Stranica 40 od 41 PrviPrvi ... 3038394041 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,951 do 2,000 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #1951
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    to nije povišeni tlak, ionak je normala nekih 110-120/60
    Za tečaj se ne treba prijavljivati, samo dođeš prvi utorak u mjesecu. tečaj se održava iznad praonice-kad se uđe u bolnicu, skrene se odmah desno i ide skroz do kraja te uličice, i onda ima jedno malo skretanje lijevo (onak je ko parking uređeno). e tam je to.

    evo vidiš da kad si opuštenija, sve ide već samo od sebe. pij dosta tekućine i pij nekakav jogurt probiotik, zlu netrebalo.

  2. #1952
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Citiraj t.r.a.c. prvotno napisa Vidi poruku
    to nije povišeni tlak, ionak je normala nekih 110-120/60
    Za tečaj se ne treba prijavljivati, samo dođeš prvi utorak u mjesecu. tečaj se održava iznad praonice-kad se uđe u bolnicu, skrene se odmah desno i ide skroz do kraja te uličice, i onda ima jedno malo skretanje lijevo (onak je ko parking uređeno). e tam je to.

    evo vidiš da kad si opuštenija, sve ide već samo od sebe. pij dosta tekućine i pij nekakav jogurt probiotik, zlu netrebalo.
    meni je sad 24 tt, jel prerano da krenem na tečaj već sad u 6. mj? Sve si mislim da bi izbjegla one vrućine u srpnju a opet mm još uvijek misli da ne bi sa mnom (ni na tečaj ni u rodilište, čak i UZV uspijeva izbjeći, pravi trdi zagorec), a ja se sve nadam da ću to promijeniti.

  3. #1953
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    je piki prerano je, najbolje da ides od 32 do 34 tjedna, jer ti tecaj traje mjesec dana, svaki utorak i tak 4 puta.

  4. #1954
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    piki, razmisli o douli ak muz nece s tobom
    toplo preporucam pratnju

  5. #1955
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    I ja potpisujem Ginger. Definitivno svakoj ženi preporučam da ima neku pratnju sa sobom, ako već ne partnera, onda prijateljicu (najbolje onu koja je rodila),mamu, sestru ili doulu.
    Također, bolnica preporuča da se ide na tečaj od 30 tjedna, da se naučeno nebi zaboravilo.
    I na tečaj sa sobom uzmite lepezu, kad je vani toplo, nutra je koma zagušljivo!!!

  6. #1956
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala cure! Razmišljam i o douli ali se ipak nadam da će ovaj moj doći k pameti i biti sa mnom.

  7. #1957
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imaj rezervu svakako, ako ne dodje k pameti

  8. #1958
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    piki, potrpisujem cure što se tiče pratnje. Mada osobno imam nekoliko prijateljica koje su išle same igrom slučaja i nije im bilo loše. Ali imati nekoga da te drži za ruku, zabavlja između trudova, šverca vodu i čokoladice i naravno, pozove nokoga ako je potrebno, mislim da nije na odmet.
    Za tečaj preporučaju poslije 30. tjedna, ali u stvari možeš i ranije. Ja nekak ne vjerujem da bi zaboravila što pričaju. Ali mislim da potvrdu dobiješ za točno određenu osobu u pratnji (nek me cure isprave ako je drugačije) pa imaš još vremena ipak probati nagovoriti muža ili naći adekvatnu zamjenu, pa onda na tečaj idući mjesec.

  9. #1959

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    5

    Početno

    ja sam osobno također išla ranije na tečaj, sa 28tj. jer sam tako htijela...smatram osobno da se nemože tako lako zaboraviti ono kaj nam je važno i kaj nas najviše interesira...
    ako piki želi izbjeći najveće vrućine, zašto ne, ja ju potpuno razumijem...

    što se tiče tečaja, kada dođeš na prvo predavanje,moraš zapisati na njihov formular svoje ime i ime pratnje koju želiš na porodu, te također pitaju u kakvom si odnosu sa pratnjom (sestra,mama,prijateljica,partner/muž,doula...)...
    ta osoba koju onda moraš napisati, može jedina s tobom u rodilište i na tvoje i njeno ime ćeš na zadnjom, četvrtom predavanju dobiti potvrdnicu za rađaonu, naravno uz predočen račun da si platila iznos koji treba!

  10. #1960
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    Ukoliko ipak osoba koja je na potvrdnici upisana ne može s tobom na porod, zamoliš tamo dr. Magaš ili glavnu sestru da upiše drugu osobu.
    Ako tvoj muž nije dovoljno siguran da bi želio biti prisutan, ne znam koliko je pametna ideja "prisiljavati" ga na to. Jer imati uz sebe osobu koja nije tamo 100% svojom voljom, koja se toga boji ili se oko poroda osjeća nelagodno... Možda neće biti onakva potpora kakvu si zamislila i kakvu bi željela.

    Iz osobnog iskustva-moj muž se nećkao, ali je na kraju pristao biti samnom. Od cijele "podrška" stvari, jedino mi je stavljao oblog na vrat. Od ostaloga... Samo me ometao STALNIM pitanjem, u SVAKOM trudu: "Jel te boli?" To me užasno dekoncentriralo i smetalo. Na drugom porodu-on je većinu vremena spavao, i bio prisutan samo na izgonu.

  11. #1961
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Mi dobili potvrdnicu prije kraja s obzirom da sam 38 tjedana. Sad mi je lakše kad znam da nas neće bar oko toga maltretirati.
    Meni je mm bio podrška na prvom porodu iz emocionalnih razloga, nisam ga zapravo trebala i nisam volila ni da priča ni da me dira.
    Ok, neki praktični razlozi su bili da traži primalje po odjelu i da me drži u polusjedećem položaju (jadan) jer mi nisu htjele dići onaj ultramoderan stol koji može u 1000 položaja.
    Sve čemu se nadam ovaj put je ljubaznija smjena. Držite fige!

  12. #1962
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~

  13. #1963
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Bok cure, evo mojih najfriskijih iskustva iz Vz rodilista.
    Rodila sam svoju drugu curku 1.7. i za razliku od Rijeke prije 5,5 godina, ovaj put je bilo sve fenomenalno. Dosla sam u bolnicu ujutro oko pola 8, 9 cm otvorena s trudovima svakih 3 minute i rodila u 9.20 savrseno prirodno i bez ikakvih inntervencija. Ustvari dr mi je prokinula vodenjak pred izgon, ali me prije toga pitala da li zelim da to napravi, a ja sam pristala.
    Ekipa za pet, dr Tot, primalja Vesna i jos jedna malo starija plave kose kojoj nazalost ne znam ime, ali sve tri mirne, njezne i blage. Hvala im od srca jer sad napokon znam kako porod treba izgledati, je izuzetno bolno, ali prekrasno. Nakon svega bila sam bas ponosna na sebe jer sam sve sama odradila. Rodila sam na boku jer mi je jedino to pasalo, za razliku od prvog poroda kad sam imala potrebu da se dignem a nisu mi dali, ovaj put mi je pasalo samo lezanje na lijevom boku.
    Na odjelu isto sve 5, dojili smo bez problema od radjaone, sama sam curku prematala u sobi i s obzirom da sestre nisam ni trebala imam samo dobra iskustva. Pedijatri, dr Magas i onaj jedan muski kojem ne znam ime super i njezni s bebicama.
    Jedina zamjerka je kolicina obroka (minijaturna) i da nema wc papira ni sapuna a i uloske daju na kapaljku, pogotovo ako vide da imas svoje.
    Malo vise od 48 sati nakon poroda dosli smo doma i sad uzivamo.
    Zelim svima tako dobro iskustvo kao moje! ♥

  14. #1964

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    i ja idem za malo više od 2 tjedna....

  15. #1965

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Loona prvotno napisa Vidi poruku
    ... sve fenomenalno. Dosla sam u bolnicu ujutro oko pola 8, 9 cm otvorena s trudovima svakih 3 minute i rodila u 9.20 savrseno prirodno i bez ikakvih inntervencija.
    Baš mi je drago zbog tebe, predivno si opisala Daj, molim te, malo detelja kako si znala kada krenuti? I ja čekam drugu bebicu. Sa prvom sam dosta dobro tempirala, došla 4cm otvorena. To mi je bilo ok jer bih se drugačije ipak previše bojala čekati. Ja ipak ne bih preskakala klizmu, meni odgovara da se i to obavi, ali sve drugo se može preskočiti. Zato ti se baš divim da si došla 9cm tvorena - koliko si otprilike odradila doma? Klizmu ti nisu radili kad si već bila toliko otvorena? I kako si znala kada krenuti? 100 pitanja od mene, a tema su rodilišta

    Uglavnom, prvi put sam rodila u Vinogradskoj. Nakon klizme i tuširanja polegli me na stol i samo sam imala sreću da sam se brzo otvarala pa to nije dugo trajalo. Sada u svakom slučaju želim položaj koji mi bude odgovarao i što manje intervencija pa ciljam Vž i stolčić

  16. #1966
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Loona prekrasno, čestitke!
    Lee Loo još malo, želim ti isto lijepu priču!

  17. #1967
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Zna li netko trenutni raspored ginekologa u trudničkoj ambulanti?
    Pretpostavljam da zbog godišnjih ima nekih promjena.

  18. #1968

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    sad kad sam bila sam vidjela da su po danima, odnosno datumima raspoređeni.. a ko je kad to samo oni znaju..

    14.7. je ona plava ženska.. imam negdje na papiru ime..

  19. #1969
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Pocahontas1 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je drago zbog tebe, predivno si opisala Daj, molim te, malo detelja kako si znala kada krenuti? I ja čekam drugu bebicu. Sa prvom sam dosta dobro tempirala, došla 4cm otvorena. To mi je bilo ok jer bih se drugačije ipak previše bojala čekati. Ja ipak ne bih preskakala klizmu, meni odgovara da se i to obavi, ali sve drugo se može preskočiti. Zato ti se baš divim da si došla 9cm tvorena - koliko si otprilike odradila doma? Klizmu ti nisu radili kad si već bila toliko otvorena? I kako si znala kada krenuti? 100 pitanja od mene, a tema su rodilišta

    Uglavnom, prvi put sam rodila u Vinogradskoj. Nakon klizme i tuširanja polegli me na stol i samo sam imala sreću da sam se brzo otvarala pa to nije dugo trajalo. Sada u svakom slučaju želim položaj koji mi bude odgovarao i što manje intervencija pa ciljam Vž i stolčić

    Ne znam šta da ti preporučim, meni je ovaj put sve bilo brže i bolnije (na trudove mislim), bili su mi odmah na 5-6 minuta i dovoljno bolni da ih moram prodisati. Ali mi je pasalo da ih sama odrađujem u miru, mm i starija kćer su spavali. Mantrala sam cijelo vrijeme da neću doći prerano, na kraju smo krenuli jedva jer nisam mogla stajati, kad bih se digla trudovi su mi bili non-stop. Vožnja autom i glupa pitanja u prijemnoj ambulanti - ajme mislila sam da ću se rapast, a kad sam napokon zalegla na stol u rađaoni nema šanse da bi me netko više digao s njega. Uglavnom, zavisi kolko ti treba do bolnice, mi smo par minuta vožnje, a nema šanse da bi u onim trudovima izdržala više.

    Lee loo, još malo, želim ti dobru ekipu i da sve prođe super!

    Ja kad sam išla u TA zadnjih 2 tjedna svaki put su mi bile ili dr Tot ili dr Karađa. Isto i na porodu i poslije na vizitama, samo njih dvije. Čak i kad je pisalo na vratima da je netko drugi dežuran, bila mi je jedna od njih dvije.

  20. #1970
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    Loona, čestitam!
    Predivan porod, i super da nisi žurila!


    Pocahontas, tijelo se u principu samo čisti kad krenu trudovi, priroda je to sve savršeno uredila. A u rodilište ideš onda kad osjetiš da je vrijeme, ja kao doula osobno preporučam ostati doma što dulje i odrađivati trudove. Onda kad se više nisi sposobna javiti nikome, pa čak ni odgovoriti nekome u istoj ili susjednoj prostoriji, onda je dobro vrijeme da se krene

  21. #1971
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Da citiram sama sebe
    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko trenutni raspored ginekologa u trudničkoj ambulanti?

  22. #1972
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    za vrijeme GO je svakako...

  23. #1973
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Od 1.1.2015. više se ne naplaćuje tečaj koji je uvjet za pratnju na porodu u Varaždinu.


  24. #1974
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    ajme kaj nitko 10 mj. nije rodio u VŽ???

  25. #1975
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kaj te zanima?

  26. #1976
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj te zanima?
    Hahah, draga, pa sve.. ima li kakvih novosti ili ovo kaj se da iščitati unatrag godinu i pol vrijedi i sada.
    Joj ovo je nažalost skroz zamrla tema

  27. #1977
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Rodila je moja sestra onda, kaj te zanima?

  28. #1978
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Dal' netko zna da li se može kod nekoga od ginekologa iz vž-rodilišta ići na preglede ako nisi trudnica? Ja bi konačno otišla ne pregled redovni, voljela bi kod dr. Karadže ako je to moguće. Hvala!

  29. #1979

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Dal' netko zna da li se može kod nekoga od ginekologa iz vž-rodilišta ići na preglede ako nisi trudnica? Ja bi konačno otišla ne pregled redovni, voljela bi kod dr. Karadže ako je to moguće. Hvala!
    Moguce da postoji ta mogucnost, ali onda placas pregled kao kod privatnika, ne preko HZZO-a. Nazovi ih i pitaj.

  30. #1980
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Mame, jel ima koja iskustva sa induciranim porodom sa gelom u VŽ, kakva su iskustva? Znam da se 2 h treba ležati, ali dozvole li onda kretanje, jer ne mogu zamisliti da sam cijelo vrijeme vezana za krevet. Kad može muž ući kod mene, može odmah ili?
    Ide se u predrađaonu ili odmah u rađaonu, torba može sa mnom ili ne? izludit ću...

  31. #1981
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    E da, i probala bih izbjeći drip..moguće?!?
    Uzeti epiduralnu nakon gela !? :/

  32. #1982
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a joj kiara
    kad je planirano? kakvo je stanje kod tebe?
    prvo ces vjerojatno u predradjaonu, a muz tamo ne moze
    ako si vec hospitalizirana, onda ces vjerojatno gel dobiti u sobi, al nisam ti sigurna

  33. #1983
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E pa Muma je friska, ona ce znati
    Predradjaona je bila samo na mom zadnjem porodu (osposobljena neposredno prije, nazalost), ali ja sam je izbjegla jer sam bila trecerotka s puknutim vodenjakom u trudovima i 4 cm otvorena
    Ali su mi rekli da muzevi tamo ne mogu, zene su poslihtane jedna do druge i prikopcane na drip
    Nije mi to bio lijep prizor

  34. #1984
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Ma nikakvo stanje, htjela me jucer inducirat gelom, al sam potpisala da necu. Otvorena 1 prst, al tak je vec 3 tjedna, beba 3200, AFI 14, tlak 120/70, CTG uredan super se osjecam, sad sam 38+5 i nisam htjela ostat. Sutra opet kontrola i moram se boriti, al ne znam hocu li moci i imati snage. Bas sam si sva jadna.

  35. #1985
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ne znam kaj da ti kazem
    Sve izgleda ok, zasto zeli indukciju?

  36. #1986
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Eh, zato jer imam terapiju za tlak zadnjih 2 tjedna.. :/

  37. #1987
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Pregovaraj sutra s dr.K. A za predrađaonu ti ni ja ne znam jer nisam bila tamo. A iskreno, ne znam zašto nisam pošto je isto bila indukcija. Odmah su me smjestili u rađaonu i muž je odmah mogao biti sa mnom.

  38. #1988
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Moja prijateljica je dobila gel u sobi! Pitaj da li može tako, pa možda može i muž biti onda s tobom!

  39. #1989
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A Muma, tko bi se tebe usudio staviti u predradjaonu

    kiara, kaj se dogadja?

  40. #1990
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    A Muma, tko bi se tebe usudio staviti u predradjaonu
    Hrabri hehehehehe

  41. #1991
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    cak ni najhrabriji, rekla bih

    kiaaaaraaaaa?!
    di si, zeno?
    Posljednje uređivanje od Ginger : 15.02.2016. at 21:27

  42. #1992
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    trebam pomoć,

    imam gestacijski dijabetes, kako se to tretira u vž-u?

  43. #1993

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    trebam pomoć,

    imam gestacijski dijabetes, kako se to tretira u vž-u?
    Imam i ja GD... navodno indukcija cca tjedan dana prije termina, naravno ako ne krene samo...
    Ja sam 38 tt i za 2 dana idem dr.Tot pa ću vidjet šta će mi reći...

    Ovdje je tako pusto?

    Meni ovo prvi post, pozdrav svima

  44. #1994

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    pozdrav svima,
    ima kakvih novijih iskustava iz Vz?
    i dali se treba narucivati na preglede u TA i koji je raspored dr?

  45. #1995

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    ajme kaj nema nikog?

  46. #1996
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ne trba se narucivati, samo dodjes
    raspored se mijenja svaki tjedan

  47. #1997

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    ok,hvala
    a kakva je situacija,jer su jos uvijek naklonjeni prirodnom porodu,bez previse intervencija?
    rodila sam krajem 2014,u 36tj na carski tak da sad prizeljkujem vbac pa me zanima kakva je situacija i ako ima ko kakvih novijih iskustava,pogotovo sa vbac-om u vz?
    hvala

  48. #1998

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Pozdrav,
    zanima me s obzirom da sam 3.put trudna,nemam zavrsen tecaj, a ovaj put zelim u pratnji supruga. Oba dva radimo na terenu i nismo u mogucnosti ici sva 4puta na tecaj. Dal se moze ici samo jednom i platit 300kn?

  49. #1999

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    prije dvije god kada sam isla,imala sam istu situaciju,rekli su da barem dva puta moramo doc,ali da nemoramo zajedno,mozes doc jednom ti sama ili jednom on sam
    najbolje ti je nazvat i pitat,ima br bas za tecaj na njihovim stranicama
    Posljednje uređivanje od cin cin : 28.10.2016. at 10:19

  50. #2000
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    iz mog iskustva, odavno nisu naklonjeni prirodnom porodu
    vaginalnom da, ali ne i prirodnom
    a razlika je velika (opet iz iskustva)

    na tecaj smo isli samo prvi put, nakon toga samo po potvrdu da pratnja moze biti na porodu (2. i 3.put)
    najbolje nazovi i pitaj
    da, drugi put smo porvrdu platili, treci put ne
    Posljednje uređivanje od Ginger : 28.10.2016. at 11:45

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •