Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: torba za rodilište-Rijeka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno torba za rodilište-Rijeka

    Što sve ponijeti u rodilište u Rijeci?Da li može moja spavaćica ili bolnička?Koliko veliku torbu nositi?Čujem da se u nekim bolnicama ljute ako nosite velike torbe.

  2. #2

    Početno

    Hejla!Za početak trebaju ti samo papuče!Gumene japanke su najbolje kada se poslije klistira odeš istuširati jer ona tuš-kada nije bog zna što.Spavaćicu dobiješ njihovu ali sutradan ako želiš možeš obući i svoju.Ovisno u koje godišnje doba ideš roditi jer ako je ljeto preporučujem ti uzmi svoju jer su njihove dosta deblje. Jednokratne gaćice ti ne trebaju jer tamo dobiješ njihove mrežaste koje su po meni najbolje skoro ih i ne osjetiš na koži.Uzmi svakako dosta toalet-papira čak i ako si u apartmanu.Ja sam bila u apartmanu (400 kn dan) a nije bilo ni sapuna ni papira-ništa!Čak ni zvonce za sestru pa sam morala stalno zivkati mobitelom 3 sobe dalje jer sam imala epiduralnu i nisam se mogla odmah ustati. Isto tako uzmi uloške najbolje one vir-80, u bolnici dobiješ njihove ali samo prvi dan.I naravno svoju neseser torbicu sa tvojim osobnim stvarima(gel za tuširanje,četkica za zube,sapun).Obična sportska torba ili ruksak biti će ti savim dovoljan.Nisam još čula da se netko zbog veličine torbe ljutio ali šta ćeš valjda ima i takvih!!Nadam se da sam ti eto malkice pomogla!Ja sam rodila prije 4 mjeseca i ako imaš još koje pitanje vezano za moje iskustvo u Riječkom rodilištu slobodno pitaj!Želim ti predivan prvi susret sa tvojom bebom i sretno!! [/b][/u][/url][/code]

  3. #3
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Osim Vir 80 uložaka uzmi i one sa krilcima pa staviš jedan taj i dva vira jedan do drugoga (tako sam barem ja) i bude lakše.(malo off topic ali moj savjet ti je, tuširaj ranu direktno mlazom tuša, meni je to jako pomagalo, sjedila sam normalno već drugi dan a i druge cure mi kažu isto)
    Jednokratnih gaćica ima par komada u ladici kad te dovezu u sobu ali ako ostaneš duže trebat će ti još (lako ti netko donese).
    Nisam čula da se netko ljutio na veličinu torbe kod nas ali da je torba otvorena i pored kreveta kad ide vizita, to da......grrrrrrrr......

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Eto da je torba otvorena i pored kreveta to nisam znala.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ma kad sam ja bila, sestre su trčale prije vizite da nebi slučajno bilo previše toga na ormariću. A ja , naravno, sve moguće izložila van. Bilo mi se teško saginjat radi reza od carskog. I onda bi one sve to spremile a ja opet izvadila...
    A dok sam bila na patologiji, na ormariću sam imala jedno 10 kremica ( za lice, noge, ruke, stopala...) i nitko ništa nije micao. Čak ni kad je bila "velika" vizita. Jedino onda paze da je sve uredno.
    Torbu nisam imala uopće, donjeli su mi je kad sam izlazila. Nema ormara i nemaš je kamo stavit, jedino na pod do ili ispod kreveta.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ja nisam imala jastučiće za grudi, mlijeko počelo curiti, plahta mi je bila skroz mokra! Nemoj ih zaboraviti. Za svaki slučaj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Spakirati ću ja veliku torbu,pa nek se svega nađe

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Tako treba! 8)

  9. #9
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Eh da, objasni tm razliku između Vir 80 i Vir 90 da ne zaglaviš kao ja sa 5 paketa ovih drugih koji su užas.....

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    sto nije poanta kod torbe u tome da nema ormara, osim onog ormarica sa strane, a stvari ne smiju stajati po podu? ako se dobro sjecam - meni nisu dopustili unijeti torbu u rodiliste, odnosno muz je sve vratio u auto i nosio mi svaki dan po nekoliko stvari, koliko moze stati u/na ormaric. na patologiji se moze imati jer svaka pacijentica ima onaj ormar odmah kraj ulaza....

    sto se sada daju one jednokratne gacice? toga nije bilo prije...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Rijeka HRVATSKA
    Postovi
    14

    Početno

    Cure su ti sve dobro rekle , ali moraš biti spremna imaš dvije varijante:
    1. Ako dobiješ trudove, ili ti pukne vodenjak kod kuće , dovoljne su ti samo papuče i dokumentacija i trči u bolnicu...suprug će ti donositi robu
    a 2. varijanta koju sam npr. ja prošla je kad te nakon pregleda na poliklinici pošalju na četvrti kat na "čekanje" tad ti treba torba , kozmetika, spavačice, ulošci,ustvari sve spremiš, jer kad rodiš sestre ti pokupe sve stvari s 4 kata i donesu na 5 kat, tako bez beda imaš sve sa sobom i za bebu i sebe....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Šta kažete na izdajalicu?je li potrebna?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Mislim da u bolnici imaju par izdajalica koje posuđuju. Ali uvijek ti je netko može kupiti i donjeti ako ti zatreba.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Rijeka HRVATSKA
    Postovi
    14

    Početno

    Draga lali kao što ti je Paulita napisala netko ti je može i donijeti važno je da je imaš kod kuće.
    Bio je jedan slučaj dok sam ležala na 5 katu, curi ja naišlo mlijeko u ogromnim količinama za nevjerovat ( ona je vec ležala 3 dana u bolnici kada se to dogodilo) beba nije mogla sve to popapat, te je ostajalo puno mlijeka. Da skratim. Upalila su joj se prsa, tražila je izdajalicu - dobila ju je nakon cca 15 sati od kad ju je tražila - već kasno.
    Zato moj savjet imaj ju barem kod kuće , u slučaju i da ti zatreba ponoći mužiću pošalješ poruku i donijet će...
    Na svu sreću ja sam ležala samo 2 dana nakon poroda u bolnici ( slali su nas kući ,jer u 2 dana rodile se 52 bebe) kako sam doma stigla, stiglo mlijeko, da sam ostala još jednu noć i moj bi trčao i nosio izdajalicu...

  15. #15
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Mm je sa izdajalicom trčao u subotu popodne a ja rodila u utorak navečer i već izgubila nadu da ću ikad uspješno dojiti......cike velike i tvrde, beba nezainteresirana a nitko ni da spomene izdajalicu dok se nisam sama sjetila.
    Off topic ali što se izdajalice tiče, ako se odlučite za (kršitelj koda)ovu u Getrou je nekih 360 kn a u našem razvikanom Beba centru oko 420 kn. Pa se ti misli.......
    Sestre u bolnici će ti bez problema dati tabletice za hladnu sterilizaciju samo posudu moraš imati svoju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Super,baš sam razmišljala o toj izdajalici.Onu običnu pumpicu imam,pa ako ništa uzeti ću nju za početak.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    I u dm-u je (kršitelj koda)ova 350 kn. Meni su u bolnici dali i posudu za steriliziranje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    (kršitelj koda)ova izdajalica je ipak najjeftinija u DM-u 349 kn. Nisam ju kupila jer imam posuđenu onu Chichovu sa pumpicom da vidim za prvu ruku kako će meni to uopće ići, ali sam zato sve pronjuškala pa znam cijene.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Paulita!
    Šta u Rijeci u dm-u možeš naći (kršitelj koda)ovu izdajalicu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    lali, ne znam koliko ti je kupovina izdajalice unaprijed pametan trosak. ona ti mozda uopce nece trebati, a onda to ispada puno kuna bacenih u vjetar. pogotovo ako u rodilistu imaju izdajalicu za posudit, a netko ti je moze kupiti i donijeti. mi smo je prije davidova rodjenja snimili u getrou, muz je zapamtio kako izgleda i bio spreman za shoping. nije trebalo uopce.... tako cemo i ovaj put.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Da u dm-u imaju, napisala je i Dabo. Ali potpisujem Sandruf

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    ma da da to sam i mislila,imam onu običnu pumpicu u slučaju nužde,ali ipak da MM zna gdje mu je krenuti u nabavu ako zatreba

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Kada se ide radati, dopustaju samo slape. Kasnije, nakon poroda, u sobu dopustaju muzu da donese ostalo. Niti ja, a ni druge dvije zene nismo imale nikakve izdajalice. Imala sam brdo mlijeka i curilo mi je po njihovoj spavacici na sve strane. Nisam dodatno poticala proizvodnju mlijeka izdajanjem nego je bebica samo papala koliko joj je bilo potrebno i nisam imala nikakvih upala. Nakon nekoliko tjedana se malo regulirala proizvodnja mlijeka.

  24. #24
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Podižem temu. Ima li kakvih promjena u ovih 6 god? Treba li još što ponijeti u rađaonu osim šlapica. Cure spominju stvari za bebu! Što treba ponijeti za bebača?

  25. #25
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Nemam baš friške info, ali kad sam ja rađala (2007) za bebu je trebalo samo robica za izlazak iz rodilišta. Dok smo bile u rodilištu, nosila je njihove pelene i robicu.

    U rađaoni samo šlape, oni daju spavaćicu. Torbu je obično nosio muž naknadno, nama su dali da je donese dok sam još bila u rađaoni pa ju je sestra prebacila skupa sa mnom na odjel. Ponesi si i spavaćice za svaki slučaj, ako im ponestane, meni je samo jednom zatrebala, većinu vremena sam imala njihove. I jednokratne gaćice ti trebaju i ulošci (oni mekani, vir i sl.).

  26. #26
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Hvala! Najviše me mučilo to za bebicu, jer navodno kod rooming ina treba nositi i pelene jer ti daju da nekad i ti presvučeš? Voda, hrana u rađaoni?

  27. #27
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ne, ništa za bebu nije trebalo. Možeš uzeti za svaki slučaj, ja sam imala par pelena, ali mislim da ti neće trebati. Tek za izlazak.
    Nismo same presvlačile bebe, sestre su ih presvlačile i kupale, ali sve u sobi pred nama.

    U rađaoni nisam imala ništa od hrane i pića, ne znam je li nešto drugačije u predrađaoni, ja sam išla ravno u rađaonu. Ali su mi oni dali vodu bez problema.

    Nadam se da će se javiti i neka od cura koje su nedavno rodile tamo za slučaj da se što promijenilo.

  28. #28
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Kae Rivendell?? Se vidimo u RIjeci???
    I ja se zanima za torbu. dakle vodicu daju piti. Mužek u predrađaoni???

    Koliko su u getrou (kršitelj koda)ove izdjalice?

  29. #29
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Za muža sam negdje čitala na ovom forumu da može u predrađaonu, ali nisam ti 100 posto sigurna.

  30. #30
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Kae Rivendell?? Se vidimo u RIjeci???
    I ja se zanimam za torbu. dakle vodicu daju piti. Mužek u predrađaoni???

    Koliko su u getrou Av. izdjalice?

  31. #31
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Za muža sam negdje čitala na ovom forumu da može u predrađaonu, ali nisam ti 100 posto sigurna.
    Aha ok!
    Bumo vidli sa smjenom.
    Kad ti je termin??
    Kako je najbolje u Rijeci i kome predati plan poroda i kome sve treba predati.

    Kad dođem na pregled prvi-ne bi da me čovjek buši i da mi vadi ovoje, kako to reći? u kojem momentu?

  32. #32
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Nemam pojma, ja ću napisati plan poroda i staviti ga s ostalim papirima od trudnoće i kad dođe liječnik zamoliti ga da pročita. MM je dobio zadatak čim vidi da mi se približavaju s bilo čime, da pita što je i što misle raditi. A valjda neću biti toliko blesava da neću i sama vidjeti da nešto spremaju.

    Ja ću tražiti i stolčić čim dođem, tako da ću i tu reći što želim, odnosno ne želim.

  33. #33
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    1.9. mi je termin

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li ste ovo pročitale?

    http://www.kbc-rijeka.hr/kbc.php?ouId=48

    Tako i jest. Nemojte unaprijed misliti da neće biti dobri. Imajte povjerenja, i medicinsko osoblje vjeruje vama. Roditi je "piece of cake", vidjet ćete.

  35. #35
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Ma da, ja bum odmah okrenula na ljubaznost i humor ako bum pri sebi, jer nema razloga za nešto drugo.
    Mislim da će mi izaći ususret jer je sve super sa trudnoćom, pa će biti i tamo.
    Ja znam da možda zapne, ali ipak imam povjerenja da je u Rijeci super tim i da ćemo se dogovoriti.
    Moment uvaljotke plana poroda i par puta bih ponovila da me puste da se namještam i da mi babica pomogne sa međicom i tak...

    Roditi je pis of kejk. Hej držim te za riječ.
    Jučer mi je mama rekla da je ona imala strašno dug porod (12h) sada znamo da je to normalno za prvorotku. I tak, ona je imala grozno iskustvo, baš je sva uštogljenja u vezi poroda i i inače u životu. mislim da je tako pristupila i da joj je zato bilo tako. veli da ne bi to nikada ponovila i zaista ima samo mene.
    ja si nekak računam na to dam sam fizički vrlo izdržljiva i jaka i spretna (iako sam sad ko trut hahah)

  36. #36
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Naravno da vjerujem da će biti dobri, inače bi ostala u ZG

  37. #37
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Tako je!! Uf a jel ti znaš da sam ja sad u Zagrebu. I ne bih sad da me uvati ma ni pod razno.

    Cure koje ste rađale:
    Mrda mi se beba zadnjih 4 dana jače nego inače a BH su mi bolnije malo. Da li to može nešto značiti???
    Znam da se malo bebači umire pred porod, al ovo je rafal.

  38. #38
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Koji si tjedan, meni se događa isto... Kontrakcije non stop, malo bole, zateže me stomak užasno, bebač luduje...

  39. #39
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ja sam sad 37 gestacijske. a termin po mengi 25.08. ali mi je ciklut turbo dug i poremećen pa eto...

  40. #40
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Za muža sam negdje čitala na ovom forumu da može u predrađaonu, ali nisam ti 100 posto sigurna.
    Ako se ne varam, mislim da u predrađaonu ne može muž. Mislim da su tamo 2-3 kreveta, nije svaka rodilja sama pa zbog toga. Al nisam sto posto sigurna, kao što rekoh, ja sam išla direkt u rađaonu.

  41. #41
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Sad sam tek shvatila koja sam sretnica kaj sam sad u Istri jer mi je Rijeka pod normalan izbor. I nitko ne radi bruju oko toga.

    Trnutno sam u Zagrebusvi misle da tu čekamporod na što ja kažema da idem u Rijeku i da ne bi voljela da me tu zadesi. Na to svi odvale Ali ovo je ZAAAAAGREEEEBBBB di ćeš bolje??

    Zamisli da živim ovak u zaleđu dalmacije, pa ne bi do rijeke ni došla od straha nakon što svi ti silni ginekolozi završe samnom i stalno me zaplašuju.

    Ovako je to pod normala Pula_RIJEka pa to je tu.
    Eto, zapravo sam sretna po tom pitanju

  42. #42
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj luci07 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se ne varam, mislim da u predrađaonu ne može muž. Mislim da su tamo 2-3 kreveta, nije svaka rodilja sama pa zbog toga. Al nisam sto posto sigurna, kao što rekoh, ja sam išla direkt u rađaonu.
    Luci jel ima u predrađaoni lopta i strunjača???
    Jel to tvoja curica na avataru? To je najslađe dijete na svijetu definitivno

  43. #43
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da, kasnije sam i ja vidjela da muž može u predrađaonu ako nije gužva, tj ako je rodilja tamo sama. I meni se svi čude, jer to je ipak Zagreb, ali čitajući o rodilištima u ZG samo sam učvrstila odluku.

    Jeli nose svi kućne ogrtače tamo? Meni se neda kupovati samo zbog ta 3 dana, a svi popisi stvari ga sadrže...

  44. #44
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Našla sam na drugoj temi:

    Na tečaju smo dobili knjižicu s korisnim uputama i prepisujem iz nje:
    OBAVEZNO:
    -zdravstvenu iskaznicu
    -trudničku knjižicu
    -uputnicu za bolničko liječenje
    -nalaze medicinskih pretraga za vrijeme trudnoće (krvna grupa, ultrazvuk i sl.)

    u TORBI ZA RODILIŠTE:
    - pribor za osobnu higijenu (četkica, pasta, sapun...)
    - higijenski ulošci (imaš ovdje na forumu koji su najbolji za te dane, uglavnom cure preporučuju Vir80, Lola Lady i Prenatal ili one za inkontinenciju..)
    - grudnjak i jastučići za grudnjak
    - papuče u kojima može pod tuš
    - spavaćica i jednokratne gaćice (imaju i svoje spavaćice, ali je sestra rekla da ponesemo)
    - čaša i šalica
    - mobitel i punjač
    -sitna okrjepa (krekeri)
    - blok i olovka

    Sestra je napomenula da bi bilo dobro još kod kuće pripremiti odjeću za sebe za izlazak iz rodilišta, kao i odjeću za bebu. Popise za bebu ima negdje na forumu, a u RI rodilištu preporučuju pripremiti:
    - bodi ili benkicu
    -jednokratne pelene
    -platnene pelene
    -čiripa - švedsku pelenu
    -tuticu ili hlačice i majicu
    -čarapice
    -kapicu
    -dekicu
    -autosjedalicu i nešto u čemu ćete odnijeti dijete do auta (mi smo odlučili odmah staviti u AS)..

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kasnije sam i ja vidjela da muž može u predrađaonu ako nije gužva, tj ako je rodilja tamo sama. I meni se svi čude, jer to je ipak Zagreb, ali čitajući o rodilištima u ZG samo sam učvrstila odluku.

    Jeli nose svi kućne ogrtače tamo? Meni se neda kupovati samo zbog ta 3 dana, a svi popisi stvari ga sadrže...
    A ja se pokušavam sjetiti da li sam ijednom imala kućni ogrtač u rodilištu...Nemam pojma, očito je jako nebitna stvar. Do kupaone ne trebaš, jer je tik do vrata, a gdje ćeš drugdje ići? Išla sam do bebe kad je bila pod lampom, ali u čemu sam bila obučena- praznina u glavi. Ali slika nje ispod plavog svjetla, pokrivenih očica je jasna i bistra kao da je ispred mene.
    Za izać obučeš robu, a zna se izaći i nakon 48 sati. I ljeto je, vruće..Definitivno ti ne treba.

    Imat ćeš bebu, ostalo sve je u drugom planu.

    Baš me zanima kako će vam biti u RI rodilištu.

  46. #46
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku
    Luci jel ima u predrađaoni lopta i strunjača???
    Jel to tvoja curica na avataru? To je najslađe dijete na svijetu definitivno
    Mislim da ima.

    Je, to je moja cura, ali slika je stara, sad je već velika. Hvala na komplimentu.

  47. #47
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Evo me friško iz riječkoga rodilišta pa da podijelim iskustvo. Bilo je super, ništa mi nije falilo...Čim se dođe u sobu dočekale su me dvoje jednokratne gaćice, par uložaka i spavaćica za promijenit se (jedna se dobije u rađaoni). Kućni ogrtač ne treba jer je wc odmah do sobe. Ja sam nosila još 6 jednokratnih gaća, sve sam ih potrošila i još bi da sam imala, jer mi je stalno curilo. Iz istog razloga sam mijenjala spavaćice dva put dnevno, sestre ujutro pitaju jeli ti treba, al nije problem dobiti drugu ako se pita. Nosila sam i svoje dvije, ali sam samo jednu obukla zadnji dan. da sam insistirala na svojima trebalo bi mi ih barem 6, a nemam ih toliko...
    Ako nemate puno šavova (ja sam imala 3) nitko vas ne gleda dolje, tako da možete nositi i pidžamu.

    Preporučam ponijeti tetra pelena za dijete, jer su meni dali samo dvije prvi dan, a djetetu uvijek nešto treba, za pod glavu i sl. Od cimerica su djeca po porodu povraćala plodnu vodu pa im je i zato trebalo. Također dobro da obloge za grudi ako vas budu bolile uslijed navale mlijeka.

    Čaše obavezno ponijeti. Prvi dan se dobije jedna plastična čaša, pitali smo drugu, ali ne daju, navodno nema...

    Što se tiče uputnice za bolničko liječenje ja je nisam imala jer su me uhvatili trudovi, a doktor mi je bio na godišnjem, pa te onda hitno pošalju bez uputnice... Švedska pelena nije obavezna, da ne kupujete ako ne mislite koristiti kasnije. Ja sam ponijela jer sam imala doma, ali ako se nema sestra ga nekako u tetru slično zamota.

    Obavezno nešto za pojesti! Ja sam rodila u 9 navečer, hranu sam dobila tek sutradan u 10. Što se tiče rađaone, ne može se ništa nositi osim papuča, tamo ti daju piti cijelo vrijeme, a mob sam dala MM-u da možemo slikati bebača. Kasnije dok su mene šivali je pošao do auta po aparat.

    Eto to je što mi sad pada na pamet, ako nekog nešto zanima nek pita.

  48. #48
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Čestitam na bebici!

    I nadam se priči!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Ciao ljudi. Ima li tko sviježih informacija na ovu temu?

  50. #50
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Rodila sam na pocetku ove godine. U predradjaoni i radjaoni trebaju ti samo papuce (ja sam imala japanke jer su mi bile prakticnije posto nakon klistera ides pod tus) i ako imas dugu kosu preporucujem ti gumicu za kosu. Meni su pustili i bocu vode (ako ces imat dug porod trebat ce ti jer se znojis puno ona pd 1,5l meni je bila premala. 2 sata nakon poroda ides na 5. katu i treba ti: - panuce - japanke za tusiranje - jednokratne gacice - ulosci (vir svakako, ja sam imala i neki ogromni, pa sam ih stavila istovremeno da se ne moram dizat konstantno) - 2-3 spavacnice (neke koje se mogu lako otvorit ispred radi dojenja) - sredstvo za osobnu higijenu (sugamane, cetkicu za zube, pastu za zube itd.) - suhe sljive (ili nesto drugo sto ti tjera na wc jer 2.dan ako nisi imala stolicu djele dulcolax) - rapidol ili iboprufen (inace djele brufene bez problema ali ako rodis vikendom moze se desit da manjkaju) - grickalice (inace imas 5 obroka ali ja sam bila gladna nocu posto 3 dana nisam spavala) - vodu - casu (nakon obroka pokipe ih). Za bebu donesu ti sve kad dodju po vas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •