Stranica 4 od 41 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #151

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Želim zahvalit Varaždinskom rodilištu, sestrama, doktorima koji su me mazili i pazili..

    Najbolja bolnica u Hrvatskoj.

    MM je došao 1 sat nakon poroda i ušao je u sobu(naravno obukle ga sestre u kutu) gdje sam bila sa dijetom jer naravo tamo je dijete s tobom 24 sata na dan, bili smo presretni.

    Svaki dan posjeta bio mi je u sobi, a za ostale članove obitelji u sobi za posjete ili pred vratima i naravno ja sam sama uzela dijete i pokazala ga svojima..

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Hvala cure mislim da ću idući put tražiti 2 uputnice - i za pregled i za hospitalizaciju, nikad se ne zna kad će ustrebati

    Danas idem na pregled, nadam se da će biti ponovo dr. Jukić. Inače, imam predobro iskustvo s prvog pregleda tamo. Sestra je bila predivna, spremna za brbljanje, topla, dobro raspoložena... a dr. Jukić isto tako, pravo osvježenje, toliko prijateljski, otvoren, na pregledu jako pažljiv, sve objasni, a uz to smo još i čavrljali o svemu i svačemu. Tek tada mi je bilo jasno zašto ga sve cure hvale ima totalno "patient friendly" odnos i to je tako velika razlika od pregleda kod nekih drugih ginekologa koji te se maltene samo žele riješiti i tretiraju te kao neživo biće. Baš kad sam mu bila rekla da sam čula jako puno dobrih komentara o njemu, rekao je nešto u stilu da je svjestan da je trudnoća vrlo specifično stanje i da ženama nekad više znači topli prijateljski odnos i lijepa riječ nego bilo što drugo. To mi je bilo tako drago čuti da netko tako razmišlja
    Dr. Jukić je mene porodio, pravome si došla u ruke... Tip je legenda.

  3. #153
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ozbiljno? Ovo prvi put čitam da je muž mogao biti u sobi i nakon poroda. Odlično!

  4. #154
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Vjerujem da ima u nekom od nastavaka ove teme, ali da ne lutam, olakšajte mi..
    Od sljedećih stvari, što i koliko treba uzeti u rodilište, mislim konkretno na:
    - spavaćice - daju li bolničke ili imaš sve svoje; u slučaju da nosim svoje, koliko mi ih onda treba? Sjećam se da sam ih na Sv. Duhu svako malo mijenjala (njihove), trebalo bi mi ih najmanje 10 za par dana, da ne spominjem za slučaj duljeg ostanka.
    - pelene za bebu - koliko komada da uzmem, da ne natrpam pola torbe pelenama
    - vlažne maramice, krema za guzu itd. - treba li za bebu?


    Vidjela sam da što se tiče žutice, kad je u pitanju laganija, donose aparat u sobu, u "težem" slučaju, nose bebu na sunčanje. Žutice se bojim ko crnog vraga, jer su mi obje cure bile po 4 dana u komadu na SD na infuziji i fototerapiji, pretpostavljam da je bila nešto intenzivnija... no, bez obzira na intenzitet, tj. visinu bilirubina, postoji li šansa da se izborim za taj aparat u sobu, makar morala ostati koji dan dulje? Ovaj put nisam spremna ni na kakvo nepotrebno odvajanje, a žutica je sigurno glup razlog, koliko god bila "jaka".

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    neznam dal je glup razlog, jer stvarno jako žutica može trajno oštetit jetru....

  6. #156
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Mislim na fiziološku žuticu, koja uoće nije bolest, a najbolji lijek je dojenje na zahtjev.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    meni su oboje imali žuticu, bilirubina do 240, bili samnom u sobi na sunčanju s tim prijenosnim aparatom,
    oko 4dana sunčanja je bilo potrebno...
    dojenje na zahtjev - moji su samo spavali, i kad su se probudili to je trajalo kratko, malo bi sisali, nekih desetak minuta pa bi opet zaspali na tri-četiri sata...

  8. #158
    mamatobe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    53

    Početno

    Hej,Linda..
    Ovako, trebas imati svoje spavacice i pelene...a,koliko,to sad ovisi koliko cete biti u bolnici...ja sam u jednoj radjala, a za poslije imala jos jednu plus pidjamu koju sam obukla predzadnji dan jer "prezirem" spavacice,ali me jedna sestra brzo isprasila iz nje i dala mi njihovu bolnicku jer dolazi vizita i kao nepristojno je biti u pidjami.pidjamu sam bila obukla iskljucivo jer nisam bila ni rezana ni pukla,pa me dolje na viziti nisu ni gledali,a s onim uloscima medju nogama mi je bilo ugodnije u pidjami...uglavnom,ako ti ponestane tvojih spavacica,postoje i bolnicke koje mozes zamoliti da ti daju dok ti neko od tvojih ne donese..pelene sam imala one newborn od poznate nam drogerije ( ne znam jel smijem imenovat)-to nije veliko pakovanje...vlazne maramice ti sestre imaju i donose ih kad dolaze prsvlaciti,ali ako ces sama,moras imati svoje...krema je u sobi u ladici ormarica di se bebe presvlace...
    nadam se da sam pomogla,ako te zanima jos nesto,pitaj
    btw., ovo za zuticu nemam pojma detalje..beba od cure koja je bila u sobi
    samnom je imala blagi oblik pa je samo bila do prozora,nigdje ju nisu vodili.
    ajde,lijep porod ti zelim

  9. #159

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Vjerujem da ima u nekom od nastavaka ove teme, ali da ne lutam, olakšajte mi..
    Od sljedećih stvari, što i koliko treba uzeti u rodilište, mislim konkretno na:
    - spavaćice - daju li bolničke ili imaš sve svoje; u slučaju da nosim svoje, koliko mi ih onda treba? Sjećam se da sam ih na Sv. Duhu svako malo mijenjala (njihove), trebalo bi mi ih najmanje 10 za par dana, da ne spominjem za slučaj duljeg ostanka.
    - pelene za bebu - koliko komada da uzmem, da ne natrpam pola torbe pelenama
    - vlažne maramice, krema za guzu itd. - treba li za bebu?


    Vidjela sam da što se tiče žutice, kad je u pitanju laganija, donose aparat u sobu, u "težem" slučaju, nose bebu na sunčanje. Žutice se bojim ko crnog vraga, jer su mi obje cure bile po 4 dana u komadu na SD na infuziji i fototerapiji, pretpostavljam da je bila nešto intenzivnija... no, bez obzira na intenzitet, tj. visinu bilirubina, postoji li šansa da se izborim za taj aparat u sobu, makar morala ostati koji dan dulje? Ovaj put nisam spremna ni na kakvo nepotrebno odvajanje, a žutica je sigurno glup razlog, koliko god bila "jaka".
    Ovisi o bolnici gdje želiš roditi, vidim da pišeš pod Vž pa mi je logično da ćeš tamo roditi.

    Ja sam ti rodila u Vž i ono što sam trebala ponjeti je ovo;
    Jedan paket pampersa, za novorođenčad i to mi je bilo dosta,
    -vlažne maramice i kremice ne bi trebala osim ako ćeš moći sama djete presvlačiti
    -izdajalicu ako će ti biti potrebna, meni jeje tako da su je meni moji naknadno donjeli, imaju i u bolnici to ali nisam htjela koristit te njihove nego svoju
    -također i 4 spavaćice koja se kopčaju sa prednje strane tako da sam mogla lijepo normalno dojiti
    -gaće one jednokratne, te su mi bile najbolje jer sam imala carski tako da me nisu tiskale
    -uloške one virove, nisu baš praktični oni sa krilcima,makar i ne moraš nositi uloške jer ti tamo sestre to daju
    -nikakav grudnjak za dojenje samo ti smeta a i grudi ti trebaju čim više biti na zraku
    -vodu, nekaj za grickanje, časopise i knjige za čitanje nisam nikakve nosila jer mi je cilj da sam više sa djetetom i da se odmorim
    -mobitel, fotić, ako misliš slikati dijete onda ne koristi blic
    -papuće, čarape, ogrtač
    -nikakve japanke za kupanje i gelove za tuširanje jer ne preporučaju tuširanje
    -možeš si uzet sprej ili dezodorans i nekaj za oprati ispod pazuha
    -ručnik
    -dudu ako ti dijete stalno plaće i te sitnice..

  10. #160
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jasna_mirakul prvotno napisa
    ne preporučaju tuširanje
    :shock: :shock:

    Pa ja ću fakat morati s koferom u VŽ (velika je vjerojatnost da mi MM neće dolaziti). Jel u sobi ima mjesta za tako nešto?

    I zapravo, kad dolazimo u rodilište, gdje se ostavljaju stvari, recimo kofer i manja torba, u kojoj su najpotrebnije stvari? U sobi za rađanje?

  11. #161
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    ja sam spakirala torbu prije par dana. Zapravo prvo sam spakirala torbu, onda sam skužila da sam zaboravila unutra staviti WC papir, papuče za mokro i suho i kućni ogrtač. Nije više ništa stalo u torbu, pa sam sve prepakirala u kofer. S tim da sam stavila u manji kofer na kotače samo 2 spavaćice, jednu za porod i jednu za kasnije za presvući. Stavila sam pola paketa pelena (jer cijeli paket zauzima skoro pola kofera). U biti staviš ručnik, donji veš, toaletnu torbicu s minimum stvari i malim pakiranjima, pelene, uloške, energetske pločice, vodu, kućni ogrtač, papuče i više ti ništa ni ne stane.
    Tako da sam drugi dio stvari (još spavaćica, još jedan ručnik, još pelena, robica za bebu za izlazak, dekica, još uložaka) spakirala u torbu i to će mi muž donijeti dan kasnije. U toj torbi ću onda vratiti dio stvari natrag kući na pranje.
    Sve u svemu, zbilja je problem, uzmeš minimum minimuma a kofer je već krcat... :shock:

  12. #162

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    :, papuče za mokro i suho i :
    ja sam prije 2 godine nosila samo obične papuče, koliko se sjećam, papuče za mokro su mi oni tamo dali.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Citiraj jasna_mirakul prvotno napisa
    ne preporučaju tuširanje
    :shock: :shock:

    Pa ja ću fakat morati s koferom u VŽ (velika je vjerojatnost da mi MM neće dolaziti). Jel u sobi ima mjesta za tako nešto?

    I zapravo, kad dolazimo u rodilište, gdje se ostavljaju stvari, recimo kofer i manja torba, u kojoj su najpotrebnije stvari? U sobi za rađanje?
    Ma ne.. Gle, možeš se ti tuširati ali sve je to stvar na tebi. Ja sam imala carski a i one koje su dolje rezane, mislim, kako bi se tuširali?
    Kada ideš roditi i kada već moraš odmah u rađaonu stvari idu sa tobom u rađaonicu, poslije ti ih sestra donese u sobu. Ja sam prvo bila u sobi jer nisam bebu osjećala da se miče i bila sam u sobi na ctg-u pa su me pratili i par dana poslije sam dobila trudove, onda sam iz sobe išla dokt na pregled, pa na klistriranje, doma sam se bila obrijala, ako se ti nisi ili ne možeš onda te tam sestra obrije, lijepo, lagano, tak se ni ja lijepo ne obrijem kako one tam..
    Onda sam uzela stvari i u rađaonu s njima.
    U sobi imaš ormarić tamo gdje djecu presvlače pa unutra staviš, sad ne znam kako je u drugim sobama jer posebno stave one koje rode normalno a posebno one koje rode carskim.
    Imaš sobe di ih je unutra troje, dvoje te čak i sama soba, a kraj kreveta ti je krevetić tako da je dijete stalno sa tobom.
    Ako rodiš normalno u rađaoni u kolicima te voze sa dijetetom u sobu
    Rađaone su ti fenomenalne, veliki krevet, lopte na kojima možeš "vježbati" njime si neke žene olakšavaju, jastučić za dojenje, koje kakve igračkice za stiskanje u ruci, tam je lijepo..jedva čekam da opet zatrudnim..
    Što se tiče pelena normalno da ti neće stati u torbu, ja sam njih posebno u ruci nosila jer mi je skoro cijeli paket trebao.

  14. #164
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni nitko nije rekao da ne preporucuju tusiranje, a prvi put sam se otusirala tocno 3 sata nakon poroda.
    poslije sam se tuširala jednom dnevno.
    spavacice sam imala jednu za porod i po jednu za svaki dan.

  15. #165
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj jasna_mirakul prvotno napisa

    Ma ne.. Gle, možeš se ti tuširati ali sve je to stvar na tebi. Ja sam imala carski a i one koje su dolje rezane, mislim, kako bi se tuširali?
    ja sam imala epi , a tuširala sam se 2-3 puta dnevno. tako mi je bilo bolje i ugodnije sam se osjećala

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    ja se prvi put istusirala 4h nakon poroda,nema soba gdje stew 3 unutra,samo 2 ili 1

  17. #167
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Enea prvotno napisa
    ja se prvi put istusirala 4h nakon poroda,nema soba gdje stew 3 unutra,samo 2 ili 1
    Ima jedna trokrevetna, barem je bila kad sam ja rodila.
    Ja sam bila solo u sobi.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj jasna_mirakul prvotno napisa

    -nikakve japanke za kupanje i gelove za tuširanje jer ne preporučaju tuširanje
    :shock:

    Ovo nije istina. Ja sam malo popucala, a cimerica je bila baš jako rezana. Na dan poroda nismo se tuširale jer nam nisu rekli da smijemo (meni je tlak ionako bio 80/60), a sestra nas je iduće jutro doslovno špotala zašto još nismo bile pod tušem i što čekamo.

  19. #169
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Da mi je bilo doživjeti bar jedan maleni dio ovog rodilišta...

  20. #170
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Nisam čula da u nekom rodilištu ne preporučaju tuširanje, dapače, potiču. I kod pucanja i kod rezanja

  21. #171
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Da mi je bilo doživjeti bar jedan maleni dio ovog rodilišta...
    Da draga, zamisli tek kako se ja osjećam zakinuto.... cijelu trudnoću sam planirala i maštala kako ću svoju Lucu roditi na najprirodniji mogući način u Varaždinu .... a na kraju završila na zagrebačkoj pokretnoj traci

  22. #172

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Da mi je bilo doživjeti bar jedan maleni dio ovog rodilišta...
    Da draga, zamisli tek kako se ja osjećam zakinuto.... cijelu trudnoću sam planirala i maštala kako ću svoju Lucu roditi na najprirodniji mogući način u Varaždinu .... a na kraju završila na zagrebačkoj pokretnoj traci

    joj,bas mi je zao,kaj ti se nije ostvarilo,drzim fige za drugi put

  23. #173

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa
    Nisam čula da u nekom rodilištu ne preporučaju tuširanje, dapače, potiču. I kod pucanja i kod rezanja
    Da, ok je to. Mene nitko nije tam špotao, ja sam imala zavoj koji sam morala nositi do kraja bolnice tako da se ja nisam mogla tuširati a ni žena koja je bila kraj mene, isto carski.

    kako bi se tuširala sa zavojom?svako malo ga skidala i zvala sestru da mi stavi novi? Bar tam nisu preporučali dok sam ja bila, za sada ne znam.

  24. #174
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ja sam imala CR i zaista se ne preporuča tuširanje..... odnosno, može, ali se ne smije smočiti područje oko reza.... :/ pa vi onda smislite kako izvesti taj podhvat...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Ja sam imala CR i zaista se ne preporuča tuširanje..... odnosno, može, ali se ne smije smočiti područje oko reza.... :/ pa vi onda smislite kako izvesti taj podhvat...
    E da.. O tome pričam.

  26. #176
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Linda i Jelka

    Ja sam u VŽ stigla s ogromnom torbetinom i još mi je muž svaki dan donosio i odnosio stvari po potrebi.
    Mjesta u ormariću ima, ali je lakše s mekanom torbom, jer se nju može ugurati u ormarić, a kofer teško, ako je prevelik.
    Doduše, prvo sam bila na patologiji (tamo treba npr. vlastit WC papir), a onda su me sa svim stvarima prebacili u rađaonu. Muž je bio samnom pa je nosio.

    Sve stvari, koje doneseš mogu s tobom u rađaonu. Ja sam si ono što mi je trebalo za porod prebacila u jednu vrećicu, da lakše do toga dođem.

    Za porod ti treba tvoja spavaćica, po mogućnosti da se skroz kopča po duljini i pelene za bebu. Uzmi si neke šlape, koje ćeš moći očistiti ili si ih spremna poslije baciti.
    Šlape za tuširanje ti ne trebaju, jer je stvarno čisto, ja sam ih imala, ali nisam koristila.

    Nakon poroda:
    Ako nije gužva, voze te s bebom u sobu. Nažalost u zadnje vrijeme im je gužva, pa je moguće da te smjeste i na neki drugi odjel i onda beba nije s tobom. Čisto da ste spremne i na to.
    Za žuticu ne znam, ali bih svakako inzistirala da ju sunčaju u sobi. Mi smo ostale dan duže, jer su ponavljali nalaze, budući da je bila dosta žuta, ali su bili OK.
    Imala sam svoje maramice, jer sam ju od drugog dana sama presvlačila, inače sestra nosi svoje kad dolazi. Pelena je bilo dosta 1 paket newborn.
    Spavaćice sam mijenjala na dnevnoj bazi, samo svoje, na pidžamu su se sestre mrštile, iako nakon poroda vag. pregleda nije bilo.
    Ručnike trebate svoje, i svoju kozmetiku. WC papira ima.
    Gaće sam imala svoje obične, jer su mi jednokratne bile premale
    Od ostalih stvari: par tetri, jastuk za dojenje, voće, keksi, puno vode, mobitel, punjač, fotić.
    Nakupi se toga.
    Sretno

  27. #177
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj Cowgirl prvotno napisa
    Ako nije gužva, voze te s bebom u sobu. Nažalost u zadnje vrijeme im je gužva, pa je moguće da te smjeste i na neki drugi odjel i onda beba nije s tobom. Čisto da ste spremne i na to.
    Uh, na ovo nikako nisam spremna, a kakav sam pehist, još će me i to dočekat (na Duhu nakon oba poroda nije bilo mjesta na babinjačama za mene ). Ali ovaj put ću se fajtat, nema odvajanja kud puklo da puklo.

    Hvala za info. Pusa tebi i curičku.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Od cijele hrpe stvari koje sam nosila u rodlište trebale su mi samo pelene, gel za tuširanje i spavaćica.

    Inače, kad je gužva mame i bebe s kojima je sve ok idu doma dan ranije, znači 48h nakon poroda.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj cowgirl prvotno napisa
    Linda i Jelka

    Ja sam u VŽ stigla s ogromnom torbetinom i još mi je muž svaki dan donosio i odnosio stvari po potrebi.
    Mjesta u ormariću ima, ali je lakše s mekanom torbom, jer se nju može ugurati u ormarić, a kofer teško, ako je prevelik.
    Doduše, prvo sam bila na patologiji (tamo treba npr. vlastit WC papir), a onda su me sa svim stvarima prebacili u rađaonu. Muž je bio samnom pa je nosio.

    Sve stvari, koje doneseš mogu s tobom u rađaonu. Ja sam si ono što mi je trebalo za porod prebacila u jednu vrećicu, da lakše do toga dođem.

    Za porod ti treba tvoja spavaćica, po mogućnosti da se skroz kopča po duljini i pelene za bebu. Uzmi si neke šlape, koje ćeš moći očistiti ili si ih spremna poslije baciti.
    Šlape za tuširanje ti ne trebaju, jer je stvarno čisto, ja sam ih imala, ali nisam koristila.

    Nakon poroda:
    Ako nije gužva, voze te s bebom u sobu. Nažalost u zadnje vrijeme im je gužva, pa je moguće da te smjeste i na neki drugi odjel i onda beba nije s tobom. Čisto da ste spremne i na to.
    Za žuticu ne znam, ali bih svakako inzistirala da ju sunčaju u sobi. Mi smo ostale dan duže, jer su ponavljali nalaze, budući da je bila dosta žuta, ali su bili OK.
    Imala sam svoje maramice, jer sam ju od drugog dana sama presvlačila, inače sestra nosi svoje kad dolazi. Pelena je bilo dosta 1 paket newborn.
    Spavaćice sam mijenjala na dnevnoj bazi, samo svoje, na pidžamu su se sestre mrštile, iako nakon poroda vag. pregleda nije bilo.
    Ručnike trebate svoje, i svoju kozmetiku. WC papira ima.
    Gaće sam imala svoje obične, jer su mi jednokratne bile premale
    Od ostalih stvari: par tetri, jastuk za dojenje, voće, keksi, puno vode, mobitel, punjač, fotić.
    Nakupi se toga.
    Sretno
    Ja sam imala hrpetinu stvari i ogromni putni kofer sa kotačićima i još sam imala hrpu stvari kraj sebe u onom malom ormariću i na onom na čem se jede, stalno su me upozoravale da to sklonim jer mora biti pospremljeno, rekla sa da me baš briga, pa neću sada bacat stvari.
    Ako je gužva beba je sa tobom u sobi bez obzira bila gužva ili ne,ipak kada sam ja bila bila je nanormalna gužva čak se u dvije noći rodilo po 6 blizanaca,jedna je žena drugi dan nakon poroda doma išla. Malo mi je čudno to da dijete odvoje od majke ako je gužvica...Ja sam rodila carski pa sam 4. dan doma išla zbog gužve.

  30. #180
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Da i meni je dr.Jukić na pregledu rekao da su im dosta gužve i u rađaoni i u sobama i da smještaju i na druge odjele.
    Čini se da je Varaždinsko rodilište postalo jako popularno, kažu da imaju trudnice iz gotovo svih krajeva Hrvatske, sestra je komentirala da je nedavno imala trudnicu i iz Slavonije (Osijek mislim), pa iz Siska, Križevaca, Koprivnice, Čakovca, Zagreba... u pravilu od svuda, a kapaciteti su im smanjeni otkad su preuredili rodilište, kako bi sobe bile veće i da sve imaju kupaonice i wc u sklopu sobe.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Da i meni je dr.Jukić na pregledu rekao da su im dosta gužve i u rađaoni i u sobama i da smještaju i na druge odjele.
    Čini se da je Varaždinsko rodilište postalo jako popularno, kažu da imaju trudnice iz gotovo svih krajeva Hrvatske, sestra je komentirala da je nedavno imala trudnicu i iz Slavonije (Osijek mislim), pa iz Siska, Križevaca, Koprivnice, Čakovca, Zagreba... u pravilu od svuda, a kapaciteti su im smanjeni otkad su preuredili rodilište, kako bi sobe bile veće i da sve imaju kupaonice i wc u sklopu sobe.

    Da, vjeruj nikad ne bi išla nekam drugam roditi, od kada su sve izmjenili i od kada su bebice s tobom u sobi..predivno..
    Moja kolegica živi u Vž i išla je rodit u petrovu ja mislim da je ta bolnica,ono,kao neko je izmislil da setrama padnu djeca na pod i te izmišljotine.
    Nekada davnooo kada se tamo rodilo nitko nije ni smio ići u bolnicu,moja svekrva je tamo rodila i kroz prozor je ispustila špagu da bi joj muž zakvačio za to stvari da bi si mogla uzeti..bizarno..

    naravno da dolaze iz cijele hrv, a čuj, gužva je jer nisu samo žene pred porodom tamo.

    Eto, ja sam dobila lažne trudove i došla tamo, odmah na klistir, brijanje, tuširanje i u rađaonu na ctg, bilo mi je užasno, onda sam sama bila dolje, nije bilo ni jedne rodilje, samo sam gledala u onaj veliki sat koji je na zidu i čekala da odem u sobu, par puta je došao dokt i pitao me kako sam, ja kažem ok, trudove sam imala blage ali ih nisam osjećala, bar je ctg tako pokazivao, bila sam gladna, žedna a ništa ne smiješ uzimati prije nego što rodiš, na kraju sam molila sestru i jedva mi je donesla vode i uspjela sam popit jedan gutljaj.Dokt mi je rekao da sam na promatranju i da ujutro čekam vizitu u pola 7. Bila sam ne ctg-u od 17;30, cijeli dan nisam jela, i konačno je došla vizita u 8:30,jedva...To je sve bilo u subotu, na kraju su mi rekli u nedjelju da mogu doma i da dođem za tjedan dana..ono..I došla ja za tjedan dana al onda nisam malu osjećala,bila sam prestrašena,opet na ctg sve ok i natrag u sobu pošto mi je termin prošao pa sam opet ostala sve dok nisam dobila trudove,oni sve to tako brzo naprave da se ni ne stigneš okrenut već je sve gotovo,još sam se u rađaoni s doktorima šalila i zezala.Čak mi je jedna dokt rekla kada sam opet došla da ovaj put nebum pobegla da bum rodila i mislim si hvala Bogu da je konačno došel i taj dan.Mene je bilo strah svega toga jer mi je pričala jedna žena da su sestre jako bezobrazne i da se deru..Ja to nisam doživjela,sve su bile naj naj prema meni..Osjećaš se koda si u hotelu, ali da, ako se i ti s njima svađaš i ne slušaš ih normalno da budu onda bezobrazne..
    Malo sam izašla OT ali neka..raspisala sam se, valjda mi nećete zamjeriti
    I da, ima tamo i puno žena koje cijelu trudnoću tamo odleže, bila sam baš u sobi sa tom curom prije trudova,bilo mi ju je žao,cijele zidove je imala sa svoje strane poljepljene sa slikama vjenčanja i obitelji..Kako je tek njoj bilo..Otvorila se za rodit u 28om tjednu, morala je samo strogo mirovat..
    Da, istina da raspodjele u različite sobe žene koje su rodile ako nema mjesta ali djete je konstantno uz majku..
    Sve koje ćete rodit u Vž želim vam puno sreće i vjerujte ja mislim da nema boljeg rodilišta od tog..

  32. #182

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    I da se nadovežem..
    OT;
    dobar je taj dokt Aleksandar Jukić, meni je tak bilo neugodno..ono..mlad..još se k tome zeza..I baš dok sam svaki drugi dan morala na ctg onda se poslije ima pregled i baš je on bio i pregledavao me pola sata..Ono..baš mi ni nije bilo ugodno onako polugoloj..K tome je došao mladi dečko koji stažira i dok me vidjel tak me gledal koda nikad nije vidjel golu žensku i onda mu je Jukić objašnjavao na meni koda sam pokusni kunić to sam mu i rekla pa se smijao.
    Imala sam i čudnih zvukića u trbuhu koda onako pucketa,ne mogu to objasniti,npr dok puknete noktom ako razumijete i rekla sam mu to jer koga god sam pitala nitko mi nije znao reći i na to me on pita; nosite curicu?Ja kažem da, a on meni onda će biti latino plesačica pa će pucketati prstićima,ono,to mi ne ide iz glave..

  33. #183
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Moja curica je odlučila doći 10 dana prije termina :D i mogu samo reći sve pohvale Varaždinskom rodilištu. Imala sam prekrasan porod sa primaljom Erikom ovaj ponedjeljak
    Došla sam u rodilište oko 11h nakon što mi je doma puknuo vodenjak oko 9:30 (a 2 dana prije toga mi je počeo ispadati sluzni čep) i nakon pregleda i pripreme, u 13h sam već bila u rađaoni na CTG-u s mužem u zasebnoj prostoriji. Molila sam doktore da mi ne induciraju porod, da želim pričekati vlastite trudove... s čime su se oni složili i srećom trudovi su mi se pojavili jako brzo i jako intenzivni pa nije bilo potrebe za indukciju
    Puno mi je pomogla knjiga "Bezbolan porod" gdje smo muž i ja naučili vrste disanja u periodima trudova i periodima odmora između, te tehnike opuštanja mišića.
    Rodila sam u 17:22 na stolčiću (dakle u roku 4,5 sata), naslonjena na muža koji je sjedio iza mene i bio mi ogromna potpora i oslonac koji me kontrolirao prilikom disanja. Čak je dobio kompliment od osoblja rađaone da bi mogao komotno raditi kao doula s obzirom na to kako je mene izvrsno usmjeravao .
    I da, nije bilo epizotomije, pucanja ni šivanja, jednom riječju, sve je proteklo savršeno , s nama je bila bebica još 2 sata u rađaoni, a nakon toga su me prebacili u dvokrevetnu sobu zajedno s bebicom u naručju
    Treći dan nakon poroda ujutro smo išle kući. Sve sestre i sve osoblje je bilo jako ljubazno, uvijek spremno pomoći, dati savjet, pa nam je boravak tamo bio zaista ugodan :D

  34. #184
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Super, Nia. Lijepo je čitati takva iskustva...

  35. #185
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Čestitam, Nia...takve priče me uvijek podsjete na moj prekrasan porod u Varaždinu i onda se sva rastopim ...

  36. #186
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Čestitke od srca! Ne mogu ti opisati koliko mi je drago da je sve prošlo onako kako si željela!

    Ma znala sam ja da si rodila čim te u jučer nije bilo u trudničkoj. Ja još neću bar tjedan dana kaže dr.

    i čujemo se!

  37. #187
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nia, predivno!!! :D Čestitam od srca!

    Nego, da vas vidim tko će u travnju na tečaj. Mi ćemo sigurno doći na Erikino predavanje, 14.4. Za ostale utorke još nisam sigurna, logistika u ZG-u nam nije jača strana.

  38. #188
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Hvala svima :D I ja svima vama želim kratak i prirodan porod i obavezno probajte izgon na stolčiću!
    Činjenica je da svakome odgovara neki drugi način poroda; sa mnom u sobi bila cura koja je probala stolčić, ali na kraju joj nije odgovarao jer nije bila s mužem i nije se imala na koga nasloniti, ali eto svejedno je rodila normalno na krevetu, sa dripom jer joj je vodenjak puknuo a nije imala dovoljno jake trudove ni nakon 10 sati, ali i ona je prošla bez epi, pucanja i rezanja (isto prva beba) Njoj je pak odgovarala lopta za vrijeme trudova, a meni je najviše odgovarao položaj na krevetu ležeći na desni bok, tako da slobodno probajte u rađaoni sve položaje i nađite onaj koji vam je najbolji, primalje će vam i tako i same predložiti neke druge položaje.

    I još jedna stvar koja će vam vjerujem pomoći, moram napomenuti da je disanje osnovna stvar na porodu i prema knjizi (i mom iskustvu) bitno je:
    - kad trud počinje, prvo duboko udahnemo a onda za vrijeme trudova disanje je plitko i brzo, više kao dahtanje, time opskrbljujemo maternicu kisikom i sprečavamo grčenje mišića,
    - za vrijeme trudova nastojimo trošiti što manje energije, koncentriramo se samo na dahtanje, imamo opuštene sve mišiće, ne mičemo se, najbolje je žmiriti (u rađaoni sam čula i vikanje, što je potpuno krivo, jer može samo pojačati bol jer troši puno kisika)
    - trud je potrebno uvijek izdisati do kraja, a kad je gotov slijedi duboki izdah, a nakon toga kreće serija dubokih udisaja sa dugim izdisajima, najbolje izdisati kroz zube da se stvara zvuk ssssss, tako dišemo tijekom cijelog odmora između 2 truda, to potpuno opušta mišiće i CTG će prikazati vrijednost 0
    - za vrijeme zadnjeg izgona, ako osjetite potrebu za ispuštanjem nekakvih neartikuliranih zvukova, nemojte se suzdržavati ako vam to može pomoći, ali nastojte da za vrijeme trudova ne vičete i ne trošite energiju (kad sam bila u rađaoni čuli su se takvi krikovi i vikanje da sam mislila da sam u klaonici a ne rađaoni. Mene je to malo izbediralo, jer nisam znala što me očekuje, ali onda kad je nastala tišina i kad smo ostali jedini u rađaoni, sve je bilo opet super)
    - ako vam prolazi kroz glavu tijekom poroda kada će sve biti gotovo, hoću li ja to moći, bez brige, vjerojatno svi o tome razmišljamo... samo imajte vjere u sebe, svoju pratnju i svoju bebu

    Eh da, od stvari koje ne smijete zaboraviti u bolnicu, totalni "must have" je Purelan mast za bradavice. Bradavice su toliko osjetljive i bolne prvih dana nakon dojenja da sam ja nakon svakog podoja i ispiranja mazala Purelanom, ta mast me "spasila" u doslovnom smislu riječi. To je čisti lanolin i ne treba se ispirati prije podoja, a taman se upije i "izliječi" bradavicu između 2 podoja. To je po meni najbitnija stvar u bolnici i kasnije kod kuće jer sprečava oštećenja, krvarenja i pucanja osjetljive kože bradavice. Vjerojatno kad se koža malo navikne i očvrsne više neće biti potrebna.

    Nemojte se iznenaditi, bol u trbuhu je nakon poroda slična menstrualnim bolovima, meni je bol bila dosta jaka i konstantna tijekom cijelog boravka u bolnici, posebno tijekom dojenja kad bi sjedila i Lupocet mi nije baš puno olakšao tu bol. Možda postoji neki homeopatski lijek koji bi bilo zgodno imati sa sobom.

    I na kraju, reći ću istu rečenicu koju je meni rekla frendica prije mog poroda kad sam joj rekla da me zbilja strah poroda: "Samo imaj povjerenje u vlastito tijelo - ono savršeno zna kako".

    Sretno

    P.S. Enchantress, ne mora značiti, mene je isto dr. Jukić naručio za pregled za tjedan dana kasnije i nije mu baš djelovalo da bi ja mogla imati porod, isto cervix tvrd, otvorena svega jedan prst. A na kraju, dan nakon pregleda mi je počeo ispadati sluzni čep (možda i pregled to može aktivirati), i za 4 dana sam rodila
    Popričaj malo s bebom, muž i ja smo pričali s bebom i pitali ju kad misli doći i rekli da bi voljeli da nam dođe što prije. Kad mi je vodenjak puknuo 5 minuta nakon tog razgovora, muž je rekao: "Nia nas je zbilja čula i zagrebla malo s noktićem ". A što je najbolje, curica nam se rodila s dugim noktićima

  39. #189
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Nia_Zg hvala ti na ovako iscrpnim opisima svojeg iskustva, iako je na kraju svaki porod drukčiji, svako osobno gledište puno pomaže.
    Jelka mi smo kombinirali 2 ciklusa tečaja, jer drukčije nije išlo, 2 predavanja u veljači i dva u ožujku. Nisu bili baš oduševljeni, ali što smo mogli, ako je MM bolestan, kako ću doći? Rečeno nam je da su predavanja obavezna, ako se želi potvrda, pa probaj nešto iskemijati.

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Nia, prekrasna priča. I ja se na jesen spremam u Varaždin pa moram sve pohvatati, a i moram se pohvaliti da je tako hvaljeni dr. Jukić iz Bjelovara (ali na žalost u Bjelovarskom rodilištu za tako dobre doktore nema mjesta).

  41. #191
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Nia_Zg, čestitam na lijepom varaždinskom iskustvu i porodu kakav si željela

    ovdje te moram malo ispraviti :

    Citiraj Nia_Zg prvotno napisa
    Eh da, od stvari koje ne smijete zaboraviti u bolnicu, totalni "must have" je Purelan mast za bradavice. Bradavice su toliko osjetljive i bolne prvih dana nakon dojenja da sam ja nakon svakog podoja i ispiranja mazala Purelanom, ta mast me "spasila" u doslovnom smislu riječi. To je čisti lanolin i ne treba se ispirati prije podoja, a taman se upije i "izliječi" bradavicu između 2 podoja. To je po meni najbitnija stvar u bolnici i kasnije kod kuće jer sprečava oštećenja, krvarenja i pucanja osjetljive kože bradavice. Vjerojatno kad se koža malo navikne i očvrsne više neće biti potrebna.
    nije purelan taj koji spriječava oštećenja, krvarenja i pucanje kože. on samo ublažava bol i do neke mjere zacjeljuje oštećene bradavice. pravilan položaj kod dojenja i djetetovo pravilno obuhvaćanje bradavice i areole su preventiva problemima koje si spomenula.

    purelan nije potreban ako je bol lagana, a to je moguće na početku dojenja zbog osjetljivosti tkiva kod nekih žena. dovoljno je da majka premaže bradavice svojim lijekom i pusti ih da se luftaju. zrak čini čuda.

    purelan je učinkovit ali nije potrebno odmah ga kupovati i imati u rodilištu jer možda uopće nećete morati posegnuti za njim.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    S ovime gore se ne bi složila u potpunosti..Ja da nisam imala Bepanthen mast u bolnici ja bi poludjela..I ja sam držala sise na zraku pa mi to baš i nije uvelike pomagalo, meni je i sama pedijatrica rekla da si kupim tu mast i 2 puta sam namazala bradavicu koju mi je kćerka raskrvarila i bila je ko nova nakon te kreme..Kada mi je mala dobila osip (pelenski) užas, koda joj je koža na tom mijestu gorjela, koristila kamilicu, puder, diječju mast i ništa, onda sam ju par puta namazala tom kremom i nestade..Ta krema stvarno radi čuda..

  43. #193
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa o tome se i radi, beba uči kako pravilno uhvatiti dojku, majka uči kako pravilno dojiti i kad se tome još pribroji osjetljivost tkiva koje nikad prije nije osjetilo vakuum koji nastaje prilikom dojenja javlja se ta bol i mala oštećenja bradavice nastala dojenjem u prvim danima. Zato i kažem da je Purelan super upravo u to vrijeme - prvih dana u rodilištu i prvih dana kod kuće.
    Meni je prošlo 10 dana od poroda i tek sad mogu reći da dojenje ne boli
    Vrlo vjerojatno mi sad Purelan više neće trebati i da će biti dovoljno premazati bradavice mlijekom i ostaviti ih da se "luftaju"

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Ja sam imala CR i zaista se ne preporuča tuširanje..... odnosno, može, ali se ne smije smočiti područje oko reza.... :/ pa vi onda smislite kako izvesti taj podhvat...
    Jednostavno, uzmeš nailonsku kesu i u sestre široki flaster, ili ti ga donesu, zalijepiš izrezani četverokut od kese sa svih strana preko flastera od reza par centimetara šire nego što je flaster.
    I odeš uživati u čarima tuširanja, ako sam mogla ja prije 15 godina realizirati tu ideju može svatkoo, samo se treba sjetiti
    Btw, rodila sam na +40 u ST bez klime i nije bilo šanse da ne smislim nešto.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Krampus prvotno napisa
    Citiraj iva_luca prvotno napisa
    Ja sam imala CR i zaista se ne preporuča tuširanje..... odnosno, može, ali se ne smije smočiti područje oko reza.... :/ pa vi onda smislite kako izvesti taj podhvat...
    Jednostavno, uzmeš nailonsku kesu i u sestre široki flaster, ili ti ga donesu, zalijepiš izrezani četverokut od kese sa svih strana preko flastera od reza par centimetara šire nego što je flaster.
    I odeš uživati u čarima tuširanja, ako sam mogla ja prije 15 godina realizirati tu ideju može svatkoo, samo se treba sjetiti
    Btw, rodila sam na +40 u ST bez klime i nije bilo šanse da ne smislim nešto.
    Kako ko želi, ali sada da inzistiram na tuširanju i da koje-kakve eksperimente stvaram...ne..pa, doći ću kući i otuširati se kada mi skine zavoj,a uostalom prala sam se iznad umivaonika tek toliko da osvježim grudi i pazuhe...

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    To nije nikakav ekperiment već praktičnost.Jedini razlog zabrane tuširanej je u vrijeme zarastanja reza tih 7 dana...ako spriječiš vlaženje reza nema nikkavog razloga da se ne otuširaš.

    Kao na bilo kojoj drugoj rani.

  47. #197
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ovo je topic za razmjenu iskustava o Varaždnskom rodilištu, sve postove koji budu off topic ću brisati.

  48. #198

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Ovo je topic za razmjenu iskustava o Varaždnskom rodilištu, sve postove koji budu off topic ću brisati.
    Sorry..malo se zanjeli..Ne razumijem, ako je ona u Splitu i ako je rodila u Splitu, ne vjerujem da će sada ona iz Splita doći u Vž pa mi nije jasno što radi na toj temi?

  49. #199

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Imala bih par pitanjca...

    Za mame koje su imale i veće dijete/djecu doma (a nisu iz VŽ). Da li su vam dolazili u posjetu? Ako nisu, kako su to podnijeli, a i kako ste vi to podnijele?

    Da li su vam muževi dolazili svaki dan (opet za one van VŽ-a)?

    Bit će toga još, kuha mi se u glavi.
    meni je muz iz Zg u Vz dolazio svaki dan poslije posla. zapravo, isao bi malo ranije da stigne kada je vrijeme za posjete, iako ne bune se sestre previse cak ako bude malo van tog vremena.
    znam da ja ne bih mogla s prvom bebom da mi muz ne dode svaki dan. hormoni su pucali na sve strane pa mi je trebala ta podrska i oslonac.

  50. #200
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj jasna_mirakul prvotno napisa
    Sorry..malo se zanjeli..Ne razumijem, ako je ona u Splitu i ako je rodila u Splitu, ne vjerujem da će sada ona iz Splita doći u Vž pa mi nije jasno što radi na toj temi?
    A zašto ne bi? I ja sam iz Čakovca išla u Rijeku...
    Ovaj put ću vjerojatno u Varaždin, pa budno čekam svježe priče iz Vž rodilišta.
    Da li netko zna je li zloglasna doktorica D. otišla u penziju?

Stranica 4 od 41 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •