Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #601
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    hvala vam cure

    Citiraj bubumam prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se apartmana tice sigurno ima svojih prednosti ali moram priznat da je super kad nisi solo. Ja sam imala grdi porod pa sam bila dosta slaba tako da mi je bilo super sto sam imala drustvo.
    svjesna sam da je bolje kad nisi solo. na tečaju smo obišli rodilište i vidjeli sobe. e sad, kad bi znala da će me dopasti novi dio rodilišta, odnosno soba u kojoj sam s još jednom ženom i imamo kupatilo koje dijelimo sa sobom pokraj, onda nebi rezervirala apartman, ali nebi baš htjela u sobe gdje su po tri i zajedničko kupatilo sa svima (ježim se od riječi frendica koje vele da žene idu u kupatilo puštit i da uvijek po dimu smrdi), pa mi se ovo čini kao sigurnija opcija. a ako je apartman zauzet.... onda kak me stave preživjet ću tri dana.
    čula sam da nije neka navala za apartman tak da vjerujem da će me dočekati. cijena nije velika 370kn po danu, pa ako ništa drugo tuširat ću se kad mi dragi dođe u posjetu, on nek čuva bebu.

  2. #602

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    93

    Početno

    Mogu ti reci samo svoje iskustvo, ja sam bila sredinom osmog mjeseca i kada sam ja dosla bile su zauzete sve sobe i apartman, bila sam u starijem djelu i jedina zamjerka je to sto nam nisu dali da upalimo klimu bar na kratko jer smo se doslovno pacali skupa sa bebacima. Sto se kupaona i pusenja tice istina je da se neki puse i to u zadnjem wc-u ali nije sve smrdilo po cigaretama, iako vjerojatno zato sto su svi prozori bili otvoreni- ljeto.
    Isto sam cula da mozes zamoliti da te smjeste u noviji dio ako ima mjesta, ali onda ti je sigurnije uzeti apartman.

  3. #603
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo još jedne trudnice koja razmišlja o Vinogradskoj. Cijelo vrijeme se dvoumim SD ili Vinogradska. Ali u Vinogradsku i spadam pa ne znam više...

    Može nekoliko pitanja?
    Znači koliko sam skužila, muž može dosta dugo na porodu biti sa ženom, nije samo u boksu? Jel prihvaćaju bilo koji tečaj?

    Spavaćice nosim svoje? Kakvo je stanje s pelenama, kažu da to tamo imaju za bebe?

    Po koliko je žena u sobi? I kada puštaju doma, 0+3 dan od poroda?

    Sigurno imam još pitanja, ali doći će kasnije.

    E da, stvarno je samo 370kn po danu apartman? Pa to nije puno, čitala sam prije nekog vremena o cifri od 800kn


    I evo još jedno - u koje vrijeme su posjeti, i jel može tata nešto donijeti van tog vremena ako mi zatreba?
    Posljednje uređivanje od Vrci : 04.12.2013. at 13:57

  4. #604
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Rodila sam prije 9 mjeseci i nisam nezadovoljna.

    MM je bio sa mnom za vrijeme poroda i neko vrijeme poslije poroda.Meni je odgovaralo družiti se sa bebačem malo i nasamo. Bilo mi je super jer tu noć sam samo ja rađala i lijepo sam u tišini mazila svoju štrucu. Za vinogradsku nije bitno imati tečaj.
    Ponesi svoju spavaćicu jer sam rađala u svojoj. Pelene su njihove.
    Broj žena ovisi o gužvi. U sobama su do 4, a u app su 2. Cijene app ne znam.
    Posjete su čini mi se od 16-17 sati i mm ulazi u sobu gdje si ti sa bebom. Ukoliko imaš više ljudi u posjeti tada su posjete u bolničkom hodniku, a bebu čuvaju sestre. Mislim da mm može nešto donijeti van tog vremena pa ti sestra donese u sobu.
    Ostaje se kod vaginalca 0+3.
    Oko dojenja se trude ali im nedostaje informacija...

  5. #605
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E da, kakva je situacija s tuširanjem i toplom vodom? Vidim da se pričalo na SD da je to problem...

  6. #606
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam rodila u Vg prije 4 i pol mj. Sve isto kao što je navela Begonija osim kaj nemam pojma di su ti kao apartmani.Ja sam sobu dijelila sa jednom cimericom i imale smo svoju kupaonicu sa toplom vodom , ali bome nisam ništa plaćala, to je bila obična soba.

  7. #607
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    saf pa bit će da si bila u apartmanu a da to i neznaš

    Vrci nisam čula za probleme sa toplom vodom

  8. #608
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mislim da je apartman koji se plaća onaj za samo jednu rodilju...ja sam barem tako shvatila. Ovo sa po dvije žene su sobe navodno u novom dijelu, sa više su u starom dijelu.
    To mi je iščitavanje raznih tema do sad donijelo, ako sam dobro skužila

  9. #609
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Evo još jedne trudnice koja razmišlja o Vinogradskoj. Cijelo vrijeme se dvoumim SD ili Vinogradska. Ali u Vinogradsku i spadam pa ne znam više...

    Može nekoliko pitanja?
    Znači koliko sam skužila, muž može dosta dugo na porodu biti sa ženom, nije samo u boksu? Jel prihvaćaju bilo koji tečaj?

    Spavaćice nosim svoje? Kakvo je stanje s pelenama, kažu da to tamo imaju za bebe?

    Po koliko je žena u sobi? I kada puštaju doma, 0+3 dan od poroda?

    Sigurno imam još pitanja, ali doći će kasnije.

    E da, stvarno je samo 370kn po danu apartman? Pa to nije puno, čitala sam prije nekog vremena o cifri od 800kn


    I evo još jedno - u koje vrijeme su posjeti, i jel može tata nešto donijeti van tog vremena ako mi zatreba?
    za boravak muža za vrijeme poroda nije bitan tečaj. ne mora ga imati.
    spavačicu nosiš svoju. pelene su njihove.
    žena u sobi je po tri ili po dvije. ako te zapadne soba gdje su tri žene onda imate zajedničko kupatilo sa ostatkom rodilišta, ako su po dvije onda dijelitie sa još jednom sobom u kojoj su dvije (kupatilo je između) ili ima jedna soba u kojoj sam ja bila, br.21, dvije su u sobi i vlastito kupatilo.
    apartman je 350kn po danu. ja sam imala rezerviran i baš taj završila u rodilištu i svejedno mi ga nisu dali jer je zauzet. al ok, zadovoljna sam bila i sa sobom u kojoj sam bila sa još jednom curkom i imale smo svoje kupatilo.
    doma puštaju treći dan od poroda. ako rodiš do 8h ujutro onda ti se to računa kao 1. dan, ako iza 8h onda ti je to nulti dan.
    posjete su od 16:30 do 17 i jedna osoba samo ti može doći. u toku dana ti se može donijeti što god ti treba ali bez ulaska u rodilište.

    to su svježe informacije... od prošlog tjedna

  10. #610
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E da, kakva je situacija s tuširanjem i toplom vodom? Vidim da se pričalo na SD da je to problem...
    tople vode ima koliko god želiš i kad god želiš.

  11. #611
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je apartman koji se plaća onaj za samo jednu rodilju...ja sam barem tako shvatila. Ovo sa po dvije žene su sobe navodno u novom dijelu, sa više su u starom dijelu.
    To mi je iščitavanje raznih tema do sad donijelo, ako sam dobro skužila
    apartman je samo za jednu osobu.
    sobe sa dvije žene nije apartman i ne plaća se....

  12. #612
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E čekala sam da ti vidiš

    Zapravo mi se sve čini ok. Osoblje, doktori, to je dobro? Jel se možda sjećaš koje su ti babice bile (ili si možda pisala na priči s poroda)? I kada rezerviraš/pitaš za apartman? Ja bih isto rado probala biti sama, ako je moguće..

  13. #613
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E čekala sam da ti vidiš

    Zapravo mi se sve čini ok. Osoblje, doktori, to je dobro? Jel se možda sjećaš koje su ti babice bile (ili si možda pisala na priči s poroda)? I kada rezerviraš/pitaš za apartman? Ja bih isto rado probala biti sama, ako je moguće..
    doktor koji me zaprimio je bio super, dr. Grgić.
    doktorica i babica koji su mi bili na porodu se nisu predstavili tako da ne znam ime. na papirima koji su bili na mom krevetu potpisi su bili nečitki tak da nisam skužila.
    u vizitama su doktori poprilično hoh, al to kratko traje, pogledaju i odu.
    sestre na odjelu kako koje. ima divnih, ima manje divnih.... kak te zapadne.
    apartman sam rezervirala preko doktorice koja mi je vodila trudnoću, ona inaće radi u rodilištu.
    sve u svemu ok... da opet rađam opet bi išla tamo.

    drago mi je da su me na porodu za sve pitali dali želim (drip, dolantin, epiduralna) al moj porod je išao školski. kad je neka frka onda ne pitaju.
    jedino su me capnuli bez pitanja, al i bolje da nisu pitali jer bi me samo panika ulovila, ovako dok sam ja skužila sve je bilo gotovo (unaprijed sam potpisala da pristajem )

    pošaljem ti još neki info na pp.... samo dok malog nahranim

  14. #614
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Super, hvala

    Zapravo mi se čine ok. Ja sam se tamo rodila,pa može i nasljednik

  15. #615
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Pozdrav svima!!! Molim vas, ako znate, koji je raspored doktora u TA i koga preporučujete? Rodila sam prvi put 2002. i drugi put 2007. godine a sada sam treći put trudna. Sigurno su se izmjenjali. Kad čitam stare papire, najviše imam potpisanog dr. Tučkara. Na porodu ne znam tko mi je bio jer se tih dijelova slabo sjećam - blokada!! Kakva su vaša najnovija iskustva? Pozzzz

  16. #616
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Bluebella, je li soba br. 21 bila čista sreća ili ima neki tajni trik koji trebamo znati? Imati cimericu ne predstavlja mi nikakav problem, pa ni više njih, ono što bih rado preskočila je kupaonica koju dijeli puno soba.
    Rezervacija apartmana se plaća?

    Samo pola sata posjeta?

    A ako sam sama u apartmanu, mijenja li to nešto s posjetama i količinom osoba koje me mogu posjetiti?

    Taj dr. Grgić je onaj koji je rekao da ćeš brzo i lako roditi? Ako dobro pamtim, u priči s poroda si spominjala doktoricu, je li to dr. Košec? (smijem li ja o imena tako naglas? )

    Koje su mi šanse odbiti potpisivnje? Naime, to mi je plan..

    Vrci, baš dobro da si pitala. Meni Vinogradska pobjeđuje SD, zapravo cijelo vrijeme nekako vodi, iako mi je Petrova najnajbliža.

  17. #617
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Jel soba 21 onako izdvojena od drugih?Jer ja sam bila u toj,odmah do sobe gdje te primaju sa trudovima, a dobiješ mjesto ovisno o tome kako se koje isprazni.Nakon klizme sam bila u zajedničkoj kupaonici i bilo je čisto, al ja sam si svejedno nosila japanke u kojima sam se tuširala.

  18. #618
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    E da, jel mogu nakon vizite uskočiti u pidžamu, ili je obvezno baš biti u spavaćicama?

    sarasvati, meni je prije SD pobjeđivao, ali što više čitam, da sad rađam išla bih u Vinogradsku...

  19. #619
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    E da, jel mogu nakon vizite uskočiti u pidžamu, ili je obvezno baš biti u spavaćicama?

    sarasvati, meni je prije SD pobjeđivao, ali što više čitam, da sad rađam išla bih u Vinogradsku...
    naravno da možeš. možeš cijelo vrijeme biti u piđami. kad ide vizita sestre najave da ide vizita i da se pripremimo.

  20. #620
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Jel soba 21 onako izdvojena od drugih?Jer ja sam bila u toj,odmah do sobe gdje te primaju sa trudovima, a dobiješ mjesto ovisno o tome kako se koje isprazni.Nakon klizme sam bila u zajedničkoj kupaonici i bilo je čisto, al ja sam si svejedno nosila japanke u kojima sam se tuširala.
    znam na koju misliš, ali nije to ta soba. ova je u nizu gdje i sve ostale

  21. #621
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Bluebella, je li soba br. 21 bila čista sreća ili ima neki tajni trik koji trebamo znati? Imati cimericu ne predstavlja mi nikakav problem, pa ni više njih, ono što bih rado preskočila je kupaonica koju dijeli puno soba.
    Rezervacija apartmana se plaća?

    Samo pola sata posjeta?

    A ako sam sama u apartmanu, mijenja li to nešto s posjetama i količinom osoba koje me mogu posjetiti?

    Taj dr. Grgić je onaj koji je rekao da ćeš brzo i lako roditi? Ako dobro pamtim, u priči s poroda si spominjala doktoricu, je li to dr. Košec? (smijem li ja o imena tako naglas? )

    Koje su mi šanse odbiti potpisivnje? Naime, to mi je plan..

    Vrci, baš dobro da si pitala. Meni Vinogradska pobjeđuje SD, zapravo cijelo vrijeme nekako vodi, iako mi je Petrova najnajbliža.
    soba 21 je bila sreća, nema trika. sestru koja me vozila iz rađaona sam pitala za apartman i rekla mi je da je zauzet. kad smo došli na odjel babinjača vozila me i komentirala da idemo naći neku lijepu sobu.

    samo pola sata posjeta. ni minute duže bila u apartmanu bila u običnoj sobi.

    ja nisam ni probala odbiti potpisati, uvalili su mi papire dok sam još u čekaonici bila i čekala na prijem. no nitko te ne može natjerati da potpišeš nešto što ne želiš.

    dr.Grgić me pregledao i rekao da će to ići brzo na osnovu toga što sam bila otvorena 4cm, trudnovi ne bole jako, dole sve mekano. on me samo zaprimio, na porodu mi nije bio. bila je doktorica, ne znam ime, al nije bila dr. Košec (nju znam kako izgleda)

  22. #622
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Meni Vinogradska pobjeđuje SD, zapravo cijelo vrijeme nekako vodi, iako mi je Petrova najnajbliža.
    mene je kod sv.duha najviše odbilo to što svi govore da nema tople vode. nezamislivo mi je da se ne mogu nakon poroda otuširati ili da moram paziti da dođem do tuša u točno određeno vrijeme.
    al isto sam se dosta dugo dvoumila SD ili Vinogradska

  23. #623
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!!! Molim vas, ako znate, koji je raspored doktora u TA i koga preporučujete? Rodila sam prvi put 2002. i drugi put 2007. godine a sada sam treći put trudna. Sigurno su se izmjenjali. Kad čitam stare papire, najviše imam potpisanog dr. Tučkara. Na porodu ne znam tko mi je bio jer se tih dijelova slabo sjećam - blokada!! Kakva su vaša najnovija iskustva? Pozzzz
    nisam išla u trudničku ambulantu pa ti ne mogu baš pomoći. moja frendica je išla srijedom i tad je bio dr. Tučkar, petkom je dr. Rudman. ostale dane ne znam

  24. #624
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da, to je mene odbilo. I to što je u Vinogradskoj muž dulje na porodu sa mnom, kao ranije ga puste. I nekako nije tako nagužvano kao na SD (navodno,čitala sam kako tamo nekad znaju izgledati predrađaone)

    Jel Vinogradska isto ima taj dio predrađaona pa boks ili si cijelo vrijeme na istom mjestu?

  25. #625
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    nisam išla u trudničku ambulantu pa ti ne mogu baš pomoći. moja frendica je išla srijedom i tad je bio dr. Tučkar, petkom je dr. Rudman. ostale dane ne znam
    Zar ne moramo svi prijaviti u trudničku u nekom tjednu?

    Topla voda je jako dobar argument za odabir. I kod mene je to bio veliki plus.

  26. #626
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je mene odbilo. I to što je u Vinogradskoj muž dulje na porodu sa mnom, kao ranije ga puste. I nekako nije tako nagužvano kao na SD (navodno,čitala sam kako tamo nekad znaju izgledati predrađaone)

    Jel Vinogradska isto ima taj dio predrađaona pa boks ili si cijelo vrijeme na istom mjestu?
    nema predrađaone u VG. ideš odmah u boks i muž ti tad dolazi i nakon poroda ostajete još skupa. vrijeme koliko ostajete skupa u boksu vjerojatno ovisi kolika im je gužva. ja kad sam došla svi boksevi su bili prazni, pred kraj mog poroda u boks do mene je došla žena.

    i taj dio sa predrađaonama na SD-u mi nije bio baš najjasniji pa kad sam sve nekako zbrojila i oduzela... izbor je pao na VG.

  27. #627
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Zar ne moramo svi prijaviti u trudničku u nekom tjednu?

    Topla voda je jako dobar argument za odabir. I kod mene je to bio veliki plus.
    od 30tt sam se prebacila voditi trudnoću privatno kod doktorice koja inače radi u VG u rodilištu pa nisam morala u trudničku.

  28. #628
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je rekao dr kod kojeg vodim trudnoću da me u bolnicu šalje nakon 36tt. Valjda neću dugo nakon toga čekati porod

    OK sviđa mi se ovo s boksovima i da je muž cijelo vrijeme uz mene. Onda je pao izbor

    I još tehnikalije - u boks nosim samo neku manju torbu, ne sve što imam jel? Mislim da sam većinu stvari pokupovala, sad pokušavam sve to složiti u glavi

  29. #629
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I još tehnikalije - u boks nosim samo neku manju torbu, ne sve što imam jel? Mislim da sam većinu stvari pokupovala, sad pokušavam sve to složiti u glavi
    ja sam u boks ponijela samo mobitel, vodicu za lice u spreju i melem za usne. torba je bila u ormariću ispred rađaona.
    odjeću u kojoj dođeš nakon prijema skidaš sa sebe i oblačiš spavačicu i te stvari ti dragi odnosi u auto prije nego dođe kod tebe u boks. tako da ponesi si neku vrečicu u koju češ staviti sve što imaš na sebi i predati njemu.

  30. #630
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Daj ne zezaj, postoje i ormarići ispred rađaona? Pa to je fora

    I mislim zadnje pitanje za sad - kako je toplo u sobama? Jel jako griju?

  31. #631
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Daj ne zezaj, postoje i ormarići ispred rađaona? Pa to je fora

    I mislim zadnje pitanje za sad - kako je toplo u sobama? Jel jako griju?
    jako jako jako jako toplo.
    prvi dan nakon poroda ćeš se preznojavati jer ti nakon što rodiš daju u braunilu nešto za stezanje maternice i od toga se znojiš ko luda. drugi i treći dan to malo popusti pa se može disati...

    p.s. obroci su im jako mali, ponesi si u torbi nešto za jesti (kekse, nešto slano i obavezno vode) nemoj pretjerivati, čisto da imaš dok ti prve posjete ne dođu.
    ponesi i sol, za doručak često imaš kruh i maslac pa da si možeš posoliti, ili da možeš juhu posoliti (koja nije loša, samo je neslana).

  32. #632
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Za sol znam, tata mi je nedavno ležao u Vinogradskoj, cimer mu je imao sol i neke začine

    Kruh i maslac, užas, ja ne jedem maslac (rekla sam da mi je najgore što mi mogu donijeti kruh, maslac i med )... morat ću se dobro opskrbiti hranom. Razni keksi, a muž bude donosio nešto od doma. Zapravo nastojat ću imati što manje stvari, ionako nisam dugo, i muž može donijeti.
    Posljednje uređivanje od Vrci : 05.12.2013. at 11:49

  33. #633
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    u boks ništa ne nosiš - stvari ti kasnije sestra donese u sobu (bar je tako bilo prije). na vrh torbe si stavi u posebnu vrećicu spavaćicu, jednokratne gaće i uloške za poslije poroda.

    ja ću sad malo negativno o Vg. ležala sam dugo tamo na patologiji trudnoće i imam samo pohvale za sve - stvarno su divni i dr-i i sestre (osim par iznimaka) i zato mi je dugo trebalo da osvijestim zašto se loše osjećam u vezi poroda koji je bio jako kratak i u drugim bi uvjetima bio idealan. dobila sam trudove u bolnici oko 3 ujutro i taman je moj dr bio dežuran tu noć pa sam mu se javila oko 7. bila sam uvjerena da su lažnjaci jer uopće nisu boljeli, a kad ono 5-6 otvorena i odmah tuširanje i boks. dr mi odlazi na jutarnji sastanak i ostajem solo u boksu. bez najave mi buše vodenjak i tad počinju trudčine - svake 2 min od starta. to je prva zamjerka - bezbolno sam se otvorila do 6 u rekordnom roku i bušenjem vodenjaka samo su mi uzrokovali bol. tko zna koliko bi mi još očito učinkoviti trudovi bili bezbolni. oko 8 dolazi vizita, ja usred truda i dr. Košec me bez riječi zgrabi za nogu, okrene na leđa i zabije prste u mene kao da sam komad namještaja - to mi je ostalo u baš groznom sjećanju. baš sam se poniženo osjećala. mogla mi se bar obratiti, pričekati da trud prođe kao što je kasnije napravio dr. Grbavac. upada mi babica s injekcijom i opet bez upozorenja krene prema meni. pitam je što je to, kaže nešto za bolove. kažem da mi još ne treba i ona uvrijeđeno frkne nosom i ode me "tužiti" dr-u. nakon toga mi puštaju MM-a i dolazi moj dr. babica mi nije bila zainteresirana ni za kakvu komunikaciju i dobila sam dojam da joj je sve skupa naporno. jedina svijetla točka je bila jedna divna mlada sestra koja je stalno ispitivala može li kako pomoći i baš se trudila oko svega. izgon je počeo nešto prije 11 - imam strašan nagon za tiskanje kad sam na boku, ali čim me okrenu na leđa, sve prestaje. svejedno forsiraju leđa i tako me pripreme, objasne kako da primim noge i usred toga uvedu 15-ak, 20-ak studenata i učenika u boks (zapravo naguraju ih na vrata i u boks) s pogledom ravno u mene raskrečenu. bez najave i pitanja, naravno. meni je tu sve stalo. hvala bogu da je moj dr bio tamo (inače se nije ni u što uplitao, samo je bio kao podrška) jer ih je izbacio čim sam ga pogledala u jadu. i čini mi se da sam se babici tu zamjerila (mada je moguće da je to čisto moj subjektivan dojam). i sad najgori dio - ležim kao kukac držeći vlastite noge, ne osjećam trudove i nemam nagon za tiskanje, a viču mi tiskaj. najneprirodniji položaj koji si možete zamisliti. probajte samo tako leći. i sad još zamislite da u tom nestabilnom položaju u kojem se samo mučite još morate i istisnuti dijete. meni je to bilo grozno. u sljedećem trenutku netko mi leži na trbuhu i ne mogu ni glasa pustiti zbog pritiska i čujem cap škara. ne mogu im oprostiti što su to napravili bez ijedne riječi. a izgon je tek krenuo. i dijete mi se rodilo a da toga uopće nisam bila svjesna.

    mislim da sam jednostavno imala peh jer znam da u Vg ima super babica. ali žalosno je što sve ovisi o smjeni. i gotovo sam sigurna da su mi zbog prisutnosti mog dr kao htjeli pomoći i sve skupa skratiti - mislim da mi je "veza" rezultirala medvjeđom uslugom. i definitivno sam naučila da se ništa ne treba potpisivati unaprijed - kad su me cca 3 tjedna prije poroda posljednji put hospitalizirali, samo su mi dali one papire koji se dobiju kad se dođe roditi. potpisala sam prazan obrazac na kojem bi trebale biti intervencije na koje pristajem. i nagovorili su me da potpišem da pristajem na prisutstvo učenika/studenata - nisam htjela, ali me sestra uvjeravala da neće nikoga biti jer su na praznicima, a ja ću roditi prije nego što završe i da je bolje da potpišem. praznici završili 10.1., ja rodila 13.1. ali bez obzira na to jesi li potpisao ili ne, mislim da je stvarno bezobrazno u boks uvesti hordu klinaca bez da ženu koja rađa upozoriš i pitaš. a onaj položaj...bez ikakvog uporišta, sama držiš noge. ma užas! i rezanje bez najave - po meni je to sramotno.

    inače, izuzev poroda, o Vg stvarno imam samo riječi hvale. dr-i su super. većina sestara je bila krasna. i ponavljam da sam upala u krivu smjenu po pitanju babice. i strašno sam iziritirana postojanjem "krive smjene" - to se ne bi smjelo događati. i stvarno, ali stvarno moraju nešto napraviti po pitanju položaja u izgonu. to jednostavno nije prirodno - to je mučenje. cimerica mi je 2. bebu rodila na stolčiću u Vž-u. kad je 3. rodila u Vg, došla mi je u sobu sva izvan sebe - nije joj bilo jasno kako itko može poticati takav položaj. imala je s čim usporediti i nije mogla vjerovati koliko je ovako teže. u Vž taj put nije išla jer je taman bila ona afera i dr-a joj nije bilo.

    uglavnom - ima puno pozitivnih stvari, ali svakako puno toga još moraju mijenjati.

  34. #634
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Hvala ti na tvom iskustvu. I vec sam par zena cula da su kao imale "vezu", a bilo im je skoro pa gore nego da nisu znale nikoga...

  35. #635
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    i da naglasim - mislim da porod može biti nešto fenomenalno. ma to je prekrasna stvar i rado bih ga ponovila. al' doma ziher sam da bi moj u drugačijim uvjetima bio idealan - sve je išlo brzo i prirodno dok nisu krenuli s nepotrebnim intervencijama i zahtjevima. ali baš zato što sam uvjerena da je porod nešto najmoćnije što možete proživjeti, savjetujem vam da naglašavate što želite, da napišete plan poroda i dobro razmislite što vam je prihvatljivo. mene su uvjeravali da ne režu po defaultu pa sam mislila da ne moram posebno naglašavati u rađaoni. al' sam se prevarila... na kraj pameti mi nije bilo da bi to učinili bez najave.

  36. #636
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    da se nadovežem na frku.... porod je stvarno najmočnija stvar koju žena može doživjeti. nisam vjerovala u te riječi dok nisam doživjela svoje trudove. bole, al ti im se diviš i ne možeš vjerovati što sve tvoje tijelo može.
    meni je jedino žao u tome svemu što me malo panika uhvatila, dijelom zato što je moj dragi morao na posao, pa je bilo ili idem na posao ili ti ideš u rodilište. trebala sam ostati još doma u svojim trudovima... barem još par sati. al me bilo strah. vjerujem da sam tako napravila da bi došla u bolnicu sigurno 7cm otvorena i doslovno bi samo izgon odradila.
    da sad mogu ispočetka, poslala bih dragog na posao i nazvala ga da dođe po mene kad više nebi mogla izdržati, ionako ima 10min autom do doma. al ajd ti znaj!
    cure... nemojte žuriti u bolnicu.
    taj zlata vrijedan savjet nisam do kraja poslušala, a mislim da sam trebala. iako, su me u bolnici još malo pustili na mojim trudovim... svejedno mi je krivo za taj dio.
    no nema veze....
    za razliku od frke, meni je nagon za tiskanje bio luđački i kad su mi rekli "tiskaj" ogromno olakšanje sam osjetila, jedina bol je bila od bebe koja ide kroz kanal. tiskanje je neutraliziralo bol truda.
    moj zaključak je da porod može biti fenomenalno iskustvo, bez obzira što boli. to je neka prirodna bol na koju je žensko tijelo spremno (govorim o boli truda bez dripa)

  37. #637
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    evo ja ću napisati svoje drugo iskustvo s vinogradskom jer je prvo bilo prije 3,5 godine i nije bilo rooming in-a i puno toga se promijenilo...
    prvi trudovi u 2:15 i odmah na 5 min, došla u rodilište u 6 otvorena skroz i trudovi na 3 min, ušla u boks u 7, rodila u 8:35...
    u boks sam nosila bočicu s vodom (uopće me nije diralo dal smijem ili ne, na prvom porodu mi nisu dali jer sam bila predodređena za carski pa kao nisam smjela, na kraju nisam ništa popila niti pojela preko 30 sati i tlak mi je nakon poroda pao na 80/60 i pala sam im u nesvjest, dijete sam vidjela na 5 min prije nego što sam se srušila...), mobitel (ugašen tijekom poroda) i fotić... i muža naravno
    on je bio samnom od početka pa još dva sata nakon poroda, a na prvom porodu je sjedio u boksu 12 sati skupa samnom... dakle tu stvarno nema nikakvih problema i to mi je odlično
    na samom porodu nikakvih intervencija osim što su me morali rezati jer je mali išao čelom van i babica me upozorila da će to morat napravit jer ću puknut... i ispričavala mi se 5 puta nakon poroda zbog toga...
    što se studenata tiče - pitali su me prije dal ih smiju dovesti i ja sam dozvolila (egzibicionist kaj ćeš ) i bile su tamo one srednjoškolke iz škole za primalje, učili su ih pregledavat posteljicu na mojoj... meni to ne smeta...
    nakon 2 sata maženja s tatekom su mi donijeli doručak i kad sam pojela su me odvezli u sobu...
    u sobama je pakleno vruće... prozore ne smiješ otvarat zbog bebica, a kad otvoriš vrata onda cijelu noć slušaš što se sve događa u rodilištu... ako imaš lagani san - može bit problem, meni nije bio - spavala sam ko top
    nemaju svojih spavaćica (prije 3 godine su imali, sad nisam vidjela niti jednu ženu u njihovoj), ja sam nosila 3 svoje...
    ne znam što još...
    sestre su divne, stvarno, stalno hodaju okolo, možeš ih sve i svašta pitat, pomoći će...
    doktori su kako koji... neki su predivni, neki imaju visoko nos i tako... to se odnosi i na pedijatre... ali ako netko počne nešto prigovarat onda klimaš glavom i čekaš da mu prođe smjena jer ga ionako nećeš više vidjet a sljedeći koji dođe ima svoju neku politiku...

  38. #638
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Kako sam 3 puta rađala u VG ono što me neizmjerno veseli je vidljiv napredak i osoblja i uvjeta u bolnici.
    Naravno opet ovisi i o smjeni kojoj dopadneš ali meni je dr. Grbavac naj.
    Sestra Irina je izvrsna i iz treće sreće sam iskusila prirodni porođaj.

  39. #639
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    frka, treba čuti i to... skoro sve što bih i ja poželjela izbjeći, tebi se dogodilo.

    Toliko ne bih htjela da me režu, da buše vodenjak - eto, tako da bi išlo brže, daju drip da bi išlo još brže!, a kamoli da skaču po trbuhu samo zato što su oni svojim intervencijama htjeli ubrzati stvar a ne pustiti tijelo da radi ono što zna.

  40. #640
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja bih samo da ne boli previse (epiduralna moliiim... :D), ako bude tako nek me i reznu ak treba. Ne bih samo htjela previse nalijeganja na trbuh, niti izvlacenje bebe na vakum

  41. #641
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja ne bih ni epiduralnu. Ja bih samo da me puste na miru i da puste moje tijelo da radi što treba i kada treba.

  42. #642
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih samo da ne boli previse (epiduralna moliiim... :D), ako bude tako nek me i reznu ak treba. Ne bih samo htjela previse nalijeganja na trbuh, niti izvlacenje bebe na vakum
    draga Vrci, ja bih radije još 10 puta par sati trpila trudove koji fakat bole (ali ta je bol tako prirodna i svrhovita) nego ijedan put prolazila mjesec i pol agonije zbog epiziotomije. mjesec i pol nisam mogla sjesti, a bolilo je tako da ponekad nisam mogla ni nogu pomaknuti. popila sam voltarena i voltarena jer lupocet nije pomagao, a bol je bila nesnosna. nije svakome tako, ali meni je to bilo jezivo razdoblje. i itekako je pridonijelo poteškoćama s dojenjem u početku.

  43. #643
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    draga Vrci, ja bih radije još 10 puta par sati trpila trudove koji fakat bole (ali ta je bol tako prirodna i svrhovita) nego ijedan put prolazila mjesec i pol agonije zbog epiziotomije. mjesec i pol nisam mogla sjesti, a bolilo je tako da ponekad nisam mogla ni nogu pomaknuti. popila sam voltarena i voltarena jer lupocet nije pomagao, a bol je bila nesnosna. nije svakome tako, ali meni je to bilo jezivo razdoblje. i itekako je pridonijelo poteškoćama s dojenjem u početku.
    isto ovako je bilo i kod mene

  44. #644
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    meni nisu nalijegali na trbuh, doktorica je lagano masirala gornji dio trbuha i to mi je godilo.
    al da bi rado izbjelga epiziotomiju, definitivno bi. na savjet patronažne ispirem ranu sa čajem od hrastove kore i mažem kantationovim uljem, tak da danas već lagano mogu sjediti.

    sarasvati ako budeš imala pravilne trudove i otvarala se mislim da bi te trebali pustiti da tijelo samo odradi. samo nemoj žuriti u bolnicu. da sam ja došla kasnije vjerojatno bi me pustili, no ja sam zadovoljna porodom i ovako..

  45. #645
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    2 mjeseca..
    potpisujem frku.

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    draga Vrci, ja bih radije još 10 puta par sati trpila trudove koji fakat bole (ali ta je bol tako prirodna i svrhovita) nego ijedan put prolazila mjesec i pol agonije zbog epiziotomije. mjesec i pol nisam mogla sjesti, a bolilo je tako da ponekad nisam mogla ni nogu pomaknuti. popila sam voltarena i voltarena jer lupocet nije pomagao, a bol je bila nesnosna. nije svakome tako, ali meni je to bilo jezivo razdoblje. i itekako je pridonijelo poteškoćama s dojenjem u početku.

  46. #646
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Nažalost vidim svoju priču u frkinoj. Isto tako "kriva smjena" sa nadrkanom babicom i da,ni ja nisam skužila da sam rodila .Puno svega nepotrebnog, puno prerano......rezana sam ali nije me šav mučio tako dugo,možda tjedan dana, poslije podnošljivo iako sam pukla iznutra i rezana izvana, ali naživciralo me nalijeganje na trbuh, pa sam odgurivala ruku dr. i ono što mi je najviše zasmetalo je to što su svi samo vikali:"ajde tiskaj,tiskaj", a ja ne osjetim trudove na leđima. Dakle!!! Znači uputa trudnicama koje se odluče za Vg,recite babici da vas vodi kroz porod, jer ak se pogubite ili zbunite da je ona tu da vam pomogne. Inače nemojte se prepasti ovih loših iskustava jer to je zakon veliki brojeva i dešava se u svakoj bolnici....svi oni moraju naučiti sad kad su prijatelji beba da što prije postanu prijatelji rodilja.

  47. #647
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    saf, baš ti lijepo ovo zvuči prijatelji rodilja.

    bluebella, sad imam na pameti da ne treba žuriti, ali tko zna hoću li se isto uspaničiti i krenuti prerano. Čitala sam tvoju priču s poroda

  48. #648
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    joj ta kriva smjena...
    meni babica rekla da se okrenem na leđa, ali sam joj rekla da ne mogu, da mi je to strašno neudobno i to je bilo to. ostala sam na boku i nikom niš.

    i dr. košec se stvarno ponaša prema rodiljama kao da su stvari. srećom mene je pregledala jednom ili dvaput tokom poroda - bez pozdrava, upozorenja, kao da me nema u prostoriji. zapravo je nevjerojatno je da je u mogućnosti ignorirati rodilju koju pregledava...
    brrr.... zapravo bilo bi super da čita ovo i da razmisli da koliko god bila "stručna" (i svi slični njoj) da se ipak prema ženi ponaša kao prema osobi. mislim da kraju krajeva i sama je žena.

    to ide i svim nadrkanim babicama!

  49. #649
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    O, joj! Pa ta žena je prava babaroga.

  50. #650
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ima li kakvih novosti iz Vinogradske?!? Ima li tko kakvih komentara na dr. Bolanču? Bila sam na UZV sad sa 26 tj. i bio je super. Kakav je raspored u trudničkoj? Ništa nije pisalo na vratima!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •