Stranica 11 od 41 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #501

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    mamamišić
    s obzirom da su me pustli dan ranije sutra treba Simon doći na pregled i vađenje krvi te provjeru sluha.
    u tom slučaju bi ja radije ostala još dan duže (ako mogu birati), a ne da se za par dana vraćam s bebom tamo na te preglede.
    Inače, mamamišić, čestitam i ovdje i jedva čekam priču!

  2. #502
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Moram i ja staviti jedan + veliki kao kuća za VŽ rodilište! :D
    Čim smo došli na kat na kojem su sobe za radjanje, ugodno nas je iznenadio mir, polumrak, spokoj. Ugodna atmosfera, osoblje nanametljivo, 95% vremena bili smo sami MM i ja.
    Do 14h bila je primalja Viktorija, od žene, a onda je došla Erika, savršeno. Iz prikrajka nas je čuvao dr. Jukić koji je bez problema pristao da se skinem sa ctg-a kad sam se željela kretati. Poslije me više nisu ni kopčali, samo su povremeno prislonili na trbuh da čuju otkucaje.
    Rodila sam glavicu na stolčiću a tijelo na koljenima na strunjači.
    Primalja Erika (svaka joj čast) nije rekla ni jednu riječ do samog kraja kad mi je savjetovala da kleknem jer je beba bila velika i malo je zapelo rame.
    Sve sam radila sama, tj. moje tijelo je imalo svoju volju i savršeno je znalo što, kako i kada napraviti. Jako sam srena što sam rodila bez uputa tipa "sad tiskaj, sad diši...."
    Naravno, sve je prošlo bez lijekova. Dr. je unaprijed znao za moju želju da sve bude prirodno i nije me čak ni pitao želim li nešto protiv bolova...prekrasno.
    Svima koje se spremate u VŽ želim prekrasan porod i nemojte se bojati tražiti ono što želite!

  3. #503
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Elinor samo ove kratke crtice s poroda zvuce savrseno
    drago mi je da si ostvarila sve svoje zelje i bravo za Varazdin sto ti ih je omogucio.

  4. #504
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Elinor lijepo je čuti da ima još stolčić beba i lijepih poroda u Varaždinu

  5. #505
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Moram i ja staviti jedan + veliki kao kuća za VŽ rodilište! :D
    prva asocijacija mi je bila Graz, kak i u Vži maju kuću za porode, naravno ako naletiš na savršenu ekipu...

  6. #506
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    Ja bih doista voljela roditi u vodi ... Podobnik mi je katastrofalno skup , nažalost , rijeka daleko .. dali postoje kakve naznake da će biti bazenčića u Varaždinu ?

  7. #507
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Nema naznaka za bazenčić u Vž, ali je primalja E. rekla da im Petrova može dati njihove kade koje ne koriste, jer bi ih oni u Vž sigurno koristili

  8. #508
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja sutra idem na drugi pregled kod dr. Jukića. Nisam se htjela ovdje predbilježit da planiram VBAC u Vž-u da ne zacopram, ali za sad ide po planu pa se prijavljujem
    I nadam se da ću se uskoro javit sa sličnim postom kao Elinor.

  9. #509

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Elinor, prekrasno

  10. #510
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    čitam vas sve i priče su prekrasne, stvarno sva lijepa iskustva.
    zato sam se i ja ovaj put odlučila za Varaždin, morat ću muža još malo nagovoriti, ali bude se složio.
    zanima me u kojem tjednu ste počele ići na preglede u Vž i koliko često, da ne čitam sad baš sve ispočetka.
    i da li ste kod tih pregleda ciljale baš dr. Jukića

  11. #511
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa
    čitam vas sve i priče su prekrasne, stvarno sva lijepa iskustva.
    zato sam se i ja ovaj put odlučila za Varaždin, morat ću muža još malo nagovoriti, ali bude se složio.
    zanima me u kojem tjednu ste počele ići na preglede u Vž i koliko često, da ne čitam sad baš sve ispočetka.
    i da li ste kod tih pregleda ciljale baš dr. Jukića

    Čestitam na trudnoći, llella

    Ja sam u Vž prvi put otišla na pregled u 34. tjednu.
    Koliko vidim, ovdje ima i cura koje nikad tamo nisu bile na pregledu, samo su se pojavile na porodu. Ja bi ti ipak savjetovala da odeš na koji pregled, čisto da snimiš situaciju, put, rodilište i tako. Možda da odeš i na tečaj ako želiš supruga na porodu.
    Ja osobno sam baš ciljala dr. Jukića, naciljala sam ga i na porodu i bilo je savršeno.
    Uglavnom, moja topla preporuka za Varaždin.

  12. #512
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Isto prvi pregled u VŽ u 34. tjednu, ukupno 3 pregleda prije poroda, a rodila sam 10 dana prije termina.
    i da, isto sam jedna od onih koja je "ciljano" išla na pregled kod dr. Jukića, jer sam imala preporuke za njega od jedne frendice, a i od dosta cura tu s foruma.

  13. #513
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa


    Čestitam na trudnoći, llella
    Hvala na čestitkama
    mislila sam ići na tečaj, jer mm bude definitivno na porodu.
    znači negdje oko 34 tjedna da lovim dr. jukića, i nadam se da ću pogoditi njega i sestru Eriku za porod.
    jel netko imao na porodu nekog drugog,ako ne upadnem kod njih, i kako je bilo?

  14. #514

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa
    znači negdje oko 34 tjedna da lovim dr. jukića, i nadam se da ću pogoditi njega i sestru Eriku za porod.
    jel netko imao na porodu nekog drugog,ako ne upadnem kod njih, i kako je bilo?
    Ja sam imala nekog drugog - zapravo prvo njih dvoje,a zatim hrpu njih jer sam radjala 20 sati i mogu ti rec da je njihova smjena bila sasvim druga prica od onog sto se dogadjalo kad su oni otisli.

    Ali najbitnije od svega, po mom skromnom iskustvu, je tvoj osobni stav i informiranost, te podrska pratnje. Ja se spremam po drugi put u VZ rodiliste i sad tocno znam sto cu napravit drugacije.

    Sad mi nece bit bed odbit drip i dolantin od kojih se dobrog dijela poroda ne sjecam, necu se lec na krevet i bit privezana na ctg ma sto oni o tome mislili, necu dat da me rezu pa makar i popucala (a nekak se nadam da mi se to kao drugorotki to nece desit) i nece me iz takta izbacit neljubazne sestre na odjelu svojim primitivnim primjedbama. A pogotovo me sad nece moc uvjerit da sam nesposobna dojit, umjesto da mi pomognu da to profunkcionira.

    Inace, sve gore nabrojeno pripisujem svom vlastitom neiskustvu i cinjenici da se nisam postavila kako sam trebala. Varazdin je inace super i ne pada mi na pamet ici igdje drugdje! Ako znas sto hoces i ne bojis se to dat do znanja - nije ti bitno ciju ces smjenu pogodit.

  15. #515

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    258

    Početno

    problem je što većina nas kad smo dolazile na prvi porod bez obzira na to koliko smo se informirale ranije ipak popusti pritisku pa je u tom slučaju vrlo važno tko ti je na porodu i koliko se trudi provesti svoju volju... za dojenje da ne velim... tu su žene još podložnije negativnim sugestijama...

    ipak, tko zna što hoće, sigurno to može i ostvariti, pogotovo u Vž!

    sretno svima koje se spremate tamo!

  16. #516

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Ja sam doktora vidjela samo kad smo pozvonili na rodilište (bilo je 3 ujutro) i kad me pregledao.
    Porodile su me prekrasne sestre, taman su došle u jutarnju smjenu (oko 7 ujutro), a ove prije nas uopće nisu dirale. Rodila sam na stolčiću, uzeli su nam matične stanice i sve to obavile vrlo stručno sa puno ljudskosti i empatije. MM i ja smo nakon svega bili skroz ispunjeni i sretni jer smo odlučili doći iz ZG unatoč negativnim komentarima okoline.
    Još su nam na odlasku iz rađaone primalje rekle da nek dođemo opet- po curicu .

  17. #517

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Ima li itko saznanja o tome... Zar Varazdinsko rodiliste nema titulu bolnica prijatelj djece?

  18. #518

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Ima li itko saznanja o tome... Zar Varazdinsko rodiliste nema titulu bolnica prijatelj djece?
    Ima, naravno, od svibnja ove godine.

    http://www.unicef.hr/show.jsp?newsco...755#news130755

  19. #519

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Puno hvala.
    Pitala sam jer sam nakon 1. porodaja u kadi u Rijeci sada zeljela roditi u Varazdinu jer se tamo navodno beba odvaja od mame samo jednom na 15 min. zbog pregleda sluha, a na tecaju je sestra za bebe rekla da se to dogada vise puta jer provjera ne uspjeva iz prvog pokusaja.
    Osim toga, rekla je i da u zadnje vrijeme (od 9. mj.) imaju guzvu pa da u nedostatku slobodnih mjesta zene privremeno smjestaju izvan odjela babinjaca, njihovu djecu u centralnu prostoriju, a bebe mamama donose svakih 3, 4 ili 5 sati na podoj, na malo duze.
    Ma ne treba meni onaj krevetic za bebu (u Rijeci je ionako beba bila u mom krevetu), nego samo da je sa mnom. Sestra za bebe je objasnila da nema bebe (osim svakih x sati) dok se ne dode na odjel babinjaca.
    Ako imaju tu titulu, valjda se onda moze nekako pozvati na to da bi se doslo do svog djeteta?

  20. #520
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Evo i mene k vama. Hvala na puno odličnih informacija i za svako iskustvo. Tako ste lijepo to sve opisale da bi i ja sad u VŽ na porod. Dvoumila sam se između Ri i Vž, ali mi je Vž bliži i u Čk imam rodbinu, pa ću razgovarati s mužem da vam se pridružim. Da li netko od vas ide sljedeći utorak na tečaj? - onda se vjerojatno vidimo.
    Inače, što se tiče rooming in projekta, to se je još počelo provoditi kad sam ja išla u srednju medicinsku u Vž (prije 12 godina) i vidjela sam da se zbilja toga i pridržavaju kad smo bili na praksi, a one stvari o dojenju trebale smo znati napamet nastavnici koja je trenutno ravnateljica medicinske u Vž.
    Netko je na prijašnjim stranicama napisao da bez obzira gdje te smjeste da ti je beba s tobom u sobi. Ako to nije tako, molim vas pišite.
    U nekim bolnicama muževi ne smiju biti na porodu zbog gripe, nadam se da to nije dohvatilo VŽ?

  21. #521

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    darcy, svi su mi pricali kako jedino u Varazdinu imaju pravi rooming-in. Najvise zbog toga sam zeljela tamo, a ne u Rijeku gdje mi je onih 4 sata bez bebe ostalo u sjecanju za cijeli zivot.
    Na 3 predavanja njihovog tecaja su govorili da je beba s mamom cijelo vrijeme, a onda jucer, na zadnjem predavanju, sama sestra za bebe kaze kako u zadnje vrijeme nema mjesta pa zena zavrsi negdje izvan odjela babinjaca pa joj zbog toga nose bebu svakih 3,4 ili 5 sati na dojenje :shock: . Nije mi jasno kako to moze nazvati dojenjem, kakva je to bolnica prijatelj djece i zasto bi bio ikakav problem da se zeni omoguci da beba bude s mamom u krevetu ukoliko vec nema onih krevetica za bebe i sl.
    Danas sam sve redom citala sto su sve ovdje pisali, i doista sam nasla da je netko o tome pisao na 4. stranici.

  22. #522

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Za muzeve su rekli da su pozeljni na porodaju jer moraju pomagati zeni kad rada, jedino ne zele da u posjetu dolazi itko osim muza.

  23. #523
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    gužve su često zato što je bolnica mala, a sve više žena iz drugih županija dolazi tu roditi
    tako je bilo i nekoliko dana prije nego sam ja rodila, ali na dan poroda sam bila sama u rađaoni od jutra do 5 popodne + cijeli dan sama u dvokrevetnoj sobi
    držim fige da izbjegnete gužve
    višak rodilja često rješavaju i ranijim otpuštanjem (2 dana umjesto 3)

  24. #524
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ako te smjeste na i 4. kat, beba ide s tobom.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    ja sam rodila u subotu i imam svaku pohvalu za Vž rodilište. Sve moje želje iz plana poroda su se poštovale, na porodu je bila mlada ekipa (na žalost im ne znam ime), bili su prisutni cijelo vrijeme, ali vrlo diskretno. U rađaoni sam bila samo ja, što je sva sreća jer su mi moji prirodni trudovi bili strahovito boln da sam vikala iz sveg glasa.Rodila sam na stolčiću i za vrijeme dok su mi pod anestezijom ručno vadili posteljicu, beba je cijelo vrijeme bila s MM. Od bebe sam se odvojila samo na pet minuta kada su joj ispitivali sluh. Ovaj tjedan su imali strašnu gužvu i iz nekog razloga puno carskih rezova. Ja imam samo riječi hvale za cjelokupno osoblje i ovo mi je definitivno bio jedan od intenzivnijih doživljaj u životu.

  26. #526

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    MIhovil, čestitam od , nadam se da ćeš naći vremena i za detaljniju priču.
    Baš mi je drago da je sve bilo tak lijepo. Varaždin

  27. #527
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    mihovil, i čestitkeod !

  28. #528
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Čestitam od srca!

  29. #529

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

  30. #530

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    elinor, bilo bi predivno da je sestra za bebe krivo rekla pa da beba moze svuda s mamom.
    ipak, saznala sam da u krajnjem slucaju mogu otici odmah iz bolnice, samo trebam potpisati

  31. #531
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    mihovil, čestitke!

    inače, ja se spremam idući tjedan na pregled, a nekako
    bih kod dr. Jukića. Jel on ima ambulantu četvrtkom?
    Trebam li se naručiti (na koji broj) ili samo dođem s uputnicom?

  32. #532
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    molly jednom je bila strahovita gužva u trudničkoj ambulanti i poslali su nas na 4. kat da obavimo ctg, u jednu od soba. Unutra su ležale dvije mame sa bebama na krevetu jer nije bilo krevetića za bebe. Sad da li je to slučajnost ili praksa, ne znam, ali nadam se da ne širim dezinformacije. U svakom slučaju, nadam se da neće biti takva gužva.
    Lucky2, četvrtak je tvoj dan. Ne naručuje se, samo dodješ s uputnicom i ne moraš doći rano.
    Mihovil drago mi je da je sve dobro ispalo! :D

  33. #533

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

  34. #534
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    a jel ima neka babica i doktor kojih se treba "čuvati"? :/

  35. #535
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    elinor, hvala i

    planirala sam doći oko 10

    idem sad čitati mihovilovu priču

  36. #536

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    elinor, hvala ti na ohrabrujucim rijecima.

  37. #537
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    Bila danas na pregledu kod dr. Jukića i imam samo
    riječi hvale! Zbilja je simpa.
    Bila sam brzo gotova, iz nekog razloga danas
    nije bilo gužve :jeeej:

  38. #538
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    evo da se i ja javim da sam rodila u vž-u
    nažalost kako mi je u 36 tjednu otkriven gestacijski dijebetes, a prirodni porod nije krenuo, išla sam na indukciju (nisam reagirala na drip, nisam se otvarala i cervix nije htio omekšati do kraja) pa sam imala CR ali najbitnije od svega je da je sve ok.
    beba i ja smo bili smješteni u jednokrevetnoj sobi. za sestre i doktore imam samo riječi hvale.

    u nedjelju sam bila na vađenju konaca i na vratima piše da nema trudničkih tečaja do daljnjega zbog gripe tako da svi parovi koji planiraju ići u vž svakako provjere prije toga dal ima tečaja ili ne.

  39. #539
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa
    evo da se i ja javim da sam rodila u vž-u
    nažalost kako mi je u 36 tjednu otkriven gestacijski dijebetes, a prirodni porod nije krenuo, išla sam na indukciju (nisam reagirala na drip, nisam se otvarala i cervix nije htio omekšati do kraja) pa sam imala CR ali najbitnije od svega je da je sve ok.
    beba i ja smo bili smješteni u jednokrevetnoj sobi. za sestre i doktore imam samo riječi hvale.

    u nedjelju sam bila na vađenju konaca i na vratima piše da nema trudničkih tečaja do daljnjega zbog gripe tako da svi parovi koji planiraju ići u vž svakako provjere prije toga dal ima tečaja ili ne.
    Čestitke na bebici :D
    Nego, i ja sam imala gestacijski dijabetes, koji mi je isto dosta kasno otkriven (u 34 tjednu), tako da sam bila zadnja 2 mjeseca na dijabetičkoj dijeti, ali sam normalno bez indukcije rodila. U kojem tjednu si išla na indukciju i zašto? Je li ti bebica bila velika?

  40. #540

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Cestitam

  41. #541
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Nia_Zg bila sam i ja na dijeti.
    indukcija mi je napravljena s 40+2, i beba je bila velika 4520g i 53cm (pravi bumbar ).

  42. #542
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Ja sam u 32. tj. i opet me moja dr. šalje na OGTT. Jel se to radi rutinski u odre4đenim tjednima ili mi je beba tkđ. bumbar? Kaj su vama rekli? :?
    Elinor, imate pp, pa kad budete imali vremena, molim vas pročitajte.

  43. #543
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Sunce moje malo, čestitam ti na tvojoj bebici!

  44. #544
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Darcy, pa koliko znam OGTT se radi samo jednom u trudnoći i to negdje krajem 2. tromjesečja (ili početkom 3. :?). Zar si već bila na OGTT?
    Ja sam ga radila malo prekasno, nakon 30. tjedna. Šalje se mislim sve trudnice, meni beba nije bila velika, nego u nekim normalnim okvirima, a eto imala sam povišen OGTT i gestacijski dijabetes prema tome. Srećom, kad mi je otkriven išla sam na dijetu, tko zna, možda bi beba baš u ta zadnja 2 mjeseca dosta narasla, ovako je bila 3,130g, što je bilo super

  45. #545

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ne salju se sve trudnice...vjerojatno ovisi i o doktoru ali obicno salju ako trudnica ili beba dobiva previse na kilazi...
    iako...moja dr mene nije slala iakpo sam dobila cca 25 kg i onda su se u vž cudili zakaj nije...

    meni je drago da nije

  46. #546
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ni mene nije slala :/
    iako sam dobila oko 10 kg, u rodilištu su mi tvrdili da je beba ogroman i da imam dijabetes
    H. se rodila sa 3, 560
    kaj je to ogromna beba? :?

  47. #547
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Mislim da bi trebalo slati baš svaku trudnicu na OGTT, jer gestacijski dijabetes ipak nije nešto s čim se treba zezati. Jer, uz gestacijski dijabetes i nakon poroda bi trebalo obratiti pažnju na prehranu, obzirom da postoji vrlo velika šansa da se kasnije u životu razvije dijabetes :/ što mislim da nitko ne bi trebao shvatiti baš olako.
    Moj primjer je da gestacijski dijabetes nema puno veze s kilažom, meni je redovna kilaža 47-48 kg (i prije poroda i sad nakon poroda), dakle više sam mršavica uz visinu od 163 cm, a eto svejedno mi se pojavio gestacijski dijabetes u trudnoći. U trudnoći sam dobila 11 kg, dakle ni prema tome se ne može povući nikakva paralela s gestacijskim , a i bebica mi je bila manja od prosjeka (vjerojatno zbog dijabetičke dijete zadnja 2 mj trudnoće).

  48. #548

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Meni nisu ni u 1., ni u 2. trudnoci radili testiranje. Dobila sam relativno malo kila.
    Prva beba se rodila oko tjedan ili dva prije samog termina. Bila je 3400g, a ginekolog mi je rekao da tako i treba biti, a da na sam termin bude oko 3600g. Nitko nije rekao ni rijeci o dijabetesu.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Mislim da bi trebalo slati baš svaku trudnicu na OGTT, jer gestacijski dijabetes ipak nije nešto s čim se treba zezati. Jer, uz gestacijski dijabetes i nakon poroda bi trebalo obratiti pažnju na prehranu, obzirom da postoji vrlo velika šansa da se kasnije u životu razvije dijabetes :/ što mislim da nitko ne bi trebao shvatiti baš olako.
    Moj primjer je da gestacijski dijabetes nema puno veze s kilažom, meni je redovna kilaža 47-48 kg (i prije poroda i sad nakon poroda), dakle više sam mršavica uz visinu od 163 cm, a eto svejedno mi se pojavio gestacijski dijabetes u trudnoći. U trudnoći sam dobila 11 kg, dakle ni prema tome se ne može povući nikakva paralela s gestacijskim , a i bebica mi je bila manja od prosjeka (vjerojatno zbog dijabetičke dijete zadnja 2 mj trudnoće).
    a jel ti netko u obitelji imao dijabetes? ili trudnicki dijabetes?

  50. #550
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Hvala na odgovorima! Ja sam bila već na 2 OGTT-a, sad sam u 8.mj. i idem opet. Do sad sam dobila 8kg. Vjerojatno me onda šalje zato jer mi je 1. OGTT bio na gornjoj granici, pa od onda moram izbjegavati koncentrirane ugljikohidrate. A ja ih ionako izbjegavam kad mi je od svega kiselina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •