Stranica 39 od 41 PrviPrvi ... 293738394041 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #1901
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    zato je važno imati neku pratnju, koja ipak tamo bude "i oči i uši".

    a za to kak je porod ispao, nažalost, i jesi sama kriva. i ja sam si sama kriva. sve smo mi same krive. jer čak i kad su oni, priča će se nekako okrenuti i opet ćemo biti-mi.

    Ovdje se nikako ne mogu složiti s tobom.
    Što sa svim onim ženama koje nemaju pratnju iz bilo kojeg razloga? Koje nisu dovoljno educirane? Pa i onima koje možda nisu zainteresirane?
    Ili ovo što spominje Ginger, sve znaš, spreman si, a onda krenu ovakve najniže emocionalne ucjene?
    Pa jel zaista potrebno za porod se spremati kao da ideš u rat? Ja i muž protiv primalje i liječnika.
    Meni je to strašno.
    I ne mislim da je i jedna žena sama kriva. U stručno osoblje u bolnicama trebali bi imati povjerenja, a ne percipirati ih kao neprijatelje.
    Nažalost, i to je najbolje vidljivo na primjeru Vž rodilišta, stvari krenu korak naprije pa se ponovno vrate dva koraka natrag...

  2. #1902
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    pratnja je pravo izbora.
    moj savjet je samo-dobro je imati pratnju.
    a sad kako će koja majka odlučiti, ipak je njezina stvar.

    da, strašno je to što se događa, ali to je naša realnost. jedino što možemo učiniti je pripremiti se.
    prvi put sam rađala s punim povjerenjem u liječnike, ali ipak sa dozom straha. ne moram ni reći da nisam zadovoljna.
    nekako imam osjećaj da oni to povjerenje koje im dajemo... ne znam... ne prepoznaju? iskoriste? stvarno ne znam....

  3. #1903
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Pošto se od 2008. liječnička ekipa u Vž rodilištu poprilično promijenila, uputite me tko od sadašnje ekipe podržava prirodni porod, a koga je dobro izbjeći.

  4. #1904

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    5

    Početno

    dr.Risek, dr.Karađa, dr.Tot (trenutno na porodiljnom) i dr.Špoljarić!

  5. #1905
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    dunja&vita čestitam!!!!!
    kad sam ja bila prošle godine, bila mi je karadža i bila super
    a prije toga risek i babica melita, i one super
    mislim da su još obje tamo
    iako sam sad zadnji puta imala sreće jer je došla erika, prvo je bila neka druga, grozna babica,koja mi nije ništa dala, ali kad sam vidjela eriku, tražila sam nju, ova prva se naljutila na to, ali baš me bilo briga
    ali da idem opet rađati, ne bi više išla u varaždin, jer sve ovisi o sreći da naiđeš na eriku
    ako ikad budem opet trudna, rađam doma

  6. #1906
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja mislim da sve ovisi o sreci

    A tko je sklon prirodnom porodu osim Erike? Tesko za reci...

    Karadza je meni isto ok, mozda i Risekica
    Izbjegavati Dombaj-Cvijovic, a bome i Spoljaricku...
    Samo, mozes birati u TA, al ne i kad ides roditi, nikad ne znas na koga ces naletiti

  7. #1907
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    moram priznati da smo mi doule sad ostvarile jako lijepu suradnju sa dr. špoljarić, i nema nikakvih prepreka da uz nju imate što prirodniji porod. što se tiče primalja, osim erike tu su i sestra marija i sestra ksenija (dva puta su bile dok sam ja bila pratnja) i prekrasni porodi su bili, a trudnice su mi šetale, ljuljale se, klečale....

    mijenja se svijest tamo, polaganim koracima, ali ide.

  8. #1908
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mene dr. Spoljaric bas i nije odusevila, bila mi je na zadnjem porodu
    I da je bilo po njenom, tutnula bi mi drip vjerojatno cim sam dosla, a pitanje je kako bi onda izgledao moj porod
    Ovako sam pristala na minimalnu dozu tek nakon sto sam se za 6-7 sati otvorila samo jos 1 cm
    Nakon toga je za pola sata bilo gotovo
    Ne znam, jednostavno mi se nije svidio njezin nastup, onako, kao dr stare skole
    Medjutim, nakon tog prvog nastupa i par recenica mm-a bila je ok
    I pomogla mi drzati jednu nogu pri izgonu
    Osim toga, njena ideja je predradjaona pa tu automatski ima minus (i da ne spominjem pricu moje cimerice)

    E da, primalja Daria je bila super, al primalje pored lijecnika i nemaju bas pravo glasa

  9. #1909
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Hvala vam svima sto ste mi dale barem nekakav okvirni uvid jer od ove sadasnje ekipe ne znam nikog. Osim Erike, naravno, i njoj se toplo nadam.

    llella, hvala na cestitkama

  10. #1910
    strelicija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu, ušla sam u 40. tjedan trudnoće i eto sutra me čeka amnio kod dokt Dombaj, naime bila sam prošli tjedan kod nje jer me moja ginek. hitno uputila u trud.amb. Bila sam na redovnom pregledu, htjela je izmjeriti malog ali navodno nije mogla jer se cijeli kao izokrenuo, da ima defleksiju glavice, da je zapeo u zdjelici. Došla sam u TA, napravili mi CTG i trebala je još amnio ali dokt. D. nije htjela, da je to sve ok i nije me htjela ni pogledati, već me naručila za drugu srijedu, tj.sutra. Kako čitam svašta o njoj i kad sam vidjela kako se odnosi prema pacijentici, ne meni, mislim da ću otići ipak u četvrtak. Da li netko zna raspored kako rade ginekolozi u rađaoni? Mislim da će me zadržati pa da se pripremim... To mi nije jasno baš, pitala sam sestru do kad radi dokt.D? Rekla do 15h i onda dolazi dokt. Karađa, a ona je tamo bila već u 13h a raspored joj je da radi u četv. uj. u ambulanti, to mi nije baš jasno...

  11. #1911
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima sto ste mi dale barem nekakav okvirni uvid jer od ove sadasnje ekipe ne znam nikog. Osim Erike, naravno, i njoj se toplo nadam.

    llella, hvala na cestitkama
    Erika radi samo ujutro, mislim da od 6-14h
    ja sam došla oko 5,45h, a rodila u 6,20h
    dok je prva babica bila sa mnom nekih 10 min bilo mi je grozno, nije dala ni da mm dođe jer nismo imali potvrdu od trudničkog iako smo tri godine prije toga bili, ali se tada nije dobivala potvrda, a i prošle godine smo bili na erikinom predavanju
    pa zato dunja ciljaj si jutro

  12. #1912
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Eh, ja dosla nesto prije 7 i svejedno je nije bilo

    Traze te potvrde obavezno
    Nama je ovo trece dijete pa nismo morali ni na tecaj niti platiti, al sam morala podici potvrdnicu
    Znaci, kod prve bebe obavezan je tecaj + uplata
    Kod druge bebe obavezna je samo uplatnica
    Kod trece i svake slijedece bebe ne treba ni ici na tecaj, niti uplatiti, ali treba podici potvrdnicu u rodilistu
    I tu me dr pitao je li muz bio i na prva dva poroda

  13. #1913
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, svaki put zaboravim napisati - glavna sestra za bebe je strava i uzas!
    Uvijek namrgodjena, osorna i poprilicno bahata/bezobrazna
    Ta zena se nikad, ali bas nikad nije osmjehnula ili rekla koju toplu rijec (a provela sam u rodilistu 17 dana)
    Iz nje struji hladnoca i svaki put kad bi usla u sobu unesla bi nelagodu, brrrr
    Barata bebama ko sa robom i sva sreca sto u sobu ne ulazi vise od jednom dnevno (uglavnom)
    Takve osobe ne bi uopce trebale raditi s djecom
    Eto, morala sam napisati

    Al ima i divnih sestara, kao npr sestra Irena, spremne pomoci uvijek i za sve sto treba
    Posljednje uređivanje od Ginger : 26.03.2014. at 20:24

  14. #1914
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj coco_chanel prvotno napisa Vidi poruku
    ...pustili me čak i da se prošećem do wca kad mi je bilo sila pišati.
    Ono, čak su te pustili... Meni je to grozno. Da za osnovne stvari moraš moljakati. Neljudski.

  15. #1915
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    -wc - trazila 4 puta, pustili me 3, cetvrti pred kraj mi je primalja rekla da mi se samo cini pa sam ju popisala pri izgonu
    -kretanje - pitala, nisu mi bas dali
    -lopta - pitala, primalja V rekla da ne preporuca kod puknutog vodenjaka
    Za wc - tak joj i treba.
    Kretanje - nije ok. Pa valjda žena najbolje zna koji joj položaj odgovara.
    I ovo za loptu mi nije jasno - kakve to veze ima?

  16. #1916
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj nov@ prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam čak ni na wc smjela(nosili su mi kahlicu u krevet, a uz te trudove nisam se mogla ni ispišati, nakraju mi stavili kateter pa sam im lijepo napunila, čudili se odakle tolikooooo )
    Hrana- muž me hranio energetskim pločicama kad nije nikog bilo
    Epizioptomija -nisam osjetila nikakvu bol, ni rez ni šivanje, nebi ni znala da me režu da mi dr nije rekao
    Opet ovo za wc - pa kaj je njima?
    Hrana - zakaj smo prisiljene skrivati se? Ko da radimo nekaj zabranjeno i štetimo svojoj bebi. Užas.
    Epiziotomija - baš je na predavanju dr. Bilopavlović govorio kako se epiziotomija u svim hr rodilištima skoro uvijek obavlja rutinski kod položaja na zadak i napomenuo - a ne bi se trebala.

  17. #1917
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    ...hvala dobroj ekipi dr Kolenko i Risek koja me porodila
    C c c... - nitko te nije porodio...

  18. #1918
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    I recimo, sto je meni bilo
    Odbila drip par puta, na kraju pristala na minimalnu dozu i kad je krenulo, ajme uzasa
    Dolazi primalja i nesto prcka po infuziji
    Ja je zamolim da ne pojacava, jer i ovo jedva podnosim, a ona meni ovak:
    Ak ste htjeli po svom, mogi ste doma roditi
    Ovdje mi odlucijemo i radimo ono sto je u interesu vaseg djeteta i vas. Prvenstveno vaseg djeteta
    I izleti van prije nego sam ista stigla odgovoriti
    Mislim, kao da meni moje dijete nije vazno
    Al eto, tko sam ja da imam ikakva prava u vlastitom porodu
    I umjesto da rodilja cuva snagu za trudove, mora se jos i boriti u takvm trenucima
    Tuzno
    Isuse, ovo mi je prestrašno!

  19. #1919
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    E da, svaki put zaboravim napisati - glavna sestra za bebe je strava i uzas!
    Uvijek namrgodjena, osorna i poprilicno bahata/bezobrazna
    Ta zena se nikad, ali bas nikad nije osmjehnula ili rekla koju toplu rijec (a provela sam u rodilistu 17 dana)
    Iz nje struji hladnoca i svaki put kad bi usla u sobu unesla bi nelagodu, brrrr
    Barata bebama ko sa robom i sva sreca sto u sobu ne ulazi vise od jednom dnevno (uglavnom)
    Takve osobe ne bi uopce trebale raditi s djecom
    Da li je to možda sestra Višnjić? Naime, ona nam je držala zadnje predavanje o bebama i zbog nje sam otvorila novu temu http://forum.roda.hr/threads/84529-V...kim-benzinom-!.

  20. #1920
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Iskreno, nemam pojma kak se zove
    Nikad se nije predstavila, a ja nisam pitala, jer sam htjela samo da sto prije ode
    Al ona se ne bavi puno bebama (srecom)
    Obicno je u vizitama i cijepi bebe
    Meni su sve ostale sestre za bebe bile super, recimo sr. Irena je preeedivna
    I za rodilje su mi bile ok, al ja nisam nista ni trebala, ni za sebe, ni za bebu

  21. #1921
    strelicija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Evo, ja danas bila na amnio i ctg, kod dokt Karadže i mogu samo riječi pohvale za nju izgovoriti, žena je preljubazna, sve objasnila, hvala Bogu nalaz mi ok i ponovno idem u ponedjeljak kod dokt Majcen, e sad kakva je ona, to ne znam

  22. #1922
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    dr karađa je u četvrtak je ta ambulanti!

  23. #1923
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Abelha prvotno napisa Vidi poruku
    Epiziotomija - baš je na predavanju dr. Bilopavlović govorio kako se epiziotomija u svim hr rodilištima skoro uvijek obavlja rutinski kod položaja na zadak i napomenuo - a ne bi se trebala.
    Meni nisu htjeli raditi epiziotomiju. Čekali su i tek dok su vidjeli da je bolje da režu, onda su rezali. Odredio je dr. Mendaš.

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa nedavnog poroda u Varaždinu... Došla sam na rutinsku kontrolu u subotu nakon što sam prenosila 8 dana i odmah sam poslana u rađaonu: cervix u nestajanju, 4cm otvorena, sukrvica. Prošlo je svega 3 i pol sata od ulaska u rađaonu do poroda. Babica koja me porađala bila je nadasve bezobrazna. Usred truda me odvela na wc, do kraja se nisam ni popišala već me odvukla van, kad sam je zamolila da mi doda vode iz torbe, samo me hladno odbila i otišla, nisam smjela biti ni u jednom položaju osim na boku, kakva šetnja, lopta, to nije dolazilo u obzir, samo bok; mogla sam birati samo hoću lijevi ili desni I nakon što sam rodili rekla je bebi: Vidiš kako te mama svu namučila! Ali pohvale dr. Risek koja mi je pratila trudnoću u TA i bila mi na porodu Za sestre na odjelu isto imam pohvale, sve su bile ljubazne i spremne pomoći.

  25. #1925
    strelicija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    7

    Početno

    Ima li tko kakva svježa iskustva sa dokt Majcen - Hunjak i dokt Čupić?

  26. #1926
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Meni je bila Majcen (s Mendašom). Ona me šivala - najgori dio čitavog poroda. Nije čekala da počne anestezija djelovati. A ni mojoj prijateljici nije ostala u lijepom sjećanju. E sad, sigurno ima i dobrih iskustva s njom...

  27. #1927
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cure, ako vas krenu sivati prije nego anestezija pocne djelovati, lagano skupite noge i zamolite ih da pricekaju
    Moraju! Jer sivanje bez anestezije nije humano!
    Mene je dr. Risek na drugom porodu krenula sivati, a ja sam skupila noge i zamolila ju da priceka
    I bez problema je pricekala i nisam nista osjetila

  28. #1928
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Bok cure, jel ima kakvih svježih iskustava iz Varaždina?
    Ja sam danas 33 tjedna i curka je još uvijek na zadak. Veli doktor da su sad sve manje šanse da se okrene, a mene lovi jeza od pomisli da rađam na zadak. Čujem da je to praksa u Vž rodilištu, pogotovo jer nisam prvorotka.
    Inače sam planirala ako bude sve ok ostati doma sve do zadnjeg, ali sad mi to pada u vodu.

  29. #1929
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam rodila 08.03. i sve je bilo ok, probaj raditi vjezbice ako hoces mozda da ti se bebica okrene. imas ih na klokanici, javi se mumi ona je rodila na zadak!

  30. #1930
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vaginalac ce biti sigurno, vise ne rade carski ni prvorotkama
    Neko drugo rodiliste?

  31. #1931
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Ja se nadam da će se ipak na kraju okrenuti. Čitam po forumima da ipak nije tak rijetko da se beba okrene u zadnjim tjednima. A i vježbe sam našla pa ne mogu naškoditi.
    Pročitala sam Muminu priču s poroda, ali ona je rodila toliko ekspresno da se ne usudim tome ni nadati.
    Uglavnom, na tečaj još nismo išli, niti platili, pa su nam i Čakovec i Koprivnica još otvorene opcije.
    Na početku mi je trudnoću vodio dr. Fara (Ludbreg) i sad otkad ga nema mijenjaju ga doktori iz Vž bolnice, a od njih ne vjerujem da ću dobiti neki pametan savjet ako je u njihovoj bolnici praksa takva kakva je. Dr. Mendaš mi je sad i rekao da su šanse da se okrene u ovim tjednima male, ali to je rekao kao da ga to uopće ne brine tako da se nisam ni snašla da ga pitam 'što ako'. Inače mi je on jako dobar u vođenju trudnoće, detaljan je i skroz blag, sve objasni, ali ne znam ništa o njegovim stavovima oko poroda općenito.

  32. #1932
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Vaginalac ce biti sigurno, vise ne rade carski ni prvorotkama
    Neko drugo rodiliste?
    To znači ni u kom slučaju, nikako?

  33. #1933
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ono, ako se zakomplicira vaginalac napravit ce carski
    Al nema dogovora unaprijed
    Koliko sam skuzila, morala bi biti neka opaka komplikacija da se dogovori unaprijed
    E sad, tko ce ga znati sta ce ti reci...
    Da sad idem radjati prvu curku koja je bila na zadak, i to neki cudni, vjerojatno bi isla u drugo rodiliste
    Tebi je beba na zadak?

  34. #1934
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I da, mislim da ak je stav nozicama da ide carski, al nisam sigurna

  35. #1935
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Ja sam još u ranoj fazi za porod pa je svakako okrenuta beba ali biram rodilišta! Nije da želim carski ali dobro je imati i tu opciju u slučaju problema. Najvjerojatnije ću u Varaždin mada više nisam nekako sretna zbog toga. Za Čakovec čujem svašta, a u Zagreb mi se baš i ne da voziti, pogotovo na one preglede pred kraj.

  36. #1936
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Ginger, a ti si na kraju ipak rodila na carski ili?
    Ja se carskog bojim ko vraga, ali poroda na zadak još više.
    Ustvari, bojim se općenito same pomisli na bolnicu i doktore, a kad se sjetim kak sam sretna i vesela išla na prvi porod, skroz mi je jasno da su samo doktori i sestre krivi za taj sadašnji osjećaj panike. I baš me to ljuti. Jer eto, uopće nemam povjerenja da će raditi u korist bebe i mene.
    Razmišljali smo i o Zagrebu, ali i tamo mi se čini sve ista pašta. Zavisi o sreći i tome na koga naletiš.
    Na kraju ću ipak raditi na tome da nagovorim curku da se okrene, pa da rodim u autu na putu do bolnice. :D

  37. #1937
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, rodila sam carskim rezom prvu curu
    Trebao je biti planirani carski, ali je micika odlucila pozuriti - puko mi je vodenjak jedno 5 dana prije planiranog datuma
    Al to je bilo prije vise od 5 godina
    Ja nisam htjela ni razmisljati o vaginalcu, jer, nakon svega, meni je to bilo neprihvatljivo i da su inzistirali na tome, isla bih u drugo rodiliste

    Slijedeca dva poroda su bili vaginalni, to sam htjela, a nisu mi ni nudili cr, jer je oziljak i sve ostalo bilo ok
    A kako je to izgledalo, to je neka druga prica

  38. #1938
    nov@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    164

    Početno

    Moja curka se okrenula na zadak u 23tt i tak je ostala do kraja. Tak sam i ja panicarila oko toga a na kraju zavrsilo bez problema. Ako je porod na zadak toliko strasan onda se veselim "normalanom" porodu
    Kad sve to krene nije me briga koja babica radi i koji doktor je tamo vec da je muz kraj mene i da sam psihicki spremna (to sam skuzila tek u radaoni hehehe) .



    Citiraj Loona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da će se ipak na kraju okrenuti. Čitam po forumima da ipak nije tak rijetko da se beba okrene u zadnjim tjednima. A i vježbe sam našla pa ne mogu naškoditi.
    Pročitala sam Muminu priču s poroda, ali ona je rodila toliko ekspresno da se ne usudim tome ni nadati.
    Uglavnom, na tečaj još nismo išli, niti platili, pa su nam i Čakovec i Koprivnica još otvorene opcije.
    Na početku mi je trudnoću vodio dr. Fara (Ludbreg) i sad otkad ga nema mijenjaju ga doktori iz Vž bolnice, a od njih ne vjerujem da ću dobiti neki pametan savjet ako je u njihovoj bolnici praksa takva kakva je. Dr. Mendaš mi je sad i rekao da su šanse da se okrene u ovim tjednima male, ali to je rekao kao da ga to uopće ne brine tako da se nisam ni snašla da ga pitam 'što ako'. Inače mi je on jako dobar u vođenju trudnoće, detaljan je i skroz blag, sve objasni, ali ne znam ništa o njegovim stavovima oko poroda općenito.

  39. #1939
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Loona bilo je ekspresno, ali ionako je važan samo izgon ako pričamo o razlici zadak ili na glavicu. A iskreno da ti kažem, mislim da mi ne bi bila neka razlika da je bio okrenut na glavicu (iako mi je ovo bio prvi porod pa nemam s čime usporediti). Ono što boli je trud. Ja nisam osjetila ništa što se dolje "dešavalo" - ni izlazak bebe, ni veličinu, položaj, rezanje...ma ništa. Samo bol truda. A svi trudovi bole, bez obzira kak je beba okrenuta. Stvarno mislim da ne bi bilo drugačije.

  40. #1940
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Malo ste me utješile, hvala vam.
    Ma da, ja ni na prvom porodu nisam osjetila ni izlazak glavice ni rezanje. Samo onaj višesatni trud koji nije imao kraja, ali to je posebna priča o trudovima na dripu.
    28. 5. mi je idući pregled pa ako se ne okrene pitat ću dr. Mendaša koja je daljnja procedura. Da li se svejedno može prvo porođajno doba odraditi kod kuće, ili se mora odmah u bolnicu?

  41. #1941
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ne znam kaj da ti odgovorim...ja nisam ni mislila da je to to....jer je bilo sve jako brzo. Ali ja bih ti savjetovala da slušaš sebe, svoje tijelo, i kreni kad misliš da moraš.

  42. #1942
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    SVI će vam tamo reći da na prvi trud dođete u rodilište, bez obzira na položaj djeteta i broj prijašnjih poroda. to je njihova politika.
    mene su zašpotali što sam s prvorotkom došla tek nakon 4 sata trudova (i bila je lijepo otvorena 6cm), i bile smo gotove za 4 sata, a da smo došle ranije, zbog drugačije okoline i nepoznatih ljudi, pitanje koliko bi trajalo.

    u vž se trude da imaju što više vaginalnih poroda, jer carski rez je, pa ma kako vama lakše zvučao, ipak operacija, i to velika abdominalna operacija, sa dugim postoperativnim oporavkom (neke žene i godinama nakon cr osjećaju promjene vremena na rezu). zatka kao takvog se ne trebate bojati, jer izgleda da su tamo napokon shvatili da to nije neznam kakva patologija i da intervencije nisu toliko nužne.
    i zato se prepustite, da svoju bebicu rodite najopuštenije što možete, jer vaš stres i strah će osjetiti, i to može produljiti i otežati porod. razgovarajte s bebicom, recite da ste zabrinute, zamolite je neka se okrene, radite vježbice koje mogu pomoći okretanju, možete probati i sa rebozo maramom, akupresurom.... i prepustite se. beba okrenuta na zadak često je rezultat majčinog psihičkog stanja i zabrinutosti oko poroda. ako treba, porazgovarajte i sa drugim ženama koje su rodile na zadak, ali sa onima koje imaju pozitivno iskustvo.

  43. #1943
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Ma da, ja planiram čim dalje od bolnice do zadnjeg ako bude sve ok. Prvi put sam imala trudove na 5 minuta cca 20 sati, ali ti trudovi su bili moji, prvo slabiji pa jači i lijepo sam ih prehodala i došla u rađaonu 10 cm otvorena. Onda su me izmrcvarili u zadnjih 3 sata, a da sam još ranije završila u rađaoni ne smijem ni pomisliti kak bi bilo. Riječko rodilište, btw. Ali za porod na zadak znam da su pričali da može doći do prolapsa pupkovine pa ne znam da li bi mi bilo svejedno ostati doma dugo.
    Ja se i carskog bojim ko vraga, ali malo manje od poroda na zadak. A za to špotanje žene koja rađa, mislim, stvarno. Ko da smo u vrtiću.
    Sutra imam pregled i nadam se da se curka okrenula. Nikako da skužim di joj je šta, imam osjećaj da se okreće naokolo cijelo vrijeme.
    Imam još jedno pitanje - jel se može platiti samo prisustvo na porodu, bez tečaja?

  44. #1944
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma gle, iskustva su razlicita, a i nasi stavovi
    Ja zadak ne bih radjala vaginalno i srecom pa me nisu ni tjerali kad sam radjala prvu curu
    Da jesu, trazila bih drugo rodiliste
    Meni je moj carski ostao u lijepom sjecanju i oporavak je bio stvarno brz i lak
    Drugi porod je bio jako zeljeni VBAC, a ispalo je grozno iskustvo i jako tezak oporavak - dva mjeseca nisam mogla ni sjesti, niti hodati...o odlasku na wc da ne pricam

    Kad sam ostala treci put trudna razmisljala sam hocu li ici platiti carski, al bilo me je strah, htjela sam opet VBAC
    Nadala sam se najboljem
    I bio je predivan, skoro skroz prirodan porod, oporavak ne znam sto je, jer se nisam imala od cega oporaviti

    Tako da, i jedno i drugo moze ispasti i dobro i ne tako dobro

  45. #1945
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    He he, ma samo me frka hvata pred kraj. Ne mogu vjerovati, ova trudnoća mi je doslovno proletjela.

  46. #1946
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    Loona, obično za prvi porod treba tečaj i platiti, a za drugi porod samo platiti. Naravno, to plaćaš samo ako ide neka pratnja s tobom. I obavezno dr. Magaš po potvrdnicu za pratnju otići.

  47. #1947
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    Loona, obično za prvi porod treba tečaj i platiti, a za drugi porod samo platiti. Naravno, to plaćaš samo ako ide neka pratnja s tobom. I obavezno dr. Magaš po potvrdnicu za pratnju otići.
    Hvala, evo sutra ću nazvati pa nas prijaviti, nadam se da nije gužva pa da će nas ubaciti za idući mjesec.
    Nego, cura se okrenula! Baš mi je laknulo.
    Imam proteine u mokraći i moram napraviti urinokulturu, doktor se nije baš uzrujavao, ali kad sam došla doma sam krenula guglati (greška )i sad sam na sto muka. uh...

  48. #1948

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    5

    Početno

    Loona, nemoraš se nikuda prijavljivati za tečaj, toga u Vž nema, nego sam dođete...obično tečaj počinje prvi utorak u mjesecu, ali možete doći bilo koji utorak i onda samo odslušati 4 utorka zaredom!

    super kaj se cura okrenula!!! iako, kao što su ti drugi već rekli, zadak je samo jedna od mogućih varijacija djetetovog položaja u maternici i za porod!

    proteini u mokraći u kombinaciji sa povišenim tlakom i oticanjem nisu baš najbolja dijagnoza, često upućuje na preeklampsiju...ako su samo proteini kod tebe, nemoraš paničariti, pričekaj nalaze urinokulture pa ćeš biti pametnija!

  49. #1949
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Loona a koliki ti je tlak?

  50. #1950
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Danas je bio 130/60, ali inače mi je 110-120/70. Danas sam došla drito sa stepenica u ambulantu na mjerenje jer nije bilo gužve tak da pretpostavljam da je od toga bil mrvicu viši nego inače. Poslije sam ga doma kontrolirala i opet je normalan, ali malo sam se ipak primirila, ležala sam i odmarala koliko sam mogla. Napravit ću tu urinokulturu, nadam se da nije ništ strašno ili da je neka upalica u pitanju.
    U ovoj trudnoći nekak stalno brinem oko nečega, u prvoj sam bila puno opuštenija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •