Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,042 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #2001
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja sam se nakon prvog CR, drugog VBAC-a odrađenih u VŽ, treći put odlučila za sv. duh.
    i nisam pogriješila
    isto VBAC, koji je bio puno puno bolje odrađen.

    što se samih tehničkih stvari tiče, VŽ je bolji u tom smislu, jer nije toliko poroda dnevno.
    znači, na sv. duhu sam išla odmah u rađaonu, mm odmah samnom, bez klistira. nitko nije pitao za potvrdu s tečaja.
    nudili prokidanje vodenjaka, odbila.
    nudili drip, odbila.
    poštivali su sve moje želje.
    bez pritisaka i nagovaranja s njihove strane na bilo što.

  2. #2002

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Zvat cu za tecaj pa cemo cut.

    Kad sam prvi put rodila prekinuli su mi vodenjak jer nakon bolnih trudova od 7:00 do 23:55 bilo mi je stvarno dosta bilo je to 2012.g i mogu reci da su tada svi bili bolje volje cak i sestre pomagale su i oko dojenja i vodile su brigu o meni jer sam puno krvarila u rađaoni.

    Drugi put 2014.g sasvim druga prica. Prvo je neka mlada doktorica na zamjeni krivo procjenila koliko sam otvorena, trazila sam epiduralnu na sto doktorica pristaje i sestre ju odgovaraju. Odbijam klistir i narede opet sestre doktorici da je to njihova procedura. A govorim i osjecam da cu se svakog trena porodit. Bas ih briga! Ni nakon 20 min.kad dobijem klistir tijekom praznjenja puca mi vodenjak i rađam u sobi za klistir. Srecom pa sam osjetila da je to izgon i derala sam se da rađam i tiskala gumb da dođu. Taj put sestre koma. Ni jednom nisam trazila nista od njih,ali kad bi usle u sobu bile su toliko mrzovoljne KOMA!

    Zato, nadam se da se situacija promjenila, nemoze valda biti gore?

  3. #2003

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    malo sam sad citala ponovno ovu temu i iznenadilo me dosta stvari,pogotovo davanje dripa kod vbac-a,gdje god se pise o vbac-u spominje se kako moze biti opasno davanje dripa
    bas sam sad sva zbunjena i iskreno strah me

    prvi porod mi je zapoceo otjecanjem plodne vode, i nakon toga nisam dobila trudove,pa sam zavrsila na cr,iskreno bila sam iznenadena kada mi je dr tot rekla da me nece mrcvariti sa dripom jer bi ionako zavrsila na carskom

    e da i tecaj se vise ne placa

  4. #2004

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Hvala.

    Nemam iskustva s vbac, kad ces ici na pregled pitaj doktora kojem vjerujes za savjet, tako ces najbolje znati i rijesiti se svih dilema.

    Ako sve ide svojim prirodnim tokom ne vod

  5. #2005

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    mogu ic u sri ili cet u vz?
    u sri je dr Majcen u cet dr Brijacak...
    koga preporucate,ja nemam iskustva ni sa jednim

  6. #2006

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    O dr.Majcen sam cula dobre stvari, ali i za dr.Risek kod nje je jedna kolegica isla na preglede u TA te kasnije u dogovoru s njom dosla na inducirani porod kad je ona bila dezurna.

  7. #2007

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    dr Risek je bila dezurna kad sam dosla na prvi porod i radila mi je cr,bila je izuzetno ljubazna,sve je ljepo objasnila i jako mi je bila draga,na cr je proslo sve super
    no nazalost ovaj tj ne mogu ic kad ona radi u ta,tak da mogu samo kod dr Majcen ili Brijacak
    znaci dr Majcen je isto ok?
    a dr Brijacak?nisam nista cula za njega?

  8. #2008

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    baby01 sad sam tek skuzila tvoj post o porodu
    ajme uzas,bas mi je zao zbog takovog iskustva
    ja sam isto rodila 2014.
    u radaoni su mi bili svi vise manje ok,dr Risek i dr Tot super,ali ja sam samo tamo lezala bez ikakvih trudova i ikakvih naznaka porodu,ali sam se svega naslusala bila je jedna babica koja se jako derala na jedu rodilju i bas mi ju je bilo zao
    da a sestre na odjelu koma,naslusala sam se komentara da kak bebu ne mogu probudit,nek ju povucem za kosu,pa kakve su mi to bradavice,da necu dojit bez sesirica,pa da nema sanse da cu uopce dojit itd svega sam se naslusala a pomogla mi je samo jedna sestra

    tak da se i ja nadam kaj se toga tice da se stanje popravilo

  9. #2009

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Kad sam prvi put bila trudna i isla u TA 2 puta pregledavala me dr.D, nju svakako izbjegavaj kao i dr.Š. Za dr.M. cula sam da je OK kad sam bila u babinjačama. Bez obzira kojeg od njih dvoje odaberes, i mene zanima kakvi su iz prve ruke ☺

    Drugi put kad sam rađala dojurila mi je dr.Risek i krenula odmah masirat međicu te me i porodila, poslije sam je viđala u obilascima. Al taj dan su imali toliku guzvu da je rađaona bila popunjena i svi bili nervozni.

  10. #2010

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    idem sutra kod dr. M. pa ti javim kak je bilo☺
    nadam se da ce mi sve ljepo objasniti

  11. #2011

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Sretno na pregledu ☺

  12. #2012

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    hvala
    evo samo da javim da je pregled prosao ok,sve je uredu sa bebicom,nema jos nikakvih naznaka porodu,a kaj se tice dr M. mogu rec da je bila sasvim uredu,kaj god me zanimalo ljepo mi je objasnila i sam pregled je prosao ok

    e da i dr.D. vise ne radi,preminula je

  13. #2013

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Drago mi da je sve dobro proslo. Imaju li i dalje guzve u TA?

    Nisam znala, neka joj je laka zemlja.

  14. #2014

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    a onako,bilo je dosta zena,ali se cijelo vrijeme nesto dogadalo,malo se zaguzvalo na ctg-u pa su nas poslali na 4. kat da tamo napravimo ctg i onda kad je dosla dr je islo dosta brzo
    ja sam dosla oko 9 i 15 i bila sam gotova prije pola 12
    Posljednje uređivanje od cin cin : 10.11.2016. at 11:04

  15. #2015

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Cin cin, kako si? Kako prosao sljedeci pregled?

  16. #2016

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    sljedeci pregled nisam docekala,rodila sam 13.
    u noci mi pocela curiti plodna voda i dobila sam lagane trudove,ujutro smo otisli u bolnicu bila sam 4cm otvorena,dali su mi drip i u 3 popodne sam rodila,normalno,vaginalno,nije bas prirodno kak sam zeljela ali sve je proslo super,nisam popucala niti su me rezali tak sam zadovoljna sa svojim vbac-om

    da i primalje su bile super,dvije starije,ne znam im imena,ali su bile odlicne
    od dr je bila dr Majcen i Spoljaric,mene je zaprimila dr S,da je bio netko drugi mozda bi mogla izbjeci drip,ali dobro

  17. #2017

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Čestitke na bebici ❤
    Bez obzira na drip, imala si divan porod! Drip daju da to sto prije rijese. Uzivaj u svom smotuljku ☺

  18. #2018
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    cin cin cestitam!

    vidim da i dalje pilaju po istom, ah...
    sve mi se cini da cu ih zaobici ovaj put...

  19. #2019

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    hvala!!

    da to je istina,bas sam imala osjecaj da me se zele sto prije rijesit,iako sam bila taj dan jedina u radaoni
    kad sam ih pitala da jer mozemo malo pricekat s dripom bilo je a bolje ne vec vam jako dugo curi plodna voda,dosta ste cekali,mi nebi cekali s obzirom na nenapredovanje prvog poroda itd.
    kasnije mi je bilo malo zao kaj sam pristala na drip,kaj nisam odbila i jos malo pricekala jer je bez dripa bilo sve nekak polako i ne tak bolno,ali dobro kazem sve je super nakraju proslo

  20. #2020
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    cin cin, nemoj biti tuzna, jer to uvijek rade
    oni bi to sto prije, bas ih briga sto ti mislis ili zelis i sto je sve ok
    psihicki pritisak im je jedna od drazih metoda
    drago mi je da je sve dobro proslo, a sad uzivaj

  21. #2021

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    ma nisam tuzna,samo mi je zao kaj uptavo takve stvari rade i mozda kaj se nisam malo vise izborila za sebe,ali dobro,kazem sve je super proslo

    da i ogromna je razlika izmedu carskog i vaginalnog,onaj osjecaj kad rodis bebu i stave ti je na trbuh je neusporediv s onim kad nakon carskog dobijes bebu samo da je poljubis
    a o oporavku necu ni pricat

  22. #2022
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    eh, i to ti je individualno
    ja sam se nakon carskog jako brzo oporavila, a nakon prvog vbac-a mjesecima nisam mogla doci k sebi
    nakon drugog vbac-a sam mogla iz radjaone pjeske doma
    al tu sam se borila svim snagama da bude po mom
    plus, nikad nakon carskog nisam imala osjecaj da nisam rodila, meni je on bio lijepo iskustvo

  23. #2023

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    da znam
    tak i ja sad,mislim sam da bi mogla odma iz radaone pjesice doma

    ma nije ni meni carski ostao u losem sjecanju,ali ta nemogucnost kretanja prvih par dan mi je bas bila uzasna,a i beba mi je zavrsila na neonatalogiji,pa je valjda sve to utjecalo na mene
    Posljednje uređivanje od cin cin : 27.11.2016. at 14:27

  24. #2024

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Eto ja ovih dana procitala novost za VŽ rodilište primalja Erika nam od ove godine u mirovini. Bas šteta jedna iznimno draga i topla osoba, bila mi na prvom porodu, a iskreno nadala sam se da ce mi bit i na ovom ali neka zaslužila je

  25. #2025

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Drage mamice, da li ima koje svježe iskustvo iz VŽ rodilista? Koja ekipa je najbolja, koga treba izbjegavat?
    Koga preporučujete? Svaka informacija je dobro dosla

  26. #2026
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa ono, najbolje izbjegavati sve - do izgona
    nemam pojma, tamo je hrpa nove ekipe, nemam previse povjerenja
    s izuzetkom dr.Tot
    odi u trudnicku kad je ona tamo
    a porod - i ne mozes birati, jer, kad krene-krene

  27. #2027

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Hehe, dobra si i mislila sam tako cisto sumnjam da ce do mog poroda i to rodiliste postat prijatelj majki

  28. #2028
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    aha, mos mislit!
    uostalom, to ti nista ni ne znaci, ako se istovremeno ne promijeni i sklop u glavi

  29. #2029
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim, ja znam jednu koja je nedavno rodila tamo, al dosla je stvarno samo na izgon
    njoj je sve super bilo, a i porod je bio opcenito brz

  30. #2030

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    83

    Početno

    Znam, zanimljivo mi je citat po drugim stranicama kako komentiraju da imaju dobre uvjete da to postanu.

    Neznam kud da mislim, s druge strane slusam i o drugim rodilistima svatko ima svoje iskustvo netko dobro netko lose kako di naletis na ekipu. Ovdje nema ni jedne zenskice da je isla tu rodit sve idu na drugu stranu i njima je normalno da ih se reže i da im se daje drip.

    Vjerujem da si ti odlucila za neko drugo?
    Ja cu i ovaj put pokusat izbjec tr.ambulantu, al me zanimaju novosti nesto da me malo ohrabri jer mi svakako treba

  31. #2031
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Da li mogu, ako se odlučim uskoro na novu trudnoću, ići na preglede u trudničku ambulantu u bolnici? Ne ide mi se kod mog primarnog ginekologa, voljela bi ako je moguće kod dr. Tot. Zna neko?

  32. #2032

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mogu, ako se odlučim uskoro na novu trudnoću, ići na preglede u trudničku ambulantu u bolnici? Ne ide mi se kod mog primarnog ginekologa, voljela bi ako je moguće kod dr. Tot. Zna neko?
    Teoretski, mozda i mozes, pa placati preglede kao privatno. Ali tko ce ti onda pisati uputnice (krvna slika, brisevi, transfuzija, ogtt, porod)? Ona to ne moze.

  33. #2033
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Teoretski, mozda i mozes, pa placati preglede kao privatno. Ali tko ce ti onda pisati uputnice (krvna slika, brisevi, transfuzija, ogtt, porod)? Ona to ne moze.
    Da, to bi onda morala tražiti svog primarnog ginekologa, ako bi on htio.
    Ja sam danas sva sretna krenula se naručiti na pregled kod dr. Tot u Poliklinici Sv. Nikola kod nas u Vž-u, a kad tamo mi kažu da ona više ne radi kod njih . Radi samo dr. Risek.

  34. #2034
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Zna netko radno vrijeme trudničke ambulante? Dr. Risek mi je rekla da dođem k njoj s nalazom kad je srijedom dežurna u trud. ambulanti, ali ne znam dal mogu i poslijepodne jer radim.

  35. #2035
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    radi samo ujutro

  36. #2036
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    radi samo ujutro
    Hvala Ginger! Znaš možda do koliko sati?

  37. #2037
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne znam tocno
    Ja sam tamo zadnji put daaaavno isla, jos 2010
    I obicno sam dolazila oko 11, a jednom sam uzv cekala do 13

  38. #2038
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Uglavnom, poanta je doći prijepodne, vjerojatno bolje što ranije. Tak budem napravila. Thnx!

  39. #2039
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa i ne
    Bar u ono doba
    Najveca navala je bila odmah ujutro

  40. #2040
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Bila danas, došla na red negdje oko pola dva, a ujutro sam nadobudno došla već u pola 9. Ipak je bolje doći kasnije izgleda, a ne odmah ujutro.

  41. #2041
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ima netko sa svježim iskustvom poroda u Vž-u? I koja je ekipa dr-a aktualna? Dr. Špoljarić i dr. Tot otišle..

  42. #2042
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ja danas bila na trudničkom tečaju, prvi put. U blagom sam šoku jer istovremeno doma čitam knjige dr. Wagnera i Ine May. Prirodni porođaj i onaj bolnički miljama su daleko jedan od drugoga. I pitam se zašto smo mi žene u nekom trenutku povijesti predale svoje porođaje bolnicama i opstetričarima kad smo ga od kad je svijeta i vijeka imale u svojim rukama.. kad je to nešto tako prirodno

Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •