mi se salo na trbuhu, metabolizam mi se usporio... tek sad nakon 6-7 mjeseci koliko ga ne uzimam malo se vracam u normalu.
    Mislim da Medrol u svakom slucaju nije lijek da ga se uzima na svoju ruku. Ne!

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ajde da pitam ima li neka fora da se lakše popije Medrol 32 ako ima veze jačina da ne ostane žufki okus u ustima
    E da moje pitanje nema veze s potpomognutom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.07.2020. at 16:28

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •