Stranica 3 od 41 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2042

Tema: Varaždin 5. dio

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    a kod nas (Čk) se odvaja samo za ispitivanje sluha,
    a ako ima žuticu imaju onaj prenosni aparat pa je beba s tobom u sobi (samo šta aparat zuji, pa nekim mamama smeta)

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    možda ga imaju i u varaždinu?!

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    ima,ali ako je jaca zutica mora u inkubator na suncanje,moja e je imala laganu,pqa je na 24h dobola tu ko lopaticu u sobu,tak da mi ju nisu nikam nosili

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    675

    Početno

    Citiraj Enea prvotno napisa
    ima,ali ako je jaca zutica mora u inkubator na suncanje,moja e je imala laganu,pqa je na 24h dobola tu ko lopaticu u sobu,tak da mi ju nisu nikam nosili
    hm,
    moji su imala dosta jaku žuticu pa su bili samnom,
    jedino kaj onda dulje traje - tri dana sunčanja s time da ponoći isključuju aparat zbog tog zvuka koji proizvodi....

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    neznam,znam da prvo daju taj aparat u sobu,a u slucaju da bilirubin ne pada,mora u inkubator,tak je bilo kod moje frendice

  6. #106
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Citiraj Mysty prvotno napisa
    Sad sam 38 tjedana trudna i planiram ići u Vž. Zanima me da li je zaista nužno otići prije poroda tamo na pregled?
    Ako jest, da li je potrebno naručivati se i do kada radi ambulanta?
    mislim da nije neophodno ići tamo na pregled iako je to uobičajena praksa u rodilištima. ako ne želiš pokušaj se tako dogovoriti ali svakako nazovi prije.

    pinocchio
    , ja sam u identičnoj situaciji i zanima me zašto bi se trebala dogovarati i svakako nazvati prije?
    samo radi kontakta prije nego odeš roditi tamo. nisu baš svi obezglavljeni od sreće što im dolaze žene iz drugih gradova pa se nikada ne zna kako će reagirati. ovako, nazoveš ranije, porazgovaraš, kažeš kakve su ti želje i namjere i to je to. ovo je samo moja topla preporuka, a ne neki bolnički protokol .

  7. #107
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    za žuticu ne znam, ali za ispitivanje sluha možete ići s djetetom, a ako i ne odete vraćaju ga za manje od 5 min.

  8. #108
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala ENea i ostale

    Jel se vađenje krvi iz pete radi isto u sobi, kod mame? Kako to izgleda? Navodno da bebuške jako boli
    Da li se bebama nakon poroda mažu oći onom masti?
    Da li se bebama daje Vitamin K?

  9. #109
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Hvala ENea i ostale

    Jel se vađenje krvi iz pete radi isto u sobi, kod mame? Kako to izgleda? Navodno da bebuške jako boli
    Da li se bebama nakon poroda mažu oći onom masti?
    Da li se bebama daje Vitamin K?
    Mi bili na tečaju ali ti znam samo odgovoriti na zadnje pitanje ,
    ostalo mi je u trudničkoj magli.

    Da, vitamin K se daje.

    Nešto mi zvoni u toj magli da je neonatalna (valjda se tako zovu) sestra pričala da oni vade krv iz prstića na nozi, ne iz pete.

    Možda se Nia sjeća detaljnije...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    bebama se vadi krv iz palca,za test koji se salje u zg,ako je sve ok,neznas nalaze,ako nije,javljaju naknadno.to rade u sobi,boli, sestra mora istiskivati krv ,jer treba 3 velike mrlje na tom nekom kartoncicu,ali to ti je brzo gotovodaje se vitamin k,ali za mast neznam,nama nisu nist mazali,mozda je to individualno,ako ima kremeljave oci ili upalu

  11. #111
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    nevi nisu mazali oči.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ni J. nisu mazali oči (ali to je bilo krajem 2006 - možda se nešto promijenilo?)
    Zapravo, za to mazanje očiju sam prvi put čula / vidjela na TV-u u onim serijama tipa "Mein Baby".

    J. su krv vadili iz pete i jako je plakao, grozno. To mi je bilo najgore. A vitamin K daju djeci, samo se više ne sjećam u kojoj fazi - mislim da ubrzo nakon poroda.

  13. #113
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Za koju pretragu se vadi krv?
    Zašto bi im se mazale oči?

  14. #114
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Za koju pretragu se vadi krv?
    Zašto bi im se mazale oči?
    krv se vadi radi utvrđivanja krvne grupe.
    oči se mažu nekakvom masti koja bi trebala sprječiti eventualne infekcije koje je beba mogla pokupiti prolaskom kroz porodni kanal.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    [quote="kailash
    krv se vadi radi utvrđivanja krvne grupe.
    .[/quote]
    Da? A ne da bi se vidjele neke abnormalnosti ili nešto slično?
    Ako je zbog određivanja krvne grupe,onda bi nam valjda rekli koju krvnu grupu ima dijete?

    Ajde, molim žene koje sigurno znaju da se jave, sad sam zbunjena, a baš me zanima!

  16. #116
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    mislim da krv vade zbog moguceg utvrdjivanja fenilketonurije i nekih drugih bolesti. a krvnu grupu odrede usput.

  17. #117
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Krv iz petice vade radi metabolličkih bolesti (cilja se na 3, mislim) koje mogu biti opasne po život.

  18. #118
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Sorry na propustu, upravo sam došla ispraviti.

    Dakle, krv se vadi radi skrininga na fenilketonuriju i konatalnu hipotireozu, na to dvoje sigurno ali moguće i na još neke
    Oči se mažu radi prevencije infekcije klamidijom ili gonorejom koje je dijete moglo "pokupiti" u majčinom genitalnom traktu. Najčešće se upotrebljava srebrni nitrat ili antibiotska otopina

    Hvala onima koji su me ispravili

  19. #119
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Pozdrav Varazdinkama
    Planiram drugo djete roditi u V. (za godinu-dve) Zanime me kakva su iskustva sa vegetarijanskom ponudom i jos ponajvise me zanima kakva su iskustva s pedijatrima u bolnici ako ne zelis cjepit djete?
    Hvala

  20. #120
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    Pozdrav Varazdinkama
    Planiram drugo djete roditi u V. (za godinu-dve) Zanime me kakva su iskustva sa vegetarijanskom ponudom i jos ponajvise me zanima kakva su iskustva s pedijatrima u bolnici ako ne zelis cjepit djete?
    Hvala
    Mogu ti odgovorit na prvo pitanje- ako želiš ikakvu posebnu prehranu, zaboravi. Jedino ti može muž svaki dan donijet
    Ali za godinu-dvije tko zna, svašta se može promijenit...
    A u vezi odbijanja cijepljenja zaista ne znam.

  21. #121
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    ma to sam si i mislila, kaj se tice prehrane lako se snadjem....nije hica, ne trebam odmah odgovor za cjepivo, ne znam dal mogu koju od vas zamolit da se raspita tamo u bolnici dal se barem moze odgoditi cjepljenje kad bebac malo odraste i ojaca posto je mm bio 30 god asmaticar....obicno djeca alergicara znaju jace reagirat na cjepivo :/

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    e,nadfam se da budem pomogla oko cjepiva
    evo ti broj tel od dr.Karmen Magas 042 393-109
    ona je voditeljica odsjeka za novorodencad i nedonoscad,pa mislim da bi ti bilo najpametnije nju nazvati i saznati iz prve ruke,dr je super,ona vodi i predavanje o novorodencetu,tak da mislim da bi ti bez frke odgovorila ono kaj te zanima,probaj,sretno

  23. #123
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Puno hvala na informejsons...

  24. #124
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Vala prvotno napisa
    ma to sam si i mislila, kaj se tice prehrane lako se snadjem....nije hica, ne trebam odmah odgovor za cjepivo, ne znam dal mogu koju od vas zamolit da se raspita tamo u bolnici dal se barem moze odgoditi cjepljenje kad bebac malo odraste i ojaca posto je mm bio 30 god asmaticar....obicno djeca alergicara znaju jace reagirat na cjepivo :/
    MOžeš potpisati da ne želiš cijepiti dijete. To su nam rekli na tečaju. Ne trebaš čak niti reći zašto. MM ne želi cijepiti naše dijete i planiramo to popisati. Javim se!

  25. #125
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    :D :D :D
    sALJEM~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~vibre za porod kakav si zamislila i za uspjesno dojenje

  26. #126
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Ne mogu se sjetiti je li ovo već bilo objašnjeno ili ne, ako je, oprostite na ponavljanju pitanja.

    Jesam li ja dobro skužila da kada dođemo u rađaonu sa sobom nosimo jednu torbicu s par stvarčica (tipa jedna spavaćica, gaćice, uložak i sl.), a onda nam muž nakon poroda donese drugu torbu za sobu u kojoj nam je toaletni pribor, ostatak donjeg rublja, pelene za bebu,...

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Možeš odmah sve nosit sa sobom, i kolko sam zapamtila, obavezno imaj spremnu pelenu za bebu, jer su na tečaju rekli da to odmah traže, da je mogu stavit bebi... i da se onda mame često sjete da su im pelene u autu...

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    sve ide sa tobom,spavacicu i papuce oblacis u prijemnoj ambulanti,nakon pregleda ides gore u radaonu,sestra ti uzme torbu,dok se smjestis izvadis 1 pelenu,da odma pripreme u krevetic kamo stave bebu,ostalo je sve njihovo za bebicu

  29. #129

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    poslije poroda si sat i pol u radaoni,onda vas voze u sobu,gacice i ulozak tek stavljas nakon par sati kad se otusiras,do onda si u onoj zelenoj bolnickoj plahti

  30. #130
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Ok, hvala puno. A u čemu nosim npr vodu, dekicu i sl. Mislim, mogu sa sobom uzeti neku vrećicu tipa platnene, malo veće, što mislite? Ili MM da ima uze sebe?

    Znači nakon poroda sam u spavaćici od poroda + zamotana u tu zelenu plahtu? I krvarim po čemu, po plahti? Mislim, koliko se u stvari krvari nakon poroda? Krvari li se uopće?

    A tuširam se kada se osjetim dovoljno dobro da to napravim? Jeste li se samo splahnule vodom ili se operem dolje i intimnim sredstvom?

    Oprostite na gnjavaži ovo mi je prvi porod i patim na takve detalje i pitanja 'a što nakon?'.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Pa torba je kod tebe i sve ti je u njoj... možeš je jedino dobro organizirat tak da ne moraš previše kopat po njoj. A ako ti se čini praktičnije, možeš ti uz nju imat i neku manju torbicu...

    Uobičajeno je da se neposredno nakon poroda stavi plahta umjesto uloška... ali zapamtila sam da je Erika na tečaju rekla da sad odmah možeš obuć gaće i uloške, da se "čovječnije" osjećaš..

    Krvari se... Prvi put sam rodila navečer i legla sam u krevet u 23, nakon toga sam se digla tek ujutro... i valjda se "naskupljalo" krvi, jer kad sam stala na noge, doslovno je lokva krvi završila na podu (naravno preko uložaka)... to me totalno iznenadilo, jer nisam čula da se nekom to dogodilo, ali to je kao skroz normalno...A što se tiče daljnjeg krvarenja, dobrano nadoknadiš sve menge koje si propustila kroz trudnoću

    Što se tuširanja tiče, vjerojatno svatko odluči kada je u stanju... i mislim da je voda za početak čisto dovoljna...

  32. #132

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Pozdrav!

    evo samo kratko javljam da sam rodila u Varaždinu, 8.3.2009. i bilo je super!!!

    Ukratko, muž je bio samnom, doktori su bili ljubazni i poštovali moje želje, a kad mi je babica stavila malog onako sluzavog odmah čim je izašao....Recimo samo da sam 20 ak min plakala od sreće i blaženstva....

    Priču ću staviti na forum za par dana, kad stignem to sve fino napisati....

    Sve pohvale Varaždinu, a vama koje se spremate roditi, sretno!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    joj, prekrasno, opet lijepe vijesti iz Varaždina!
    :D Čestitam i jedva čekam priču!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    neznam,možda glupo pitanje ali mene zanima sad recimo ako meni pukne vodenjak ili da se nešto zakomplicira u bezveze velim 35 tjednu i odem u varaždin,dali če me ostaviti na zadržavanju trudnoće do poroda tamo ili ako se to ne daj bože desi idem kod nas u rodilište?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    neznam,možda glupo pitanje ali mene zanima sad recimo ako meni pukne vodenjak ili da se nešto zakomplicira u bezveze velim 35 tjednu i odem u varaždin,dali če me ostaviti na zadržavanju trudnoće do poroda tamo ili ako se to ne daj bože desi idem kod nas u rodilište?

  36. #136
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Ok, hvala puno. A u čemu nosim npr vodu, dekicu i sl. Mislim, mogu sa sobom uzeti neku vrećicu tipa platnene, malo veće, što mislite? Ili MM da ima uze sebe?

    Znači nakon poroda sam u spavaćici od poroda + zamotana u tu zelenu plahtu? I krvarim po čemu, po plahti? Mislim, koliko se u stvari krvari nakon poroda? Krvari li se uopće?

    A tuširam se kada se osjetim dovoljno dobro da to napravim? Jeste li se samo splahnule vodom ili se operem dolje i intimnim sredstvom?

    Oprostite na gnjavaži ovo mi je prvi porod i patim na takve detalje i pitanja 'a što nakon?'.

    Krvaris jos dva-tri tjedna poslije poroda. Prosla sam bez epiziotomije. Sjecam se kod prvog tusiranja mi se malo vrtilo u glavi i tesko mi se bilo svuci i kasnije obuci. Sva sam bila rastimana, fizicki, al iznutra sretna da sam uspjela prirodno roditi i da je mali preslatki micek tu sa mnom. Ne sjecam se da sam uspjela prvi put zaspati, samo sam ga promatrala, divila mu se, ljubila ga, pricala mu...sjecam se kad su ga odnijeli prvi put na pregled pedijatrici drhturila sam ko prut - gdje je ,kaj mu rade, kad ce se vratiti....jos su mi rekli - odmorite se sada malo ! ...
    Sve ce biti super, zavidim ti, i ja bih ponovo...
    (rodila sam u Postojni i imala svoju sobu)

  37. #137
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tinči prvotno napisa
    neznam,možda glupo pitanje ali mene zanima sad recimo ako meni pukne vodenjak ili da se nešto zakomplicira u bezveze velim 35 tjednu i odem u varaždin,dali če me ostaviti na zadržavanju trudnoće do poroda tamo ili ako se to ne daj bože desi idem kod nas u rodilište?
    nije glupo pitanje. ostaješ kod njih ako trebaš na održavanje.ne šalju te natrag.

  38. #138
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa

    Uobičajeno je da se neposredno nakon poroda stavi plahta umjesto uloška... ali zapamtila sam da je Erika na tečaju rekla da sad odmah možeš obuć gaće i uloške, da se "čovječnije" osjećaš..

    Krvari se... Prvi put sam rodila navečer i legla sam u krevet u 23, nakon toga sam se digla tek ujutro... i valjda se "naskupljalo" krvi, jer kad sam stala na noge, doslovno je lokva krvi završila na podu (naravno preko uložaka)... to me totalno iznenadilo, jer nisam čula da se nekom to dogodilo, ali to je kao skroz normalno...[size=9]
    Puno hvala na odgovorima. Ma baš sam si to mislila, jsano mi je ovo krvarenje kasnijih dana (tjedana), no nitko mi nije pričao koliko to curi neposredno nakon poroda. Znači, ipak se mogu odmah navući gaćice i staviti uložak. Super.

    Bila sam jednom na operativnoj histeroskopiji i sjećam se da su me tako ostavili isto u nekoj plahti nakon operacije i da mi je krv curkala i to mi je užasno, užasno smetalo.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Kad su mene dovezli iz rađaone u sobu, sestra mi je stavila uložak, onda sam ja nakon par sati još obukla jednokratne gaće. Nisam se odmah htjela dizati , jer sam se jako tresla.

  40. #140
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    u svibnju planiram ići na trudnički tečaj u vž bolnicu, ali nigdje ne mogu pronaći podatak da li se je potrebno prethodno prijaviti ili se samo dođe prvi utorak u mjesecu u 18 sati na tečaj. ima li tko kakav info o tome?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    nemoras se nikam prijaviti,samo dodes prvi utorak u mjesecu,ali prije nazovi rodiliste da pitas u kolko je,jer vecinom je u 6,ali za svaki slucaj,na tecaju se upisivate da dobite potvrdu,a platiti mozes preko neta,budu vam dali broj zira i kaj da napises na virman

  42. #142
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    Enea - hvala ti .

  43. #143
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Sad se na kraju više ne sjećam, jel potrebna uputnica za hospitalizaciju (porod) u Varaždinskom rodilištu od našeg ginekologa iz Zagreba?

    Naime u Varaždinu sam bila na pregledu sa 35 tjedana sa uputnicom od moje ginekologice iz Zagreba i vrijedila mi je za CTG, gin.pregled i ultrazvuk. Sad sam podigla novu za pregled ovaj tjedan s 37 tjedana i pitala sam da li mogu dobiti uputnicu za bolnicu-porod, pa mi je sestra od ginekologice rekla da za ni jedno Zagrebačko rodilište ne treba uputnica za porod.

    Hm, ne znam da li sam ja to nešto zabrijala :/ ili su uputnice potrebne samo za preglede, ali ne i za porod?

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Obavezno trebaš uputnicu za porod. Ako je nemaš kad ti zatreba stigneš je donjeti naknadno, u suprotnom, snosiš troškove sama!

  45. #145
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa da, tak sam i ja shvatila, nemam pojma što sestra od moje ginekologice bezveze onda priča.
    Da li se ta uputnica onda može unaprijed prije termina dobiti da imam u pripravnosti zajedno s onom za preglede? Jer nakon 37. tjedna se ide jednom tjedno na preglede.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    88

    Početno

    uputnicu moras imati,mozes ju dobiti mjesec dana prije za svaki slucaj,da ju imas,a mozes ju i naknadno donesti do kad si u bolnici

  47. #147
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Hvala cure mislim da ću idući put tražiti 2 uputnice - i za pregled i za hospitalizaciju, nikad se ne zna kad će ustrebati

    Danas idem na pregled, nadam se da će biti ponovo dr. Jukić. Inače, imam predobro iskustvo s prvog pregleda tamo. Sestra je bila predivna, spremna za brbljanje, topla, dobro raspoložena... a dr. Jukić isto tako, pravo osvježenje, toliko prijateljski, otvoren, na pregledu jako pažljiv, sve objasni, a uz to smo još i čavrljali o svemu i svačemu. Tek tada mi je bilo jasno zašto ga sve cure hvale ima totalno "patient friendly" odnos i to je tako velika razlika od pregleda kod nekih drugih ginekologa koji te se maltene samo žele riješiti i tretiraju te kao neživo biće. Baš kad sam mu bila rekla da sam čula jako puno dobrih komentara o njemu, rekao je nešto u stilu da je svjestan da je trudnoća vrlo specifično stanje i da ženama nekad više znači topli prijateljski odnos i lijepa riječ nego bilo što drugo. To mi je bilo tako drago čuti da netko tako razmišlja

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Ja nisam dala da cijepe malenog cjepivom protiv hepatitisa B.
    To je ped napisao u knjizicu cijepljenja.

  49. #149
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    ja nisam imala uputnicu za porod al sam imala neiskorištenu za trudnićku ambulantu(trebala sam sutradan na pregled)-sestra na prijemu je prekrižila ctg+pregled i nešto nadopisala

  50. #150
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    meni moj ginić nije htio dat uputnicu za porod jer se to ne daje-ja sam ga mislila izgnjavit oko toga ali nije bilo potrebno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •