Stranica 14 od 16 PrviPrvi ... 41213141516 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 766

Tema: Vinogradska - novosti

  1. #651
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Dr. Bolanca je super. Pristupacan, ljubazan, strucan.

  2. #652
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Vinogradska - novosti

    Ako si bila na uzv na 3. katu gdje je i rodilište tamo ni nema rasporeda, on se nalazi u prizemlju u trudničkog ambulanti. Dr. Bolanca ne radi u trudnickoj, barem nije radio prije par mjeseci, znam da je srijedom bio dr. Tuckar a petkom dr. Rudman, ostalo sam već zaboravila. Najbolje otići tamo i provjeriti, znaju oni to mijenjati
    I potpisujem matahari, dr. Bolanca je odličan doktor.
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 13.12.2013. at 22:01

  3. #653
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Bila sam u prizemlju, pa sam išla pogledati na vrata od trudničke, ali ništa nije pisalo - možda su baš mjenjali nešto kako kažete!! A imam i vremena ,samo eto...volim znati. Probat ću se naručiti kad je dr. Tučkar onda, jer mi je on najčešće bio u prošle dvije trudnoće. Ah, kako kaže moj muž - šta bude, bit će. Jako nas je trudnoća iznenadila, sad mi je sve opet onak - strah kao i prvi put! Ipak je prošlo 12 i 7 godina od prve dvije...

  4. #654

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    raspored se nalazi na vratima trudničke ambulante, tamo gdje dr. i sestre ulaze. to je ulaz pored staklenih vrata. ovdje gdje sjede trudnice je ulaz u kabine i nema rasporeda

  5. #655
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ma, bacila ja i tamo oko, ali nije bilo rasporeda. Bit će drugi put, valjda. Hvala, svejedno! I tako mi nema spasa ako " uletim" u krivi raspored ili smjenu, kako kažu druge cure na forumu! haha

  6. #656
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel u vg siroko povijaju bebe? Na sd sam cula da vise ne...

  7. #657

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ne povijaju, ali daju preporuku za široko povijanje na otpusnom listu...

  8. #658
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Super. Jel trebam onda za izlazak imati svedsku ili ne? Mislim ne bih, ako ni u bolnici ne bude imao

  9. #659

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    ma ne trebaš, ne brini

  10. #660
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Od petka TA ne naručuje i ne radi, koliko sam čula. Ako netko čuje neke novosti, molim vas da napišete...

  11. #661
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Evo, pišem i ovdje da su mi rekli u Vinogradskoj da se ne može saznati kada koji doktor radi u TA.

  12. #662
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    ono što je mene uzrujalo je bilo poglavlje o "prirodnom" ili pasivnom porodu koji se prema njezinim riječima srećom rijetko događa u bolnici i o kojemu neće puno pričati. al smo zato epiduralnoj i drugim analgeticima pričali 10ak minuta jer očito samo nenormalne žene žele "prirodni" porod, dok sve druge hoće aktivno vođeni i one su ok.
    Uh, i mene je sad uzrujalo.

    Baš si imala sreću sa svojim porodom. ALi i ja ću kao ti pozitivno razmišljati pa će i meni tako biti



    Pitanje: nakon što me zaprime, idem prvo u predrađaonu? Što je to točno? :prvi_put: Smije li tamo partner sa mnom? Ako ne, u kojem trenutku mi se on može pridružiti?

  13. #663
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koliko znam,prvo taj pred dio gdje dobijes klistir. I onda ides na wc. Muz je to vrijeme negdje vani cini mi se. Nakon wc-a je tusiranje, i onda su rekli da je odlazak u boks i da onda pustaju muza

    Al nek tocno odgovori neka friska mama
    Posljednje uređivanje od Vrci : 29.01.2014. at 00:46

  14. #664
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Čekamo

  15. #665
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Evo cure ovak ide, tamo gdje te pregledaju kad dođeš na hitnu,tamo ti i daju klistir. Onda ideš na zajednički wc kojim se služe rodilje i pacijentice koje čuvaju trudnoću,pa preporučam pripremu u vidu tretiranja daske-ja sam imala dezinf.maramice i onaj najlon koji staviš na dasku. Sa prvim djetetom sam u wc-u bila sat vremena i aktivno radila,a sa drugim niti 10min. Nakon toga se otuširaš u istom tom wc-u pa si ponesite u vrećici ono kaj vam treba za tuškanje. Meni su bila zgodna ona mini pakiranja gela za tuš.,sapuna i tak toga i onda šetkaš po hodniku ili možeš tražiti loptu do kad te ne stave u box.Nadam se da sam pomogla

  16. #666
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel muž prisutan dok te ne stave u box i dok šetaš?

  17. #667
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nije, Vrci. muž može ući tek kad si u boxu.

  18. #668
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ah... no dobro, onda je vec ozbiljno kad sam u boksu. Inace ceka tamo kod lifta,u tom hodniku?

  19. #669
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja s drugim nisam stigla niti do klistiranja niti tuširanja
    prijem i pravac boks
    brijanje mi je obavila kod pregleda tj malo popravila ono kaj sam ja doma obrijala...

  20. #670
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    E da ja sam se obrijala doma,da me ne stružu tamo sa priborom kakvog moš vidjet u vesternu.

  21. #671
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A jel to znači da se može dogoditi da (ne daj bože) dođem li prerano u bolnicu provedem većinu svojih trudova sama bez muža i on dođe na sam kraj? Ako ti trudovi traju dugo, smijem li k njemu ili je to jednom kad sam prošla kroz ta vrata - to je to.

  22. #672

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav mamice i trudnice.... samo kratko pitanje.... da li ja kod prvog naručivanja u trudničkoj ambulanti mogu napisati kod koga želim da me naruče? hvala...

  23. #673
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ti možeš pokušati, ali trenutno se ne zna kada koji doktor radi. Vrci je nedavno bila i zna tko je ponedjeljkom, ako postoji ustaljeni raspored. Meni su sestre na prijemu rekle da one ne znaju kada tko radi, a popis koji je bio na vratima su maknut.

  24. #674
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da,ja sam trazila ici kod kosec, i narucena sam bila u pon. Kad je ona prije bila u TA. Kad sam dosla tamo,cula da je inace bila u to doba Gall,al nje nema,pa je bio Kuna. A kao Kosec vise ne radi u tom terminu

    Uglavnom za sad je jos, cini mi se, kaos,to mi i jedna sestra rekla
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.01.2014. at 23:05

  25. #675

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Ja sam prije nekih mjesec dana srela na rebru dr. Gall i malo smo pricale o mom porodu i ja sam ju pitala da li me ona moze porodit i rekla je da moze da se narucim u TA ponedjeljkom ujutro od 37 tjedna...

  26. #676
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    A jel to znači da se može dogoditi da (ne daj bože) dođem li prerano u bolnicu provedem većinu svojih trudova sama bez muža i on dođe na sam kraj? Ako ti trudovi traju dugo, smijem li k njemu ili je to jednom kad sam prošla kroz ta vrata - to je to.
    tata smije samo u boks
    u predrađaonu ne jer je to zajednička prostorija gdje smiještaju sve trudnice u trudovima tak da za tatu niti nema mjesta
    u principu kad uđeš više nema izlaska van, a tata smije tek kad ga pozovu i onda nema mrdanja
    kak je meni pukao doma vodenjak ja sam odmah završila u boksu skupa sa dragim
    nije bilo mrdanja od tam (osim kad sam išla na wc u nekom trenutku pa me pratio) tak da je on proveo 9 sati na stolčeku bez naslonjača
    ako želiš sa dragim provesti veči dio trudova onda probaj što dulje ostati doma

    iako u petrovoj svaka trudnica ima svoju sobu u kojoj se rađa tak da prijateljica koja je nedavno tam rodila bila u sobi sa mužem kroz trudove i onda je on klisnuo kad je krenuo izgon (boji se krvi)

    u vinogradskoj jednostavno nemaju mjesta za to

  27. #677
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, i mene je sad uzrujalo.

    Baš si imala sreću sa svojim porodom. ALi i ja ću kao ti pozitivno razmišljati pa će i meni tako biti
    držim ti fige -mislim da je u konačnici više ok poroda nego ovih stvarno traumatičnih, jer mi se čini da na forumu mame imaju potrebu ili se izjadati ak je porod bio stvarno traumatičan ili podijeliti svoju sreću ako im je bio fantastično iskustvo
    ja sam bila tako ustrašena da će biti ko zna kako i sva sam se nabrijala na borbu ako bude potrebno
    a danas kad se sjetim svog (miris gela za tuširanje me odmah vrati) mi od ganuća i sreće krene mlijeko (mali princ spava snom pravednika pored mene i sad bu dobio pusu)
    dobro je kad nema puno drugih rodilja jer onda oni nemaju pritisak da sve što prije i uspješnije riješe

  28. #678
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    gizolito, kak to misliš da u Petrovoj svaka trudnica ima sobu? pa tamo su isto boksevi kao u Vg. i isto postoji predrađaona u koju muževi ne smiju. jedino su u Petrovoj boksevi bolje uređeni i imaju vrata (koja ionako rijetko zatvaraju), a u Vg samo zadnji boks ima vrata dok su ostali odvojeni zastorima. sve to na isto dođe.

  29. #679
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ček malo, a zakaj su maknuli popis koji dr je kad u TA? nekad se točno znalo, čak je na vratima kroz koju ulaze doktori u TA bio izvješen taj raspored tko je koji dan (doduše ja sam tam zadnji put bila prije 16 mj ). a dok sam boravila tamo (cijelu 2012., svako malo su me hospitalizirali zbog tlaka) dr Bolanča je dolazio samo ponekad u vizite (većinom one noćne) i čula sam da su se on i dr Vuković preselili dolje na ginekologiju.

  30. #680
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Makli su popis radi novog načina rada - ovo što su štrajkali, pa sad imaju smjene, a ne više dežurstva. Uglavnom valjda im je kaos zbog toga, pa ne mogu biti sigurni u taj raspored

  31. #681
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    tata smije samo u boks
    u predrađaonu ne jer je to zajednička prostorija gdje smiještaju sve trudnice u trudovima tak da za tatu niti nema mjesta
    u principu kad uđeš više nema izlaska van, a tata smije tek kad ga pozovu i onda nema mrdanja
    kak je meni pukao doma vodenjak ja sam odmah završila u boksu skupa sa dragim
    nije bilo mrdanja od tam (osim kad sam išla na wc u nekom trenutku pa me pratio) tak da je on proveo 9 sati na stolčeku bez naslonjača
    ako želiš sa dragim provesti veči dio trudova onda probaj što dulje ostati doma
    Što dulje ostati doma mi postaje mantra. Samo da se ne prepadnem kad krene.
    Iako si mislim...kad sam tamo u toj predrađaoni, pa kako oni mene tamo uspiju zadržati. Zašto ja ne mogu odšetati. Grr. Građanski neposluh.

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    držim ti fige -mislim da je u konačnici više ok poroda nego ovih stvarno traumatičnih, jer mi se čini da na forumu mame imaju potrebu ili se izjadati ak je porod bio stvarno traumatičan ili podijeliti svoju sreću ako im je bio fantastično iskustvo
    ja sam bila tako ustrašena da će biti ko zna kako i sva sam se nabrijala na borbu ako bude potrebno
    a danas kad se sjetim svog (miris gela za tuširanje me odmah vrati) mi od ganuća i sreće krene mlijeko (mali princ spava snom pravednika pored mene i sad bu dobio pusu)
    dobro je kad nema puno drugih rodilja jer onda oni nemaju pritisak da sve što prije i uspješnije riješe
    Hvala ti, gizolito.
    (A joj, i ja ću uskoro pusati.)

  32. #682
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I što se tiče TA, možda im je i to dio protesta.

  33. #683
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel se u apartman moze samo nakon poroda,ili ako me hospitaliziraju i par dana prije?

  34. #684
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ak te hospitaliziraju prije, ideš na odjel patologije trudnoće, ne na babinjače (osim ako je krcato pa nemaju mjesta). tamo, u pravilu, nema apratmana, ali znam da su jednu poznatu osobu bili smjestili solo u sobu, tj. improvizirali apartman.

  35. #685
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Vrci nema apartmana na odjelu patologije. Ima jedna soba u koju navodno idu oni koji imaju nekoga tamo, u toj sobi su 2 kreveta ali ni ona nema svoj wc, u svim ostalim sobama su po 3 ili 4 kreveta. Taj dio stvarno izgleda otužno, da se ne izrazim nekako drugačije.
    Uglavnom u apartman ne možeš prije poroda jer je dosta tražen i u njega idu samo rodilje s bebama.

  36. #686
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jel to sve isto na 3.katu? Jer vidim da su od tamo dolazile trudnice na uzv...

    Ako će me zadržati, to bude baš 2 dana prije 40tt

  37. #687
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    gizolito, kak to misliš da u Petrovoj svaka trudnica ima sobu? pa tamo su isto boksevi kao u Vg. i isto postoji predrađaona u koju muževi ne smiju. jedino su u Petrovoj boksevi bolje uređeni i imaju vrata (koja ionako rijetko zatvaraju), a u Vg samo zadnji boks ima vrata dok su ostali odvojeni zastorima. sve to na isto dođe.
    nešto su i oni sad bili preuređivali tak da imaju room in a koliko sam skužila u roomu se i porađaš - definitivno su bila vrata u igri i muže je s njom bio kroz trudove sve do izgona

  38. #688
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    je, Vrci, sve je na 3. katu.

    gizolito, bojim se da si krivo skopčala. petrova se relativno nedavno preuređivala, ali to su i dalje boksevi, samo s vratima (koje rjeđe zatvaraju nego drže otvorenima).

  39. #689
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Za mene je jučer bila novost da Vinogradska nema predrađaonu pa dijelim s vama ako niste znali

  40. #690
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislim da se to i pisalo vec. Meni je i to bio jedan plus u odnosu na SD

  41. #691
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Može biti da sam onda zaboravila Ali i meni je to bila lijepa vijest.

  42. #692
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zato je muz dulje na porodu, dode cim je zena u radaoni. A na sd dode tek na izgon

  43. #693
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    To mi je baš

  44. #694
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj gizolito prvotno napisa Vidi poruku
    nešto su i oni sad bili preuređivali tak da imaju room in a koliko sam skužila u roomu se i porađaš - definitivno su bila vrata u igri i muže je s njom bio kroz trudove sve do izgona
    Ma Petrova je preuredena prije nekih 2 godine ako se ne varam,nema soba za radanje,samo 8 bokseva i predradaonu u koju uglavnom smjestaju slucajeve s hitne na 24 h(lezala sam tamo u 12.mj.kad su ke pstavili,nitko nije cekao porod,bile smo nas tri hospitalizirane s hitne prva 24 h,onda tek na patologiju)tako da tata zapravo moze biti s tobom u boksu od pocetka do kraja....

  45. #695
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ocito funkcionira porod na stolcicu. Upravo sam cula da je zena sad tako rodila

  46. #696
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Jupiii! To je onda druga za koju sam cula!

  47. #697
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Budem ti i ostalo napisala,tj. stavit cu pricu s poroda,cim dodem doma

  48. #698
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    je je, dobili su stolček - provjerila sam kod frendičine mame koja je gore primalja...
    i kažu da je to prekrasno i toliko prirodno da im se svima plače koliko je to lijepo

  49. #699
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nama na tečaju su to i potvrdili, ALI, ginekologinje su imale jako oprečne stavove - jedna je rekla da ne dopušta prvorotkama (!?!?), a druga, kao ajde..može; dok su primalje baš preporučale odabir stolčića.
    Nadam se najboljem

  50. #700
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Budem ti i ostalo napisala,tj. stavit cu pricu s poroda,cim dodem doma
    Piši, piši čim uloviš vremena. Sve me zanima! Jedva čekam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •