Stranica 2 od 41 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #51
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    stanam, vidiš nije ti to uopće loša ideja, jedan od utorka iskoristiti za spojiti s pregledom. Zar im ambulanta radi tako kasno? Idem baš potražiti gdje ste stavile onaj popis doktora i kad je koji, možda tamo piše.

    Hvala svima drugima na odgovorima!
    pa mi smo se tako dogovorili s dr-om buduci da smo iz zg.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    bokic,ja mogu samo pohvaliti cijelu ekipu u rodilistu,sve proslo brzo,sestre super,dok jos bolji,imala epi,samo su me to jutro pogledali,a poslije niko,na tecaju nam rekli,da cemo mozda vidjeti radaone,ako nebude nikog,ali to je gotovo nemoguce

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    kaj se tice dezurstva dok nemoj se bas na to oslanjati,jer postoji mogucnost da se zamijene ili neko mora na op,pa ga drugi mijenja,ali ako ces birati,definitivno dr Jukic,preporucam,br1 kod nas

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    18.2. u 00.25. u varaždinskom rodilištu na stolčiću rođen je i mali Matija!

    Sve pohvale za porod na stolčiću, koji je trajao samo 15-ak minuta. :D

    Ali još veće pohvale savršenom rooming-inu i odličnoj ekipi doktora i sestara!

    Veliko hvala svima!

  5. #55
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Zečice čestitam :D ! Ja sam se nadala takvom porodu ali kaj se može (-drugi put ću imat takav-obecala mi primalja i dr -držat ću ih za riječ ). meni su isto dr-i i sestre bile super!

  6. #56
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Evo da se i ja javim. 19-tog sam imala dogovorenu indukciju u 7 h, no u to vrijeme sam sasvim spontano vec tiskala na stolceku. U 7.30 je rodjen Ivan. Skroz neocekivano, zadesio me krasan prirodni porod.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    cestitke obadvjema
    drago mi je da bar netko ima prirodan porod kakav si zeli...

  8. #58
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    :D bravo, cure

  9. #59
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    jupiii! čestitke i drago mi je da vam je sve super prošlo!

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Čestitke i od mene!
    I ja se spremam u Varaždin, nadam se da će sve bit ok :D

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    drzif fige svima koji se spremaju u vz,da sve ok prode :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    poliona iz Vinkovaca u Vž???

  13. #63
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Šmrc...
    Htjela sam roditi u Varaždinu, na stolčiću, s ljubljenim za leđima i poznatom glazbom u pozadini..... bila na tečaju (toplo preporučam, pogotovo sestru Eriku i pedijatricu), išla utorkom na dva pregleda kod dr. Š (na mene ostavila vrlo lijep dojam!), ali.... nije nam se posrećilo!
    Zbog visokog tlaka završila u bolnici u Zagrebu i više nije bilo izlaska.... na kraju sam rodila carskim.

  14. #64
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Zečica, deedee - čestitam! :D

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Angelina_2,
    ja sam ti već stigla u Zg, tu sam kod svekra i svekrve....
    Pa kad krene, voze me za Vž, jedino će muž krenuti kad mene uhvate trudovi, pa nisam sigurna hoće li stići biti na samom porodu, ali budući da mi je prvi porod, valjda neću tako brzo roditi... :D

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a....vec sam zamisljala na dnevniku reportazu kak si rodila putem do vž

  17. #67
    deedee avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    NZ
    Postovi
    321

    Početno

    Hvala cure na cestitkama, i hvala svima na korisnim informacijama.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    poliona,drzim fige,datignete oba dvoje :D

  19. #69
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Pročitala puno, čitam od 3.dijela, ali još uvijek imam par pitanja :
    Inače, naravno da bi najradije od svega imala prirodan porod, ali taj mi je dio manje bitan.
    Vrlo slično Jelki , meni je daleko najbitnije omogućiti nam potpuni 24satni rooming in, "onak kako Bog zapovjeda".
    Nikako: "rooming in" sa Sv. Duha sa odnošenjem beba za vrijeme posjeta, pranja, kupanja, vaganja, hranjenja, po noći, da se mama naspava ili odmori...

    Uvidjeh da je Varaždin nudi najsličnije onome što mi mame smatramo 24satni boravak s bebom, i taj sam dio manje više shvatila i sviđa mi se! Napokon nešto na što bi eventualno mogla pristati bez lijanja suza što nemam druge opcije (kao npr. u Zagrebu)

    Pitanja:
    - znaći u vrijeme boravka u bolnici tata nimalo ne može sudjelovati u prvim trenucima i danima bebe, već se tretira kao "svaki drugi" posjetioc i može vidjeti mamu i biti s njom isključivo (eventualno bebu ali na sekundu) u onaj period posjeta

    - da li tata može biti prisutan na porodu kakav god on bio (vaginalni, carski...)

    - da li je uobičajen spinalni carski ili se mora napomenuti da želim spinalnu a ne opću?

    - kakvo je stanje bolnice, kakva je rađaona, sobe (nije mi bitno, samo me zanima )?

    - da li postoji porod u vodi / kadi (za stolčić znam, to mi je super)?

    Više se ne mogu sjetiti ...

    Hvala

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja to mogu reci u vodi nema a rađaona i odjeli novouređeni, cisti, i uglavnom lijepi i ugodni

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    tata moze biti samo ako je normalan porod,na carskom ne,ali mu odma pokazu bebu,moze rezati pupkovinu posle poroda,ako hoce,posjete u bilo koje vrijeme,ako bas nemoze u vrijeme posjeta,ali izvan sobe,nema porod u kadi,jer jos nije to zavrseno,ali bice,ostaslo je sve novo i cisto,za carski se prakticira spinalna ili epiduralna,nadam se da sam pomogla

  22. #72
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    jedina zamjerka je da se tata tretira kao obican posjetioc i da nema kontakta s bebom kad dodje u posjet(nikakvih, može je vidjet jedino s vrata i ne smije dotaknut bebu )

  23. #73
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ne znam, margitu su drzali i ljubili i tata i starija sestra
    jes da su se prosvercali, ali eto, tko pokusa, mozda uspije

  24. #74
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mislim, ja sam uzela margitu na hodnik i donijela je tati i seki. ne znam kako mi netko moze zabraniti da vlastito dijete nosim kud ja hocu

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Ja sam isto Jana svaki put odnijela do vrata i pokazala ga tati i sestri da ga izljube. ali mislim da su me vidjele da bi dobila jezikovu juhu. Meni je to isto glupo da vlastito dijete moraš "švercati" da ga vidi roditelj.

  26. #76
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Ja sam isto Jana svaki put odnijela do vrata i pokazala ga tati i sestri da ga izljube. ali mislim da su me vidjele da bi dobila jezikovu juhu. Meni je to isto glupo da vlastito dijete moraš "švercati" da ga vidi roditelj.
    Taj aspekt Varažinskog rodilišta mi je APSOLUTNO najlošiji, i ne ide mi u glavu kako je igdje moguće da barem tata ne vidi svoje dijete. Ponašaju se kao da živimo u doba kolere.

  27. #77
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala drage moje! I meni je suludo to s tatama, i baš mi je , ali ako je sve ostalo , prešivjeti ćemo, doći kući i onda se cmakati, maziti, grliti i ljubiti do mile volje :D.

    Definitivno se pripremam na "šverc" malene za tatičin poljubac !

  28. #78
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Cure, mislim da je vž rodilište napravilo jedan ogroman korak naprijed. Mislim da se mora naći kakav kompromis i od nas. Već to da beba nije od nas odvojena je velika stvar, s vremenom će sigurno i tate doći na red.
    A možda da pustimo i bebu da se navikne na svijet, pa da barem tri dana bude na miru od tolikih željnih pusanja

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    a ima koje rodilište u RH di se za vrijeme posjeta bebe daju u naručje onome tko dođe u posjetu?

  30. #80
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Cure, koliki vam problem tj. opterećenje stvara pomisao da kad je vrijeme, vi morate u auto i voziti do bolnice cca 1h (ako ste kao ja iz Zg.) ili i duže?

    Mene to prije nije mučilo jer smo opako planirali ići u Graz (vjerojatno otpalo radi prijašnje trudnoće i gubitka sina ;(, činjenice da mi je termin u srcu sezone, pa sam prolazak kroz granicu Slo koja je nepredvidiva kao i sam porod, pa 180-200 km do babice...), ali to me (zapravo najviše MM-a) sad sve više i više plaši...

    Kako vi i vaši tatice gledate na to?



  31. #81
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Cure, koliki vam problem tj. opterećenje stvara pomisao da kad je vrijeme, vi morate u auto i voziti do bolnice cca 1h (ako ste kao ja iz Zg.) ili i duže?
    ja računam da će nam trebat 1,5 sat.

    i zapravo mi ne stvara to neko opterećenje. kada bi išla rodit u ZG najvjerojatnije bi ciljala SD a ako bi se odlazak potrefio u nekoj špici (a u zg valjda traju cijeli dan) računala bi i na 45 min.

    inače, imam iskustvo sa putovanjem na porod (drugi) u rijeku. do tamo smo putovali 2,5 sata. nije najudobnija situacija ali nekako se fokusiraš na to kamo ideš i u biti se veseliš. znam samo da bez obzira što je trajalo 2,5 sata da mi nije izgledalo kao vječnost.
    malo sam sms-ala, malo pričala, malo slušala muziku, a onda tam poslije karlovca šutila ko zalivena i prodisavala trudove.


    inače, prvo sam pomislila da pitaš jel problem to što MI moramo voziti . e to bi mi bome bilo opterećenje

  32. #82
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Isabel, ja sam se pomirila s činjenicom da poooostoji mogućnost da rodim u autu. Daj Bože, znači da bih rodila vrlo brzo. Ali nekako mi je teško vjerovati u to pa će sigurno put proći bez frke.

    Do VŽ ima mislim 1h, pa to zaista nije puno.

  33. #83
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Muž jedino veli kak će u tom slučaju morati pregristi pupčanu vrpcu.

  34. #84
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Muž jedino veli kak će u tom slučaju morati pregristi pupčanu vrpcu.
    aaaaaaa jel se to uzima kao mogućnost porod u autu?
    tog me nekako nije strah. ukoliko bi se i dogodilo tek sam si onda nekako ziher da je sve baš onako kako treba biti. tako sam si ja to postavila u glavi. ako ide baš tako super brzo onda i je i sve kako treba biti.

    što se tiće pupčane vrpce to nekako često dođe kao problem a zapravo nije.
    većina nekako misli da pupčanu treba brzo presjeć al zaprvo ne treba. može se komotno pričekat dok se ne dođe do odredišta


    jedino kaj onda nemreš dijete smjestit u autosjedalicu . nemrem si pomoć. znam da bi mi se to stalno motalo po glavi

  35. #85
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    a jeste me nasminale...

    Obožavam aktivne teme, nešto napišem, malo prošećem po ofrumu i eto već par odgovora dok se vratim :D !

    Ma ni meni nikakav problem ne stvara pomisao roditi u autu, bar bi bio prirodan neasistirani porod kakav želim . Čak se i drai šali na taj račun, kaže da tko će platiti kemijsko nakon toga ...

    No dobro, htjedoh vidjeti imate li vi kakvu blokadu što se toga tiće...

    Meni zapravo je ono što me mući: gužva, kolona, neka nesreća pa kolaps, puknuta guma... Ali valjda nismo te sreće . Radi velike mogućnosti svega nabrojenog u srcu sezone na putu prema Austriji, a pogotovo nazad, naćalost nam je opcija Graz sve dalje i dalje :/ .


  36. #86
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Meni teta pričala (a ima godina) da u njeno vrijeme, ne da se puštalo da p.p. otpulsira, već da se cijela posteljica porodi pa je tek onda išlo rezanje.

    Dakle, Inesica, bebu u AS, posteljicu njoj u krilo i piči.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Inesica prvotno napisa
    Citiraj Isabel prvotno napisa
    (ako ste kao ja iz Zg.) ?
    ja računam da će nam trebat 1,5 sat.

    Iz Zgb-a autocestom prema VŽ je sat vremena vožnje...relativno udobne, za razliku od moje...mi išli cestom prema Novom Marofu pa Vž - koma! Tko pozna tu cestu zna o čemu pričam a da ne kažem kak se bilo tam voziti u trudovima svakih 5 minuta.. svaku rupu, željeznički prijelaz, zavoj...bome sam svakog dobro osjetila :shock: a mm je cijelo vrijeme slušal " kak to voziš, daj malo pazi, daj malo polakše, opet si rupu našel...." a siroče si nije mogao pomoći....pa nije mogao letjeti 8)

  38. #88
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    MM se užasaval da mora mene u trudovima voziti do VŽ ali ja sam inzistirala da tam rodim i točka. Kad je pital a kaj ak ja rodim u autu ja sam odgovorila onda bi to značilo da je sve u redu i da imam sreće na superbrzom porodu.
    On je zapravo sretan kaj je meni pukel vodenjak i da nisam imala trudove dok me vozil u VŽ( a mene je mučilo kaj nemam trudove i bila bih sretnija da sam se sporodila na autocesti nego kak je ispalo(carski))

  39. #89
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Isabel, ako ti je izlaz na zagrebačku zaobilaznicu relativno blizu - onda nemaš beda za dolazak u Varaždin.
    Ovako, obrnutim redoslijedom:
    - od izlaza s autoputa do bolnice u Varaždinu treba ti cca 5-8 minuta
    - od naplatne postaje sv. Helena do Varaždina ti treba 17-20 minuta
    - od južnog izlaza na zaobilaznicu (Lučko) do sv. Helene treba ti cca 20 - 35 minuta, ovisno o stanju prometa na zaobilaznici
    - izbjegavaj istočni izlaz (dakle Slavonsku aveniju) i južni izlaz prema aerodromu odnosno izlaz Buzin!

  40. #90

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Enea, hvala na podršci....

    Što se tiče putovanja, mene nije strah, i tu sam odmah u Dugavama, kod izlaza Buzin, nadam se da i ako bude gužva, da za 10-ak min izlazim na autoput....

    a kako će mi biti s trudovima u autu.... toga me više strah nego mogućnosti da se porodim u autu....

    Vidjet ćemo, ja bi da mali krene, pa kako god bilo..... :D

  41. #91
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    da li je uobičajen spinalni carski ili se mora napomenuti da želim spinalnu a ne opću?
    mislim da je uobičajena praksa u rodilištima da se u slučaju hitnog cr dobije opća anestezija pa nemaš prilike birati. ako je u pitanju elektivni cr onda je moguće tražiti spinalnu.

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    - znaći u vrijeme boravka u bolnici tata nimalo ne može sudjelovati u prvim trenucima i danima bebe, već se tretira kao "svaki drugi" posjetioc i može vidjeti mamu i biti s njom isključivo (eventualno bebu ali na sekundu) u onaj period posjeta
    ako je bio prisutan na porodu može ostati s majkom i djetetom puna dva sata u rađaoni. to je u slučaju vaginalnog poroda. kasnije je kao i svaki drugi posjetitelj ali ovisi o situaciji i dežurnom osoblju.

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    - kakvo je stanje bolnice, kakva je rađaona, sobe (nije mi bitno, samo me zanima
    sve je tip top sređeno, novo i čisto.

  42. #92
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala Pinocchio!


  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    ma,curke sve bude ok,gdje god zavrsile,dok vidite svoje bebice,bas bude vam svejedno gdi ste,sretno :D :D

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Bok cure!
    Sad sam 38 tjedana trudna i planiram ići u Vž. Zanima me da li je zaista nužno otići prije poroda tamo na pregled?
    Ako jest, da li je potrebno naručivati se i do kada radi ambulanta?

  45. #95

  46. #96
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Mysty prvotno napisa
    Sad sam 38 tjedana trudna i planiram ići u Vž. Zanima me da li je zaista nužno otići prije poroda tamo na pregled?
    Ako jest, da li je potrebno naručivati se i do kada radi ambulanta?
    mislim da nije neophodno ići tamo na pregled iako je to uobičajena praksa u rodilištima. ako ne želiš pokušaj se tako dogovoriti ali svakako nazovi prije.

    što se ambulante tiče cure su dosta pisale o radnom vremenu i rasporedu pa potraži malo gore na topicu

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Citiraj Mysty prvotno napisa
    Sad sam 38 tjedana trudna i planiram ići u Vž. Zanima me da li je zaista nužno otići prije poroda tamo na pregled?
    Ako jest, da li je potrebno naručivati se i do kada radi ambulanta?
    mislim da nije neophodno ići tamo na pregled iako je to uobičajena praksa u rodilištima. ako ne želiš pokušaj se tako dogovoriti ali svakako nazovi prije.

    pinocchio
    , ja sam u identičnoj situaciji i zanima me zašto bi se trebala dogovarati i svakako nazvati prije?

  48. #98
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mysty i zoza ne treba se nazvati prije. uzmi uputnicu od svog ginica i lijepo je daj u trudnicku(kad sestra otvori vrata(nema šaltera)).inace nije potrebno ici tam na pregled.

    moja preporuka je da ideš u trudnicku u petak ili četvrtak(simpa dr-i dežurni)

  49. #99
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Enea prvotno napisa
    ma,curke sve bude ok,gdje god zavrsile,dok vidite svoje bebice,bas bude vam svejedno gdi ste,sretno :D :D
    Ma ja to sve znam, nije ne briga samo da ju rodim živu i zdravu i da tako ostane, ali bi mi puklo da mi ju odvedu od mene (bez razloga, zato jer tako rade )i da je ne vidim 1-2 dana, pa onda na 3-4 sata dok boravimo u bolnici !
    Zato je meni najnajbitnije osigurati nam stalni zajednički boravak, da se ne odvajamo jedna od druge niti sekunde !

    Hvala

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    gledaj,kod nas ti se beba odvaja samo kad ide na ispitivanje sluha ili ako mora na suncanje zbog zutice,ali to je vec nesto drugo.sva cijepljenja ili vadenja krvi se radi pokraj tebe u sobi,super je da ti nemoras cekati sestru da ti dode promijeniti pelene ti sve imas u sobi,slobodno to radis i imas vagu da ju i mozes izvagati.jedino ti sestre kupaju bebu i onda oblace,ako te jos kaj zanima,pitaj,meni je jos sve na frisko.preporucam dr,Jukica,ako se hoces dogovoriti za porod

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •